کمک به گناه

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کمک به گناه

سلام دوستان.
می خواستم اینجا موضوعی رو مطرح کنم و دوست دارم نظر اخلاقی و وجدانی خودتون رو در این مورد بیان کنید نظرات فقهی آن را می دانم (حالا کارشناسان می توانند برای اطلاع عموم آن را اینجا هم ذکر کند)
شخصی از بستگان ما قبل از انقلاب و در ایام جوانی اش خانه اش را به چند تا از دوستانش برای انجام گناهی اجاره می دهد اما احتمال می داده که آنها می خواهند در خانه او کسی را بکشند اما به این احتمال توجهی نمی کند و خانه را اجاره می دهد بعدا می فهمد که حدسش درست بوده و در خانه ی او قتلی صورت می گیرد. بعدا این فامیل ما توبه میکند اما تا الان خود را در موضوع قتل آن شخص مقصر می بیند. می خواستم بدانم نظر وجدانی شما در این مورد چیست؟ آیا به نظر شما او مقصر است؟

mahdi123;185004 نوشت:
سلام دوستان. می خواستم اینجا موضوعی رو مطرح کنم و دوست دارم نظر اخلاقی و وجدانی خودتون رو در این مورد بیان کنید نظرات فقهی آن را می دانم (حالا کارشناسان می توانند برای اطلاع عموم آن را اینجا هم ذکر کند) شخصی از بستگان ما قبل از انقلاب و در ایام جوانی اش خانه اش را به چند تا از دوستانش برای انجام گناهی اجاره می دهد اما احتمال می داده که آنها می خواهند در خانه او کسی را بکشند اما به این احتمال توجهی نمی کند و خانه را اجاره می دهد بعدا می فهمد که حدسش درست بوده و در خانه ی او قتلی صورت می گیرد. بعدا این فامیل ما توبه میکند اما تا الان خود را در موضوع قتل آن شخص مقصر می بیند. می خواستم بدانم نظر وجدانی شما در این مورد چیست؟ آیا به نظر شما او مقصر است؟

با عرض سلام و احترام خدمت کاربر گرامی جناب mahdi123 و سایر دوستان و بزرگواران

پاسخ فقهی ایشان در پیام خصوصی ارسال شد که در فرض سئوال آن شخص شرعا مسئولیتی در قبال اجاره دادن منزلش نداشته است .

همیشه موفق باشید

موضوع قفل شده است