مردانی که دیگر مایه آرامش زنان نیستند

تب‌های اولیه

155 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

سلام
میخوام یه چیزیو بذارم اینجا و نظراتتونو بدونم .
با یه مثال شروع میکنم
این داستان واقعی است :ok:

یک خانواده سه نفره .
یه خانوم با یه آقا و یه بچه 1 ساله .
خانوم و آقا شاغل . به علت نیاز جامعه به شغل خانوم (البته اگه خانوم کار نکنه مردم نمیمیرن ) و هم نیاز مالی خانواده به درآمد خانوم و هم علاقه ی خانوم به شغلش.

یعنی کلا نمیشه خانوم کار نکنه .

خانوم خونه حداقل نصف و حداکثر تمام حقوق ماهیانشو دو دستی تقدیم به آقای خونه میکنه تا بزنه به زخم زندگیش.

هر دونفر به همراه بچشون سر یه ساعت معینی میان خونه . آقای خونه بعد از لباس عوض کردن و شستن دست و روش ، میشینه پای تلویزیون .
خانوم بدون اینکه لباسشو در بیاره میره تو آشپزخونه تا غذایی رو که دیشب آماده کرده بودو گرم کنه . بعد لباسشو عوض میکنه و دست و صورت بچشو میشوره و بهش شیر میده .

ادامه دارد...

بعد از ناهار سفره جمع میشه و هر دو استراحت میکنن . البته تو این مدت استراحت بچه دو بار بیدار میشه و مادر بیدار میشه و به بچش شیر میده که بچه بخوابه (همین باعث اختلال خواب میشه )
عصر مادر چای دم میکنه و بچه همینطور مثل چسب دوقلو بهش چسبیده . بعد ا زچایی میره دنبال درست کردن شام و شستن ظرفهای ناهار و و بچه همچنان ......
نهار فردا رو هم اماده میکنه .

پدر داستان کجاست ؟ :Gig:اگه پیداش کردین به ما هم نشون بدین .

اگه از مرتب کردن خونه و جارو کشیدن و لباس شستن و ... بگذریم ،
بعد از خوردن شام مادر ظرفها رو میشوره . قطره های مکمل غذایی بچه رو بهش میده . عوضش میکنه ( تو این مدت یه 4 دفعه ای این کار رو کرده ) و بهش شیر میده ( توی این مدت 10 دفعه این کار رو کرد ) و با هزار زحمت بچه رو میخوابونه و تا صبح هم چند دفعه به خاطر گریه و دلدرد و شیر دادن به بچه بیدار میشه .
و ...

صبح هم سریع آماده میشه که با هم برن سر کار و...

از پای گیرنده ها تکون نخورین داستان همچنان ادامه دارد .

زن دوست داره راحت بخوابه .
زن دوست داره کتاب بخونه .

زن دوست داره بره تو نت و از اون استفاده کنه .
زن دوست داره فیلم سینمایی رو کامل و بدون دغدغه ببینه .
زن دوست داره یه شب برای گریه ی بچه به خاطر دلدرد بیدار نشه .
زن دوست داره بره خرید ( که با داشتن بچه نمیتونه راحت خرید کنه )
زن دوست داره به جاها و مهمونی هایی بره که مجبور نباشه بچه رو با خودش ببره .
و زن دوست داره خیلی کارها انجام بده که نمیتون و این مساوی میشه با نا آرامی و نا آرامی مساوی با افسردگی و افسردگی مساوی با ....

راستی شما مرد ماجرا رو که وسطای داستان گم شده بود پیدا کردین ؟

من پیداش کردم . :yes:

مرد ماجرا رفته تو یه سایتی :Computer:(اسک دین نه مثلا یه سایت دیگه . لطفا به کسی بر نخوره ) برگشته اونجا پست زده که :
مگه خانومها نباید مایه آرامش مردها باشن ؟
خانوم من همش به بچه میرسه و به من توجهی نمیکنه و همش منو عذاب میده .
لباس خوب نمیپوشه . همش میخواد بخوابه . و ....

من آرامشی تو زندگی ندارم و از این حرفا ...:moteajeb:

رسول خدا -ص- فرمود : هر چه ايمان انسان كامل تر باشد به‏ همسرش بيشتر اظهار محبت مي نمايد.

حضرت محمد صلي الله عليه و اله فرموده اند :
از ما نيست کسي که وسعت زندگي بر او داده شود و او بر خانواده اش سخت بگيرد.
مستدرک ج 2 ص 643 به نقل از رساله امام سجاد عليه السلام ، شرح نراقي

امام سجاد عليه السلام فرموده اند :
دوست دارم پولي داشته ، وارد بازار شوم و از قصابي گوشتي بخرم و براي همسر و عائله ام ببرم. من اين کار را از آزاد کردن بنده در راه خداوند تبارک و تعالي بيشتر دوست دارم.
بحار ج 46 ص 66 به نقل از کافي ج 2 ص 12 به نقل از رساله امام سجاد عليه السلام ، شرح نراقي

امام صادق عليه السلام درمورد حقي که زن بر شوهرش دارد فرمود :
حق زن بر شوهر ، غذا دادن ، لباس پوشاندن ، با او خوشرفتاري کردن و رو ترش نکردن است اگر مردي چنين رفتاري نمايد ، وظيفه شرعي خود را در ازاي حقوق همسرش به انجام رسانيده است.
بحار ج 104 ص 151 به نقل از رساله امام سجاد عليه السلام ، شرح نراقي

حضرت زهرا سلام الله عليها فرمودند :
بهترين شما کسي است که در برخورد با مردم نرم تر و مهربان تر باشد و ارزشمندترين مردم کساني هستند که با همسرانشان مهربان و بخشنده اند. دلال الامامه و کنزالعمال ، ج ‌7، ص 225

رسول خدا صلى الله عليه و آله فرمود :
بهترين شما مردى است‏ كه با همسرش به خوبى رفتار كند و من از همه شما نسبت ‏به همسرم‏ خوشرفتارتر هستم.
وسائل ج 14 ص 122

حضرت محمد (ص) :
هر که زني گيرد و در خاطر داشته باشد که مهر او را نپردازد هنگام مرگ چون زتاکاران بميرد ...
نهج الفصاحه ، حديث 1031

با سلام

سرکار نکیسا تمام شد

مطالبتان ؟؟؟

سلام بر دوستان دلم براتون تنگ شده بود

سرکار نکیسای عزیز چه پست های جالبی زدید خیلی قشنگه :Gol:

حرف دل همه ماست .

اما فکر نمی کنید علتش چیه هر کی این داستان رو بخونه فکر می کنه خانمه علت مشکلاته چون نباید سرکار بره و میره ؟!

به نظر من هم خانم هایی که تو زندگی شون اینجوری دچار مشکلن که خیلیا اینجورین نباید برن سرکار بزارن همون شوهر کار کنه و با حقوقش بسازن تا هم آرامش داشته باشن و هم بچه ها رو درست تربیت کنن .

بازم از مطالب زیباتون تشکر می کنم :hamdel:

طاها110;174825 نوشت:
با سلام

سرکار نکیسا تمام شد

مطالبتان ؟؟؟

راستش نه . ولی ترجیح میدم اول نظر دوستان رو بشنوم بعد .

البته داستان هم یه کم سانسور شد ولی امیدوارم دوستان مطلبو گرفته باشن .

سامیه سلطانی;174826 نوشت:

اما فکر نمی کنید علتش چیه هر کی این داستان رو بخونه فکر می کنه خانمه علت مشکلاته چون نباید سرکار بره و میره ؟!

به نظر من هم خانم هایی که تو زندگی شون اینجوری دچار مشکلن که خیلیا اینجورین نباید برن سرکار بزارن همون شوهر کار کنه و با حقوقش بسازن تا هم آرامش داشته باشن و هم بچه ها رو درست تربیت کنن .

سلام
میدونید وقتی خانوم نره سر کار چی میشه؟
اقا میاد خونه خدا نکنه غذا دیر اماده بشه یا اماده نباشه یا یه جا نامرتب باشه...

میگه:
خوبه مثه خانومای دیگه کارمندنیستی!! میخوام بدونم چیکار میکنی که نرسیدی ....
و در کمال بی منطقی هزار حرف دیگه میزنن و حتی اجازه نمیدن جوابشونو بدی!!!!!!
خدانکنه مرد ایمانش کم باشه خدا نکنه خدا شناس نباشه
دوستان دعا کنیم مرد زندگیمون خدایی باشه وگرنه کلامون پس معرکه است
موفق باشید:Gol:

وَ إِنْ خِفْتُمْ شِقَاقَ بَیْنهِِمَا فَابْعَثُواْ حَكَمًا مِّنْ أَهْلِهِ وَ حَكَمًا مِّنْ أَهْلِهَا إِن یُرِیدَا إِصْلَاحًا یُوَفِّقِ اللَّهُ بَیْنهَُمَا إِنَّ اللَّهَ كاَنَ عَلِیمًا خَبِیرًا

و اگر از جدایى و شكاف میان آن دو (همسر) بیم داشته باشید، یك حکم از خانواده شوهر، و یك حکم از خانواده زن انتخاب كنید (تا به كار آنان رسیدگى كنند). اگر این دو داور، تصمیم به اصلاح داشته باشند، خداوند به توافق آنها كمك مى‏كند زیرا خداوند، دانا و آگاه است (و از نیات همه، با خبر است).

(نساء،35)

با سلام و احترام

به نظرم در اين موارد نميشه به اين راحتي قضاوت كرد.

بايد حرف هر دو رو دقيق گوش كنيم.

بالاخره مردي كه خانم شاغل يا كارمند انتخاب ميكنه بايد واقعا همكاري و كمك لازم رو با همسرش در خونه داشته باشه.
و خانم هم سعي كنه وقت بيشتري رو در خونه و براي همسرش بذاره، چون واقعاً خير دنيا و آخرتش در جلب رضايت شوهر هست.

زن و شوهر حقوقي نسبت به هم دارند و همچنين تفاوت هاي بسيار زيادي در اخلاق و رفتار و نياز و...

و متاسفانه الان كمتر دختر و پسري هست كه نسبت به اين حقوق كاملا آگاه باشه، در مورد روحيات، نيازها و اخلاقيات طرف مقابل آگاهي هاي لازم رو داشته باشه.

و همچنين روحيه صبر و تحمل و گذشت و همكاري و.... خيلي كمرنگ شده.

از اين جهت اكثر زوج هاي جوان وقتي ازدواج مي كنند چند ماه اول خيلي خوش و خرمند و بعد از اون تازه سردي ها و... شروع ميشه!
و متاسفانه به غير از طلاق هاي محضري، روز به روز آمار طلاق هاي عاطفي هم داره بيشتر ميشه.

موفق باشيد.

با سلام

با اجازه دوستان بنده مطالب را از هم جدا کنم تا یکاسه نشه و با یک چوب همه را نرونیم
با جدا کردن مطالب و تحلیل و اقامه دلیل برای هر کدام بتوانیم به نتیجه خوبی برسیم

دوستان عزیزم

مطلب دوتا است

یک: انچه که اصل است و باید باشد یعنی دین وظیفه افراد را مشخص کرده است و قانون دین است و مسلمین موظف به رعایت ان طبق دستوات الهی اند

دو: انچه که الان بالفعل در بین خانواده ها جاری است

در بحث اول تبیین قلمرو و حدود و صغور وظایف زن و مرد است در قوانین دین
و در بحث دوم
رداختن به انچه که مردم با ان مواجهه اند
و خود بحث دوم نیز یم تواند به شاخه هایی تقسیم شود
من جمله اسیب شناسی چرایی برخورد تند اقا با خانواده؟
چگونگی اصلاح رفتار خانم و اقا ؟؟
و...................

با این توضیحات سوال اصلی را مشخص می کنیم
آیا دین ظیفه خانم و اقا را مشخص کرده است یا نه؟؟؟

و سوالات فرعی:

ایا وظیفه خانم کار بیرون از خانه است؟؟
ایا دین وظیفه خانم را برای کار در بیرون از منزل مشخص کرده است؟؟
ایا رسیدن به رفاه بیشتر در زندگی می تواند مجوزی برای کار خانم بیرون از منزل باشد؟(این سوال کار خانمی که به علت مشکلات مالی و ....کار می کند را در نظر گرفته است)

دوستان نظرات خودشان را بفرمایید

تا ادامه بحث

طاها110;174865 نوشت:
: انچه که اصل است و باید باشد یعنی دین وظیفه افراد را مشخص کرده است و قانون دین است و مسلمین موظف به رعایت ان طبق دستوات الهی اند

این خیلی قشنگ و شیرینه .

جالبه که ما همه ادعای دینداری داریم و روش هم پافشاری میکنیم ولی تنها چیزی که از دین میدونیم رعایت کردن حجاب و نماز خوندن و روزه گرفتنه .

اگه دین تو زندگی پیاده میشد که این مشکلات نبود .

nakisa;174805 نوشت:

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

با تشکر از نکیسای عزیز:Gol: ومتن زیبا وواقعی شان :Gol:

بزرگوار اما اینجا یک سؤال مهم پیش می آید !

مگر در طول تاریخ تا به حال لحظه ای را سراغ دارید که مردان مایه ی آرامش زنان بوده باشند ؟؟؟:!!!::ok::ok::ok:که شما مرقوم فرمودید (دیگر مایه ی آرامش نیستند)

حق یارتان :Sham:

حالا بذارین این داستانو طبق دین براتون ترجمه کنم :

خانوم و اقا با هم از سر کار میان خونه . وقتی میرسن خونه بچه میاد به استقبالشون (یه نفر تو خونه از بچه مراقبت میکنه )

زن و مرد بچشونو میبوسن و میرن که لباسشونو عوض کنن . غذا آماده هست (یا از بیرون غذا گرفتن یا مرد ، یکی رو آورده که این کارو براش انجام بده )

بعد ا زخوردن ناهار با هم استراحت میکنن .

بعد از ظهر پدر درحالی که داره با بچه بازی میکنه ، مادر چای میاره و باهم از با هم بودن لذت میبرن . موقع نماز با هم میرن مسجد و برمیگردن .
شام اماده میشه و مرد سفره رو جمع میکنه و ظرفها رو میشوره و خانوم هم به بقیه کارهای خونه میرسه .

شب بچه رو میخوابونه و ....

طه;174885 نوشت:
سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

با تشکر از نکیسای عزیز:gol: ومتن زیبا وواقعی شان :gol:

بزرگوار اما اینجا یک سؤال مهم پیش می آید !
مگر در طول تاریخ تا به حال لحظه ای را سراغ دارید که مردان مایه ی آرامش زنان بوده باشند ؟؟؟:!!!::ok::ok::ok:که شما مرقوم فرمودید (دیگر مایه ی آرامش نیستند)

حق یارتان :sham:

خواهش میکنم .
بله بوده .
مثالش پدر خودم .
ماه
همه جوره هوای مادرمو داره .
البته مادرم هم واقعا از خودش مایه میذاره برای این زندگی .

راستش این جور مردا هستن ولی نسلشون کم کم داره مثل بوووووووووووق:Cheshmak: منقرض میشه

فقط نسل اونجور مردان منقرض شده سرکار نکیسا؟؟؟؟؟

به نظر من همه زن و هم مرد میتونن دارای تمام خصلتها باشن ..

جناب طه ایا مرد مایه ارمش نیست؟؟؟؟؟؟

اینکار شما یعنی قضاوت...

nakisa;174890 نوشت:
حالا بذارین این داستانو طبق دین براتون ترجمه کنم :

با سلام

مثل این که ما اینجا هر چی بگی بی فایده است

خانم دکتر

به مطالب خود ادامه دهید

بحث اصلی و اصولی و رسیدن به جواب دینی ..........................!!!!!! برامون ارزو شده

بزرگوار دین با اصل سوال شما مشکل دارد
حالا شما چطور می خواهید نظر و خانواده دینی را وقتی از سرکار می ایند بنویسید!!!!!!!!

طاها110;174903 نوشت:

با سلام

مثل این که ما اینجا هر چی بگی بی فایده است

خانم دکتر

به مطالب خود ادامه دهید

بحث اصلی و اصولی و رسیدن به جواب دینی ..........................!!!!!! برامون ارزو شده

بزرگوار دین با اصل سوال شما مشکل دارد
حالا شما چطور می خواهید نظر و خانواده دینی را وقتی از سرکار می ایند بنویسید!!!!!!!!

با شما موافقم ، تعصب زیاد شده تو همه ی تاپیک ها..

تعصب جای حقیقت رو گرفته...

nakisa;174893 نوشت:
همه جوره هوای مادرمو داره . البته مادرم هم واقعا از خودش مایه میذاره برای این زندگی .

باز سلام

کار بنده این است که تفصسل بدم بین مباحث تا خلطی صورت نگیره و درست حرکت کنیم در راه تعقل
اینجا برا نتیجه گیری فرصت نیست و همچنین حوصله

بزرگوار
هوا هم را داشتن و مایه گذاشتن برای زندکی با زندگی دینی دوتا بحث است
افراد می توانند زندگی غیر دینی داشته باشند و همچنین برای هم بمیرند و هوای هم را داشته باشند (منظورم مثال است و خانواده شما نیست)

این مطالب را از هم جدا کنیم

بحث ما این است که زندگی دینی یعنی چه؟؟؟؟؟

همین

طاها110;174903 نوشت:
بزرگوار دین با اصل سوال شما مشکل دارد حالا شما چطور می خواهید نظر و خانواده دینی را وقتی از سرکار می ایند بنویسید!!!!!!!!

ببخشید ! من منظورتونو درست متوجه شدم ؟
شما میگید دین مخالف کار کردن خانومها در بیرون از منزل هست؟

من جایی نخوندم .
اگه سندی دارین میشه لطف بفرمایین؟

nakisa;174916 نوشت:
شما میگید دین مخالف کار کردن خانومها در بیرون از منزل هست؟

با سلام

عجب
خانم دکتر شما دیگه چرا؟؟؟؟

بنده کجا چنین مطلبی گفتم؟؟؟

شما برداشت خود از مطالب بنده را چرا به نام بنده می زنید؟؟؟؟

تمام سخن بنده این است بیایید در بحث و مباحثه به نتیجه برسیم که نظر اسلام در مورد زندگی بیرون از خانه چیست؟؟؟

همین

ســلام:Gol:

طه;174885 نوشت:
مگر در طول تاریخ تا به حال لحظه ای را سراغ دارید که مردان مایه ی آرامش زنان بوده باشند ؟؟؟که شما مرقوم فرمودید (دیگر مایه ی آرامش نیستند)

شايد خانمها اين متن رو بخونند و بگن به به چه متن قشنگي در دفاع از حقوق زنان نوشته شده و

واقعا حرف دل ما رو زده و ... از روي تعصب و دور از حقيقت مثل نقل قول بالا خوب و بد رو با هم

بسوزونند. يعني انصافا مردي نيست كه مايه آرامش همسرش شده باشه!:no:

اما اگر با سوالاتي كه جناب طاها مطرح كردن و تقسيم بندي خوبي كه داشتن پيش بريد كاملا

متوجه اشكالات اين متن خواهيد شد.

متن دوست عزيزم نكيسا كمي حق است و كمي باطل

بايد از هم تفكيك بشه تا به جواب صحيح رسيد.

:Gol:

طاها110;174910 نوشت:
بحث ما این است که زندگی دینی یعنی چه؟؟؟؟؟

بله
شما بفرمایید زندگی دینی یعنی چه؟
آیا به نظر شما خانوم اگه کار نکنه، زندگی دینی میشه؟

من خانومهای خونه دار زیادی رو دیدم که همین مشکل رو دارن .

من نمیدونم کار شما چیه یا قراره از این بحث به چه نتیجه ای برسین و با کلمات هم بازی نمیکنم .
من ماجرایی رو که واقعیت داشت رو تعریف کردم و نظر خودمو گفتم و خواستم نظر بقیه رو هم بدونم . هیچ تعصبی هم به هیچ قشری ندارم .

خواهش میکنم که فکر نکنین من عصبانی هستم .
این متن رو با آرامش بخونین لطفا

طاها110;174922 نوشت:
عجب خانم دکتر شما دیگه چرا؟؟؟؟ بنده کجا چنین مطلبی گفتم؟؟؟ شما برداشت خود از مطالب بنده را چرا به نام بنده می زنید؟؟؟؟

من منظور شما رو نگرفتم .
ببخشید
لطفا بیشتر توضیح بدین

من فکر میکنم این تاپیک هم مثل تاپیکهای دیگه
مردها از مردها دفاع میکنن
زنها هم که مسلما از زنها دفاع میکنن
فقط تعداد کمی از دوستان از دین و حق شرعی و منطق حرف میزنن

delete;174927 نوشت:
من فکر میکنم این تاپیک هم مثل تاپیکهای دیگه
مردها از مردها دفاع میکنن
زنها هم که مسلما از زنها دفاع میکنن
فقط تعداد کمی از دوستان از دین و حق شرعی و منطق حرف میزنن

کسی باید از دین حرف بزنه که خودش به دین عمل کنه .وگرنه به دل آدم نمیشینه.

واسه همین از دین کم حرف زده میشه

nakisa;174925 نوشت:
من نمیدونم کار شما چیه یا قراره از این بحث به چه نتیجه ای برسین و با کلمات هم بازی نمیکنم .

سلام
عرض ادب و احترام
دوستان گرامی
جناب طاها از کارشناسان خوب اسک دین بودند که به دلیل کمبود وقت فعلا به طور رسمی در سایت نیستند و ایدی معمولی دارند ایشون از اساتید قدیمی اسک دین هستند توجه داشته باشید مطالبشون همیشه کارشناسی است و به دور از احساسات
لطفا با آرامش نظرات خود را مطرح کنید تا بحث خوب جلو برود
با تشکر

nakisa;174925 نوشت:
خواهش میکنم که فکر نکنین من عصبانی هستم . این متن رو با آرامش بخونین لطفا

با سلام

نه بزرگوار
بنده چنین فکری نمی کنم و اصلا عصبانیت زیبنده مباحث علمی نیست

nakisa;174926 نوشت:
من منظور شما رو نگرفتم . ببخشید لطفا بیشتر توضیح بدین

به روی چشم توضیح خواهم داد

delete;174927 نوشت:
من فکر میکنم این تاپیک هم مثل تاپیکهای دیگه مردها از مردها دفاع میکنن زنها هم که مسلما از زنها دفاع میکنن فقط تعداد کمی از دوستان از دین و حق شرعی و منطق حرف میزنن

ان شاء الله که همه مان حرف دین رابزنیم
دعا کنیم علمی و با برهان ومنطق و استدلال سخن بگوییم و به جواب علمی برسیم

مـهـدی;174929 نوشت:
جناب طاها از کارشناسان خوب اسک دین بودند که به دلیل کمبود وقت فعلا به طور رسمی در سایت نیستند و ایدی معمولی دارند ایشون از اساتید قدیمی اسک دین هستند توجه داشته باشید مطالبشون همیشه کارشناسی است و به دور از احساسات لطفا با آرامش نظرات خود را مطرح کنید تا بحث خوب جلو برود با تشکر

مهدی عزیز
شما لطف دارین
ممنون

بنده خادم عزیزان در سایت هستم و اکر توفیقی باشه در خدمت دوستان ام و استفاده می کنم از مطالب عزیزان

بزرگواران اجازه بفرمایید بنده مطالب قبلی خود را دوباره بیان کنم با این سوالات جلو بریم
موافقین بسم الله
تایپک نزنند همون صلوات کافیه
مخالفین هم نظر بدن

مطلب دوتا است

یک: انچه که اصل است و باید باشد یعنی دین وظیفه افراد را مشخص کرده است و قانون دین است و مسلمین موظف به رعایت ان طبق دستوات الهی اند

دو: انچه که الان بالفعل در بین خانواده ها جاری است

در بحث اول تبیین قلمرو و حدود و صغور وظایف زن و مرد است در قوانین دین
و در بحث دوم
رداختن به انچه که مردم با ان مواجهه اند
و خود بحث دوم نیز یم تواند به شاخه هایی تقسیم شود
من جمله اسیب شناسی چرایی برخورد تند اقا با خانواده؟
چگونگی اصلاح رفتار خانم و اقا ؟؟
و...................

با این توضیحات سوال اصلی را مشخص می کنیم
آیا دین ظیفه خانم و اقا را مشخص کرده است یا نه؟؟؟

و سوالات فرعی:

ایا دین وظیفه خانم را برای کار در بیرون از منزل مشخص کرده است؟؟
ایا رسیدن به رفاه بیشتر در زندگی می تواند مجوزی برای کار خانم بیرون از منزل باشد؟(این سوال کار خانمی که به علت مشکلات مالی و ....کار می کند را در نظر گرفته است)

ســلام:Gol:

اگر خيلي كلي بخوايم بگيم وظيفه مرد تأمين نيازهاي زن و فرزندان و حفظ كيان خانواده رو بر

عهده داره و زن حفظ آرامش درون منزل و تربيت فرزندان.

اصلي ترين نقشي كه يك خانم بايد در محيط خانواده ايفا كنه نقش همسري و مادري هست.:ok:

گاهي خانم به دلايلي مثلا

1.درس خونده حيفش مياد تو خونه بشينه

2. خانه داري رو براي خودش كسر شأن ميدونه

3. ميخواد در مخارج كمك حال شوهرش باشه

و يا دلايل ديگه (كه البته اينها اصلي هاش بودن:ok:)، خلاصه شغل خارج از منزل رو انتخاب ميكنه

و اين در حالي هست كه وقتي خسته و كوفته از سر كار برميگرده مي بينه كه تازه كلي كار

هست كه بايد انجام بده.:Ghamgin:

اينجا حس ميكنه كه بهش ظلم شده در حاليكه ظلم اصلي و ابتدايي رو خودش به خودش كرده.

( اين در مورادي است كه شوهر همراهي و همكاري نميكنه‌)

همونطور كه دوست عزيزمون گفتن دقت كردين تو اينجور موارد مرد چي ميگه؟

به اين جنبه كه همسرش كمك حالش در مخارج هست نگاه نميكنه، و ميگه خانم من به خودش

نميرسه، به كارهاي خونه نميرسه، به بچه ها نميرسه، هميشه خسته است و ...

اين يعني انتظارات واقعي يه مرد از همسرش همون وظايف اصلي زن هست.

اسلام با حضور زن در اجتماع و مشاغل مخالف نيست ولي از طرفي وظيفه اصلي زن رو هم

مشخص كرده.

در صورتيكه خانمي همسر همراه و خوبي داشته باشه مانعي وجود نداره كه كار مناسب با توان

و شأن خودش رو هم در بيرون داشته باشه و در منزل هم از همراهي و همكاري شوهرش

بهره مند بشه.

:Gol:

طاها110;174931 نوشت:

بعضی از شغلها هستن که آقایون نمیتونن انجام بدن و خانومهایی باید باشن که اون وظایف رو به عهده بگیرن .
وظیفه ی زن نیست که بیرون از خونه کار کنه ولی اگه شغلشو دوست داشته باشه چی؟

زهــره;174936 نوشت:
و اين در حالي هست كه وقتي خسته و كوفته از سر كار برميگرده مي بينه كه تازه كلي كار هست كه بايد انجام بده

این کلی کاری که میفرمایید باید انجام بده ، در اصل اون نباید انجام بده .
غذا پختن و ظرف شستن و جارو کشیدن و ...
اگه مجبور نباشه این کار هارو انجام بده ، مسلما به همسرش میرسه .

من نمیخوان تو این تاپیک باز هم بحث اینکه غذا پختن وظیفه ی کی هیت رو بکنیم چون این بحث شده و دوباره گفتنش قضیه رو لوث میکنه .

به نظر من در حال حاضر نه بطور کامل مردها مایه ارامش زنها هستند نه زنها مایه ارامش مردها!
البته !!!!

این مطلب کاملا نصبیه و وجود زوجهای خوشبخت رو انکار نمیکنم:ok:

مسایل زیادی باعث به وجود اومدن این نا ارومی ها میشه که در نهایت به ایمان ضعیف زن و مرد و عمل نکردن دو طرف به وظایف دینیشون و در موارد نادری به علت اگاه نبودن دو طرف به وظایفشون هست .

به نظر شما ؛ ما به وظایفمون اگاهی نداریم؟(بجز اون موارد نادر که گفتم )
فکر میکنید نمیدونیم اسلام چی گفته و نظرش چی بوده؟

به نظر من مشکل اساسی ما اینه که میدونیم ولی عمل نمیکنیم و بهتره بگم نمیدونیم چطوری باید بکارشون ببریم دانسته هامونو

به نظرم اینجا اگر در کنار اگاهی دادن، یاد بدید چگونه چیزایی رو که یاد داریم عملی کنیم ، خیلی این بحثا کاربردی تر میشه (که میشه همون مشاوره مذهبی )
وگرنه بحث سر اینکه خانوم مقصره یا اقا یا کدوم یکی مایه ارامش نیستن بجز سیاه کردن صفحات چیزی رو به دنبال نداره
موفق باشید:Gol:

nakisa;174937 نوشت:
بعضی از شغلها هستن که آقایون نمیتونن انجام بدن و خانومهایی باید باشن که اون وظایف رو به عهده بگیرن .

با سلام

برخی مشاغل هستند که می توان گفت بر خانم ها واجب است که دراین موارد ورود پیدا کرده ومتخصص شوند مثل همین شغل سرکار نکسیا

ولی بزرگوار
این ها تبصره های ماده و قانون دین اند
به نظر قانون دین مطلب دیگری است

به این داستان توجه کنید :
روز عقد و پس از مراسم پیامبر اسلام دست هر دو را گرفت و به خانه شان برد
به علی(ع) فرمود مدیریت بیرون از خانه باشما و مدیریت درون خانه با فاطمه(س) ولی سرپرستی زندگی باز با علی(ع)

هر سه الویند و معصوم
این یعنی مرز
یعنی خط قرمز
یعنی الگوی بانوان جهان خط و خطوط زندگی خود را از پیامبرش گرفت

وظیفه:
تربیت فرزند
تربیت فرزند
تربیت فرزند
تربیت فرزند
باز هم بگویم هزار بار بگویم
تربیت فرزند

به نظر بنده از بس تربیت فرزند مشکل است که زن ها از زیر بار این وظیفه شانه خالی می کنند و به کارهای اسان تر مثل اداره و ...می پردازند

خانم ها و دختر خانم ها
اگر دنیا می خواهید
اگر اخرت می خواهید
اگر بهشت می خواهید
اگر رضایت خدا و اولیا و ائمه را می خواهید
تربیت فرزند

و یکی از وظایف هم:
اداره امورات زندگی در داخل خانه

خانم ها و دختر خانم ها

چرا از زیر بار سنگین تربیت فرزند شانه خالی می کنند؟؟
چرا وظیفه به این مهمی را رها کرده و به کارهای پیش پا افتاده ای مثل کار اداری و خرید و فروش و.....می پردازید ؟؟؟

چرا نمی خواهید قبول کنید که خداوند خانم را خلق کرده تا انسان هایش را به دست او بسپارد تا تربیت کنند

چرا خانم ها قبول ندارند که خداوند خانم ها را امین خود خلق کرده و رضایت خود را بهایش و بهشت را ضمیمیه اش کرده تا خانم ها به کاری مشغول نباشند الا تربیت فرزند
چرا قبول نمی کنید و قبول نمی کنند؟؟؟

هر انسانی روی زمین می اید تربیت اش به عهده مادر است
وظیفه مادری کم وظیفه ای نیست

من فکر میکنم خانم هایی که بدون نیاز و برای رفاه بیشتر و اثبات خود و کم نیاوردن و دست تو جیب خودش بودن و ...... .....به دنبال شغل اند می خواهند از زیر بار سنکین وظیفه مادریت شانه خالی کنند

طاها110;174947 نوشت:

هر انسانی روی زمین می اید تربیت اش به عهده مادر است
وظیفه مادری کم وظیفه ای نیست

در اینکه بهشت زیر پای مادران است شک ندارم...

هر انسانی روی زمین می اید تربیتش به عهده مادر است؟

پدر چی؟

ولی راجبه این حرف شبهه برام ایجاد شده که تو یه وقت دیگه باهتون حرف میزنم...

طاها110;174947 نوشت:
وظیفه: تربیت فرزند تربیت فرزند تربیت فرزند تربیت فرزند باز هم بگویم هزار بار بگویم تربیت فرزند

تربیت فرزند با شاغل بودن هیچ منافاتی نداره (به نظر من )

سلام
جناب طاها پست آخر شما کمال بی انصافیه!
از شما و این همه بی انصافی خیلی خیلی بعیده

به چند دلیل :
1 - هدف از خلقت زن فقط پرورش نسله؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ واقعا این حرف شما خجالت آوره مگه آیه قرآن نیست که زن و مرد در آفرینش یکسان اند؟ مگه سفارش به علم و تحصیل شامل حال همه نمیشه؟ میخواین یه کار بهتر کنیم؟ بیاین دخترارو مثل اعراب جاهلی زنده به گور کنیم راحت!! یا نه یه پله تخفیف بدیم حداقل نفس بکشن! زنده بمونن و فقط به آقایون خدمت کنن و بچه بیارن و تربیت کنن! چه طوره؟
یکی به من بگه بانویی که بی سواده و نمیتونه حتی قرآن بخونه میتونه نسل خوبی تربیت کنه؟؟؟

2- خانم ها برای این میرن سره کار که از مسئولیت تربیت فرزند شونه خالی کنن؟ شما با چه آماری این و اعلام میکنین؟
جناب طاها شما توی ایران زندگی میکنین؟ یا خارج از کشور ؟ فکر کنم ایران باشین پس توجه کردین که قیمت شیر در کم تر از 2 ماه سه بار گرون شده خبر از تخم مرغ دارین؟
ارز که یک شبه از 1100 تومن رسید به 1600 در باز آزاد میدونین اثرش توی چیه؟ توی تولید توی صنعت این میدونین یعنی چی؟ یعنی قیمت جو یک شبه 50 درصد افزایش پیدا میکنه یعنی جویی که دام میخوره گرون میشه یعنی قیمت تموم شده یک کیلو شیر از 590 تابستون رسید به 715 زمستون

حقوق وزارت کار خبر دارین چنده؟ با بیمه تامین اجتماعی میشه 3300000 ریال
اجاره خونه توی شهر من میدونین چنده؟
حقوق آقا جواب گو هست؟
نتیجه اش چیه؟
بالارفتن سن ازدواج ، روابط نامشروع ، افزایش استرس و بداخلاقی های اجتماعی

آخه مسلمونا خانم ها کار میکنن که از زیر بار مسئولیت شونه خالی کنن یا یه گوشه زندگی رو بگیرن؟

اندیشه;174952 نوشت:
هر انسانی روی زمین می اید تربیتش به عهده مادر است؟ پدر چی؟ ولی راجبه این حرف شبهه برام ایجاد شده که تو یه وقت دیگه باهتون حرف میزنم...

با سلام

چشم بزرگوار صحبت می کنیم
ولی خلاصه عرض کنم که:

مادر هسته اصلی و مرکزی و رابطه اولیه با فرزند دارد
نقش پدر بی بدیل و بی نظر است وتاثیری که پدر برفرزند می گذارد را مادر نمی تواند داشته باشد
فقط باز باید خلط نکنیم

تاثیرات هریک جدا و به جای خود است

پدر تاثیرش در مرحله اول با واسطه است و مادر بی واسطه و لذاست که در هسته مرکزی و اولیه مادر قرار دارد

پدر نان حلال به مادر می خوراند
پدر خون حلال در رگ های خانواده جاری می کند
پدر زندگی را با ارامش و تمانینه و محبت و ...می چرخاند
پدر سرپرست است

تاثیر رفتار پدر ابتدا بر مادر تاثیر می گذارد و مادر بر فرزندش اثر مستقیم دارد
این زمان ابتدایی است قبل از تولد و تولد و در این مراحل مادر شب و روز با بچه است خواب بیداری، صحبت کردنريال راه رفتنريال غذا خوردن و ......................همه و همه اینها با مادر است و پدر فراهم کننده فضا و اماده کننده جوا ست و لذا باز نقش پدر غیر مستقیم است

بچه که بزرگ می شود همه چیز بر فرزند تاثیر دارد
پدرو فامیل وبرادرو خواهرو تلویزیون وماهواره و دوست و اشنا و اجتماع و ...............
و اینجاست که نقش پدر بیشتر می شود
در کنار نقش مادر اگر پدر مکمل ان باشد بچه تربیت صحیح می یابد

باز دلایلی دیگری بر تربیت فرزند توسط مادر است که به قول شما گرامی به موقع اش

یا علی

اصلا میشه از یه جایی آماری گرفت که بشه فهمید چند درصد از بزهکاران و کلاهبردارها و دزدا ، مامانماشون شاغل بودن یا خانه دار؟

اگه این امارو داشتیم ، فکر کنم کارمون راه میافتاد .

تربیت فرزند وظیفه ی زن هست ولی دلیل نمیشه که مرد ازش شونه خالی کنه .

اینو یه جای دیگه هم گفتم که تربیت فرزند با نگهداری فرزند با هم فرق میکنه .

بچه هایی که مادراشون شاغلن به نظر من قویتر و خودساخته تر هستن .

پینوشت :
تا حالا ندیده بودم یه تاپیک همزمان 10 بیننده داشته باشه:Kaf:

گل مینا;174957 نوشت:
جناب طاها پست آخر شما کمال بی انصافیه! از شما و این همه بی انصافی خیلی خیلی بعیده

باز سلام

خدمت گل مینای بزرگوار

باز هم که عصبانی سرکار
فکر نمی کنید کمی عجولانه قضاوت کردید!؟!؟!؟!؟!؟!:ok:
چشم یکی کی بحث کنیم

ما طلبه ها می گیم اثبات ش نفی ماعدا نمی کند

بنده نگفتم چون تربیت فرزند می کنند نباید علم بیاموزند
اتفاقا بنده حد تعالی را عرض کردم که باید این باشد
ولی همین حتی تعالی که تربیت فرزند است مقدماتی می خواهد

که مهمترین و واجب ترین ان داشتن عالم و معرفت اسلامی است
خانمی که بی سواد باشد نه می شود و نه می تواند درست فرزند تربیت کند(( البته به استثنا ها کاری نداریم بله خانم علمای قدیم معرفت داشتند و این چنین فرزند تربیت میکردند)))
الان هم معرفت لازم است و هم علم روز

گل مینا;174957 نوشت:
خانم ها برای این میرن سره کار که از مسئولیت تربیت فرزند شونه خالی کنن؟ شما با چه آماری این و اعلام میکنین؟ جناب طاها شما توی ایران زندگی میکنین؟ یا خارج از کشور ؟ فکر کنم ایران باشین پس توجه کردین که قیمت شیر در کم تر از 2 ماه سه بار گرون شده خبر از تخم مرغ دارین؟ ارز که یک شبه از 1100 تومن رسید به 1600 در باز آزاد میدونین اثرش توی چیه؟ توی تولید توی صنعت این میدونین یعنی چی؟ یعنی قیمت جو یک شبه 50 درصد افزایش پیدا میکنه یعنی جویی که دام میخوره گرون میشه یعنی قیمت تموم شده یک کیلو شیر از 590 تابستون رسید به 715 زمستون حقوق وزارت کار خبر دارین چنده؟ با بیمه تامین اجتماعی میشه 3300000 ریال اجاره خونه توی شهر من میدونین چنده؟ حقوق آقا جواب گو هست؟

در مورد مسایل اقتصادی بنده فعلا وارد نشدم ولی بحث خواهیم کرد
ولی خوش انصاف :Cheshmak:لااقل شما می توانستید این مطالب را با توجه به این جمله بنده

طاها110;174931 نوشت:

توجیه کنید و منتظر ادامه مطالب باشید ما که هنوز نتیجه گیری نکردیم

و این قدر نتوپید به بنده :ok:

جدا نمی شد توجیه کرد این مطالب را ؟!؟!!؟!؟؟!

باز بحث ادامه دارد

نقل قول:

این جمله شما با اجازه ولی غلطه!!
چون من میگم مردم توی زندگی روزمره موندن! شما میگی رفاه بیشتر
من میگم اجاره خونه سر به فلک کشیده شما میگی رفاه بیشتر
من میگم مردم توی خرید تخم مرغ و شیر موندن شما میگی رفاه بیشتر

nakisa;174959 نوشت:
اصلا میشه از یه جایی آماری گرفت که بشه فهمید چند درصد از بزهکاران و کلاهبردارها و دزدا ، مامانماشون شاغل بودن یا خانه دار؟ اگه این امارو داشتیم ، فکر کنم کارمون راه میافتاد .

با سلام

خانم دکتر تو را خدا این طوری بحث نکنید :ok:

بابا ما کی گفتیم که هر کسی که بچه اش را درست تربیت نکند شاغل است که شما چنین نتیجه گرفتید؟!!؟!؟!؟

خب اگر غیر شاغل هم به وظیفه خود درست عمل نکنند شما ان را برهانی علیه ما به کار می گیرید؟!؟!؟!؟

nakisa;174959 نوشت:
تربیت فرزند وظیفه ی زن هست ولی دلیل نمیشه که مرد ازش شونه خالی کنه .

کی گفته که پرد باید شونه خالی کنه ؟!!؟!؟!؟
بنده تو تایپک 38 توضیح دادم خدمتتان

nakisa;174959 نوشت:
اینو یه جای دیگه هم گفتم که تربیت فرزند با نگهداری فرزند با هم فرق میکنه .

این جمله تان با توجه به مطالب بنده می رود در شاخه تبصره های قانون کلی که باید روی ان بحث کنیم

nakisa;174959 نوشت:
تا حالا ندیده بودم یه تاپیک همزمان 10 بیننده داشته باشه

ناراحت نشین ها سرکار
بنده قبلا یه همچین تایپک هایی داشتم ((شوخی کردم)):Cheshmak:

بنده هم تبریک می گم خدمتتان خانم دکتر
بحث خوبی را شروع کردید ان شاء الله با مطالب علمی سرکار و دوستان مخصوصا سرکار گل مینا ((که به نظر عصبانی اند))) به نتیجه خوبی برسم :ok:

این تاپیک داره علمی پیش میره و همه ی حرفا بدون غرض ورزی و تعصب هست .

خواهشی که از پست زنندگان (اولیش خودم :khandeh!:) این تاپیک دارم اینه که این پستها رو در کمال ارامش بخونین چون هیچ کس با هیچ کسی دعوا نداره .

من دارم میرم .
تا فردا که برگردم تو رو خدا دعوا راه نندازین .
تا اینجا خیلی قشنگ بود .
فکر کنم از این به بعد جالب تر هم بشه .

یا علی

گل مینا;174966 نوشت:
این جمله شما با اجازه ولی غلطه!! چون من میگم مردم توی زندگی روزمره موندن! شما میگی رفاه بیشتر من میگم اجاره خونه سر به فلک کشیده شما میگی رفاه بیشتر من میگم مردم توی خرید تخم مرغ و شیر موندن شما میگی رفاه بیشتر

با سلام

سرکار بنده دلایل دیگری هم اوردم

مشکلات مالی و .....هم هستند

سلام:Gol:

ایام به کامتون:Gol:

دوستان عجب پشت کاری دارند!

ما یه ساعت سر نزدیم ای تاپیک چند صفحه جلو رفت!

با کسب اجازه از بزرگان من اول نظرمو درباره ی داستان بگم

درسته که ما باید حرف ها ی دو طرف را بشنویم

اما با توجه به این که مردانی چنین بی انصاف تو جامعه وجود دارند!

نظرم را کلی درباره ی این داستان میگم

من اگر(خدایی نکرده!) جای این خانم بودم وقتی طرفم انقدر مسولیت پذیر نیست

انقدر قوه ی درکش بد کار میکنه یا اصلا کار نمیکنه!

از علایقم دست میکشیدم تو خونه هم به حداقل وظایفم میرسیدم

و عوضش برا کار کردن در منزل و بچه داری و... حقوق دریافت میکردم!

بعد که آقا حساب کار دستش میومد زندگی شیرین میشد!

آخه درد که یکی دوتا نیست:read:

خانم کمک حاله آقا در اقتصاد خانوادس

پس چرا نباید آقا هم کمک حال خانم باشه؟؟:ajab:

خانم این همه به خودش فشار بیاره

بعد که فرسوده شد شکسته شد آقـــا فیلش یاد هندوستان کنه....:Ealam:
(هم مهمونی میره! هم بیشتر به جسم و روح و روانش میرسه!)

بله من خانمی رو میشناختم اوایل زندگیشون هم معلم بود هم دانشگاه میرفت

هم دوتا بچه ی کوچیک پشت سر همی داشت!

آقا هم مثل به مـــــــــــــرد پشتش بود و کمک حالش بود:frind:

حتی بچه ها رو پارک و کوه میبرد

تا خانم توی آرامش در منزل درس بخونه

بچه هاشون هم الان بسیار موفق اند!(انشاالله!)

تازه هم خانم و هم آقا کنار هم آرامش داشتند در نتیجه در یک فضای سالم و آرام بچه ها رشد کردند!:Mohabbat:

علی یارتان:Gol:

راستی من یادمه یه تاپیک دیگه هم با همین عنوان بود

گشتم ولی پیدا نکردم:Gig:

طاها110;174947 نوشت:

وظیفه:
تربیت فرزند
تربیت فرزند
تربیت فرزند
تربیت فرزند
باز هم بگویم هزار بار بگویم
تربیت فرزند

به نظر بنده از بس تربیت فرزند مشکل است که زن ها از زیر بار این وظیفه شانه خالی می کنند و به کارهای اسان تر مثل اداره و ...می پردازند
خانم ها و دختر خانم ها
اگر دنیا می خواهید
اگر اخرت می خواهید
اگر بهشت می خواهید
تربیت فرزند

با سلام و احترام

استاد درست مي فرماييد تربيت فرزند واقعاً سخته
من هرچي در اين زمينه مطالعه مي كنم و اطلاعات كسب مي كنم بيشتر پي ميبرم كه حقيقتاً به قول يكي از روانشناسان 24 ساعت براي تربيت بچه وقت گذاشتن كمه. (مگر باز هم لطف و عنايت خدا همراه آدم باشه.)

ولي سوال جدي كه در ذهن من بوجود اومد:
پس وظيفه زن در برابر شوهر كجا رفت؟
حقوق شوهر چي ميشه؟

با توجه به مطالعاتي كه بنده داشتم نظر من بر اين هست:
خانم ها و دختر خانم ها
اگر دنیا می خواهید
اگر اخرت می خواهید
اگر بهشت می خواهید
جلب رضايت شوهر

باور كنيد من در زمينه همسرداري كه مطالعه مي كنم ميبينم حق شوهر خيلي زياده!!!! (خودتون با روايات در اين زمينه آشنا هستيد ان شاءالله)

من فكر مي كنم در درجه ي اول وظيفه ي زن اطاعت و جلب رضايت شوهر هست و در درجه ي بعدي تربيت فرزنداني صالح.

اگر اشتباه مي كنم خيلي خوشحال ميشم راهنمايم بفرماييد، و بدونم نظر دين چيست؟
منتظر پاسخ شما بزرگوار هستم.

با تشكر

آذر بانو;175064 نوشت:
با سلام و احترام

استاد درست مي فرماييد تربيت فرزند واقعاً سخته

من هرچي در اين زمينه مطالعه مي كنم و اطلاعات كسب مي كنم بيشتر پي ميبرم كه حقيقتاً به قول يكي از روانشناسان 24 ساعت براي تربيت بچه وقت گذاشتن كمه. (مگر باز هم لطف و عنايت خدا همراه آدم باشه.)

ولي سوال جدي كه در ذهن من بوجود اومد:

پس وظيفه زن در برابر شوهر كجا رفت؟
حقوق شوهر چي ميشه؟

با توجه به مطالعاتي كه بنده داشتم نظر من بر اين هست:

[=arial]خانم ها و دختر خانم ها
اگر دنیا می خواهید
اگر اخرت می خواهید
اگر بهشت می خواهید
جلب رضايت شوهر
[=arial]

باور كنيد من در زمينه همسرداري كه مطالعه مي كنم ميبينم حق شوهر خيلي زياده!!!! (خودتون با روايات در اين زمينه آشنا هستيد ان شاءالله)

من فكر مي كنم در درجه ي اول وظيفه ي زن اطاعت و جلب رضايت شوهر هست و در درجه ي بعدي تربيت فرزنداني صالح.

اگر اشتباه مي كنم خيلي خوشحال ميشم راهنمايم بفرماييد، و بدونم نظر دين چيست؟
منتظر پاسخ شما بزرگوار هستم.

با تشكر

با سلام:Gol:

سرکار آذر بانو پست شما مرا خیلی تحت تاثیر قرار داد!
خوشا به سعادت شما!
کاش ما هم اندکی مانند شما لیاقت مطالعه را داشتیم!!!:hey:

گاهی اوقات نظرات افراطی برخی دوستان رو که میبینم نگرانشون میشم...
خدا به همه مون رحم کنه

این دو صفحه ی آخر رو که خوندم از نظرات سرکار نکیسا و گل مینا و پونه خیلی خوشم اومد چون همه جانبه و با در نظر گرفتن شرایط روز بود
جناب طاها هم به نظرم کمی ضد و نقیض صحبت کردید
البته شاید من متوجه نشدم
به هر حال دارید میفرمایید مهم ترین وظیفه یک زن تربیت بچه است و خانم هم بیرون کار نکنه تا همه ی انرژی واسه شوهر و فرزندانش باشه
بعد میفرمایید تحصیلات خوبه واسه خانم ها
حالا یک خانم که فرزند داره چه فرقی داره که تا ظهر یا عصر سر کار باشد یا سر کلاس درس؟!؟! (کسب علم و دانش برای کسی که تشنه آن است سیرابی ندارد!)

تربیت فرزندان هم بسیار مهم است اما این دلیل نمیشه یک خانم همه ی نیاز ها و زندگیش رو فدای تربیت فرزند کنه و حق زندگی رو از خودش بگیره
هر چیزی سر جای خودش, همه مسائل را با هم قاطی نکنید

po0neh;175050 نوشت:
سلام:Gol:

من اگر(خدایی نکرده!) جای این خانم بودم وقتی طرفم انقدر مسولیت پذیر نیست

انقدر قوه ی درکش بد کار میکنه یا اصلا کار نمیکنه!

از علایقم دست میکشیدم تو خونه هم به حداقل وظایفم میرسیدم

و عوضش برا کار کردن در منزل و بچه داری و... حقوق دریافت میکردم!

دقیقا سرکار!
بهترین کار برای تربیت چنین مردانی, کار نکردن و دریافت حقوق در قبال کارهایی که وظیفه ی خانم نیست است!
دو ماه که اجاره خونه عقب بیافته و آقا به قرض رو بیاره سطح درکش بالا میره که اگه خانم کار میکنند برای کمک به
زندگی است
اونوقت میشه که قدر خانم فداکارش رو میدونه...:Mohabbat:

بنام خدا.
سلام.
شنیدم بحث داغی است حیفم آمد حرفی نزنم.
اینکه گفته اند مردانی که دیگر مایه آرامش نیستند به ما نمیخورد؟:khandeh!:.
چون زنانی هم هستند که مایه آرامش نیستند.اما نه همه مردان و نه همه زنان...هیچکس شبیه دیگری نیست.
یک خانم زود رنج است به راحتی از دست مرد خوبی ناراحت و زنجیده میشود.یه خانمی دل بزرگ هست و صبور و براحتی بخاطر هر موضوعی رنجیده نمیشود.
پس اینکه بگوییم مردانی که مایه آسایش نیستند بر میگردد به صبر زنان که چگونه همسر خود را ببینند.
من زنی را میشناسم که شوهرش معتاد است اما هرگز آنرا جای کسی قرار نمیدهد و بسیار شوهر و زندگیش را دوست دارد و از زندگی دیگران هرگز حسرت نمیخورد.
زنانی هم هستند که بسیار کم صبرند و زود رنجیده میشوند.
سرکار آذر بانو بسیار شیوا توضیح میدهند.ممنون:Gol:

po0neh;175050 نوشت:
من اگر(خدایی نکرده!) جای این خانم بودم وقتی طرفم انقدر مسولیت پذیر نیست انقدر قوه ی درکش بد کار میکنه یا اصلا کار نمیکنه! از علایقم دست میکشیدم تو خونه هم به حداقل وظایفم میرسیدم و عوضش برا کار کردن در منزل و بچه داری و... حقوق دریافت میکردم! بعد که آقا حساب کار دستش میومد زندگی شیرین میشد!

عبد الزهرا;175084 نوشت:
دقیقا سرکار! بهترین کار برای تربیت چنین مردانی, کار نکردن و دریافت حقوق در قبال کارهایی که وظیفه ی خانم نیست است! دو ماه که اجاره خونه عقب بیافته و آقا به قرض رو بیاره سطح درکش بالا میره که اگه خانم کار میکنند برای کمک به زندگی است

با اینکارتون فقط باعث میشید یه زندگی لج و لجبازی رو تجربه کنید.
من بجای شما بودم مشکل را جستجو میکردم و آنرا با تقویت فکر و اعصاب و اعتقاد همسرم حل میکردم.نه اینکه جوابش را مانند خودش بدم.هرچند میدونم خودتون توی اینکار خبره اید و این رو فقط چون اعصاب نداشتید گفتید!!

سلام
عرض ادب و احترام
تشکر از همه دوستان که در بحث شرکت کردند
بحث را از اول دنبال می کردم این موضوع یه مدت است که در سایت در تاپیک های مختلف دنبال می شود و تو چند مورد تاپیک ها قفل شدند
به نظرم وقتشه که یکی از کارشناسان خوب اسک دین به بحث اضافه بشوند تا به یک نتیجه گیری درست برسیم
اینجوری که هر طرف حرف خودش را بزند و توجه به نظرات دیگران نداشته باشد بحث را به جایی نمی رساند
استاد حامی وقتش است دیگه جدی وارد بحث بشوید
ما منتظریم
با تشکر

موضوع قفل شده است