صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: با بی حوصلگی در خواندن درس ها چه کار کنیم؟

نوشته
    26
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    390

با بی حوصلگی در خواندن درس ها چه کار کنیم؟

سلام
    اگر دچار حالت کمبود انرژی و بی حوصلگی برای خواندن درس ها شدیم ، با چه راهکارهایی باید این حالت را از بین ببریم تا در روند تحصیل مان مشکلی پیش نیاید؟
    مخصوصا برای زمانی که به هر دلیل ، درس خواندن ضرورت دارد. (مثلا در ایام امتحانات)

2. صلوات ها 34

3.  

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

سلام.

یک روشی که خودم شخصا استفاده کردم و جواب داده. شما هم اگر مایل بودید استفاده کنید.

زمانی که حوصله ندارید یا وقتتون خیلی کمه و در مقابل انبوهی از فصل های کتاب یا جزوه قرار گرفتید سعی کنید یکبار فقط به صورت روخوانی(البته به صورت نگاه نه خواندن با صدای بلند) مثل زمانی که دارید یک رمان می خوانید فصل های کتاب را مرور کنید و سریع با ماژیک شبرنگ زیر نکات مهم خط بکشید و هر وقت خسته شدید وسطش استراحت بدید و یک لیوان چای یا نسکافه بخورید یا به اندازه 10 دقیقه تلویزیون ببنید یا هر کاری دوست دارید انجام بدید. با این روش احتمالا دیگه در عرض یک یا حداکثر دو روز کل کتاب یا جزوه را تموم می کنید. در مرحله بعد بیاید با دقت بیشتر هر فصل را بخوانید و به خصوص نکات مهم را که خط کشیدید. اون وقته که متوجه میشید چقدر این مطالب برای شما آشنا و راحت شدند و بهتر یاد میگیرید. زیاد سخت نگیرید و از حجم زیاد مطالب نترسید. امتحان کنید انشاالله جواب میده. موفق باشید.
    از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

5. صلوات ها 35

علاقه
    خدا ، مخلوقات خدا ، کتاب ، گل ، آبشار ، طبیعت و...
    نوشته
    64
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    555

یا خیر حبیب و محبوب
    سلام منم به شدت با سادات عزیز موافقم واقعا جواب میده تازه اگه هر وقت خسته شدید یه چند آیه قرآن بخونید هم وقتتون برکت پیدا میکنه هم انرژی میگیرید
    موفق باشید مارو هم دعا کنید یک عالمه امتحان پشت هم دارم
    یا ابن الحسن !
    اگر زکوی تو بویی به من رساند باد
    تمام هستی خود را به باد خواهم داد

اللهم عجل لولیک الفرج

7. صلوات ها 30

علاقه
    ادبیات عرب،منطق وفلسفه،هرچی به قرآن وعلوم قرآنی مربوط�
    نوشته
    109
    حضور
    2 روز 22 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    674

سلام
    من روش دوستان رو امتحان نکردم اصلانیومدم روش بگم.مشکلم که بعضی کتابها(درسی)
    حله ولی حتی درسهایی که دوستشون دارم رو هم نمیخونم یاخیلیکم میخونم،نمیدونم شایدهنوز ندونستم که نمیدونم واینکه بعضی درسامون ازدبیرستان تاالآن تکرارمیشن والبته تکامل یافته تر وهمین حالت تکرارشون حوصلم روسرمیبره مثل مبادی العربیه که همون نحوهست اولین امتحانمونم بود که خراب کردم.
    التماس دعا

لوکانت الدنیا تحسب بعدد لحظات السعادة....فأکتبوا علی قبری
    (((مات قبل أن یولد)))

9. صلوات ها 19

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

سلام.
    ببينيد بزرگوار. دروه امتحان دوره امتحانه. چه دوست داشته باشيم چه نداشته باشيم. اينجا مجبوريم بخونيم حتي اگر حوصله نداشته باشيم . حتي اگر درسي رو هم دوست داشته باشيم ممكنه موقع امتحان ازش گريزان باشيم چون درس خوندن كلا سخته . اصلا تو دوران امتحان به اين چيزا فكر نكن. فقط بخون كه قبول بشي.
    از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

11. صلوات ها 23

نوشته
    19
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    99

من شیطان نیستم انشا الله پس یک لحظه هم به حرفم توجه کنید

حق دارید رغبت ندارید اگه خودتون متوجه نشیدید ذهنتون انگار متوجه شده که اصولا درس هایی که الان دارن به خورد ما می دن نوشته های اکثرا یک عده ایی که سوادشان شاید اونقدری که انتظار می ره هم نیست تا چی که ما نوشته هاشو بخونیم بالاترین درس هم که دروس دینی هستش به جای صحبت در باره احادیث و آیات شریفه قرآن فقط یک عده حرفهای قلمبه سلمبه میگه و یه سری حرفهای ذهن خود نویسنده که شاید هم خیلی هاش کاملا درست نباشه این که باید بهترین و بزرگترین درس باشه اینطوریه بقیه که تکلیفشون معلومه
    بنده حقیر خود به عنوان یک کارشناس مسائل علمی تقریبا نه چیزعلمی هست تو مطالبشون و مستاسفانه مطالبشون حتی آنقدری که باید رنگ خداوند ندارد

پس حق دارید که به درس رغبت نداشته باشید اما جبر هست دیگراجبار هست باید بخوانید تا بتون بگن فلان(مدرک)حیف که به صورت های مختلف دارن حق مردم رو می خورن به مردم ظلم می کنند چگونه بانیان می خواهند جواب پس دهند خداوند می داند انشا الله همه گی موفق باشید و روزی برسد که مردم را با تقوا بسنجند و علم مردم را اول با علم الهی و بعد با علم درست نه مزخرفاتی که خودشون قبول دارن و به زور به خورد ما دادن
    یه مثال بزنم تموم کنم انشا الله
    درسی مثل ریاضی که شاید خیلی ها پیچیده بدوننش هیچ می دونید چقدر اشتباهات توشه همینطوری هم به خورد به ها می دن یا درس های دیگر مخصوصا درسهایی که حفظی هست مثل دروس مدیریتی دروس حقوقی دروس تحلیلی و بقیعه رو خودتون حدس بزنید

برای سلامتی و تعجیل در ظهور آقا امام زمان (عج)صلوات

ویرایش توسط حاج علی : ۱۳۹۱/۰۷/۰۲ در ساعت ۲۲:۴۲

خداوند آسمانها و زمين را به حق آفريد قطعا در اين [آفرينش] براى مؤمنان عبرتى است
    آيا در [معانى] قرآن نمى‏انديشند اگر از جانب غير خدا بود قطعا در آن اختلاف بسيارى مى‏يافتند (قرآن کریم
    کمترین حق خداوند بر انسان این است که در گناهان از نعمات خداوند استفاده نکنیم امام علی(ع)

13. صلوات ها 7

علاقه
    ادبیات عرب،منطق وفلسفه،هرچی به قرآن وعلوم قرآنی مربوط�
    نوشته
    109
    حضور
    2 روز 22 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    3
    صلوات
    674

سلام
    فرمایش شما تاجاییش درسته البته فقط تاجایی
    منم قبول دارم خیلی از درسهایی که توی مدارس بهمون میگن فقط اتلاف عمره چون کاملا!
    دیگر اینکه به نظرتون تند نرفتین یه مقدار خدایی دیگه این توهین به بزرگانه اینکه عرض کردید سوادشون اونقدرانیست!!!
    همه هم واسه مدرک نمیخونن،خدایی من عاشق درسام هستم ولی حس خوندن رو 3-4سالیه زیادندارم
    خب کهولت سنه دیگهالبته ماکه هنوز سنی هم نداریم
    بیشترین انتقادم به دروس مدارس هست،اصلاًتوی مدارس هرچی ازاتلاف عمربگیم کمه
    لوکانت الدنیا تحسب بعدد لحظات السعادة....فأکتبوا علی قبری
    (((مات قبل أن یولد)))

15. صلوات ها 8

نوشته
    19
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    99

نقل قول نوشته اصلی توسط مجنون الرضا نمایش پست ها
    سلام
    فرمایش شما تاجاییش درسته البته فقط تاجایی
    منم قبول دارم خیلی از درسهایی که توی مدارس بهمون میگن فقط اتلاف عمره چون کاملا!
    دیگر اینکه به نظرتون تند نرفتین یه مقدار خدایی دیگه این توهین به بزرگانه اینکه عرض کردید سوادشون اونقدرانیست!!!
    همه هم واسه مدرک نمیخونن،خدایی من عاشق درسام هستم ولی حس خوندن رو 3-4سالیه زیادندارم
    خب کهولت سنه دیگهالبته ماکه هنوز سنی هم نداریم
    بیشترین انتقادم به دروس مدارس هست،اصلاًتوی مدارس هرچی ازاتلاف عمربگیم کمه
    سلام علیکم
    تند رفتم اما انشا الله حق هم دارم منم گاهی اینطورا فکر کردم (البته خیلی خیلی به ندرت)اما جوابشو گرفتم

من قصد توهین به بزرگی رو ندارم یزرگان سرجاشون
    اما خیلی ها رو که خودشونو بزرگ جلوه می دن واقعا کوچیکند انشا الله منظورمو متوجه شده باشید دوست عزیز

آيا در [معانى] قرآن نمى‏انديشند اگر از جانب غير خدا بود قطعا در آن اختلاف بسيارى مى‏يافتند (قرآن کریم
    کمترین حق خداوند بر انسان این است که در گناهان از نعمات خداوند استفاده نکنیم امام علی(ع)

17. صلوات ها 5

*تسنیم* آنلاین نیست. همکار سابق افتخاری انجمن اخلاق و عرفان

علاقه
    خداوند.آسمان.امام حسین(علیه السلام).کتاب.
    نوشته
    268
    حضور
    4 ساعت 56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2442

سلام
    موضوع تاپيك جالبه!!!
    حقيقتآ خوندن بعضي از درسها حوصله مي خواهد، مخصوصآ زماني كه رشته تخصصي نشده باشه و مناسب با علاقه و استعدادها نباشه، اما يه قانوني هست،‌داشتن علاقه بيشتر مواقع استعداد و به همراه مياره و داشتن استعداد هم علاقه را به همراه مياره.اما خيلي از مواقع استعدادها تا آخر عمر كشف نميشه و اين خيلي غمناكه
    غرض، بعضي از مواقع بايد با درسهايي كه علاقه نداري كلنجار بري،‌خوب، مي توني روش مطالعه را تغيير بدهي و از روشهايي كه مورد علاقه ات هست استفاده كني، مثلآ اگه انفرادي مطالعه مي كردي براي اينكه تنوع ايجاد كني با دوستان مطالعه داشته باشي ، يا از سالن مطالعه استفاده كني، يا اگه آروم مي خوندي ، بلند بخوني ، خلاصه برداري كني،و....
    نوكري ننگ است اما نيز دارد افتخار هر كه نوكر بر حسين (عليه السلام) گرديد آقايي كند

19. صلوات ها 8

نوشته
    19
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    99

سلام علیکم
    سلام علیکم جمیعا
    علم آن است که منتهی بشود به خداوند نه آن که انسان را از خداوند دور کن

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۴/۰۳/۰۲, ۱۰:۱۲ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری