کیفیت نماز امام زمان ؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
کیفیت نماز امام زمان ؟

سلام !!!
کیفیت نماز امام زمان ؟؟؟ وچه موقعی میتونیم بخونیم ؟؟؟ حتما باید جمعه خونده بشه یا هر روزی میشه خوند ؟؟؟ بهترین زمان برای خوندن نماز امام زمان کی است؟؟؟

راز گل سرخ;183534 نوشت:
سلام !!! کیفیت نماز امام زمان ؟؟؟ وچه موقعی میتونیم بخونیم ؟؟؟ حتما باید جمعه خونده بشه یا هر روزی میشه خوند ؟؟؟ بهترین زمان برای خوندن نماز امام زمان کی است؟؟؟

با عرض سلام و احترام خدمت جناب راز گل سرخ گرامی و تشکر از سئوال شما

نماز معروف امام زمان عجل الله فرجه الشریف همان نمازی است که دو رکعت است و بعد از گفتن تکبیرة الاحرام و شروع کردن حمد ، آيه (اياك نعبد و اياك نستعين) صد مرتبه تكرار مى شود و بعد از آن، بقيه سوره حمد خوانده مى شود، و سپس سوره (قل هو الله احد) را فقط يك بار خوانده و به ركوع رفته و ذكر (سبحان ربى العظيم و بحمده) هفت مرتبه، پشت سر هم تكرار مى شود. و سپس به سجود رفته و ذكر (سبحان ربى الاعلى و بحمده) نيز هفت مرتبه، پشت سر هم تكرار مى شود.

ركعت دوم را نيز به همين ترتيب خوانده، چون نماز به پايان برسد و سلام داده شود.

این نماز را در هر زمانی می توانید بخوانید . البته در زمان های شریف مانند شب و روز جمعه ثوابش افزون خواهد بود .

همین نماز در مسجد مقدس جمکران وارد شده که بعد از پایان نماز يك بار گفته مى شود (لا اله الا الله) و به دنبال آن تسبيحات حضرت زهرا عليها السلام خوانده شود و بعد از آن به سجده رفته و صد بار بگويند: (اللهم صل على محمد و آل محمد).

در روایت است که هر كس اين دو ركعت نماز را در اين مكان (مسجد مقدس جمكران) بخواند مانند آن است كه دو ركعت نماز در كعبه خوانده باشد. (1)

همیشه موفق باشید

پی نوشت:

1. نجم الثاقب ص 383

سلام من سوال دارم ؟؟؟؟؟؟؟؟
تو كتاب مفاتيح نماز آقاامام زمان و نوشته ولي سجده و ركوع رو نگفته هفت مرتبه !!!!

الهه ناز;207882 نوشت:
سلام من سوال دارم ؟؟؟؟؟؟؟؟ تو كتاب مفاتيح نماز آقاامام زمان و نوشته ولي سجده و ركوع رو نگفته هفت مرتبه !!!!

با عرض سلام و احترام خدمت سرکار الهه ناز گرانقدر و تشکر از سئوال تان

نماز امام زمان عجل الله فرجه به صورت های مختلفی نقل شده و این اختلاف بخاطر اختلاف روایت یا نسخ است .

همیشه سالم و موفق باشید

موضوع قفل شده است