تاثير سلمان بر پيامبر(صلي الله عليه وآله )

تب‌های اولیه

3 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تاثير سلمان بر پيامبر(صلي الله عليه وآله )

با سلام به اساتيد گروه تاريخ
يکي از شبهات مطرح شدهدر مورد پيامبر اکرم صلي الله عليه وآله ) اين است که مقام حضرت زهرا عليها سلام از مقام پورچيستا دختر زرتشت است لذا پيامبر به سلمان مي فرمايد سلمان از اهل بيت است
از طرفي پنج آفريدگان (هاونگاه، پيتيونگاه، ازيرنگا...) همان نماز مسلمانان است و بهشت و جهنم (هميستگاه) محشر(فراشکرد) و...همه بر گرفته از اعتقادات ايراني سلمان بوده است و...
لطفا راهنمائي فرمائيد.:Gol:

بنده متوجه سوال شما نشدم می شود بیشتر توضیح دهیدچه ربطی بین سلمان منا اهل البیت و مطلبی که شما آورده اید است البته بر فرض صحت مطلبتان

برای پاسخ به این سوال نیاز به پژوهش مفصلی احساس می شود که به توفیق خداوندی برای بازکاوی آن کار را شروع می کنیم. نخست به دنبال نام دختر زرتشت به کتاب مقدس زرتشتیان سر می زنیم.

وَهـیـشْـتـوئـیـشْـتـی ‌گاثا

یسنا، هات ۵۳

بند ۳) بگذار پوروچیستا، یک هَئیچَت‌اَسپَه- او (مؤنث) یک سْپیتَمَه و جوانترین دختر زرتشت- کمان را محکم *بکشد برای شلیک متقابلِ پندار نیک وی (مذکر) و (پندار نیک) مزدا. حال او (مؤنث) پیوند خود با نظم کیهانی را به تو داده است. بدین طریق با پندار راهنمای خود، زندگی‌بخش‌ترین همه!، مشورت کن، برای خویش کردارهای فروتنی را به صورت چیزهای(؟) نیکِ سخاوتمندانه به وجود بیاور. زرتشت در یسنای اصلی (اول) خود جوانترین دختر (و همسر؟) خود را عرضه کرد تا به عنوان مراسم آیینی و نشانگر آرمئیتی- دختر و همسر اهورامزدا و منبع تمامی نیکی‌های روی زمین- با اهورامزدا وصلت کند. جانشینان زرتشت نیز باید به همین شیوه عمل کنند.
بند ۴) چرا که آن یک در میان شما است، ای رقبا، که من باید برای وی (مؤنث) *نگهدارم که پاداش‌ها را به پدر و آقای خویش، و علیق دهنده، و بنابر این به خانواده توزیع کند: زنی که نظم کیهانی را برای نگهدارندگان نظم کیهانی حفظ می‌کند. در طلب بهره‌گیری از *خرسند کنندهٔ ذهن سرشارِ از آفتابِ پندار نیک من، مزدااهورا آنرا به عنوان پاداش روح- دیدِ نیک من برای تمامی دوره زندگی‌ام به من می دهد.
پوروچیستا پاداش‌ها را برای پدر و همسر خود (= زرتشت) می‌آورد.

از این عبارت چنین بر می آید که زرتشت با دختر خود ازدواج کرده است، از این رو گفته شده است، زرتشت پدر و همسر پوروچیستا بود. خود همین کافی است که مقام پوروچیستا را برای ما نمایان سازد.

(نوشته های رضا مرادی غیاث آبادی در زمینه فرهنگ ایران باستان و اخترباستان‌شناسی با تلخیص و اضافه)

موضوع قفل شده است