✿.¸¸.• حجاب میراث فاطمه سلام الله علیها •.¸¸.✿ ویژه نامه حجاب و عفاف

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
✿.¸¸.• حجاب میراث فاطمه سلام الله علیها •.¸¸.✿ ویژه نامه حجاب و عفاف

class: grid width: 500 align: center

[TD="align: right"]حجاب شناسی
[/TD]
[TD="align: right"]تاریخ حجاب[/TD]
[TD="align: right"]ارتباط بین عفت و حجاب از منظر امام خامنه ای[/TD]
[TD="align: right"]دلیل عرفانی بسیار زیبا در مورد حجاب[/TD]
[TD="align: right"]*حجاب نزد فاطمه زهرا علیهاسلام*[/TD]
[TD="align: right"]من، چادرم و خاطره ها[/TD]
[TD="align: right"]همكاري و ارتباطات محرم و نامحرم در فضاي مجازي![/TD]
[TD="align: right"]مباحث پيرامون حجاب[/TD]
[TD="align: right"]فلسفه حجاب در اسلام چیست؟[/TD]
[TD="align: right"]حدود حجاب شرعی با استناد به قرآن[/TD]
[TD="align: right"]حجاب وهیاهوی آزادی در فرنگستان[/TD]
[TD="align: right"]دلنوشته یک مرد حجاب دیده[/TD]
[TD="align: right"]..خواهر، حجاب..[/TD]
[TD="align: right"]آیا چادر ملی حجاب است؟[/TD]
[TD="align: right"]آيا عفت وحجاب صحيح مانع از ازدواج است ؟[/TD]
[TD="align: right"]حجاب جلوي نامحرم آشنا و غريبه يكي بايد باشه؟!![/TD]
[TD="align: right"]آيا به نظر شما حجاب بايد اجباري باشد؟[/TD]
[TD="align: right"]كتابخانه( حجاب، عفاف، امر به معروف و....)
[/TD]
[TD="align: right"]تبلیغی جالب برای حجاب[/TD]
[TD="align: right"]دانلود فایل تصاویر منحصر به فرد حجاب اسلامی-حجاب و عفاف[/TD]
[TD="align: right"]زن ، حجاب ، دفاع مقدس (عکس)[/TD]
[TD="align: right"]کلیپ های حجاب و عفاف[/TD]
[TD="align: right"]دل اربابت مهـــــــدي مي شكنه...موضوع : نامحرم(دانلود)[/TD]
[TD="align: right"]هفدهم دي ماه سالروز پديده " كشف حجاب " توسط رژيم پهلوي[/TD]

بسم الله الرحمن الرحیم

-وصیت من به خواهرانم این است كه در شهادت من مثل زینب(س) عمل كنید و حجاب كه

اصلی ترین مسئله است را رعایت كنید كه حجاب حمایت از خون شهداست.

«شهید علی آقا باقری»

ای جان حجاب این کوچولو رد نگا!موش بخورت!!
خدا نگهدارش باشد

آفرین

موش همشونو بخوره

پاسخ آیت الله صافی به نامه یک «دختر بدحجاب» گزارش پارسینه به نقل از خبرگزاری شبستان، متن نامه و پاسخ آیت الله صافی به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

مرجع عزیز و عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی
سلام علیکم؛

من فاطمه 21 ساله هستم. شما را بارها در مشهد دیده‌ام، و به شما به چشم یک پدر معنوی نگاه می‌کنم. آقا من یک دختر بدحجاب هستم، راستش نمی‌دانم حجاب چیست؟ چرا حجاب بر ما واجب است؟ چرا حجاب ارزش است؟ آیا چادر یک تکه پارچه با ارزش و مقدس است؟ دختر 9 ساله از چادر چه می‌داند؟ چرا فقط در دین ما چادر و حجاب وجود دارد، یعنی پیامبران دیگر نمی‌دانستند؟!
آیا معنای پوشش، نبودن من در جامعه نیست؟ پس چگونه باید برای جامعه مفید باشم؟چرا ما زنان باید تاوان دل‌های مریض بعضی مردان را بدهیم؟ آیا بهتر نیست حجاب در کشور اختیاری باشد؟ لطفاً مرا نصیحت کنید و به سؤالاتم جواب دهید که من پی‌جوی حقیقتم. منتظر پاسخ شما هستم.
جواب آیت الله صافی گلپایگانی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
علیکم السلام و رحمة الله
دخترم! انشاءالله تعالی تندرست و سعادتمند باشید و اندیشه‌های نیک و درست را در خود پرورش دهید.
نامه شما را خواندم. از بیداری باطن و معنویت پاک و اصالت فطرت شما امیدوار شدم.
نوشته‌اید پی‌جوی حقیقت هستید و نصیحت می‌خواهید. حقیقت ظاهر و آشکار است به هرچه نگاه کنید از ذره تا مجره، از زمین تا آسمان و کهکشان‌ها و جنبندگان بزرگ و کوچکی که با چشم غیر مسلح به زحمت رؤیت می‌شوند، آب و هوا، باغ و سبزه‌زارها و درخت‌ها، حیوانات برّی و بحری و این انسان، این من و تو و این همه دستگاه‌ها و تأسیساتی که در بدن ما برقرار است و علی الدوام بی‌آن‌که ما نقشی داشته باشیم به طور خودکار عمل می‌کنند، این همه گل‌ها، این همه میوه‌ها و این همه ... و این همه ...، همه انسان را نصیحت می‌کنند؛ همه حقیقت و حق را نشان می‌دهند که غافل نباشید، بیدار و هشیار باشید، از این کتاب آفرینش که میلیون‌ها و میلیون‌ها و میلیاردها و بیش از حساب و شمار درس بصیرت و بینش دارد بخوانید، و پند بگیرید.

بدانید که شما در برابر این معانی ژرف و این وجود پر از حکمت نباید آرام بنشینید. باید پرده‌های جهالت را هرچه می‌توانید پاره کنید، و به سوی روشنایی بیشتر گام بردارید.
مسئله حجاب و مسائل جنسی و جنسیتی را تحت احساسات جوانی دختر یا پسر نمی‌شود بررسی کرد، و نگاه غیر احساساتی باید به آن داشت.
این برنامه و روابط مرد و زن و حجاب، همه باید با دید عقل و مصلحت بررسی شود. مفاسد و مصالح بسیار در اینجا ملاحظه می‌شود. کرامت و شخصیّت زن بیشترین مصلحتی است که باید حفظ شود.
حجاب و پوشش و چادر و جدایی‌هایی که بین دو جنس به حکم عقل و شرع مقدس اسلام رعایت می‌شود همه، جامعه را از فساد، و خانواده را از ویرانی نجات می‌دهد. حجاب برای زن حصاری حصین و قلعه‌ای‌ محکم است.
در جامعه کاری که برحسب وضع طبیعی بین زن و مرد توزیع شده است هر دو کار است، هر دو شریف است، هر دو باید رعایت شود تا جامعه بر نظام درست برقرار باشد.
خانه‌داری زن از اشرف کارها است. زن خانه‌دار بیکار نیست. مرد هم که مشاغل بسا سخت بیرون را عهده‌دار است جهاد فی سبیل الله است. کارهای پر زحمت و سخت به عهده مرد است.
بعض افراد بی‌اطلاع، نگاه ظاهری به غرب و اروپا و آمریکا می‌کنند، و یک زن را می‌بینند که مثلاً وزیر یا وکیل شده است اما هزاران زن را که در نهایت محرومیت‌های اقتصادی گوناگون هستند نمی‌بینند.
امروز در غرب، کار فساد بی‌حجابی و اختلاط زن و مرد به جایی رسیده است که از جلوگیری مفاسد آن عاجز شده و به مفاسد بسیار مخرب آن تن در داده‌اند.
در غرب طبق اخباری که خبرگزاری‌ها منتشر می‌کنند زن‌ها در هر نهاد و مخصوصاً نهادهای ارتشی مورد اذیت و آزار مردهای مافوق هستند. زندگی راحت و آرام و انسانی ندارند. موالید تا حد چهل و هشت درصد در شناسنامه بی پدر معرفی می‌شوند.
ما باید به تعالیم اسلام افتخار کنیم. سالم‌ترین مجتمعات و جوامع، مجتمعات اسلامی است. تفکیک جنسیتی برای سلامت جامعه شرط اساسی است. چادر و رعایت محرم و نامحرمی و اختصاص‌یافتن بعض مشاغل به زن، و بعض مشاغل به مرد بر اساس همین تفکیک لازم جنسیتی و ترتیبات و ضوابط آن است.
در احکام شرع جنبه‌های جسمانی و روحی مرد و زن ملاحظه شده است، و بر اساس صرف برتری‌دادن یک جنس بر جنس دیگر دستور و برنامه‌ای نیست. پیامبران همه به حجاب دستور داده‌اند، و اختصاص به اسلام ندارد، و حکم ملازم زن و مرد است.
همین روزها به یکی از وزراء در ایتالیا پیشنهاد کرده بودند که زنان مسلمان را از روبند ممنوع سازد، جواب داده بود که از کار و برنامه‌ای که حضرت مریم داشت کسی را منع نمی‌کنم! یعنی حضرت مریم هم حجاب کامل داشته‌اند.
دخترم راجع به حجاب، راجع به توانایی‌های زن و مرد و نقش این دو جنس در ساختن یک جامعه عقل‌پسند با کرامت، کتاب‌های بسیار شیعه و سنی، و مسلمان و کافر نوشته‌اند.
من به شما توصیه می‌کنم به تمام وجود اگر سعادت حقیقی خود را می‌خواهید، حجاب و تعلیمات عالیه اسلام را در همه برنامه‌ها رعایت کنید.
خداوند متعال شما را حفظ و به همه آرزوها و آمال مشروع و عقل‌پسند برساند،
والسلام.

بابا حضرت فاطمه (س) کجا و این خانم های این زمونه کجا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

براشون متاسفم.خدا هدایتشون کنه
یا علی

قابل توجه خانمها