آیا کسی از مکان زندگی امام زمان اطلاع دارد؟

تب‌های اولیه

5 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا کسی از مکان زندگی امام زمان اطلاع دارد؟

خوب بله دیگه. منظور حدیث اون اوتادی که خدمت حضرت هستند.
یا خادمان حضرت که الان محضرشون درحال خدمتند.

به ما ربط چندانی نداره.

کهیعص;173656 نوشت:
خوب بله دیگه. منظور حدیث اون اوتادی که خدمت حضرت هستند. یا خادمان حضرت که الان محضرشون درحال خدمتند.

سلام
کمی توضیح بیشتر بمی دهید؟

راستی امام از چشم اجنه هم پنهان اند؟

mkk1369;174183 نوشت:
سلام
کمی توضیح بیشتر بمی دهید؟

راستی امام از چشم اجنه هم پنهان اند؟

سلام علیکم و رحمه الله
این که امام غایب هستند به این معنی نیست که امام ع ناپدید هستند.
بلکه ایشون روی همین کره زمین، زندگی میکنند، غذا می خورند و نماز می خوانند و می خوابند.
ایشون در بین مردم رفت و آمد دارند، ایشون خونه دارند و به احتمال خیلی زیاد، همسر و فرزند هم دارند،
اما هیچ کس (از عامه مردم) ایشون رو نمی شناسه.

و حتی ممکنه فروشنده ای به خیال احمقانه خودش چیزی رو گرون بده و فکر کنه سر مشتری کلاه گذاشته، و اون شخص امام مردم و خلیفه خدا بر روی زمین باشه.

پس امام حتی از چشم ما هم پنهان نیستند، تا چه برسد اجنه.
ولی اینکه آیا اجنه از محل زندگی حضرت خبر دارند، چیزی نمی دونم. فقط می تونم احتمال بدم که اوناهم خبر ندارند امام کجا زندگی میکنند.

و امام ع همون طور که گفتم خونه دارند، و همسر و فرزند هم به احتمال خیلی زیاد دارند،
افراد خیلی نزدیک به امام، که شیعیان ناب هستند، و به مقام محرمیت رسیده اند و بقولی منّا شده اند ( مثل جناب سلمان که منا اهل البیت شده بودند) وجود دارند که با حضرت ارتباط دارند، این افراد غالبا افراد گمنامی هستند.
حتی ممکن هست که از این افراد، عده ای به مقام والای خادمی خانه ی حضرت نائل شوند.

از بین افراد معروف، الان فقط سید بن طاوس در خاطرم هست که به مقامی رسیده بودند که هر گاه نیازی به دیدن و زیارت امام عصر ع داشتند، به خدمتشون می تونستند تشرف پیدا کنند.

سید بن طاوس شخصی بود که می گفته: من هنگام طلوع آفتاب که ملائکه شب، جاشون رو به ملائکه روز می دهند، متوجه جابجایی ملائکه میشوم. و این مقام عرفانی بالایی هست. اوتاد دیگر هم پس احتمالا هم درجه سید بن طاوس یا نزدیک به مقام عرفانی ایشون باشند.

[="arial black"]سلام اینم نظر اهل سنت
دیدگاه اهل سنت درباره تولد ، ظهور وکیفیت انقلاب و مدت دوران حکومت حضرت مهدی (ع)
شورای روحانیت سنندج

در کتاب نور الابصار ورساله الصبان شلنجی وشیخ صبان آمده است : که مسلم ، ابو داود ، نسایی ، ابن ماجه ، بیهقی ،محدثین مشهور اهل سنت از رسول اکرم (ص) نقل می کنند که فرمودند: « المهدی من عترتی من ولد فاطمه » مهدی از خاندان من واز فرزندان فاطمه است و همچنین امام احمد ، ابو داود ، ترمذی و ابن ماجه این حدیث را روایت کرده اند: « لو لم یبق من الدهر الا یوم لبعث ا… فیه رجلا من اهل بیتی یملا الدینا قسطا وعدلا کما ملئت جورا و ظلما » یعنی اگر از چرخه زمان تنها یک روز باقی مانده باشد ، خداوند مردی از خاندان من می فرستد تا جهان را از عدالت وقسط پر نماید کما اینکه قبلا از جور وستم مملو گردیده است و در روایت دیگر آمده است: « لا تذهب الدنیا و لا نقضی حتی یملک رجل من اهل بیتی یواطی اسمه اسمی» دنیا سپری نمی شود تا اینکه مردی از اهل بیت من که نامش هم نام من است مالک جهان گردد همچنین در روایت دیگری از ابو داود و ترمذی نقل شده است : « لو لم یبق من الدنیا الایوم واحد لطول ا… ذالک الیوم حتی یبعث ا… رجلا من اهل بیتی یواطی اسمه اسمابی یملا الدنیا قسط وعدلا کما ملئت جورا وظلما» اگر از دنیا تنها یک روز بیشتر باقی نماند خداوند ان روز را دراز و طولانی کرده تا مردی از خاندان من را که همنام من ونام پدرش همنام پدر من است ، فرستاده و جهان را پر از عدالت و داد کند چنانکه پر از ظلم وستم شده است ، وطبرانی هم می فرماید : « رسول اکرم (ص) فرمودند: مهدی از ما بوده ودین با او ختم می یابد چنانکه با من آغاز شده است .
حاکم هم در صحیح خود نقل می کند که پیامبر (ص) فرمودند: «در آخر زمان ، امت من از طرف فرمان روایان ظالام گرفتار شده و در رنج وعذاب قرا می گیرند تا اینکه مردم بی پناه و مایوس می شوند در این هنگام خداوند مردی را از عترت و ذریه من روانه می کند تا جهان را با عدالت مواجه سازد وساکنان زمین و آسمان او را دوست داشته باشند وباران از آسمان ریزش کرده زمین ها و باغات رشد نموده و در میان امت ۷ الی ۹ سال باقی می ماند.»
طیرانی هم یک حدیث مرفوع را ذکر کرده است که پیامبر (ص) می فرمایند: مهدی وقتی ظهور می کند به اطاف خود می نگردوحضرت عیسی (ع) را می بیند مثل اینکه رخسار او با آب باران خیس شده و به او می فرماید : ای پیامبر بیا و برای ما پیش نمازی و امامت نماز را انجام بده ولی عیسی (ع) در جواب می گوید :باید تو امامت را انجام دهید و بدین صورتن پشت فرزندم نماز را اقامه می کند و اولویت این کار را به او می سپارند که در واقع کرامت خاصی است که خداوند به فرزند من عنایت کرده است .
مهدی از سرزمین حجاز ، ظاهر شده ، از اولاد حسین مجتبی (ع) بوده تعداد بیعت کنندگان اولیه او به تعداد اهل بدر یعنی ۳۱۳ نفر می باشد و برای اولین بار در میان رکن حجر الاسود ومقام ابراهیم (ع) با او بیعت می شود.
ابو نعیم هم از عبد الله بن عمر(رض) نقل می کند: که در روستایی به نام کرعه یا کریمه ظهور می کند واز مدینه به مکه رفته و مردم هم با او بیعت می کنند هرچند او قلبا با این بیعت مخالفت می نماید و۶ ، ۷تا ۹ سال ودر روایتن دیگری تا ۴۰ سال مدت حکومت او ادامه می یابد ولی ما اهل سنت ، معتقد به تولد فعلی او وغیبت صغری وکبری ایشان نبوده اما در اصل با ظهور وانقلاب وی طبق روایات بیان شده مخالفتی نداریم.

منابع : رساله الصبان ، اور الابصار ، عقاید تفتازانی ، صواعق ابن جر هیتمی ، فتاوی حدیثیه ، عقیده مرضیه ، تهذیب الکلام ، فضیله مولوی ، الدرر الجلالیه
[/]

موضوع قفل شده است