بی حرمتی به کلمه مقدس الله در یوم الله؟؟؟!!!دوستان لطفا همت کنید..

تب‌های اولیه

75 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
بی حرمتی به کلمه مقدس الله در یوم الله؟؟؟!!!دوستان لطفا همت کنید..

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به همه دوستان
تمام عالم رو اگر بگردیم کلمه مقدس تر از کلمه الله پیدا نخواهیم کرد....
نیازی به گفتن نیست چون همه ما میدونیم که این کلمه چقدر مقدس و بزرگ و با ارزش هست که حتی شیاطین از شنیدنش وحشت دارن ....
حالا اگر این کلمه زیر پای من و شما بیفته آیا یک فاجعه در یک کشور اسلامی رخ نداده؟
در فتنه اخیر عکس امام خمینی روی زمین افتاد و همه غیرتمون جوشید که عکس امام؟؟؟؟؟؟!!!
اما هر سال در یوم الله 22 بهمن و تظاهرات های دیگه بعد از اتمام تظاهرات ها هزار هزار اسم الله زیر پاها لگد میشه و هیچکس غیرتش نمیجوشه که کلمه الله؟؟؟؟!!!
الان بیشتر توضیح میدم...

1389/11/22
یوم الله 22 بهمن

با دوتا مهمان عراقیم که اهل بصره بودن تصمیم گرفتیم بریم خیابان آزادی و در تظاهرات شرکت کنیم...
تا چشم کار میکرد جمعیت بود ،پیش دوست عراقی با افتخار راه میرفتم ...عربی بلد نیستم شکسته و با غرور بهش گفتم جمعیت رو نگاه کن...برو برای مردم کشورت تعریف کن،اتحاد یعنی این..اگر میخواید از شر امریکا خلاص بشید باید اینطوری باشید....اونا هم که همش ذکر الله اکبر و سبحان الله رو تکرار میکردن و پرچم ایران رو در دست داشتن....
همه چیز خوب بود تا این که تظاهرات تمام شد....
خدایا چقدر غریبی روی زمین....پرچم هایی که همه اسم مقدس الله رو داشتن انداخته میشدن روی زمین و زیر پاها لگد میشدن....آره حتما حواسمون نبوده ..یا ...یا....نمیدونم چی میشه گفت..
دوست عراقی که خودش روحانی بود به هر طرف میرفت و این پرچم رو برمیداشتم...وبا گریه فریاد میزد هذه اصل...اینا اصله نه این جمعیت کثیر...اما ده تا برداشت و هزار هزار پرچم روی زمینی که از بارون خیس شده بود زیر پاها لگد شد..اون موقع دیگه غرور نداشتم و فقط خجالت بود....

بماند که بعد از اتمام تظاهرات چه اختلاطی افتضاحی رخ داد و چقدر نامحرم بود که به هم میخوردن و...

دوستان اسک دینی باید از همین جا شروع کنیم هر کسی هرکاری که میتونه انجام بده تا دیگه این اتفاق های فاجعه بار نیفته...
روحانیون عزیز سایت که من خاک پای همشون هستم اگر توی این ایام منبر میرید حتما اطلاع رسانی کنید..
کاربران محترم سایت هر طور که شده..توی هر سایتی که فعالیت میکنید،اگر پایگاه بسیج میرید،اگر دانشگاه،مسجد یا هرجا که میتونید اطلاع رسانی کنید تا دیگه این اتفاق نیفته...
اصلا بیاید با پیامک اطلاع رسانی کنیم هر کسی به هر کی میشناسه اطلاع رسانی و ازش بخواد اون هم به هرکسی میشناسه بفرسته...متن پیامک هم از دوستانی که میتونن یه متن زیبا و تاثیر گذار بنویسن اینجا بذارن تا همه استفاده کنیم
یا علی بگیم و همت کنیم..هرکسی هر کاری میتونه انجام بده و کم نذاریم..

بله واقعا جای تاسف دارد
متاسفانه ما به این موارد مهم اصلا توجهی نداریم
بخصوص در نامه های اداری سازمانها که کلمه بسمه تعالی یا مضمون صلوات بر محمد و آل محمد نوشته شده اند
دوستان خیلی دقت کنیم

با سلام بنده هم موافق هستم با گفته ی شما دوست گرامی برای اطلاع رسانی متنی رو آماده کنید که ما اون متن رو که با کلامی نرم باشد که دافعه نداشته باشد، تا در وبلاگهایمون اطلاع رسانی کنیم..انشا الله
اجرتون با سیدالشهدا(ع)
یا حق
:Gol:

بسم الله الرحمن الرحيم

صفات الهی ذکر شبانه روز اهل العباد و عارفان وارسته است. ذکر نامش بهانه ای برای رحمت و برکت و هدایت الهی است.

چنین نعمتی را زیر پا انداختن از روی نا آشنائی با صفات الهی است

مردمی که 22 بهمن یا روزهای دیگر برای تظاهرات می آیند یک مسیر طولانی ای را طی میکنند و خسته میشوند و شاید گاهی متوجه وسایلی نشوند که از دستشان می افتد یا کودکشان می اندازد.

ان شاء الله چنین روزهائی اطلاع رسانی کنند و سبدهائی تهیه نمایند تا این اسامی را مردم داخل آن بگذارند که چنین نشود.

با چند بار اطلاع رسانی درست میشود. مردم بی دریغ همکاری میکنند.

یاحق

ashr;179076 نوشت:
با سلام بنده هم موافق هستم با گفته ی شما دوست گرامی برای اطلاع رسانی متنی رو آماده کنید

سلام
دوستانی که میتونن یه متن تاثیر گذار برای ارسال پیامک بذارن که انشالله از همین جا و از خودمون شروع کنیم

دوستان دشمن کافر به اندازه کافی داره بی حرمتی میکنه...ما اجازه ندیم..این موضوع رو جدی بگیریم و با غیرت دینی جلوشو بگیریم ..نکنه یادمون بره و به همین جا ختم بشه به فکر راهکار باشید...جناب بینا هم طرح خوبی دادند هرکی هرچندتا میتونه کاغذ چاپ کنه ،اس ام اس بفرسته ،ایمیل بزنه،و از دیگران هم بخواد...
اینم یکی از اون بی حرمتی های آشکار...اما فکر میکنید ما که پا میذاریم روی کلمه کمتره گناهمون؟حتی اگر ندونیم هم گناهکاریم

[=times new roman]سلام علیکم جمیعا
l
جالب اينجاست كه وهابيها هم در نمازشان بسم الله الرحمن الرحیم را دیگر نمی گوید!! و از خودشان هم نمی پرسند که چرا نباید بگویند در حالیکه اگر بدعتی هم باشد در همین است.

دشمنی از داخل دین توسط عوام و عالم نمای خود فروخته و از خارج دین توسط کافری که حتی با یک آب نبات چوبی و آدامس الکلی مسلمان را نجاست خوار میکند.

اگه دردم یکی بودی چه بودی...
یاحق

سلام
من این متن رو عینا تو سایت anti666.ir منتشر کردم سایت نسبتا پر بازدیدی ه.همینقدر از دستم برمیومد.ممنون از شما که گوشتزد کردین:Gol:
یا علی(ع)

سلام

ارم بین پرچم

هم الله است
و هم لا اله الا الله

و هم 22 الله اکبر

که مجموعا 24 تا اسم جلاله!!

حالا خودتون ببینید وقتی پرچم زیر پا بیافتد چه معنایی دارد؟

راستی؟

هتک حرمت عرفی است؟

ای بابا ای بابا...
پس شماها ندید...به ته کفشی که میخواین بخرید دقت کنید...اخه جدیداً زیاد دیدم که اسم (الله)تهشون حک شده...
گاهی ادم توش میمونه که از چند طرف باید ضربه بخوره ،خودی ...غیره خودی...

سلام
ممنونم برای دقت نظرتون

منم با این مساله مواجه شدم و گاهی تذکر هم دادم اما کو گوش شنوا

اگه کسی مریض شه دنبال این هستیم که تبرکی پیدا کنیم و مثلا فلان ایه را به اب بخوانیم و بدیم مریض بخوره و خوب شه یا رو کفنمون دعای جوشن کبیر باشه اما اگه ببینیم ایه ایه ای از قران رو زمین افتاده یا تو سطل اشغال برامون مهم نیست(ایات قران تو روزنامه و مجله جاشون فقط تو سطل اشغال هست_ متاسفانه_)
اخه نمیدونم که چه جوری به عظمت قران اعتقاد داریم انقدر عظیمه که شفا میده ولی اگه زیر پامون باشه مهم نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اینا را نوشتم که تاپیک رو اسکرول باشه به امید اینکه همه بازدید کننده ها بیان و بخونند و اهمیت بدهند

با سلام.من هم به دوستان اطلاع رسانی می کنم .ممنون از توجهتون

سلام و عرض ادب...

مگه کاغذی که اسامی متبرکه روش حک شده اگه خیس بشه خوب دیگه گناه نداره؟!!!!!!!!
مثل مثلا" کتاب هایی که سازمان بازیافت همشون رو خیس می کنه و خمیر میشن
خوب وقتی یه کاغذ تو راهپیمایی بیفته روی زمین و خیس بشه
یعنی گناه داره؟

سلام:Gol:

تشکر از یادآوریتان

متاسفانه این جریان فقط به راهپیمایی ها محدود نمیشه

نیمه ی شعبان این طلق های طلایی که تو خیابون ها میبینیم بعضا آیات روش نوشته میشه...

کم کم داره قبح قضیه هم میریزه

ترم قبل برای نمیدونم چه جشنی بود بروشور میدادن آیات قرآن روش نوشته بود

آیاتی که بی وضو بهش دست نمیزنیم تو سطل زباله بود!

دشمن هم خــــوب داره از غفلت ما استفاده میکنه

موفق باشیــــم

علی یارتان:Gol:

[="Indigo"]منم این مطلبو منتشر کردم
برخی جوابا دیدینه:[/]

[="Blue"]تو این ملت و حکومت ، اسلام فقط شده ابزار و آلت دست
تا وقتی لازمش دارن الم میشه واسشون اما وقتی خرشون از پل میگذره اسلام و قوانینشو میندازنش کنار ... خیلی ساده
حرفم از گلوت در بیاد میگن داره آب تو آسیاب دشمن میریزه و ...
غزال بیخیال ... بزار کارشونو بکنن
اینا اصلا مهم نیست ... مهم عکس امام بوده که یه جوری پاره شده و تو بوق و کرنا شده ... بقیشو چیکار داری اخه
[/]

[="Navy"]بهترین کار اینه که کسی نره راهپیمایی.

یا اینکه پرجم ایرانو عوض کنند

یا اینکه اصلا پرچم دست مردم ندن[/]

________________________________________________________-
[="Teal"]غزال خانم هیچ توجه کردین این موضوعی که مطرح کردین از همه جوانب مورد داره
خوب اگه راهپیمایی نرن میگن مردم انقلابی نیستن اگه برن پرچم باس بگیرن
اگه برن و نگیرن میگن اینا واسه چیز دیگهاومدن
حالا میگیم کلمه الله و ننویسن باز میگن اینا دشمن اسلامن
الان شما برا چی مطرح کردین؟
فک نمیکنین الان شما دارین ضد راهپیمایی حرف میزنین؟
یا شایدم دارین .......
نمیدونم والا
حالا باید بگم که خیلی وقته مردم دیگه براشون بی تفاوت شده
و این بده همه روزه داریم به خدا و قران بی حرمتی میکنیم و بچشم نمیاد
و این خود قرانه که باید از خودش محافظت کنه و .......
سبحان الله
الله اکبر
و یک نکته اسم الله فقط ینوشتس چیز کوچیکی نیست که زیر پاهایه کسی حرمتش شکسته بشه
[/]
__________________________________________-
[="Indigo"]حالا من جواباشونو دادم ولی میخوام بگم تفکرو نگاه کنید...
یا به شوخی میگیرند
یا بهونه عادی سازی
یا بهونه سیاسی بازی
.....[/]

من در محل کارم اسامی خداوند را از بالای برگه ها جدا می کنم و در پاکت اسماء متبرکه قرار می دهم.
در نامه های غیررسمی هم معمولا سعی میکنم از باسمه تعالی استفاده نکنم.

بسم الله الرحمن الرحیم

شلوار نامسلمانی!

انگار چینی ها پس از كشتار اویغورهای مسلمان كشور خودشان، تصمیم گرفته اند به مقدسات مردم مسلمان ایران هم توهین كنند.

تا قبل از این Made In China حتی به تسبیح ها و جانمازهای ایرانیان رسیده بود و حالا كلمه "الله" و عبارت مقدس مسلمانان یعنی "بسم الله الرحمن الرحیم" را به قسمت پشت شلوارهای ایرانیان برده اند.
این شلوارهای جین زنانه در فروشگاه های افسریه، حوالی خیابان های اول و دوم به قیمت 21 هزارتومان در حراجی به فروش می رسند.
اكثر خریداران هم به نوشتار پشت جیب شلوار توجه نمی كنند و صرفا به خاطر قیمت و دوخت شلوار آن را خریداری می كنند. فروشنده هم اطلاعات چندانی در خصوص محل خرید شلوارها و ... ارایه نمی دهد. البته برخی از خریداران به دلیل عبارت پشت شلوار از خرید آن امتناع می كنند.
به تصویر این شلوارهای جین چینی كه به تازگی به بازار ایران وارد شدند نگاه كنید، عبارت "بسم الله الرحمن الرحیم" كه "الله" آن دوبار تكرار شده است، روی جیب های عقب این شلوارهاست و یك بسم الله هم برعكس نوشته شده است.

در مكتب اسلام برای كلمه الله حرمت قائل شده اند. به طوری كه حتی برای دست زدن به خط و نوشته آن باید وضو داشت و... و حالا درست در قسمت نشیمنگاه این شلوارها این كلمه گلدوزی شده و بدتر ان که در تهران - که خیلی ها دوست دارند ان را ام القرای جهان اسلام بنامند - به فروش می رسد!

در مكتب اسلام برای كلمه الله حرمت قائل شده اند. به طوری كه حتی برای دست زدن به خط و نوشته آن باید وضو داشت.

تا پیش از این واردات پرتقال اسرائیلی توطئه برخی عناصر نامعلوم اعلام شد، واردات سیب از امریكا در هاله ای از ابهام باقی ماند، اما دیگر این شلوارها را نمی توان انكار كرد. (منبع: سایت عصر ایران)

وظیفه دولت

در یک جامعه اسلامی همه ابعاد و وجوه زیست جمعی انسانها باید رنگ و بوی دین بیابد. یکی از این حوزه ها، حوزه اقتصاد و بازار است. طبیعی است عرضه و فروش برخی از کالاها مانند مشروبات الکلی یا گوشت خوک و... در بازار مسلمین جایز نیست. همچنین عرضه محصولاتی که وهن و توهین اسلام باشد. انتظار می رود که مسئولان دقت کافی را در کنترل واردات داشته باشند تا شاهد عرضه اقلامی که بر خلاف شرع مبین اسلام است در سطح شهر نباشیم. مشخص نیست مسئولان گمرك و ناظران اصناف كجا هستند كه این شلوارها در بازار عرضه می شوند؟

وظیفه ما

اینکه مسئولان در این امر کوتاهی نموده اند رافع تکلیف از ما نیست. خداوند در قرآن می فرماید «قوموا لله مثنی و فردی» در راه خدا قیام کنید حتی اگر یک نفر یا دو نفر باشید.» بنابراین هر مسلمانی به صورت فردی و شخصی وظیفه دارد که نام خدا، یاد خدا و راه خدا را زنده نگهدارد و پاس بدارد. این فرد می تواند یک فروشنده باشد که به احترام نام خدا از عرضه و فروش چنین محصولاتی خودداری می کند و یا یک خریدار باشد که از خرید این کالا ممانعت می کند و یا فردی که این لباس به او هدیه شده که از پوشیدن آن خودداری می کند.
هر یک از ما در محدوده ای که اختیار داریم تکلیف داریم و باید بکوشیم به وظیفه خود علم یافته و سپس عمل کنیم.
*** برای مشاهده بزرگنمایی تصاویر بر روی آنان کلیک کنید
گروه جامعه و سیاست
تنظیم برای تبیان: عطاالله باباپور

لطفا اطلاع رسانی کنید

سلام
ممنون از تنهاترین سردار بخاطر احساس مسئولیت وتلاش برای امر به معروف ونهی از منکر .
من پیشنهاد می کنم علاوه بر راهکارهای قبلی ,دوستان یک همتی بکنندهرکس سعی کند در اولین فرصت ممکن با ستادمرکزی برگزاری مراسم انقلابی ومذهبی شهر خودش ارتباط برقرار کرده ومطلب را پیگیری وغفلت را تذکر دهد(با جدیت نه درحدیک تذکر دوستانه ,در حد پیگیری )البته بنظر من اگر بخواهیم احتمال تاثیرگذاری این اقدام را بالا ببریم باید با دست پر برویم یعنی برای این سوال که "شما می گی چه کنیم؟ "پاسخ داشته باشیم.
از طریق ایشان می توان به زیرمجموعه هامثل مراکز بسیج و...بطور منظم تر اطلاع رسانی ودرخواست پیگیری کرد.من این کار را می کنم .مطمئنا"باید راهکاری برای تبلیغات بدون گناه وجود داشته باشد.
باید فکر کرد.
موفق باشید.

mkk1369;179196 نوشت:
هتک حرمت عرفی است؟

سلام

این سوال من جواب نداشت؟

سلام
ببخشید,میشه در مورد سوال بیشتر توضیح بدهید؟

sama85;179557 نوشت:
سلام ببخشید,میشه در مورد سوال بیشتر توضیح بدهید؟

سلام

فکر کنم توی یک نرم افزار در مورد هتک حرمت اسما متبرکه خواندم که اگر عرف بگه هتک حرمت نیست

هتک حساب نمیشه

فکر کنم باید کارشناس فقه بیایند جواب دهند:Gol:

به نام یگانه هستی بخش

تشکر از دوستانی که نسبت به این مساله غیرتمندانه اظهار نظر کردند.

متاسفانه خیلی از ما مسلمانان با وجود اعتقاد زیادی که به قرآن داریم، گاهی در بعضی از مسائل کم توجهی می کنیم.

مثلا در مورد همین شلوار هایی که گفته شد. شاید واقعا بعضی افراد هنگام خرید، نسبت به نوشته شدن نام خداوند در این شلوارها بی اطلاع باشند.

بنابراین باید باجدیت اطلاع رسانی کرد.علاوه بر این باید از ورود و عرضه این چنین لباسهایی جلوگیری بشه. به نظر بنده پی گیری کردن از طریق اصناف و مراکزی که در واردات کالاها نقش دارند به خصوص وزارت بازرگانی میتواند مفید باشد.
با تشکر:Gol::Gol:

mkk1369;179196 نوشت:
هتک حرمت عرفی است؟

عرض سلام خدمت همه کاربران محترم اسک دین
احتراما انچه که مورد دغدغه دینی بزرگواران است جای تحسین وتقدیر دارد ومارا هم جزء جمع خودتان بدانید وپیشنهاد دوستان پذیرفته است

اما جواب شرعی از نظر مرجع بزرگوار حضرت ایت الله العظمی خامنه ای این است:
بی احترامی به ارم جمهوری اسلامی بنابر احتیاط جایز نیست ولفظ الله اکبر در کناره پرچم که لفظ جلاله است به طریق اولی جایز نیست
در مورد سوال جناب mkk1369باید عرض کنم هتک حرمت به ارم جمهوری اسلامی عرفی است
اجوبه /س=157

تنهاترین سردار;179042 نوشت:
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام به همه دوستان
تمام عالم رو اگر بگردیم کلمه مقدس تر از کلمه الله پیدا نخواهیم کرد....
نیازی به گفتن نیست چون همه ما میدونیم که این کلمه چقدر مقدس و بزرگ و با ارزش هست که حتی شیاطین از شنیدنش وحشت دارن ....
حالا اگر این کلمه زیر پای من و شما بیفته آیا یک فاجعه در یک کشور اسلامی رخ نداده؟
در فتنه اخیر عکس امام خمینی روی زمین افتاد و همه غیرتمون جوشید که عکس امام؟؟؟؟؟؟!!!
اما هر سال در یوم الله 22 بهمن و تظاهرات های دیگه بعد از اتمام تظاهرات ها هزار هزار اسم الله زیر پاها لگد میشه و هیچکس غیرتش نمیجوشه که کلمه الله؟؟؟؟!!!
الان بیشتر توضیح میدم...

من هم با نظر شما موافقم قبلاً اين موضوع را به مسئولين مربوطش اطلاع رساني كرديم اما با خنده پاسخ دادند كه مي تونيد ما را از نان خوردن بيندازيد ......... ؟

سلام عليكم جميعا

اسراء;179672 نوشت:
ولفظ الله اکبر در کناره پرچم که لفظ جلاله است به طریق اولی جایز نیست

استاد اسراء از لحاظ فقهی تفاوت بین به طریق اولی جایز نیست با حرام است چقدر است ؟

منظور این است که این حکم به طریق اولی جایز نیست تا چه حد از لحاظ شرعی لازم الاجرا است و آیا جواز حرمت بحساب می آید یا خیر؟

و بعد اینکه در مورد این لباسها و امثالهم آیا حکمش به طریق اولی است یا حرام

باسپاس

یاحق

سعادت;179847 نوشت:
من هم با نظر شما موافقم قبلاً اين موضوع را به مسئولين مربوطش اطلاع رساني كرديم اما با خنده پاسخ دادند كه مي تونيد ما را از نان خوردن بيندازيد ......... ؟

سلام علیکم

البته احتمالا مزاح کرده اند ولی ناخودآگاه یاد شعر استاد شریعتی افتادم.
خدایا رحمتی کن تا ایمان ...

یاحق

bina88;179851 نوشت:
استاد اسراء از لحاظ فقهی تفاوت بین به طریق اولی جایز نیست با حرام است چقدر است ؟ منظور این است که این حکم به طریق اولی جایز نیست تا چه حد از لحاظ شرعی لازم الاجرا است و آیا جواز حرمت بحساب می آید یا خیر؟

باسلام وتشکر از جناب bina88بخاطر توجه شما
اولویت در اینجا =فتوی به حرمت است (حرام)است چراکه حکم قبلی در مورد(ارم جمهوری اسلامی) احتیاط واجب بر حرمت بوده ولی اینجا فتوی است.
توضیح بیشتر
همانطور که شما مطلعید جواب را دو قسم کردیم1 - ارم جمهوری اسلامی 2 -لفظ جلاله الله که دور پرچم است
ارم= احتیاط واجب جایز نیست
لفظ جلاله الله=بنابر فتوی بی حرمتی حرام است که شدتش بیشتر است
شما می دانید که نظر شرعی مرجع در صورتی که از ادله صراحتاً به حرمت نرسد واجازه مخالفت به مکلَّف نمی خواهد بدهد، احتیاط واجب میدهد
در مورد فتوی زمانی که ادله صراحتابه حرمت اشاره داشته باشد به صورت فتوی نظرش را بیان می کند
فکر کنم طریق اولویت پیدا شده باشد که منظورم این است که احتیاط (در مورد ارم) از نظر شرعی در ادله صراحت کمتری نسبت به فتوی (در مورد لفظ جلاله)دارد.
bina88;179851 نوشت:
بعد اینکه در مورد این لباسها و امثالهم آیا حکمش به طریق اولی است یا حرام

اگر منظورت لباسهایی که بسم الله در پشت لباس دوخته شده است، خریدواستفاده ان حرام است.

سلام

پس در حال حاضر

اگر عرف مشکلی نمی داند حرام نیست؟

ایا می شه این کار را عرف دانست؟

mkk1369;179993 نوشت:
سلام پس در حال حاضر اگر عرف مشکلی نمی داند حرام نیست؟ ایا می شه این کار را عرف دانست؟

سلام مجدد خدمت شما
بله اگر عرف مشکل نمی داند حرام نیست.

اسراء;180072 نوشت:
بله اگر عرف مشکل نمی داند حرام نیست.

سلام جناب اسراء
ببخشید در پاسخ شما ایا تمام مراجع متفق القولند؟
تکلیف ما را معلوم کنید ,شفاف بفرمایید الان این مسئله ی الله پرچم ها و ...که روز های راهپیمایی روی زمین است را عرف مشکل می داند یا خیر؟

ممنون

سلام:Gol:

sama85;180099 نوشت:
ببخشید در پاسخ شما ایا تمام مراجع متفق القولند؟ تکلیف ما را معلوم کنید ,شفاف بفرمایید الان این مسئله ی الله پرچم ها و ...که روز های راهپیمایی روی زمین است را عرف مشکل می داند یا خیر؟

به نظرم حتی اگر الله روی پرچم هم مشکل نداشته باشه

چرا باید پرچم رو تو خیابون بندازیم؟

مگه خانه ی ما نیست؟؟؟

پرچم یک کشور نماد اون کشوره چرا ما پرچم اسراییل و آمریکا رو آتش میزنیم؟

چون نماد اون جاست

حالا پرچمی که با نام خدا تزیین شده جاش کف خیابون نیست

علی یارتان:Gol:

البته کلی گفتم منظورم سرکار sama85 نیست:ok:

sama85;180099 نوشت:
سلام جناب اسراء ببخشید در پاسخ شما ایا تمام مراجع متفق القولند؟ تکلیف ما را معلوم کنید ,شفاف بفرمایید الان این مسئله ی الله پرچم ها و ...که روز های راهپیمایی روی زمین است را عرف مشکل می داند یا خیر؟ ممنون

سلام خدمت شما کاربر محترم
خوب بود نام مرجع خودت راذکر می کردید وسعی کنیدهمه پستهای این تاپیک را بادقت بخوانیدمثلاپست 26و...
کسی نگفته عرف لفظ جلاله الله روی زمین باشد مشکل می داند یانه؟بله روی زمین باشدچون درمعرض بی احترامی است وزیر پا قرار می گیرد هتک وبی احترامی است
بنده ازجمله جناب mkk1369(اگر عرف مشکلی نمی داند حرام نیست؟) (پست 31)درمورد ارم جمهوری اسلامی برداشت کردمکه اگر از ارم برداشت لفظ جلاله الله ندارند پس روی زمین باشد حرام نیست نه اینکه لفظ جلاله الله که کناره پرچم است ،روی زمین باشد بی احترامی است یانیست، به تشخیص عرف باشد.چراکه حکم لفظ جلاله رادرپست های قبل مشخص کردیم بلکه اتفاقادرمعرض بی احترامی است
تکرارمیکنم که برداشت بنده ازسوال پست 31روی ارم جمهوری بوده که ایا لفظ جلاله است یانیست؟ به عرف بستگی دارد. نه اینکه لفظ الله روی زمین باشد بی احترامی بودنش باعرف باشد!بلکه مسلماًبی احترامی است.

با سلام و احترام وخسته نباشید به تمام دوستان:Gol:
ما منتظر اون پیامی که در وبلاگهامون بذاریم هستیم...:Cheshmak:

لا حول و لا قوه الا بالله

با تشكر از همه دوستان ، يه جمله به ذهن حقير ميرسه كه اميدوارم به كار بياد
« اگر الله روي سرمان نبود ، دشمن زير پايمان نبود . مراقب اسماء متبركه باشيم »

كبوتر حرم;180212 نوشت:
لا حول و لا قوه الا بالله

با تشكر از همه دوستان ، يه جمله به ذهن حقير ميرسه كه اميدوارم به كار بياد
« اگر الله روي سرمان نبود ، دشمن زير پايمان نبود . مراقب اسماء متبركه باشيم »

با سلام واحترام به دوست گرامی
تشکر از جمله بسیار زیباتون ولی کاش توی یک متنی گنجانده شود که مخاطب بداند منظورمان چیست .به نظر بنده حقیر در یک متن کوتاهی این جمله گنجانده شود عالیست:Gol:
یا حق

اسراء;180127 نوشت:
بنده ازجمله جناب mkk1369(اگر عرف مشکلی نمی داند حرام نیست؟) (پست 31)درمورد ارم جمهوری اسلامی برداشت کردمکه اگر از ارم برداشت لفظ جلاله الله ندارند پس روی زمین باشد حرام نیست نه اینکه لفظ جلاله الله که کناره پرچم است ،روی زمین باشد بی احترامی است یانیست، به تشخیص عرف باشد.چراکه حکم لفظ جلاله رادرپست های قبل مشخص کردیم بلکه اتفاقادرمعرض بی احترامی است

سلام

کناره های پرچم جزء ارم محسوب نمی شود؟

mkk1369;180280 نوشت:
سلام کناره های پرچم جزء ارم محسوب نمی شود؟

سلام مجدد به شما کاربر محترم
ارم مورد نظر اونیکه در وسط قرار دارد، می باشد کناره جزءارم نیست
سربلند باشید

اسراء;180292 نوشت:
سلام مجدد به شما کاربر محترم ارم مورد نظر اونیکه در وسط قرار دارد، می باشد کناره جزءارم نیست سربلند باشید

سلام

با تشکر

جهت تکمیل

ارم کشور های دیگر چه طور؟

مثلا عربستان که جملات طیبه در مرکز ان است ایا جزئ ارم کشورشان است؟

و یا کشور های دیگر چه طور؟

اگر این اسماء متبرکه در اب باران خیس شود و مخدوش(مثلا چون از جنس کاغذ ساخته شده در اب وسط خیابان خمیر شود و نشود تا برش داشت)

دوستان حالا وقتشه که نظر بدیم برای رفع مشکل:Gol:

البته از اساتید بزرگوار تقاضی دارم اگر مطلب مهم و مرتبطی مانده است بگویند

تا نظرات منظقی تر شود

ممنون:Gol:

با سلام و احترام و خسته نباشید به تمام دوستان گرامی:Gol:
دوستان دهه ی فجر داره شروع میشه و ما هنوز منتظر جمله ی زیبای شما هستیم
به نظر بنده اگر سریع بذاریم در وبلاگهامون بهتره ..

ashr;183494 نوشت:
با سلام و احترام و خسته نباشید به تمام دوستان گرامی دوستان دهه ی فجر داره شروع میشه و ما هنوز منتظر جمله ی زیبای شما هستیم به نظر بنده اگر سریع بذاریم در وبلاگهامون بهتره ..

بنام خدا

باسلام و احترام
چیزی که به فکر من می رسد:

رعایت شرع مقدس اسلام و حرمت کلمه عظیم الشان "الله" , مهمی که شهدای انقلاب اسلامی برای احیای ان از خون خود گذشتند. ثمره ی خون شهدا را پایمال نکنیم!
یا
با بی توجهی خود , کلمه ی "الله" ثمره ی خون پاک شهدا را پایمال نکنیم !

sama85;183606 نوشت:
بنام خدا

باسلام و احترام

رعایت شرع مقدس اسلام و حرمت کلمه عظیم الشان "الله" , مهمی که شهدای انقلاب اسلامی برای احیای ان از خون خود گذشتند. ثمره ی خون شهدا را پایمال نکنیم!
یا

احسنت والله:Kaf:

sama85;183606 نوشت:
بنام خدا

باسلام و احترام

یا

آفرین.واقعا گل گفتی

بنده از متن دوست عزیز sama85 استفاده کردم و در وبلاگم قرار دادم
یا حق
:hamdel:

سلام
به نظر من متنی باید نوشته بشه تا بشه به همه اطلاع رسانی کرد. آخه خیلی ها هستن که خدا رو قبول دارن و لی بخاطر بعضی رفتارها زیاد به شهدا قائل نیستند.
منم یه جمله پیشنهادی دارم:
پیروزی انتقلاب مدیون لطف "الله" بود. نکند نام مقدس "الله" فرش خیابان راهپیمایی 22 بهمن شود!!
یا
کلمه الله هی العلیا... مراقب پرچم ایران باشیم که به اسم الله می درخشد تا زمین تیفتد

سلام

ای برادر پا تو روی رگ گردنم نگذار!!!!

mkk1369;185724 نوشت:
سلام

ای برادر پا تو روی رگ گردنم نگذار!!!!

بحث شوخی فکر نمی کنم باشه این موضوع!!!!

سلام..خدا با این چیزهایی که شما میگویید نه از هویتش کاسته میشود نه اضافه میشود .
این مسئله به دل انسان مرتبط است و ولاغیر ..شما در دل خدارو داشته باش مسایل دنیوی
هیچ چیزی نیست که بی احترامی به خدا تلقی شود..

افلاطون;185835 نوشت:
سلام..خدا با این چیزهایی که شما میگویید نه از هویتش کاسته میشود نه اضافه میشود .
این مسئله به دل انسان مرتبط است و ولاغیر ..شما در دل خدارو داشته باش مسایل دنیوی
هیچ چیزی نیست که بی احترامی به خدا تلقی شود..

سلام
بنده معتقدم که هرچند که خدا در دل انسان ها است و اینکه از هویت خدا هیچ کم نمی شود ولی باید احترام نام مقدس الهی رو داشت .

موضوع قفل شده است