آرایش برخي دختران و جلب نظر پسران براي ازدواج!!!

تب‌های اولیه

40 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آرایش برخي دختران و جلب نظر پسران براي ازدواج!!!

الان یک دوره ای شده که پسرا به دختری که زیر ابرو برنداره و آرایش نکنه ، عشوه نیاد توجه نمیکنن. منظورم توجه با هوس نیست معمولا چون آرایش نمیکنه زشت دیده میشه این درحالیه که خیلیها علاوه بر آرایش زیاد دماغ عمل میکنن و .... حالا فکر کن یک دختر بخواد ازدواج کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خودش بره به پسرا پیشنهاد بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
حتی وقتی برا خرید میری بیرون گاهی صاحب مغازه آنچنان شیفته فلان دختره که اصلا یک خانم باحجاب و سنگین روجواب نمیده.
دوستان میخوام ببینم شما راهکارهایی دارید که به جامعه کمک بشه ؟ نمیدونم بایک سرعت زیاد داریم به طرف زیبایی ظاهری میریم.
واقعا چه باید کرد؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام
عرض ادب و احترام
یه خاطره بگم امیدوارن نظم تاپیکتون به هم نخوره ولی جالبه
تو منطقه ای که زندیگی می کنیم یه خانواده هستند که چهار تا دختر داره و همه محجبه و با حجاب ولی دیگر همسایه ها اکثرا با حجاب خیلی خوب نیستند یعنی همینجوری که شما گفتید دختراشون بیرون می ایند
نکته اش اینجا است اون خانواده هر چهار تا دخترش ازدواج کردند و زندگی خوبی دارند ولی بقیه همسایه ها دختراشون هنوز نتوانسته اند ازدواج کنند :Gig:
نمی دونم شاید یه حساب کتابی است ما بی خبریم:Gig::Gig:

مـهـدی;173027 نوشت:
سلام
عرض ادب و احترام
تو منطقه ای که زندیگی می کنیم یه خانواده هستند که چهار تا دختر داره و همه محجبه و با حجاب ولی دیگر همسایه ها اکثرا با حجاب خیلی خوب نیستند یعنی همینجوری که شما گفتید دختراشون بیرون می ایند
نکته اش اینجا است اون خانواده هر چهار تا دخترش ازدواج کردند و زندگی خوبی دارند ولی بقیه همسایه ها دختراشون هنوز نتوانسته اند ازدواج کنند :gig:
نمی دونم شاید یه حساب کتابی است ما بی خبریم:gig::gig:

تاپيك رو به انحراف ببرم
داستاني رو كه شما گفتيد من كاملا بهش اعتقاد دارم
يه جور ديگه هم ميشه مخالفت كرد از داستان شما سو استفاده ميكنم
-----------------------
نکته اش اینجا است اون خانواده هر چهار تا دخترش ماست شدند و زندگی خوبی دارند ولی بقیه همسایه ها دختراشون همشون به خوبي ازدواج كردند
------------------
اينجاشم بازم يه حساب كتابي هست

مـهـدی;173027 نوشت:

سلام

من خودم اصلاً علاقه اي با ازدواج با يه دختر بد حجاب ندارم .

اكثر پسر ها هم همين طور هستند .

مـهـدی;173027 نوشت:
سلام
عرض ادب و احترام
نکته اش اینجا است اون خانواده هر چهار تا دخترش ازدواج کردند و زندگی خوبی دارند ولی بقیه همسایه ها دختراشون هنوز نتوانسته اند ازدواج کنند :gig:
نمی دونم شاید یه حساب کتابی است ما بی خبریم:gig::gig:

والله دقیقا بر عکس فرمایشات شما من چند تا خانواده رو میشناسم که دخترهای زیاد هم دارند و همگی هم از لحاظ ظاهری خیلی آراسته و ارایش کرده هستند و اتفاقا هم دامادهای خیلی پولدار و باکلاس و خوبی هم دارند اما چند تا خانواده رو میشناسم که دخترهای فوقالعاده مذهبی و چادری دارند و تا الان هیچ خواستگار هم ندارند و همینجوری بیچاره ها موندند

safir sabz;173024 نوشت:
الان یک دوره ای شده که پسرا به دختری که زیر ابرو برنداره و آرایش نکنه ، عشوه نیاد توجه نمیکنن

منظورتون کدوم پسراس؟
پسرا هم عقاید مختلف دارن، همه که مثله هم فکر نمی کنن
بعضیا، فقط به ظاهر توجه می کنن، و براشون خیلی مهمه، شما میخواید این عده رو جذب کنید؟؟
بعضیا، ملاک اصلیشون ایمان و حجابه، این عده جذب کسانی می شن که حجاب کاملی داشته باشن
البته این وسط یه عده ای هم هستن که، با این که اعتقاد دارن خانوما باید محجبه باشن، اما براشون غیر قابل درکه که یه خانوم محجبه تو خونه شیک بگرده، من که سر از کار این عده در نیاوردم :Gig:، ولی چیزی که مسلمه، این ها هم جذب خانوم های با حجاب میشن

این ا

safir sabz;173024 نوشت:
حتی وقتی برا خرید میری بیرون گاهی صاحب مغازه آنچنان شیفته فلان دختره که اصلا یک خانم باحجاب و سنگین روجواب نمیده.

اتفاقا حجاب واسه همینه ، که هرکسی به آدم توجه نکنه، همون بهتر که همچین آدمی اصلا توجهی به شما نکنه، اون آقا حقشه که شما هم ازش خرید نکنید:ok:
safir sabz;173024 نوشت:
حالا فکر کن یک دختر بخواد ازدواج کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خودش بره به پسرا پیشنهاد بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با توجه به انواع طرز تفکر، که اول پستم گفتم، ازدواج ربطی به این چیزا نداره
من دوستی داشتم، که حجاب خیلی سفت و سختی داشت، اگه بگم صورتش به سختی دیده میشد، اغراق نکردم. اتفاقا این دختر انقدر خواستگار داشت که نگو، همین امسال، عید هم ازدواج کرد، به هیچکس هم خودش پیشنهاد نداد :khandeh!:
safir sabz;173024 نوشت:
دوستان میخوام ببینم شما راهکارهایی دارید که به جامعه کمک بشه ؟

در مورد جامعه، نمیتونم نظر بدم، ولی اینو میدونم که ، نباید بذاریم، بی حجابی و آرایش برای ما هم عادی بشه
حداقل خودمون با آرایش کردن، دامن نزنیم به این طرز تفکر
یه بار دوستی تو همین سایت به من گفت:
شما به خاطر خدا، امرشو اطاعت کن، بعد ببین، چطور خدا خواستتو اجابت می کنه
حتی اگه تو این دنیا به چیزی که میخوای نرسی، تو آخرت حتما بهش میرسی :ok:

hadihama1360;173072 نوشت:
والله دقیقا بر عکس فرمایشات شما من چند تا خانواده رو میشناسم که دخترهای زیاد هم دارند و همگی هم از لحاظ ظاهری خیلی آراسته و ارایش کرده هستند و اتفاقا هم دامادهای خیلی پولدار و باکلاس و خوبی هم دارند اما چند تا خانواده رو میشناسم که دخترهای فوقالعاده مذهبی و چادری دارند و تا الان هیچ خواستگار هم ندارند و همینجوری بیچاره ها موندند

جناب مهدي
شاهد رسيد
منظور من دقيقا همين بود كه اين آقا گفتند
يعني يكي هم بر عكس اين موضوع رو ميتونه مطرح كنه
اگه ميدونستم ايشون مطرح ميكنند ديگه پست نميزديم

omidid;173079 نوشت:
جناب مهدي شاهد رسيد منظور من دقيقا همين بود كه اين آقا گفتند يعني يكي هم بر عكس اين موضوع رو ميتونه مطرح كنه اگه ميدونستم ايشون مطرح ميكنند ديگه پست نميز

سلام
عرض ادب و احترام
دوست گرامی دقت نکردید منظورم چی بود
من یه اصل کلی در زندگی را که نگفتم یه خاطره گفتم
منظورم این است
وقتی شما حجاب را انتخاب می کنید خودبخود در میدان انتخاب یک سری انسان که ملاک انتخاب همسرشون دینداری است قرار می گیرد و از میدان انتخاب یک سری انسان که ملاکشون زیبایی و ظاهر است خارج می شوید و بر عکس وقتی بی حجابی را انتخاب می کنید باز در میدان انتخاب یک سری انسان قرار می گیرید.
نتیجه اینکه نمی شود گفت چون شما حجاب دارید از میدان انتخاب همه خارج شده اید و در ازدواج حتما دچار مشکل می شوید.
با تشکر

سلام
به نظر من اگه پسري به خاطر زيبايي ظاهري من منو به همسري انتخاب كنه هيچ تضميني نداره كه فردا يكي زيباتر از منو نپسنده!
متاسفانه الان بيشتر دخترا خودشون هم ميدونن با اون وضع بيرون رفتن صحيح نيست ولي صرفا به خاطر توجه عده اي از پسرا با اون شكل و شمايل در انظار عمومي ظاهر ميشن
اگه پوشش ما به خاطر خدا و پيروي از دستور دين باشه با همون پوشش به ظاهر ساده در چشم افراد زيبا به نظر ميرسيم:ok:

نقل قول:

شما ظاهر زندگي اون افرادو ميبينين كه به ظاهر خوشبخت و پولدار و باكلاس اند! ولي از درون زندگي اونا و مشكلاتشون كه خبر ندارين
اما در مورد اينكه دخترهاي چادري موندن! من كاملا با نظر شما مخالف ام چون دختري كه چادر سرش به انتخاب خودش باشه نه اجبار خانواده! خدا خودش هواشو داره:ok:

متاسفانه بعضی از دخترانی هم مشاهده میکنیم که با آرایشهای .... ، دارند وجحه چادر رو خراب میکنن

[quote=sa دوستان میخوام ببینم شما راهکارهایی دارید که به جامعه کمک بشه ؟ نمیدونم بایک سرعت زیاد داریم به طرف زیبایی ظاهری میریم.
واقعا چه باید کرد؟؟؟؟؟؟؟؟
واقعا دستتان درد نکند.این درست است.دردهای جامعه را بگویید وراهکار نشان دهید. ما نه تنها با سرعت به طرف زیبایی ظاهری پرستی می رویم با سرعت به طرف چند چیز دیگر هم می رویم.
اختلاط زن ومرد
کمرنگ شدن روشهای درست همسر یابی سنتی
کمرنگ شدن عزت وغرور زنان
بالاتر رفتن موقعیت اجتماعی زنان از مردان ودر نتیجه بی همسر ماندن هردوقشر
دنیا پرستی ودنیا زدگی شدید مردم خصوصا جوانان
بی حجابی رفتاری زنان یعنی به عبارتی بی حیایی به تبع بی همسری
رسانه های جمعی بسیار بسیار خطر ناک وبیهوده وفاسد ومفسد که به راحتی در خانه های مو منین ومتدینین راه باز کرده خلاصه نتیجه همه اینها شهوت پرستی وشهوت گرایی و فساد اجتماعی
خوب وقتی زیبا رویان گشاده رو شوند و به رایگان در اختیار دیده های تشنه قرار گیرند که متاسفانه امکان سیراب شدن درست را هم ندارند
فقط یکی از عوارضش این است که شما فرمودید.

ظاهر گرایی واصالت زیبایی ظاهری به نظر من از عواقب دنیا پرستی واصالت مظاهر دنیوی است.این بیماری چند سال بعد از جنگ در ایرن شایع شد.شاید چون کشور به دنبال سازندگی بود والبته افزایش درآمد وپیشرفت و...کم کم زندگی مادی بهتر اصالت پیدا کرد وارزشها ومعنویات کمرنگ شد.غربیها هم از این آب گل آلود ماهی گرفتند و رساناهایشان شروع به تبلیغ اصالت ماده کردند.از طرف دیگران زمینه رشد وپیشرفت اجتماعی زنان فراهم شد و زنان عرصه های دانشگاهی وشغلی را فتح کردند! و.....با توقعات بالای خودشان ماندند رو دست خانواده هاشان! فشارهای اقتصادی از یک طرف توقعات بالا وتجمل پرستی خانواده ها از طرف دیگر و آزادی دختران واز بین رفتن قبح بسیاری از قبایح هم به این معادله اضافه شد.نتیجه شد آمار پایین ازدواج وهمین مساوی است با فاجعه !!!
دیگر از رسانه های غربی و دامن زدن به اتش غرب زدگی ومدرنیته و فمینیست و..... نمی گویم. دیگر از آمار طلاق نمی گویم.درد یکی دو تا نیست.
از هم پاشیدن خانواده در هر جامعه ای حرکت به طرف شیطان است ودر جامعه اسلامی بدتر.
جالب است که اینهمه آمار بالای اعمال جراحی زیبایی و لوازم آرایش و... هم برای دختران وپسران ما کار ساز نیست! حال از این کارها به دنبال چه مقصودی هستند ما که نفهمیدیم!

سلام این دوتا عکس حتما دانلود کنین حجمش خیلی کم

اگه خوشت اومد دکمه صلوات یادت نره

[="teal"]سلام
ممنون از استارتر تاپیک برای این تاپیک بسیار خوب!
البته همیشه هم این طور نیست که دختران محجب برای ازدواج با مشکل مواجه بشوند.
اما اینکه جامعه ی ما داره مسیر اشتباهی رو میره ، یک واقعیت تلخه!

وقتی محجب بودن بی کلاسی به حساب بیاد همین میشه.
وقتی توی شبکه ی ملی! خانوم های فقیر و سطح پایین و بدون تحصیلات رو با چادر نمایش می دهند همینه!
بی ارزش شدن چادر یک درده![/]

[="royalblue"]اجازه بدید من وضع همکلاسی های خودم رو شرح بدهم.
ما توی کلاسمون ، اکثر بچه ها مذهبی نیستند.
اما بین همین دانشجوهای غیر مذهبی ، چند نفری هستند که کلا مثل اینکه اعتقاد به هیچی ندارند!
بعد همین چند نفر (اندک) با چنان اعتماد به نفسی دین و متعلقاتش رو به مسخره می گیرند و با چنان جسارتی اعتقادات دینی رو زیر سوال می برند که همون یه ذره اعتقاد بقیه رو هم از هم می پاشند![/]

[="darkorchid"]بعد می دونید نتیجه اش چیه؟
نتیجه اش این میشه که دختری که یه خورده موهاش بیرونه ، توی این چنین جمعی ؛ اون «یه خورده» تبدیل میشه به «یه عالمه»!
چرا؟!!
برای اینکه مسخره اش نکنند!
برای اینکه برچسب بی کلاسی بهش نزنند!
کیا؟؟
همون چند نفر اندک!
[/]
[="royalblue"]چرا یه نفر اینقدر راحت و محکم ، از تفکرات پوچ خودش حرف بزنه و تفکرات باارزش یه عده ی دیگه رو به راحتی مسخره کنه ؛
اما خیلی از ما مذهبی ها اصلا جرأت نکنیم یه کلمه حرف از اعتقاداتمون بزنیم؟!
ما هم باید در مورد اعتقاداتمون محکم باشیم ، جرأت و جسارت داشته باشیم ؛ عین ماست نباشیم!

توی محیطی که خیلی از دخترها آرایش می کنند ، دختری که آرایش نمی کنه ، به این دلیل که پسرها بهش توجهی نمی کنند ، ممکنه به این نتیجه برسه که هیچ جذابیتی نداره.
در صورتی که بسیاری از این توجهات ، نگاه های هوس آلودی هستند که دختران رو دچار [="red"]توهم[/] « با ارزش بودن» می کنند!![/]
درنتیجه بقیه ی دختران هم سعی می کنند خودشون رو به این سطح از ارزشمندی! برسونند.
واقعا خجالت آوره...

[="darkgreen"]

سرکار سفیر سبز راهکار خواسته بودند.
بنده کارشناس نیستم.
اما یه موردی توی ذهنمه که شاید برای شما هم جالب باشه.
من دختری رو می شناسم که پوشش و رفتار مناسبی نداره.
یک روز دیدم برخلاف روزهای قبل ، محجب شده. (البته نه حجاب آنچنانی ، ولی نسبت به قبل خیلی بهتر بود)
داشت برای دوستش تعریف می کرد از دانشجویان پزشکی ورودی جدید یکی از دانشگاه های خوب کشور.
که دخترهاشون اکثرا چادری و موقر هستند ؛ پسرهاشون هم خیلی با حیا و سر و سنگین.
بعد که حرفهاش تمام شد ، به دوستش گفت:
واسه همینه من امروز جو گیر شدم ، این جوری اومدم بیرون!

فکر می کنم خود ما هم باید نشون بدیم ملاک ارزشمندی چیه.
اگرچه جنگ نابرابری است ، شبیخون فرهنگی پدر ملت رو درآورده.
اما فکر می کنم هر دختر محجب اگر به وظایف خودش به خوبی عمل کنه ،
ارزش های واقعی رو به نمایش بگذاره؛
و در برابر اعتقاداتش ، غیرت داشته باشه ؛
دیگران هم حساب کار خودشون رو می کنند!

[/]

[="blue"][="green"]

یک دختر محجب ، با پوشیدن چادر ، در واقع زیبایی های خودش رو داره مخفی می کنه.
کاملا طبیعیه که ممکنه به اندازه بقیه جذاب نباشه.
اصلا قصد یک دختر محجب همینه! که جذاب به نظر نیاد.

ولی واقعا شما خودتون فکر کنید.
پسری که یک دختر رو از روی قیافه ، به خاطر چشم و ابرو و آرایش و ... انتخاب کنه ، چه ارزشی داره این انتخاب؟؟
پسری که یک دختر رو با این معیارها انتخاب کنه ، داره به او توهین می کنه!
انسانیت او رو میذاره کنار ، و فقط برای ظاهر او ، بهش توجه می کنه.

این چه ارزش داره؟!

یک دختر محجب باید بگه خدایا شکرت که پسرهای هرزه توجهی به من نمی کنند.
خدایا شکرت که کسی به من نگاه نمی کنه.
خدایا شکرت که چنین پسری منو برای ازدواج ، مورد مناسبی نمی دونه.[/]

اگر کسی برای خدا کاری رو بکنه ، خدا هم جبران می کنه.
و این رو مطمئن باشید.
صرف چادری بودن ، موجب نمیشه که یه دختر در مورد ازدواج دچار مشکل بشه.(عموما همین طوره)
گاهی اوقات ، برخی دخترها ، خودشون رو از صحنه ی اجتماع کنار می کشند ،
خیلی با همجنس ها گرم نمی گیرند ، ...
این میشه که به چشم نمیاند.

[/]

یه نمونه هم من عرض کنم
یکی از آشناهامون دختریه سرشار از ویتامین ناز و اشوه و افاده
ایشون ابتدا تصمیم به تغییر اسم خود کردند از اسم عاطفه به اسم بهار
بعد دیدند فامیلیه هم همچین عوض بکنند بد نیست فامیلی هم عوض کردند
بهد رفتند سراغ صورتشون
با اجازه همگی ابتدا گونه کاشتند
دیدند بد نیستا به چه زیبا شدند بعد یع نصمیم دیگه برای تمام و کمال شدن زیباییشون گرفتند
در آخر اومدند بینیشون هم عوض کردند
حالا دیگه خیالشون راحت شد که همه بهش نگاه میکنند و میگند چه خوشگله

عوض(عمل)

آرام بذکر الله;173572 نوشت:
عوض(عمل)

یکی از مشکلات دختران ایرانی عدم اعتماد به نفس است. بیکاری و بی هدف زندگی کردن به این مشکل می افزاید. مدتهاست که عملهای زیبایی در ایران و در بین دخترها باب شده است و خوشبختانه آمارمان هم در این زمینه مثل تعداد کشته های جاده ای یا میزان سزارین یا سرانه میزان مصرف انرژی و آب و مثل هر پارامتر منفی دیگری در دنیا مقام اول تا سوم را دارد!

از همه عزیزان که نظرات خوبی دادن ممنون.
دلم میخواست برا هموتون صلوات بذارم اما هنوز نمیدونم چطوری صلوات میزارن .
قصد من از این پست این بود که باهم به یک نتیجه برسیم اونم این که باید با یک روشی خاص افراد زیبارو چه دختر و چه پسر رو یک جورایی برگردونیم حالا چطور؟؟؟؟

safir sabz;173708 نوشت:
ا

با سلام و احترام

دكمه در پايين، سمت چپ هر پست رو مي زنيد و صلوات ميفرستيد. :Gol:

موفق باشيد

سلام:Gol:

safir sabz;173024 نوشت:
الان یک دوره ای شده که پسرا به دختری که زیر ابرو برنداره و آرایش نکنه ، عشوه نیاد توجه نمیکنن. منظورم توجه با هوس نیست معمولا چون آرایش نمیکنه زشت دیده میشه این درحالیه که خیلیها علاوه بر آرایش زیاد دماغ عمل میکنن و .... حالا فکر کن یک دختر بخواد ازدواج کنه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دوستان در این تاپیک هم مطالبه خوبی بیان شده

آيا عفت وحجاب صحيح مانع از ازدواج است ؟

علی یارتان:Gol:

عفت و حجاب مانع ازدواج نباید باشه. اما خیلی از پسرا فکر کنم براشون سخته تصور کنن دخترایی که در فضای بیرون خانه محجبه و بدون آرایش هستن ، داخل منزل بتونن آرایش داشته باشن و زیبا باشن . الان یک دوره ای شده که خیلی ها به ظاهر نگاه میکنن حتی کسی رو سراغ دارم که بایک دختر که اولین دوست پسرش رو سوم راهنمایی داشت ازدواج کرد درحالی که پسره واقعا حیف شد نمیدونم چرا اینقدر زیبایی مهمه ؟
البته به جز زیبایی تو این زمانه پول و شغل پدر دختر هم مهمه
اینا چیزایی هستن که دارم میبینم

safir sabz;174025 نوشت:
عفت و حجاب مانع ازدواج نباید باشه. اما خیلی از پسرا فکر کنم براشون سخته تصور کنن دخترایی که در فضای بیرون خانه محجبه و بدون آرایش هستن ، داخل منزل بتونن آرایش داشته باشن و زیبا باشن

سلام علیکم

خب هر کسی در حقیقت سلیقه ای و بینشی دارد
به عقیده حقیر آقایون معمولا برای ازدواج این 3 گزینه رو در نظر دارند

در در جه اول به ظاهر زیبا توجه میکنند ولی

اگر متانت را نبینند آن چهره زیبا برای هر کسی زشت میشود.

متانت یکی از مظاهر حجاب است.

مساله دیگری که به آن دقت میکنند خلق خوش است.

خب این هم از لوازم حجاب و دین داری است.

و مورد آخر هم اهل زندگی و اهل دین بودن و...

بله شاید در اکثر مواقع اولین گزینه ظاهر هست ولی خلق و باطن است که ظاهر رو تائید و یا رد میکند. و نهایتا شخص را تائید یا رد میکند.

ومن الله التوفیق

یاحق

safir sabz;173708 نوشت:
از همه عزیزان که نظرات خوبی دادن ممنون.
قصد من از این پست این بود که باهم به یک نتیجه برسیم اونم این که باید با یک روشی خاص افراد زیبارو چه دختر و چه پسر رو یک جورایی برگردونیم حالا چطور؟؟؟؟

ایراد گرفتن خیلی آسان است.خوب همه موافقیم یک جای کار ایراد دارد.خوبه یک چیزی پیدا شد همه باهاش موافقند!
حالا به قول دوست عزیزمان جای سخت کار شروع می شود:
چه باید کرد؟

مأوىٰ;173550 نوشت:

در صورتی که بسیاری از این توجهات ، نگاه های هوس آلودی هستند که دختران رو دچار توهم « با ارزش بودن» می کنند!!

با سلام و احترام

اين متن خيلي مهم و تامل برانگيز بود. و حقيقتاً هم همينطور هست.

درسته شايد دختراني كه از زيبايي كمتري برخوردار باشند كمتر مورد توجه باشند و... ولي بالاخره خدا براي هر كسي يك جفتي آفريده :ok: و اميدوارم تو همين دنيا به هم برسند.

ولي اين رو در نظر بگيريد مردي كه صرفا به خاطر زيبايي همسرش رو انتخاب كرده باشه، دير يا زود چهره ي همسرش براش عادي ميشه و اگر خداي نكرده چهره ي اون خانم نقصي برداره ديگه به طور كلي ازش زده ميشه.
و كم نيستند اين نمونه ها.

يكي از روان شناسان مي گفتند: يكي از مراجعينم خانمش بيماري صرع داشته و وقتي داشته دستشويي رو با آب داغ ميشسته يكدفعه دچار صرع ميشه و مي افته و بيهوش ميشه.

متاسفانه شلنگ آب داغ كنار صورتش قرار مي گيره و يك طرف صورتش كاملا مي سوزه، ولي همسرش به هيچ عنوان ازش جدا نميشه و به خوبي به زندگيش ادامه داده و و چهره ي همسرش رو پذيرفته...

حالا شما فرض كنيد اين آقا زيبايي جزء ملاك هاي اوليه اش ميبود، چي كار مي كرد؟

با سلام
ملاکهای مهم از نظر مردان برای ازدواج(به ترتیب اهمیت) به نظر حقیر(چون مردم میگم اگه کسی نظر مخالف داره بگه):
1-حجاب و عفت(چون مردان غیورند)
2-زیبایی ظاهری(نه آنقدر زیبا که همه جا جلب توجه کند و نه آنقدر زشت که نتونی تحمل کنی)
3-خلق و خوی زیبا وعاطفی بودن زن
4-خانواده زن(ار نظر فرهنگی و اداب و رفتاری)
5-تناسب طبقاتی(مثلا یکیشون کزت نباشه یکیشون آقازاده پسر{ها-ر})
به نظر بنده ممکن است یک زن زیبا و بی حجاب از مردی دلربایی کند ولی مرد{اگه مرد باشه}به ازدواج با این زن تن نخواهد داد و در اینجا آن زن یک عمر خودشو تلف کرده!
من که به این چیزا اهمیت میدم چون مردم و واقعا زیبایی زن برای مرد تا مدتی اهمیت داره و بعد از مدتی خیلی عادی میشه!!!
میدونین چرا همه عاشق همه چی میشن ولی وقتی که بش میرسن انگار اتفاقی نیوفتاده و عادی میشه؟
چون ما دنبال معشوق خودمون همه جا میگردیم و این نیازو خدا در درون همه ما جاسازی کرده ولی 1000بار عاشق میشیم و فارق عمرمونم تموم میشه و آخرش نمی فهمیم چرا این نیاز در درونه مابوده و چطور میشه به اون پاسخ داد!!!
شما میدونین چطور ؟از آیت الله بحجت رضوان الله تعالی علیه بپرس جوابتو میده!!!:Gol:
الهم ارزقنی حبک و حب ما تحبه و حب من یحبک و العمل الذی یبلغنی الی حبک و اجعل حبک احب اشیاء الیه....:hamdel:

به قول استاد مطهری طبیعت زن جلوه گری است وطبیعت مرد زیبایی دوستی !
این مطالبی که فرمودید مال آدمهای خیلی سطح بالاست! برای آدمهای معمولی وبا ایمان متوسط چه باید کرد؟ به پسرها بگیم حق نداری زن زیبا بخواهی وبه دخترها هم بگیم کلا جلوه گری وآرایش را فراموش کن واز فردا مرد بشو! اصلا در اسلام اینکه زنی خودش را شبیه مردان کند وّباالعکس حرام است! اسلام نه مخالف جلوه گری ودلربایی زن است ونه مخالف زیبایی طلبی مرد.مهم این است که این غرایض کاملا ضروری و مهم از راه درست ارضا شوند. اگر راه ارضای درست وحلال باز شود به افراط نمی کشد.اگر همسر یابی آسان شود دختران برای جلب پسران مجبور به اینهمه رقابت ! تنگاتنگ نمی شوند. سوال من این است که :
آیا راه درست ارضای این غرایض در خیابان است؟؟؟
دوستان عزیز خیابان ومحل کار که انسان باید متوجه کارش باشد جای همسر پیدا کردن است؟

واقعا نميشه انكار كرد
اينكه ارزش گذاريهايي فوق العاده اشتباه و دون شان جامعه ي مثلا اسلامي ما شكل گرفته
و به طرز باورنكردني نهادينه شده:vamonde:
اما به شخصه
حتما دقت ميكنم كه پسر چه ميزان قيافه براش ملاكه!
به نظر من رتبه ي اين ملاك با شخصيت ، درك و شعور، تدين و خيلي چيزاي مهم ديگه حتي ميزان وفاداري طرف ارتباط بسيـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــار مستقيمي داره
براي من كه اين سنجش خيلي مهمه
اگر بفهمم ليست مشخصات چشم و ابرو و قد و رنگ و .... داده دست مامن جونش حساااابي از چشمم ميوفته:ajab:
من البته براي حرفم تحليل دارم چون ميدونم خيليا موافقش نيستن
خدا يكم امار مرداي باشعور و متدينو ببره بالا الهي

خود دخترها بزرگترین مسبب این وضعیت هستن ، حتی خامونهای چادری هم به خاطر اینکه جلوی بقیه کم نیارن ، فرصت های ازدواج با یه پسر خوش تیپ و خوش هیکل و مومن !!!!!! را ازدست ندن و انگ امل بودن و شلخته بودن بهشون نزنن میگن پس ما هم یه روسری رنگی خیلی قشنگ زیر چادر سر کنیم یا ما که چادر داریم چه ایرادی داره یه خورده آرایش کنیم یا تو زمستون چکمه بپوشیم یا تو تابستون یه مانتوی کوتاه سفید بدن نما زیر چادر بپوشیم ....در حالی که اون پسر به ظاهر خوش تیپ و خوش هیکل و مومن !!همه این چراغ سبزها را می بینه غیر از چادر اون دختر..........

البته ناگفته نماند الان دخترها بیشتر جذب آرایش و تیپ یه پسر میشن .

یک مبارز;176713 نوشت:

البته ناگفته نماند الان دخترها بیشتر جذب آرایش و تیپ یه پسر میشن .

با سلام و احترام

با اين يك مورد اصلا موافق نيستم.

دختران اكثراً جذب متانت و وقار، آرامش، شجاعت، اعتماد به نفس، مديريت صحيح، اقتدار و در يك جمله مردانگي آقايون ميشن.

و به طور عمومي مردي كه دنبال آرايش كردن و تيپ زدن باشه تقريبا از چشم يك خانم مي افته. (البته استثنائات اندكي هم هست!)

مرد بايد آراسته و با وقار باشه اما آرايش، پوشيدن برخي لباس ها و تيپ هاي خصوصا جديد و... واقعا در شان يك مرد نيست.

البته يك نكته ديگه كه از نظر اكثريت دختران تقريبا مهم هست: قد و هيكل آقايون هست كه دوست دارند متناسب باشه و قد همسرشون هم از خودشون بلندتر باشه.

موفق باشيد

safir sabz;173024 نوشت:

با سلام و احترام

نمي ‏دانید چقدر لذت‏بخش است وقتى وارد مغازه‏ اى مي شوم و مي ‏پرسم: آقا! اینا قیمتش چنده؟ و فروشنده جوابم را نمي دهد؛ دوباره مي ‏پرسم: آقا! اینا چنده؟ فروشنده که محو موهاى مش‏ کرده ي زن دیگرى است و حالش دگرگون است، من را اصلاً نمي‏بیند. باز هم سؤالم ببي جواب مي ماند و من، خوشحال، از مغازه بیرون مي آیم.

...

بقيه ي مطلب رو در تاپيك زير مطالعه كنيد:
تفاوت دختران بزک کرده با دختران با حجاب.....حتمااااااااااااا بخوانید

آذر بانو;176715 نوشت:
با سلام و احترام

با اين يك مورد اصلا موافق نيستم.

دختران اكثراً جذب متانت و وقار، آرامش، شجاعت، اعتماد به نفس، مديريت صحيح، اقتدار و در يك جمله مردانگي آقايون ميشن.

و به طور عمومي مردي كه دنبال آرايش كردن و تيپ زدن باشه تقريبا از چشم يك خانم مي افته. (البته استثنائات اندكي هم هست!)

مرد بايد آراسته و با وقار باشه اما آرايش، پوشيدن برخي لباس ها و تيپ هاي خصوصا جديد و... واقعا در شان يك مرد نيست.

البته يك نكته ديگه كه از نظر اكثريت دختران تقريبا مهم هست: قد و هيكل آقايون هست كه دوست دارند متناسب باشه و قد همسرشون هم از خودشون بلندتر باشه.

موفق باشيد

منظور من هم این بود که این استثنائات زیاد شده {البته قبل از ازدواج} ، در رابطه با قد و هیکل هم متناسب بودن خوب است ولی سلیقه این استثنائات طوری است که دختر در کنار پسر شبیه یک عروسک میشه.

سلام خدمت همه ي دوستان .

:Gol::Gol::Gol:زعشق ناتمام ما جمال يار مستغني است/ به آب و رنگ و خال و خط چه حاجت روي زيبارا

باید دید دختر دنبال چگونه مردی است مردی که مومن نیست و به اندام و صورت بسنده می کند یا مرد مومن که دنبال سیرت نیکو است؟

کبوتر با کبوتر باز با باز

خبیث با خبیث
طیب با طیب

شما طیب میخواهید یا خبیث ؟ خودتان کدامید؟

یه چیزی میگم مطمئنم هیچ موافقی ندارم و همه شما مخالف من هستین اما توی این زمونه پسرای مذهبی هم متآسفانه زیبایی یه دختر براشون خیلی اهمیت پیدا کرده حالا اگه این پسرای مذهبی هم نخوان حتما زن خوشگل بگیرند مگه مادرامن محترمه اونا بی خیال میشن برا اینگه جلوی بقیه فامیل کم نیارند حتما میخوان عروسشون خوشگل باشه و البته وقتی به یه پسر مذهبی میگی این دختر خوشگل که حجابش اینطوریه به تو نمیخوره میگه نه بابا بعدا خودم حجابش رو درست میکنم ببخشید من دلم بیشتر از این پسرای مذهبی خون هستش چون از اینا انتظار ندارم ولی اینا هم کمی از اونا ندارند البته از بین پسرای مذهبی استثنائاتی هست.چیه حتما الان با خوندن این حرفا همه شما مخصوصا پسرا میخوان منو تیکه تیکه کنند ولی من حرف الکی نزدم طرف ما که اینطوره و من هم واقعا دلم میشکنه .از اینگه یه پسر مذهبی یه ذره با خودش فکر نمیکنه اگه فلان دختر خوشگله به خاطر اینگه انقدر به طور ماهرانه آرایش کرده که کسی متوجه نمیشه این آرایش داره ماشا الله الانم که دخترا به طور حرفه ای یه جوری آرایش میکنند که هر پسری میگه لابد این مادرزادی خوشگل بوده .

دخترایی که توی این دوره زمونه با حجاب کامل و صورتی بدون آرایش توی جامعه ظاهر میشند افرادی که بخوان لیاقت چنین دختران پاکی رو داشته باشند خیلی کم هستند و برا همینه که موقعیت انتخاب برا چنین دخترانی کمتر هستش چون بیشتر پسرا عقلشون توی چشمشون هستش به جز اونایی که واقعا با ایمان باشند

سلام دوستان ....

ببخشین اینجور میگم ولی خب دیگه کفری شدم!:aatash:

لعنت خدا به اینایی که اینجوری میگردنو باعث این چنین مشکلاتی میشن....

ولی در کل بنده خودم حداقل اولین چیزی رو که میتونم ملاک انتخاب بدونم از ظاهره و اون حجاب کامله....بعد تحقیقات دیگه
:taeed::solh:

:Moteajeb!::Nashnidan::geristan::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::aatash:

موضوع قفل شده است