جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: قانون جرم و انرژِی در خلقت جهان

 1. #1

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۹۰
  نوشته
  11
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17

  قانون جرم و انرژِی در خلقت جهان
  طبق نظریه انیشتین، مجموع « جرم و انرژی » در جهان پایدار و تغییر نا پذیر است، که آنرا ( قانون بقای جرم - انرژی) نامند ، بدین معنا که انرژی از شکلی به شکل دیگر و یا به جرم تبدیل می شود ولی هرگز خود به خود تولید ویا خود به خود نابود نمی شود. همچنین برعکس آن جرم یا مادّه نیز به انرژی تبدیل می‌گردد. بر طبق تئوری نور، بقای جرم و انرژی پیآمدی از این اصل است، که قوانین فیزیکی در طول زمان بدون تغییر باقی می مانند .  همچنین میدانیم دانشمندان به تحقیق، دریافته‌اند که: در ابتدای خلقت یک توده انرژی متراکم وجود داشته که با انفجاری عظیم بنام بیگ بنگ به کائنات تبدیل شده . و انرژی جاذبه برکل کائنات و هرآنچه در آن هست حاکم است.
  همچنین ثابت شده که آثار هر عمل و حرکت و گفتار، به صورت امواج انرژی در فضا باقی میماند و دانشمندان درپی کشف گفتار بزرگان و مشاهیر گذشته هستند. ! و میدانیم که اندیشه تبدیل به نیروی مادّی و انرژی میشود، خوب و بد، سالم و نا سالم، زیبا و زشت، اهورایی و اهریمنی. و قانون جذب میگوید: افکار شما مانند آهنربا شبیه خود را جذب میکند منفی منفی را، مثبت مثبت را و درکتاب« راز» دانشمندان جهان به تحقیق دریافته اند که انسان هر چه را اراده کند و از صمیم قلب بخواهد، به آن میرسد. این معلومات در کتابهای علمی و اینترنت به فراوان یافت میگردد.
  لطفاً به آیات ذیل که نمونه ای از آیات قرآن مجید، در این مورد است دقت فرمائید! :
  (آیه 117 سوره بقره : هستی بخش آسمانها و زمین، او است، و هنگامی که فرمان وجود چیزی را صادر کند ،تنها بدو میگوید: باش، پس میشود.....  (آیه 11 سوره فصّلت: سپس ارادهء آفرینش آسمان کرد، درحالی که دود ( ) بود . به آسمان و زمین فرمود : چه بخواهید و چه نخواهید پدید آیید (وشکل گیرید)... گفتند: فرمانبردارانه پدید آمدیم..... ( )  (آیه 30 سوره انبیاء: آیا کافران{ از طریق علم} نمیبینند که آسمانها وزمین{ قبل از خلقت به صورت انرژی متراکم دود مانند} بهم متصل بوده و سپس { با گفتن کون فیکون بر اثر انفجار عظیمی بنام بیگ بنگ} آنها را از هم جدا ساخته ایم (و تدریجاً به صورت جهان کنونی در آورده ایم ) و هر چیز زنده ای را ( اعم از انسان و حیوان و گیاه ) از آب آفریده ایم. آیا { باز هم} ایمان نمی آورند؟.........  (آیه 12 سوره طلاق: خدا همان است که هفت آسمان را و همانند آن زمین را آفریده است. فرمان (خدا) همواره در میان آنها {توسط انرژی جاذبه و سایرانواع انرژی} جاری است ( ) تا بدانید خداوند بر هر چیزی توانا است و آگاهی او همه چیز را فرا گرفته است....
  (سوره قمر(ترجمه آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی): (آیه 49:به یقین ما هر چیز را به اندازه آفریدیم..... (آیه50: و فرمان ما یک امر بیش نیست، همچون یک چشم بر هم زدن..... (آیه 51: ما کسانی را که در گذشته شبیه شما بودند هلاک کردیم ، آیا کسی هست که پند گیرد؟..... (آیه 52 : و هر کاری را انجام دادند در نامه های اعمالشان ثبت است....


  (آیه 53 : و هر کار کوچک و بزرگی نوشته شده است..... (آیه 54 : به یقین پرهیزکاران {= متّقین = اطاعت کنندگان از فرامین خدا }در باغها و نهر ها ی بهشتی جای دارند..... (آیه 55 : در جایگاه صدق نزد خداوند حاکم مقتدر.....
  سوره فرقان (آیه 23 : ما به سراغ تمام اعمالی که( ) آنان {در دنیا} انجام داده اند میرویم و همه را همچون ذرات غبار پراکندهء در هوا میسازیم {امواج انرژی}.....  سوره بقره (آیه 28: چگونه خدا را انکار و نسبت بدو کفر میورزید؟ در صورتی که ( ) شما ( چیز های بی جان و) مردگانی بودید که خدا شما را بیافرید و جانتان بخشید . سپس شما را میمیراند، و بعد از آن { به شکل انرژی} زنده تان میگرداند. آنگاه به سوی او بر گردانده میشوید.....  دیدگاه: به استناد مطالب علمی و آیات فوق، و اینکه خداوند در کتاب قرآن مبین بیشتر از هر چیز در مورد خلقت و معاد پرداخته، و خود را خالق و به وجود آورنده همه چیز و قادر بهمه کار معرفی و برگشت همه چیز را به سوی خود دانسته است. به نظر من: همین مطالب علمی فوق را بیان میفرماید، و در حقیقت در دهه 1920 اینشتین آن دانشمند بزرگ با کشف و مطرح کردن قانون بقای جرم و انرژی وجود خداوند را از طریق علم به اثبات رسانیده است. زیرا :

  اولاً ــ اگر انرژی خود به خود تولید نمیشود ، پس انرژی اولیه که قبل از خلقت بوده و با انفجار( بیگ بنگ) کائنات را به وجود آورده از کجا آمده است؟ به نظرمن: این انرژی متراکم همان خداوند بزرگ یا « الله اکبر» یا قدرت مطلق است. و خودش، دلیل محکم علمی و معجزه ای بزرگ برای اثبات و شناخت ایزد تبارک و تعالی و حقانیت دین اسلام و قرآن و پیغمبری حضرت محمد(ص) میباشد.


  من نام علمی او را« انرژی مطلق» نامیده، و مجموع انرژی موجود در عالم میدانم، که کاملاً هوشمـند است، و به همه چیز تبدیل شده و تکامل نیز می بخشد. اگراو نبود هیچ چیزی نبود. حتی قانون بقای انرژی و سایر قوانین طبیعی. خداوند در سوره اخلاص فرموده : بگو اوست خدای یکتـا . خدای بی نیاز. خدایی که نه میزاید و نه زائیده شده است. خدایی که هیچکس همتای او نیست.  ثانیاً ــ خداوند فرموده باش و شده {کون فیکون و یا بیگ بنگ} یعنی قسمتی از همان انرژی بزرگ تبدیل به زمین و آسمانها و کائنات و سپس به آب و خاک و انسان و گیاه شده است و هم اکنون نیز همان انرژی به اشکال مختلف مخصوصاً از طریق انرژی جاذبه بر تمام آنها حاکم است. همه چیز و همه کس حتی الکترون و نوترون داخل اتم، با انرژی او حرکت و کار انجام داده و تکلّم و اندیشه نموده و تکامل می یابند . بهمین دلیل هم خداوند در همه جا حاضر و ناظر، و از رگ گردن به انسان نزدیکتر، و از تمام اعمال ما آگاه است.  ثالثا ــ بطور خلاصه، خداوند در آیات فوق میفرماید: آیا کسی هست که پند گیرد و متوجه گفته هایم شود؟ من کسانیکه قبل از شما مثل شما بوده اند هلاک کرده ام، اجسادشان به زیر خاک و انرژی فعالشان به نام روح به فضا رفته، و هر کاری انجام داده اند، چه خوب و چه بد، امواج انرژی آنها در فضا به جا مانده و از بین نرفته، و از کوچک تا بزرگ در لوح محفوظ ثبت و ضبط است . شما را هم میمیرانم، و مثل آنها انرژی اعمالتان باقی میماند، در روز قیامت مواد تشکیل دهنده اجساد شما اگرچه پراکنده یا توسط گیاهان جذب شده باشد، چون همه به انرژی تبدیل میشود، پس به آسانی تفکیک و به شکل مجموعه‌ای از امواج انرژی شما زنده شده، (برابر آیه 7سوره قمر) همچون ملخهایی ک به هر سو پراکنده میشوند از قبرها بیرون می آیند، و به اصل خود یعنی خداوند بزرگ یا انرژی مطلق بر میگردند.

  {لطفاً به عملکرد موبایل و کامپیوترو اینترنت ودوربین عکاسی و ضبط صوت دیجیتالی و گیرنده های رادیو و تلویزیون توجه فرمائید ! }. و بدانید آنها نیز از فضایل خداوند است که به دست نمایندگان او آدمیان، کشف و ساخته شده است.
  در مورد معاد و قیامت آیات فراوانی است، برای تائید عرایضم از چند آیه سوره مبارکه الواقعه مثال میآورم.  (آیه 1 : هنگامیکه واقعه(ی عظیم قیامت) بر پا شود..... (آیه 2 : رخ دادن آن قطعی و جای تکذیب نیست.....  (آیه 3 : پائین می آورد و بالا میبرد.{یعنی همه چیز را زیر و رو میکند}..... (آیه 4 : این در هنگامی است که زمین سخت به تکان و لرزه انداخته میشود..... (آیه 5 : و به صورت گرد و غبار در میآید {انرژی}..... (آیه 6 : و شما سه گروه میگردید. {بعد از گرد و غبارشدن همه چیز، دیگر مائی به شکل جسم، وجود نخواهیم داشت. حتماً انرژی ما سه گروه خواهد شد!.}  سوره الدخان (آیه10: منتظر روزی باش که آسمان دود آشکاری را پدیدار میکند .....(آیه 11: دودی که تمام مردم را فرا میگیرد. این همان عذاب دردناک عظیم است .....  از آیات فوق و یاجوج و ماجوج و بعضی آیات دیگرقرآن، من نتیجه میگیرم که در روز قیامت، اتم و ملکولهای بوجودآورنده زمین و کائنات و هرآنچه در آنها است از جمله انسان، به طور همزمان با یک انفجار هسته ای بسیار بزرگ، و با صدائی مهیب که در قرآن « صور اسرافیل یا درصور دمیدن» نامیده شده منهدم خواهند شد، و درآن روز رستاخیز، مـــعاد اتفاق خواهد افتاد. و همه چیز مجدداً به انرژی تبدیل خواهد گردید . با یک مثال ساده که همه با آن سروکار داریم، ولی بی توجه و دقت از آن گذشته ایم، خداوند در سوره الواقعه، ما را به فکر و اندیشه می خواند.  سوره الواقعه : (آیه 71: آیا در باره آتشی که می افروزید فکر کرده اید؟..... (آیه 72 : آیا شما درخت آن را آفریده اید یا ما {به وسـیله انــرژی خود آنرا از خاک و آب و هوا و نور } آفریده ایم؟.....(آیه 73: ما آن را وسیله یادآوری {خلقت و معاد } و وسیله زندگی برای مسافران { این دنیای گذران } قرار داده ایم..... (آیه 74: حال که چنین است به نام پروردگار بزرگت تسبیح گوی، {و بدان که همه چیز از او است و به او نیز برخواهد گشت. انّا لله وانّا الیه راجعون}.....  سوره مؤمن (آیه 60: و پروردگارتان فرمود مرا بخوانید تا شما را اجابت کنم..... { قانون جذب }
  پس در قرآن: خلقت = یعنی تبدیل انرژی به جرم یا مادّه. و معاد = یعنی تبدیل جرم یا مادّه به انرژی. یعنی عین قانون بقای انرژی ، و خداوند نیز قادر مطلق یا« انرژی مطلق» است، که همه چیز را او خلق کرده و به او نیز بر خواهند گشت. باقی ماندن امواج انرژی گفتار و کردار و وقایع در فضا، همچنین قانون یا انرژی جذب نیز، پایه واساس معنویات دینی میباشد که در روز قیامت توسط امواج انرژی گویا، به حساب اعمال خوب و بد بشر رسیدگی خواهد شد.


  دارندگان امواج اعمال خوب به بهشت که سمبل آن درختان و نهر های آب است، و دارندگان امواج انرژی بد، به جهنم که نشان آن آتش است، وجائی مثل خورشید که اتم های آن دائماً در حال انفجارات هسته ای میباشند، هدایت خواهند شد. و وفق (آیه 6 التحریم: افروزینه آن انسانها{ی گنهکار} و سنگها خواهند بود. قانون جذب {یا طلبیدن و دعا کردن و نماز خواندن} نیزخواستهای منطقی، دنیوی و هم آخرتی ما را برآورده میکند....  اگر عرایض فوق بدون تعصبات خاصّی، توسط اساتید و دانشمندان حوزه و دانشگاه به عنوان یک« حقیقت اندیشی » تائید گردد، و بقیه متشابهات قرآن نیز با چنین دیدگاه علمی تفسیرشود، دیگر در مورد علوم و معنویات دینی، بین حوزه و دانشگاه اختلافی نخواهد بود، واین آرزوی دیرین امام خمینی (ره ) برآورده خواهد شد . با شناخت الله = انرژی مطلق دیگر هیچ بشری با هردین و مسلکی، چه بخواهد وچه نخواهد خود را بی نیاز ازالله نخواهد یافت،و چون قرآن کریم کتاب حقیقت است، و حقیقت جز، وقایع اثبات شده و علمی نمیتواند باشد، پس قرآن باید طوری ترجمه و تفسیر و تأویل شود، تا به عنوان کتاب با ارزشی از علم و اخلاق و معنویات {دارالعـلوم}، درکلیه دانشگاه های دنیا تدریس گردد. و با رویکرد دانشمندان و قشر دانشجو و تحصیل کرده به آن، دین اسلام جهانگیرشود.....


  تعجب نفرمائید !: اگر در زمان نزول قرآن، علم پیشرفت امروز را داشت، و مردمان عالٍم به علم و دانش بودند، حتماً آیه های قرآن به روشنی تمام بیان میشد، ویا پیامبر توضیحات لازم را میداد. و در آینده، برابر آیه 7 سوره آل عمران تفسیر متشابهات، به عهده الله و راسخان درعلم قرار نمیگرفت، تا نسبت به پیشرفت علم زمان، و دانش خود، تفسیر نمایند. ولی درقرن بیست و یکم، با این همه دانش و معلومات، تفسیر متشابهات قرآن، جز با تفسیر علمی، که به تائید دانشمندان متخصص علوم مختلف {شورای راسخان} رسیده باشد ، انصاف و منطقی نمیباشد. به امید روزی که قرآن را درست بفهمیم و به آن عمل نماییم.


 2. صلوات


 3. #2

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  نوشته
  35
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  4
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  241  آخر اين انرژي مطلق چگونه پيامبر مي فرستد چگونه معجزه مي كند كه خلاف قوانين طبيعت و قوانين علمي است چگونه با مردم سخن مي گويد. چيزي بگوييد كه در عقل بگنجد.
  *** و الله اعلم بذات الصدور ****

  دوستانی که به هواشناسی علاقه مند هستند می توانند به این وبلاگ مراجعه نمایند:
  http://www.jajarmmeteo.blogfa.com

 4. صلوات ها 2


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  رجال و حدیث، فقه و کلام در حوزه اهل سنت
  نوشته
  2,955
  حضور
  53 روز 9 ساعت 43 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  10824  با سلام و عرض ادب

  نقل قول نوشته اصلی توسط pcnet نمایش پست ها
  اگر انرژی خود به خود تولید نمیشود ، پس انرژی اولیه که قبل از خلقت بوده و با انفجار( بیگ بنگ) کائنات را به وجود آورده از کجا آمده است؟
  در این قسمت جنابعالی قبول نموده اید که انرژی اولیه از جایی آمده است، یعنی نبوده و حادث شده است .بنابراین این انرژی مخلوق است و مخلوق نمی تواند خالق باشد.
  نقل قول نوشته اصلی توسط pcnet نمایش پست ها
  به نظرمن: این انرژی متراکم همان خداوند بزرگ یا « الله اکبر» یا قدرت مطلق است. و خودش، دلیل محکم علمی و معجزه ای بزرگ برای اثبات و شناخت ایزد تبارک و تعالی و حقانیت دین اسلام و قرآن و پیغمبری حضرت محمد(ص) میباشد.
  در این قسمت ، همان امر مخلوق و محتاج به علت را خالق قرار داده اید، علاوه بر اینکه معنا ندارد خدا انرژی باشد(تعالی الله عن ذلک علوا کبیرا» حقیقت انرژی چیست؟ آیا جز این است که انرژی امری مادی است؟ واز صورتی به صورت دیگر تبدیل می شود؟

  نقل قول نوشته اصلی توسط pcnet نمایش پست ها
  من نام علمی او را« انرژی مطلق» نامیده، و مجموع انرژی موجود در عالم میدانم، که کاملاً هوشمـند است، و به همه چیز تبدیل شده و تکامل نیز می بخشد. اگراو نبود هیچ چیزی نبود. حتی قانون بقای انرژی و سایر قوانین طبیعی. خداوند در سوره اخلاص فرموده : بگو اوست خدای یکتـا . خدای بی نیاز. خدایی که نه میزاید و نه زائیده شده است. خدایی که هیچکس همتای او نیست.
  تبدیل شدن از عوارض ماده است که خود نقصی بزرگ است و با بی نیازی خدا وند متعال سازگار نیست و خدا منزه از این امور است.


  [quote=pcnet;184017][
  ثانیاً ــ خداوند فرموده باش و شده {کون فیکون و یا بیگ بنگ} یعنی قسمتی از همان انرژی بزرگ تبدیل به زمین و آسمانها و کائنات و سپس به آب و خاک و انسان و گیاه شده است
  /quote]

  خدا «واحد» و «احد» است، و «احدیت» همان صرافت محض بودن است، خدایی را كه شما فرض نمودید خدایی مادی است که مرکب است و موجود مرکب چگونه بی نیاز خواهد بود؟

  موفق باشيد


  ویرایش توسط صدرا : ۱۳۹۰/۱۱/۱۳ در ساعت ۲۲:۳۴
  مناجات العارفین لمولانا علی بن الحسین (علیهما السلام)

  «إلهى! فَاجْعَلْنا مِنَ الَّذينَ تَوَشَّحَتْ [تَرَسَّخَتْ‏] أشْجارُ الشَوْقِ إلَيْكَ فى حَدآئِقِ صُدُورِهِمْ، وَأخَذَتْ لَوْعَةُ مَحَبَّتِكَ بِمَجامِعِ قُلُوبِهِمْ»؛

  (معبودا! پس ما را از آنانى قرار دِهْ كه نهالهاى شوق به تو در باغ دلشان سبز و خرّم [يا: پايدار] گشته، و سوز محبّتت شراشر قلب آنها را فرا گرفته است).
  بحارالانوار، ج91، ص150.

 6. صلوات ها 2


 7. #4

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۹۰
  علاقه
  نجوم، ریاضی، عکاسی
  نوشته
  409
  حضور
  2 ساعت 44 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1382  همچنین ثابت شده که آثار هر عمل و حرکت و گفتار، به صورت امواج انرژی در فضا باقی میماند و دانشمندان درپی کشف گفتار بزرگان و مشاهیر گذشته هستند. ! و میدانیم که اندیشه تبدیل به نیروی مادّی و انرژی میشود، خوب و بد، سالم و نا سالم، زیبا و زشت، اهورایی و اهریمنی. و قانون جذب میگوید: افکار شما مانند آهنربا شبیه خود را جذب میکند منفی منفی را، مثبت مثبت را و درکتاب« راز» دانشمندان جهان به تحقیق دریافته اند که انسان هر چه را اراده کند و از صمیم قلب بخواهد، به آن میرسد. این معلومات در کتابهای علمی و اینترنت به فراوان یافت میگردد.
  این مطالب را هم نمیدانیم!

  امیر المومنین، علی (ع):

  "لا يُری الجاهلُ إلا مُفرطاً أو مُفَرّطاً"

  نادان جز به افراط و تفريط ديده نشود

 8. صلوات


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود