صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: جسم خدا

علاقه
    فیزیک
    نوشته
    28
    حضور
    1 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    62

جسم خدا

سلام

هدفن من از ایجاد این مبحث ، به قول معروف قلقلک دادن ذهن شما هست ، دوست دارم نظرات شما رو در این خصوص بدونم . لطفا بیشتر بنا به علم فیزیک توضیح بدید و اگر در نهایت فیزیک نتونست توجیه کننده باشه از عرفان هم استفاده کنید .

اولین نکته ای که قابل توجه هست ؛ جسم نبودن خدا و مادی بودن دنیا هست ، چطور خدایی که جسم نیست جسم رو آفرید ؟
    اگر خداوند ماده رو آفرید چطور اون رو از بین می بره ؟ بلاخره نمیشه که توی فلسفه عرفانی ماده تا بینهایت دخیل باشه ، در این صورت خدا هم درگیر ماده خواهد شد .

بطور مثال عقیده من بر این هست که چیزی به نام ماده وجود حقیقی نداره ، تمامی جهان ها مجازی و موازی با نفس ما هستن که ما تنها تجسمی برای درک بهتر خدا از طریق نشانه ها داشته باشیم . همونطور که آدم و حوا به دلیل نافرمانی به بیابان رانده شدن تا با چشیدن سختی ها پی به حقیقت خدا و عدم فرمان برداری از شیطان ببرند .

باز هم خواهش میکنم بحث کنید و دلیل و برهان از اینور و اونور نیارید

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    250
    حضور
    1 ساعت 46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    227

سلام من فقط نظرم رو میگم.
    به نظر من اشکالی نداره خدا ماده را بیافریند.حتی اگر خودش ماده نباشد
    میدانیم که بزرگترین کاری که بشر کرده خلق دنیای مجازی یا همان دنیای 1.0 است در حالی که انسان ماده است

البته این به نظر من ایدئولوژی نظام خلقت کاملا متناقض است
    اما در همین ایدئولوژی برخی میگوییند که نمیشود به موجودات دیگر اسم خلق داد
    یعنی خدا خلق نمیکند و فعلی انجام نمیدهد
    بلکه این تجلی او است و میدانیم تجلی کاملا با خلق فرق دارد
    در نتیجه این عالم ماده هیچ وقت بوجود نیامده بلکه بوده مثل خود خدا.زیرا ما تجلی او هستیم
    البته من حاظرم با تمام این نظریه ها مقابله کنم زیرا قبول دارم که همگی متناقض است
    مثلا برخی میگویند که عالم ماده تجلی خدا هست
    اما قبول ندارن تجلی امری اختیاری نیست و تجلی یک فعل نیست
    به قول کسی .خدا شناس از هر اصل تکه ای برداشته و یک داستان متناقض سر هم کرده و عرضه میکند

در کل حرف شما هم در داخل این داستان سرهم شده گم میشه
    چون بعد من یکی میاد میگه اصلا خدا خلق نکرده بلکه تجلی کرده
    یکی میاد میگه تجلی همان خلق است
    و.....

خدايا كفر نمي گويم /پریشانم
    چه می‌خواهی‌ تو از جانم؟!
    مرا بی ‌آنکه خود خواهم اسیر زندگی ‌کردی

خداوندا!
    اگر روزی‌ بشر گردی‌
    ز حال بندگانت با خبر گردی‌
    پشیمان می‌شوی‌ از قصه خلقت از این بودن، از این بدعت
    خداوندا!
    اگر روزی ‌ز عرش خود به زیر آیی
    لباس فقر پوشی
    غرورت را برای ‌تکه نانی
    ‌به زیر پای‌ نامردان بیاندازی‌
    و شب آهسته و خسته
    تهی‌ دست و زبان بسته
    به سوی ‌خانه باز آیی
    زمین و آسمان را کفر می‌گویی
    نمی‌گویی؟!

خداوندا!
    اگر در روز گرما خیز تابستان
    تنت بر سایه‌ی ‌دیوار بگشایی
    لبت بر کاسه‌ی‌ مسی‌ قیر اندود بگذاری
    و قدری آن طرف‌تر
    عمارت‌های ‌مرمرین بینی‌
    و اعصابت برای‌ سکه‌ای‌ این‌سو و آن‌سو در روان باشد

و شايد هر رهگذر هم از درونت با خبر باشد

زمین و آسمان را کفر می‌گویی

نمی‌گویی؟!

خداوندا000اگر با مردم آميزي

شتابان در پي روزي

ز پيشاني عرق ريزي

شب آزرده ودل خسته

تهي دست و زبان بسته

به سوي خانه باز آيي

زمين آسمان را کفر مي گويي000 نمي گويي؟

خدايا خالقا بس کن جنايت را/ تو ظلمت را000

تو خود سلطان تبعيضي

تو خود يک فتنه انگيزي

اگر در روز خلقت مست نمی کردی

يکي را همچون من بدبخت

يکي را بي دليل آقا نمي کردي

جهاني را چنين غوغا نمي کردي

دگر فرياد ها در سينه ي تنگم نمي گنجد

دگر آهم نمي گيرد

دگر اين سازها شادم نمي سازد

دگر از فرط مي نوشي

مي هم مستي نمي بخشد

دگر در جام چشمم باده شادي نمي رقصد

نه دست گرم نجوائي به گوشم پنجه مي سايد

نه سنگ سينه ي غم چنگ صدها ناله مي کوبد0

اگر فريادهايي از دل ديوانه برخيزد

براي نا مرادي هاي دل باشد

خدايا گنبد صياد يعني چه ؟

فروزان اختران ثابت سيار يعني چه ؟

اگر عدل است اين پس ظلم ناهنجار يعني چه؟

به حدي درد تنهايي دلم را رنج مي دارد

که با آواي دل خواهم کشم فرياد و برگويم

خدايي که فغان آتشينم در دل سرد او بي اثر باشد خدا نيست ؟!

شما اي مولياني که مي گوييد خدا هست و براي او صفتهاي توانا هم روا داريد!

بگوييد تا بفهمم

چرا اشک مرا هرگز نمي بيند؟

چرا بر ناله پر خواهشم پاسخ نمي گويد؟

چرا او اين چنين کور و کر و لال است؟

و يا شايد دگر پر گشته است آن طاقت و صبرش

کنون از دست داده آن صفتها را

چرا در پرده مي گويم

خدا هرگز نمي باشد

من امشب ناله ني را خدا دانم

من امشب ساغر مي را خدا دانم

خداي من دگر ترياک و گرس و بنگ مي باشد

خداي من شراب خون رنگ مي باشد

خدا هيچ است0

خدا پوچ است0

خدا جسمي است بي معني

خدا يک لفظ شيرين است

خدا رويايي رنگين است

شب است و ماه ميرقصد

ستاره نقره مي پاشد

و گنجشک از لبان شهوت آلوده ي زنبق بوسه مي گيرد

من اما سرد و خاموشم!

من اما در سکوت خلوتت آهسته مي گريم

اگر حق است زدم زير خدايي000 !!!

عجب بي پرده امشب من سخن گفتم

خداوندا000

اگر در نعشه ي افيون از من مست گناهي سر زد ببخشيدم

ولي نه؟!

چرا من روسيه باشم؟

چرا غلاده ي تهمت مرا در گردن آويزد؟

خداوندا000

تو در قرآن جاويدت هزاران وعده ها دادي

تو مي گفتي که نامردان بهشتت را نمي بينند

ولي من با دو چشم خويشتن ديدم

که نامردان به از مردان

ز خون پاک مردانت هزاران کاخها ساختند

خداوندا بيا بنگر بهشت کاخ نامردان را0

خدايا ! خالقا ! بس کن جنايت را

بس کن تو ظلمت را

تو خود گفتي اگر اهرمن شهوتبر انسان حکم فرمايد

تو او را با صليب عصيانت مصلوب خواهي کرد

ولي من با دو چشم خويشتن ديدم پدر با نورسته خويش گرم ميگيرد

برادر شبانگاهان مستانه از آغوش خواهر کام ميگيرد

نگاه شهوت انگيز پسر دزدانه بر اندام مادر مي لرزد

قدم ها در بستر فحشا مي لغزد

چه شد...قولت!؟

اگر مردانگي اين است

به نامردي نامردان قسم

نامرد نامردم اگر دستي به قرآنت بيالايم 000 !

خداوندا تو مسئولی

خداوندا تو می‌دانی‌ که انسان بودن و ماندن

در این دنیا چه دشوار است

چه رنجی ‌می‌کشد آنکس که انسان است و از احساس سرشار است!

شاعر:دکتر شریعتی
    ویرایش توسط gsaeed : ۱۳۹۰/۱۰/۲۸ در ساعت ۲۳:۵۱ دلیل: ه
    .بهشت همان ناکجاست.

5. صلوات ها 2

علاقه
    فیزیک
    نوشته
    28
    حضور
    1 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    62

ممنون بابت توضیحات خوب شما

امروزه فیزیک ثابت کرده که در مقابل ماده ها ، پاد ماده ها هم وجود دارن ، یعنی زمانی که بیگ بنگ رخ داد بسیاری از ماده ها توسط پاد ماده ها از بین رفتند اما چون تعداد ماده ها از پاد ماده ها بیشتر بود هم اکنون جهان مادی هم وجود داره

پس ما در اینجا فقط با ماده و روح مقابل نیستیم بلکه ضد ماده ها هم وجود دارند .

اگر این فرضیه رو در نظر بگیریم که پاد غیر ماده ، یا نمیدونم از چه واژه ای استفاده کنم پاد روح ! پس وجود خدا نقض میشه ، اما همچین چیزی وجود نداره ، پس هرگز ماده نمیتونه وجود خداوند رو نقض کنه چرا که خود ماده توسط چیز دیگه ای نقض میشه

اما باز هم سوالی که باقی میمونه اینه : آیا در مقایل پاد ماده ها که ماده رو به کلی نابود میکنند ، مخلوقاتی وجود دارن که ماده هارو به وجود بیارن ؟
    یا اینکه خداوند به طور مستقیم ماده رو پدیدار کرد ؟

توی تاپیک اول حرف های من چنان هم غیر منطقی نبود که خدا نمیتونه ماده رو پدید بیاره ( نه اینکه قادر نباشه بلکه با قوانین خلقت ناسازگار هست ) پس خدا چیزی رو خلق کرد که ماده از اون پدیدار شد

و اون چیز بین روح و جسم رابطه پدیدار میکنه

علاقه
    فلسفه
    نوشته
    1,261
    حضور
    31 روز 4 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    85
    صلوات
    3149

نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan 261 نمایش پست ها
    سلام

هدفن من از ایجاد این مبحث ، به قول معروف قلقلک دادن ذهن شما هست ، دوست دارم نظرات شما رو در این خصوص بدونم . لطفا بیشتر بنا به علم فیزیک توضیح بدید و اگر در نهایت فیزیک نتونست توجیه کننده باشه از عرفان هم استفاده کنید .

اولین نکته ای که قابل توجه هست ؛ جسم نبودن خدا و مادی بودن دنیا هست ، چطور خدایی که جسم نیست جسم رو آفرید ؟
    اگر خداوند ماده رو آفرید چطور اون رو از بین می بره ؟ بلاخره نمیشه که توی فلسفه عرفانی ماده تا بینهایت دخیل باشه ، در این صورت خدا هم درگیر ماده خواهد شد .

بطور مثال عقیده من بر این هست که چیزی به نام ماده وجود حقیقی نداره ، تمامی جهان ها مجازی و موازی با نفس ما هستن که ما تنها تجسمی برای درک بهتر خدا از طریق نشانه ها داشته باشیم . همونطور که آدم و حوا به دلیل نافرمانی به بیابان رانده شدن تا با چشیدن سختی ها پی به حقیقت خدا و عدم فرمان برداری از شیطان ببرند .

سلام و عرض ادب خدمت دوست جدید
    این قلقلک شما تازگی ندارد
    اگر بر این عقیده هستید تاپیکهای:
    چرا خدا دیگر هیچ واکنشی نشان نمی دهد
    و بحثی در رابطه با اصالت ادراکات بشری...
    را دنبال کنید و با بینام عزیز که بسیار دوستش دارم هم دل شوید و لذت ببرید

شاد باشید
    ای بی خبر بکوش که صاحب خبر شوی
    تا راهرو نباشی کی صاحب خبر شوی

علاقه
    فیزیک
    نوشته
    28
    حضور
    1 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    62

نه دوست من این بحثا زمان افلاطون هم بوده و تازگی ندارن
    چیزی که من در بارش بحث میکنم مربوط به کیهانشناسی نوین هست و فقط اطلاعات محدودی در این زمینه در روی زمین موجود هست ، اصلا هم دوست ندارم با تعصبات اسلامی و اسپم بحث بشه

نه هدفم اسلام ستیزی هست نه اثبات اسلام ، بحث علمیه ، پس از اینور و اونور لینک نذارید ، توی تاپیک اول هم گفتم ، شاید اینجا عضو جدید باشم اما واسه بحث ها صفر کیلومتر نیستم

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

سلام عليكم

فكر كنم منظور شما از اين جمله اين باشد كه
    ادله تکراری رو کپی پست نکنیم یا اگر بهتر بگویم منظورتان است که تحلیلی جامع تر شود.

و الا عدم رجوع به علم مربوطه و نظر صاحب نظران و اساتید هر فنی ممکن است منجر به ساختن ادله ای عوامانه شود.

در مورد جهان موازی

این سخن شما هم درست است هم اشتباه.
    درست است چون عالم ماده مطلق نیست و مطلق در عالم مادی نمی گنجد لذا نمی توانیم با قاطعیت بگوئیم هست ولی این دال بر قطعیت بر نبود عالم ماده نمیشود.

نمی دانم این بحث در چه مرحله ای ارتباطی با تجسیم خدا پیدا میکند ولی

آنچه که مسجل است خداوند فانی نیست. ولی ماده و جسم فانی است.

در عوض همه چیز در او فنا میشوند. و اوست که نهایتا باقی است. ( کل من علیها فان )

ماده فنا پذیر نمیتواند باقی باشد و بماند پس خدا ماده و جسم نیست.

یاحق
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

10. صلوات

علاقه
    فیزیک
    نوشته
    28
    حضور
    1 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    62

و الا عدم رجوع به علم مربوطه و نظر صاحب نظران و اساتید هر فنی ممکن است منجر به ساختن ادله ای عوامانه شود.
    بله حق با شماس
    این سخن شما هم درست است هم اشتباه.
    درست است چون عالم ماده مطلق نیست و مطلق در عالم مادی نمی گنجد لذا نمی توانیم با قاطعیت بگوئیم هست ولی این دال بر قطعیت بر نبود عالم ماده نمیشود.
    نمی دانم این بحث در چه مرحله ای ارتباطی با تجسیم خدا پیدا میکند ولی
    آنچه که مسجل است خداوند فانی نیست. ولی ماده و جسم فانی است.
    در عوض همه چیز در او فنا میشوند. و اوست که نهایتا باقی است. ( کل من علیها فان )
    ماده فنا پذیر نمیتواند باقی باشد و بماند پس خدا ماده و جسم نیست.

بحث بر این نیست که خدا جسم هست یا ماده ، شاید عنوان تاپیک گمراه کننده باشه ولی قشنگی بحث به گمراه کننده بودنشه ، میخواهیم بدونیم که چطور خدایی که ماده نیست ماده رو آفرید ، شاید این دیدگاه از منظر ما شیعیان و یا خیلی از ادیان متناسب با کتب الهی قابل هضم باشه اما هستند تعداد زیادی از مردم که هنوز برهان محکمی برای این موضوع پیدا نکردند و به پیدایش خودبخودی عالم عقیده دارند ...

تقریبا هم درست تصور میشه چون فیزیک به ما ثابت میکنه که دنیای ما ناقص هست و هیچ چیز کامل نیست ، در نتیجه هر چیزی میتونه خودبخود و ناخواسته ایجاد بشه ، چرا که اگر خداوند مستقیما در ایجاد اینها دست داشت هرگز تناقصی دیده نمیشد و همه چیز کامل بود ...

دیگه تصور بهشت و جهنم ، شیطان و فرشته ها و دنیای پس از مرگ مثل قدیم نیست ، که ما جهنم رو از اتش بدونیم و بهشت رو از باغ هایی با جویبار های جاری از شیر و عسل ، لازمه که یک استراتجی محکم برای اثبات این ادعاها بیان کنیم تا دستی دستی قران خودمون رو دچار نقض نکنیم

مطمئنا اگر همینجور پیش بره کم کم قرآن ما به کلی نقض میشه ، و ما نمیتونیم به امید منجی بشینیم که این نواقض رو رفع کنه ، چیزی که مسلمه اینه که ما خودمون باعث این تناقضات میشیم اما در اصل کلام الله بی عیب و نقصه

دورو اطراف ما خیلی ها هستن که فقط با تعصب و یک سری باور مذهبی زندگی میکنن ، هرمیست هایی که فقط بنا به اندوخته های اجتماعی و نیاکانشون در مقابل مردم و دین فتوا صادر میکنن ، جهان داره ثابت میکنه که دیگه مراجع تقلید نمیتونن دین رو گسترش بدن ، چیزی نیست که لازم به گفتن باشه اما خودتون دارید میبینید که مراجع فقط مردمشون رو حفظ میکنن ، چند تا مرجع داریم که توانایی ترویج اسلام رو داشته باشن ؟ فقط داریم به مردممون زور و فشار میاریم که مسلمان باشند ، اما کاملا بی فایده هست ،چرا که اصل تداوم روی حفظ دین اصلا رعایت نمیشه و هوس خیلی ساده روی دین سایه میندازه

واقعا لازمه که ما به سمت براهین محکم تر و جدیدتر قدم برداریم ، چون با چنگ و دندون نمیشه برای مدت زیادی دین رو حفظ کرد

حالا من میخوام اینو بدونیم که خدا چطور جسم رو آفرید ؟
    اطلاعاتی که ما در دست داریم از زمانیه که بیگ بنگ رخ داد ، اما چیزی که میشه استنباط کرد اینه که قبل از اون لا اقل آسمون وجود داشته ، شاید آسمون نه جسم باشه نه روح ، اما حضور اون حس میشه ، جالبه که این حضور رو فقط روح حس میکنه و جسم داخل اون به قول دوستمون فنا شدنی هست

اما آسمون فنا شدنی نیست و نباید خیلی راحت ازین مساله بگذریم ، روح خودمون رو در مقابل آسمون در نظر می گیریم ، جایی که هیچ ماده ای نیست ، در نتیجه زمان و مکانی هم نیست ....

چه نظراتی میتونید در این باره عنوان کنید ؟

سایت عاشقانه من mohadese.com

12. صلوات

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

سلام بر اهل التحقیق و التعقل

سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

مساله بسیار جالبی است.

خدائی که جسم نیست چطور جسم آفریده ؟
    خداوند در قرآن کریم میفرمایند که در زمین و آسمانها دلایلی است برای آنان که اهل تعقل و تدبرند.

حال از آسمان و زمین می پرسیم خداوند چگون جسمی را خلق کرد در حالیکه خودش جسم نبود.

پاسخ را خواهیم شنید همانطوریکه خورشید سایه را ایجاد میکند. در حالیکه خودش سایه نیست.

یاحق

ویرایش توسط bina88 : ۱۳۹۰/۱۰/۳۰ در ساعت ۲۱:۳۷
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

14. صلوات

علاقه
    فیزیک
    نوشته
    28
    حضور
    1 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    62

جا داره اینجا اشاره ای داشته باشیم به احساس ...
    همونطور که میدونید انسان در حالت روح هم احساس داره ، احساساتی مثل عشق ، ایمان و یا حتی درد ؛ کافیه یک کابوس ببینید ، یا یک رویای شیرین رو تجسم کنید ، براحتی بدون تماس با ماده احساس شما دگرگون میشه

آیا اگر عالم ماده وجود نداشت ، شما احساس عشق نداشتید ؟ آیا درد و رنج و خوبی رو احساس نمیکردید ؟ پس احساس درد یا نشاط فقط با ماده آمیخته نشده ، چون آتش سوزاننده هست و آب شفا بخش نمیتونیم فقط این هارو عامل حیات بدونیم و یا عامل احساس و درک ...

احساس روحانی ناگذر هست و احساس دنیا گذرا ، فکر کردید که چرا خداوند میگه جهنم ابدی هست ؟ چرا بعضی ها اینجور احساس میکنند که بعضی ها بعد از مدتی که در جهنم بودن پاک میشن و به بهشت خواهند رفت ؟ میشه ازین کمک گرفت که در اون عالم زمان و مکان دنیایی وجود نداره که بخواد گذرا باشه ، اگر خوبی برای ما پیش بیاد ابدی هست و اگر هم خوبی نداشته باشیم بد خواهیم بود
    نه اینکه صرفا زمان متوقف باشه ؛ عبادت و زندگی در دامن خدا کماکان ادامه خواهد داشت اما برای این بحث سعی نمیکنیم بیشتر ازین پیش بریم

برای اینکه ما درک بهتری داشته باشیم در کلام الله مجید از برزخ یاد شده ، جهانی که ما ساده تر قادر به درک اون هستیم ، جهانی فراتر از جهان مادی و کمتر از جهان اخروی ، که این عالم میتونه مارو بیشتر به نحوه خلق مادیات و یا خواصی که نه ماده هستن و نه روح نزدیک کنه
    اطلاعات من در باره عالم برزخ تقریبا صفر هست و هیچ بحثی در این باره نمیتونم کنم
    از شما عزیزان تقاضا میکنم که بیایید و شواهد عالم برزخ رو فقط در قالب بحث عنوان کنید و هرگز منبع و لینک معرفی نکنید .

سایت عاشقانه من mohadese.com

نوشته
    436
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1050

باسمه تعالی، سلام بر همه

به نظر بنده، جسم بودن یک موجود، از ضعیف بودن مرتبه وجودی آن است.

چرا به یک موجودی جسم، گفته می شود؟

جسم بودن از جهت این است که یک موجود، تقرر و ثبات ندارد، گویا لحظه لحظه وجودش خاموش و روشن می شود.

پس، اینجا دو مطلب وجود دارد:

اول: وجود جسم، که همان مرتبه ضعیف وجود است، گویا جسم یک وجودی است که در مرز عدم قرار گرفته است.

دوم: حد جسم که برگشت به جنبه عدم و نیستی، آن می کند.

باید توجه داشت، هر موجودی در حدی کامل است که شدت علمی و ثبات علمی داشته باشد، یعنی، از جهت وجودی حتی جسم هم عالم است، منتها یک علم بسیار ضعیف و لرزان، که ثبات و تقرر ندارد(مانند چراغی که دم به دم، خاموش و روشن می شود) به عبارت دیگر، رابطه جسم با خدا، از جهت همین بعد وجودی و علمی و مجرد (روشن)اوست، نه از جهت حد و نیستی او(خاموش).(دقت کنید)
    ویرایش توسط هشام : ۱۳۹۰/۱۱/۰۱ در ساعت ۱۲:۴۵

17. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری