چگونه رابطه مان را با خدا بهتر و بهتر بکنیم ؟

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چگونه رابطه مان را با خدا بهتر و بهتر بکنیم ؟

سلام
من می خوام خدا همه زندگیم بشه طوری که همیشه و همه جا هیچ وقت احساس تنهایی نکنم و چه در شادی و چه در غم خدا برام حرف اولا بزنه!
چه کار کنم؟

سلام دوست خوبم
ممنون از سوال خوبتون
پاسخ سوال شما را به کارشناسان خوب سایت واگذار می کنم، فقط یه نکته را خدمتتون عرض می کنم.
همین که تصمیم گرفتید در جای جای زندگیتون خدا را ببینید ؛ قدم اول را برداشتید.
قدم های بعد را با توکل به خودش انشاله با موفقیت بردارید. :Gol:

یه نکته دیگه اینکه :

آنچه که شما فرمودین یعنی عشق ؛ (تنها عاشقه که همه جا معشوقش را می بینه)و لازمه عشق معرفت (شناخت) است ، پس تا خدا را نشناسی نمی تونی عاشقش بشی.

خداوند باید به عنوان اولین کسی باشد که نیازهامون و غم ها و شادیهایمان را در محضر باعظمتش اظهار و بازگو می کنیم و به عبارت دیگر خداوند را در زندگی به عنوان اولین و بهترین - امین ترین و خیرخواهترین و مشکل گشاترین مشاور یقین نماییم . حکمت تشریع دعا و ذکر نیز همین جهت ارتباط و اتصال با خالق هستی و طلب هدایت از ساحت مقدس ربوبی است ، عبادات و ادعیه وارده در ایام غم و عزا و شادی و سرور را باید در همین راستا ارزیابی نمود .
تحقیقات میدانی و علمی نشان داده است کسانی که با خداوند متعال در ارتباط معنوی هستند ، اهل دعا و مناجات با حضرتش هستند ، شادترین و سالمترین افراد هستند از جهت روحی و حتی جسمی و هیچگاه احساس تنهایی و ماندن در بن بست نمی نمایند ، و طول عمر آنان نیز بیش از افراد بی اعتقاد و بی ارتباط با خدا هستند . بیشترین آمار خودکشی ها و خود سوزیها و خود زنی ها از آن افراد و جوامع بی خدا و بی اعتقاد یا کم اعتقاد به امور معنوی است . در این زمینه پایان نامه هایی هم توسط برخی محققین در بانک های اطلاعاتی موجود است که طالبان می توانند مراجعه نمایند .
اما بهترین وسیله ارتباط با خداوند نماز است که جامعترین و مهمترین عبادت تشریع شده از ناحیه باریتعالی می باشد و خداوند خالصترین عبادتش 1یعنی دعا را هم در متن این جامعترین عبادتش گنجانده است ، بهترین حالات دعا هم در حال نماز است .
پی نوشت :
1- الدعا مخ العبادة یعنی دعا عبادت ناب و خالص است .
و من الله التوفیق

m.gh.5;5257 نوشت:
من می خوام خدا همه زندگیم بشه طوری که همیشه و همه جا هیچ وقت احساس تنهایی نکنم و چه در شادی و چه در غم خدا برام حرف اولا بزنه! چه کار کنم؟

با سلام خدمت دوست عزیز

فقط و فقط به انچه خدا فرموده عمل کن.

بهترین و اسان ترین راه عمل کردن به دستورات الهی در هر زمان و مکان است.

خدا در کنار ما در هر زمان و مکان است ولی با انجام دستورات الهی بهتر و بیشر احساس می کنیم

خود خدا جواب این سئوال شما را داده است :«من کان لله، کان الله له».هرکسی برای خدا باشد خدا با اوست. برای اینکه خدا در همه صحنه های زندگی ماحضور داشته باشد این است باید در همه اعمالمان برای خدا باشد آن هم در حسن فعلی و هم حسن فاعلی یعنی هم در نیت وهم در عمل.خلاصه همه چیزمان برای خدا باشد.واین همان معنای اخلاص است.

سلام
مثلث زیر کارگشا است
1- شناختی: تأکید برشناخت عقلانی خدا وند و توجه به صفات و اسما الاهی با برهان هایی که متناسب با قدرت ذهنی خود(مشورت با کارشناس دینی برای معرفی کتاب و رفع شبهه)،توجه به معاد
2- عاطفی: ذکر،توسل، نیایش،توجه به جلوه های عرفانی، تأمل در زیبایی های خیره کننده هستی ؛آسمان،اقیانوس ها و موجودات،
3- رفتاری: همنشینی با اولیاء الاهی و کمک از آثار علمی آنها،زیارت اماکن مقدسه،

موضوع قفل شده است