جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آيا توسل به اهل بيت شرك است ولي توسل به عمر شرك نيست ؟

نوشته
    2,644
    حضور
    1 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11247

آيا توسل به اهل بيت شرك است ولي توسل به عمر شرك نيست ؟

سلام دوستان .

يكي از اشكالاتي كه همواره به شيعه گرفته مي شود اين است كه شيعه به خاطر اينكه متوسل به اهل بيت مي شود ، مشرك است !!!!

اگر شخصي اهل تحقيق باشد و كتاب هاي اهل سنت را مطالعه كرده باشد ، موارد بسياري را مي تواند بيابد كه اهل سنت هم متوسل به ابوبكر و عمر و عثمان و ... مي شوند ولي هيچ گاه از طرف شيعه متهم به شرك نشده اند .

يكي از بزرگترين مولوي هاي معاصر اهل سنت ،و شايد بتوان گفت بزرگترين مولوي اهل سنت معاصر ايران ، شخصي به نام مولوي محمد عمر سربازي است كه چند سال قبل از دنيا رفت .

ايشان تاليف هاي متعددي دارد از جمله كتابي به نام شفاء الاسقام و الاحزان .وي در اين كتاب در موارد متعددي متوسل به غير الله شده است . در حالي كه در كتاب ديگرش ( فتاواي منبع العلوم ) هر گونه توسل را شرك و حرام مي داند .
    ايشان در اين كتاب مي نويسد : "اگر كسي نام عمر را بر سينه اش بنويسد جنب نمي شود "
    از يكي از مولوي هاي دارالافتاء زاهدان علت اين پرسيديم گفت : چون شيطان از عمر مي ترسد به همين خاطر نمي تواند انسان را به جنابت بكشاند !!!

واقعا خنده دار است . به ما شيعيان خرده مي گيرند كه شما درباره امام علي ( عليه السلام ) و اهل بيت غلو مي كنيد اونوقت خودشان هيچ گونه غلوي نمي كنند !!!!

اگر قرار بود شيطان از كسي بترسد از خدا مي ترسيد و به آدم ابوالبشر سجده مي كرد . از خدا نمي ترسد ولي از نام عمر مي ترسد .

جالب تر اينكه مولوي خيرشاهي كه سخنراني اش به صورت كليپ هم در آمده چنان از اين كرامت عمر ذوق زده شده و با قاطعيت گفته است : هر كسي كه نام عمر را به سينه اش بنويسد و جنب شود ، بيايد و گردن من خيرشاهي را بزند .

خيلي جاي تعجب است كه همين آقايان مي گويند نذر براي غير خدا شرك و حرام است ولي اين آقاي مولوي گردن خود را فداي عمر مي كند .

همين آقاي خيرشاهي كسي است كه در كليپ هاي متعددي از كرامات عمر سخن گفته است . در جايي مي گويد : عمر به خواب يك نفر آمد و بطري آبي به آن شخص داد و گفت اين آب را به عنوان هديه به خيرشاهي بده و بگو اگر در اين دنيا از بابت عمر اذيت شديد تحمل كنيد .
    بعد يادش مي رود كه خواب تعريف مي كرده مي گويد : من الان بطري آب را دارم و هر وقت از آن آب مي خورم به ياد عمر فاروق مي افتم .

والله من نمي دانم ما كه مي گوييم امام علي (ع) معصوم بوده صداي برخي در مي آيد كه شما غلو مي كنيد . در حالي كه آيه ي تطهير اين را ثابت مي كند ولي خودشان انواع و اقسام غلو را دارند ولي به ما گير مي دهند

خداوندا. من بنده حقیری هستم که در مقابل عظمت و مهربانی تو سر به سجده می اورم چرا که تنها تو هستی که من را وجود بخشیدی و من تورا همیشه در همه حال می بویم و میستایم.

2. صلوات ها 4

3.  

علاقه
    رجال و حدیث، فقه و کلام در حوزه اهل سنت
    نوشته
    2,857
    حضور
    47 روز 14 ساعت 13 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10620

نقل قول نوشته اصلی توسط گمنام نمایش پست ها
    سلام دوستان .

همين آقاي خيرشاهي كسي است كه در كليپ هاي متعددي از كرامات عمر سخن گفته است . در جايي مي گويد : عمر به خواب يك نفر آمد و بطري آبي به آن شخص داد و گفت اين آب را به عنوان هديه به خيرشاهي بده و بگو اگر در اين دنيا از بابت عمر اذيت شديد تحمل كنيد .
    بعد يادش مي رود كه خواب تعريف مي كرده مي گويد : من الان بطري آب را دارم و هر وقت از آن آب مي خورم به ياد عمر فاروق مي افتم .
    با سلام و تشکر
    بی زحمت در صورت امکان متن کامل این قسمت را بیاورید جالب است.
    موفق باشید.
    آيا توسل به اهل بيت شرك است ولي توسل به عمر شرك نيست ؟
    مناجات العارفین لمولانا علی بن الحسین (علیهما السلام)

«إلهى! فَاجْعَلْنا مِنَ الَّذينَ تَوَشَّحَتْ [تَرَسَّخَتْ‏] أشْجارُ الشَوْقِ إلَيْكَ فى حَدآئِقِ صُدُورِهِمْ، وَأخَذَتْ لَوْعَةُ مَحَبَّتِكَ بِمَجامِعِ قُلُوبِهِمْ»؛

(معبودا! پس ما را از آنانى قرار دِهْ كه نهالهاى شوق به تو در باغ دلشان سبز و خرّم [يا: پايدار] گشته، و سوز محبّتت شراشر قلب آنها را فرا گرفته است).

بحارالانوار، ج91، ص150.

5. صلوات ها 2

نوشته
    2,644
    حضور
    1 روز 12 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11247

نقل قول نوشته اصلی توسط صدرا نمایش پست ها
    با سلام و تشکر
    بی زحمت در صورت امکان متن کامل این قسمت را بیاورید جالب است.
    موفق باشید.
    سلام خدمت شما

حجم فایل لینک دانلود 1.946Kb دانلود کنید پسورد wesalshia
    ویرایش توسط maryam : ۱۳۹۱/۰۸/۰۴ در ساعت ۱۰:۵۵ دلیل: قرار دادن لينك صحيح

خداوندا. من بنده حقیری هستم که در مقابل عظمت و مهربانی تو سر به سجده می اورم چرا که تنها تو هستی که من را وجود بخشیدی و من تورا همیشه در همه حال می بویم و میستایم.

7. صلوات ها 2

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری