صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ZiRz@MiN کمکم کن

علاقه
    تاریخ و شعر
    نوشته
    3,144
    حضور
    45 روز 22 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10551

ZiRz@MiN کمکم کن

جناب سرکار ZiRz@MiN کمکم کن
    چندیست جناب آقای ZiRz@MiNبابیان شبهاتی در تاپیکهای مختلف قصد شبهه افکنی داشته ومعمولا به جوابهایی که داده می شود توجه نداشته و دوباره مطلب خودشان را ادامه می دهند لذا بند هاین تاپیک را ایجاد نمودم
    جناب آقای ZiRz@MiN بنده نوشت های شما را خواندم و تحت تاثیر قرار گرفتم !!! چون فکر می کردم بر حقمم
    اما جدیدا با نوشته های شما بارقه های هدایت در دل ایجاد شد!!! منتهی جند سوال ذهنم را مشغول کرده که نمی توانم به آسانی از آنها بگذرم بدون مقدمه سر اصل مطلب می روم
    اول : من چون رشته ام تاریخی است ، چندی پیش واقعه جنگ جمل را می خواندم ، دیدم ام المومن و امیر المومنین با هم جنگیدند و در ابتدای اسلام هزاران مسلمان که هر کدام می توانستند نقش زیادی در تبلغ اسلام داشته باشند کشته شدند ،
    حال سوال بنده این است
    د ونفر خوب وبد ما می جنگند مثل پیامبر صلی الله علیه و مشرکان مکه ابولهب و ابو جهل و ابوسفیان
    دو نفر بد وبد هم با هم می جنگنند مثل امریکا وصدام
    اما دو نفر خوب با هم نمی جنگند ، آن هم جنگ به آن بزرگی که تعداد زیادی انسان خوب از طرفین کشته شود
    حال ام المومنین بد بوده یا امیر المومنین که با هم جنگیده اند؟
    مگر عایشه نمی دانستد مسلمانان با علی علیه السلام بیعت کرده اند چرا بر علیه خلیفه زمانش خروج کرد؟
    مگر عایشه از پیامبر صلی الله علیه وآله نشنیده بود (علیُ مع القرآن و القرآن مع العلی لایفترقا حتی یردا علی الحوض)1
    مگر عایشه از پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم نشینده بود (علي و فاطمه و حسن و حسين نيز در خيمه بودند، فرمود: اي مسلمانان، هر كس با اهل خيمه دوست باشد من با او دوست هستم و هر كس با آنان دشمن باشد من با آنان دشمنم. آنان را دوست ندارد مگر آن كه ولادتي پاك دارد و دشمن نيست با آنان مگر آن كه ولادتي ناپاك دارد)(2)
    واحادیث بسیار زیادی از این قبیل که در منابع اهل سنت آمده برادر چرا عایشه با چنین شخصی وارد جنگ شد ، کدام عقل قبول می کند که هر دوی اینها انسانهای خوبی باشند، 19000نفر بین اینها کشته شده، تکلیف خون اینها چه می شود تکلیف زنان بیوه و بچه های یتیم اینها چه می شود .
    شاید بگویید طرفین اجتهد اخطاء ، آیا عقل این حرف را قبول می کند که فلانی چون همسر پیامبر بوده چنین امتیازی داشته است
    1.حاكم از امّ سلمه روایت كرده و سپس نوشته است: « این حدیثی صحیح الإسناد است و ابوسعید تیمی عقیصاء هم ثقه و مورد اطمینان است، اما این روایت را مسلم و بخاری در صحیح خود نیاورده‌اند» -المستدرك؛ ج3 ،ص124 ،ح 628- المعجم الصغیر؛ ج1 ،ص255- الصواعق المحرقه؛ 74، ط. المیمنه بمصر-تاریخ الخلفاء للسیوطی؛ ص116 و ص162-فیض القدیر؛ ج4 ص356 -مناقب الخوارزمی؛ ص176 ص214- فرائد السمطین؛ ج1 ،ص177،ح140 و...
    2.العاصمي المكي، عبد الملك بن حسين بن عبد الملك الشافعي، سمط النجوم العوالي في أنباء الأوائل والتوالي؛ج 3،ص 44.
    ویرایش توسط عماد : ۱۳۹۰/۱۰/۰۶ در ساعت ۱۲:۱۵

2. صلوات ها 23

3.  

علاقه
    تاریخ و شعر
    نوشته
    3,144
    حضور
    45 روز 22 ساعت 25 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10551

سوال دوم : شما می گویید پیامبر صلی الله علیه وآله کسی را جانشین نکرد بلکه مردم در سقیفه جمع شدند و ابابکر را انتخاب کردند، و شیعه می گوید که مسئله جانشینی پیامبر امری است که از طرف خدا معلوم شده است ، حال از انتصاب حضرت علی از سوی خدا که بگذریم چرا پیامبر جانیشین انتخاب نکرد
    پیامبری که حتی اگر برای چند روز از مدینه بیرون می رفتند جانشین انتخاب می کردند
    یکسال بعد از ورود حضرت(ص) به مدینه،[1] در صفر سال دوم هجرت، رسول­خدا(ص) نخستین بار، با گروهی از مسلمانان، برای جنگ از مدینه خارج شدند؛[2] در این سفر که تنها مهاجران در آن حضور داشتند؛[3] رسول­خدا(ص) سعد بن عباده را برای رسیدگی به امور مردم به جای خویش، در شهر مدینه، منصوب فرمودند[4]
    در منابع شیعه وسنی است پیامبر هر وقت از مدینه بیرون می رفتند جانشین انتخاب می کردند شاید بگویید که این مال سالهای اول اسلام بوده که راه و چاه را نمی دانستند در طول مدت 10سال مسلمانان دیگر به بلوغ رسیده بودند حرفتان را این دو ملب رد می کند
    الف: در حجةالوداع نیز عبدالله بن ام­مکتوم، جانشین حضرت در مدینه بود[5]
    ب:خلفا نیز در حین خروج از مدینه جانشین تعیین می کردند ومخصوصا بعد از خودشان که مفصل خواهد آمد
    حال می شود پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم پس از 23سال زحمت طاقت فرسا فکری به حال آینده دینشان نکردند
    یعنی ابابکر از پیامبر بالاتر بود که بعد از خود جانشین انتخاب کرد
    یعنی عمر دلش به حال اسلام بیشتر از پیامبر می سوخت که فکر بعد از خود را کرد و شورا تشکیل داد فکر می کنم اگر مسلمانان به عثمان هم مهلت می داند جانشین تعیین می کرد ولی عجیب است که فکری به حال امت نکرد چرا؟

[1] - واقدی، مغازی؛ ترجمه محمود مهدوی دامغانی، تهران، نشردانشگاهی، چاپ دوم، 1369، ج1، ص12 و طبرسی، حسن بن فضل؛ اعلام الوری با علام الهدی، تهران، دارالکتب الاسلامیه، ج1، ص162.
    [2] - همان و بیهقی، ابوبکر؛ دلائل النبوة، بیروت، دارالکتب العلمیه، چاپ اول، 1405،ج3، ص9.

[3] - همان.

[4] - ذهبی؛ تاریخ الاسلام و وفیات المشاهیرو الأعلام، تحقیق عمر عبدالسلام تدمری، بیروت، دارالکتاب العربی، چاپ دوم، 1993،ج2، ص45 و ابن هشام؛ السیرة النبویه، تحقیق مصطفی السقا و دیگران، بیروت، دارالمعرفه- بی تا،ج1، ص591 و دلائل النبوه، پیشین،ج3، ص9.
    [5]مغازی، پیشین،ج1، ص8 و تاریخ خلیفه، پیشین، ص48.

5. صلوات ها 19

علاقه
    ثقلین : ذوالقرنین
    نوشته
    1,610
    حضور
    25 روز 16 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    36
    صلوات
    3100

وَقَرْنَ فِی بُیوتِكُنَّ وَلَا تَبَرَّجْنَ تَبَرُّجَ الْجَاهِلِیةِ الْأُولَى وَأَقِمْنَ الصَّلَاةَ وَآتِینَ الزَّكَاةَ وَأَطِعْنَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ إِنَّمَا یرِیدُ اللَّهُ لِیذْهِبَ عَنْكُمُ الرِّجْسَ أَهْلَ الْبَیتِ وَیطَهِّرَكُمْ تَطْهِیرًا«الاحزاب/33»

سلام

یک سئوال هم بنده دارم مگر در این ایه روی سخن با زنان پیامبر نیست که از خانه هایشان خارج نشوند پس چگونه است که علی (ع) که مرد است از خانه خارج نمیشود و برای پایداری اسلام بر ابو بکر خروج نمیکند ولی عایشه که دقیقاً روی سخن ایه براوست از خانه خارج میشود و بر خلیفه بر حق مسلمین خروج مینماید ؟

برج

( اسم ) 1- بنای بلند استوانه یی یا مکعب که در جانبین یا جایی دیگر از قلعه جهت دیدبانی و نگهبانی و دفاع سازند . 2- قلعه دژ . 3
    ویرایش توسط فتا 1 : ۱۳۹۰/۱۰/۰۶ در ساعت ۱۲:۱۷
    خدایا مرا آن ده که آن به

7. صلوات ها 13

نوشته
    10,905
    حضور
    84 روز 15 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

با سلام
    بسیار سپاس گذارم عماد عزیز !
    بنده ام از این جناب
    ZiRz@MiNسوالاتی دارم که بعد از جواب دادن سوالات آمده عنوان خواهم کرد !
    امام صادق (عليه السلام):
    ان الصادق اءول من يصدقه الله عزوجل يعلم اءنه صادق و تصدقه نفسه تعلم اءنه صادق ؛1
    راستگو را نخستين كسى كه تصديق مى كند، خداى عزوجل است كه مى داند او راستگوست و نيز نفس او تصديقش مى كند كه مى داند راستگوست .

1-
    كافى 2/104/6

یا علی ع

ویرایش توسط رضا : ۱۳۹۰/۱۰/۰۶ در ساعت ۱۹:۵۷
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

9. صلوات ها 15

علاقه
    نوشته
    1,610
    حضور
    25 روز 16 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    36
    صلوات
    3100

سلام

جناب زیر زمین بیا روی زمین منتظریم !

خدایا مرا آن ده که آن به

11. صلوات ها 8

علاقه
    خسرو شکیبائی ، سهراب سپهری ، حمید فرخ نژاد ، علی کریمی
    نوشته
    438
    حضور
    17 روز 10 ساعت 27 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    72
    صلوات
    2940

ما منتظر زیر زمین هستیم....

هیچ جا نمیریم همینجا هستیم...

زیر زمین زیر زمین بیرون بیا بیرون بیا وقته جوابه ، وای اندیشه تو خوابه....

واقعا ببخشید دوستان ، فکر کردم استادیوم فوتبال رفتم یک لحظه...
    ویرایش توسط اندیشه : ۱۳۹۰/۱۰/۰۷ در ساعت ۲۰:۳۰

تــــــــــــــــــــــــ ـــــــــو جّـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ه

زود بـــاش

کلیک کن یک غذا هم به روحتـــــ بده

دـ ر س هائــــی دـ ر بابـــــــ معرفتـــــــــــــ نـفس

13. صلوات ها 7

نوشته
    89
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    103

بسم الله الرحمن الرحیم
    السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

بنده قبلا خطاب جناب عماد عرض کردم که علمی برای پاسخ گویی به سوالات شما ندارم.

با تشکر

15. صلوات ها 6

علاقه
    نوشته
    1,610
    حضور
    25 روز 16 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    21
    آپلود
    0
    گالری
    36
    صلوات
    3100

نقل قول نوشته اصلی توسط zirz@min نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    السلام علیکم و رحمة الله و برکاته

بنده قبلا خطاب جناب عماد عرض کردم که علمی برای پاسخ گویی به سوالات شما ندارم.

با تشکر
    سلام

یعنی به چیزی اعتقاد دارید که به ان علم ندارید .

ولی شیعه اگر به چیزی علم نداشته باشد انقدر میپرسد تا قانع شود و هیچ کس هم از پاسخ خسته نمیشود .

خدایا مرا آن ده که آن به

17. صلوات ها 8

نوشته
    89
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    103

جناب بهلول عزیز من به آنچه علم دارم ایمان دارم اما میلی به اینکه وسیله ای برای بازار گرمی شما باشم ندارم.

اگر دوستان فکر می کنند بنده ترسیده ام می توانند هرگونه میل دارند فکر کنند.

در هر صورت بنده قبلا به آقای عماد عرض کردم که بنده میلی به شرکت در این بحث ندارم ولی گویا ایشان چشمان را فرو بسته اند.

19. صلوات ها 4

علاقه
    مذهب، مطالعه، مباحثه
    نوشته
    747
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    4714

علمی برای پاسخ گویی به سوالات شما ندارم

من به آنچه علم دارم ایمان دارم

؟
    سلام
    این نوشته ها پرسش از حقیقت هستن.
    مگه میشه به مسئله ای که حقیقتش بر شما مشخص نیست ایمان بیارید؟
    اگر حقیقتش مشخصه، بر اساس چه حجتی؟
    ایمان بی دلیل بی ارزشه. (اگر وجود داشته باشه!)
    ویرایش توسط باران☂ : ۱۳۹۰/۱۰/۰۸ در ساعت ۱۶:۰۸
    هر صفا با علی صفا دارد
    هر کسی با علی خدا دارد
    روی قلب ستاره بنویسید
    مثل آقای ما کجا دارد ؟؟

یا کدامین بزرگ این دنیا

دور خود این همه گدا دارد ؟؟

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری