صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تفاوت حقوق زن و مرد در اسلام

نوشته
    271
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    841

تفاوت حقوق زن و مرد در اسلام

چرا در اسلام حقوق زنها كمتر است مگه هر دو يك نوع نيستند؟و چرا حداقل اين فروتني در زنها وجود نداره كه بپذيرند؟من با خيلي ها صحبت كردم و ناراضي بودند،مثلا من اگه با كسي ازدواج كنم چرا ان فرد بايد حق داشته باشه هروقت خواست من طلاق بده اگه اينطوره اصلا چرا ازدواج كنم؟يا چرا زنها بعد از ازدواج هيچ اختياري از خود ندارند؟چرا يك زن نميتونه ابراز مخالفت كنه با ازدواج مجدد همسرش؟چرا اگه همسرش اجازه نده نبايد تحصيل كنه؟چرا براي هر چيزي بايد رضايت همسرش را جلب كنه ولي عكسش برقرار نيست؟چرا بعد از جدايي بچه به پدر ميرسه و مادر نقشي نداره؟چرا من كه خدا را دوست دارم و حق ابتداييم اينه كه خدا دوستم داشته باشه اينطور نيست

ویرایش توسط fargol : ۱۳۹۰/۱۰/۱۱ در ساعت ۱۷:۲۴

2. صلوات ها 2

3.  

نوشته
    271
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    841

بيشتر مشكلم اينه چرا زنها از حقوق خود ناراضي ولي مردها راضين حتما يه علتي داره ديگه همه زنها كه بد نميشن حضرت فاطمه هم همسرشون در زمان ايشان فقط يك همسر داشته و نميشه فهميد عكس العمل ايشان چي ميتونسته باشه دوست داشتم همه عالم و ادم بهم ظلم كنند ولي خدا با ما هم مهربان باشه

5. صلوات ها 3

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

نقل قول نوشته اصلی توسط fargol نمایش پست ها
    بيشتر مشكلم اينه چرا زنها از حقوق خود ناراضي ولي مردها راضين حتما يه علتي داره ديگه همه زنها كه بد نميشن حضرت فاطمه هم همسرشون در زمان ايشان فقط يك همسر داشته و نميشه فهميد عكس العمل ايشان چي ميتونسته باشه دوست داشتم همه عالم و ادم بهم ظلم كنند ولي خدا با ما هم مهربان باشه
    با سلام و احترام

ولي من حقيقتاً به هيچ عنوان از جنسيتم ناراحت نيستم و حتي ذره اي فكر نمي كنم به اينكه خدا شايد مردها رو بيشتر دوست داره! و به خانم ها كم اعتنايي كرده.

ضمن اينكه هستند آقايوني هم، كه به خاطر اين همه مسئوليت و وظيفه و... از خدا شكايت مي كنند.

واقعا من كه به آقايون رحمم مياد چون وظايف خيلي سنگيني دارند.

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

7. صلوات ها 8

علاقه
    خدا و همسرم و پدر و مادرم
    نوشته
    1,594
    حضور
    6 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8697

بنام خدا.
    سلام.
    نقل قول نوشته اصلی توسط آذر بانو نمایش پست ها
    حتي ذره اي فكر نمي كنم به اينكه خدا شايد مردها رو بيشتر دوست داره! و به خانم ها كم اعتنايي كرده.
    حضرت زهرا س اولین کسی هست که وارد بهشت میشه.

9. صلوات ها 4

نوشته
    271
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    841

با سلام و احترام

ولي من حقيقتاً به هيچ عنوان از جنسيتم ناراحت نيستم و حتي ذره اي فكر نمي كنم به اينكه خدا شايد مردها رو بيشتر دوست داره! و به خانم ها كم اعتنايي كرده.

ضمن اينكه هستند آقايوني هم، كه به خاطر اين همه مسئوليت و وظيفه و... از خدا شكايت مي كنند.

واقعا من كه به آقايون رحمم مياد چون وظايف خيلي سنگيني دارند.
    سلام ارزومه مثل شما فكر كنم....ولي متاسفانه نميتونم شما از كجا به اين نتيجه رسيديد ممنون ميشم كمكم كنيد

11. صلوات ها 3

علاقه
    وبگردی
    نوشته
    224
    حضور
    4 روز 6 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    14
    آپلود
    0
    گالری
    6
    صلوات
    1999

البته اینکه تعداد خانومهایی که از جنسیت شون ناراضی ان از آقایونی که از جنسیتشون ناراضی ان بیشترن رو قبول دارم. اما علتش رو ناکارآمدی قوانین الهی نمی بینم. یا اینکه خدا زنا رو دوس نداره...
    به نظر من علتش باورهای غلطیه که افکار و مکاتب غربی به خورد زن امروز داده. وگرنه شما دیدگاههای اسلام رو که نگاه کنی باور کن همه چی از آن زنه. اونقدر که من گاهی با خودم میگم یه کمپین یک میلیون امضا برا حمایت از حقوق آقایون راه بندازم.
    من که از جنسیتم خیلی راضی ام، اصلا هم دلم نمیخواد پسر می بودم مگر در یک مورد اونم محرم، صفر برا که بریم هیئت و سینه زنی و بعدم دسته ها برن حرم، چه فازی می ده خداییش...
    به نظر من اینکه یه خانوم دلش بخواد مرد باشه به خاطر اینه که فقط حقوق آقایون رو می بینه نه تکالیفشون رو.مثال می زنم براتون از همین خونه ی خودمون: چند وقت پیش ما بنایی داشتیم و چون بنایی داخل خونه بود قرار شده بود که از نامحرم ها کمک نگیریم. داداش بزرگم یک کم بلد بود بقیه هم شدیم کارگراهای ساده. داداشم یه وسیله ای آورده بود اسم فِرِس( یا فِرِز) بود. باهاش سنگ می بریدن. باور کن من که جرئت نمی کردم به خاموشش دست بزنم انقد که ازش می ترسیدم. شما فک کن سنگ به اون عظمت رو می برید. کلید خاموش روشن دستگاهه بد جایی بود و احتمال می رفت بخوای خاموشش کنی دستت رو بگیره. داداشم منو گذاشتن پای پریز برق که هر وقت گفت من از برق بکشم دستگاهه رو. با این که سیمش خیلی بلند بود و من دور می ایستادم ولی همین که داشتم نگاه می کردم به شدت می ترسیدم و همش برا داداشم صلوات می فرستادم که کاریش نشه. بعد اون، انقد از اون دستگاهه ترسیده بودم که تا یه مدتی بعد نماز برا همه اونایی که شغلشون با اون دستگاه بود دعا می کردم که کاریشون نشه.
    تو این قضیه که خیلی سطحی و پیش پا افتاده بود، با خودم فک می کردم چرا هیچکس از من انتظار نداره که با این دستگاه کار کنم؟( با توجه به اینکه داداشم هم پشت میز نشینه و این کار تخصصش نیس) با توجه به اینکه خودم به بنایی علاقه داشتم و تو سایر زمینه هایی که نیاز به زور بازو نداشت به داداشام کمک می کردم مثل سیمان با آب قاطی کنم یا گچ رو با آب( تازه همونم چون پوست دستم رو اذیت می کرد تا مجبور نمی شدن اجازه نمی دادن). یا مثلا کاشی رو نگه دارم که داداشم سفتش کنه و از اینجور کارا.با این که کار با اون دستگاه زور بازو نمی خواست، تازه با ظرافت زنانه حتما سنگ رو می شد بهتر و تمیز تر هم برید، ولی نه من این پیشنهاد رو دادم که من ببرم و نه داداشام اجازه می دادن من این کار رو بکنم. چرا؟ چون این کار رو دون شان یک زن می دونستن. زن تا جایی که خودش خودش رو باور نکنه و به موقعیتش و وظیفه ی بزرگ وسنگینی که خدا به عهده اش گذاشته واقف نشه نمیشه از مردان و از جامعه انتظار داشت که اون رو به عنوان یک انسان با تمام حقوق انسانیش بشناسن. خود زنان هستند که می تونن با این باور که انسان سازن و خدا بزرگترین رسالت -که همانا هدایت افراده- رو به اونها سپرده، نگاه جامعه رو به خودشون تغییر بدن. نگاهی که بر اساس یک سری شبیخون های فرهنگی وارد کشور ما شده و به جای اسلام به خورد ما داده شده.
    یا علی
    دائم دلم از این و از آن سیر می شود ... دارد زمان رفتن من دیر می شود ... یک کربلا ببر که حسرت به دل شدم ... دارد گدای مادرتان پیر می شود ...

13. صلوات ها 7

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

نقل قول نوشته اصلی توسط fargol نمایش پست ها
    سلام ارزومه مثل شما فكر كنم....ولي متاسفانه نميتونم شما از كجا به اين نتيجه رسيديد ممنون ميشم كمكم كنيد:gol:
    با سلام و احترام

اگر واقعا دنبال باشيد من حاضرم بنويسم كه چجوري به اين باور رسيدم.

فقط خوبه بدونين منم يك روزي مثل شما فكر مي كردم و از خدا ناراحت بودم.

فقط نميدونم چرا امروز اينترنت ما اين همه قاط مي زنه! و من هر يكي دو دقيقه بايد قطع كنم و دوباره وارد بشم.

ان شاءالله تا ظهر درست بشه، من در خدمت هستم.

با تشكر
    موفق باشيد

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

15. صلوات ها 7

علاقه
    مطالعه و تحقیق در زمینه های فرهنگ، رسانه، روانشناسی جم
    نوشته
    244
    حضور
    3 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    1
    گالری
    11
    صلوات
    1134

فقط نميدونم چرا امروز اينترنت ما اين همه قاط مي زنه! و من هر يكي دو دقيقه بايد قطع كنم و دوباره وارد بشم.

ان شاءالله تا ظهر درست بشه، من در خدمت هستم.

اتفاقاً اینترنت ما هم مدتیه قطع و وصل میشه، امیدوارم هر چه زودتر درست بشه.

17. صلوات ها 5

علاقه
    تحقیق در مباحث نقد فلسفه و عرفان؛ آثار استاد حسن میلانی
    نوشته
    439
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    1225

تساوی زن و مرد در مسیر عبودیت

بسم الله الرحمن الرحیم

در بینش توحیدی, انسان _ چه زن و چه مرد _ ,مخلوق خداوند است :

وَ اللَّهُ خَلَقَكُمْ مِنْ تُرابٍ ثُمَّ مِنْ نُطْفَةٍ ثُمَّ جَعَلَكُمْ أَزْواجاً :

خداوند شما را ابتدا از خاك و سپس از نطفه آفرید. آن گاه جفتهاى یكدیگر قرارتان داد

و هدف از خلقت جن و انس بندگی خداست.و بندگی کمال مخلوق است و خداوند انسان را برای رساندن به کمال آفرید از روی رحمت و کرم خود

وَ ما خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلاَّ لِیَعْبُدُونِ:

و جن و انس را نیافریدم مگر براى این كه مرا بندگى كنند.

در حالیکه خود نیازی به آفرینش ایشان نداشت :

والله غنی عن العالمین :

قطعا خدا از جهانیان بى‏نیاز است.

بنابراین آنکس که در مسیر بندگی پیشتر ,–چه زن و چه مرد -, نزد خداوند عزیزتر :

یا أَیُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْناكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَ أُنْثى‏ وَ جَعَلْناكُمْ شُعُوباً وَ قَبائِلَ لِتَعارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلیمٌ خَبیرٌ

اى مردم! ما شما را از یك مرد و زن آفریدیم، و شما را تیره‏ها و قبیله‏ها قرار دادیم تا یكدیگر را بشناسید [و اینها ملاك امتیاز نیست‏]، قطعا ارجمندترین شما نزد خدا پرهیزگارترین شماست. بى‏تردید خداوند داناى آگاه است.

و در این مسیر نه تنها خداوند اجر هیچکس را – چه زن و چه مرد - ضایع نمی گرداند :

فَاسْتَجابَ لَهُمْ رَبُّهُمْ أَنِّی لا أُضیعُ عَمَلَ عامِلٍ مِنْكُمْ مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثى‏ بَعْضُكُمْ مِنْ بَعْضٍ

پس پروردگارشان [دعاى ایشان را] اجابت كرد كه من عمل هیچ عاملى از شما را، اعم از مرد یا زن تباه نمى‏كنم. شما همگى از یكدیگرید

و نه تنها ذره ای به کسی ظلم نمی شود :

وَ مَنْ یَعْمَلْ مِنَ الصَّالِحاتِ مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثى‏ وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَأُولئِكَ یَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ وَ لا یُظْلَمُونَ نَقیراً

و هر كه از مرد و زن كارهاى شایسته كند در حالیكه مؤمن باشد آنها داخل بهشت مى‏شوند و ذره‏اى به آنها ستم نمى‏رود

بلکه خالق متعال انسانی را- چه زن و چه مرد – که در مسیر عبودیت گام بزند, به حیات پاک زنده می گرداند :

مَنْ عَمِلَ صالِحاً مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثى‏ وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَلَنُحْیِیَنَّهُ حَیاةً طَیِّبَةً وَ لَنَجْزِیَنَّهُمْ أَجْرَهُمْ بِأَحْسَنِ ما كانُوا یَعْمَلُونَ:

هر كس از مرد یا زن كار شایسته كند- در حالى كه مؤمن باشد- قطعا او را با زندگى پاكیزه‏اى حیات حقیقى مى‏بخشیم و مسلما اجرشان را بر پایه بهترین كارى كه مى‏كردند مى‏دهیم

و به بهشت برین می رساند :

مَنْ عَمِلَ سَیِّئَةً فَلا یُجْزى‏ إِلاَّ مِثْلَها وَ مَنْ عَمِلَ صالِحاً مِنْ ذَكَرٍ أَوْ أُنْثى‏ وَ هُوَ مُؤْمِنٌ فَأُولئِكَ یَدْخُلُونَ الْجَنَّةَ یُرْزَقُونَ فیها بِغَیْرِ حِسابٍ:

هر كه بدى كند، جز به قدر آن مجازات نمى‏شود، و كسانى كه كار شایسته كنند- چه مرد و چه زن- و مؤمن باشند، آنها داخل بهشت شده، در آن جا بى‏حساب روزى داده مى‏شوند

در بینش توحیدی مردان و زنان با ایمان دوستان یکدیگرند و در مسیر بندگی یکدیگر را یاری رسانند :

وَ الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَ یُقیمُونَ الصَّلاةَ وَ یُؤْتُونَ الزَّكاةَ وَ یُطیعُونَ اللَّهَ وَ رَسُولَهُ أُولئِكَ سَیَرْحَمُهُمُ اللَّهُ إِنَّ اللَّهَ عَزیزٌ حَكیمٌ:

و مردان و زنان با ایمان یار و دوستدار یكدیگرند كه امر به معروف و نهى از منكر مى‏كنند و نماز به پا مى‏دارند و زكات مى‏دهند و از خدا و پیامبرش فرمان مى‏برند. آنان را خدا به زودى مشمول رحمت قرار مى‏دهد [و] خداوند شكست‏ناپذیر، حكیم است.

و زنان همچون مردان می توانند در تمام کمالات بندگی همچون صبر ,خشوع و... پیش روند :

إِنَّ الْمُسْلِمینَ وَ الْمُسْلِماتِ وَ الْمُؤْمِنینَ وَ الْمُؤْمِناتِ وَ الْقانِتینَ وَ الْقانِتاتِ وَ الصَّادِقینَ وَ الصَّادِقاتِ وَ الصَّابِرینَ وَ الصَّابِراتِ وَ الْخاشِعینَ وَ الْخاشِعاتِ وَ الْمُتَصَدِّقینَ وَ الْمُتَصَدِّقاتِ وَ الصَّائِمینَ وَ الصَّائِماتِ وَ الْحافِظینَ فُرُوجَهُمْ وَ الْحافِظاتِ وَ الذَّاكِرینَ اللَّهَ كَثیراً وَ الذَّاكِراتِ أَعَدَّ اللَّهُ لَهُمْ مَغْفِرَةً وَ أَجْراً عَظیماً:

بى‏گمان، مردان و زنان مسلمان، و مردان و زنان با ایمان، و مردان و زنان اطاعت پیشه، و مردان و زنان راستگو، و مردان و زنان شكیبا، و مردان و زنان فروتن و مردان و زنان صدقه دهنده، و مردان و زنان روزه‏دار، و مردان و زنان پاكدامن، و مردان و زنانى كه خدا را فراوان یاد مى‏كنند، خداوند براى [همه‏] آنها آمرزش و پاداشى بزرگ فراهم ساخته است.

و حتی ضرب المثل شوند برای ایمان آورندگان! :

وَ ضَرَبَ اللَّهُ مَثَلاً لِلَّذینَ آمَنُوا امْرَأَتَ فِرْعَوْنَ إِذْ قالَتْ رَبِّ ابْنِ لی‏ عِنْدَكَ بَیْتاً فِی الْجَنَّةِ وَ نَجِّنی‏ مِنْ فِرْعَوْنَ وَ عَمَلِهِ وَ نَجِّنی‏ مِنَ الْقَوْمِ الظَّالِمینَ:

و خدا براى كسانى كه ایمان آورده‏اند، همسر فرعون را مثل آورده، آن‏گاه كه گفت پروردگارا! براى من نزد خویش در بهشت خانه‏اى بساز و مرا از [شرّ] فرعون و عمل او نجات ده و مرا از مردم ستمكار برهان.

و یا همچون مریم مقدس :

وَ إِذْ قالَتِ الْمَلائِكَةُ یا مَرْیَمُ إِنَّ اللَّهَ اصْطَفاكِ وَ طَهَّرَكِ وَ اصْطَفاكِ عَلى‏ نِساءِ الْعالَمینَ:

و هنگامى كه فرشتگان گفتند: اى مریم! خداوند تو را برگزید و پاكیزه داشت و تو را بر زنان جهان برترى داد

وَ مَرْیَمَ ابْنَتَ عِمْرانَ الَّتی‏ أَحْصَنَتْ فَرْجَها فَنَفَخْنا فیهِ مِنْ رُوحِنا وَ صَدَّقَتْ بِكَلِماتِ رَبِّها وَ كُتُبِهِ وَ كانَتْ مِنَ الْقانِتینَ:

و مریم دختر عمران را [مثل آورده‏] كه دامان خود را پاك نگاه داشت پس ما از روح خود در آن دمیدیم و او سخنان پروردگار خود و كتاب‏هاى او را تصدیق نمود و از فرمانبرداران بود.

و سرانجام سیر بندگی انسان – چه زن و چه مرد – رسیدن به رستگاری عظیم است :

لِیُدْخِلَ الْمُؤْمِنینَ وَ الْمُؤْمِناتِ جَنَّاتٍ تَجْری مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ خالِدینَ فیها وَ یُكَفِّرَ عَنْهُمْ سَیِّئاتِهِمْ وَ كانَ ذلِكَ عِنْدَ اللَّهِ فَوْزاً عَظیماً:

تا مردان و زنانى را كه ایمان آورده‏اند، به بهشت‏هایى داخل كند كه از پاى درختانش نهرها جارى است و در آن جاویدان بمانند و بدى‏هایشان را از آنها بپوشاند و این در پیشگاه خدا كامیابى بزرگى است.

یَوْمَ تَرَى الْمُؤْمِنینَ وَ الْمُؤْمِناتِ یَسْعى‏ نُورُهُمْ بَیْنَ أَیْدیهِمْ وَ بِأَیْمانِهِمْ بُشْراكُمُ الْیَوْمَ جَنَّاتٌ تَجْری مِنْ تَحْتِهَا الْأَنْهارُ خالِدینَ فیها ذلِكَ هُوَ الْفَوْزُ الْعَظیمُ:

روزى كه مردان و زنان مؤمن را مى‏بینى كه نورشان پیشاپیش آنها و به جانب راستشان شتابان مى‏رود، [به آنها گفته مى‏شود:] مژده‏ى شما امروز باغ‏هایى است كه از پاى درختانش نهرها جارى است، [و] در آنها جاویدانید. این همان كامیابى بزرگ است.

حال انسانی که خود را شناخته و دانسته که چرا او را آفریدند از اعماق وجود ایمان دارد که عمل به آنچه خالق حکیم و مهربان در قالب دین بر او عرضه داشته تنها راه رستگاری اوست.

او می داند که خداوند حکیم است و تفاوتهایی که در آفرینش مرد و زن قرار داده نه به گزاف بلکه به جهت بقاء و مصلحت جامعه بشریت بوده است و در نهایت همه برای رساندن او به کمال .

او می داند که اصل خلقت او به جهت تفضل خالق او بوده و نه استحقاقی از جانب او
    چه رسد به تفاوتها و کم و زیادهای خلقت !
    که البته در همه آنها حکمتی نهفته است چه آن حکمتها را بداند و چه نداند.
    همینکه می داند خداوند حکیم است کافیست.

چه زیبا فرموده خدای بلند مرتبه :

وَ لا تَتَمَنَّوْا ما فَضَّلَ اللَّهُ بِهِ بَعْضَكُمْ عَلى‏ بَعْضٍ لِلرِّجالِ نَصیبٌ مِمَّا اكْتَسَبُوا وَ لِلنِّساءِ نَصیبٌ مِمَّا اكْتَسَبْنَ وَ سْئَلُوا اللَّهَ مِنْ فَضْلِهِ إِنَّ اللَّهَ كانَ بِكُلِّ شَیْ‏ءٍ عَلیماً:

و چیزى را كه خدا بدان برخى از شما را بر برخى دیگر برترى داده آرزو نكنید.مردان را از آنچه كسب كرده‏اند بهره‏اى است و زنان را از آنچه به دست آورده‏اند بهره‏اى است. و [هر چه خواهید] از فضل خدا بخواهید كه بى‏گمان خدا به هر چیزى آگاه است.

بسیاری از شبهات عقیدتی ناشی از عدم ایمان حقیقی به این جمله است:

إِنَّ اللَّهَ كانَ بِكُلِّ شَیْ‏ءٍ عَلیماً !‏

19. صلوات ها 9

علاقه
    مطالعه و تحقیق در زمینه های فرهنگ، رسانه، روانشناسی جم
    نوشته
    244
    حضور
    3 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    17
    آپلود
    1
    گالری
    11
    صلوات
    1134

توضیح خوبیه ولی در اینجا موقعیت فرد بیرون از دین است و داره از محتوای درون دین سؤال میکنه پس شاید بهترین جواب نباشه.

به نظر من یک جواب عقلی و استدلالی یا تجربی میتونه بهتر باشه.

بسیاری از شبهات عقیدتی ناشی از عدم ایمان حقیقی به این جمله است:

إِنَّ اللَّهَ كانَ بِكُلِّ شَیْ‏ءٍ عَلیماً !‏
    در این مورد چندان با شما موافق نیستم.

ویرایش توسط ضرب المثل : ۱۳۹۰/۱۰/۱۲ در ساعت ۱۲:۳۵

21. صلوات ها 2

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری