صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مجازات و عقاب اعمال

علاقه
    عشق سرعت،عاشق شعر و نقاشي و موسيقي
    نوشته
    235
    حضور
    1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    2200

مجازات و عقاب اعمال

عقاب و مجازات اعمال

(گزيده اى از كتاب : ثواب الاعمال و عقاب الاعمال )

به قلم شيخ صدوق

ویرایش توسط گل ليلا : ۱۳۹۰/۱۰/۱۲ در ساعت ۲۳:۳۶ دلیل: جدا کردن پاداش و عقاب
    بسته راه نفسم
    بغض دلم شعله ور است
    چون
    یتیمی که به او
    فحش
    پدر داده کسی...

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    نوشته
    235
    حضور
    1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    2200

مجازات دشمنى با اهل بيت پيامبر
    امام صادق عليه السلام نقل مى نمايد كه رسول خدا صلى الله عليه و آله فرمودند: كسى كه با خانواده ما دشمنى نمايد ، خداوند او را يهودى بر مى انگيزد .
    عرض كردند: اى رسول خدا! گرچه شهادتين را بگويد؟
    فرمودند: بله ؛ زيرا شهادتين را فقط به خاطر ريخته نشدن خون خود يا فرار از جزيه دادن همراه با خوارى ، گفته است .
    آنگاه دوباره فرمودند: كسى كه با خانواده ما دشمنى كند؛ خداوند او را يهودى برمى انگيزد .
    عرض كردند: چگونه اى رسول خدا؟
    فرمود: اگر دجال را درك كند ، به او ايمان خواهد آورد .

بسته راه نفسم
    بغض دلم شعله ور است
    چون
    یتیمی که به او
    فحش
    پدر داده کسی...

5. صلوات ها 13

علاقه
    نوشته
    235
    حضور
    1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    2200

مجازات ندانستن حق اهل بيت
    راوى مى گويد امام زين العابدين عليه السلام از ما پرسيدند: كدام نقطه از زمين بهتر است ؟
    عرض كردم خدا و رسول او و پسر رسولش داناترند .
    فرمودند: برترين مناطق بين ركن و مقام است و اگر مردى به اندازه حضرت نوح عليه السلام عمر كند - نهصد و پنجاه سال - و در آن مكان روزها را روزه گرفته و شبها را عبادت كند ، آنگاه بدون ولايت ما با خداوند ملاقات كند ، اين كارها براى او هيچ سودى نخواهد داشت .

بسته راه نفسم
    بغض دلم شعله ور است
    چون
    یتیمی که به او
    فحش
    پدر داده کسی...

7. صلوات ها 11

علاقه
    نوشته
    235
    حضور
    1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    2200

مجازات مرگ در حال نشناختن امام
    راوى مى گويد: از امام صادق عليه السلام درباره فرمايش رسول اكرم صلى الله عليه و آله پرسيدم كه فرموده اند: كسى كه بميرد و امام خود را نشناسد ، با مرگ زمان جاهليت از دنيا رفته است .
    امام صادق عليه السلام فرمودند: زمانى كه نفس انسان به اين جا رسيد و با دست به سينه اش اشاره كرد - بيشرين احتياج را به او خواهد داشت يعنى به شناخت امام خود .
    آنگاه فرمودند: عقيده تو در اين مورد درست است .

بسته راه نفسم
    بغض دلم شعله ور است
    چون
    یتیمی که به او
    فحش
    پدر داده کسی...

9. صلوات ها 9

علاقه
    نوشته
    235
    حضور
    1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    2200

مجازات صلوات نفرستادن بر پيامبر در نماز و هنگامى كه نام او را مى برند .
    امام صادق عليه السلام فرمودند: كسى كه نماز بخواند و در نماز بر پيامبر صلى الله عليه و آله صلوات نفرستد ، با نماز خود راه غير بهشت را پيموده است .
    رسول خدا صلى الله عليه و آله فرمودند: كسى كه نام مرا پيش او ببرند و بر من صلوات نفرستد و به جهنم برود ، خداوند او را از رحمت خود دور گرداند . و نيز فرمودند: كسى كه نام مرا پيش او ببرند و او صلوات بر من ررا فراموش كند ، در راه بهشت به اشتباه مى افتد .

بسته راه نفسم
    بغض دلم شعله ور است
    چون
    یتیمی که به او
    فحش
    پدر داده کسی...

11. صلوات ها 9

علاقه
    نوشته
    235
    حضور
    1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    2200

مجازات دشمن و منكر ولايت و جانشينى اميرالمومنين و شك كننده در اين مطلب
    1. امام صادق عليه السلام فرمودند: شرابخوار مانند بت پرست است و دشمن آل محمد بدتر از اوست .
    عرض كردم : فدايت گردم چرا؟
    فرمودند: زيرا بدون ترديد بالاخره روزى شرابخوار مشمول شفاعت خواهد شد ، ولى اگر اهل آسمان و زمين دشمن اهل بيت را شفاعت كنند شفاعت آنها پذيرفته نخواهد شد .
    2. راوى مى گويد: از امام كاظم عليه السلام شنيدم كه فرمودند: همانا خداوند عزوجل در وقت هر نماز براى بندگان مومن و معتقد خود رحمت مى فرستد و براى عده اى ديگر لعنت .
    عرض كردم : براى چه كسانى ؟
    فرمودند: براى كسانى كه حق ما را انكار كرده و ما را تكذيب كردند .

3. امام صادق عليه السلام نقل مى نمايد كه امام باقر عليه السلام فرمودند: خداى متعال امام على عليه السلام را نشانه اى بين خود و خلقش قرار داده است كه و جز او نشانه ديگر نيست ؛ پيرو او مومن و منكر او كافر و كسى كه بر او شك كند ، مشرك است .
    4. راوى مى گويد: از امام صادق عليه السلام شنيدم كه فرمودند: اگر همه مردم روى زمين ولايت امام على عليه السلام را انكار كنند ، خداوند همه آنها را عذاب نموده و به جهنم مى برد .
    5. امام صادق عليه السلام فرمودند: جبرييل بر پيامبر صلى الله عليه و آله فرمود: خداوند به تو سلام رسانيده و مى فرمايد: آسمانهاى هفتگانه و آنچه در آنهاست و نيز زمينهاى هفتگانه و آنچه روى آنهاست و را آفريده و هيچ مكانى را ارجمندتر از ركن و مقام نيافريدم . اگر بنده اى از هنگامى كه آسمانها و زمينها را آفريدم در اين مكان به درگان من دعا كند ، سپس در حالى كه منكر ولايت على عليه السلام است مرا ملاقات كند: او را به صورت به جهنم مى افكنم .
    6. ميسربياع زطى گويد: به ديدن امام صادق عليه السلام رفته و به او عرض كردم : فدايت گردم ! همسايه اى دارم كه فقط با صداى او بيدار مى شوم يا قرآن خوانده ، آيات آن را تكرار كرده و گريه و تضرع مى كند ، يا با گريه و تضرع دعا مى كند ، مى گويند او از همه حرامهاى خداوند پرهيز مى كند .
    آن حضرت عليه السلام فرمودند: اى ميسر! آيا اعتقادات تو را هم دارد؟
    عرض كردم : خداوند مى داند .
    سال آنده كه به حج رفتم ، از اعتقادات او پرسيدم : معلوم شد كه اصلا ولايت اهل بيت را ندارد . دوباره به ديدار آن حضرت رفته و از آن مرد سخن گفتم .
    او دوباره سوال سال گذشته را تكرار نموده و فرمودند: آيا به اعتقادات تو معتقد است ؟
    عرض كردم : خير .
    فرمودند: اى ميسر كدام نقطه زمين محترم تر است ؟
    عرض كردم : خدا و رسول او و پسر رسولش داناترند .
    فرمودند: اى ميسر! بين ركنو مقام يك گلزار از گلزارهاى بهشت و بين قبر رسول خدا و منبر او نيز گلزار ديگرى از گلزارهاى بهشت است . اگر خداوند عمر بنده اى را آن قدر طولانى نمايد كه هزار سال بين ركن و مقام و بين قبر رسول خدا و منبرش ، او را عبادت كند؛ آنگاه همان گونه كه قوچ زيبا را ذبح مى كنند ، او را مظلومانه در بسترش بكشند و سپس بدون ولايت ما خداوند عزوجل را ملاقات كند ، سزاوار است كه خدا او را با صورت به آتش جهنم بيفكند .

ویرایش توسط مطهره : ۱۳۹۰/۱۰/۱۲ در ساعت ۲۳:۲۸
    بسته راه نفسم
    بغض دلم شعله ور است
    چون
    یتیمی که به او
    فحش
    پدر داده کسی...

13. صلوات ها 7

علاقه
    نوشته
    235
    حضور
    1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    2200

مجازات مدعى امامت در صورتى كه امام نباشد
    امام صادق عليه السلام فرمودند: كسى كه اهل امامت نباشد و ادعاى امامت كند كافر است .
    مجازات قابيل ، نمرود ، دو نفر از بنى اسرائيل كه قوم خود را يهودى و مسيحى كردند ،فرعون و دو نفر از اين امت
    راوى مى گويد از امام صادق عليه السلام شنيدم كه فرمودند؛ در روز قيامت ، عذاب هفت نفر از همه سخت تر است : فرزند حضرت آدم عليه السلام كه برادرش را كشت ؛ نمرود كه با ابراهيم عليه السلام در مورد خداوند بحث و خدا را انكار كرد؛ دو نفر از بنى اسرائيل كه قوم خود را يهودى و مسيحى نمودند؛ فرعون كه گفت : من بالاترين خداى شما هستم ؛ و دو نفر از اين امت كه يكى از آنها بدتر از ديگرى است و در تابوتى شيشه اى در زير جهنم در درياهايى از آتش قرار دارد .

بسته راه نفسم
    بغض دلم شعله ور است
    چون
    یتیمی که به او
    فحش
    پدر داده کسی...

15. صلوات ها 5

علاقه
    نوشته
    235
    حضور
    1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    2200

مجازات قاتل امام حسين عليه السلام
    1. امام صادق عليه السلام نقل مى كند: كه رسول خدا صلى الله عليه و آله فرمودند:
    هنگامى كه روز قيامت فرا رسد ، گنبدى از نور براى فاطمه عليه السلام مى سازند . در اين هنگام در حالى كه امام حسين عليه السلام سرش را در دست گرفته ، به سوى گنبد مى آيد . همين كه حضرت فاطمه عليه السلام او را مى بيند؛ چنان مى گريد كه در صحراى محشر همه فرشتگان مقرب ، پيامبران مرسل و بندگان مومن به گريه مى افتند .
    آنگاه خداوند مردى را به صورت مثال ، بدون سر ، و به بهترين شكل مى آفريند تا با قاتلان حسين عليه السلام بستيزد و مبارزه كند . سپس ‍ خداوند قاتلان و تمام كسانى كه در قتل او شركت داشتند ، را جمع نموده و آن مثال همه آنها را مى كشد . دوباره زنده مى شوند و اميرالمومنين عليه السلام آنها را مى كشد . دوباره زنده مى شوند امام حسن عليه السلام آنها را مى كشد . دوباره زنده مى شوند و امام حسين عليه السلام آنها را مى كشد . دوباره زنده مى شوند و هيچ كسى از دودمان ما نمى ماند؛ مگر اينكه يك بار آنها را مى كشد .
    در اين هنگام خشم ها فروكش كرده و غمها را فراموش مى شود .
    آنگاه امام صادق عليه السلام فرمودند: خدا شيعيان ما را رحمت كند! به خدا سوگند شيعيان ما مومنين حقيقى هستند . به خدا سوگند كه در اين مصيبت با غم و اندوه طولانى با ما شريك شدند .
    2. قاسم بن اصبغ بن نباته مى گويد: شخص زيبا و بسيار سفيدى از قبيله بنى دارم كه شاهد قتل امام حسين عليه السلام بود ، را ديدم سياه رو شده بود . به او گفتم : به خاطر تغيير رنگ صورتت تو را به زحمت شناختم .
    گفت : مرد سفيد رويى از ياران حسين عليه السلام را كه بر پيشانيش اثر سجده بود ، كشته و سر او را به همراه بردم .
    قاسم بن اصبغ بن نباته مى گويد: (در روزى كه او را كشته بود) او را خوشحال و سوار بر اسب ديدم كه سر او را به سينه اسب آويزان كرده بود . و اين سر مرتب به دستان اسب مى خورد . به پدرم گفتم : كاش كمى آن سر را بالا مى برد . ببين دستان اسب با آن سر چه مى كند .
    پدرم گفت : فرزندم ! بلايى كه بر سر او آورده اند ، دردناكتر از اين بوده است .
    همان شخص خودش به من گفت : از وقتى را كشته ام ، هر شب در خواب به سراغم مى آيد ، شانه ام را گرفته و مى گويد: راه بيفت ؛ مرا به جهنم برده و در آن مى اندازد و تا صبح شود . يكى از همسران او كه صدايش را هنگام خواب شنيده بود ، مى گويد: شب تا صبح از فرياد او خوابمان نمى برد .
    قاسم بن اصبغ بن نباتة مى گويد: با عده اى از جوانان قبيله پيش ‍ همسرش رفتيم و از همسرش حالات او را پرسيديم . او گفت : خودش همه چيز را گفته و راست گفته است .

بسته راه نفسم
    بغض دلم شعله ور است
    چون
    یتیمی که به او
    فحش
    پدر داده کسی...

17. صلوات ها 6

علاقه
    نوشته
    235
    حضور
    1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    2200

مجازات ظلم ، قطع رحم ، قسم دروغ
    امام باقر عليه السلام فرمودند: در كتاب امام على عليه السلام آمده است كه سه چيز است كه انجام دهنده آن نمى ميرد ، تا نتجه بد آن را ببيند: ظلم ، قطعع رحم ، و قسم دروغ كه به وسيله آن با خدا مى جنگند .
    مجازات نيرنگ و فريب
    امام حسن عليه السلام نقل مى نمايد كه اميرالمومنين عليه السلام مى فرمودند: نيرنگ و فريب در جهنم است .
    مجازات خونريزى ، شرابخوارى و سخن چينى
    1. امام صادق عليه السلام فرمودند: خونريز ، شرابخوار ، و سخن چين به بهشت نمى رود .
    2. امام زين العابدين عليه السلام از امام حسين عليه السلام نقل مى كند كه اميرالمومنين عليه السلام فرمودند: بهشت بر سه نفر حرام است : سخن چين ، آدمكش ، شرابخوار .

بسته راه نفسم
    بغض دلم شعله ور است
    چون
    یتیمی که به او
    فحش
    پدر داده کسی...

19. صلوات ها 6

علاقه
    نوشته
    235
    حضور
    1 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    2
    گالری
    1
    صلوات
    2200

مجازات متكبران
    1. امام صادق عليه السلام فرمودند: خداوند عزوجل به سه نفر نظر رحمت نمى افكند؛ به كسى كه تكبر كند؛ به كسى كه از روى تكبر لباسش به زمين بكشد؛ و به كسى كه كالاهايش را با قسم رواج دهد .
    همانا بزرگى فقط مخصوص خداوند بزرگ است .
    2. امام صادق عليه السلام فرمودند: كسى كه در دلش به اندازه يك دانه خردلى تكبر باشد ، به بهشت نخواهد رفت و كسى كه در دلش به اندازه دانه خردلى ايمان باشد ، به جهنم نخواهدد رفت .
    3. رسول خدا صلى الله عليه و آله فرمودند: در روز قيامت متكبران با همان بدن انسانى محشور مى شوند؛ ولى به كوچكى مورچه هاى ريز و مردم آنها را لگد مى كنند تا خداوند عزوجل از حساب مخلوقات خود فارغ شود . انگاه آنها را به جهنم مى برد . كاش فقط جهنم مى بود! چرك و كثافات فرج زناكاراان و چرك و خون جهنميان را مى خورد .

بسته راه نفسم
    بغض دلم شعله ور است
    چون
    یتیمی که به او
    فحش
    پدر داده کسی...

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری