پیشنهاد ایجاد بخش احکام حقوقی در سایت

تب‌های اولیه

83 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
پیشنهاد ایجاد بخش احکام حقوقی در سایت

مدیریت محترم سایت وزین گفتگوی دینی :
با سلام و تشکر از زحمات جنابعالی :

با توجه به انفکاک ناپذیر بودن مباحث فقهی با مباحث حقوقی ، قضایی و احکام و با توجه به اینکه برای طرح سوالات و مشکلات حقوقی ، قضایی کاربران ، انجمن اختصاصی در سایت وزین شما وجود ندارد .
لذا بدینوسیله پیشنهاد میکنم . در صورت صلاحدید جنابعالی ، انجمنی در بخش فقه و احکام به مباحث حقوقی ، قضایی اختصاص یابد . و نام بخش فقه و احکام به فقه ، حقوق و احکام تغییر یابد .تا هم کاربران بتوانند سوالات حقوقی خود را در آنجا مطرح نمایند . هم اینکه سوالات آنها بدلیل نداشتن انجمن مشخص ، در بخشها و انجمن های دیگر تایپ نشود .
برای نمونه این دو تاپیک را ملاحظه بفرمایید . بنظر میرسد . مبحث آین دو تاپیک با نام انجمن آن هیچ سنخیتی ندارد .
با آرزوی ظهور آقا امام زمان (عج) و دعای خیر برای جنابعالی

http://www.askdin.com/thread16093.html

http://www.askdin.com/thread14849.html

با تشکر و احترام
سید امیر طاهری

ضمنا از کاربران ، دوستان عزیز و مدیران دیگر هم استدعا دارم : نظرات موافق و مخالف خود را بفرمایند .

سید امیر;177295 نوشت:

با توجه به انفکاک ناپذیر بودن مباحث فقهی با مباحث حقوقی ، قضایی و احکام و با توجه به اینکه برای طرح سوالات و مشکلات حقوقی ، قضایی کاربران ، انجمن اختصاصی در سایت وزین شما وجود ندارد .
لذا بدینوسیله پیشنهاد میکنم . در صورت صلاحدید جنابعالی ، انجمنی در بخش فقه و احکام به مباحث حقوقی ، قضایی اختصاص یابد . و نام بخش فقه و احکام به فقه ، حقوق و احکام تغییر یابد .تا هم کاربران بتوانند سوالات حقوقی خود را در آنجا مطرح نمایند . هم اینکه سوالات آنها بدلیل نداشتن انجمن مشخص ، در بخشها و انجمن های دیگر تایپ نشود .
برای نمونه این دو تاپیک را ملاحظه بفرمایید . بنظر میرسد . مبحث آین دو تاپیک با نام انجمن آن هیچ سنخیتی ندارد .

با تشکر و احترام
سید امیر طاهری

ضمنا از کاربران ، دوستان عزیز و مدیران دیگر هم استدعا دارم : نظرات موافق و مخالف خود را بفرمایند .

سلام
دوست عزیز با تشکر از پیشنهاد شما :Gol:
پیشنهاد شما را بررسی میکنیم در صورت امکان موضوع یاد شده ایجاد خواهد شد.

:ashk: با سلام مجدد :
تا این لحظه 25 نفر از این صفحه بازدید کردند .
اما متاسفانه فقط 3 نفر توی نظر سنجی شرکت کردند . :!!!: :!!!::!!!::!!!::!!!: :!!!::!!!::!!!:

از دوستان عزیز استدعا دارم لطفا در نظر سنجی بالای صفحه شرکت کنید.

به نظر من هم پيشنهاد خوبي است كه قسمتي هم مربوط به سوالات حقوقي باشد.

سلام

بله پیشنهاد خوبیه

اگر در مورد فلسفه احکام هم اضافه شه خوب می شه

چون مسئله مهمیه:Gol:

سید امیر;177350 نوشت:
:ashk: با سلام مجدد :
تا این لحظه 25 نفر از این صفحه بازدید کردند .
اما متاسفانه فقط 3 نفر توی نظر سنجی شرکت کردند . :!!!: :!!!::!!!::!!!::!!!: :!!!::!!!::!!!:

از دوستان عزیز استدعا دارم لطفا در نظر سنجی بالای صفحه شرکت کنید.

[=Times New Roman]سلام علیکم و رحمه الله و برکاته

خب سید عزیز این سایت اهدافی دارد که با مساله پاسخگوئی به سوالات حقوقی حال از هر نوع جزائی باشد مطابقت ندارد.

یک مشکلی هم هست و آن اینکه فرض بر اینکه کسی سوال حقوقی پرسید و رفت طرح دعوی کرد موفق شد که هیچ نشد ممکن است باعث دردسر شود.

و...

لذا با این توصیفات

تنها راهی که میماند این است که سوالات بصورت غیر رسمی ( طوری که عواقبش دامن مسئول سایت را نگیرد) مطرح شود. :Cheshmak:

ممنون

یاحق

مدیر سایت;177324 نوشت:
سلام دوست عزیز با تشکر از پیشنهاد شما پیشنهاد شما را بررسی میکنیم در صورت امکان موضوع یاد شده ایجاد خواهد شد.

سلام علیکم :
با تشکر فراوان از حسن نظر شما و تشکر از زحمات بیدریغ شما و همکاران گرانقدرتان
اجرکم عندالله تعالی

سید امیر;177295 نوشت:

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

با تشکر از پیشنهاد دوست بزرگوار جناب سید امیر :Gol:
قطعا" وجود مباحث مختلف با حضور کارشناس مسلط وبا تجربه ومعتقذ در آن مبحث ، به غنی شدن وارتقاء سطح علمی واعتبار عمومی سایت عقیدتی مسلمانان وهمچنین به افزایش مراجعین به این سایت کمک شایانی میکند . اما این کار باید با دقت وتوجه فوقالعاده واستفاده از تجربیات افراد کارشناس انجام بگیرد زیرا در هر مبحثی اگر بی جهت مطلب را وسعت بدهیم ودقت کافی مبذول نشود ویا کارشناس مربوطه از تجربه ی کافی برخوردار نباشد بالاخره روزی فردی با علم وتجربه از مطلب خام ویا مطلب سلیقه ای ایراد گرفته و..... اعتبار سایت زیر سؤال میرود .

bina88;177441 نوشت:
یک مشکلی هم هست و آن اینکه فرض بر اینکه کسی سوال حقوقی پرسید و رفت طرح دعوی کرد موفق شد که هیچ نشد ممکن است باعث دردسر شود. و...

جناب بینای گرامی طبق معمول دقت وریز بینی شما در این مسایل را مورد تقدیر قرار میدهم :Gol:

به عنوان فردی که از نزدیک با مسایل حقوقی در ارتباط میباشم حاصل تجربیاتم را برای این پیشنهاد واین انتقاد بر این پیشنهاد را در اختیار دوستان بزرگوار قرار میدهم .

اولا" حتی در پرونده های حقوقی که یک حقوقدان در اختیار دارد نمیتوان برای سرنوشت آن به طور قطعی نظر داد .
زیرا عوامل بسیاری در مسیر قانونی یک پرونده بر سرنوشت آن مؤثر میباشند از جمله امکان نسخ موارد قانونی به وسیله ی یک قانون دیگرکه تنها یک حقوقدان با تجربه از پس آن بر میاید . ویا ابهاماتی در پرونده که از جانب اصیل پرونده به مشاور ویا وکیل ویا قاضی ودادرس گفته نشده ویا پنهان داشته شده ویا مثلا" به نظر اصیل پرونده نادیده گرفته شده ودارای اهمیت تلقی نشده . حتی گاهی استنباطهای شخصی حق مسلم برای اصیل را به یک ناحقی تلقی میکنند . مثلا" تا همین چند مدت قبل با افتخار روی دیوار منازل نصب میکردند که پارک= پنچری که این یعنی قلدری ویا افرادی هنوز تصور میکنند که پشت دیوار منزلشان هم ملک شخصی شان میباشد وکسی حق پارک ماشین را پشت این دیوار ندارد وباید قانون به ایشان بفهماند که مرز حریم منزل شما آنطرف دیوار است واین طرف دیوار حریم عمومی شهر است و.... ویا ممکن است طرف مقابل هم با وکیل یا حقوقدان خبره ی دیگری مشورت کند ویا او را در پرونده دخالت دهد که موانعی را در روند آن پرونده ایجاد کند .

با توجه به موارد فوق ؛ دادن راه کار قطعی ونهایی برای یک پرونده از طریق سایت محال است . وصد البته مسئولیت آور !!! حتی این کار از طریق مشورت هم ممکن نیست . بلکه فرد حقوقدان باید در مواردی در لحظه با تسلط بر روی پرونده اعمال نظر حقوقی مناسب انجام بدهد .

اما از این طریق (سایت) تنها میتوان به صورت مشاوره ویا آموزش مسایل مختلف حقوقی برای اهالی سایت فعالیت داشت . ودوستان بزرگوار را با حقوق خود به طور کلی اشنا نمود.

دوست گرامی جناب سید امیر در تاپیک ورود به عنف راه کار دادن لایحه را خواسته بودند که متاسفانه برا ی مورد ویا به شکل مخصوص برای یک پرونده به دلایل بالا گفته ممکن نیست .اما مثلا"نحوه ی عمومی دادن لایحه ویا قسمت شکلی (به طور عمومی) ورود به پرونده را میتوان برای دوستان قرار داد .

البته این را هم ذکر کنم که بنده وکیل نیستم :Gol:

حق یارتان :Sham:

[=Century Gothic]با سلام
بسیار نظر پسندیده ای است :Gol:

سلام منم موافقم.اینجوری میتونیم از کسانی که اطلاعات دارن استفاده کنیم.:ok:

سلام. منم با نظر بعضی از دوستان که اعتقاد دارن که اینکار ممکنه باعث دردسر بشه تقریبا موافقم واگه اینکار توی سایت عملی بشه کاربران باید براشون فرهنگ سازی بشه که هیچ مسئولیتی برای سایت وجود نداره وبابت اگاهی هرچند مختصر قضایی فعالیتشو شروع میکنه و موبه مو نمیتونه راه رو پیش پای تک تک اعضا قرار بده. البته امیدوارم که انقدر این سایت در همه زمینه ها پیشرفت کنه که بتونه پاسخگوی همه نیازهای اعضاش باشه انشاء الله...بهر حال اگه این سایت بتونه یه جوری نیازهای مبتلابه کاربرانش رو براورده کنه باید پویا وبروز باشه و از اما وشاید واگر ترسی نداشته باشه چون ترس مانع پیشرفت تو هر کاریه. والسلام.

سلام
یادمه یه بنده خدایی سخت پیگیر این مساله بود! و این رو اولین بار از او شنیدم
ولی چون تازه وارد بود کسی ...
الان هم خیلی وقته رفته که بیاد...
http://www.askdin.com/group47.html

این سفارش ایشون بود.
.............
به نظر من خوبه!
منتهی حتما باید کارشناس فقه هم حضور داشته باشند
به عبارتی این انجمن باید یک نفر مدیر داشته باشه و چند عضو فعال که بتونند پاسخگوی سوالات حقوقی و فقهی افراد باشند.
خوب دوستانی که حقوقی هستند مطلع هستند که متاسفانه جهل به قانون و حقوق از عمده ترین مشکلات افراد جامعه ماست.
بخصوص در خصوص حقوق خانواده
خوب اگر محیطی فراهم بشه که در اون با زبان ساده حقوق اولیه اشخاص
گفته بشه کم از مسائل توضیح المسائل نخواهد بود.
فقط چون بر خلاف خیلی از پست ها این انجمن مطروحه علمی خواهد بود. از دوستان تقاضامندم علاوه بر کنارگذاشتن قیل و قال های الکی, حتما یک جواب کامل به هر سوالی داده بشه!
و اون سوال بایگانی شده و هر ماه حداقل سوالات به صورت یک فهرست در معرض نمایش داده شود.
من واقعا هنوز نتونستم به یک جواب قانعی برسم که آیا این سایت که واقعا به بهترین وجه پاسخگوی سوالات ریز و درشت مخاطبان است, یک نشریه یا یک کتاب یا فصلنامه تخصصی که در اون سوالات متنوع دوستان و جوابهای واضح و همه کس پسند دوستان در آن جمع شده باشد؛ عرضه کرده است؟
یا حداقل بایگانی شده؟
حدال انتظار می رود در انجمن مذکور این کار انجام گیرد.:Gol:

سلام
ممنونم جناب اشکان:Gol:
همینکه دوستان خوبی اون هم تو یک رشته دور هم جمع خواهیم شد! خوبه
از جناب سید امیر هم تشکر می کنم که بنده رو لایق دونستند و دعوت کردند.
انشاءالله که جناب مدیر موافقت کنند.
و یک مدیر خوب هم براش بگذارند؛ که هم حقوقی باشه هم فقه خونده باشه
هم مهربون و طاقت و تحمل بالایی داشته باشند. که ما داریم از این گونه افراد.

ashkan;178181 نوشت:
من واقعا هنوز نتونستم به یک جواب قانعی برسم که آیا این سایت که واقعا به بهترین وجه پاسخگوی سوالات ریز و درشت مخاطبان است, یک نشریه یا یک کتاب یا فصلنامه تخصصی که در اون سوالات متنوع دوستان و جوابهای واضح و همه کس پسند دوستان در آن جمع شده باشد؛ عرضه کرده است؟ یا حداقل بایگانی شده؟ حدال انتظار می رود در انجمن مذکور این کار انجام گیرد.

سلام
دوست عزیز چنین مجموعه هایی در بسته های نرم افزاری انجمن موجود است و افزون بر این موضوع مورد نظر شما مدتی است که در قالب پیام رسان به همکاران و کاربران ارسال می شود

لیلا اوتادی;178512 نوشت:
انشاءالله که جناب مدیر موافقت کنند. و یک مدیر خوب هم براش بگذارند؛ که هم حقوقی باشه هم فقه خونده باشه هم مهربون و طاقت و تحمل بالایی داشته باشند. که ما داریم از این گونه افراد.

سلام
با تشکر از شما
به نظرم انجمن احکام و مدیر محترم انجمن احکام برای این پیشنهاد گزینه خوبی باشند
با مدیر بزرگوار انجمن احکام مشورت و تعامل کنید ان شا الله به نتیجه مثبتی خواهید رسید

مدیر سایت;178556 نوشت:
سلام با تشکر از شما به نظرم انجمن احکام و مدیر محترم انجمن احکام برای این پیشنهاد گزینه خوبی باشند با مدیر بزرگوار انجمن احکام مشورت و تعامل کنید ان شا الله به نتیجه مثبتی خواهید رسید

با سلام و تشکر فراوان از مساعدت جنابعالی :
با اجازه شما برای مدیران محترم بخش فقه و احکام پیغام گذاشتم . انشاالله بتوانیم با مساعدت بیشتر جنابعالی و سایر مدیران خدوم ، انجمن حقوق قضایی را در بخش فقه ، حقوق و احکام راه اندازی کنیم .
و بدینوسیله سبب خیر برای کاربران عزیز باشیم .

با نهایت احترام وتشکر مجدد.
و من الله التوفیق

سلام

فلسفه احکام خیلی مهمه

لطفا اگر می شه روی این موضوع هم برنامه ریزی داشته باشید:Gol:

mkk1369;178692 نوشت:
سلام

فلسفه احکام خیلی مهمه

لطفا اگر می شه روی این موضوع هم برنامه ریزی داشته باشید:gol:

سلام
اگر منظورتان بیان فلسفه احکام است مثلا حکمت عبادات و احکام مانند دلیل حرمت ربا و یا .... است ، این گونه مباحث اعتقادی بوده و در انجمن کلام و عقاید قابل طرح و پی گیری می باشد

مدیر سایت;178834 نوشت:
اگر منظورتان بیان فلسفه احکام است مثلا حکمت عبادات و احکام مانند دلیل حرمت ربا و یا .... است ، این گونه مباحث اعتقادی بوده و در انجمن کلام و عقاید قابل طرح و پی گیری می باشد

سلام

به طرقی همین می شود

اما بیشتر اینکه چرا این حکم به این شکل صادر شده

مثلا اسناد حکم ربا چیست؟

و...

سید امیر;177295 نوشت:

با تشکر و احترام
سید امیر طاهری

سلام من کاملا با نظر جناب سید امیر موافقم .این سایت باید از هر نظر جامع باشه و فقط کمی همت وهمکاری میطلبه.هر کی باهر تخصص وتجربه ای که داره باید دسته جمعی انجمنی رو تشکیل بدن تا نیاز همه کاربران از هر نظر تامین بشه. یاعلی...

بنده هم موافقم ضمن اینکه به نظرم انجمن های مفید دیگه ای هم میشه ایجاد کرد از جمله

انجمن سلامت

انجمن مخصوص بانوان و آقایان

انجمن سیاسی (چه ایرادی داره فقط نظارت بیشتر میخواد)

انجمن شعر و ادبیات

سلام به همه دوستان : خصوصا جناب مدیر کل محترم سایت :
ظاهرا پیشنهاد این حقیر به بوته فراموشی سپرده شده است .
با توجه به اینکه حدود :5: :8: درصد از رای دهندگان در این تاپیک موافق ایجاد انجمن حقوق قضایی هستند .
از مدیر محترم سایت و جناب سجاد مدیر محترم فقه و احکام درخواست دارم لطفا رسیدگی و اعلام نظر قطعی نمایند .

با تشکر و احترام

سید امیر;183121 نوشت:
سلام به همه دوستان : خصوصا جناب مدیر کل محترم سایت :
ظاهرا پیشنهاد این حقیر به بوته فراموشی سپرده شده است .
با توجه به اینکه حدود :5: :8: درصد از رای دهندگان در این تاپیک موافق ایجاد انجمن حقوق قضایی هستند .
از مدیر محترم سایت و جناب سجاد مدیر محترم فقه و احکام درخواست دارم لطفا رسیدگی و اعلام نظر قطعی نمایند .

با تشکر و احترام

با سلام و ادب خدمت همه دوستان

بنده تصور میکنم چیزی که اینجا اهمیت چندانی نداره نظر اعضاست.

ضرب المثل;183135 نوشت:
با سلام و ادب خدمت همه دوستان بنده تصور میکنم چیزی که اینجا اهمیت چندانی نداره نظر اعضاست.

با سلام به همگی دوستان :
البته من خوش بین هستم .انشاالله انجمن مذکور ایجاد میشود .
بنظر میرسد فقط تعطیلات آخر ماه صفر و مشغله های کاری مدیران محترم ، در تاخیر ایجاد این انجمن تاثیر داشته ، اکثر مدیران و حتی مدیر کل محترم سایت نیز با ایجاد انجمن پیشنهادی بنده موافق هستند .

سید امیر;183121 نوشت:

با سلام
کاربران عزیز با تشکر از دغدغه شما
به نظرم ایجاد انجمن حقوق به صورت مستقل در شرایط فعلی برای سایت و مرکز مقدور نیست.
ولی می توان در بخش فقه ( احکام حقوقی ) و یا در بخش مشاوره ( مشاوره حقوقی ) به صورت محدود ایجاد شود که این امر نیازمند مساعدت مدیران محترم انجمن فقه و مشاوره است . و البته همان طور که قبلا هم عرض کردم از میان دوستانی که به مبانی فقهی و حقوقی آشنایی دارند برای مدیریت و اداره آن انتخاب شود. تا این امور انجام نشود ایجاد احکام حقوقی و مشاوره راه به جایی نخواهد برد .

مدیر سایت;183170 نوشت:
می توان در بخش فقه ( احکام حقوقی ) و یا در بخش مشاوره ( مشاوره حقوقی ) به صورت محدود ایجاد شود که این امر نیازمند مساعدت مدیران محترم انجمن فقه و مشاوره است . و البته همان طور که قبلا هم عرض کردم از میان دوستانی که به مبانی فقهی و حقوقی آشنایی دارند برای مدیریت و اداره آن انتخاب شود. تا این امور انجام نشود ایجاد احکام حقوقی و مشاوره راه به جایی نخواهد برد .

سلام علیکم :
خوشبختانه در میان کاربران افراد متخصصی وجود دارند . که میتوانند این وظیفه سنگین را بر عهده بگیرند .
البته و صد البته تعداد دوستانی که تحصیلات و تخصص در زمینه فقه و حقوق دارند بسیار بیش از این است .
که مدیران محترم میتوانند با آنها وارد مذاکره شوند . و هر چه زودتر انشاالله این انجمن را راه اندازی نمایند .

درباره طه
شغل
مؤلف - حقوقدان - مدرس
میزان تحصیلات
دکتری الهیات - معادل سطح 3 حوزه -کارشناس فقه و حقوق
=============================================================

درباره ال یس
شغل
وکیل
میزان تحصیلات
لیسانس حقوق
===================================================

درباره امة الله
شغل
دانشجو
میزان تحصیلاتحقوق جزا
====================================================

درباره شایسته
شغل
فعلا محصل
میزان تحصیلات
دانشجو
بيوگرافي
کارشناسی ارشد حقوق جزا وجرم شناسی

درباره rahiil
میزان تحصیلات
کارشناسی ارشد فقه و حقوق
===========================================================

درباره مریم گلی
میزان تحصیلات
کارشناسی حقوق

سید امیر;183190 نوشت:
سلام علیکم :
خوشبختانه در میان کاربران افراد متخصصی وجود دارند . که میتوانند این وظیفه سنگین را بر عهده بگیرند .
البته و صد البته تعداد دوستانی که تحصیلات و تخصص در زمینه فقه و حقوق دارند بسیار بیش از این است .
که مدیران محترم میتوانند با آنها وارد مذاکره شوند . و هر چه زودتر انشاالله این انجمن را راه اندازی نمایند .

درباره طه
شغل
مؤلف - حقوقدان - مدرس
میزان تحصیلات
دکتری الهیات - معادل سطح 3 حوزه -کارشناس فقه و حقوق

درباره ال یس
شغل
وکیل
میزان تحصیلات
لیسانس حقوق
===================================================

درباره امة الله
شغل
دانشجو
میزان تحصیلاتحقوق جزا
====================================================

درباره شایسته
شغل
فعلا محصل
میزان تحصیلات
دانشجو
بيوگرافي
کارشناسی ارشد حقوق جزا وجرم شناسی

درباره rahiil
میزان تحصیلات
کارشناسی ارشد فقه و حقوق
===========================================================

درباره مریم گلی
میزان تحصیلات
کارشناسی حقوق

سلام
لطفا اصلح را از میان خودتان انتخاب کنید و به ما بدید تا بررسی کنیم
با تشکر :Gol:

مدیر سایت;183212 نوشت:
سلام لطفا اصلح را از میان خودتان انتخاب کنید و به ما بدید تا بررسی کنیم با تشکر

سلام علیکم :
با توجه به پستهای بسیار موثر و پخته ای که این حقیر تا بحال از بزرگوار گرامی طه مشاهده کرده ام .
ایشان از هر نظر شایسته مدیریت و رهبری انجمن حقوق قضایی هستند . و با توجه به اینکه در احکام و فقه نیز صاحب نظر میباشند ، لذا میتوانند در کنار سجاد عزیز و دیگر مدیران بخش فقه و احکام همکاری صمیمانه ای داشته باشند .

به نظر حقیر اصلح ایشان هستند .
والسلام علی عبادالله الصالحین
الاحقر سید امیر طاهری

سید امیر;183217 نوشت:
سلام علیکم :
با توجه به پستهای بسیار موثر و پخته ای که این حقیر تا بحال از بزرگوار گرامی طه مشاهده کرده ام .
ایشان از هر نظر شایسته مدیریت و رهبری انجمن حقوق قضایی هستند . و با توجه به اینکه در احکام و فقه نیز صاحب نظر میباشند ، لذا میتوانند در کنار سجاد عزیز و دیگر مدیران بخش فقه و احکام همکاری صمیمانه ای داشته باشند .

الاحقر سید امیر طاهری

با سلام
نظر بنده هم اگه مهم باشه همینه:ok:

لطفا همه دوستان نظراتشون را بیان کنند تا به یک نتیجه نهایی برسیم

سید امیر;183217 نوشت:
سلام علیکم :

الاحقر سید امیر طاهری

سلام:Gol:
با توجه به سابقه ی درخشان استاد بزرگوار رای بنده هم سرکار طه است:Gol:

سید امیر;183217 نوشت:
سلام علیکم :

الاحقر سید امیر طاهری

سلام:Gol:
منم با سرکار طه موافقم
:ok:

مدیر سایت;183212 نوشت:
سلام
لطفا اصلح را از میان خودتان انتخاب کنید و به ما بدید تا بررسی کنیم
با تشکر :Gol:

سلام :Gol:

انشاالله با وجود کاربران فرهیخته ایی مانند سرکار گرامی طه گامی موثر در جهت پیشبرد مبانی دینی برداشته شود

موفق باشید

سید امیر;183217 نوشت:
سلام علیکم :

الاحقر سید امیر طاهری

سلام :Gol:

بنده هم با سرکار استاد طه موافقم :ok:

علی یارتان:Gol:

سلام علیکم

بنده هم موافقم باانتخاب طه گرامی

امیدوارم موفق باشند و از مشاوره دوستان متخصصشان هم نهایت نفع را ببرند.

یاحق

پس دوستان لطف کنند با کمک و همیاری خانم طه برای این امر ساز و کاری تعریف و تدوین کنند و در بخش فقهی با جناب سجاد بزرگوار و در بخش مشاوره با جناب حامی هماهنگی های لازم را فراهم کنند تا برای خانم طه نیز امکانات لازم حذف و ویرایش و... در این بخش ها فراهم شود.
به نظرم باید شفاف مشخص شود که ما در بخش فقه و حقوق باید چکار کنیم ؟ بیان احکام حقوقی؟ بیان مشاوره های حقوقی ( توصیه میکنم وارد این فاز به صورت جزئی نشوید) و یا ؟؟؟
در همین تاپیک تکلیف موضوع را روشن کنید

با تشکر از همه بزرگواران

بنام خدا.
سلام.
من نه موافقت میکنم نه مخالفم.چون استاد طه رو نمیشناسم.البته در صفحه قبل دوستان معرفی کردند.اما نظر شخصی من اینه که خودم باید بشناسم تا بتونم نظر بدم:Gol:.پست های ایشون رو توی بحث ها میخوندم اما در مورد مسائل فقهی ندیدم.
من قبلاً شنیده بودم (!) ایشون در یه جایی از سایت مدیریت میکردند.درسته؟
خودشون کجا هستن؟اصلاً وقت مدیریت دارن؟

سلام علیکم :
بزرگوار گرامی ، سرکار خانم دکتر طه :
با توجه به موافقت مدیریت محترم سایت و پیرو رهنمود ایشان در پست: :6: :3: همین صفحه ،

استدعا دارم ، لطفا قبول زحمت فرموده و ساز و کار مشخصی برای انجمن حقوق قضایی در بخش فقه و احکام و مشاوره تدوین نمایید . اینجانب نیز آماده کمک بیدریغ در این زمینه هستم . مطمئن باشید در تمام مراحل هر کمکی از این حقیر بر آید کوتاهی نخواهم کرد . انشاالله بتوانیم به این وسیله سبب خیر برای کاربران و دوستان دیگر باشیم .
تا حدودی با دغدغه های شما آشنا هستم . ولی از شما استدعا دارم نگران مشکلات احتمالی آینده نباشید . نیت خیر و قربه الی الله است . خداوند خودش کمک میکند . و راهگشا خواهد بود . انشاالله .

با تشکر و احترام
الاحقر سید امیر طاهری

سلام علیکم :

به نظر این حقیر ، برای ایجاد انجمن مذکور یکی از مهمترین دغدغه ها مساله زیر است .

:1: _ باید مراقب بود که کار به مشاوره های حقوقی آنچنانی و دادن مشاوره های حقوقی مرسوم کشیده نشود. و دخالت در نظام قضایی ، محسوب نگردد .

مساله مورد نظر بسیار بسیار بسیار حساس و دقیق است . من پیشنهاد میکنم قبل از ایجاد بخش مذکور حتما قوانین باز دارنده قوی ، برای مشکل بالا وضع شود . چون اگر خدای نخواسته کار به مشاوره های حقوقی غیر مسوولانه بکشد . موجب معضلات بسیاری خواهد شد . و ناخودآگاه موجب دخالت غیر مسئولانه در امر قضاوت میشود .
اما اگر بیان نکات حقوقی به شکل علمی و توام با نقد و بررسی ماهوی شود . نه تنها ضرری ندارد بلکه به اطلاعات حقوقی افراد هم افزوده خواهد شد.

با تشکر و احترام
الاحقر سید امیر

عــــلی;183290 نوشت:
من نه موافقت میکنم نه مخالفم.چون استاد طه رو نمیشناسم.

ابتدا از جناب سید امیر به دلیل حسن نظر ایشان نسبت به توانایی بنده در این مورد سپاسگزارم وبعد هم از همه ی دوستانی که اعتماد خود را به بنده اعلام داشتند نیز سپاسگزاری میکنم .:Gol:امیدوارم که شایسته ی این اعتماد دوستان باشم . در هر صورت که صلاح باشد . وخداوند مقدر نموده باشد .

عــــلی;183290 نوشت:
خودشون کجا هستن؟اصلاً وقت مدیریت دارن؟

باتشکر از شما بزرگوار :Gol:خودم از صبح مرتبا" سر میزدم اما صبر کردم تا نظر دوستان راببینم و چون اصلا" به این موضوع فکر نکرده بودم و احتمال هم نمیدادم ، خواستم کمی جوانب امر را بسنجم بعد پاسخ لطف دوستان را بدهم .

در حقیقت بنده زیاد موافق انتخاب مدیر برای این بخش از اهالی خود سایت نبودم وترجیح میدادم که مدیری به انتخاب خود مدیران سایت خارج از افراذ داخلی انتخاب شود ومانند دیگران با آیدی مرکز ملی باشد وما هم در کنار ایشان انجام وظیفه کنیم . وبه نظرم این بهترین حالت بود .

الان هم برای ارائه ی پیشنهادات و هماهنگی در تعریف وتدوین موضوعات و مقررات این بخش در خدمت دوستان هستم البته با کمک از سایر دوستان متخصص بزرگوار در گروه فقه وحقوق .

اما اگر اجازه بدهید همه ی دوستان برای انتخاب سرپرست گروه کمی بیشتر فکر کنند و همینطور بنده و مسئولان محترم .
ما یاعلی را میگوییم و .. بقیه را به خدا میسپاریم

سلام
اتفاقا اين قسمت در سايت جاش خالي بود و شايد بيشتر به گروه فقه نزديك باشه تا مشاوره. البته حقوق خانواده هم بخش مهمي از اين انجمن است خواهش مي‌كنم با اشرافي كه داريد براي اين انجمن مانند انجمن هاي مختلف سايد چند بخش عمده معرفي كنيد.

:1: مشاوره در تنظیم دادخواست حقوقی
:2: مشاوره در تنظیم شکوائیه کیفری
:3: مشاوره در تنظیم دادخواست تامین دلیل
:4: مشاوره در تنظیم درخواست صدور اجراییه احکام حقوقی پس از قطعیت دادنامه
:5: مشاوره در مورد روش اعتراض به دادنامه صادره از دادگاه بدوی و ارجاع به دادگاه تجدید نظر استان
:6: مشاوره در مورد روش اعتراض به دادنامه صادره از دادگاه تجدید نظر استان و ارجاع به هیئت تشخیص دیوان عالی کشور

سید امیر;183394 نوشت:
:1: مشاوره در تنظیم دادخواست حقوقی
:2: مشاوره در تنظیم شکوائیه کیفری
:3: مشاوره در تنظیم دادخواست تامین دلیل
:4: مشاوره در تنظیم درخواست صدور اجراییه احکام حقوقی پس از قطعیت دادنامه
:5: مشاوره در مورد روش اعتراض به دادنامه صادره از دادگاه بدوی و ارجاع به دادگاه تجدید نظر استان
:6: مشاوره در مورد روش اعتراض به دادنامه صادره از دادگاه تجدید نظر استان و ارجاع به هیئت تشخیص دیوان عالی کشور

با تشکر از جناب سید امیر واظهار نظرشان در مورد تدوین ودسته بندی مطالب مورد نیاز انجمن فقه حقوق قضایی :Gol:

وبا دعوت از دوستان گرامی صاحب نظر برای تدوین مطالب به نحواحسنت وتقاضای اظهار نظر در این مورد .:Gol:

به نظر بنده این تقسیم بندی به شکل زیر جامع تر و پر بارتر خواهد بود

1- بخش آموزش شامل :

الف) آشنایی با مقدمات واصول حقوق مدنی

ب) آشنایی با مقدمات و اصول حقوق کیفری

ج) اشنایی با حقوق جزای اسلامی

2- بخش مشاوره که شامل :

1- مشاوره در تنظیم دادخواست حقوقی و شکواییه کیفری(ورود به دعوی)

2- نحوه ی تنظیم دادخواست تامین دلیل

3- مشاوره در پیگیری پرونده ی حقوقی

4- مشاوره در پیگیری پرونده ی کیفری

5 مشاوره در اعتراض به رای دادگاه بدوی

6-مشاوره در اعتراض به رای دادگاه تجدید نظر استان

دوستان اگر نظر تکمیلی دارند لطفا" همکاری فرمایند .

سلام علیکم :
البته دوستان در نظر داشته باشند که : پیشنهادات بنده فقط در حد پیشنهاد است .
و طبیعی است که باید کل پیشنهادات توسط مدیران محترم و صاحب نظران محترم بررسی شود و بعضی از پیشنهادات با همدیگر ادغام و خلاصه نویسی شود . تا انشاالله به نتیجه مناسبی برسیم .

طه;183410 نوشت:

با تشکر از جناب سید امیر واظهار نظرشان در مورد تدوین ودسته بندی مطالب مورد نیاز انجمن فقه حقوق قضایی :gol:

وبا دعوت از دوستان گرامی صاحب نظر برای تدوین مطالب به نحواحسنت وتقاضای اظهار نظر در این مورد .:gol:

به نظر بنده این تقسیم بندی به شکل زیر جامع تر و پر بارتر خواهد بود

1- بخش آموزش شامل :

الف) آشنایی با مقدمات واصول حقوق مدنی

ب) آشنایی با مقدمات و اصول حقوق کیفری

ج) اشنایی با حقوق جزای اسلامی

2- بخش مشاوره که شامل :

1- مشاوره در تنظیم دادخواست حقوقی و شکواییه کیفری(ورود به دعوی)

2- نحوه ی تنظیم دادخواست تامین دلیل

3- مشاوره در پیگیری پرونده ی حقوقی

4- مشاوره در پیگیری پرونده ی کیفری

5 مشاوره در اعتراض به رای دادگاه بدوی

6-مشاوره در اعتراض به رای دادگاه تجدید نظر استان

دوستان اگر نظر تکمیلی دارند لطفا" همکاری فرمایند .

حق یارتان :sham:

به نام خدا

سلام ، خیلی عالی هست ، اطلاعات حقوقی و قانونی ما خیلی کمه ، به این طریق می تونیم اطلاعات مفیدی کسب کنیم.

در مورد مدیریتش هم فردی می تونه باشه که هم علم و هم تجربه مورد نیاز را داره.

التماس دعا

مدیر سایت;183288 نوشت:
در بخش فقهی با جناب سجاد بزرگوار و در بخش مشاوره با جناب حامی هماهنگی های لازم را فراهم کنند تا برای خانم طه نیز امکانات لازم حذف و ویرایش و... در این بخش ها فراهم شود. به نظرم باید شفاف مشخص شود که ما در بخش فقه و حقوق باید چکار کنیم ؟ بیان احکام حقوقی؟ بیان مشاوره های حقوقی ( توصیه میکنم وارد این فاز به صورت جزئی نشوید) و یا ؟؟؟

مقوله ی مباحث حقوقی با توجه بر اینکه از فقه و احکام شرعی سرچشمه میگیرند قطعا" اگر قرار باشد زیر مجموعه ی موضوعی قرار بگیرند جز موضوع فقه به مبداء دیگری تعلق پیدا نمیکنند .

این مطلب که اینجا نیز قرار است مشاوره انجام بگیرد با مشاوره در بخش روانشناسی از نظر جنس مطالب متفاوت است وبا احکام فقهی قرابت بیشتری دارد .

در قفه شیعی معمولا" دو بخش عبادات ومعاملات به طور اعم را مورد بررسی قرار میدهند .
بخش معاملات به صورت اعم که شامل مباحث (معاملات - ارث - وقوانین جزایی) میباشد منبع حقوق مدنی وکیفری جمهوری اسلامی ایران است .
از طرفی در قوانین ما حقوقی موجود است به نام حقوق جزای اسلامی که منبعی برای همین بینه ی شرعی در محاکم میباشد .

به دلیل همین مبدائیت ، حقوق قضایی یکی از زیر مجموعه های فقه میباشد .

از طرفی برای رسیدن به نتیجه ی بسیاری از پرونده های قضایی اصل ادله و به نتیجه رساندن پرونده باید بنا بر بینه ی شرعی باشد که لزوم مسلط بودن حقوقدان از هر نوع(قاضی - وکیل - دادرس و....)بر احکام فقهی را با خود حمل میکند .لذا حقوق قضایی و فقه دو موضوع مختلف نیستند بلکه موضوعی واحد میباشند که تعریفهای مطابقت داده شده از فصول مشترک قوانین (شرعی وعرفی ) را دارند .

با عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان

حقیر هم اگر توفیق باشد در خدمتتان هستم .

به نظر می رسد بخاطر اهمیت دسته بندی و فهرست سر فصل های مطالب و موضوعات در دسترسی ها و استفاده های بعدی باید هر چه بیشتر به این مسئله اهتمام داشت از این جهت پیشنهادم این است که در همین ابتدای کار با دعوت از همه کارشناسان حقوقی سایت و نیز استفاده از کارشناسان مجرب و اساتید و با کمک گرفتن از منابع متقن ، بهترین دسته بندی در حد توان ارائه شود.

هماکنون در برخی از انجمن ها مشکلاتی ناشی از ضعف در دسته بندی موضوعی اولیه وجود دارد که در حال حاضر به خاطر کار زیادی که برای تغییر می طلبد ، مسکوت مانده است.

همیشه موفق باشید

سجاد;183478 نوشت:
با عرض سلام و احترام خدمت همه دوستان

حقیر هم اگر توفیق باشد در خدمتتان هستم .

به نظر می رسد بخاطر اهمیت دسته بندی و فهرست سر فصل های مطالب و موضوعات در دسترسی ها و استفاده های بعدی باید هر چه بیشتر به این مسئله اهتمام داشت از این جهت پیشنهادم این است که در همین ابتدای کار با دعوت از همه کارشناسان حقوقی سایت و نیز استفاده از کارشناسان مجرب و اساتید و با کمک گرفتن از منابع متقن ، بهترین دسته بندی در حد توان ارائه شود.

هماکنون در برخی از انجمن ها مشکلاتی ناشی از ضعف در دسته بندی موضوعی

اولیه وجود دارد که در حال حاضر به خاطر کار زیادی که برای تغییر می طلبد ، مسکوت مانده است.

همیشه موفق باشید

سلام علیکم :
با تشکر فراوان از حضور و ارائه رهنمود مهم توسط برادر گرامی و بزرگوار ، جناب سجاد عزیز

با توجه به این که جناب سجاد به موضوع بسیار مهمی اشاره نمودند . و آن اهمیت دسته بندی و فهرست سر فصل های مطالب و موضوعات و مشکلات آتی ، ناشی از ضعف در دسته بندی موضوعی اولیه است .
لذا پیشنهاد من به بزرگوار گرامی سرکار طه این است که از همین ابتدا نسبت به ایجاد سرفصلها دقت کافی و اهتمام خاص مد نظر قرار گیرد . تا انشاالله در آینده انجمن حقوق قضایی از هر نظر مرتب و منظم شکل گیرد .

این حقیر از همه دوستان خصوصا از جناب سجاد عزیز و جناب حامی عزیز استدعا دارم از رهنمودهای دیگر خود ما را بی نصیب نگذارند . امید است انشاالله رهنمودهای سازنده و پیشنهادات همه عزیزان نصب العین قرار گیرد . تا انشاالله انجمن حقوق قضایی یکی از منظم ترین انجمنها در تالار اصلی سایت باشد .

با تشکر و احترام
الاحقر سید امیر طاهری

طه;183473 نوشت:

مقوله ی مباحث حقوقی با توجه بر اینکه از فقه و احکام شرعی سرچشمه میگیرند قطعا" اگر قرار باشد زیر مجموعه ی موضوعی قرار بگیرند جز موضوع فقه به مبداء دیگری تعلق پیدا نمیکنند .

این مطلب که اینجا نیز قرار است مشاوره انجام بگیرد با مشاوره در بخش روانشناسی از نظر جنس مطالب متفاوت است وبا احکام فقهی قرابت بیشتری دارد .

در قفه شیعی معمولا" دو بخش عبادات ومعاملات به طور اعم را مورد بررسی قرار میدهند .
بخش معاملات به صورت اعم که شامل مباحث (معاملات - ارث - وقوانین جزایی) میباشد منبع حقوق مدنی وکیفری جمهوری اسلامی ایران است .
از طرفی در قوانین ما حقوقی موجود است به نام حقوق جزای اسلامی که منبعی برای همین بینه ی شرعی در محاکم میباشد .

به دلیل همین مبدائیت ، حقوق قضایی یکی از زیر مجموعه های فقه میباشد .

از طرفی برای رسیدن به نتیجه ی بسیاری از پرونده های قضایی اصل ادله و به نتیجه رساندن پرونده باید بنا بر بینه ی شرعی باشد که لزوم مسلط بودن حقوقدان از هر نوع(قاضی - وکیل - دادرس و....)بر احکام فقهی را با خود حمل میکند .لذا حقوق قضایی و فقه دو موضوع مختلف نیستند بلکه موضوعی واحد میباشند که تعریفهای مطابقت داده شده از فصول مشترک قوانین (شرعی وعرفی ) را دارند .

حق یارتان :sham:

سلام علیکم :
نظرات ارزنده سرکار خانم دکتر طه دقیقا منطبق با ماده 214 آیین دادرسی کیفری و ماده 3 آیین دادرسی مدنی میباشد .
==========================================

[="red"]آیین دادرسی کیفری ماده 214 -[/] راي دادگاه بايد مستدل و موجه بوده و مستندبه مواد قانون و اصولي باشد كه بر اساس آن صادر شده است. دادگاه مكلف است حكم هر قضيه را در قوانين مدون بيابد و اگر قانوني در خصوص مورد نباشد با [="red"]استناد به منابع فقهي معتبر يا فتاوي معتبر[/] حكم قضيه را صادر نمايد و دادگاهها نمي توانند به بهانه سكوت يا نقص يا اجمال يا تعارض يا ابهام قوانين مدون از رسيدگي به شكايات و دعاوي و صدور حكم امتناع ورزند.

==================================================

[="red"]آیین دادرسی مدنی ماده 3 -[/] قضات دادگاهها موظفند موافق قوانين به دعاوي رسيدگي كرده، حكم مقتضي صادر و يا فصل خصومت نمايند. در صورتي كه قوانين‌موضوعه كامل يا صريح نبوده يا متعارض باشند يا اصلا" قانوني در قضيه مطروحه وجود نداشته باشد، با [="red"]استناد به منابع معتبر اسلامي يا فتاواي معتبر[/] و‌اصول حقوقي كه مغاير با [="red"]موازين شرعي [/]نباشد، حكم قضيه را صادر نمايند و نمي‌توانند به بهانه سكوت يا نقص يا اجمال يا تعارض قوانين از رسيدگي‌به دعوا و صدور حكم امتناع ورزند والا مستنكف از احقاق حق شناخته شده و به مجازات آن محكوم خواهند شد.

==================================================

[="blue"]نتیجه اینکه انجمن حقوق قضایی اگر در بخش فقه و احکام ایجاد شود . خیلی بهتر است . زیرا حقوق قضایی در ایران مستقیما با فقه و احکام شرعی و فتاوای مراجع معظم ارتباط مستقیمی دارد .
البته برای ایجاد انجمن مشاوره حقوقی میتوان از بخش مشاوره خانواده هم کمک گرفت . [="red"]اما همانطور که مدیر کل محترم سایت هم اشاره حکیمانه ای کردند[/] . بهتر است . بنا به دلایل متعدد از ورود در مشاوره های حقوقی [="red"]خصوصا در مورد حقوق خانواده جدا خودداری شود [/]. و مشاوره های حقوقی فقط در حد بیان حقوق مدنی و کیفری از نظر [="red"]شکلی[/] باشد . و [="red"]نباید زیاد وارد جزییات شویم [/]. چون ممکن است به نوعی دخالت در امر قضاوت محسوب شود .
[/]

[="Red"]این هم هدیه ناقابل من به انجمن حقوق قضایی [/]

[="Blue"]برگ سبزیست تحفه درویش
چه کند ، بینوا همین دارد .
[/]

[="Red"]ضمنا جهت انبساط خاطر و رفع خستگی دوستان باید عرض کنم که :
جنس این ترازو از طلای 24 عیار است و حدود 430 گرم طلای خالص دارد .
[/]

با سلام و تشکر از همه دوستان بویژه اساتید گرام جناب حامی و سجاد که این تاپیک را دنبال می کنند
توجه داشته باشید ما انجمن حقوق قضایی نخواهیم داشت یعنی بر اساس سیاست های مرکز ملی فعلا ایجاد چنین انجمن مستقلی امکان پذیر نیست ؛ آنچه مقصود و باید متصور باشد ایجاد بخشی محدود در انجمن احکام است که به صورت بسیار محدود به مباحث حقوقی - فقهی خواهد پرداخت. که بزرگواران باید برای چنین مقصودی راه کار و ضابطه تعریف کنندو با هماهنگی جناب سجاد مدیر محترم انجمن احکام نتیجه نهایی را به مدیر سایت اعلام کنند تا به گزینه پیشنهادی و مورد تایید سایت امکانات لازم از قبیل امکان حذف و ویرایش و ..... اعطا شود.

موضوع قفل شده است