هدف از این بحث های جنسیتی چیست؟

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

با سلام به دوستان خوبم:Gol:

بعد از مدتها جستجو بالاخره به سایتی رسیدم که نام گفتگوی دینی را با خود داشت و امیدوارشدم که شاید بتوان برای پرسشهای فراوان این نسل در دنیای امروز که پر از تبلیغات علیه دینمداری است, پاسخی قانع کننده, منطقی و بدور از تعصب برای تبعیض های جنسیتی یافت. متاسفانه باید گفت بحث زنان و حقوقشان بدانگونه که در همه ادیان مطرح شده همچنان مورد انتقاد و غرض ورزی بوده و هست, و جدای از آن, امروزه شاهد هستیم که چگونه برخی جوامع غربی بدلیل ناکارامدی ونقص دراصول و احکام ادیان تحریف شده خود, دین را رفته رفته از زندگی خود به حاشیه کشاندند. اما بر خلاف آنان هدف جامعه ما اینست که دین را احیا کرده وآنرا به زیبایی به نسل خود و سایر جوامع بشناسانیم و در واقع با این دین زندگی کنیم. با اینحال باید بدانیم که نسل دانشگاهی امروز و دختران ما در زمینه های حقوق زن و خانواده وضعیت خود را خواه نا خواه با جوامع موازی و امروزی مقایسه میکند نه صدر اسلام , و ما ناچاریم در توصیف و معرفی مواضع اولیا دین و امامان در این زمینه شرایط زمان را در نظر گرفته مراقب باشیم تا مسیر را اشتباه نرویم ونا خواسته موجب دلزدگی و دوری از دین نشویم.

در دنیای امروزکه همه جا حرف از برابری حقوقی انسانها اعم از زن و مرد است(حتی اگر آنرا در حد ادعا فرض کنیم),به نظر شما مطرح کردن برتری انسانی برانسان دیگر و بدنبال آن ارائه برخی احادیث غیرموثق ذکر شده که مبنای منطقی نداشته و عدالت خداوند را نیززیر سوال میبرد وحتی موجب تردید در بینش و درک ائمه است, به چه نتیجه ای میخواهد بیانجامد ؟ آیا میتواند جذابیتی ازنگرش دینی ارائه دهد؟ و یا آب به آسیاب مخالفان ریخته و موجب بدبینی است؟ و آیا شما به عنوان یک سایت مذهبی با طرح چنین شبهه ای باعث دین گریزی نسل جوان مخصوصا دختران ما نمیشوید؟؟ کمی به جمله زیر دقت کنید:

پرسید آیا حق من (زن) بر گردن او (شوهر) معادل حق او بر گردن من است ؟

پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند : نه ، بلکه یک صدم آن هم نیست

بنظرنميرسد نتيجه​اي جز برتري مرد بر زن در متون ديني يافت. با قبول اعتبار اين حديث بهنظر ميرسد تقريبا حقي قابل تصور براي زن نيست
مگر عبارت (کمتر از يکصدم حق داري) با (حقي نداري) اختلاف زيادي دارد؟

بدیهی است که با وجود فتنه های کنونی, جوان جامعه شیعی امروزه بیش از پیش نیازمند محبت به پیامبرواهل بیت و ایمان به علم آن بزرگواران در حوضه شناخت بشر است. اولین بحث حقوقی که بسیار پذیرفتنی و منطبق با فطرت بوده و هست جمله ایست که همگی آنرا شنیده ایم یعنی: با دیگران همانگونه رفتار کن که میخواهی با تو رفتار شود و یا آنچه برای خود نمی پسندی برای دیگران هم مپسند ولی حال با فرض قبول برتری یک جنس بر جنس دیگر این توصیه را چگونه معنا میکنید؟

در ضمن با احترام به قوانین سایت پیشتر از کسانیکه ناچار شدم جملاتشان را به این شکل نقل کنم پوزش میطلبم

با سلام :Gol:
دوست گرامی نمیشه خوند متن رو براحتی:Cheshmak:

OMID BE ZOHOR;179211 نوشت:
ولی حال با فرض قبول برتری جنسی بر جنس دیگر این توصیه را چگونه معنا میکنید؟

سلام

برتری و تفاوت هرچند شبیه به هم اند

اما تفاوت دارند

امیدورام تفاوت را برتری تعبیر نکنیم:Gol:

[=&quot]mkk1369عزیز:Gol:

[=&quot]با تشکر از پاسختان باید بگویم من هم همین امید را دارم و روی سخنم بیشتر با مسئولان این سایت است .لازم به گفتن نیست که تفاوت بین این دومخلوق بسیار است ولی مگر شما تاپیکهای این بخش "حقوق زنان!" را مطالعه نکردید ؟ عنوانهایی مثل ("کی برتره مریخی ها یا ونوسی ها"..." یک دلیل عقلی در برتری تکوینی مردان" .."تفاوتها یا برتریها؟ ....)
آیا طرح چنین مباحثی و جمع آوری احادیثی که نه دلیل و زمان روایت آنان مشخص است و نه جملات قبل و بعد آنها, جز تلاش برای اثبات این برتری و
[=&quot]یا [=&quot]ایجاد جنگ جنسیتی قصد دیگری هم دارد؟

///
بالا بردن حقوق زنان (البته اگه بشه!)
با تشکر:Gol:

بنام الله

امید به ظهور;179211 نوشت:
رسید آیا حق من (زن) بر گردن او (شوهر) معادل حق او بر گردن من است ؟ پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند : نه ، بلکه یک صدم آن هم نیست

1- از کجا معلوم این حدیث درست باشه؟
2- هم زن برتر است هم مرد
نمی شود گفت مطلقا زنان برترند یا مردان برترند بلکه در جاهایی زنان برترند و در جاهایی مردان برترند مثلا زنان برای ظریف کاری خیلی بهتر از مردان عمل می کنند پس در این جا زنان برترند اما در کارهای سنگین مردان بهتر عمل می کنند پس در این جا هم مردان برترند .
پس برتریت مطلق نیست ونمی شود گفت ایا زنان برترند یا مردان بلکه همان جمله اولم که هم زنان برترند و هم مردان
یا حق

به نظر من هر موجودی کامل تره برتر هست، اگر فرض کنیم انسان مشابه یک ظرف آب خالی هست که تا اخر عمرش فقط داره خدا رو عبادت کنه و معرف الله بدست بیاره ( این همون آب هست) یکی ممکنه ظرف 200 لیتری داشته باشه یکی ممکنه مثل من ظرف 20 لیتری داشته باشه!! به نظر می اد ظاهر خانم ها الب ظروف کوچیکتری دارن اما این دلیل نمی شه مرتبه پایین تری داشته باشن چون به نظر من اون دنیا نمی گن چند لیتر اب آوردی می گن چند درصد از ظرفیتو بالقوه را به بالفعل تبدیل کردی ، یعنی چقدر از استعدادها بهره وری کردی،

موضوع قفل شده است