حقیقت جن و ارتباط با او

تب‌های اولیه

60 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حقیقت جن و ارتباط با او

دوستان عزیز این موضوع با مطالعه این تاپیک به ذهن من افتاد، چون اونجا ادعاهایی در مورد جن (یا پری) مطرح شد که من رو متحیر کرد. تو این تاپیک میخوام دوستان نظر بدن آیا به حضور و تأثیر فیزیکی اجنه در زندگی انسان ها مثل جابجا کردن اجسام اعتقاد دارند یا اینکه معتقدند اینها مربوط به داستان های ترسناکیه که دوستان آخر شب برای هم تعریف میکنند؟ و اصولاً حقیقت وجودی جن چیست؟

سلام
همون طور که در قرآن در باره جن آیه هایی وجود داره البته باید این موجودات وجود داشته باشن دیگه.

بله، ولی آیا تو زندگی انسان های عادی هم میتونن دخالت کنند یا صرفاً مربوط به عالم ماورا هست؟

ضرب المثل;181514 نوشت:
دوستان عزیز این موضوع با مطالعه این تاپیک به ذهن من افتاد، چون اونجا ادعاهایی در مورد جن (یا پری) مطرح شد که من رو متحیر کرد. تو این تاپیک میخوام دوستان نظر بدن آیا به حضور و تأثیر اجنه در زندگی انسان ها اعتقاد دارند یا نه؟ و اصولاً حقیقت وجودی جن چیست؟

سلام

ابلیس ملعون

با اغوا انسان ها و القا وسوسه انها را منحرف می کند!!

سلام، mmk عزیز متولد 1369!
منظور من از تأثیر، القاء روانی نیست بلکه بیشتر تأثیر فیزیکی مد نظرم است؟
طرح مسئله رو ویرایش کردم.

ضرب المثل;181555 نوشت:
سلام، mmk عزیز متولد 1369!
منظور من از تأثیر، القاء روانی نیست بلکه بیشتر تأثیر فیزیکی مد نظرم است؟
طرح مسئله رو ویرایش کردم.

سلام.

بلکه می توانند تاثیر بگذارند این را قران گفته که افریت خواست تخت سلیمان را حاضر کند.

ممنون از پاسختون، ولی از پیامبران و ائمه هم بگذریم، آیا ما هم ممکنه یک روز با یک جن مواجه بشیم؟

ضرب المثل;181558 نوشت:
ممنون از پاسختون، ولی از پیامبران و ائمه هم بگذریم، آیا ما هم ممکنه یک روز با یک جن مواجه بشیم؟

سلام.

بله می شود با اجنه ارتباط برقرار کرد مانند اشخاص و علمای مختلفی که مصادیق انها موجود است از قبیل ایت الله اصفهانی و غیره ولی چیزی که هست اجنه در حواس انسان ظاهر می گردند نه در عالم خارج مثلا تشکل پیدا کنند...

-----

erfan_alavi;181560 نوشت:
سلام.

بله می شود با اجنه ارتباط برقرار کرد مانند اشخاص و علمای مختلفی که مصادیق انها موجود است از قبیل ایت الله اصفهانی و غیره ولی چیزی که هست اجنه در حواس انسان ظاهر می گردند نه در عالم خارج مثلا تشکل پیدا کنند...

-----

سلام،
همین، ارتباط درونی افراد با موجودات و نیروهای عالم غیب رو میشه قبول کرد ولی یک سری ادعاهای غریب توی تاپیکی که بالا آوردم مطرح شد، که من رو هاج و واج کرد، مثل اینکه پری کسی رو از زمین بلند کرده و به هوا برده..!

ضرب المثل;181562 نوشت:
سلام،
همین، ارتباط درونی افراد با موجودات و نیروهای عالم غیب رو میشه قبول کرد ولی یک سری ادعاهای غریب توی تاپیکی که بالا آوردم مطرح شد، که من رو هاج و واج کرد، مثل اینکه پری کسی رو از زمین بلند کرده و به هوا برده..!

سلام.

ببینید جنیان موجوداتی غیر مادی هستند یعنی از طریق ماده و اسباب مادی اثر نمی گذارند ،مانند روح که بر بدن اثر می گذارد و ان را حرکت می دهد،به عبارتی جنیان قدرت و نیرویی در خور جنسیت خود دارند که البته با قوای مادی انسان مغایر است و البته خصیصه این نیرو نیز متفاوت است،وقتی یک جن بتواند در متی کوتاه تخت به ان بزرگی را جابجا کند به حتم انسان رو هم می تونه......

علامه طباطبایی (رض) حکایتی می گفتند که فکر کنم خودشان نیز ناظر بودند که پارچه ای رو توی رخت دان گذاشتند و درش را قفل نموده وشخصی روی ان نشست،انوقت کسی که با جنی ارتباط داشت تونست پارچه رو از داخل رخت دان بردارد بدون اینکه شخص اصلا تکانی بخورد،گفتم که نیروی این موجودات احکامی دارد که مانند نیروهای مادی نیست.....
-----------

ممنون، توضیح خوبی بود، هرچند یک فیزیکدان اگر اینجا بود برآشفته میشد ولی بسیار خوب حالا

آیا هر کس بخواد میتونه با اجنه ارتباط برقرار کنه؟

ضرب المثل;181569 نوشت:
ممنون، توضیح خوبی بود.

حالا آیا هر کس بخواد میتونه با اجنه ارتباط برقرار کنه؟

سلام.

بله می تواند ولی یک نکته ایست..

یک وقت شخص برخی از امور را انجام می دهد فقط من باب اینکه به مرتبه روئیت انها برسد،والبته این خوب نیست چون وقتی انسان از طریق روحی و قلبی قویتر و بالاتر از انها نباشد صد البته در این اربتاط تبعات و رنجهایی متحمل می گردد که بسا نتواند از انها به راحتی خارج گردد ،ولی اگر انسان با نیروی تذکیه و سیر تربیت نفسانی و روحی بتواند به مدارج بالا دست یازد انوقت به راحتی تحت انقیاد این شخص صالح قرار می گیرند نتیجتا شخص مذکور به انها محیط است ،همانطور که در روایات است که اشخاصی صالح با جنیان ارتباط داشتند و حتی در قران سوره جن هست که اشخاصی به جنیان پناه می بردند...

در هر حال رسیدن به برخی از امور غیر طبیعی ممکن است همانطور که مرتاضان هندی می رسند و یا صالحان حقیقی ولی چیزی که هست کیفیت دستیابی می باشد که البته انچه از طریق تذکیه وعبادت خداوند به انسان می دهد اصلا قابل قیاس با قدرتهای مرتاضان نیست به عبارتی قدرت مرتاضان تا حد همان نفس است نه بالاتر و البته تا لب گور هم بیشتر دوام ندارد...

-----------------------

سلام.

حکایتی است که قبلا خوانده بودم ،البته گشتم دیدم در اینترنت هم موجود هست گفتم بد نباشد شما هم ببینید......

حضرت آیت الله العظمی شیخ جعفر کاشف الغطاء نجفی یکی از اولیاء مقرب الهی بودند و از ایشان کرامات بسیاری مشاهده کرده اند که در کتب شرح حال علماء ذکر شده است . یکی از کرامت های شیرینی که از آن شخصیت بزرگ حکایت کرده اند ، به شرح ذیل می باشد .

زمانی که ایشان در لاهیجان اقامت داشتند شخصی خدمت آن بزرگوار آمد و عرض کرد : با شما صحبت خصوصی دارم که باید در خلوت بگویمم . شیخ نیز مجلس را خلوت نمودند . آن شخص گفت : من مردی هستم که دو زن دارم . روزی به صحرا رفتم و دختری در نهایت حسن و جمال را مشاهده کردم . از دیدار او در آن بیابان هراسان شدم و از او سؤال کردم که تو کیستی و در اینجا چه می کنی ؟ در جواب گفت : من از طایفه جن می باشم که عاشق تو گشته ام . از تو تقاضا دارم وقتی به خانه رفتی یک منزل جداگانه ای برایم مهیا کن و از زنان خود هم باید دوری کنی و با ایشان جماع نکنی . من نیز هر شب به نزد تو می آیم به شرط اینکه این راز را به هیچ کس نگوئی تا کسی غیر از من و تو از آن مطلع نشود و الا تو را هلاک خواهم ساخت !

بعد از دیدار آن پری زیبا چهره و دلربا ، به خانه آمدم و به دستور العمل او عمل کردم و از آن به بعد هر شب به نزد من می آید و بخاطر مقاربت با او ، ضعف و سستی سختی بر من عارض شده که نزدیک است بمیرم ! در ضمن آن پری اموال و ثروت بسیاری را برای من آورده است ! اکنون از شما که مرجع تقلید و نائب امام زمان (عج) می باشید تقاضا دارم علاجی برایم بفرمائید و مرا از این مهلکه نجات بخشید .

شیخ جعفر کاشف الغطاء دو رقعه نوشته و به آن مرد داده و فرمودند : یکی از آنها را بالای آن اموالی که آن جن آورده ، بگذار و رقعه ی دیگر را در دست بگیر و بر در خانه بنشین ، چون آن پری پیدا شد رقعه مرا به او نشان بده و بگو این رقعه را شیخ جعفر نوشته است .

آن مرد به فرموده ی شیخ عمل نمود . وقتی زن جنی طبق عادت هر شبش ظاهر شد ، آن مرد رقعه را نشان داد و گفت : این رقعه را شیخ جعفر نجفی نوشته است . پس از نشان دادن رقعه ، زن جنی جلو نیامد و در همانجا ایستاد . سپس به سراغ اموالی که آورده بود رفت تا آنها را برداشته و با خود ببرد . اما رقعه شیخ جعفر نجفی را روی آن اموال مشاهده نمود و گفت : اگر این رقعه ها را شیخ بزرگوار نمی نوشت ، هر آینه تو را به هلاکت می رساندم .

بعد از آن ، زن جنی ناپدید شد و دیگر هرگز به چشم آن مرد دیده نشد .

منبع : تنکابنی ، محمد ، قصص العلماء ، ص 196

باز هم ممنون ، استفاده کردم.

سلام// حقیقت جن با پری فرق دارد
اینایی رو هم که میگی همه ش روایته ..خودت که تجربه نداری عزیز؟ این صحبت ها در اصل باید به کسایی منتصب بشه که تجربه دیدن رو دارند .. توی این سایت
مثل بنده که بحث پری رو جا انداختم ولی بعضی ها مثل اینکه خیلی بهشون برخورده بودمتاسفانه
منو ببخشید عزیز

جناب افلاطون شما با این وضع چجوری می خوایین ازدواج کنین البته با یه انسان نه پری با تشکر

بنام خدا.
سلام.

افلاطون;181765 نوشت:
مثل بنده که بحث پری رو جا انداختم ولی بعضی ها مثل اینکه خیلی بهشون برخورده بودمتاسفانه

شما در رویا و حالت غیر عادی همچین موجودی را مشاهده میکنید یا در حال عادی و سلامت؟
منظورم اینه که هوشیاری کامل دارید؟یا نیمه خواب و بیدار هستید؟
آیا دیگران هم آنچه شما میبینید میبینند؟
--------------------
من از قدیم الیام تا الان یه سری رویاهایی میبینم.یعنی رویا هست ولی در حال بیداری و خواب....چطوری بگم.من بیدار نیستم ولی کاملاً هوشیارم.مثلاً دیشب که در خواب بودم.
دو نفر را دیدم که یکی مرد و یکی زن بود و بالا سر من آمدند و صحبت میکردند.این در صورتی بود که من هرچه سعی میکردم حرف بزنم و فریاد بزنم که پدر یا مادرم را صدا کنم نمیتوانستم.میخواستم دستم را بلند کنم و بزمین بکوبم تا صدایش را بشنوند اما قدرت نداشتم که دستم را بلند کنم.
بعد از اینکه مکالمه انها تمام شد من در همان حالت که بودم هوشیار شدم و آنها را ندیدم...و راحت میتوانستم حرف بزنم و تکان بخورم.قبلاً هم از این اتفاقات افتاده...البته برای خیلی ها می افتد...میخواهم بدانم کسی میدونه این چیه؟

افلاطون;181765 نوشت:
سلام// حقیقت جن با پری فرق دارد

سلام.

جن وپری هیچ فرقی از لحاظ حقیقت ندارند به عبارتی هر دو از جنس جن هستند هر چند ممکن است از لحاظ احکامی در مرتبه خود مغایر باشند مثلا مانند جنس مذکر و مونث در بین انسانها هر چند هر دو از لحاظ حقیقت انسان خاکی هستند...

---------

اینجور که یادمه یک نفر که در کار های ماوراالطبیعه شرکت داشت به من گفت که من ارتباطم با این موجودات زیاد شده و آمادگی تسخیر شدن را دارم ! چون چندین دفعه از این موجودات را به صورت ترسناکی در خواب هایی که در اصل مثل واقعیت بودند دیدم ! ...... در ضمن اخرین خوابم که حس خفگی به من دست داد فقط سی دقیقه بود و اگر بیشتر می شد فکر کنم الآن زنده نبودم ! البته شاید !

تسخیرات،استخدام ملک،جن یا ارواح بشر یا سایر حیوانات است که تماماً حرام و از اقسام سحر محسوب میشود.
شیخ در مکاسب می فرماید:تعریف هایی که برای سحر شده شامل انواع تسخیرات هم می شود،حتی شهید اول و شهید ثانی هم با این که شرایط حرام بودن سحر را ضرر رساندن به غیرمی دانند با این همه تصریح می کنند که استخدام پری یا جن از سحر و حرام است و وجه آن این است که فرد تسخیر شده اذیت و آزار می بیند.
در کل این کار حرام است.

ضرب المثل;181514 نوشت:
دوستان عزیز این موضوع با مطالعه این تاپیک به ذهن من افتاد، چون اونجا ادعاهایی در مورد جن (یا پری) مطرح شد که من رو متحیر کرد. تو این تاپیک میخوام دوستان نظر بدن آیا به حضور و تأثیر فیزیکی اجنه در زندگی انسان ها مثل جابجا کردن اجسام اعتقاد دارند یا اینکه معتقدند اینها مربوط به داستان های ترسناکیه که دوستان آخر شب برای هم تعریف میکنند؟ و اصولاً حقیقت وجودی جن چیست؟

با سلام:Gol:

جن در اصل، چيزى است كه از حواس انسان پوشيده شده است. قرآن كريم وجود چنين موجوداتى را تصديق نموده و درباره‏ى آنان مطالبى بيان كرده و جنس آنها را از آتش مى‏داند؛ همچنان كه نوع بشر از خاك آفريده شده. البته خلقت اين موجودات نيز قبل از انسان بوده است.(1) برخى از دانشمندان، از جن تعبير به نوعى از ارواح عاقله مى‏كنند كه مجرد از ماده مى‏باشند. البته پيداست كه تجرد كامل ندارند؛ زيرا چيزى كه از آتش آفريده شده، مادى است و يك حالت نيمه تجرد دارد، به تعبير ديگر نوعى جسم لطيف است.(2)

در قرآن به جن و انس "ثقلین" گفته شده است، برخلاف ملائکه که داخل در ثقلها نیستند. "ثقل" از همان ماده "ثقل" که به معنی سنگینی است. اشیائی که وزن دارند ثقل و جسمهایند که دارای سنگینی هستند. در اینکه انسان ثقل است یعنی دارا وزن و سنگینی است (تردیدی نیست). قرآن ملائکه را جزء ثقلها یعنی جزء اشیائی که دارای وزن و سنگینی هستند نمی شمارد.

جن از نظر قرآن اصلاً حقیقتش حقیقت جسمانی است، نوعی جسم است و مکرر این مطلب را عرض کرده ایم که اینکه در زبانها جن و ملک را در ردیف یکدیگر ذکر می کنند مطابق نیست با آنچه در قرآن است. در قرآن جن و انس همدوش و همردیف یکدیگر ذکر می شوند نه جن و ملک؛ یعنی جن به انس شباهت بیشتری دارد نه به ملک، منتها جن موجودی است که در عین اینکه جسم است غیرمرئی است، جسمی است غیرمرئی، ثقل است و غیرمرئی.(3)

بعلاوه از آيات قرآن بر مى‏آيد كه جن نيز مانند نوع بشر، داراى اراده و شعور است و كارهاى سخت را نيز مى‏توان انجام دهد و مؤمن و كافر نيز دارد. بعضى صالحند، بعضى فاسد. مانند انسان زندگى و مرگ و قيامت دارند. ... مذكر و مؤنث داشته و ازدواج و تكثر نيز در ميان آنها هست.(4)

موفق باشید ...:Gol:

پاورقی_______________________________________
1. والجان خلقناه مِنْ قبلُ مِنْ نارِ السموم،(حجر، 27).
2. جمعى از دانشمندان، تفسير نمونه، ج 11، ص 79 - 80.
3. علامه شهید مطهری، مرتضی، آشنایی با قرآن، ج 6، صفحه 49-47
4. ر.ک: پایگاه اینترنتی اسلام کوئست، مقاله شیطان؛ فرشته یا جن، با کمی تغییر.

صدیق;182186 نوشت:

با سلام:gol: ...

سلام ممنون از توضیح دقیقتون، اما یک بخش از سؤال من مربوط میشد به این ادعا:

نقل قول:

واقعا من از هیبتش به تعجب میرم ..خیلی منو با کوچکترین اشاره اش بلند میکنه
و منو بغل میکنه خیلی پر قدرته خیلی

البته یکی از دوستان با دلیلی از قرآن و مثالی از علامه طباطبایی معتقد بودند که این امر ممکن است.

[=Arial Black]استاد صدیق گرامی سلام
از توضیحاتتون ممنون
یه سؤالی که به ذهن میرسه اینه که آیا جن میتواند در جسم انسان حلول کند ؟
تا جایی که خاطرم است یکی از اشکالاتی که به سریال اغما گرفته شده بود همین مسأله بود (حلول شیطان در جسم دختر مجروح بیهوش در بیمارستان )
چند وقت پیش هم فیلم ملک سلیمان رو دیدم که در این فیلم موضوع اصلی همین حلول شیطان در انسان بود که به عنوان جنگ مطرح شد و حضرت سلیمان با آن مبارزه کرد.که همین مسأله در ذهن بنده ایجاد شبهه کرده .
استاد گرامی منتظر پاسخ شما هستم .

یا علی:goleroz:

گاه ممكنه موجودات غير ارگانيك اثروضعي در زندگي ما بگذارند قبول دارم گاهي انساني مورد اذيت و آزار موجودات غيرارگانيك واقع ميشه اما چنين آب و تابي ممكنه مربوط به منيات دروني فرد و تخيلات سركوب شده اش هم باشه......
صرفنظر ازينها جناب افلاطون شما بررسي كرده ايد كه مديوم بصري يا شنيداري هستين يانه؟ ممكنه انرژي جسم اثيري فردي به موج انرژي اين موجودات نزديك باشه و راحت تر بتونه مورد ارتباط قرار بگيره. اما اينكه گفتين همسرتون هم اين موجود را ديدند آيا درتمام لحظاتي كه اين موجود هست اگر همسرتون بيدار باشه يا وارد اتاق بشه ميتونه ببيندش؟يا بعد ازدرخواست شما از او ؛به همسرتون ظاهر شدند؟!..
ورود و خروجش به چه صورته؟ از زمين بالا مياد و موقع رفتن به زمين فرو ميره؟!

هرجور ارتباط اعم از تسخير و ورد و رمل و طلسم صرفنظر از مشكل شرعيش ؛ بعلت كارماي منفي سنگيني كه داره به ضرر انسانه!

و سوالي كه سالهاست در ذهنمه؛ مديوم ها كه بغير اختيار خودشون متاسفانه راحت تر از ساير انسان ها مورد ارتباط موجودات غيرارگانيك قرار ميگيرند؛ چه گناهي كردند كه نميتونن زندگي طبيعي داشته باشند؟!دراين مورد بازهم ميشه گفت خدا عادله؟! ....

با سلام

قبلا مواردی شگفت تر آورده شد :

https://sites.google.com/site/hojjah/sheytan.zip

ضرب المثل;182217 نوشت:
سلام ممنون از توضیح دقیقتون، اما یک بخش از سؤال من مربوط میشد به این ادعا:

البته یکی از دوستان با دلیلی از قرآن و مثالی از علامه طباطبایی معتقد بودند که این امر ممکن است.

با سلام و تشکر:Gol:

هم فرشتگان و هم جنيان، سهمى از قدرت دارند؛ جن نيز داراى محدوده‏اى از قدرت است. از جمله مى‏تواند با سرعت زياد كارهاى خارق العاده انجام دهد. جن گرچه از نظر قدرت فكرى ضعيف است ولى قدرت تحريكى او زياد است، او مى‏تواند بارسنگينى را در كمترين زمان جابه‏جا كند. درك او، دركى عقلى و قوى نيست و حداكثر خيالى و وهمى است.

چنانکه در داستان حضرت سليمان عليه السلام وقتى عفريتى از جن مدعى آوردن تخت مى‏شود،(1) حضرت سليمان آن جن را تكذيب نمى‏كند؛ اگر چه در قرآن نيامده است كه آن جن تخت را آورد.(2)

پاورقی______________________________________________
1. نمل، 40 - 30.

2. جوادى آملی، عبدالله، تفسير موضوعى، ج1، ص 119.

احمد313;182297 نوشت:
[=Arial Black]استاد صدیق گرامی سلام
[=Arial Black] از توضیحاتتون ممنون
[=Arial Black] یه سؤالی که به ذهن میرسه اینه که آیا جن میتواند در جسم انسان حلول کند ؟
[=Arial Black] تا جایی که خاطرم است یکی از اشکالاتی که به سریال اغما گرفته شده بود همین مسأله بود (حلول شیطان در جسم دختر مجروح بیهوش در بیمارستان )
[=Arial Black] چند وقت پیش هم فیلم ملک سلیمان رو دیدم که در این فیلم موضوع اصلی همین حلول شیطان در انسان بود که به عنوان جنگ مطرح شد و حضرت سلیمان با آن مبارزه کرد.که همین مسأله در ذهن بنده ایجاد شبهه کرده .
[=Arial Black] استاد گرامی منتظر پاسخ شما هستم .
[=Arial Black] یا علی:goleroz:

اصل مطلب این است که: حدود تسلط و نفوذ شياطين در انسان، وسوسه‏ى قبلى و دعوت(1) و زیبا جلوه دادن بدى‏ها و بالعكس است و جز اين تسلطى ندارند و كسى را به انجام كارى مجبور نمى‏كنند و در قرآن مجيد هر چه در مورد كار آنها گفته شده، به همين اصل بر مى‏گردد.(2)

اما ناگفته نماند شيطان بر اساس قَسَمی که خورده از راهها، شیوه ها و مسیرهاى گوناگونی به انسان تهاجم مى‏كند، گاهى از پيش رو و گاهى از پشت سر و زمانى از راست و زمانى هم از چپ "ثمّ لآتينهم من بين ايديهم و من خلفهم و عن أيمانهم و عن شمائلهم".(3)

مهمترين نحوۀ تسلط شیطان، پس از تهاجم و نزديك شدن به انسان، تصرف در انديشه و خيال آدمى است.(4) بعبارتی شیطان در وجود انسان حلول نمی کند بلکه اندیشه و خیال آدمی و مملکت قلب انسان را تصرف نموده و از ان طریق بر او تسلط پیدا می کند.

البته از آيات و روايات معصومان‏ عليهم السلام استفاده مى‏شود كه شيطان و جنود او تنها بر كسانى تسلط و نفوذ پيدا مى‏كنند كه از مسير بندگى خدا خارج مى‏شوند و در اثر غفلت به خودپرستى و هواپرستى دچار مى‏گردند و زمينه‏ى نفوذ شيطان را فراهم مى‏سازند و گرنه بندگان صالح و مخلص خدا از كيد و تسلط شيطان ايمن هستند. چنان كه در برخى آيات خود شيطان به اين واقعيت اعتراف نموده است: "قال فبعزّتك لأغوينّهم اجمعين، الّا عبادك منهم المخلصين".(5)؛ (6)

در فیلم اغماء، شیطان در جسم دختر مجروحِ بیهوش حلول نکرده بود بلکه در اندیشه و خیال جناب دکتر تصرف کرده بود و آقای دکتر ، دختر بیهوش را در آن وضعیت می دید که گویا با او سخن می گوید.

پاورقی_________________________________________________
1. سوره ابراهيم، 22: «ماكان لى عليكم من سلطان الاّ ان دعوتك...» هرچند كارهاى ديگرى هم در حيطه‏ى قدرت شيطان قرار مى‏گيرد كه از برخى آيات استفاده مى‏شود، مانند: زينت دادن كارهاى بد در نظر انسان‏ها، مشاركت در اموال و اولاد، وعده دادن، ايجاد فراموشى در انسان و... .

2. قرشی، علی اکبر، قاموس قرآن، واژه‏ى شيطان.
سوره اعراف، 17.
علامه جوادی آملی، تفسیر تسنيم، ج3، ص 393.
سوره ص، 83.
3. 4. 5. 6. با استفاده از مقاله توانائی شیطان و جن؛ پایگاه اینترنتی اسلام کوئست، با اندکی تغییر و تصرف.
[=&quot]

سلام و عرض ادب خدمت ضرب المثل گرامی
دوست عزیز جدا از نظر و اعتقاد سایر دوستان
اعتقاد به موجودات خیالی مانند جن و پری و داشتن روابط بین انسانها با موجودات ماورائی و یا دخالت این موجودات در روان انسانها و یا محیط اطرافشان جز خیال و افسانه نیست
کسانی هم که معتقد به چنین ارتباطها یا مشاهداتی هستند
یا کلاهبردار و کلاش هستند یا تحت تأثیر هیپنوتیزم و القائات دیگران قرار گرفته اند و یا متأسفانه دچار اسکیزوفرنی هستند و یا در اثر مواد روانگردان مبتلا به چنین توهماتی شده اند
البته بیماری های مانند صرع یا بیماریهای متابولیکی و یا تومورهای مغزی و یا ضربه و صدمه به مغز می تواند چنین توهماتی را ایجاد کند
اگر مطالب اینجانب را قبول ندارید
به شما و سایرین یک مژده بدهم چنانچه در اثبات مدعای خود ابرام دارید
مؤسسه James Randi Educational Foundation یک جایزه یک میلیون دلاری تعیین کرده برای اثبات هر ادعای ماورایی و مافوق طبیعی البته اگر ادعای خود را در شرایط علمی تکرار کند و بتواند سربلند از نقادی های علمی برآید

به هر حال این گوی و این میدان بنده هم از میلیونر شدن شما و یا سایر مدعیان خوشحال می شوم

متشکرم

erfan_alavi;181581 نوشت:

سلام.

حکایتی است که قبلا خوانده بودم ،البته گشتم دیدم در اینترنت هم موجود هست گفتم بد نباشد شما هم ببینید......

حضرت آیت الله العظمی شیخ جعفر کاشف الغطاء نجفی یکی از اولیاء مقرب الهی بودند و از ایشان کرامات بسیاری مشاهده کرده اند که در کتب شرح حال علماء ذکر شده است . یکی از کرامت های شیرینی که از آن شخصیت بزرگ حکایت کرده اند ، به شرح ذیل می باشد .

زمانی که ایشان در لاهیجان اقامت داشتند شخصی خدمت آن بزرگوار آمد و عرض کرد : با شما صحبت خصوصی دارم که باید در خلوت بگویمم . شیخ نیز مجلس را خلوت نمودند . آن شخص گفت : من مردی هستم که دو زن دارم . روزی به صحرا رفتم و دختری در نهایت حسن و جمال را مشاهده کردم . از دیدار او در آن بیابان هراسان شدم و از او سؤال کردم که تو کیستی و در اینجا چه می کنی ؟ در جواب گفت : من از طایفه جن می باشم که عاشق تو گشته ام . از تو تقاضا دارم وقتی به خانه رفتی یک منزل جداگانه ای برایم مهیا کن و از زنان خود هم باید دوری کنی و با ایشان جماع نکنی . من نیز هر شب به نزد تو می آیم به شرط اینکه این راز را به هیچ کس نگوئی تا کسی غیر از من و تو از آن مطلع نشود و الا تو را هلاک خواهم ساخت !

بعد از دیدار آن پری زیبا چهره و دلربا ، به خانه آمدم و به دستور العمل او عمل کردم و از آن به بعد هر شب به نزد من می آید و بخاطر مقاربت با او ، ضعف و سستی سختی بر من عارض شده که نزدیک است بمیرم ! در ضمن آن پری اموال و ثروت بسیاری را برای من آورده است ! اکنون از شما که مرجع تقلید و نائب امام زمان (عج) می باشید تقاضا دارم علاجی برایم بفرمائید و مرا از این مهلکه نجات بخشید .

شیخ جعفر کاشف الغطاء دو رقعه نوشته و به آن مرد داده و فرمودند : یکی از آنها را بالای آن اموالی که آن جن آورده ، بگذار و رقعه ی دیگر را در دست بگیر و بر در خانه بنشین ، چون آن پری پیدا شد رقعه مرا به او نشان بده و بگو این رقعه را شیخ جعفر نوشته است .

آن مرد به فرموده ی شیخ عمل نمود . وقتی زن جنی طبق عادت هر شبش ظاهر شد ، آن مرد رقعه را نشان داد و گفت : این رقعه را شیخ جعفر نجفی نوشته است . پس از نشان دادن رقعه ، زن جنی جلو نیامد و در همانجا ایستاد . سپس به سراغ اموالی که آورده بود رفت تا آنها را برداشته و با خود ببرد . اما رقعه شیخ جعفر نجفی را روی آن اموال مشاهده نمود و گفت : اگر این رقعه ها را شیخ بزرگوار نمی نوشت ، هر آینه تو را به هلاکت می رساندم .

بعد از آن ، زن جنی ناپدید شد و دیگر هرگز به چشم آن مرد دیده نشد .

منبع : تنکابنی ، محمد ، قصص العلماء ، ص 196

سلام و عرض ادب خدمت erfan_alavi گرانفدر
اگر چنین داستانی را بر پایه واقعیت بگذاریم

چرا عمل این شیخ بزرگوار را به پای معالجه این فرد اسکیزوفرنی نگذاریم
تا اینکه با نقل چنین داستانی از این باب, باعث رواج افسانه ها شویم
در این ماجرا شخص بیمار از ادامه توهم خود بیزار بوده
[SPOILER]که نکته مهم درمان هر بیمار روانی و به خصوص اسکیزوفرنی آگاهی از توهم خود و بیزار بودن از ادامه توهم است [/SPOILER]و اعتقاد قلبی ایشان به این شیخ بزرگوار و ترفند بسیار جالب و در خور ستایش جناب شیخ جعفر نجفی هم به درمان بیمار کمک کرده است

[SPOILER]
البته دلیل من برای بیماری روانی این شخص، جدا از توهمات اسکیزوفرنی ایشان دو زنه بودن ایشان است که کمتر عاقلی مرتکب چنین دیوانگی تجدید فراش میشود
[/SPOILER]

متشکرم

متحیر;182391 نوشت:
سلام و عرض ادب خدمت ضرب المثل گرامی
دوست عزیز جدا از نظر و اعتقاد سایر دوستان
اعتقاد به موجودات خیالی مانند جن و پری و داشتن روابط بین انسانها با موجودات ماورائی و یا دخالت این موجودات در روان انسانها و یا محیط اطرافشان جز خیال و افسانه نیست
کسانی هم که معتقد به چنین ارتباطها یا مشاهداتی هستند
یا کلاهبردار و کلاش هستند یا تحت تأثیر هیپنوتیزم و القائات دیگران قرار گرفته اند و یا متأسفانه دچار اسکیزوفرنی هستند و یا در اثر مواد روانگردان مبتلا به چنین توهماتی شده اند
البته بیماری های مانند صرع یا بیماریهای متابولیکی و یا تومورهای مغزی و یا ضربه و صدمه به مغز می تواند چنین توهماتی را ایجاد کند
اگر مطالب اینجانب را قبول ندارید
به شما و سایرین یک مژده بدهم چنانچه در اثبات مدعای خود ابرام دارید
مؤسسه James Randi Educational Foundation یک جایزه یک میلیون دلاری تعیین کرده برای اثبات هر ادعای ماورایی و مافوق طبیعی البته اگر ادعای خود را در شرایط علمی تکرار کند و بتواند سربلند از نقادی های علمی برآید

به هر حال این گوی و این میدان بنده هم از میلیونر شدن شما و یا سایر مدعیان خوشحال می شوم
متشکرم

با سلام:Gol:

جناب متحیر؛ درست فهمیدم یعنی شما بطور کلی منکر وجود جن هستید؟ یا غرضتان انکار امکان ارتباط با جن است؟

می دانید که آیات بسیاری از قرآن، به وجود این موجود اشاره می کند و مطلبی نیست که برای اهل ایمان قابل انکار باشد مگر اینکه کسی از اندیشه مادیون و تجربه گرایان پیروی کند و هر چیزی را در صورتی قبول کند که بتواند از راه مجاری شناخت حسی و تجربی اش ثابت کند: (و البته اگر توانست ثابت کند بقول آقای متحیر از جایزه یک میلیون دلاری موسسات تجربه گرا هم برخوردار شود.)

اما آیات قرآن:

- آیات مربوط به شیطان که او را از جنس جن معرفی می کند.
- آیه ای که فلسفه خلقت جن و انسان را عبادت بر می شمارد.

آیات مختلف قرآن که می گویند:

- جن موجودي است كه از آتش آفريده شده، بر خلاف انسان كه از خاك آفريده شده است.( الرحمن ، 15.)

-

داراي علم، ادراك، تشخيص حق از باطل و قدرت منطق و استدلال اند.( آيات مختلف سوره جن.)

-

داراي تكليف و مسئوليت اند.( آيات سوره جن و الرحمن.)

-

گروهي از آن ها مؤمن و صالح و گروهي كافرند.( آيات سوره جن و الرحمن.)

-

داراي حشر و نشر و معادند.( همان، 15.)

-

قدرت نفوذ در آسمان‏ها و خبرگيري و استراق سمع داشتند و بعداً منع شدند.( همان، 9.)

-

با بعضي از انسان‏ها ارتباط برقرار مي كردند و با آگاهي محدودي كه نسبت به بعضي از اسرار نهايي داشتند، به اغواي انسان‏ها مي پرداختند.( همان، 6.)

-

ميان آنها افرادي يافت مي شوند كه از قدرت زيادي برخوردارند، همان گونه كه ميان انسان ‏ها چنين است.( نمل ، 39.)

-

قدرت بر انجام بعضي از كارهاي مورد نياز انسان را دارند.( سباء ، 12 - 13.)

-

خلقت آنها روي زمين قبل از خلقت انسان ‏ها بوده است. ( حجر ، 27.)

-

در داستان حضرت سليمان عليه السلام وقتى عفريتى از جن مدعى مى‏شود که می تواند تخت بلقیس را به نزد سلیمان آورد پيش از آن كه از مجلسش برخيزد.( نمل، 40 - 30.)

از مجموع این آیات استفاده می شود که جن یک موجود خیالی نیست و یک موجود واقعی مادی است که ارتباط با او امکان پذیر است و عده ای هم با او ارتباط برقرار کرده اند. اما اینکه چه نوع ارتباطی مورد تأیید است باید به روایات معتبر و آنچه مورد تأیید شرع مقدس است رجوع نمود.
[=&quot]

سلام و عرض ادب خدمت استاد صدیق گرامی

صدیق;182409 نوشت:
جناب متحیر؛ درست فهمیدم یعنی شما بطور کلی منکر وجود جن هستید؟ یا غرضتان انکار امکان ارتباط با جن است؟

دوست عزیز به طور خلاصه پاسخ من به سؤال شما در یک کلام "نه" می باشد
یعنی بله به طور کلی منکر وجود جن هستم

ادعای اعتقاد به وجود چنین موجوداتی بر دو منظر است
یکی اعتقادهای درون دینی:
که از همان ابتدا مستلزم اعتقاد به« غیب» است و با ورود به دین شما عقل خود را به عاریت احکام و شرایع دین میدهید
پس جای هیچ جدل و مناظره ای باقی نیست و همه از سر تسلیم چنین اخبارها و نقلهایی را پذیرا هستند و جدالی ندارند

دوم اینکه اعتقاد به این عجایب از ورای وادی دین هست:
دعوت به تجربه و مشاهده چنین ادعاهایی و از سر گذراندن آزمایشات علمی به نظر نمی رسد غیر عقلانی باشد
مسلّم مشاهده و اثبات چنین ادعاهایی از طرف مدعیان نه تنها من بلکه همه جهانیان را مشعوف میکنند و همگان استقبال می کنند.

در آخر باز موضع شما در قبال چنین ادعاهایی قابل ستایش هست که حداقل بیش از 9999999999999999999999/99% از چنین ادعاهایی را برابر خرافه می دانید [spoiler] یعنی حد صادق دانستن چنین ادعاهایی برابر صفر است که برابر نظر حقیر می باشد[/spoiler] و اینگونه ادعاها را مادام که از آزمون شریعت و حکمت برون نیایند مورد تأیید قرار نمی دهید و این ادعاها را مفسده میدانید و مدخلی برای ورود کلاهبرداری و کلاشی و یا توهمات میدانید
[spoiler]
زیرا هیچ مصداق زنده و قابل دسترس که مدعی رسمی شریعت باشد در دسترس نیست تا بتواند چنین ادعاهایی را در زمانه ما بدون مخالفت تمام اعضاء دین مورد تأیید قرار دهد پس باز تنها مرجع مورد وثوق سرافرازی از نقادی های علمی است که تا بحال این مدعیان یا ادعاهایشان هیچ تأییدی از جانب علم به ثبت نرسانده اند
[/spoiler]

متشکرم

صدیق;182390 نوشت:

اصل مطلب این است که: حدود تسلط و نفوذ شياطين در انسان، وسوسه‏ى قبلى و دعوت(1) و زیبا جلوه دادن بدى‏ها و بالعكس است و جز اين تسلطى ندارند و كسى را به انجام كارى مجبور نمى‏كنند و در قرآن مجيد هر چه در مورد كار آنها گفته شده، به همين اصل بر مى‏گردد.(2) ...[=&quot]

[=Arial Black]
استاد بزرگوار سلام
با تشکر از توضیحات خوبتون
بنده همه این مطالب رو قبول دارم . و همین هم باعث ایجاد شبهه برام شده . البته بعد از تماشای فیلم ملک سلیمان دچار این شبهه شدم چون در این فیلم که نمیدونم منابع اسلامی استفاده شده برای اون چیه ! دقیقاً وارد شدن یک جن به جسم انسان ( البته همونطور که شما فرمودید انسانهای گنه کاری که توبه نکردند ) به تصویر کشیده شده و در پایان فیلم حضرت سلیمان چیزی با این مضمون اعلام میکنه که از این به بعد جنیان دارای جسم خواهند بود .(بحثی روی نوع جسمشون ندارم)
آیا این صحیحه ؟ یعنی زمانی بوده که جن می تونسته در انسان حلول کنه و اختیار جسم او رو به دست بگیره و بعد از اون در زمان حضرت سلیمان این مسأله به پایان میرسه ؟

صدیق;182390 نوشت:

در فیلم اغماء، شیطان در جسم دختر مجروحِ بیهوش حلول نکرده بود بلکه در اندیشه و خیال جناب دکتر تصرف کرده بود و آقای دکتر ، دختر بیهوش را در آن وضعیت می دید که گویا با او سخن می گوید.

[=Arial Black]در مورد فیلم اغماء هم منظورم صحنه ای است که دختر در ccu بیهوش بستری شده و هنگام خروج پرستار از اتاق دختر یک لحظه میشینه به اطراف نگاه میکنه و قبل از اینکه پرستار به او نگاه کنه دوباره می خوابه که البته نگاه دختر به اطراف رو با نحوه دید شیطان نشون میده .

احمد313;182512 نوشت:

استاد بزرگوار سلام
با تشکر از توضیحات خوبتون
بنده همه این مطالب رو قبول دارم . و همین هم باعث ایجاد شبهه برام شده . البته بعد از تماشای فیلم ملک سلیمان دچار این شبهه شدم چون در این فیلم که نمیدونم منابع اسلامی استفاده شده برای اون چیه ! دقیقاً وارد شدن یک جن به جسم انسان ( البته همونطور که شما فرمودید انسانهای گنه کاری که توبه نکردند ) به تصویر کشیده شده و در پایان فیلم حضرت سلیمان چیزی با این مضمون اعلام میکنه که از این به بعد جنیان دارای جسم خواهند بود .(بحثی روی نوع جسمشون ندارم)
آیا این صحیحه ؟ یعنی زمانی بوده که جن می تونسته در انسان حلول کنه و اختیار جسم او رو به دست بگیره و بعد از اون در زمان حضرت سلیمان این مسأله به پایان میرسه ؟

در مورد فیلم اغماء هم منظورم صحنه ای است که دختر در ccu بیهوش بستری شده و هنگام خروج پرستار از اتاق دختر یک لحظه میشینه به اطراف نگاه میکنه و قبل از اینکه پرستار به او نگاه کنه دوباره می خوابه که البته نگاه دختر به اطراف رو با نحوه دید شیطان نشون میده .

در مورد نفوذ و تبديل شدن به چشم فقط با اراده خدا انجام ميشه .ولي امكان دارد

ولي در فيلم ملك سليمان ي اتفاق خاصي افتاد كه تمام آنها جنياني بودند كه از نسل شيطان بودند و از جنيان خاص بودند .

كه آخر فيلم هم دقت كرده باشيد گفت اينجا اروشليم هست دوبار اين اتفاق خواهد افتاد و ياران شيطان به زمين خواهند آمد يك بار الان و يك بار در آخرالزمان

كه در روايت ها داريم كه با امام زمان جنگ خاصي در خواهد گرفت كه يكي از سخت ترين جنگ هاست هم با ياران شيطان انسان هاي كه خود را به شيطان فروختند .

و خود جنيان از نسل شيطان و جنيان شر كه در آن موقعه فكر كنم با اراده خدا قابل رويت هستند براي انسان.

متحیر;182435 نوشت:
سلام و عرض ادب خدمت استاد صدیق گرامی

دوست عزیز به طور خلاصه پاسخ من به سؤال شما در یک کلام "نه" می باشد
یعنی بله به طور کلی منکر وجود جن هستم

سلام و ادب:Gol:

انکار وجود جن، در حالیکه وجود آن از طریق قرآن بعنوان منبع اصلی دین و روایات صحیحه تأیید شده نشان آنست که کلام وحی را بعنوان منبع موثق و عاری از خطا نپذیرفته ایم. بعبارتی انکار این موجود واقعی، بمنزله انکار آیات صریح قرآن در باره این موجود است.

متحیر;182435 نوشت:
ادعای اعتقاد به وجود چنین موجوداتی بر دو منظر است
یکی اعتقادهای درون دینی:
که از همان ابتدا مستلزم اعتقاد به« غیب» است و با ورود به دین شما عقل خود را به عاریت احکام و شرایع دین میدهید
پس جای هیچ جدل و مناظره ای باقی نیست و همه از سر تسلیم چنین اخبارها و نقلهایی را پذیرا هستند و جدالی ندارند

اشکال شما همین جاست که گمان می کنید ایمان و اعتقاد به غیب هیج نسبتی با عقلانیت ندارد در حالیکه انسان از طریق عقل، اصول و کلیات دین را می پذیرد و پس از این مرحله به آنچه بعنوان وحی بدون خطا بر پیامبر نازل می شود و به غیب، ایمان می آورد و ضمن آنکه خود این معارف هیچگونه تضادی با عقلانیت ندارد و همه آنها مبتنی بر علم و حکمت الهی است بطور غیر مستقیم نیز مبتنی بر عقلانیت است. چون با همان عقل، که اصول و کلیات دین را پذیرفته ایم؛ بر جزئیات و فروع دین و معارف وحیانی و غیبی صحه می گذاریم.

علاوه بر تأیید نقل، موارد بسیاری از تجربیات بشری وجود این موجود را در عالم هستی تأیید می کند که نقل این تجربیات، خارج از دستور است.

iran masood;182658 نوشت:
در مورد نفوذ و تبديل شدن به چشم فقط با اراده خدا انجام ميشه .ولي امكان دارد

ولي در فيلم ملك سليمان ي اتفاق خاصي افتاد كه تمام آنها جنياني بودند كه از نسل شيطان بودند و از جنيان خاص بودند .

كه آخر فيلم هم دقت كرده باشيد گفت اينجا اروشليم هست دوبار اين اتفاق خواهد افتاد و ياران شيطان به زمين خواهند آمد يك بار الان و يك بار در آخرالزمان

كه در روايت ها داريم كه با امام زمان جنگ خاصي در خواهد گرفت كه يكي از سخت ترين جنگ هاست هم با ياران شيطان انسان هاي كه خود را به شيطان فروختند .

و خود جنيان از نسل شيطان و جنيان شر كه در آن موقعه فكر كنم با اراده خدا قابل رويت هستند براي انسان.

با سلام و ادب:Gol:

برای روشن شدن مطلب، توضیح نکاتی در باب تجسم و تجسد شیطان و جنیان ضروری است:

مطلب اول) تجسم شیطان و جنیان

منظور از تجسّم پيداکردن، جسمانيّت و اثر آن است. جسم در فلسفه، يعني 3 بعدي بودن. تجسّم، يعني مرئي و قابل مشاهده شدن. هم اجنّه و شياطين و هم فرشتگان مي‌توانند تجسّم يابند؛ البتّه با فرقي که بين اين دو وجود دارد. فرق اين دو آن است که اجنّه و شياطين، ذاتاً مادّي هستند؛ ليکن از مادّۀ لطيف (به تعبير قرآن خلق شده از آتش) بنابراين گويا قانون گازها بر آنها حکومت دارد. از اين‌رو بدن و جسم مادّي خود را مي‌توانند مرئي يا نامرئي کنند اگر انبساط يابند، قابل مشاهده نيستند و مي‌توانند سريع طيّ طريق نمايند و اگر انقباض يابند و خود را جمع کنند، مي‌توانند تجسّمي به‌شکل يک موجود پيراموني شوند، شبيه به يک انسان يا يک حيوان و ...

امّا فرشتگان از اساس، فاقد مادّه هستند و به اصطلاح روح مجرّد هستند؛ يعني ابتدائاً و بنابراين فاقد شکل (جسمانيّت) بوده و فقط اگر تنزّل يابند، مي‌توانند به‌شکلي تجسّم يابند.گاه اين تجسّم را فقط رسول يا وليّ مي‌بيند؛ مانند تجسّم‌هاي جبرائيل و گاه حتّي نزديکان و حتّي گناهکاران هم مي‌بينند؛ مانند تمثّل و تجسّم فرشتگان براي ابراهيم خليل(ع) و فرزندانش يا تجسّم فرشتگان براي قوم لوط..

در خصوص تجسّم شياطين در روايات اسلامي لازم بذکر است: در گزارش‌هاي اساسي و روايات اسلامي، به وضوح تجسّم شياطين را مي‌بينيم. فهرستي از اين تجسّم‌ها در روايات به قرار زير است:
1. تجسّم در قيافة پيرمردي از اهل «نجد» و حضور در «دارالنّدوه» و طرح پيشنهاد ترور پيامبر(ص) با كمك 40 نفر از قبايل مختلف؛
2. تجسّم در غدير و شنيده شدن صداي صيحة او و فراخوان شياطين براي چاره در مقابل ولايت عليّ بن ابي‌طالب(ع)؛
3. تجسّم در جنگ بدر به شكل يكي از اهل «مدينه» و تحريك مشركان به قتال كه آية 48 سورة انفال از آن پرده برداشته است؛
4. تجسّم در سقيفة بني ساعده و تبريك به خليفة اوّل؛
5. تجسّم در ماجراي عاشورا و اسارت اهل بيت(ع) بنا بر روايت امّ ايمن از اميرالمؤمنين علي(ع)؛
6. و ...

مطلب دوم) تجسد شیطان و جنیان

اما در باب تجسد جنیان و شیاطین گفتنی است: در تصويري كه قرآن و روايات از شياطين مي‌دهند، چنين چيزي مشاهده نمي‌شود؛ امّا برعكس در فيلم‌هاي غربي به وفور چنين چيزي مشاهده مي‌شود؛ به‌گونه‌اي كه ركن اين فيلم‌ها، همين تجسّد است. اين آموزۀ خرافي از ‌هاليوود به برخي فيلم‌هاي شرقي و ايراني هم رسوخ كرده است.

با تأمّل مي‌بينيم چنين چيزي در تعارض با اصول نقلی و عقلي مي‌باشد.

از اين‌رو، هم حلول و هم تسخير از نظر عقل محال است و اين فقط يك خرافه است كه توسط ‌هاليوود در حال گسترش مي‌باشد.

1. تجسّد به شكل حلول: اين تجسّد مستلزم تناسخ و حلول است كه باطل مي‌باشد. در ادلّة عقلي و ديني، بر بطلان تناسخ، براهين زيادي اقامه شده است كه همه در اينجا قابل اقامه است. اگر برگشت يك روح از بزرخ به يك بدن مادّي محال است، حلول يك شيطان هم به كالبد انسان مُرده محال است.

2. تجسّد به شكل تسخير: بدين معنا كه بدون اينكه فرد، مُرده باشد و روح از بدن او جدا شده باشد، روح او در بدن خودش بي‌اثر شده و روح شيطاني در كالبد او اثر كند. استبعاد اين از حلول بيشتر است؛ چون در جاي خود ثابت شده است كه روح و بدن در اتّحاد با هم هستند. حال براي تسخير بايد از سويي اين اتّحاد تبديل به مفارقت شود و از سوي ديگر، روح شيطاني در آن كالبد حلول كند. به‌علاوه در جاي خود ثابت شده است كه هم روح انسان، هم روح جن و شيطان، همه‌جا همراه با بدن است؛ يعني در دنياي مادّي داراي بدن مادّي و در برزخ، داراي بدن برزخي‌اند.

حال اشكال اينجاست كه شيطاني كه ناچار، خود داراي بدن است؛ هرچند نامرئي و منبسط. پس چگونه مي‌تواند بدني ديگر هم برگزيند؟! و در كالبد يك انسان قرار گيرد؟!

منبع: برای مطالعه بیشتر ر.ک: ماهنامه موعود، ویژه نامه جن شماره 123

در جهت تکمیل مطلب جناب صدیق باید بگویم که آنچه که تنها در فیلمها و داستان ها وجود دارد نوع اول یعنی حلول روح پلید در بدن اجساد است که «زامبی» نام دارد. اما تسخیر تنها منحصر به فیلم نیست بلکه در آموزه های مسیحیت، یهودیت، بودایسم وجود داشته و چندین مورد از «جن گیری» نیز در تاریخ ثبت شده است. اما در اسلام هم این امر به کلی منتفی نیست، نظر آیات عظام نوری همدانی و مکارم شیرازی در این مورد از این قرار است:

سوال از محظر آیت الله مکارم شیرازی: آیا وجود جن در اسلام یک واقعیت است؟جن‌گیری در اسلام چه حکمی دارد؟ آیا فرا گرفتن علوم مربوط به اجنّه جایز است؟ واقعیات مربوط به جن چه مواردی است؟

جواب: جن موجودی است ناپیدا و مطابق آنچه در قرآن آمده حقیقت دارد، امّا بر خلاف پندار بعضی از عوام کاری به انسانها ندارد و آنچه در افواه مشهور است غالبا زاییدۀ خیالات است و کسانی که مبتلا به اوهام هستند لازمست هرگز به آن فکر نکنند، و اگر در هر روز 5 مرتبه آیة الکرسی را بخوانند آرامش بیشتری خواهند داشت و درباره‌ی احضار جن و جن‌گیری این امر اگر چه ممکن است ولی شرعا جایز نیست، و بسیاری از مدّعیان آن افرادی دروغگو یا خطاکارند.

به گزارش مهر، در استفتای صورت گرفته از یکی از دفاتر پاسخگویی به سؤالات آیت الله نوری همدانی درباره جایگاه جن‌گیری در اسلام این مسئله مورد تأکید قرار گرفت که جن گیری عملی است که هرکسی نمی تواند مدعی انجام آن شود، فقط افرادی که به علم و فن آن دسترسی دارند و اهل کتاب و ایمان هستند می توانند چنین اقدامی انجام دهند.

البته به نظر بین جن در اسلام و مسیحیت و یهود تفاوت هایی باشد اول اینکه در این دو دین تنها اجنه خبیث وجود دارند در حالی که در اسلام اجنه نیکوکار نیز هستند. جن گیری و جن زدگی در اسلام مانند فیلمهای هالیوودی و اعتقادات مسیحی نیست که جن بدن انسان زنده ای را تسخیر کرده و اختیار را از او سلب کند، بلکه شیاطین میتوانند باعث جنون شوند. علامه طباطبائی در تفسير آیه 275 سوره بقره درباره اين امر تصريح دارند که: تشبيهي كه در اين آيه شده كه ربا خوار را به كسي تشبيه كرده كه از طريق تماسي با شيطان ديوانه شده خالي از اين معنا نيست كه چنين چيزي (يعني ديوانه شدن) امري است ممكن چون هر چند آيه شريفه دلالت ندارد كه همه ديوانگان در اثر مس شيطان ديوانه شده اند ولي اين قدر دلالت دارد كه بعضي از جنون ها در اثر مس شيطان رخ مي دهد.

استاد گرامی از پاسخ هاتون ممنون

جن وجود دارد
ولی نمیتواند با انسان در ارتباط باشد
پس از تولد حضرت محمد (ص)
پرده ای میان انسان و جن قرار گرفته که جنی نمیتواند با انسان ارتباط برقرار کند فقط میتواند شما را وسوسه کند مانند شیطان
یک سری بیماری های روانی مانند اسکیزوفرنی و مالیخولیا وجود دارند که به دلیل مشکلاتی در انتقال دهنده های عصبی مانند دوپامین و سرترالین و مشکلاتی در ساختار و ارتباط نورون ها فرد دچار توهم میشود و قادر به تمیز واقعیت از افکار خود نیست
از هر 100 نفر 1 نفر مبتلا به اسکیزوفرنی میباشد
اگر هم جن خیلی دوست دارین 5 گرم شیشه بزنید تا باهاشون برید عروسی (اینا همش توهم هست جن هست ولی تو هیچ وقتی نمیتونی ببینیش)
متاسفانه باس بگم این اسکیزوفرنی فعلا درمانش پیدا نشده پس با جن ها خوش بگذره

مممم به نظرم دوستان اسک دینی تحقیقات عملی کنند و با مدارک موسخ اعلام کنند بقیه بهتر متوجه میشن ..... مثلا یه یارو تو محل کناریم هست که هر کسی هر چیزی ازش دزدیده میشه میرن پیش اون تا بگه کی دزدیده با مشخصات کامل .... صدا و سیما خیلی تبلیغات کرد تا اینا رو رد کنه ... اما خوشبختانه یارو اصلا پولی نمی گیره .... یکی دو جا که خودم دیدم جواب هم داد .... یا یکی دیگه رو دیدم فکر مردم رو می تونست بخونه .... همشونم به قول خودشون می گفتن با جن ارتباط دارن ..... خودمم تا سال پیش می خواستم یه دوره ببینم اما امان از ترس ! به هر حال قصدم این بود دوستان اسک دینی خودشون برن تحقیق و تفحص کنن ببین اصلا چنین چیزی ممکن .. بعد با دلیل بیان بگن .... اینجوری یه گامی هم برداشته میشه ....

یه راه هایی هست برای ارتباط با جن
یا این که اینقدر عارف باشی مثل آقای بهجت
یا اینکه یه سری کار های شیطانی
فقط اینکه که جن نمیتونه به کسی صدمه بزنه
و این که کسی بگه من جن میبینم توهم هست احتمال 99.99 درصد

helmon;219769 نوشت:
یه راه هایی هست برای ارتباط با جن
یا این که اینقدر عارف باشی مثل آقای بهجت
یا اینکه یه سری کار های شیطانی
فقط اینکه که جن نمیتونه به کسی صدمه بزنه
و این که کسی بگه من جن میبینم توهم هست احتمال 99.99 درصد

جن میتونه به کسی صدمه بزنه ولی با دلیل مثلا به قصد تلافی
با تسخیر جن هم میشه

من که چند جا شنیدم نمی تونه صدمه ای بزنه اما می تونه اذیتش کنه ...

bossm;219904 نوشت:
من که چند جا شنیدم نمی تونه صدمه ای بزنه اما می تونه اذیتش کنه ...

تو این کتاب نوشته در صدمه زدن جن به انسان

دانلود کتاب جن موجود اسرار آمیز

همیشه گفته ام در چند تاپیک باز هم عرض می کنم تا خودتان در را باز نکنید غریبه ای به خانه شما وارد نمی شود

کلمه لا اله الا الله و ولایت علی بن ابیطالب علیه السلام حصن و دژ محفوظ الهی است اگر بیرون بیایید کلکسیونی همه رنگ از آزارهای شیاطین و اجنه خدمتگزار شما خواهد بود

یا علی

جای یک مورد در این نظر سنجی خالیه !

چون این ارتباط بسته به نوع موجود و خصلت و خواسته هایش
هم با انسان پاک میسر بوده و هم با انسان یا موجود ناپاک !!

تقریبا 99 درصد مدعیان ارتباط با اجنه مضحکه و بازیچه ی دست شیاطین هستن !

از کارشناس محترم میخوام بپرسم ایا در این زمان کسی می تونه به اجنه ارتباط برقرار کنه یه نه ؟

[="Arial"][="RoyalBlue"]بنام او

بااحترام به همه نظرها .. من هنوزموفق نشده ام تا همه نظرها را بخوانم .. بنابراين اين نظر خدايي نكرده .. توهين تلقي نگردد..
بعقيده من كه به كتاب قرآن وسوره ها و آيات مقدسش نيز هيچ تسلطي هم ندارم و فقط درحد همين فارسي خواندنش را ميتوانم بخوانم و براساس آيه اي ازاين كتاب كه گفته شده شيطان ازتشعشع آتش خلق شده .. بنابراي گزينه سوم را بيشتر عقلاني ترميدانم كه جن موجودي ست با درك خوب وبدي ها و مانند انسان براي خود دنيايي دارد كه به احتمال زياد داراي شعور نيزخواهدبود كه او نيزدريكي ازمناطق اين جهان ساكن بوده و درحال تكامل ميباشد كه فكرنميكنم اجازه نزديكي به انسان راداشته باشد همچنان كه هيچ انساني نتوانسته يا نميتواند به دنياي زندگي آنها نزديك شده و حتي وارد آن شود و هرزمان كه يك انسان توانست به زندگي جن ها وارد شود من ميتوانم قبول نمايم كه جن نيزميتواند به زندگي انسانها وارد شود { البته اين جدا از استثنائات يا پيامبران خواهدبود كه آنها استثناي خدايي اند و منظور آنان نميباشند }
و درمثالي ديگر هرزمان انسان توانست وارد آتش شود ميتواند وارد زندگي جن شود و هر زمان كه جن توانست وارد خاك يا آب شود وارد زندگي انسان نيزميتواندبشود كه اگرچنين بود الان و پس ازگذشت دهها هزارسال از سكونت وزندگي انسان برروي زمين .. اينك تعداد بسيارزيادي ازانسانها و جن ها باهم فاميل شده بودند مانند تنوع نژادها..والبته اگرهم اكنون جن هاي متفاوت تحت لباس يا عنوان صفات منفي درون انسانها وهركدام دريكي ازسلولهاي مغزانسانها ساكن نشده باشند..
والبته ابتدا نظركارشناسان .. محترم ومقدم تر و قابل قبول ترخواهدبود و اين تنها نظرشخصي بود وبدون خواندن نظرات دوستان ومخصوصا كارشناسان محترم و شايد بعدازخواندن مطالب آنان و مدارك و دلايل آنان .. نظرآنان راعلمي ترومنطقي تر و به واقعيت نزديكتر ديدم..

باسپاس..[/]

ضرب المثل;181558 نوشت:

از اونجایی که من اطلاع دارم بیشتر بت ها که در قدیم پرستیده می شدند نمادی از یک جن بوده اند. و حتی نام های ان بت ها در جاهای مختلف زمین یکی بوده. ویا در قوانین حمورابی هم اومده که با خدایانی( منظورش اجنه) که در ارتباط بودم به من دستور دادن که ... . همین الانم کانون هایی کابالایی و ایلومناتی با انجام مراسماشون ب اونا در ارتباطن( جالبه بدونید که رییس جمهور سابق آمریکا هم در آن حضور داشت. )و خیلی مثال دیگر

سلام

من به جن اعتقاد دارم وسایلامو بعضی وقتا از جایی برمیدارم که شاخ درمیارم که اخه مثلا کرم زیر یخچال چرا باید باشه اونم در حالی که فرش جلوی یخچال رو گرفته چیزی از دستمون بیافته نمیره اونجا

تازه بابام که عمرا به اینجور چیزا اعتقاد داشته باشه
میگفت:چند روز پیش که سر کار بود هیجکس هم پیشش نبود میگفت یه چیز سیاهی باسرعت رد شد با خودش فکر کرد که حتما دزده {تا اون حد اشکار و واضح بوده}بعد رفته دیده هیچی نیست!

در ضمن بابای من ازوناست که دیده هاش رو باور نداره چه برسه به اینجور چیزا:khaneh:

در لینک زیر بنده و استادم جناب خیرالبریه و سایر دوستان مبحث مفصلی در این باب اارائه نموده ایم
دوستانی که حوصله مطالعه دارند مراجعه بفرمایند

http://www.askdin.com/thread11346.html

موضوع قفل شده است