صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ازدواج باکسی که ملاک هاتو نداره!!! (همسر هم‌كفو و موردنظرم پيدا نميشه!)

 1. #1

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۰
  علاقه
  قران
  نوشته
  183
  حضور
  9 روز 19 ساعت 17 دقیقه
  دریافت
  23
  آپلود
  0
  گالری
  2
  صلوات
  1456

  ازدواج باکسی که ملاک هاتو نداره!!! (همسر هم‌كفو و موردنظرم پيدا نميشه!)
  با سلام!
  یه سوال متفاوت دارم؛دختری که توی خانواده ای بزرگ شده که مذهبی نیستند و توی اقوام هم حتی یه نفر مثبت پیدا نمیشه، طبیعتا هیچ کدوم از خواستگاراش مثبت نیستند و ملاک های اون رو ندارند؛مثلا موسیقی گوش میکنند،نماز اول وقت براشون مهم نیست،غیبت کردن هم براشون چندان تلخ نیست،و ...
  اون دختر باید چکار کنه؟!!! آیا باید تمام خواستگاراش رو رد کنه به انتظار یکی که با ایمان باشه و تمام ملاک های اون رو داشته باشه؟ولی گاهی وقتا واقعا نمیشه.
  حتما میگین اون دختر باید مراسم مذهبی شرکت کنه تا دیده بشه.اما اگه نشد چی؟
  آیا باید پا روی تمام ملاک هاش بذاره و با یکی از همون خواستگارایی که به قول خودشون معمولی اند و افراط نمی کنند،ازدواج کنه؟آیا به مشکل بر نمی خوره؟تکلیفش چیه؟
  ویرایش توسط یا زهرا(س) : ۱۳۹۰/۱۱/۱۷ در ساعت ۱۶:۴۷
  لطف خدا بیشتر از جرم ماست
  نکته ی سر بسته چه دانی؟؟؟ خموش!

 2. صلوات ها 17


 3. #2

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  2,645
  حضور
  1 روز 12 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11114  سلام

  اینا ملاک های ازدواجه اینگونه راحت تر میتوانید به جواب پرسشتون برسید هم عقلی هستند هم شرعی
  ویژگی های همسر دلخواه
  ده مورد همساني در ازدواج موفق:
  1-همجواري 2-تناسب سني 3-هماهنگي قد و وزن وظاهر فرد 4-همساني هوش 5 -مذهب و اعتقادات مشترك 6-سطوح نزديك تحصيلات 7-هم طبقه اجتماعي-اقتقصادي 8-خلق و عواطف مكمل هم 9-هم افقي شخصيت و منش 10-توافق و جور بودن خانواده هاي طرفين


  1-مجاورت


  عامل مجاورت به ما مي گويد نزديكي محل سكونت يك عنصر مؤثر براي نزديكي دو نفر است. از طرفي ديده شده است انانكه با فردي غير بومي ازدواج مي كنند يا حتي با فردي از كشوري ديگر ازدواج مي كنند پس از چند سال به دلايل مختلف از جمله دوري از وطن و خانواده ، تفاوت در آداب و سنن و تفاوت هاي فرهنگي و ملي دچار ناسازگاري مي شوند.

  2- تناسب سني

  سن زن و شوهر بايد به هم نزديك باشد و حداقل و حداكثر آن را روان شناسان مشاوره اي و خانواده چنين تخمين زده اند : حداقل تفاوت سني 3 سال و حداكثر 7 سال . مردان بزرگتر از زنان باشند.

  آنان كه با تفاوت سني بالائي ازدواج مي كنند بعدها ممكن است به مشكلات مختلفي ناشي از اين تفاوت دچار شوند.

  اينك كه فاكتور سني را ارزيابي مي كنيم خوب است نتيجه چند تحقيق را بصورت اطلاعات داشته باشيم .- مردان مايلند با زناني كوچكتر و جوان تر از خود ازدواج كنند و هر اندازه مرد هنگام ازدواج سالمند تر باشد.دختر 20 ساله شود . اما بالعكس در ازدواج زنان بيوه با مرد مجرد ، مرد ، معمولا جوان تر از زن است . مرد و زني هم كه يك بار قبلا ازدواج كرده اند بخواهند مجددا ازدواج كنند در آنها فاصله سني محسوس است . مردها در اين شرايط بين سن 40 تا 50 سالگي قرار دارند.

  3-هماهنگي قد و وزن وظاهر فرد

  ميزان قد و وزن زن و مرد خوب است متناسب و تا حدودي نزديك به هم باشد و مردان عموما قدري بلندتر از زنان باشند ، فاصله بين قد و وزن اگر زياد باشد درست نيست ، در ظاهر جسماني نيز طوري باشند كه به اصطلاح به هم بخورند . با اين وجود ميزان نمره و رتبه اي را كه قد ، وزن و ظاهر جسماني ، نسبت به عامل شخصيت خانواده دارد بسيار نازل است مثلا اگر به همساني در شخصيت 300 نمره داده شود به همساني ظاهر جسماني نمره تعلق مي گيرد.

  جور بودن

  در يك سن نرم و هنجار ازدواج كردن و با آگاهي همسر خود را انتخاب نمودن ، سبب مي گردد تا زوجين با هم جور يا به اصطلاح (Matching) باشند.

  4-همساني هوش

  هوش به معناي توانا ئي عمومي حل مسئله و قدرت سازگاري فرد با محيط است. اين قابليت و استعداد ژنتيكي است و قابل تغيير در اثر آموزش و يا يادگيري نيست . يك فرد اگر بتواند در محيط سالم و تربيتي مناسب قرار گيرد تنها مي تواند 5 الي 7 درصد استعداد هوشي خود را ترقي دهد. نرم يا حد متوسط هوش در ميان مردم «90تا 110 »پيش بيني شده است بنابر اين فردي با بهره هوشي 150، تيز هوش و بالعكس فرد با بهره هوشي 70 كودن و عقب مانده قلمداد مي شود و چون برخورد ما با محيط ، نوع رفتار ما و چگونگي فهم و حل مسئله بستگي به ميزان هوش ما دارد، اگر فردي با بهره هوشي 130 با فردي با بهره هوشي 90 وصلت كند ، به احتمال قوي در برخورد با مسائل زندگي ، درك متقابل و تفكر درباره مسائل مشترك اختلافات جدي پيدا مي كنند از اينرو زن و شوهر پيش از اينكه به يك سطح فرهنگي نزديك نائل شوند لازم است به لحاظ هوشي هم سطح باشند.
  5-مذهب و اعتقادات مشترك

  يك ضرب المثل فرانسوي مي گويد: آن ها كه با هم دعا مي كنند ، با هم زندگي مي كنند بسياري از باورها، رفتارها و وجدان اخلاقي متاثر از عقايد ديني و اعتقادات ملي و سنتي ماست . حتي اگر به آن سنت ها و عقايد پايبند نباشيم، آنان در وجود ما رخنه كرده اند و در اينجا و آنجاي زندگي ما خود را نمايان مي سازند. اينكه شخصي با يك فرد با مذهب و اعتقادات متفاوت ازدواج كند احتمال اينكه در آينده مشكل داشته باشند زياد است، سعي كنيد شما با كسي ازدواج كنيد كه قبلا هم دين و هم كيش بوده ايد.


  6-سطوح نزديك عمليات


  بهتر است تحصيلات مرد مساوي يا بالاتر از زن باشد.


  7-تناسب طبقه اجتماعي ـ اقتصادي


  - همگوني سطح تحصيلات و طبقه اجتماعي زوجين در موفقيت اغمر زناشوئي بارز است. در كشور ما عموما سطح تحصيلي مرد نسبت به همسرش كمي بالاتر است ، اگر سطح تحصيلي طرفين تفاوت زيادي داشته باشد، اختلاف در ايده ها و اهداف را سبب مي شود و بالعكس در سنخيت تحصيلي خيلي از اوقات تشابه ايده ها و اهداف را شاهديم . گاهي ديده مي شود مردي كه همسرش درجه تحصيلي بالاتر دارد، به عنوان مثال مرد ديپلم است و زن ليسانس ، مرد بنوعي زن و مدرك تحصيلي اش را به تمسخر مي گيرد. يا با دلايلي غير منطقي ادامه تحصيلي را غير ضروري و بي فايده مي شمارد ، اين برخورد نوعي مكانيسم دفاعي ناخود آگاهانه است كه در مقابل عدم اعتماد نفس و خود كم بيني در مقابل زن بوجود مي آيد.


  8- مكمل بودن در خلق و عواطف


  عامل خلق و عواطف بلعكس عوامل ديگر كه نيازمند همساني و شباهتند ، مكمل بودن وحتي تفاوت را مي طلبد. اينگونه بنظر مي رسد كه هر قدر افراد بيشتر صاحب گوناگووني هاي عاطفي ولي مكمل هم (متفاوت ولي كامل كننده هم) باشند، انتخاب همسر در نزد آنان با كاميابي هاي بيشتري قرين است. از اينرو تمايل افراد همواره در انتخاب همسري است كه از نظر عاطفي همانند و شبيه آنها نباشند بطور مثال فردي كه هيجان پذيري بيشتر و عدم ثبات عاطفي و از حساسيت بالاتري برخوردار است (مثلا زود خشمگين مي شود، از كوره در مي رود يا سريع برانگيخته مي گردد ) علاقمند است با فردي آشنا شود كه در اين زمينه از هيجان پذيري و حساسيت كمتري برخوردار باشد (مثلا بردبارتر و صبورتر ) باشد.


  9-هم افقي در شخصيت


  شخصيت ، عامل بسيار مهم و تعيين كننده در الگوهاي رفتاري آدمي ونيز تعاملات اجتماعي اوست ودر خوشنودي ،توفيق امر زناشوئي نيز نقش شخصيت طرفين بسيار برجسته است، همچنين در بين عوامل دهگانه امتياز بالائي دارد و هم سنگ عامل توافق و جور بودن خانواده هاي طرفين (بين 200تا 300 نمره )مي باشد.


  در تعريف شخصيت ، روان شناسان مي گويند؛ عبارت است از مجموعه صفات ، خصوصيات و ويژگي هاي فرد كه نسبتا ثابت و پايدارند و از فردي به فرد ديگر متفاوت است.اين خصوصيات و صفات در يك فرد متفاوت و گونه گون است اما نسبتا دائمي و هميشگي اند، چنانچه شما فرد را هواره در همان غالب و ويژگي ها مي بينيد و مي شناسيد .در واقع ساختمان شخصيت ،شامل الگوهاي ثابت رفتاري ، نظام فكري و باورها، معيارهاي تثبيت شده ارزشي و اخلاقي ، نوع انگيزه ها و نحوه برانگيختگي ،نحوه عملكرد استعدادهائي چون هوش ، حافظه و ادراك در يك فرد است.در شكل دهي شخصيت دو عامل ژنتيك و محيط اوليه زندگي يعني خانواده و نوع تعليم و تربيت دوران كودكي بيسار موثر و تعيين كننده است از اينرو تغيير آن در بزرگسالي مشكل و گاهي بعيد به نظر مي رسد.


  وقتي دو نفر با هم روبرو مي شوند در واقع مي توان گفت شخصيت هاي آنان با هم روبرو مي شوند و در تعامل يكديگر قرار مي گير. از اينرو بسيار مهم است كه دو نفر بلحاظ شخصيتي با هم جور باشند . در غير اينصورت خوشبين بودن به ايجاد تغيير در آن در طول زندگي آينده طرز تفكري غير عاقلانه و غير منطقي است.


  10-توافق و جور بودن خانواده هاي طرفين


  خانواده از پدر ، مادر و فرزنداني تشكيل مي شود كه همگي دريك تعامل و ارتباط متقابل تنگا تنگ و مستمر فضا و جوي ايجاد مي كنندكه روان شناسان بدان جو خانواده (Environment Family) گويند. در واقع هر خانه و خانواده اي داراي يك جو بخصوص و منحصر بفرد است و اتفاقا براي سنجش جو خانواده نيز آزموني وجود دارد و ده عامل مهم جو خانواده را مي سنجد . بطور مثال ممكن است در يك خانواده جو مذهبي و در ديگري جو دمكراتيك بودن و در ديگري جو خشونت و تندي حكمفرما باشد.


  به هر صورت چون فردي كه مي خواهيم با او ازدواج كنيم خود بطور مستقيم تحت تاثير جو خانواده خودي است، در آن تربيت شده است و بعد از ازدواج نيز بگونه اي با آن در ارتباط است بنابر اين مهم است كه در گزينش همسر اين جو مورد ارزيابي قرار گيرد. بعلاوه در انتخاب همسر لازمست بدانيم، جلب رضايت خانواده خودي و طرف مقابل نيز بسيار مهم است و در كنار عامل شخصيت توافق خانواده ها از بالاترين نمره و امتياز برخوردار است. اشخاصي كه تصور مي كنند بدون جلب رضايت خانواده و حتي گاهي با مخالفت آنها مي توانند اقدام به ازدواج كنند و زندگي موفقي داشته باشند در اشتباهند . خصوصا در جوامعي چون ما كه حمايت اقتصادي و عاطفي خانواده از فرزندان خود حتي پس از ازدواج مهم است.


  بنابر اين در انتخاب همسر ضمن اينكه نيم نگاهي به طرف مقابل داريد، نيمه نگاه ديگر خود را معطوف به خانواده كنيد و به هنگام تصميم گيري جدي حتما خانواده ها را مطلع كنيد و آنها را در اين انتخاب مشاركت دهيد.


  يك نكته و يك اندرز مهم:

  در پايان مبحث همسان همسري توجه شما را به اين نكته معطوف مي سازيم ،همانگونه كه يك عنصر مثبت براي خرسندي زناشويي كافي نيست، يك عنصر منفي نيز براي ناخرسندي و از هم پاشيدگي زندگي كافي نيست، بنابراين است با شخصي كه مي خواهيم ازدواج كنيم در بعضي از عوامل بر شمرده، اشتراكات كافي را نداشته باشيم، اين امر تهديد كننده نيست ، مهم اين است كه در مجموع و از ميانگين امتيازات عوامل دهگانه ، از نمره بالئي برخوردار باشيم ولي اين را بدانيم كه يك عامل منفي، همواره ممكن است در ذخيره زندگي باقي بماند تا عوامل ناخرسندي ديگري رخ دهد و بعد واكنش صورت گيرد مثل عملكرد يك ويروس . تنها يك ويروس و يا ميكروب شما را بيمار نمي كند بلكه عوامل دروني ديگري ازجمله ضعف و پائين بودن مقاومت بدن شما لازم است كه تا بيماري حاصل شود بنابر اين ممكن است يك يا چند عامل ناهمسان در ذخيره بماند و هرگز آنچنان اجازه در هم شكستن زندگي شما را پيدا نكند ولي اگر مجموعه شما زوجين بگونه اي است كه زمينه هاي ديگري نيز داريد كه اختلاف شما را زياد كند آنگاه آن عامل ناهمسان بطور جدي شما را تهديد مي كند.

  ویرایش توسط آذر بانو : ۱۳۹۰/۱۱/۲۲ در ساعت ۲۲:۱۶ دلیل: ادغام هر سه پست

  خداوندا. من بنده حقیری هستم که در مقابل عظمت و مهربانی تو سر به سجده می اورم چرا که تنها تو هستی که من را وجود بخشیدی و من تورا همیشه در همه حال می بویم و میستایم.

 4. صلوات ها 11


 5. #3

  عضویت
  جنسیت اسفند ۱۳۸۹
  نوشته
  179
  حضور
  2 ساعت نامشخص
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  751  نقل قول نوشته اصلی توسط گمنام نمایش پست ها
  بهتر است تحصيلات مرد مساوي يا بالاتر از زن باشد.
  سلام
  آن وقت میگن چرا سن ازدواج رفته بالا
  الان اکثرا لیسانس را دارن
  پس طبق نظر شما پسر باید حد اقل فوق لیسانس را داشته باشد
  دستش هم که باید توی جیبش برود
  این هم چند سال اضافه بر سالهای تحصیل
  معلومه نتیجه چیه
  مزرع سبز فلک دیدم و داس مه نو یادم از کشته خویش آمد و هنگام درو

 6. صلوات ها 13


 7. #4

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  2,645
  حضور
  1 روز 12 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11114  نقل قول نوشته اصلی توسط hoomanb نمایش پست ها
  سلام
  آن وقت میگن چرا سن ازدواج رفته بالا
  الان اکثرا لیسانس را دارن
  پس طبق نظر شما پسر باید حد اقل فوق لیسانس را داشته باشد
  دستش هم که باید توی جیبش برود
  این هم چند سال اضافه بر سالهای تحصیل
  معلومه نتیجه چیه

  سلام پست شماره 2 و نکاتش رو اگر مطالعه کنید به جوابتان خواهید رسید
  ویرایش توسط آذر بانو : ۱۳۹۰/۱۱/۲۳ در ساعت ۰۹:۰۸ دلیل: تغيير عدد 2 به 4

  خداوندا. من بنده حقیری هستم که در مقابل عظمت و مهربانی تو سر به سجده می اورم چرا که تنها تو هستی که من را وجود بخشیدی و من تورا همیشه در همه حال می بویم و میستایم.

 8. صلوات ها 11


 9. #5

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۹۰
  علاقه
  قران
  نوشته
  183
  حضور
  9 روز 19 ساعت 17 دقیقه
  دریافت
  23
  آپلود
  0
  گالری
  2
  صلوات
  1456  نقل قول نوشته اصلی توسط گمنام نمایش پست ها
  سلام

  اینا ملاک های ازدواجه اینگونه راحت تر میتوانید به جواب پرسشتون برسید هم عقلی هستند هم شرعی
  ویژگی های همسر دلخواه
  ده مورد همساني در ازدواج موفق:
  1-همجواري 2-تناسب سني 3-هماهنگي قد و وزن وظاهر فرد 4-همساني هوش 5 -مذهب و اعتقادات مشترك 6-سطوح نزديك تحصيلات 7-هم طبقه اجتماعي-اقتقصادي 8-خلق و عواطف مكمل هم 9-هم افقي شخصيت و منش 10-توافق و جور بودن خانواده هاي طرفين

  1-مجاورت

  عامل مجاورت به ما مي گويد نزديكي محل سكونت يك عنصر مؤثر براي نزديكي دو نفر است. از طرفي ديده شده است انانكه با فردي غير بومي ازدواج مي كنند يا حتي با فردي از كشوري ديگر ازدواج مي كنند پس از چند سال به دلايل مختلف از جمله دوري از وطن و خانواده ، تفاوت در آداب و سنن و تفاوت هاي فرهنگي و ملي دچار ناسازگاري مي شوند.

  2- تناسب سني

  سن زن و شوهر بايد به هم نزديك باشد و حداقل و حداكثر آن را روان شناسان مشاوره اي و خانواده چنين تخمين زده اند : حداقل تفاوت سني 3 سال و حداكثر 7 سال . مردان بزرگتر از زنان باشند.

  آنان كه با تفاوت سني بالائي ازدواج مي كنند بعدها ممكن است به مشكلات مختلفي ناشي از اين تفاوت دچار شوند.

  اينك كه فاكتور سني را ارزيابي مي كنيم خوب است نتيجه چند تحقيق را بصورت اطلاعات داشته باشيم .- مردان مايلند با زناني كوچكتر و جوان تر از خود ازدواج كنند و هر اندازه مرد هنگام ازدواج سالمند تر باشد.دختر 20 ساله شود . اما بالعكس در ازدواج زنان بيوه با مرد مجرد ، مرد ، معمولا جوان تر از زن است . مرد و زني هم كه يك بار قبلا ازدواج كرده اند بخواهند مجددا ازدواج كنند در آنها فاصله سني محسوس است . مردها در اين شرايط بين سن 40 تا 50 سالگي قرار دارند.

  3-هماهنگي قد و وزن وظاهر فرد

  ميزان قد و وزن زن و مرد خوب است متناسب و تا حدودي نزديك به هم باشد و مردان عموما قدري بلندتر از زنان باشند ، فاصله بين قد و وزن اگر زياد باشد درست نيست ، در ظاهر جسماني نيز طوري باشند كه به اصطلاح به هم بخورند . با اين وجود ميزان نمره و رتبه اي را كه قد ، وزن و ظاهر جسماني ، نسبت به عامل شخصيت خانواده دارد بسيار نازل است مثلا اگر به همساني در شخصيت 300 نمره داده شود به همساني ظاهر جسماني نمره تعلق مي گيرد.

  جور بودن

  در يك سن نرم و هنجار ازدواج كردن و با آگاهي همسر خود را انتخاب نمودن ، سبب مي گردد تا زوجين با هم جور يا به اصطلاح (matching) باشند.

  4-همساني هوش

  هوش به معناي توانا ئي عمومي حل مسئله و قدرت سازگاري فرد با محيط است. اين قابليت و استعداد ژنتيكي است و قابل تغيير در اثر آموزش و يا يادگيري نيست . يك فرد اگر بتواند در محيط سالم و تربيتي مناسب قرار گيرد تنها مي تواند 5 الي 7 درصد استعداد هوشي خود را ترقي دهد. نرم يا حد متوسط هوش در ميان مردم «90تا 110 »پيش بيني شده است بنابر اين فردي با بهره هوشي 150، تيز هوش و بالعكس فرد با بهره هوشي 70 كودن و عقب مانده قلمداد مي شود و چون برخورد ما با محيط ، نوع رفتار ما و چگونگي فهم و حل مسئله بستگي به ميزان هوش ما دارد، اگر فردي با بهره هوشي 130 با فردي با بهره هوشي 90 وصلت كند ، به احتمال قوي در برخورد با مسائل زندگي ، درك متقابل و تفكر درباره مسائل مشترك اختلافات جدي پيدا مي كنند از اينرو زن و شوهر پيش از اينكه به يك سطح فرهنگي نزديك نائل شوند لازم است به لحاظ هوشي هم سطح باشند.

  سلام!ممنونم!ولی هیچ کدوم از اینا پاسخ سوال من نبودند!
  یک بار دیگه تایپیک اول رو بخونین!!بنده ملاک های ازدواج رو نخواستم،ملاک های من مشخصه.مشکل من چیز دیگه است.
  لطف خدا بیشتر از جرم ماست
  نکته ی سر بسته چه دانی؟؟؟ خموش!

 10. صلوات ها 13


 11. #6

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  2,645
  حضور
  1 روز 12 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  11114  سلام میدونید برای چی ملاک ها رو بیان کردم چون خودتان به جواب سوالتون برسید اینگونه راحت تر با مشکلتون کنار می یاید

  خداوندا. من بنده حقیری هستم که در مقابل عظمت و مهربانی تو سر به سجده می اورم چرا که تنها تو هستی که من را وجود بخشیدی و من تورا همیشه در همه حال می بویم و میستایم.

 12. صلوات ها 10


 13. #7

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  خدا ، مخلوقات خدا ، کتاب ، گل ، آبشار ، طبیعت و...
  نوشته
  64
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  555  یا خیر حبیب و محبوب
  سلام علیکم
  بزرگان معتقدند اول و آخر قضیه ازدواج به دست خداست اینطور نیست که شما فکر کنید اگر در خانواده مذهبی بودید حتما خواستگارهای خیلی خاص و مذهبی داشتید من افرادی را سراغ دارم که هم خودشون خیلی مذهبی هستند هم خانوادشون اما خواستگارهایی که دارند اغلب خانواده های مذهبی دارند اما خودشون کاملا معمولیند و همینطور که شما گفتید موسیقی گوش می کنند و به نماز اول وقت اهمیتی نمی دهند و هزار نکته دیگه انگار این فراگیر شده!
  اما این دلیل نمیشه که شما و امثال شما و ما از ملاکهای خود کوتاه بیاییم
  ازدواج قسمتی است که به دست خداست باید سعی کنیم وظیفه خود را به درستی انجام دهیم اما درعین حال از دعا و توسل غافل نشویم مخصوصا نماز امام زمان (عج) و نماز حضرت زهرا (س) و چله زیارت عاشورا بسیار توصیه شده برای اینکه همسر متاسب و دلخواه قسمت شود انشاالله
  انشاالله همه جوانان خوشبخت و عاقبت به خیر بشن
  یا ابن الحسن !
  اگر زکوی تو بویی به من رساند باد
  تمام هستی خود را به باد خواهم داد

  اللهم عجل لولیک الفرج

 14. صلوات ها 15


 15. #8

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۹۰
  علاقه
  خدا ، مخلوقات خدا ، کتاب ، گل ، آبشار ، طبیعت و...
  نوشته
  64
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  555  یا خیر حبیب و محبوب

  از محضر آیت الله بهجت در مورد مشکل ازدواج دختری سوال شد، آن بزرگوار در جواب سؤال اظهار داشت:

  نماز جعفر طیار بخواند و پس از آن، دعایی که در کتاب زادالمعاد مجلسی آمده که در این هنگام خوانده شود، بخواند و در پی آن، به سجده رود و تلاش کند که حتما گریه کند - گرچه به مقدار کم - و همین که چشمش را اشک گرفت، حاجتش را از خدا بخواهد.

  یا ابن الحسن !
  اگر زکوی تو بویی به من رساند باد
  تمام هستی خود را به باد خواهم داد

  اللهم عجل لولیک الفرج

 16. صلوات ها 12


 17. #9

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
  نوشته
  3,318
  حضور
  16 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  22
  گالری
  495
  صلوات
  31122  با سلام و احترام

  سوال يكي از كاربران محترم كه با موضوع اين تاپيك مناسبت داره رو با اجازه خودشون اينجا ميذارم تا كارشناسان گرامي سوال ايشون رو هم پاسخگو باشند:


  منم به عنوان يك پسر تقریبا یه همچین مشکلی دارم.
  من یک همسر مذهبی و محجبه میخوام که وفادار باشه و رابطه ای با نامحرم نداشته باشه، مهربان و با عاطفه باشه، اهل ماهواره و بزن برقص نباشه ،اعضای اصلی خونوادش آدم های سالم و با اصالتي باشن،تحصیلات دانشگاهی نداشته باشه مهم نیست ولی با فهم و شعور باشه، اهل تجملات نباشه و ساده زیست باشه، زیبایی چندان مهم نیست ولی قدو هیکلش با من متناسب(کوچکتر يا مساوی)باشه ،سنشم از من کمتر باشه...

  ولي خانواده من نسبت به بعضی مسائل دینی و اجتماعی با من اختلاف نظر دارند، مثلا بحث خمس یا حجاب یا نحوه و کیفیت برگزاری مراسم عقد و عروسی و نبود رقص و موسیقی و...یا یکی از شروطی که من قبل از خواستگاری رفتن هر دختری دارم اینست که درمحیط مختلط یا بعضی محیط های زنانه (مثل آرایشگاه) شاغل نباشه ، از نظر فرهنگی هم ما ترک زبانیم و یه سری آداب و رسوم خاص خودمون رو داریم برای همین من در انتخاب فرد مورد نظرم از یک طرف باید به همتایی و هم‌سطح بودن نسبی دو خانواده و اعضای اصلی‌شان توجه کنم و از طرف دیگه باید فرد مورد نظرم معیارهای منو داشته باشه و در رابطه با دیدگاه های من نظر مثبت داشته باشه ، این یکی از مهمترین مشکلات من در انتخاب همسر هست ،شاید دخترانی باشند که در ظاهر درصد زیادی از ملاکهای مورد نظر منو داشته باشن ولی در خانواده ای هستن که با خانواده ما ازلحاظ مذهبی،فرهنگی و اجتماعی همخوانی ندارن و من میترسم این مسئله جدای از پذیرش یا عدم پذیرش من از طرف آن خانواده مشکلات زیادی برای هر دو خانواده درست کنه...  امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

 18. صلوات ها 12


 19. #10

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
  نوشته
  3,318
  حضور
  16 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  22
  گالری
  495
  صلوات
  31122  با سلام و احترام

  اين سوال خيلي از جووناي مذهبي هست
  به طور كلي من فكر مي كنم كه اين مشكل در جامعه خيلي فراگير شده، موقعيت ازدواج خصوصاً براي افراد مذهبي (اعم از دختر و پسر) خيلي سخت‌تر شده.

  خيلي از افراد هستند كه ادعاي مذهبي بودن ميكنند ولي در اعمال و رفتار و اينجور مراسم‌هاشون دين جايگاه خاصي نداره!
  يعني هم خدا رو ميخوان و هم خرما!
  ادعا مي كنند دختر نجيب ميخوايم، ولي در مرحله عمل كم ميارن و درخواست مي كنند در برخي امور و روابط كوتاه بياين و سخت گيري نكنيد!
  حالا در مجالس زن و مرد مختلط بشينند كه اشكالي نداره!
  برخي امور رسم هست و بايد انجام بشه...

  خانم‌هاي متدين معمولاً دوست دارند همسرشون مقيدتر از خودشون باشه...
  واقعا بايد چيكار كرد؟!
  آيا بايد در برخي ملاك‌ها كوتاه اومد؟!!

  و در اين بين مسلما براي افرادي كه خانوادهٔ خودشون باهاشون هم‌عقيده نيستند موقعيت خيلي سخت و دشوارتر هست.

  لطفا كارشناسان گرامي راهنمايي كنند.
  امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

 20. صلوات ها 13


صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. نقد استاد مطهري‌ به‌ نظر استاد زرين‌كوب‌ !!!
  توسط رضا در انجمن تاریخ ایران
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۹/۱۹, ۱۳:۴۰
 2. ما را به جرم عشق مؤاخذه می‌كنند.اما كدام عشق!
  توسط صفورا1111 در انجمن پیام و وصیت نامه شهدا
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۹۱/۰۷/۲۷, ۲۲:۴۳
 3. پاسخ: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۳/۲۰, ۱۹:۵۳
 4. 666 سايت ‌شيطان‌پرستي در ايران ‌فعاليت مي‌كنند‌
  توسط مدیر اجرایی_فرهنگی در انجمن اخبار و پژوهشهای مذهبی
  پاسخ: 17
  آخرين نوشته: ۱۳۹۰/۰۲/۳۰, ۱۷:۳۴
 5. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: ۱۳۸۹/۱۰/۲۶, ۱۳:۳۴

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۰۲/۲۷, ۰۴:۴۷ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود