سگ ازآب بزاق شیطان آفریده شده برای محافظت از انسان

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
سگ ازآب بزاق شیطان آفریده شده برای محافظت از انسان

[=&quot]سگ از آب بزاق شیطان خلق گردیده
[/]

[=&quot]
[/]

[=&quot]البته به امر خدا[/]
[=&quot]
[/]

[=&quot]پیامبر فرمود : زمانی که حضرت آدم وحوا روی زمین آمدند همانند دوجوجه می لرزیدند ابلیس که دشمن آنها بود به سراغ درندگانی که قبل از آنها روی زمین خلق شده بودند آمد وبه آنها گفت همانا دوپرنده از آسمان به روی زمین آمده اند که بزرگتر از آنها را کسی ندیده بیایید آنها را بخورید وشیطان مدام آنها را تحریک می کرد وفریاد می زد که در همین حال از شدت عجله کردن او در صحبت کردن آب دهانش بیرون پرید که از آن در همان آن خداوند یک جفت سگ نر وماده خلق کرد تا نگهبان آدم وحوا گردد واز آن روز سگ دشمن درندگان ودرندگان دشمن سگ شدند [/]

[=&quot]نتیجه : برخی انسانها امروزه حافظ سگ هستند درحالیکه از اول سگ برای نگهبانی انسان آفریده شده
[/]

[=&quot]
[/]

[=&quot]گهی زین به پشت وگهی پشت به زین[/]
[=&quot]
[/]

[=&quot]یک پسری به من گفت : من این قدر که به سگم رسیدگی می کنم به والدینم رسیدگی نمی کنم
[/]

[=&quot]
[/]

[=&quot] [/]

[=&quot]عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ عِيسَى الْعَلَوِيِّ عَنْ مُحَمَّدِ بْنِ إِبْرَاهِيمَ بْنِ أَسْبَاطٍ عَنْ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ زِيَادٍ الْقَطَّانِ عَنْ أَبِي الطَّيِّبِ أَحْمَدَ بْنِ مُحَمَّدِ بْنِ عَبْدِ اللَّهِ عَنْ عِيسَى بْنِ جَعْفَرٍ الْعَلَوِيِّ الْعُمَرِيِّ عَنْ آبَائِهِ عَنْ عُمَرَ بْنِ عَلِيٍّ عَنْ أَبِيهِ عَلِيِّ بْنِ أَبِي طَالِبٍ ع أَنَّ النَّبِيَّ ص سُئِلَ مِمَّا خَلَقَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ الْكَلْبَ قَالَ خَلَقَهُ مِنْ بُزَاقِ إِبْلِيسَ قِيلَ وَ كَيْفَ ذَلِكَ يَا رَسُولَ اللَّهِ قَالَ لَمَّا أَهْبَطَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ آدَمَ وَ حَوَّاءَ إِلَى الْأَرْضِ أَهْبَطَهُمَا كَالْفَرْخَيْنِ الْمُرْتَعِشَيْنِ فَعَدَا إِبْلِيسُ الْمَلْعُونُ إِلَى السِّبَاعِ وَ كَانُوا قَبْلَ آدَمَ فِي الْأَرْضِ فَقَالَ لَهُمْ إِنَّ طَيْرَيْنِ قَدْ وَقَعَا مِنَ السَّمَاءِ لَمْ يَرَ الرَّاءُونَ أَعْظَمَ مِنْهُمَا تَعَالَوْا فَكُلُوهُمَاتَعَاوَتِ السِّبَاعُ مَعَهُ وَ جَعَلَ إِبْلِيسُ يَحُثُّهُمْ وَ يَصِيحُ وَ يَعِدُهُمْ بِقُرْبِ الْمَسَافَةِ فَوَقَعَ مِنْ فِيهِ مِنْ عَجَلَةِ كَلَامِهِ بُزَاقٌ فَخَلَقَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ مِنْ ذَلِكَ الْبُزَاقِ كَلْبَيْنِ أَحَدُهُمَا ذَكَرٌ وَ الْآخَرُ أُنْثَى فَقَامَا حَوْلَ آدَمَ وَ حَوَّاءَ الْكَلْبَةُ بِجُدَّةَ وَ الْكَلْبُ بِالْهِنْدِ فَلَمْ يَتْرُكُوا السِّبَاعَ أَنْ يَقْرَبُوهُمَا وَ مِنْ ذَلِكَ الْيَوْمِ الْكَلْبُ عَدُوُّ السَّبُعِ وَ السَّبُعُ عَدُوُّ الْكَلْبِ[/]

[=&quot]علل‏الشرائع،شیخ صدوق ج : 2 ص : 497[/]

[=&quot][/]

[=&quot] [/]