سفر کوتاه مدت مرد يا زن( مفيد يا مضر؟؟؟)

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سفر کوتاه مدت مرد يا زن( مفيد يا مضر؟؟؟)

نقل از اين آدرس
http://www.askdin.com/post180190-14.html

مطهره;180190 نوشت:
با رفتن او به سفر و بودن با دوستانش مخالفت نكنيد.

سلام

ببخشيد پابرهنه ميام وسط بحثتون

شما از ديدگاه يک خانم نگاه مي کنيد ولي اين رو بدونيد خيلي زندگيها به همين دليل بالا از هم پاشيده شده اند

اصولا خواهرم زماني که بحث تنها تفريح با دوستان رفتن چه در مورد مرد چه در مورد زن پيش مي آيد زنگ خطر طلاق عاطفي در حال نواختن است

منظور از تفريح با دوستان مسافرت و جدائي بيشتر از يک روز به نيت تفريح است بين زن و مرد چه زن چه مرد هيچ فرقي نمي کند

طبق بررسي که بنده کردم اکثر آقايان و خانمهائي که علاقه به تفريح مجردي بعد از ازدواج دارند تقريبا يا هيچ دلبستگي (((دقت کنيد عرض مي کنم دلبستگي نه دوست داشتن چرا که دلبستگي اولين و نازلترين مرتبه عشق است در حالي که دوست داشتن هيچ سنخيتي با عشق ندارد)))

تقريبا هيچ دلبستگي به طرف مقابلشان ندارند و به اصطلاح به شرط زندگي مي کنند
يعني تا وقتي شريکشان مطابق خواسته شان حرکت مي کند عزيز است و به محض بروز کوچکترين تقابل دشمن هم مي شوند .

کوتاه کلام : اگر مي خواهيد ميزان دلبستگي دو نفر را بسنجيد ببينيد چقدر مي توانند دوري هم را تحمل کنند؟
اگر به اختيار از هم دور مي شوند که کلا دور دلبستگي را خط بکشيد...

چند نکته در تکميل بحث بالا و جلوگيري از ايجاد سئوال :

بسياري از زندگي ها علي رغم جدائي طولاني مدت زن و مرد همچنان پايدار و مالامال از محبت است

جواب

1-- جدائي بين زن و مرد اگر به اختيار باشد علامت خوبي نيست ولي اگر به اجبار باشد مثلا آقا يا خانم بايد به جلسه اي برود که فقط مردها يا فقط زنها انجا هستند

2--اگر بخاطر مسائل کاري باشد که مشکلي ندارد ولي اگر به خاطر تفريح باشد..

يک پند از اين کوچکترين اويزه گوش کنيد بهترين ساعات و بهترين لحظات فقط در کنار عزيزترين شخص مي گذرد

پس اگر مردي به همسرش مي گويد تو عزيزترين کس من هستي ولي من به ساعتهائي براي خودم با دوستانم نياز دارم شک نکنيد دروغ مي گويد منظورم اين است که همسرش عزيزترين کس او نيست و بالعکس

يک سئوال : چرا آقايان و خانمها در روزهاي نامزدي براي باهم بودن لحظه شماري مي کنند ولي بعد از ازدواج شعار سر مي دهند بگذاريد براي تفريح با دوستان باشيم بعضي وقتها؟
چرا در روزهاي نامزدي اول عزيزم بعد همه؟ولي بعد از ان حالا برعکس..

نکته جالب اين است --خيلي دقت کنيد لطفا

در دين ما به باهم بودن زن و مرد خيلي تاکيد شده که اگر بخوام احاديثي که يا به کنايه يا به تصريح اين مطلب رو بيان مي کنه بايد صد پست بزنم

ولي در تفکر پليد روانشناسي غرب که متاسفانه الان وقتي ما مشکل پيدا مي کنيد به سراغ کاسه ليسهاي فرويد مي رويم و از گنجينه اخلاق دين بي خبريم

بله در روانشناسي پليد غربي تاکيد به جدائي براي رسيدن به آرامش مي شود.

**عبدالله**;183558 نوشت:

پس اگر مردي به همسرش مي گويد تو عزيزترين کس من هستي ولي من به ساعتهائي براي خودم با دوستانم نياز دارم شک نکنيد دروغ مي گويد منظورم اين است که همسرش عزيزترين کس او نيست و بالعکس

سلام

پس همه شوهرا شدن دروغگو دیگه
ببخشید مگه توی دین ما دستور ندادن که وقتتون رو تنظیم کنید وقتی با خدا وقتی با خانواده وقتی با ... ؟؟

اونوقت ینی اگه یه مردی بخواد برای مدتی با خدا بودن تنها باشه همسرشو دوس نداره .

تازه مگه رابطه با دوستان مخالف رابطه با همسره ؟؟

از اون گذشته کی میگه اگه زن یا مرد بخوان یه مدتی تنها باشن این ضربه به دوستیه ؟
ممکنه مرد به خاطر یه مشکلی اصلا بخواد تنها باشه و فکر کنه . آیا این معنیش اینه که در دوست داشتنش دروغگوه ؟؟

عزیز ترین در مقام همسری معنی خودشو داره . اما این به این معنی نیس که تمام روابط اجتماعی طرف تعطیل بشه

محمدمصطفی;183663 نوشت:
پس همه شوهرا شدن دروغگو دیگه ببخشید مگه توی دین ما دستور ندادن که وقتتون رو تنظیم کنید وقتی با خدا وقتی با خانواده وقتی با

توصيه مي کنم يکبار به دقت مطلبم رو بخوني

خداي رحمان و رحيم چه ربطي داره به رفقا؟

کلا هرکس که عشقي بالاتر از خدا داشته باشه اون رو بايد جزو حيوانات حساب کرد نه انسانها

بله هر مردي به زنش و بالعکس بگه تو عزيزترين کس من هستي ولي مي خوام با دوستام هم تنها باشم اين يعني

همسرش عزيزترين کس او نيست نه اينکه اون رو دوست نداره

دوست داشتن تا عشق هفت اسمون فاصله است

همه ازدواجها به خاطر علاقه و دوست داشتنه

ولي آها اين ولي رو خوب دقت کنيد لطفا

دوست داشتن مي تونه هزار و يک انگيزه و شرط داشته باشه

ولي عشق يک دليل بيشتر نداره و اون خود معشوقه

بالاترين نعمت در بهشت چيه؟قرب خدا نزديکي به معشوق

و اين رو همه بدونن زندگي مشترک باغي از باغهاي بهشته اگر عشق الهي در اون جاري باشه و همسر جلوه اي از نعمات بهشتيه اگر مومن يا مومنه باشه

و هر نفس در زندگي مشترک بابي از بابهاي رحمت خاصه ((نه رحمت عام)) اگر زن و مرد مومن باشن

و زندگي مشترک مي تونه سکوي پرشي با قدرت موشک!! به سمت بهشت باشه

يا مي تونه پرتگاهي به بلندي آبشار نياگارا!!! به سمت جهنم باشه

و همه اينها به خود ما بستگي داره و عمل به سفارشات معصومين عليهما السلام

يک نکته بگم چون مي دونستم که اين باعث بعضي برداشتهاي اشتباه ميشه

يک مثال عيني بزنم تا دوستان متوجه شن

يکي از دوستانم ميگه يک روز با خاله ام که نسبتا مسن هم هست و دخترش و همسرم رفتيم پارک
خلاصه نشستيم و تنقلات و اين صحبتها بعد ديدم که خاله ام خيلي گرفته است
پرسيدم خاله بفرما
گفت ميل ندارم وقتي شوهرم نيست هيچي زيبا نيست و جاي خاليش رو احساس مي کنم
حدود يک ساعت گذشت شوهرش اومد بعد اين خاله انگار اون يک ساعت پيشي نبود بشاش و خندان و همه تنقلات رو خورد !!!:Cheshmak:

بله شايد مثال کوچکي بود ولي خيلي نکته درش نهفته است

بدون معشوق تو بهشت هم جهنمه و با او تو جهنم عين بهشته

و اين مراتب داره بعضي ها با عشق خدا قاطي نکنن

ولي خانم يا اقائي مي بينين با دوستان مجردي رفته پيک نيک يه جوري قهقه مي زنه و کيف مي کنه ...
خب اين ايا عاشق شوهر يا زنشه؟اصلا جاي خاليش رو احساس مي کنه؟

البته بگم من دارم از يک زندگي در حد اعلا صحبت مي کنم نه زندگي هاي عادي
برا اونائي مي گم که دنبال کمال هستن اين رو بدونن اون ازدواجي که ايمان رو بيمه مي کنه ازدواج با عشقه نه دوست داشتن

يا علي

با یک ارادۀ قوی شرایط دیگر چندان اهمیت ندارد. (گوته)

[=IranNastaliq]به ملازمان سلطان که رساند این دعا را؟

[=IranNastaliq]که «به شکر پادشاهی، ز نظر مران گدا را»
[=IranNastaliq][=Calibri]

**عبدالله**;183557 نوشت:
ببخشيد پابرهنه ميام وسط بحثتون

سلام خدمت دوست خوب جناب عيبدلله
چكار كنيم نبخشيم چكار كنيم!!!
:Nishkhand:

**عبدالله**;183557 نوشت:
زنگ خطر طلاق عاطفي در حال نواختن است

**عبدالله**;183557 نوشت:
منظور از تفريح با دوستان مسافرت و جدائي بيشتر از يک روز به نيت تفريح است بين زن و مرد چه زن چه مرد هيچ فرقي نمي کند

گاهي اوقات انسان چه مرد چه زن حتي ليلي و مجنون هم باشن نياز به تنهايي دارن به اينكه با خودشون خلوت كنن ولو يك ساعت........
آيا اين احترام به خواسته طرف مقابل نيست اگه نه درك در زندگي مشترك كجا قرار داره!!!:vamonde:

**عبدالله**;183557 نوشت:
اکثر آقايان و خانمهائي که علاقه به تفريح مجردي بعد از ازدواج دارند تقريبا يا هيچ دلبستگي (((دقت کنيد عرض مي کنم دلبستگي نه دوست داشتن چرا که دلبستگي اولين و نازلترين مرتبه عشق است در حالي که دوست داشتن هيچ سنخيتي با عشق ندارد)))
**عبدالله**;183557 نوشت:
تقريبا هيچ دلبستگي به طرف مقابلشان ندارند و به اصطلاح به شرط زندگي مي کنند يعني تا وقتي شريکشان مطابق خواسته شان حرکت مي کند عزيز است و به محض بروز کوچکترين تقابل دشمن هم مي شوند .

ما جايي در مورد دوره هاي مجردي حرف نزديم فقط گفتيم در برخي مواقع مرد بخاطر حجم كاري با ارباب رجوع نياز به تفريح و استراحت داره و يا حتي در مواقعي احتياج به يه سفر حالا يا زيارتي يا تفريحي...
فكر كنم يكم تند رفتيد
:okey:

**عبدالله**;183557 نوشت:
اگر مي خواهيد ميزان دلبستگي دو نفر را بسنجيد ببينيد چقدر مي توانند دوري هم را تحمل کنند؟ اگر به اختيار از هم دور مي شوند که کلا دور دلبستگي را خط بکشيد...

اينم از اون حرفا بودا!!!:ajab:

**عبدالله**;183558 نوشت:

**عبدالله**;183558 نوشت:
چرا در روزهاي نامزدي اول عزيزم بعد همه؟ولي بعد از ان حالا برعکس..

شما دلت خيلي پره هاااااااا:hey:
ولي به نظر من گاهي اوقات اين تنها بودن باعث قوي تر شدن و تداوم زندگي ميشه
وقتي روجين يكشون خسته و نياز به بازسازي انرژي داره نبايد به اجبار بگيم نه حتما بايد الان بامن باشي وگرنه دوستم نداري و از اين حرفا...
صحبتاي شما بيشتر در مورد رفيق بازي و دوره هاي مجردي كه بلطبع همه با اينطور روابط مشكل دارن :offlow:اما بدونم صحبت ما سر رفيق بازي و دوره مجردي نيست بحث سر نياز طرفين به تنهايي با خودشونه اين تنهايي ميتونه تو اتاقي در بسته باشه ميتونه يه مسافرت كوتاه و مختصر باشه و......

**عبدالله**;183689 نوشت:
و اين رو همه بدونن زندگي مشترک باغي از باغهاي بهشته اگر عشق الهي در اون جاري باشه و همسر جلوه اي از نعمات بهشتيه اگر مومن يا مومنه باشه

**عبدالله**;183689 نوشت:
و هر نفس در زندگي مشترک بابي از بابهاي رحمت خاصه ((نه رحمت عام)) اگر زن و مرد مومن باشن

**عبدالله**;183689 نوشت:
و زندگي مشترک مي تونه سکوي پرشي با قدرت موشک!! به سمت بهشت باشه

**عبدالله**;183689 نوشت:
يا مي تونه پرتگاهي به بلندي آبشار نياگارا!!! به سمت جهنم باشه

اهاااااا اين شد!!
براي اينكه به تمام حرفاي بالاي شما برسيم بايد از هم درك متقابل داشته باشن و به هم آزادي هم بدن البته نه شور شور نه بي نمكه بي نمك.
زندگي شيرين ميشود:shookhi:

**عبدالله**;183558 نوشت:
يک پند از اين کوچکترين اويزه گوش کنيد بهترين ساعات و بهترين لحظات فقط در کنار عزيزترين شخص مي گذرد

دوست گرامي اين حرف شما بجاست اما رابطه زن و شوهر با رابطه دو تا دوست و يا رابطه مادر و فرزندي كاملا متمايزه...
قبول داريد؟
ما وقتمون رو در طول روز با عزيزانمون تقسيم ميكنيم البته هر كس در جايگاه خودش
دوست در جايگاه دوست
همسر در جايگاه همسر
مادر در جايگاه والدين
:yes:

**عبدالله**;183694 نوشت:
ولي خانم يا اقائي مي بينين با دوستان مجردي رفته پيک نيک يه جوري قهقه مي زنه و کيف مي کنه ... خب اين ايا عاشق شوهر يا زنشه؟اصلا جاي خاليش رو احساس مي کنه؟

اينم از اون حرفا بودا...........
چه ربطي داره اين به عشق
عشق يه حس مقدس تو قلب آدمه.:Mohabbat:

**عبدالله**;183694 نوشت:
شوهرش اومد بعد اين خاله انگار اون يک ساعت پيشي نبود بشاش و خندان و همه تنقلات رو خورد !!!

اين كه عشق نيست همه تنقلات رو بخوره پس بدبخت بقيه چي بخورن!!!:ghash::ghash:
:ghash:

سلام
به طور خلاصه چند نكته در خصوص اين سئوال بيان مي‌كنم:

1- هيچ كس شك ندارد كه تفريح مثل بنزين براي ماشين، براي ما ضروري است و ديگر اين كه تفريحات متنوع هستند. گاهي تفريحات جنبه گروهي دارد كه زن و مرد و كوچك و بزرگ از آن بهره مي‌برند. گاهي تفريح جنبه جنسيتي دارد مثلا برخي از تفريحات مخصوص خانم‌ها است و براي مردان لذت بخش نيست و...
2-بايد فرق بگذاريم بين دلبستگي و وابستگي. دلبستگي خوب است و با خودكنترلي همراه است ولي وابستگي ناهنجار است و فرد خودكنترلي ندارد. در زندگي ما بايد براي دلبستگي تمرين كنيم. مادري كه از روي عشق به فرزند مانع خدمت سربازي يا ازدواج موفق او مي‌شود در واقع مهربونيش داستان خاله خرسه را تداعي مي‌كند.
3- در زندگي افراد بايد به تدريج آموزش از هم جدا زندگي كردن و فاصله‌ها را كسب كنند تا زماني كه ضرورت پيش آمد مانند جدايي از نزديكان براي جهاد، براي زيارت اماكن مشرفه، مأموريت، درماني و سربازي، تحصيلي، و حتي مرگ اعضا بتوانند با شرايط سازگاري پيدا كنند البته اين تمرين ها به معني سردي عاطفي و بي محبت بودن به هم ديگر نيست. گاهي لازم است ما عمدا فرزند خردسال‌مان را يك شب منزل مادر بزرگش بگذاريم تا آب ديده شود و هنگام ضرورت آسيب نبيند.
4- بله زن براي خروج از منزل بايد از شوهر اذن بگيريد. ولي چه زن و چه مرد بايد دوستاني داشته باشند كه سه خصوصيت داشته باشند:
الف: با ديدارشان به ياد خدا بيفتيم
ب: كلامشان به دانش ما بيفزايد.
ج: عملشان ما را ترغيب به كار براي آخرت كنند.
اگر چنين دوستاني باشند و جو سالم باشد و از نظر شرعي براي زن و مرد آسيبي نداشته باشد مشكلي ندارد.
5- زن و شوهر، اگر تفريحي هم دارند بايد تفريحشان به منزله تجديد قوا براي خوب همسرداري كردن و فرزندپروري و تحكيم خانواده باشد، بنابراين اگر بعد از تفريح نسبت به هم سردتر شدند، ميل به جدايي بيشتر شد و بي‌تفاوتي نسبت به وظائف و مسئوليت‌ها را دامن زد اين تفريح سالم نيست.
6- زنان مي‌توانند متناسب با جنسيت خود و حدود شرعي با دوستان خانم‌خود برنامه‌هاي تفريحي داشته باشند.
7- گاهي لازم است زن و شوهر براي مدتي كوتاه از هم دور باشند تا زمينه بررسي خاطرات، لغزش‌ها، و نقاط قوت پيش آيد. گاهي نزديكي زياد سبب مي‌شود ما نعمت‌ها را فراموش كنيم؛ عيبي ندارد كه زن هر چند ماه يك بار چند روز منزل پدري خود بماند يا با والدينش سفر برود( بله اين سفرها وقتي مفيد است كه سبب تحكيم روابط زناشويي شود و گرنه براي زندگي سهم است)

موضوع قفل شده است