صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چکار کنم با این دوستم ؟

علاقه
    نقاشی و نویسندگی
    نوشته
    696
    حضور
    62 روز 3 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1608

چکار کنم با این دوستم ؟

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام ، یک سری اتفاق ها در زندگی من دارد رخ می دهد که اصلا از این اتفاق ها خوشم نمی آید !

بنده رفیقی دارم (پسر) که مثل من هنرمند هست البته اون در زمینه فیلم سازی و داستان اطلاعات دارد و فعالیت می کند و من در نقاشی مهارتی دارم و کم کم دارم به سمت فیلم سازی در نوع کوتاهش می روم .

این رفیق ما یک سری خصوصیات بد داره که اعصاب منو واقعا به درد میاره ! .... او از افراد مذهبی متنفره ! من مذهبیم ولی چون هنری هستم و فکر هنری دارم ازم خوشش میاد ! بعضی اوقات با ایشون بحث می کنم و دعوا می گیریم و بعضی اوقات خیر !

این رفیق ما یک گروه ساخته که تشکیل می شه از سه نفر پسر که یکیش خودشه و یه بازیگر که دختره .... او منو هم در گروهش راه داد اما زد و آخرین روز مونده به اینکه فیلم رو بسازیم منو بیرون کرد !!!

بعد از مدتی دوباره باهاش دوست شدم البته خودم اقدام به آشتی کردم ! .... بعد از مدتی یعنی همین دیروز طبق خبر های که از کار بدی که گلشیفته فراهانی کرد بنده جلوی او به گلشیفته فوحش دادم ! البته موقع چت کردن با رفیقم ..... بعد اون به من فوحش داد و تا حالا یعنی یه روزه که جواب منو نمی ده !

بهم می گه که حوصله منو نداره ....

من دچند تا راه دارم ، اینطور که خودم فهمیدم و مشاور به من گفت :
    1- اینکه از گروهشون جدا بشم
    2- اینکه باهاشون دوستیمو بیشتر کنم و سطح خودمو باهاشون یکی کنم
    3- اینکه کاری کنم که مثه من بشن (واقعا سخت ترین کارممکن هست از نظر روحی و روانی)

خب ، حالا به این فکر افتاده ام که بزنم و داغونش کنم یا اینکه دوباره اقدام به اشتی کنم ! و مطمئنم به خاطر یه سری دلایل دیگه در آینده ای نزدیک دوباره با من مثه بچه های کوچولو قهر می کنه !

حالا دلیل اینکه من دوستیمو باهاش بهم نمی زنم اینه که من برای رسیدن به هدفم در سطح اول نیازش دارم ! دوما من احتیاج دارم با افراد متفاوت بگردم تا با اخلاق و عقاید مختلف مردم اشنا بشم 3- من دوست دارم که اونو از عقاید مزخرفی که داره رها کنم به شکلی می شه امر به معروف و نهی از منکر

یکی از عقایدش اینه : برای هر کسی نباید احترام قائل شد ... من به فردی که بفهمم قابل احترام نیست احترام نمی گذارم ! .... آیا ما باید به خاطر احترام گذاشتن به یه معتاد یا یک خیابان گرد ، خودمان را هم سطح اونا بکنیم ؟ ....... مردن افراد معتاد برای جامعه مفیده و مرگ مثه یه هدیه می مونه و .... یه سری عقاید چرت دیگه ! که گفتنش مسخره است

بنده عقیده دارم که در درجه اول همه ی ما انسانیم پس باید مثه انسان باهم رفتار کنیم و احترام در حد سلام هم حتی به هم بگذاریم چنان چه اگر با هم خوب نیستیم !

شما می گویید که من باید با این فرد چکار کنم ؟
    ویرایش توسط Kamran : ۱۳۹۰/۱۱/۰۲ در ساعت ۲۳:۵۴

2. صلوات ها 14

3.  

علاقه
    ریاضی
    نوشته
    1,536
    حضور
    220 روز 21 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    7882

به نام خدا.

من معذرت ميخوامكه دخالت مي كنم (خودتون دعوت كرديد البته) ولي چرا ميخوايد با كسي دوستي مستقيم داشته باشيد كه از امثال شما متنفره؟

با تشكر ، ستايشگر
    اللهم انا نشکو الیک فقد نبینا، صلواتک علیه و اله، و غیبه ولینا، و کثره عدونا، و قله عددنا و شده الفتن بنا، و تظاهر الزمان علینا، فصل علی محمد و اله و اعنا علی ذلک بفتح منک تعجله و بضر تکشفه و نصر تعزه و سلطان حق تظهره، و رحمه منک تجللناها و عافیه منک تلبسناها، برحمتک یا ارحم الراحمین.

من بیچاره ترین موجود در عالم بودم و خدایا، محبت حسین (ع) رو در دل من گذاشتی و من خوشبخت ترین فرد زمین شدم.

5. صلوات ها 11

علاقه
    نقاشی و نویسندگی
    نوشته
    696
    حضور
    62 روز 3 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1608

چون ، من افراد را به چند دسته تقسیم می کنم
    1- مذهبی
    2-کاری
    3-شخصیتی
    4-اطلاعات

در هر قسمت یک فردی مهارت زیادی داره ! یکی بیشتر مذهبی و اطلاعاتش زیاده ولی یکی کاریش خوبه و اطلاعات زیادی داره !

این رفیق ما با اینکه از مذهبی ها بدش می آید ولی من و او ازنظر هنر با هم تفاهم داریم ! من زندگیم به هنر بستگی داره و شغلم و همه چیزم هنر هست در کنارش دین و مذهب که باید باشد و همیشه همراهم خواهد بود .

پس برای اینکه بتوانم به خواسته هایم برسم حتما باید با یک سری افرادی ارتباط برقرار کنم که حتی شاید اون افراد از یک سری شخصیت من بدش می آیند .

در ضمن من چنین آدمی نیستم که مدل های مختلف شخصیتیم رو به همه نشون بدم . یکی از دوستانم منو که اولین بار دیده بود چون ریش می گذارم فکر می کرد از این آدمای مذهبی (نمی خوام بگم) ! هستم . ولی وقتی اومد خونه ی ما و آهنگا و با شخصیت دیگه من اشنا شد تعجب کرد !

و اینکه من نیاز به این فرد دارم (رفیقم) و او همیشه با من بد نیست بلکه وقتی بحث مذهب به وسط کشیده می شه به من می گه خفه شو ! همین ولی همین دیروز نمی دونم چرا این جوری کرد !

7. صلوات ها 10

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

با سلام و احترام

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran نمایش پست ها
    من به فردی که بفهمم قابل احترام نیست احترام نمی گذارم !
    احترام نگذاشتن به فردي كه شايسته ي احترام نيست، دليل بر بي احترامي كردن نيست!

مطمئنم به خاطر یه سری دلایل دیگه در آینده ای نزدیک دوباره با من مثه بچه های کوچولو قهر می کنه !
    او همیشه با من بد نیست بلکه وقتی بحث مذهب به وسط کشیده می شه به من می گه خفه شو ! همین ولی همین دیروز نمی دونم چرا این جوری کرد !

به نظر من شخصيت يك انسان خيلي بالاتر و شريفتر از اوني هست كه يك نفر بخواد به بازي و مسخره بگيره!

دوست و همنشين بخوايم يا نخوايم به طور ناخودآگاه تاثير خودشون رو، روي ما ميذارن؛
    اگر ميبينيد تغيير شخصيت اونا خيي سخته و نمي تونين و شايد باعث تغيير عقايد خودتون هم بشه رهاش كنيد و از خدا بخواين دوست و همكاري معتقد و همفكر براتون بفرسته.

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

9. صلوات ها 10

علاقه
    نقاشی و نویسندگی
    نوشته
    696
    حضور
    62 روز 3 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1608

جناب آذر بانو

شما می گویید که احترام نگذاشتن بر هر کسی دلیل بر بی احترامی نیست اما کاری که ایشون می کند را من برای نمونه می گویم

ایشون در کلاس درسی ، به معلمی که حتی بهش فوحش نداده یا باهاش لج نیست هم گوش نمی ده و به درس دادنش اصلا توجه نمی کند نمونه ادبیات فارسی ! این معلم خوب می آید کلاس ولی این رفیق ما اصلا به سخنان این آقا گوش نمی ده و می گه که این آقا در حد شخصیت من نیست پس باهاش سخن نمی گم !!

آیا این درست است ؟

همچنان هم می گویم حتی اگر شیطان جلوی من بیاید و بگوید شخصیتتو عوض کن من نمی کنم ...شخصیت من اصلا تغییر نمی کند مگر اینکه خودم با اراده خودم در جهت درست و منطق شخصیتم را رشد بدهم و تغییراتی در رشد خودم ایجاد کنم ! همین .... فقط خدائه که می تونه منو تغییر بده !

در ضمن من هیچ شخصی را نمی بینم که مثل من باشند ! من فردی هستم نیمه مذهبی و نیمه هنری .....از بخت بده من ، هنرمندان اهل دین و مذهب نیستند البته بیشترشون ! و از بخت بد من دوباره بیشتر افراد مذهبی از هنر مثل موسیقی یا نقاشی خوششون نمیایند ! یا در حدی که هنرمندا از هنر استفاده می کنند مذهبی ها نمی کنند !

مثل کشیدن مدل برهنه یک زن ! این را یک فرد مذهبی انجام نمی دهد !

در ضمن بنده برای رسیدن به هدفم باید با این آقا دوست باشم .....

11. صلوات ها 3

علاقه
    کتاب
    نوشته
    136
    حضور
    2 روز 6 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1078

كلام همنشين در من اثر كرد
    وگرنه من همان خاكي كه هستم

بعدها كه فعاليت هاي زندگي تون اولويت بندي شد و شايد يكم كارو هنر از بقيه مهم تر شد دوستتون تاثيراتشو مي ذاره و شما هم ميگيرين تا فرآيند آرامش توي روابطتون راحت تر پيش بره..

تحمل همچين آدمي محال...آدم هايي كه هنوز به بزرگي نرسيدن سعي مي كنن اين و تو رفتارشون(البته به حقارت)نشون بدن.

براي تغييرش هم شما مي تونيد رفتاري دلنشين از عقايدتون(مذهبتون) نشون بديد تا با ديدن شما يكم به خودش بياد.

در پناه حق
    دعا پشت دعا برای آمدنت,گناه پشت گناه برای نیامدنت!
    کدام یکی آخر؟!
    آمدنت یا نیامدنت؟؟/

13. صلوات ها 3

نوشته
    187
    حضور
    3 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1169

سلام
    روابطتون رو تعریف
    کنید.

در ضمن بنده برای رسیدن به هدفم باید با این آقا دوست باشم .....

اگر برای رسیدن به هدفتون با این آقا در ارتباط هستید، این که دیگه دوستی نیست، یه رابطه ی کاریه. باهاش دوست نباشید، همکار باشید. ممکنه عقایدش روی شما تاثیر بذاره.
    و اینکه آدم رو از دوستاش میشناسن، وقتی میخوان ببینن یه نفر چه شخصیتی داره میرن سراغ دوستاش. شما میگید بعضی عقایدش رو قبول ندارید. خب، شما که نمیخواید بقیه فکر کنن با این آقا هم عقیده هستید، میخواید؟

مادر چـــــه مادری بود
    می گفت پشت آن در
    صد فاطمـــــــــه فدای
    یـک تار موی حـــــــیدر

15. صلوات ها 2

علاقه
    نقاشی و نویسندگی
    نوشته
    696
    حضور
    62 روز 3 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1608

نخیر ، بنده نمی خواهم دیگران فکر کنند که ما با هم هم عقیده هستیم

می دانید ، ارتباط دوستی برقرار کردن با این نوع انسان ها را بد نمی دانم چون به نظر من یک انسان باید با همه نوع انسان ها حداقل اشنایی کمی هم داشته باشد ! بنده دوست مذهبی ، مخ در ریاضی ، خیلی بیرون گرد ، لات ، هنرمند واقعی ، داشته ام .

مثلا من برای اینکه بخواهم داستانم را کامل کنم باید به این رفیقم زنگ بزنم تا بهم بگوید که چکار کنم ! من یک بدی ای دارم این است که اهل مطالعه کتاب نیستم ! مگر آنکه واقعیات و دایرٍةالمعارف باشد ! مثل تاریخ ایران باستان یا کشور های دیگر....

بنده قسمتی از وجودم هنری است و می توانم از سمت هنری با این آقا دوست باشم ولی از سمت مذهبی خیر ! .....حال اگر بخواهم تغییری در این آقا ایجاد کنم .....چگونه باید این کار رو انجام بدم .......

17. صلوات ها 2

نوشته
    187
    حضور
    3 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1169

خود من هم با دخترهای مختلفی در ارتباطم، بعضی هاشون چادری های رو گرفته هستن بعضی هاشون از این دختر فشن ها. میخوام بگم با هر کسی از هر طیفی در ارتباط هستیم، ولی با همه اونا دوست نیستیم.
    شما میگید بعد هنریتون به بعد هنری این آقا تفاهم داره. پس شما دو نفر همکاری هنری دارید.
    اول لازمه مشخص کنید ارتباطتون چیه؟ لازمه معلوم کنید میخواید فقط همکارش باشید و بگذرید یا اینکه دوستش باشید و عقایدتون
    (نمیگم عقایدش رو) یعنی عقاید و دیدگاه های هر دو نفرتون رو تصحیح و تکمیل کنید.
    ما نمیتونیم دوستامونو تغییر بدیم مگه این که خودمون هم تغییر کنیم. این یعنی کنش و واکنش، اثر گذاری و اثر پذیری. چیزی که مهمه اینه که برآیند این تغییرات برای هر دو طرف مثبت باشه.

ویرایش توسط frigg77 : ۱۳۹۰/۱۱/۰۳ در ساعت ۱۴:۴۷
    مادر چـــــه مادری بود
    می گفت پشت آن در
    صد فاطمـــــــــه فدای
    یـک تار موی حـــــــیدر

19. صلوات ها 3

نوشته
    240
    حضور
    4 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    762

نقل قول نوشته اصلی توسط Kamran نمایش پست ها
    ]

یکی از عقایدش اینه : برای هر کسی نباید احترام قائل شد ... من به فردی که بفهمم قابل احترام نیست احترام نمی گذارم ! ....
    ای ول!!! عجب عقیده خوبی.
    من هم با این دوستتون هم عقیده ام.
    شما هم هم عقیده اید. چون به گلشیفته فراهانی فحش دادین.!!!

آفرین به دوستتون و به شما و به من.
    السلام علیک یا بقیه الله

یا رب برسان آن روز را که بادها وزان باشد و هوا آکنده از بوی باران.

21. صلوات

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۲/۰۹/۲۳, ۱۹:۰۶ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری