طریقه خواندن نماز استغفار و نماز توبه

تب‌های اولیه

2 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
طریقه خواندن نماز استغفار و نماز توبه

سلام عرض و ادب

میخواستم طریقه خواندن نماز استغفار و نماز توبه را بدونم !!!

و بهترین زمان خواندن ان؟

ممنون از شما

ســلام:Gol:

دو نماز در مفاتیح ذکر شده به این ترتیب که:

نماز عفو دو رکعت است، در هر رکعت حمد و 1 مرتبه " انا انزلناه " و بعد از قرائت " رَبّ عَفوِک

عَفوَک " 15 مرتبه و در رکوع 10 مرتبه و تمام میکنی مانند نماز جعفر.

نماز استغفار مثل نماز عفو است مگر آنکه بجای " رب عفوک " باید " أستغفر الله " گفته شود.

و

نماز توبه

حضرت ختمی مرتبت (ص) روز یكشنبه دوم ذی القعده بیرون تشریف آورده فرمودند: ایّها الناس!

كدام یك از شما اراده توبه كرده است ؟ عرض كردند : همه ما می خواهیم توبه نماییم . فرمود :

غسل كنید و وضو بگیرید و چهار ركعت نماز و در هر ركعت یك مرتبه سوره حمد و سه مرتبه

سوره توحید و یك مرتبه معوذتین ( سوره های فلق و ناس ) بخوانید و بعد از نماز هفتاد مرتبه

استغفار و ختم به «لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم» بكنید و بعد از آن بگویید: «یا عزیز یا

غفار اغفر لی ذنوبی وذنوب جمیع المومنین و المؤمنات فانه لا یغفر الذنوب الا انت».

و فرمود: نیست هیچ بنده ای از امت من، كه این عمل را انجام دهد، مگر اینكه منادی از آسمان

ندا كند: ای بنده خدا عملت را از سر بگیر كه توبه تو مقبول است وگناه تو آمرزیده، و فرشته دیگر

صدا كند از زیر عرش، ای بنده مبارك باد بر تو و اهل تو و ذریه تو، و دیگری صدا كند دشمنان تو از تو

راضی خواهند شد در روز قیامت . ودیگری صدا كند كه ای بنده ما با ایمان می میری و دین از تو

گرفته نخواهد شد و قبر تو گشاده و منور خواهد شد. و دیگری صدا كند كه ای بنده پدر و مادر تو از

تو خشنود خواهند شد، اگر چه غضبناك بوده باشند در وسعت روزی خواهی بود. حضرت جبرئیل

ندا می كند: من وقت مرگت با ملك الموت می آیم و مهربانی می كنم به تو. صدمه نمی زند به تو

اثر مرگ و خارج می شود روح تو از بدنت به آسانی.

عرض كردند : یا رسول الله ! اگر كسی این عمل را در غیر ذی القعده بجا آورد ، چطور می شود ؟

فرمود: همان طور است كه وصف كردم و فرمودند : این كلمات را جبرئیل در معراج به من یاد

داد.(رساله لقاء الله، میرزا ملكی تبریزی، ص 81. )

:Gol:

موضوع قفل شده است