آرامگاه قاسم بن حسن بن علی(ع)

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آرامگاه قاسم بن حسن بن علی(ع)

آرامگاه قاسم بن حسن بن علی(ع) در کجا می باشد ؟ برخی گفته اند در راه کربلا به نجف در چند کیلومتری جاده است. امروزه هم تابلویش را زده اند درست است؟

monsef;175882 نوشت:
آرامگاه قاسم بن حسن بن علی(ع) را کجا می باشد ؟

با سلام
آرامگاه ايشان در جوار ضريح مظهر حضرت حسين بن علي(ع) و در بين شهداي کربلا مي باشد.

سلام و عرض ادب:Gol:

بنده هم پس یک سوال برام پیش آمد:

کلا آرامگاه هرکدام شهدای کربلا کجاست؟
یعنی اکثر شهدا در جوار حرم امام حسین هستند؟
یه توضیحی خواستم.

ممنون.

monsef;175882 نوشت:
آرامگاه قاسم بن حسن بن علی(ع) در کجا می باشد ؟ برخی گفته اند در راه کربلا به نجف در چند کیلومتری جاده است. امروزه هم تابلویش را زده اند درست است؟

به نظر می آید این بزرگوار قاسم دیگری را در نظر دارند
البته بنده تا به حال موفق به زیارت عتبات عالیات نشده ام اما فکر می کنم این مرقد قاسم که ایشان می فرمایند صحیح نباشد. شاید هم قاسم دیگری از نوادگان امام حسن باشد چرا که به گفته یکی از دوستان کارشناس، در فرزندان امام حسن علیه سلام شمار زیادی به نام قاسم، زید و حسن، نامگذاری شده بودند.
در آخر از دوستانی که به کربلا مشرف شده اند می خواهم که اگر ممکن است این آدرس را پی گیری بفرمایند یا دوستانی که کربلا می روند به این آدرس سری بزنند و حقیت ماجرا را برای ما نیز بیان کنند
بنده با مراجعه به کتابهایی در باب اماکن مقدسه عراق، هرگز چنین نامی را ندیدم.

آذین;176620 نوشت:
سلام و عرض ادب:Gol:

بنده هم پس یک سوال برام پیش آمد:

کلا آرامگاه هرکدام شهدای کربلا کجاست؟
یعنی اکثر شهدا در جوار حرم امام حسین هستند؟
یه توضیحی خواستم.

ممنون.

خودم رفتم یه سرچی کردم به این آدرس رسیدم:

http://ketaab.iec-md.org/IMAM_HOSSEIN/simaaye_karbalaa_sehhati-sardroodi_04

اما در این آدرس نوشته که:
مقبرة دسته‌جمعي عدّه‌اي از شهداي کربلا در زاوية جنوب شرقي حرم سيّدالشهدا (ع) واقع است.

من میخواستم بدونم اون یه عده ی دیگه که در این مکان نیستند، چه کسانی هستند و مقبرشون کجاست.

ممنون :Gol:

آذین;177268 نوشت:
مقبرة دسته‌جمعي عدّه‌اي از شهداي کربلا در زاوية جنوب شرقي حرم سيّدالشهدا (ع) واقع است. من میخواستم بدونم اون یه عده ی دیگه که در این مکان نیستند، چه کسانی هستند و مقبرشون کجاست.

اکثر شهدا در همان مقبر ه دسته جمعی هستند
اما امام حسین علیه السلام و حضرت علی اکبر علیه السلام در داخل ضریح شش گوشه به فاصله چندمتری شهدا هستند
حضرت عباس با فاصلب ه تقربیا زیادی حرم و ضریح مجزایی دراند
حر شهید در روستای در اطراف کربلا که الان داخل شهر شده است.
حبیب بن مظاهر نیز داخل رواق امام حسین علیه السلام بین ضریح مطهر وقتلگاه ضریح مجزایی از شهدا دارند.
حضرت مسلم علیه السلام هم در جوار مسجد کوف هدفن هستند البته ایشان جزء شهدای کربلا نیستند ویکماه قبل ا زشهادت امام حسین علیه السلام به شهادت رسیدند(2)
(1)عتبات عالیات عراق ،دکتر قائدان ،صص115-135
(2)عتبات عالیات عراق ،دکتر قائدان ، ص85

موضوع قفل شده است