علوم انسانی غربی یا سنتی یا شیعی(اهل بیت)

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
علوم انسانی غربی یا سنتی یا شیعی(اهل بیت)

الانی که می خوام اینا رو بنویسم خیلی تاسف می خورم خیلی!
می دونید از چی از اینکه 1400 ساله ادای شیعه بودن رو در میاریم و هنوز که هنوزه ادای حرف پیامبر رو در میاریم! میدونید کدوم حدیثشو میگم!؟
اونی که خوب اداشو در میاریم اسمش حدیث ثقلین هستش!
حضرت فاطمه (ع) فرمود:« هنگامی که پدرم رسول خدا در حال احتضار بود و اتاق پر بود از صحابه، شنیدم که فرمود:« ای مردم، به‌زودی از میان‌تان خواهم رفت و من سخنی می‏گویم تا عذری نداشته باشید: بدانید که من دو چیز گرانقدر در میان شما به جا می‏گذارم: قرآن و اهل بیت ام.»
سپس دست علی را گرفت و فرمود:« این علی با قرآن است و قرآن هم با علی. این دو هرگز از هم جدا نمی‏شوند تا در حوض کوثر بر من وارد شوند. ( یعنی تا قیامت با هم هستند.) پس ای مردم من از شما درباره این دو قرآن و اهل بیت پرسش و بازخواست خواهم کرد.»
اینه همون ادایی که در میاریم دقیقا خودشه!
مگه پیامبر بهمون نفرمود که اگه می خواهید به سعادت هر دو دنیا برسید با این دو باشید.
واقعا بودیم؟!!
مگه برای رسیدن به سعادت نباید راه اونا رو بریم ولی 1400 ساله به کجا رفتیم!!
جز به راه صوفیانی چون ملاصداراها و ابو عطار ها و مولوی ها و ....
کی پیامبر فرمود با اینا باشیم کی؟!!!
کی گفته اینا اهل بیت پیامبر هستند!!
کی گفته اینا اولیا الله هستند!!!
الانم که دنبال علوم انسانی غربی داریم میریم!!
دیدید داریم اداشو در میاریم
کی رفته ببینه اهل بیت در مورد علوم انسانی چه چیز های گفته هر وقتم حرف از علوم انسانی میشه فوری یا علوم انسانی غرب میاد تو ذهنمون یا چرندیات صوفی گری!
پس کو علوم انسانی اهل بیتی که پیامبر فرمود راه سعادت اونه؟!!
اقایونی که می خوان علوم انسانی سنت رو جایگذین این چیزا کنن دارن به کجا میرن!!
دوستان من خودم کتاب های در مورد تفکرات اهل بیت خوندم البته نه کامل ولی کاملا فهمیدم که این مکتب فوقلعادست و قابل فهم هم هستش و نه پیچیده
نویسنده شون هم شخصی عالم و دانشمند به نام آیت الله شیخ مرتضی رضوی هستش
شرط می بندم اگه کتابهاشو بخونید تو هیچ کدوم از کتب درسیتون پیداشون نمی کنید
این متن رو در لینک زیر بخونید(روی لینک کلیک کنید)
http://binesheno.com/Files/maghalat.php?...subid=2095

arash9934;173243 نوشت:
الانی که می خوام اینا رو بنویسم خیلی تاسف می خورم خیلی!
می دونید از چی از اینکه 1400 ساله ادای شیعه بودن رو در میاریم و هنوز که هنوزه ادای حرف پیامبر رو در میاریم! میدونید کدوم حدیثشو میگم!؟
اونی که خوب اداشو در میاریم اسمش حدیث ثقلین هستش!
حضرت فاطمه (ع) فرمود:« هنگامی که پدرم رسول خدا در حال احتضار بود و اتاق پر بود از صحابه، شنیدم که فرمود:« ای مردم، به‌زودی از میان‌تان خواهم رفت و من سخنی می‏گویم تا عذری نداشته باشید: بدانید که من دو چیز گرانقدر در میان شما به جا می‏گذارم: قرآن و اهل بیت ام.»
سپس دست علی را گرفت و فرمود:« این علی با قرآن است و قرآن هم با علی. این دو هرگز از هم جدا نمی‏شوند تا در حوض کوثر بر من وارد شوند. ( یعنی تا قیامت با هم هستند.) پس ای مردم من از شما درباره این دو قرآن و اهل بیت پرسش و بازخواست خواهم کرد.»
اینه همون ادایی که در میاریم دقیقا خودشه!
مگه پیامبر بهمون نفرمود که اگه می خواهید به سعادت هر دو دنیا برسید با این دو باشید.
واقعا بودیم؟!!
کی پیامبر فرمود با اینا باشیم کی؟!!!
کی گفته اینا اهل بیت پیامبر هستند!!
کی گفته اینا اولیا الله هستند!!!
الانم که دنبال علوم انسانی غربی داریم میریم!!
دیدید داریم اداشو در میاریم
کی رفته ببینه اهل بیت در مورد علوم انسانی چه چیز های گفته هر وقتم حرف از علوم انسانی میشه فوری یا علوم انسانی غرب میاد تو ذهنمون یا چرندیات صوفی گری!
پس کو علوم انسانی اهل بیتی که پیامبر فرمود راه سعادت اونه؟!!
اقایونی که می خوان علوم انسانی سنت رو جایگذین این چیزا کنن دارن به کجا میرن!!

این دقیقاً همان دیدگاهی است که مرحوم مطهری از آن به عنوان مصیبتی یاد میکند که در دورانی بر تشیع وارد شد و باعث جمود تفکر اجتماعی و عدم رشد فقه متناسب با اصول در جامعه شیعه گردید.

سلام علیکم

ضرب المثل;183186 نوشت:
این دقیقاً همان دیدگاهی است که مرحوم مطهری از آن به عنوان مصیبتی یاد میکند که در دورانی بر تشیع وارد شد و باعث جمود تفکر اجتماعی و عدم رشد فقه متناسب با اصول در جامعه شیعه گردید.

شهید مطهری چه چیزی را مصیبت میداند ؟ خود ایشان اهل کلام هستند آنگاه ملاصدرا را مصیبت میداند ؟
یعنی ( با این کلام شما ) عقاید خودش را در حقیقت مصیبت میداند !!

اما
اولا در مورد صوفی گری ایشان و عرفان اسلامی همین کفایت میکند که کتابی است منصوب به امام جعفر صادق علیه السلام.

( من باب آشنائی آقایان با ایشان ذکر میشود که ایشان یکی از همان اهل بیتی است که شما مدعیان نابجای حقوق آنها هستید )

کتاب مصباح الشریعه منصوب به ایشان است
و همه مطالب این کتاب روایات

صوفی گری شما !!!

و عرفان اسلامی اهل فضل و کمال است.

و ..
و دیگر در مورد عرفان اسلامی که بعضی افراد آنرا عرفان مصطلح میدانند و کلام اسلامی را فکر آنوقت خودشان به کتاب بی نهایت بی ربط امثال دکتر هاشمی نامی میگویند کلام !!

بهتر است سخنی گفته نشود که قبلا گفته شده میتوانید در تاپیک

*فلسفه از منظر قران و عترت *(نقد و بررسی کتاب جناب نصیری و هاشمی )

مراجعه نمائید.

یاحق

باسلام و تشکر
نقلی که بنده گذاشتم معرف دیدگاه اخباریون است، که مرحوم مطهری در کتاب «بررسی اجمالی مبانی اقتصاد اسلامی» آنان را مصیبتی میداند که بر تشیع وارد شد، فکر کنم اگه این سوءتفاهم رفع بشه ما تقریباً دیدگاه مشترکی داریم.

bina88;183199 نوشت:
کتاب مصباح الشریعه منصوب به ایشان است و همه مطالب این کتاب روایات صوفی گری شما !!!

البته همانطوركه مي فرماييداين كتاب فقط منصوب به امام صادق (ع)مي باشد ونمي توان با اين انتصاب آنحضرت را صوفي به معناي مصطلح آن درزمانهاي گذشته معرفي كرد.(مناف)

باسلام

دراينكه درباب معرفي واستخراج علوم اهلبيت كوتاهي شده است حرفي نيست وطبق حديث ثقلين قران واهلبيت مرجع علمي وديني مي باشند وعلمي كه از نزد
انها نرسيده باشد چندان اعتباري ندارد .هرچند ائمه صوفيگري وفلسفه به اصطلاح امروزي آنرا ترويج نكرده اند اما هرعلمي كه مخالف با اصول عقلاني وادله شرعي نباشد صحيح مي باشد بنابراين سخنان امثال ملا صدرا ومولوي هرچند به طور كامل مورد تاييد كسي نيست چون تنها سخنان معصومين بدون چون وچرا صحيح مي باشد لذا درامثال ملا صدرا ما بايد ببينيم كدام بخش ازسخنانشان صحيح است بگيريم وبقيه رارها كنيم چنان كه اصل قاعده عليت ازفرمايشات حضرت علي (ع) باشدكه مي فرمايد:كل قائم في سواه معلول هركسي كه متكي به غير باشد معلول است.(خطبه 186 نهج البلاغه)
ماتابع دليل هستيم درنتيجه اگر سخني مخا لف دين واصول عقلي نباشد مي پذيريم.وامام صادق مي فرمايد:عقل آنچيزي است كه بوسيله آن خداوند عبادت مي شود وبهشت به دست مي آيد.
درباب مقام علمي امام صادق (ع)توصيه مي كنم كتاب مغز متفكر شيعه نوشته عده اي ازدانشمندان فرانسوي رابخوانيد.همچنين كتاب الامام الصادق والمذاهب الاربعه نوشته حيدراسد.(مناف)

موضوع قفل شده است