ذکری برای خواندن افکار دیگران!

تب‌های اولیه

22 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ذکری برای خواندن افکار دیگران!

سلام
آیا ذکری برای خواندن فکر دیگران وجود دارد ؟
روش کار و سندیت آن را هم اگر بگذارید ممنون میشوم

سلام
خوب ابتدا شما چرا دوست داری ذهن دیگران را بخوانی ؟:Gol:

لطفا در مورد سوالم منفی فکر نکنید
من فقط یه سوال مطرح کردم
اگه راهی وجود داره ممنون میشوم بگید

برو پیش رمال!!!
نه بیا پیش خودم کمکت کنم!!!:Mohabbat:

سلام

نقل قول:

من فقط یه سوال مطرح کردم
لطفا بگذارید به حساب کنجکاوی...
هر رفتار عمل یا تصمیمی که ما میگیریم علتی دارد ... دوست داشتم بدونم چرا به خواندن فکر دیگران علاقه دارید .
پ.ن هر کاری راهی داره بعضا راه های زیادی اما بحث هزینه فایده هم هست برای این کار چه هزینه ای می خواهید بپردازید ؟ چه هزینه ای حاضرید بپردازید ؟ چون هیچ چیز در این دنیا رایگان نیست !

حالا شما راهش رو بگو ببینم میتونم انجامش بدم یا نه

اباالشعیب;176419 نوشت:

نه بیا پیش خودم کمکت کنم!!!:mohabbat:

این که بیام پیش شما یعنی چی ؟

سلام علیکم

اگر چیزی وجود داشته باشد که هر ستری را که خداوند بین بندگانش قرار داده از بین ببرد آن بدون اجازه و تائید الهی است.

آن چیزی که خداوند به بندگان صالحش میدهد بصیرت است و نه ستر شکنی .

گروهی از کفار و انسانهای نادان و ناصالح هستند که از اجنه استفاده میکنند برای این امر .
خب جزایش هم مشخص است.

لذا برای برداشتن این پوشش هائی که بین بندگان قرار دارد( از هر نوع ) راهی بجز استفاده از شیاطین نیست.

چراکه به آن کسی که نیتش عبور از هر نوع حریم الهی است
بصیرت داده نخواهد شد. پس ذکری هم وجود ندارد/

یاحق

سلام علیکم
اول اون بحث هزینه فایده ...
-----------
(این را عمومی عرض میکنم )کسانی که به دنبال ارتباط با ماورا الطبیعه یا قدرت های از این دست هستند معمولا یا بی اندازه کنجکاوند یا هم کنجکاوند هم به دنبال قدرت و در هر دو صورت تصوری از امری که به دنبال اون هستند ندارند .
---------
کسانی که به ضمیر و سر درون اشخاص اگاه هستند یا معصومند که به شخص از خود او محق ترند (اولی بانفسکم) یا از اولیای الهی و بندگان خاص خدا هستند که به منزله طبیب هستند برای نفوس خلق الله ...
خارج از این دو حالت کسی اگر اگاهانه در تلاش برای خواندن ضمیر و فکر کسی باشد از نظر من مشمول حق الناس شده ...

رجوع کنیم به قران و ببینیم خدا در این گونه موارد چه می فرماید ...

َاتَّبَعُوا مَا تَتْلُو الشَّيَاطِينُ عَلَى مُلْكِ سُلَيْمَانَ وَمَا كَفَرَ سُلَيْمَانُ وَلَكِنَّ الشَّيَاطِينَ كَفَرُوا يُعَلِّمُونَ النَّاسَ السِّحْرَ وَمَا أُنْزِلَ عَلَى الْمَلَكَيْنِ بِبَابِلَ هَارُوتَ وَمَارُوتَ وَمَا يُعَلِّمَانِ مِنْ أَحَدٍ حَتَّى يَقُولا إِنَّمَا نَحْنُ فِتْنَةٌ فَلا تَكْفُرْ فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُمَا مَا يُفَرِّقُونَ بِهِ بَيْنَ الْمَرْءِ وَزَوْجِهِ وَمَا هُمْ بِضَارِّينَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلا بِإِذْنِ اللَّهِ وَيَتَعَلَّمُونَ مَا يَضُرُّهُمْ وَلا يَنْفَعُهُمْ وَلَقَدْ عَلِمُوا لَمَنِ اشْتَرَاهُ مَا لَهُ فِي الآخِرَةِ مِنْ خَلاقٍ وَلَبِئْسَ مَا شَرَوْا بِهِ أَنْفُسَهُمْ لَوْ كَانُوا يَعْلَمُونَ

و (يهود) از آنچه شياطين در عصر سليمان بر مردم مى‏خواندند پيروى كردند. سليمان هرگز (دست به سحر نيالود; و) كافر نشد; ولى شياطين كفر ورزيدند; و به مردم سحر آموختند. و (نيز يهود) از آنچه بر دو فرشته بابل «هاروت‏» و «ماروت‏»، نازل شد پيروى كردند. (آن دو، راه سحر كردن را، براى آشنايى با طرز ابطال آن، به مردم ياد مى‏دادند. و) به هيچ كس چيزى ياد نمى‏دادند، مگر اينكه از پيش به او مى‏گفتند: «ما وسيله آزمايشيم كافر نشو! (و از اين تعليمات، سوء استفاده نكن!)» ولى آنها از آن دو فرشته، مطالبى را مى‏آموختند كه بتوانند به وسيله آن، ميان مرد و همسرش جدايى بيفكنند; ولى هيچ گاه نمى‏توانند بدون اجازه خداوند، به انسانى زيان برسانند. آنها قسمتهايى را فرامى‏گرفتند كه به آنان زيان مى‏رسانيد و نفعى نمى‏داد. و مسلما مى‏دانستند هر كسى خريدار اين گونه متاع باشد، در آخرت بهره ‏اى نخواهد داشت. و چه زشت و ناپسند بود آنچه خود را به آن فروختند، اگر مى‏دانستند!!بقره / 102

در ثانی اگر این موارد را تحت عنوان سحر دسته بندی کنیم خدا حرف اخر را فرموده است که ساحر رستگار نخواهد شد

قَالَ مُوسَى أَتَقُولُونَ لِلْحَقِّ لَمَّا جَاءَكُمْ أَسِحْرٌ هَذَا وَلا يُفْلِحُ السَّاحِرُونَ یونس /77
وَأَلْقِ مَا فِي يَمِينِكَ تَلْقَفْ مَا صَنَعُوا إِنَّمَا صَنَعُوا كَيْدُ سَاحِرٍ وَلا يُفْلِحُ السَّاحِرُ حَيْثُ أَتَى طه/ 69

ببینید این چیزی که به دنبال ان هستید ( خواندن فکر دیگران ) ارزش خراب کردن دنیا و اخرت را دارد ؟

نقل قول:
حالا شما راهش رو بگو ببینم میتونم انجامش بدم یا نه
اگر منظور شما ذکر است که نمیدانم و اگر می دانستم هم نمیگفتم ! بد نیست دوباره راجع به این موضوع و چیزی که میخواهید به ان برسید فکر کنید

سلام عليكم جميعا

هتک حرمت شیطانی مداوم نیست. در اوقاتی بنا به خواست شیاطین و نوکری و بندگی انسان ممکن است واقع شود.

آن پوششی که خداوند برای حفظ حریم بندگان قرار داده تنها برای اهل ایمان که امین بودنشان محرز و قطعی است و خداوند آنها را امین میداند تا اندازه ای که او میداند برداشته میشود.

این بصیرت از جنس حکمت و دانش است .

این نعمت بزرگی است ولی هرقدر این نعمات بزرگتر میشود مسئولیتش سنگینتر میگردد که بقول شاعر عاری از غیره باباطاهر عریان خداوندا بحق هشت و چارت زما بگذر شتر دیدی ندیدی

چه زمانی بصیرت واقع میشود؟

پاسخش را اهل عرفان و معرفت حتما داده اند .
برای اهل ایمان
بعد از اینکه بر قلب اهل ایمان نوری از جنس حب و عشق الهی تابید معرفت و حکمت الهی در وجود شخص ظاهر میگردد .

برای تابیدن این نور رحمت بر من نوعی باید از خودم بپرسم که حاضرم بخاطر رضای خدا از کدام یک از دلبستگی ها و اعمالی که خداوند آنرا بر من حرام منع کرده برای رضایش بگذرم و آنرا زیر پا بگذارم.

و این میسر میشود تنها با اخلاص. که اگر نشود از ریاست.

ریا راه بطلان اخلاص

1-
یکی روغنی را به خانه میبرد ظرف روغن از دستش افتاد و شکست و روغن کثیف شد.
او هم روغن ریخته را نذر امام زاده کرد.

2-
...

یاحق

بر فرض اگر راهی باشد و کسی آن را با نیت درست فرا بگیرد باز مورد اشکال است ؟

me64;176414 نوشت:
من فقط یه سوال مطرح کردم

از باب خيرخواهی عرض می کنم.
فقط دقت کن که هدف و نيتت از اين تلاش، در راه جلب رضايت خدا باشد نه خلاف آن. اين طور وسوسه ها معمولاً از سوی دشمن بدخواه من و شما يعني ابليس نشأت مي گيرد. مواظب باش ريشه نفساني نداشته باشد و غرض از آن الهی باشد.
در ضمن حتماً قبل از کسب ذکر، دنبال حکم شرعي آن از مرجع خود باش!
همين!

me64;176908 نوشت:
بر فرض اگر راهی باشد و کسی آن را با نیت درست فرا بگیرد باز مورد اشکال است ؟

سلام عليكم

برادر من استفاده از هر نوع ورد اینچنینی
در برابر فرمان خدا سرپیچی کردن است. حال شما میخواهید با این سرپیچی کار خیر بکنید ؟

خداوند به شما فرموده نباید چنین کنی اگر بنده او هستی .
کار خیر هم همین است.

یاحق

با سلام و تشکر
اگر چه بنده در این پست نقش یک فرد عادی را دارم و کارشناس اختصاصی در این بحث باید راهنمایی داشته باشند ،اما نکته ای که در این جا مطرح است ما در بحث خطاهای شناختی موضوع ذهن خوانی را داریم و اعتقاد داریم یکی از خطاهای فکری این است که بعضی از انسان ها احساس می کنند فکر دیگران می خوانند در حالی که از نظر علمی هیچ انسان عادی توانایی خواندن ذهن دیگران را ندارد از طرفی ثمره ای هم در این توانایی ها نیست چون انسانی که به این توانایی خارق العاده دست یابد ممکن است دچار بدبینی ها و یا وسواس در رفتار شده و به طور کلی فرد دچار افسردگی شده و رابطه اش با جهان خارج قطع می شود موفق باشید.

me64;175925 نوشت:
سلام آیا ذکری برای خواندن فکر دیگران وجود دارد ؟ روش کار و سندیت آن را هم اگر بگذارید ممنون میشوم

با عرض سلام و احترام خدمت جناب me64 گرامی و تشکر از سئوال شما

اگر به نیت خواندن افکار دیگران ، ذکری گفته شود ، جایز نیست (1)

موفق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

ممنون از همه دوستان با توجه به نظرات دوستان قید این راه را زدم و دنبالش نخواهم رفت
متشکر از همه دوستان

سجاد;177548 نوشت:
اگر به نیت خواندن افکار دیگران ، ذکری گفته شود ، جایز نیست (1)

سلام

اگر برای جاسوسی از دشمن باشد چه طور؟

mkk1369;178131 نوشت:
اگر برای جاسوسی از دشمن باشد چه طور؟

با سلام و احترام

در صورتی که دفاع از کیان اسلام و حفظ منافع مسلمین منحصر در این راه باشد و دفاع به غیر از این طریق ممکن نباشد،جایز است.

استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

چه بحث جالبی

یک سوال ، آیا می شود که کسی نداند که واقعا فکر کسی را می خواند ، اما این اتفاق می افتد ؟ و فقط بعضی اوقات توجهش به کمی از این پدیده جلب شود ؟

آره جونم همچین می شه نه اون جوری که شما گفتید، ولی در کل می شه.
:ok:

می شه ! عجب ، یعنی منم اینجوری هستم ؟

اگر شما می گویید به اون صورتی که من گفتم نیست ، پس لطفا توضیح دهید که به چه صورت است
ممنون

با سلام خدمت تمام دوستان
یکبار در یک کتاب ادعیه قدیمی دیدم که :اگر ذکر یا باطن به تعداد مشخص و در روزهایی معین گفته بشه موثره

موضوع قفل شده است