llı.۩.ıll ماه خرابه نشین lı.۩.ıll ویژه نامه شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
llı.۩.ıll ماه خرابه نشین lı.۩.ıll ویژه نامه شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها

[b]content[/b]

دانلود صوت

بسم الله الرحمن الرحیم

هان ای دختر خورشید! تو خرابه‏ نشین نیستی. اینک عرش را به پاس قدوم تو مفروش کرده‏اند.
پای بگذار! بالِ تمامِ ملایک برای گام گذاشتنت در خویش نمی‏گنجند. منقّش‏ترین و گسترده ترینِ ایشان را برگزین تا محملِ تو در عروجِ بزرگ و منوّرت باشند.

به همه تسليت عرض مي كنم
التماس دعاء دارم

سلام

امشب شهادت است ؟

سه سالگی‏ اش بر مدار عاشورا می‏چرخد.

اتفاقی که طنین خنده‏ های کودکانه ‏اش را به غارت می‏برد

در عطش می‏ماند و می‏گدازد.

فرات از چشمانش مهاجرت می‏کند.

بی‏پناهی‏ اش، در تمام بیابان‏ها تکثیر می‏شود

این سه سالگی اوست که در ویرانه‏ ای کنار کاخ سبز، به اهتزاز درآمده و مکر خاندان ابوسفیان را

به زانو درآورده است.

madanchi11;173917 نوشت:
امشب شهادت است ؟

ســلام:Gol:

بله:Ghamgin:

زهــره;173924 نوشت:
بله

تلویزیون ایران چیزی نگفت !؟!؟؟!!؟

اندوهت را می گذاری و می روی

ثانیه های محنت بارت، صفحات خیالم را می سوزاند.

بر کتیبه های سوخته می نویسمت و وجدان های بیدار جهان را
به قضاوت می طلبم.

ناله های کودکی ات، خاطر بادها را پریشان کرده است.

قناریان تنها، تاریک خرابه را به یاد می آورند و می گریند.
پنجره ها، کابوس های سیاهت را تب می کنند.

خارها، پاهای برهنه ات را جگرریش می کنند.

می روی و کوچکی دنیا را به طالبانش وامی گذاری.

اندوهت را بر صورت خرابه می پاشی
و
می گذری تا به لبخندی ابدی بپیوندی.

سلام

:Sham:

بر کودکام مظلوم کربلا

سلام بر کاروان اهل بیت(ع)

سلام بر اسرای بی رقیه

سلام بر 3ساله ساکن خرابه

تسلیت خدمت عزیزانم در اسک دین

پایی نمانده است برایم، ولی پدر/ چون کم زند عدو کتکم ، راه می روم/از شرح رنج، بعد تو این نکته بس بود/ دیوار می کند کمک راه می روم.

شهادت سه ساله ابی عبدالله تسلیت باد

پایش ز دست آبله آزار می کشد :Sham: از احتیاط دست به دیوار می کشد
در گوشه خرابه کنار فرشته ها :Sham: با ناخنی شکسته ز پا خار می کشد
دارد به یاد مجلس نامحرمان صبح :Sham: بر روی خاک عکس علمدار می کشد
شهادت بنت الحسین علیه السلام حضرت رقیه سلام الله را به شما تسلیت عرض میکنم
التماس دعا:Gol:

سلام

صحنه ی کربلا از فیلم مختارنامه

قسمتی که افراد ابن سعد حمله به خیمه های امام حسین (ع) میکنن و گوشواره از گوش دختر سه ساله در می آورند

دانلود پسوند mp4 حجم 13 مگ

دوست داشتید فایل باکیفیتشم براتون بذارم

یاعلی

موهاش پریشون رنگش پریده :Sham::Sham::Sham: دو سه روزه که بابا ندیده
صداش گرفته بس ناله کرده
:Sham::Sham::Sham: پای کوچولوش آبله کرده

جانم رقیه ، جانم رقیه(2)

رو پای عمه آروم خوابیده

:Sham::Sham::Sham: تو خوابش انگار بابا رو دیده
درد اسیری بس که کشیده
:Sham::Sham::Sham: سه ساله دختر قدش خمیده

جانم رقیه ، جانم رقیه(2)

کنج خرابه محشر به پا شد :Sham::Sham::Sham: ویرانه غم ماتم سرا شد
رقیه پر زد به سوی بابا
:Sham::Sham::Sham:آه و واویلا آه و واویلا

سبک شعر : عجب رسمیه

[=times new roman]
[=times new roman]بسم الله الرحمن الرحیم

[=times new roman]ز اشک دیده به خاک خرابه بنوشتم * * * به طفل خانه به دوش، آشیانه لازم نیست

[=times new roman]نشان آبله و سنگ و کعب نی کافی است * * * دگر به لاله ‌ی رویم، نشانه لازم نیست

[=times new roman]به سنگ قبر منِ بی‌ گناه بنْویسید * * * اسیر سلسله را، تازیانه لازم نیست
[=times new roman]مرا ز مُلک جهان، گوشه ‌ی خرابه بس است * * * به بلبلی که اسیر است، لانه لازم نیست

[=times new roman]ر[=times new roman]قیه ...رقیه نجیب! ای مهتاب شب‏های الفت حسین! ای مظلوم‏ ترین فریاد خسته! گلِ نازدانه پدر و انیس رنج‏ های عمه! ای یادگار تازیانه ‏های نینوا و سیل سیلی کربلا! رقیه... رقیه صبور! بمان، که بی‏ تو گلشن خزان دیده اهل بیت، دیگر بوی بهار را استشمام نخواهد کرد، بمان که کمر خمیده عمه، مصیبتی دیگر را تاب نخواهد آورد.

[=times new roman]امشب، غمگین‏ترین ماه، آسمان دنیا را تماشا می‏ کند. آسمان! چه دل‏ گیری امشب، گویی غم مصیبتی به گستردگی زمین، قلبت را می ‏فشرد. در و دیوار خرابه، از اندوه زینب علیهاالسلام ، بر سر و سفیر می‏ کوبند. متاب امشب ای ماه، متاب! متاب که امشب خرابه شام، از داغ سه ساله گل حسین، تیره ‏ترین خرابه دنیاست. متاب ای ماه، متاب!

[=times new roman]فرا رسیدن 5 صفر سالروز شهادت يادگار 3 ساله امام حسين عليه السلام ، حضرت رقيه سلام الله عليها را به محضر امام عصر حضرت حجة ابن الحسن عسکری علیه آلاف التحیة و السلام و عموم شیعیان جهان تسلیت عرض مینماییم

این سه سالگی اوست که در ویرانه‏ای کنار کاخ سبز، به اهتزاز درآمده و مکر خاندان ابوسفیان را به زانو درآورده است
* * * * * * * * * *
پدر آمد دل شب گوشه ویرانه به خوابم
ریخت از دیده بسی بر ورق چهره گلابم
گفت رویت ز چه نیلی شده زهرای سه ساله
مگر از باغ فدک بوده به دست تو قباله
* * * * * * * * * *
هر چه آمد به سرت من سر نی بودم و دیدم
آن چه را زخم زبان با جگرت کرد شنیدم
تو کتک خوردی و من بر سر نی آه کشیدم
این بلایی است که روز ازل از دوست خریدم
* * * * * * * * * *

عمه جان باغ ولایت ثمر آورده برایم
عوض میوه نایاب سر آورده برایم
سر باباست که خون جگر آورده برایم
صورت غرقه به خون از سفر آورده برایم
* * * * * * * * * *
گریه نکن! خرابه‏های شام، گهواره توست هزاران فرشته برایت آغوش گشوده‏اند، گریه نکن! ارکانِ این هنگامه، روزی بر صخره‏های تاریخ نوشته خواهد شد
* * * * * * * * * *
آه ای دوشیزه شب‏های شیون و شعر! از این پس بر آغوش خسته ویرانه‏ها، خوابِ پروانه‏هایی را می‏بینی که بر شاخه‏هایِ نازکِ احساست یخ می‏زنند.
* * * * * * * * * *

ای شام! ای پیچیده در حرارت عصیان! محکم‏تر بزن این تازیانه‏های پی در پی را که فردا از جای تازیانه‏ها، هزاران بهار جوانه خواهد زد. خرابه‏هایت، آرامگاه ملایکی‏ست که بر دیواره‏های ویرانِ شرم سر می‏کوبند
می‏روی و کوچکی دنیا را به طالبانش وامی‏گذاری. اندوهت را بر صورت خرابه می‏پاشی و می‏گذری تا به لبخندی ابدی بپیوندی.
* * * * * * * * * *
گرچه سه سال بیشتر ندارد، اما صدسال شکایت از این اندک سال دارد؛ شکایت‏هایی که تاب باز گفتن‏شان را ندارد. بغض‏ها روی هم جمع شده است و به یک‏باره می‏خواهد فوران کند
* * * * * * * * * *
نبودی طعنه خار بیابان پای ما را زد *** زبان کوفه خیلی حرف‏ها را پشت بابا زد
میان راه دستی گوشوار از گوش من چید و *** به دور از چشم‏هایت زخم سیلی بر رخ ما زد
* * * * * * * * * *

جرم او را کسی نمی‏دانست *** جرم پروانه را نمی‏دانند
آن‏چه مردم شنیده می‏گویند *** رسمِ جانانه را، نمی‏دانند
چشم‏ها را گشوده، می‏نالید *** در فضای غریبِ ویرانه
مثل شمعی که اشک می‏ریزد *** در سکوت حزینِ یک خانه
* * * * * * * * * *
من رقیــــه دخترشیرین زبان شــــــــاه دینم *** غنچه ی پژمرده ی بـــــــاغ امیــــرالمومنینم
هردوعالم دردعا،محتاج دست کوچک مــــن *** تاابدحاجـــت رواگردنــــدازیک آمینــــــــــــــــم
* * * * * * * * * *
ای عمه بیا تا که غریبانه بگرییم *** رو از وطن و خانه، به ویرانه بگرییم
پژمرد گل روی تو از تابش خورشید *** در سایه نشینیم و به جانانه بگرییم

[="arial"][="dimgray"]سلام علیکم

در ابتدا شهادت این سند بزرگ مظلومیت به خاندان رسول الله را خدمت شما بزرگواران تسلیت عرض میکنم و در ادامه دو نکته در مورد این بزرگ بانو خدمتتون عارض هستم.

1.این مطلب رو از محضر عالم بزرگواری که در کتب تاریخی بسیار تفقه میکنند جناب حجة السلام و المسلمین بندانی نیشابوری کسب کرده ام.

ایشون بیان داشتند که امام سجاد(علیه السلام) فرمودند یکی از مهم ترین ارکان حفظ جان من به عنوان امام عصر، خواهرم رقیه(سلام الله علیها) بود.

حالا علت قضیه:

امام سجاد و امام باقر(علیهما اسلام)فرمودند : خرابه ای که در شام ما را در آن ساکن کرده بودند جایی بود با دیوارهای ترک خورده و بدون سقف و ترکهای این دیوارها به نحوی بود که ما هر لحظه منتظر بودیم بر روی سرمان فروریزد.

امام سجاد می فرمایند چند نگهبان ترک زبان برای مراقبت از ما گمارده بودند تا زبان ما را نداند و نتوانند با ما ارتباط برقرار کنند.

یکی از سربازان به دیگری به زبان خودشان گفت که کی از دست این اسرا راحت میشویم.دیگری هم در پاسخ او گفت مگر نمیدانی امشب قرار هست دیوارهای این خرابه را بر روی سرشان خراب کنیم و به مردم بگوییم دیوار بر حسب اتفاق برروی سرشان خراب شده و جان داده اند.امام به نفس امام بودنشان متوجه زبان آنها میشند.

حضرت می فرمایند سخنانشان به پایان نرسیده بود که خواهرم رقیه از خواب بیدار شد و ناله ی «یا ابا یا ابا» سر داد و من عمه ام هرچه کردیم نتوانستیم او را ساکت کنیم.
آنقدر ناله کرد تا همه بیدار شدند و همه جا آشوب شد و کار به کاخ خلیفه و آن گونه ساکت کردند خواهر یتیمم ختم شد[/][/]

[="Arial"][="DarkSlateGray"]2.انشالله زیارت قبر آن بانوی بزرگوار نصیب همه دوستداران اهل بیت بشه.
عکس هایی که از ضریح ایشان گذاشته اند کاش واضح تر بود.

علت اینکه میگم وضوح بخاطر بودن نذورات مردم برای ایشان هست.
بالای ضریح ایشون برعکس تمام ضریح هایی که دیده اید که مردم پارچه می اندازند بر روی ضریح ایشون پر از اسباب بازی و هرچه که باعث سرگرمی یک کودک میشه هست.

خودتون تا آخر خط رو رفتید دیگه؟:geryeh::geryeh::geryeh:

یعنی خانم اگر اون نامسلمان ها شما رو با سرمقدس پدرتون نوازش کردند ؛ ما با همه ی چیزهایی که بچه های خودمون رو نوازش و سرگرم و آروم میکنیم برای آرامش و تسلی دل شما آمده ایم[/]

سالروز شهادت بی بی سه ساله حضرت رقیه (س) را به تمام شیعیان آن حضرت تسلیت عرض می کنم.

بي اذن تو هرگزعددي صدنشود
برهرکه نظرکني دگر بدنشود

زهراتودعاکن که بيايدمهدي
زيراتواگردعاکني ردنشود

نگاهی به شهادت حضرت رقیه سلام الله علیها در مقاتل

در كتاب «عوالم العلوم» و بعضي كتب ديگر روايت شده است كه در ميان اسيران دختر كوچكي از امام حسين عليه السلام باقي مانده بود، و اسم او بنا بر قولي رقيّه، و از عمر شريفش سه سال گذشته بود، و آن حضرت او را بسيار دوست مي داشت، و آن دخترك بعد از شهادت پدر شب و روز گريه مي كرد، كه از گريه ي او دل اهل بيت مجروح مي شد و دائماً از اهل بيت سؤال مي كرد كه پدر من كجا رفت؟ و چرا از من دوري نمود؟...(1)

يكي از مصيبت هايي كه در شام براي اهل بيت عليهم السلام رخ داد، شهادت طفل عزيز، حضرت رقيّه خاتون عليها السلام بود.(2)

عماد الدين طبري رحمةالله از كتاب «الحاوية» نقل كرده كه زنان خاندان نبوّت شهادت پدران را از كودكان پنهان مي داشتند و مي گفتند: پدرانتان به سفر رفته اند.
امام حسين عليه السلام دختري چهار ساله داشت، شبي با حالت پريشاني از خواب بيدار شد و گفت: پدرم حسين عليه السلام كجاست؟ اكنون او را ديدم!
زنان و كودكان از شنيدن اين سخن گريان شدند و شيون از ايشان برخاست.
يزيد از خواب بيدار شد و گفت: چه خبر است؟ جريان را به او خبر دادند.
آن لعين دستور داد سر پدر را براي او ببرند، سر را آوردند و در دامنش گذاشتند.
گفت: اين چيست؟ گفتند: سر پدر توست. آن كودك هراسان شد، ترسيد و فرياد بر آورد، بعد مريض شد و در همان روزها در دمشق از دنيا رفت.(3)

در بعضي كتب چنين نقل شده كه:دستمالي روي سر انداختند و آن طبق را جلو آن دختر نهادند. پرده از آن بر گرفت و گفت: اين سر كيست؟
گفتند: سر پدر توست. سر را از ميان طشت برداشت و به سينه گرفت و مي گفت:
«يا أبَتاهُ، مَنْ ذَا الَّذي خَضَبكَ بِدِمائكَ! يا أبَتاهُ، مَنْ ذَا الَّذي قَطع وَ رِيدَيْكَ! يا أبتاهُ مَنْ ذَا الَّذي أَيتمني علي صِغَر سِنّي! يا أبَتاهُ، مَنْ بَقي بَعْدَك نَرْجوه؟ يا أبَتاهُ، مَنْ لِلْيتيمة حَتّي تَكْبُر»
«پدر جان، كي تو را با خونت خضاب كرد! اي پدر كه رگهاي گردنت را بريد! اي پدر، كي مرا در كودكي يتيم كرد! پدر جان، بعد از تو به كه اميد وار باشيم؟ پدرجان، اين دختر يتيم را كي نگهداري و بزرگ كند!».
و از اين سخنان با او گفت، تا اينكه لب بر دهان شريف پدر نهاد و سخت بگريست تا غش كرد و از هوش رفت. چون او را حركت دادند از دنيا رفته بود.
اهل بيت چون اين بديدند، صدا به گريه بلند كردند و داغشان تازه شد، و همه از زن و مرد بر آن آگاه شدند و گريستند.(4)

چون اولاد رسول و ذراري فاطمه بتول عليها سلام را در خرابه ي شام منزل دادند، آن غريبان ستمديده و آن اسيران داغديده، صبح و شام براي جوانان شهيد خود در ناله و نوحه بودند. عصرها كه مي شد آن اطفال خردسال درب خرابه صف مي كشيدند، مي ديدند كه مردم شام خرّم و خوشحال دست اطفال خود را گرفته آب و نان تهيّه كرده به خانه هاي خود مي روند.
آن طفلان خسته مانند مرغان پر شكسته دامن عمّه را مي گرفتند كه اي عمّه، مگر ما خانه نداريم؟ مگر بابا نداريم؟
مي فرمود: چرا نور ديدگان، خانه هاي شما در مدينه، و باباي شما به سفر رفته است.
در ميان آنها دختركي بود از امام عليه السلام به نام فاطمه كه درد هجران كشيده، گرسنگي و تشنگي ها آزموده، رنج سفر و داغ پدر و برادر ديده، بر بالاي شتر برهنه راه درازي پيموده، كعب نيزه و تازيانه خورده.
پدر او را خيلي دوست مي داشت، محبّت اين دختر در دل امام عليه السلام منزل گرفته بود، هميشه در كنار پدر مي نشست و دم به دم مانند دسته گل او را مي بوسيد، و شبها هم در بغل امام عليه السلام مي خوابيد...
پيوسته احوال پدر مي پرسيد و گريه مي كرد كه «أيْنَ أبي وَ والدي وَ الْمُحامي عَنّي».
به هر نحوي كه بود زنها او را آرام مي كردند، تا آن كه از كربلا به كوفه و از كوفه به شام رسيدند. در بين راه از رنج شتر سواري به تنگ آمده بود، به خواهرش سكينه مي گفت:«أيا أ ُختَ، قَدْ ذابَتْ مِنَ السَّيْر مُهْجَتي»
«خواهرم اين شتر بس كه مرا حركت داده دل و جگرم آب شد».
از اين ساربان بي رحم درخواست كن ساعتي شتر را نگاه دارد و يا آهسته راه ببرد كه ما مرديم، از ساربان بپرس كي به منزل مي رسيم...
در يكي از شب ها در آن منزل خرابه، شور ديدن پدر به سرش افتاد، و از هجران پدر اشك مي ريخت، سر روي خاك نهاد آن قدر گريه كرد كه زمين از اشك چشمش گل شد. در اين اثنا به خواب رفت.خواب پدر ديد، از خواب بيدار شد، فَبَك وَ تَقُول: وا أَبتاهُ، واقُرَّةَ عَيناهُ، واحُسَيناهُ، چنان صيحه كشيد كه خرابه نشينان پريشان شدند...
هر چه خواستند او را آرام كنند ممكن نشد. امام زين العابدين عليه السلام پيش آمد و خواهر را در بر گرفت و به سينه چسبانيد و تسلّي مي داد. آن مظلومه آرام نمي گرفت و نوحه مي كرد، آن قدر روي دامن حضرت گريه كرد«حَتّي غُشيَ عَليهْا وَ انْقَطعَ نَفَسُها»
«تا آن كه غش كرد و نفس او قطع شد».
امام به گريه درآمد. اهل بيت به شيون آمدند«فَضجُّوا بِالْبُكاءِ و جَدَّدُوا الْأَحْزانَ وَ حَثُّوا عَلي رُؤُسِهمُ التُّرابَ، وَ لَطمُوا الْخُدودَ وَ شَقُّوا الْجُيوبَ، وَ قامَ الصِّياحُ».
آن ويرانه از ناله اسيران يك پارچه گريه شد.
دختر بيهوش افتاده بود و مخدّرات در خروش بر سر مي زدند و به سينه مي كوبيدند. خاك بر سر مي كردند گريبان مي دريدند، كه صداي ايشان در قصر به گوش يزيد رسيد.
طاهر بن عبدالله دمشقي گويد: سر يزيد روي زانوي من بود. سر پسر فاطمه هم در ميان طشت بود، همين كه شيون از خرابه بلند شد، ديدم سرپوش از طبق به كنار رفت، سر بلند شد تا نزديك بام قصر، به صوت بلند فرمود:«أُخْتي سَكِّتي اِبْنَتي»
«خواهرم زينب، دخترم را ساكت كن».
طاهر گويد: ديدم آن سر برگشت رو به يزيد كرد و فرمود: يا يزيد، من با تو چه كرده بودم، كه مرا كشتي و عيالم را اسير كردي؟!
يزيد از اين ندا و از آن صدا سر برداشت، پرسيد: طاهر چه خبر است؟
گفتم: نمي دانم در خرابه چه اتّفاق افتاده ولي ديدم سر مبارك حسين را كه از طشت بلند شد و چنين و چنان گفت.
يزيد غلامي فرستاد كه خبري بياورد. غلام آمد و واقعه را براي يزيد نقل كرد.
آن ملعون گفت: سر پدرش را براي او ببريد تا آرام گيرد.
آن سر مطهّر را در طشت نهادند و رو به خرابه آوردند، و در حالي كه پرده بر روي آن سر بود، در حضور آن مظلومه نهادند، پرده را برداشتند. آن معصومه چون متوجّه سر پدر شد، «فَانْكَبَّتْ عَليهِ تقَبَّلُهُ و تَبْكي و تَضربُ علي رَأسُها و وَجْهِها حَتّي امْتَلأَ فَمُها بِالدَّم»
«خود را بر آن سر انداخت و صورت پدر را مي بوسيد و بر سر و صورت خود مي زد تا اينكه دهانش پر از خون شد».(5)

و در «منتخب» آمده است كه او پدرش را مخاطب قرار داده مي فرمود:«يا أبَتاهُ، مَنْ ذَاالَّذي خَضبكَ بِدِمائكَ»
«پدر جان، كي صورت منوّرت را غرق خون ساخته؟».
«يا أبتاهُ، منْ ذَا الَّذي قَطع و ريدَيْكَ!»
«پدر جان، چه كسي رگهاي گردنت را بريده است؟».
«يا أبتاه، منْ ذا الَّذي أيْتمني علي صغر سِنّي»
«پدر جان، كدام ظالم مرا در كودكي يتيم كرده است؟».
«يا أبتاهُ، منْ لِلْيَتيمة حتّي تَكْبُر»
«پدرجان، كي متكفّل يتيمه ات مي شود تا بزرگ شود؟».
«يا أبتاهُ، منْ للنّساءِ الحاسرات»
«پدر جان، چه كسي به فرياد اين زنان سر برهنه مي رسد؟»
«يا أبتاهُ، منْ للْأَرامِلِ المسْبيّاتِ»
«پدر جان، چه كسي دادرسي از اين زنان بيوه و اسير مي كند؟».
«يا أبتاهُ، منْ للْعيونِ الْباكياتِ»
«پدر جان، چه كسي نظر مرحمتي به سوي اين چشمهاي گريان (ما كند كه شب و روز در فراق تو گريه) مي كند؟».
«يا أبتاهُ، مَنْ لِلضّايعاتِ الْغريبات»
«پدرجان، كي متوجّه اين زنان بي صاحب، غريب خواهد شد؟»
«يا أبَتاهُ، مَنْ لَلشُّعورِ الْمَنْشورات»
«پدرجان، كي از براي اين موهاي پريشان خواهد بود؟».
«يا أبتاهُ، منْ بَعْدكَ واخَيْبَتاهُ»
«پدر جان، بعد از تو داد از نا اميدي!».
«يا أبتاهُ، منْ بَعدكَ وا غُرْبَتاهُ»
«پدر جان، بعد ا زتو داد از غريبي و بي كسي!».
«يا أبتاهُ، لَيْتني كُنت لَك الْفِداء»
«پدر جان، كاش من فداي تو مي شدم».
«يا أبتاهُ، لَيْتني كَنت قَبل هذا الْيَومِ عمياءَ»
«پدر جان، كاش من پيش از اين روز كور شده بودم، و تو را به اين حال نمي ديدم».
«يا أبتاهُ، لَيْتني وُسدتُ الثَّري و لا أري شَيبكَ مُخضَّباً بِالدّماء»
«پدر جان، كاش مرا در زير خاك پنهان كرده بودند و نمي ديدم كه محاسن مباركت به خون خضاب شده باشد».
آن معصومه نوحه مي كرد و اشك مي ريخت تا آن كه نَفَس او به شماره افتاد و گريه راه گلويش را گرفت، مثل مرغ سركنده، گاهي سر را به طرف راست مي نهاد و مي بوسيد و بر سر مي زد، و زماني به چپ مي گذارد و مي بوسيد...
پس آن نازدانه لب بر لب پدر نهاد، زمان طويلي از سخن افتاد گريست «فَناديِ الرَّأسُ بِنْتَهُ، إليَّ إليَّ، هَلُمّي فَأنا لَك بِالانْتظار. فغُشيَ عليها غشْوةً لمْ تُفقْ بعدها، فحرَّ كوها فَإذا هيَ قدْ فارقتْ روحها الدُّنيا...»
«آن رأس شريف دختر را صدا كرد كه به سوي من بيا، من منتظرت هستم، او غش كرد و ديگر به هوش نيامد، چون او را حركت دادند متوجّه شدند كه روح شريفش از بدن مفارقت كرده و به خدمت پدر شتافته است».(6)

راوي گويد: وقتي كه خواستند نعش آن يتيم را از خاك خرابه بردارند علمهاي سياه بر پا كرده بودند و مردان و زنان شامي همه جمع شده گريه و ناله مي كردند و سنگ بر سر و سينه مي زدند. او را غسل دادند و كفن نمودند(7) و بر او نماز گزاردند و دفن نمودند، كه الان قبر او معلوم و مشهور است.(8)

در كتاب «وقايع الشهور و الأيّام» مرحوم آية الله بيرجندي آمده است كه دختر كوچك امام حسين عليه السلام روز پنجم ماه صفر سال 61 وفات كرد. چنانكه همين مطلب در كتاب «رياض القدس» نيز نقل شده است.

و در قصيده ي شيوا و سوزناك سيف بن عَميره (صحابي بزرگ امام صادق و امام كاظم عليهما السلام ) نيز در دو جا از اين نازدانه سخن به ميان آمده:
وَ رقيّة رَقَّ الْحسودَ لِضعْفِها وَ غَدا ليَعْذِرَها الَّذي لَمْ يعْذَر
لَمْ أَنْسها و سكينة و رقيَّة يَبْكينهُ بِتَحسُّرٍ و تَزفُّرٍ(10)

از حميد بن مسلم نقل شده كه چون حضرت علي اصغر شهيد شد... دختراني از خيمه بيرون دويدند، و خود را بر روي نعش آن طفل شهيد انداختند... و آن دختران فاطمه و سكينه و رقيّه بودند.(11)

چون امام حسين عليه السلام مانع شدند از اينكه امام سجّاد عليه السلام به ميدان برود، فرمودند: فرزندم، تو پاكترين فرزندان من و افضل عترتم مي باشي، و جانشين من بر زنان و كودكانم هستي... آنگاه با صداي بلند فرمود: اي زينب، و اي اُمّ كلثوم، و اي سكينه و اي رقيّه و اي فاطمه، سخن مرا بشنويد، بدانيد اين پسرم خليفه و جانشين من بر شماست، او امام و پيشوا است كه اطاعتش بر شما واجب است.(12)
پي نوشتها:

1- انوار الشهادة / 242 ف 20
2- در كتاب «اجساد جاويدان» با شواهد و قرائن فراوان اثبات شده كه فرزند سه ساله ي امام حسين عليه السلام «رقيّه» نام داشت.(اجساد جاويدان / 59تا68)
3- كامل بهائي: 2/ 179
4- نفس المهموم / 456
5- رياض القدس: 2/323
6- انوار الشهادة / 244، رياض القدس: 2/326
7- طبق بعضي روايات او را با همان پيراهن كهنه اش كفن كردند.(ستاره درخشان شام / 221 به نقل از خصائص الزينبيّه / 296)
8- انوار الشهادة /246 ف 20
9- مقتل جامعه مقدّم: 2/205
10- سياهپوشي در سوگ ائمّه نور / 320، به نقل از منتخب طريحي: 2/447
11- مهيّج الأحزان / 244 مجلس دهم
12- معالي السّبطين: 2/12 به نقل از الدّمعة السّاكبة

ای کاش ماجرای بیابان دروغ بود

این حرف‌های مرثیه‌خوانان دروغ بود!

ای کاش این روایت پر غم، سند نداشت

بر نیزه‌ها نشاندن قرآن دروغ بود!

یا گرگ‌های تاخته بر یوسف حجاز

چون گرگ‌های قصه کنعان دروغ بود!

حیف از شکوفه‌ها و دریغ از بهار… کاش

بر جان باغ، داغ زمستان دروغ بود

سلام علیکم :
اجازه میدید یه خورده به زبون خودم ذکر مصیبت بخونم ؟؟؟ :Ghamgin:
از دوستان عزیزی که فرزند دختر 3 ساله شیرین زبون دارند . خواهش میکنم . نیم ساعت مدام به حرکات و گفتارها و بازیهای دختر 3 ساله شون نگاه کنند . در همون حین به یاد 3 ساله سید الشهدا (ع) باشند . بعد ببینید چی میشه . اگه خون گریه نکردید !!! من اسممو عوض میکنم . :geryeh::geryeh::geryeh::geristan::geristan: :geristan:
اما قول بدید اگه حالی پیدا کردید و دلتون راهی کربلا و بعدشم . خرابه شام شد . دختر 3 ساله و پسر 5 ساله من رو هم دعا کنید .
التماس دعا
اینم دو تا عکس از دختر شیرین زبون 3 ساله من

داره در عزای جد بزرگوارش سینه میزنه . داره نماز میخونه .
یه چیز دیگه بگم ؟ روز دوم محرم امسال بود . دخترم دید که داداش 5 ساله اش داره توی خونه با نوحه تلویزیون زنجیر میزنه. به من گفت بابایی برای منم یه زنجیر دخترونه میخری ؟ :geryeh: داشتم میمردم از فشار بغض . :geryeh: رفتم براش خریدم . اونم با زنجیر برای شهادت جدش و بی بی رقیه زنجیر زد .:geryeh: