نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: یک خانوم شاغل :

رأی دهندگان
17. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • باید بچشو بذاره مهد

5 29.41%
  • باید بچشو بذاره پیش مادرش یا یکی از اقوام

3 17.65%
  • به هیچ وجه بچشو نباید بذاره مهد

3 17.65%
  • خانومی که بچه داره نباید کار کنه

9 52.94%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مهد کودک و تاثیر آن در تربیت فرزندان مادران شاغل

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

مهد کودک و تاثیر آن در تربیت فرزندان مادران شاغل

سلام
    این تاپیک مکمل تاپیک مردانی که دیگر مایه آرامش زنان نیستند هست .
    چون بحث اونجا به حاشیه کشیده میشد گفتم بهتره یه تاپیک به این اسم زده بشه که دوستان هم نظراتشونو بنویسن . امید وارم یه نتیجه خوب بده .

آیا به نظر شما مهد کودک محیط خوبی برای تربیت بچه هست یا نه ؟

( خواهش میکنم که بحث کار کردن خانومها رو به این بحث وارد نکنین .)

اگه خانوم شاغل بچشو بذاره پیش مادرش یا مادر شوهر یا یکی از اعضای خانوادش بهتره تا ببره مهد؟

اصلا مهد ربطی به تربیت بچه داره یا تاثیر خانواده بیشتره ؟
    چرا خانومهای خونه دار بچشونو میذارن مهد ؟
    بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

2. صلوات ها 18

3.  

علاقه
    معنویت
    نوشته
    202
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1885

سلام
    من به عنوان یک مربی مهد:
    مسلما در یک سری زمینه ها مانند آموزش بعضی از مباحث مانند ریاضی و حروف الفبا و همچنین آموزش زیان انگلیسی در قالب شعر و... نقش بسزایی در تربیت بچه ها در این زمینه ها دارد. طوری که اگر الانه بچه ها را در مهد نگذارید و همینطوری بدود دیدن اموزش های مهد وارد دبستان شوند در این زمینه هایی که نام بردم بچه از هم کلاسی های خود عقب است از مزیت هایی دیگری هم که میتوان نام برد این است که مهد کم کم بچه ها رو با محیط مدرسه آشنا میسازد و به نحوی بچه این چند ساعت دوری رو از خانواده تحمل میکند و این مقدمه ایی میشود برای ورود راحت تر به مدرسه.
    یک دلیلی که خانوم ها بچه هاشون رو میگذارند مهد به دلیل همین آموزش هاست چون مادری که خانه دار است چندان مهارت و آشنایی در زمینه ی یاد دادن مفاهیم ریاضی و ... به فرزند خود ندارد و دلیل دیگر چشم و هم چشمی است چون مثلا بالفرض به خاطر اینکه بچه ی خواهرش رفته مهد اون هم برای اینکه عقب نمونه بچه رو مجبور به رفتن مهد میکند ناگفته نماند بعضی از مادران نیز چون بچه هاشون در خانه بسیار اذیت میکنند این بچه ها رو روانه ی مهد میگنند تا در یک حدودایی از اذیت این رزندان خود را رهایی بخشند(به نقل از یک مادر)

اما در کنار یک سری مزیت هایی که مهد دارد مسلما مهد نمیتواند جای خالی مادر رو برای فرزند بر کند به دلیل زیاد بودن بچه ها در مهد و اون وظیفه ایی که ما در قبال این بچه ها داریم هرگز نمیتوانیم اون محبت بی نظری رو که یک مادر به بچه ی خود القا میکند ما القا کنیم نمیتوانیم بدلیل کمبود وقت یک به یک بچچه ها در آغوش گرفته و نوازش کنیم اما تلاش میکنیم که محیط بسیار امن و راحتی را برای بچه ها فراهم کنیم.البته بچه هایی رو هم داشتیم که دارای مشکل بودند در خانواده دیدیم که مادرانی که با قاشق داغ بای فرزند خود را سوزانده بودند و ما یک بناهگاه بسیار خوبی برای این فرزندان بوده ایم
    و توانسته ایم از بروز مجدد این مشکلات جلوگیری کنیم

بلند بخوان؛ درشت بنويس؛ آويزه ي گوشت کن که : «تقوا» آن نيست؛ که با يک «تق»، وا برود ...

5. صلوات ها 15

علاقه
    عشق سرعت،عاشق شعر و نقاشي و موسيقي
    نوشته
    235
    حضور
    1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    2200

نقل قول نوشته اصلی توسط nakisa نمایش پست ها
    آیا به نظر شما مهد کودک محیط خوبی برای تربیت بچه هست یا نه ؟
    ممنون از تاپیک خوبتون
    بنظر من مهد جای خوبی برای تربیت بچه ها نیست البته من منکر مسائل آموزشی تو مهد نیستم مثلا:
    دخترم توی مهد زبان رو تا حدود سن خودش یاد گرفته اما اولین حرف بد رو هم از مهد یاد گرفت و وقتی بهش گفتیم این حرف بده گفت ارسلان و مهسا همش میگن نه بدم نیست!!!!!
    دختر من وقتی مهد میرفت سه کیلو کم کرد چون مربیشون در دادن تغذیه کوناهی میکرد!!!!
    و خیلی چیزای دیگه که من قید مهد رفتن دخترم رو زدم.

اگه خانوم شاغل بچشو بذاره پیش مادرش یا مادر شوهر یا یکی از اعضای خانوادش بهتره تا ببره مهد؟
    صد در صد پیش خانوادش بزاره.
    دختر من وقتی بدنبا اومد پیش مادرم بود تا 3 سالگی طوری که منو مامان صدا نمیکرد ولی واقعا دست مادرمو می بوسم چون دخترم رو جوری تربیت کرده که هم نسبت به سنش عاقل بار اومده هم با ادب
    اما من شش ماه پیش پام رو کردم تو یه کفش که فقط مهد
    و از اون روز............
    تا اینکه مادرم گفت دیگه حق نداری بچه رو بفرستی مهد

اصلا مهد ربطی به تربیت بچه داره یا تاثیر خانواده بیشتره ؟
    بچه از صبح تا بعد از ظهر تو محیط مهد باصد تا بچه با تربیتهای مختلف هست هم خوب هم بد!
    ویادمون نره بچه مثل طوطی میمونه و دوستاش آینه رو برو هستن،وقتی طوطی رو بخواهیم به حرف بیاریم
    تو قفسش آینه میزاریم بچه ها هم خودشونو تو هم سن های خودشون میبینن!
    بنظر من بچه ای که وقت بیشتری تو خانواده براش گذاشته میشه تربیت موفق تری داره تا تو مهد.

چرا خانومهای خونه دار بچشونو میذارن مهد ؟
    فقط یک کلمه تنبلی!!!
    ویرایش توسط مطهره : ۱۳۹۰/۱۰/۱۵ در ساعت ۱۴:۳۴
    بسته راه نفسم
    بغض دلم شعله ور است
    چون
    یتیمی که به او
    فحش
    پدر داده کسی...

7. صلوات ها 14

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

الان یه مهدایی هست که خیلی به بچه ها میرسن .
    مثلا تو شهر ما یه مهد هست که انواع کلاسها رو برای بچه ها داره . محیط بازی عالی و همینطور تعداد خیلی کمی از بچه ها رو قبول میکنه یعنی محیط استاندارد یه مهد رو داره . البته بچه هایی که وارد اون مهد میشن و مربی هاشون همه گزینش میشن و از هر لحاظ مطمئن هستن .
    با توجه به این قضیه ، ایا باز هم بچه پیش مادر بزرگش باشه بهتره ؟
    بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

9. صلوات ها 14

نوشته
    258
    حضور
    11 ساعت نامشخص
    دریافت
    16
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    2059

فروغ نیلچی زاده:
    "مهدكودك را از اولويتهاي اول تا سوم قرار ندهيد به خاطر اينكه بچه نياز ويژه به والدين دارد چون طبق نظر دانشمندان هفتاد و پنج درصد از دانايي كودك در شش سال اول رخ ميدهد شما اين را به مجموعه اي ميسپاريد كه حتي اگر نظارت و استانداردها در آن باشد اما دلبستگي مربي به بچه به اندازه دلبستگي مادر به بچه نیست آيا به اندازه اي كه مادر به بچه توجه ميكند مربي ميتواند توجه کند؟!!"
    " السلام علیک یا ساقی،
    من علیک السلام میخواهم!!! "

11. صلوات ها 11

نوشته
    258
    حضور
    11 ساعت نامشخص
    دریافت
    16
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    2059

در ضمن من فکر میکنم برای هر مادری، فرزندش از کارش مهمتر باشه؛ لذا در شرایطی که اجباری برکار نیست
    اولویت اول کودکه!
    چون هم مهد جایی نیست که بتونه بچه ام رو متناسب با موازین و معیارهای مورد نظر من تربیت کنه؛
    هم اگه پیش مادربزرگاش باشه، چند تربیتی میشه و نمیتونه من رو به عنوان مادر و حامی اش بپذیره:

نقل قول نوشته اصلی توسط مطهره نمایش پست ها
    دختر من وقتی بدنبا اومد پیش مادرم بود تا 3 سالگی طوری که منو مامان صدا نمیکرد

" السلام علیک یا ساقی،
    من علیک السلام میخواهم!!! "

13. صلوات ها 10

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

باعرض سلام و تشکر

بچه چه مادرانی شاغل داشته باشند و چه نداشته باشند باید از 4 سالگی وارد برنامه های گروهی و تعاملات اجتماعی همسالان خود شوند و اگر بچه ای این دوره استقلال و وارد شدن به جمع را نداشته باشد در بزرگسالی از مشکلات واختلالات شخصیتی بسیار رنج خواهد برد به عنوان مثال اختلال شخصیت وابسته ، هراس اجتماعی ، نداشتن مهارت های جرأت ورزی ، و نتوانستن گفتن کلمه نه در بزرگسالی و..... ریشه در نبود آموزشهای اجتماعی در دوره ای می باشد که متخصص ان را دوره تفرد- جدایی می نامند

پس پاستوریزه بارآوردن کودکان و مراقبت های خانگی در آینده مسیر زندگی آنها از یک رشد بهنجار به نابهنجار تبدیل می کند اما رابطه کودک با والدین مخصوصا مادر هم سرنوشت ساز است البته وضعیت وشرایط روحی مادران باید مناسب باشد شاید یک خانمی اگر در یک محیط کار مناسب مشغول کار شود از خیلی از افسردگی و احساس بیهودگی ها خلاص شده و را روحیه مناسب کیفیت رابطه با فرزند خود را بالاببرد اما خانمی شاید کمیت و ساعات حضور در کنار فرزند خود را در سطوح بالایی قرار داده است ولی کیفیت رابطه عاطفی بسیار کم باشد پس به نظر من کیفیت و ایجاد احساس لذت و آرامش و دلبستگی به جای وابستگی در فرزندان از طرف مادران شاغل بسیار ضروری است.

ویرایش توسط حاج علی : ۱۳۹۱/۱۱/۰۷ در ساعت ۲۰:۵۷ دلیل: با کسب اجازه از کارشناس محترم،اصلاح فاصله بین خطوط
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

15. صلوات ها 18

علاقه
    نجوم، ریاضی، عکاسی
    نوشته
    409
    حضور
    2 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1381

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    باعرض سلام و تشکر
    بچه چه مادرانی شاغل داشته باشند و چه نداشته باشند باید از 4 سالگی وارد برنامه های گروهی و تعاملات اجتماعی همسالان خود شوند و اگر بچه ای این دوره استقلال و وارد شدن به جمع را نداشته باشد در بزرگسالی از مشکلات واختلالات شخصیتی بسیار رنج خواهد برد به عنوان مثال اختلال شخصیت وابسته ، هراس اجتماعی ، نداشتن مهارت های جرأت ورزی ، و نتوانستن گفتن کلمه نه در بزرگسالی و..... ریشه در نبود آموزشهای اجتماعی در دوره ای می باشد که متخصص ان را دوره تفرد- جدایی می نامند پس پاستوریزه بارآوردن کودکان و مراقبت های خانگی در آینده مسیر زندگی آنها از یک رشد بهنجار به نابهنجار تبدیل می کند اما رابطه کودک با والدین مخصوصا مادر هم سرنوشت ساز است البته وضعیت وشرایط روحی مادران باید مناسب باشد شاید یک خانمی اگر در یک محیط کار مناسب مشغول کار شود از خیلی از افسردگی و احساس بیهودگی ها خلاص شده و را روحیه مناسب کیفیت رابطه با فرزند خود را بالاببرد اما خانمی شاید کمیت و ساعات حضور در کنار فرزند خود را در سطوح بالایی قرار داده است ولی کیفیت رابطه عاطفی بسیار کم باشد پس به نظر من کیفیت و ایجاد احساس لذت و آرامش و دلبستگی به جای وابستگی در فرزندان از طرف مادران شاغل بسیار ضروری است.
    سلام
    ممنون
    کارشناسانه بود!
    مهد کودک ربطی به خانه دار بودن یا نبودن مادر نداره. فکر کنم اون جایی که بچه ها رو میذارن برای نگه داری تا مادر بره کار کنه و برگرده یه اسم دیگه داره.

شاید بد نباشه نشانه های ورود کودک به دوره استقلال طلبی رو هم اضافه کنید تا ما و بخصوص کسانی که کودک نوپا دارند بتونن استفاده کنند.
    و همینطور بهترین سن ورود به مهدکودک.

امیر المومنین، علی (ع):

"لا يُری الجاهلُ إلا مُفرطاً أو مُفَرّطاً"

نادان جز به افراط و تفريط ديده نشود

17. صلوات ها 14

نوشته
    1,108
    حضور
    19 روز 9 ساعت 30 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    2
    گالری
    19
    صلوات
    11413

سلام به دوستان
    بچه اگر تا سن 3 سالگي مراقب واحدي نداشته باشد دچار اضطراب جدايي ميشود که تا اخر عمر همراهش خواهد بود..
    اين مطلب توي تمام دانشگاه هاي روانشناسي تدريس ميشه..منبعش هم کتاب دانشگاهيه روانشناسي عمومي هست،دوستان ميتونن تحقيق کنن راجب اين موضوع و آثار بد و غير قابل جبراني که ميذاره...
    -از سن دو سالگي به بعد يعني2 تا6 سالگي را دوره کودکي دوم ميشناسن که توي اين دوره شخصيت بچه تا حدود بسيار زيادي شکل ميگيره،و اگر تربيت هاي مختلف داشته باشه دچار دو شخصيتي ميشه و بازهم ميتونيد راجب دو شخصيتي تحقيق کنيد..
    -کودکي سوم از 6سالگي تا 12 سالگي است که بچه به شدت نياز به مراقبت داره،کوتاهي در اين سنين آثار بسيار بسيار خطرناکي خواهد داشت..
    مادر ..رسالت تو کار کردن نيست ،رسالت الهي تو شوهر داري و بچه داري است و مزد اين انجام وظيفه بهشته ...بهشتي که زير پاي توست ..اما با کار ميخواي به کجا برسي....چه اجري براي کار تو هست؟؟؟ خانم اگر نان آور نيستي ،اگر مجبور نيستي کار کني تو رو خدا سنگر خانواده رو محکم بگير و دنبال دلت نيفت..دنبال چشم و هم چشمي نيفت که کار و کار و کار....

"و روی انها ما زالت بعد ابیها معصبه الراس ، ناحله الجسم ، منهده الرکن ، باکیه العین ، محترقه القلب .."

ناحلة الجسم یعنی.... ---------------------
    باکیة العین یعنی ...
    نحیف و دلشکسته میری-------------- بارون غصه ها می باره
    جوونی اما مادر پیری---------------- چشای مادر ما تاره
    بهونه ی سفر می گیری--------------- دیگه علی شده بیچاره

19. صلوات ها 9

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31674

نقل قول نوشته اصلی توسط اميدوار نمایش پست ها
    باعرض سلام و تشکر
    بچه چه مادرانی شاغل داشته باشند و چه نداشته باشند باید از 4 سالگی وارد برنامه های گروهی و تعاملات اجتماعی همسالان خود شوند

با سلام و احترام

آيا براي ايجاد اين روحيات بايد بچه رو از سن چهارسالگي به مهد و كلاس فرستاد؟!

با تشكر

ویرایش توسط آذر بانو : ۱۳۹۰/۱۰/۱۷ در ساعت ۱۸:۵۴

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

21. صلوات ها 12

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۸/۱۴, ۱۰:۰۵ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری