صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ذکری برای خواندن افکار دیگران!

علاقه
    کامپیوتر - فلسفه
    نوشته
    33
    حضور
    2 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    135

شاد ذکری برای خواندن افکار دیگران!

سلام
    آیا ذکری برای خواندن فکر دیگران وجود دارد ؟
    روش کار و سندیت آن را هم اگر بگذارید ممنون میشوم

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    قران / قمر بنی هاشم ... شعر / ساخت راکت مدل / اسک دین...
    نوشته
    48
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    196

سلام
    خوب ابتدا شما چرا دوست داری ذهن دیگران را بخوانی ؟
    مرا مردانگی مجنون نیست لاجرم دیوانه ای هستم ...

5. صلوات ها 9

علاقه
    کامپیوتر - فلسفه
    نوشته
    33
    حضور
    2 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    135

لطفا در مورد سوالم منفی فکر نکنید
    من فقط یه سوال مطرح کردم
    اگه راهی وجود داره ممنون میشوم بگید

7. صلوات ها 3

علاقه
    کتاب
    نوشته
    143
    حضور
    1 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    724

برو پیش رمال!!!
    نه بیا پیش خودم کمکت کنم!!!
    اَينَ السَّبَبُ‏ الْمُتَّصِلُ بَينَ الْأَرْضِ وَالسَّمآءِ، اَينَ صاحِبُ يوْمِ الْفَتْحِ وَناشِرُ رايةِ الْهُدى‏،

9. صلوات ها 6

علاقه
    نوشته
    48
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    196

سلام

لطفا در مورد سوالم منفی فکر نکنید
    من فقط یه سوال مطرح کردم
    اگه راهی وجود داره ممنون میشوم بگید
    لطفا بگذارید به حساب کنجکاوی...
    هر رفتار عمل یا تصمیمی که ما میگیریم علتی دارد ... دوست داشتم بدونم چرا به خواندن فکر دیگران علاقه دارید .
    پ.ن هر کاری راهی داره بعضا راه های زیادی اما بحث هزینه فایده هم هست برای این کار چه هزینه ای می خواهید بپردازید ؟ چه هزینه ای حاضرید بپردازید ؟ چون هیچ چیز در این دنیا رایگان نیست !

ویرایش توسط crazy : ۱۳۹۰/۱۰/۱۵ در ساعت ۰۰:۱۱

11. صلوات ها 7

علاقه
    کامپیوتر - فلسفه
    نوشته
    33
    حضور
    2 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    135

حالا شما راهش رو بگو ببینم میتونم انجامش بدم یا نه

13. صلوات ها 4

علاقه
    کامپیوتر - فلسفه
    نوشته
    33
    حضور
    2 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    135

شاد

نقل قول نوشته اصلی توسط اباالشعیب نمایش پست ها
    نه بیا پیش خودم کمکت کنم!!!:mohabbat:
    این که بیام پیش شما یعنی چی ؟

15. صلوات ها 6

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

سلام علیکم

اگر چیزی وجود داشته باشد که هر ستری را که خداوند بین بندگانش قرار داده از بین ببرد آن بدون اجازه و تائید الهی است.

آن چیزی که خداوند به بندگان صالحش میدهد بصیرت است و نه ستر شکنی .

گروهی از کفار و انسانهای نادان و ناصالح هستند که از اجنه استفاده میکنند برای این امر .
    خب جزایش هم مشخص است.

لذا برای برداشتن این پوشش هائی که بین بندگان قرار دارد( از هر نوع ) راهی بجز استفاده از شیاطین نیست.

چراکه به آن کسی که نیتش عبور از هر نوع حریم الهی است
    بصیرت داده نخواهد شد.
    پس ذکری هم وجود ندارد/

یاحق
    ویرایش توسط همکار مدیر سایت سابق : ۱۳۹۱/۰۹/۲۹ در ساعت ۰۱:۵۴
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

17. صلوات ها 16

علاقه
    نوشته
    48
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    196

سلام علیکم
    اول اون بحث هزینه فایده ...
    -----------
    (این را عمومی عرض میکنم )کسانی که به دنبال ارتباط با ماورا الطبیعه یا قدرت های از این دست هستند معمولا یا بی اندازه کنجکاوند یا هم کنجکاوند هم به دنبال قدرت و در هر دو صورت تصوری از امری که به دنبال اون هستند ندارند .
    ---------
    کسانی که به ضمیر و سر درون اشخاص اگاه هستند یا معصومند که به شخص از خود او محق ترند (اولی بانفسکم) یا از اولیای الهی و بندگان خاص خدا هستند که به منزله طبیب هستند برای نفوس خلق الله ...
    خارج از این دو حالت کسی اگر اگاهانه در تلاش برای خواندن ضمیر و فکر کسی باشد از نظر من مشمول حق الناس شده ...

رجوع کنیم به قران و ببینیم خدا در این گونه موارد چه می فرماید ...

َاتَّبَعُوا مَا تَتْلُو الشَّيَاطِينُ عَلَى مُلْكِ سُلَيْمَانَ وَمَا كَفَرَ سُلَيْمَانُ وَلَكِنَّ الشَّيَاطِينَ كَفَرُوا يُعَلِّمُونَ النَّاسَ السِّحْرَ وَمَا أُنْزِلَ عَلَى الْمَلَكَيْنِ بِبَابِلَ هَارُوتَ وَمَارُوتَ وَمَا يُعَلِّمَانِ مِنْ أَحَدٍ حَتَّى يَقُولا إِنَّمَا نَحْنُ فِتْنَةٌ فَلا تَكْفُرْ فَيَتَعَلَّمُونَ مِنْهُمَا مَا يُفَرِّقُونَ بِهِ بَيْنَ الْمَرْءِ وَزَوْجِهِ وَمَا هُمْ بِضَارِّينَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلا بِإِذْنِ اللَّهِ وَيَتَعَلَّمُونَ مَا يَضُرُّهُمْ وَلا يَنْفَعُهُمْ وَلَقَدْ عَلِمُوا لَمَنِ اشْتَرَاهُ مَا لَهُ فِي الآخِرَةِ مِنْ خَلاقٍ وَلَبِئْسَ مَا شَرَوْا بِهِ أَنْفُسَهُمْ لَوْ كَانُوا يَعْلَمُونَ

و (يهود) از آنچه شياطين در عصر سليمان بر مردم مى‏خواندند پيروى كردند. سليمان هرگز (دست به سحر نيالود; و) كافر نشد; ولى شياطين كفر ورزيدند; و به مردم سحر آموختند. و (نيز يهود) از آنچه بر دو فرشته بابل «هاروت‏» و «ماروت‏»، نازل شد پيروى كردند. (آن دو، راه سحر كردن را، براى آشنايى با طرز ابطال آن، به مردم ياد مى‏دادند. و) به هيچ كس چيزى ياد نمى‏دادند، مگر اينكه از پيش به او مى‏گفتند: «ما وسيله آزمايشيم كافر نشو! (و از اين تعليمات، سوء استفاده نكن!)» ولى آنها از آن دو فرشته، مطالبى را مى‏آموختند كه بتوانند به وسيله آن، ميان مرد و همسرش جدايى بيفكنند; ولى هيچ گاه نمى‏توانند بدون اجازه خداوند، به انسانى زيان برسانند. آنها قسمتهايى را فرامى‏گرفتند كه به آنان زيان مى‏رسانيد و نفعى نمى‏داد. و مسلما مى‏دانستند هر كسى خريدار اين گونه متاع باشد، در آخرت بهره ‏اى نخواهد داشت. و چه زشت و ناپسند بود آنچه خود را به آن فروختند، اگر مى‏دانستند!!بقره / 102

در ثانی اگر این موارد را تحت عنوان سحر دسته بندی کنیم خدا حرف اخر را فرموده است که ساحر رستگار نخواهد شد

قَالَ مُوسَى أَتَقُولُونَ لِلْحَقِّ لَمَّا جَاءَكُمْ أَسِحْرٌ هَذَا وَلا يُفْلِحُ السَّاحِرُونَ یونس /77
    وَأَلْقِ مَا فِي يَمِينِكَ تَلْقَفْ مَا صَنَعُوا إِنَّمَا صَنَعُوا كَيْدُ سَاحِرٍ وَلا يُفْلِحُ السَّاحِرُ حَيْثُ أَتَى طه/ 69

ببینید این چیزی که به دنبال ان هستید ( خواندن فکر دیگران ) ارزش خراب کردن دنیا و اخرت را دارد ؟
    حالا شما راهش رو بگو ببینم میتونم انجامش بدم یا نه
    اگر منظور شما ذکر است که نمیدانم و اگر می دانستم هم نمیگفتم ! بد نیست دوباره راجع به این موضوع و چیزی که میخواهید به ان برسید فکر کنید

19. صلوات ها 7

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

سلام عليكم جميعا

هتک حرمت شیطانی مداوم نیست. در اوقاتی بنا به خواست شیاطین و نوکری و بندگی انسان ممکن است واقع شود.

آن پوششی که خداوند برای حفظ حریم بندگان قرار داده تنها برای اهل ایمان که امین بودنشان محرز و قطعی است و خداوند آنها را امین میداند تا اندازه ای که او میداند برداشته میشود.

این بصیرت از جنس حکمت و دانش است .

این نعمت بزرگی است ولی هرقدر این نعمات بزرگتر میشود مسئولیتش سنگینتر میگردد که بقول شاعر عاری از غیره باباطاهر عریان خداوندا بحق هشت و چارت زما بگذر شتر دیدی ندیدی

چه زمانی بصیرت واقع میشود؟

پاسخش را اهل عرفان و معرفت حتما داده اند .
    برای اهل ایمان
    بعد از اینکه بر قلب اهل ایمان نوری از جنس حب و عشق الهی تابید معرفت و حکمت الهی در وجود شخص ظاهر میگردد .

برای تابیدن این نور رحمت بر من نوعی باید از خودم بپرسم که حاضرم بخاطر رضای خدا از کدام یک از دلبستگی ها و اعمالی که خداوند آنرا بر من حرام منع کرده برای رضایش بگذرم و آنرا زیر پا بگذارم.

و این میسر میشود تنها با اخلاص. که اگر نشود از ریاست.

ریا راه بطلان اخلاص
    1-
    یکی روغنی را به خانه میبرد ظرف روغن از دستش افتاد و شکست و روغن کثیف شد.
    او هم روغن ریخته را نذر امام زاده کرد.

2-
    ...

یاحق
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۸/۲۰, ۰۲:۲۲ : 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری