شما کسی اطرافتون سراغ دارین که دوباره ازدواج کرده باشه و خوشبخت باشه؟

تب‌های اولیه

22 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شما کسی اطرافتون سراغ دارین که دوباره ازدواج کرده باشه و خوشبخت باشه؟

سلام
شما تو دور و بریهاتون کسیو دیدین که از همسرش به هر دلیلی جدا شده باشه و دوباره ازدواج کرده باشه و خوشبخت شده باشه؟

اگه دارین میشه تعریف کنین ؟
متشکرم .:Mohabbat:

میخوام بدونم کسی که زندگی دوباره رو شروع میکنه میتونه موفق باشه یا نه.

nakisa;172437 نوشت:

شما تو دور و بریهاتون کسیو دیدین که از همسرش به هر دلیلی جدا شده باشه و دوباره ازدواج کرده باشه و خوشبخت شده باشه؟ اگه دارین میشه تعریف کنین ؟

با سلام و احترام

تو آشنايان نزديك و فاميل هاي ما بحمدالله تا حالا فقط يك طلاق بوده.

اونم يكي از پسرخاله هام بعد از يك فرزند ديگه نتونست زندگي كنه و همسرش رو طلاق داد. (البته خانمش بعد از ايشون با يكي يا دو نفر ديگه هم ازدواج كرد و باز هم اون آقايون طلاقش دادند!)

پسرخالم با يك دختر توي خونه ازدواج كرد و خانم دوم شون بسيار فهميده و صبور بودند و با برخي از مشكلاتي كه در زندگي شون بوجود مي اومد (خصوصا اينكه پسرخالم يك دختر بچه هم داشت.) به خوبي كنار مي اومدند، و با اون دختر هم مثل فرزندشون بلكه بهتر برخورد داشتند و الان هم عروسش كردند.

در كل زندگي الان شون از زندگي قبلي شون بهتر هست بحمدالله؛

با سلام و احترام

يكي ديگه از دوستان مون هم سر ناسازگاري گذاشت و گفت همسرم بداخلاقه و كتك مي زنه و... و با وجود يك فرزند طلاق گرفتند، و بچه رو هم از شوهر گرفتند و اون آقا هم داد! (البته به نظرم مامان دختر خيلي دخالت كرد.)

الان اون آقا ازدواج كرده و زندگي بسيار خوبي داره و همه ميگن اگر مشكل از آقا بود چرا الان ديگه مشكلي نداره؟! پس اون خانم حتما مشكلي داشته كه اين آقا چنين اخلاقي داشتند قبلا.

اون خانم هم با يك بچه هنوز خونه والدين شون هستند و مساله ي طلاق شون چندين بار خواستگاران خواهرشون رو پرونده و بحمدالله چند وقت پيش شنيدم خواهرشون ازدواج كرده.
و وجود اون بچه هم باعث شده كسي راضي به ازدواج با ايشون نشه.

ان شاءالله هر دختر و پسري كه ازدواج مي كنند تا آخر عمر با خوشي و خوبي در كنار هم باشند و هيچ وقت از هم جدا نشن.

موفق باشيد

nakisa;172437 نوشت:
سلام شما تو دور و بریهاتون کسیو دیدین که از همسرش به هر دلیلی جدا شده باشه و دوباره ازدواج کرده باشه و خوشبخت شده باشه؟ اگه دارین میشه تعریف کنین ؟ متشکرم . میخوام بدونم کسی که زندگی دوباره رو شروع میکنه میتونه موفق باشه یا نه.

سلام.
بله منم سراغ دارم
تو اقوام ما هم یک نفر بود که با شوهرش مشکل داشت.تا اونجایی هم که من اطلاع دارم بیشتر مشکلات اخلاقی بود.
البته اونا فقط عقد کرده بودن و بعد هم طلاق گرفتن.
حدود یک سال بعد یک خواستگار خوب که هم از لحاظ سنی و هم شغلی وضعش خوب بود به خواستگاری دختره اومد.البته پسره از اقوام های دختره هم بود.
خلاصه الان که حدود سه سالی گذشته زندگی خوبی هم دارند.

ارهههههههه تا دلت بخواد
خاله ی خودم یه شوهر داشت
معتاد بود!
دست بزن داشت اساسی!
بد اخلاق!
خلاصه همچی تمام:khandeh!:
یه پسرم ازش داشت
ده سال باهاش ساخت گفت یه روز خوش ندیدم:vamonde:
جدا شد و بچه اشم که 7 8 سالش بود موند دست شوهرش
چند سالی بود
تا با یکی اشنا شد
(چه جوری اشنا شدنشو هنوزم ما نمی دونیم:khandeh!:)
بهر حال اونیکه عاشقش شد پسر خونه بود تا اونوقت ازدواج نکرده بود
اصالتا شمالی بود و خیلی خوشگل و خوشتیپ تهرانم زندگی میکرد
عزیز دردونه ی مامان و ایناااا
اون زمان هم مدیر شرکت تبلیغاتی بود:nishkand:
(اینا رو که گفتم نه اینکه ملاک باشه یعنی که در ظواهر امر پسره خیلی های کلاس بود واسه خودش)
خلاصه پاشو کرد تو یه کفش که من این دختره رو میخوام ...
بعد یه سری مخالفت های خانواده اش (تازه نمیدونستند خاله ام ازدواج کرده بوده:khandeh!:) و بعد اینکه مامانش یه دور سکته ناقص زد و ازون دنیا که برگشت رضایت داد و اینا(چه هندی شد:khandeh!:)
بالاخره ازدواج کردند:hamdel:
الان سالهاست ماشالله به لطف خدا زندگی میکنند دو تا بچه دارند
مشکلاتی دارند که بیشتر اقتصادیه باهم مشکلی ندارند خدا رو شکر:okey:
خلاصه ازین دست زیاده

یه چیز خنده دار دیگه چند روز پیش رفتم دوستامو ببینم گفت ما چهار تا داماد تا حالا عوض کردیم:khandeh!:
گفتم یعنی چی؟!!!
گفت یعنی هر دو تا خواهرم یه بار ازدواج کردند طلاق گرفتند (تو همون نامزدی) و دوباره:khandeh!:
اون یکی دوستم گفت یکی دیگه از بچه های هم دوره مون هم که اون زمان مزدوج شد طلاق گرفت الان دوباره داره مزدوج میشه
گفتم ای بابا مد جدیده انگار سر ما کلاه رفت تا حالا میتونستیم ده تا شوهر عوض کنیم ببینا:khandeh!:
شوخی بودااااا!
و الا امار طلاق قم خیلی رفته بالا ماشالله رکورد زدیم:vamonde:
خلاصه که دوست گلم نگران نباش ازدواج همش تقدیر خداست مورد خوب و بد در همه حالتی ممکنه اتفاق بیفته توکلت به خدا باشه:Cheshmak:

به نظر من خوشبخت و بد بخت شدن ادمها دست خودشونه .

زندگیه قبلی هیچ ربط وتاثیری رو زندگی جدید نخواهد گذاشت .

همه میتونن یه زندگی ناموفق داشته باشن که اون هم به خاطر اشتباه در انتخاب بوده و همونا میتونن دوباره یه زندگیه خوب و سالمی رو تجربه کنن .

یکی از آشناهامون ناخواسته با دختری ازدواج کرد که دوسش نداشت . اینو همون موقع عقد به مادرش گفت . ولی اونا اعتنا نکردن .
دختر ، دختر خوب و مذهبی بود و هم زیبا .
عیبی نداشت که بشه گفت این عیبشه ولی از همون اول این پسر اونو نمیخواست .
یه مدتی بینشون شکراب شد و دختره رفت خونه ی باباش که میخوام جدا شم .
بازم همون مادر شوهره ، یه لشکر جمع کرد و رفت خونه ی دختره که بچه ی من غلط کرد و برگرد خونه .
خلاصه با هزار واسطه دختر رو راضی میکنن .
دختره بر میگرده و بچه دار میشه .
بچه که هنوز یه سالش نشده بوده ، دوباره میذاره و میره و دیگه بر نمیگرده .

الان هم دختره و هم پسره دوباره ازدواج کردن . و بچه هم پیش مادر شوهره داره زندگی میکنه .

آه ه ه ه ه ... امان از این بی فکری ما

ما هم یکی داشتیم تو فامیلا مون! :Gig:
مامان خودم بود .:Moteajeb!:
با بابام مشکل داشتن و وهر چی که بود وقتی که ما خیلی کوچیک بودیم جدا شدن :Shekastan Del:
بعدم مامانم دوباره ازدواج کرد با یه پسری که 6 سال از خودش کوچیک تر بود:hamdel:
یه بچه هم آورد . :tavallod:
حالا همه ی ما با خوشی دور هم زندگی می کنیم. :doosti:
من به همه ی اونهایی که میخوان جدا شدن پیشنهاد میکنم که شک نکن ! اگه یکم شانس بیارن حتما می تونن تو زندگی بعدی موفق بشن !!!!

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام علیکم

ما هم یکی داریم اما نمیدونم شما به این میگید موفق یا نه!!

شوهر اولش دست بزن داشت در حد بسیار بالا

یه دختر داشتن از هم

طلاق

ازدواج بعدی تهران

مردی که ادعای پاکیش میشد

معتاد بود و هست و احتمالا خواهد بود طالق هم بوده

زندگی رو اون زن میگردونه

دو پسر تربیت میشن توی این خونه

و بعید میدونم به طلاق بکشه آخه طرف خیلی بدش میاد برگرده خونه باباش احتمالا میسازه

حالا شما به این میگید خوش بخت یا بدبخت من کاری ندارم التماس دعا

nakisa;172779 نوشت:
یکی از آشناهامون ناخواسته با دختری ازدواج کرد که دوسش نداشت . اینو همون موقع عقد به مادرش گفت . ولی اونا اعتنا نکردن .
دختر ، دختر خوب و مذهبی بود و هم زیبا .
عیبی نداشت که بشه گفت این عیبشه ولی از همون اول این پسر اونو نمیخواست .
یه مدتی بینشون شکراب شد و دختره رفت خونه ی باباش که میخوام جدا شم .
بازم همون مادر شوهره ، یه لشکر جمع کرد و رفت خونه ی دختره که بچه ی من غلط کرد و برگرد خونه .
خلاصه با هزار واسطه دختر رو راضی میکنن .
دختره بر میگرده و بچه دار میشه .
بچه که هنوز یه سالش نشده بوده ، دوباره میذاره و میره و دیگه بر نمیگرده .

الان هم دختره و هم پسره دوباره ازدواج کردن . و بچه هم پیش مادر شوهره داره زندگی میکنه .

آه ه ه ه ه ... امان از این بی فکری ما

چه جالب :khaneh:
مثل من !!:ok:
ولی من زیر بار حرف زور نخواهم رفت ، حتی اگر از آسمون سنگ بباره !:Moteajeb!::Nishkhand:

:hamdel::hamdel::Gol::hamdel::Gol::Gol:

هیچکس;173122 نوشت:
چه جالب :khaneh:
مثل من !!:ok:
ولی من زیر بار حرف زور نخواهم رفت ، حتی اگر از آسمون سنگ بباره !:moteajeb!::nishkhand:

:hamdel::hamdel::gol::hamdel::gol::gol:

اینقدر مطمئن حرف نزن برادر .
زمانه همچین آدمهارو عوض میکنه که خودشم نمیفهمه چی بود و چی میخواست

ghazal sadat;172491 نوشت:
ارهههههههه تا دلت بخواد
خاله ی خودم یه شوهر داشت
معتاد بود!
دست بزن داشت اساسی!
بد اخلاق!
خلاصه همچی تمام:khandeh!:
یه پسرم ازش داشت
ده سال باهاش ساخت گفت یه روز خوش ندیدم:vamonde:
جدا شد و بچه اشم که 7 8 سالش بود موند دست شوهرش
چند سالی بود
تا با یکی اشنا شد
(چه جوری اشنا شدنشو هنوزم ما نمی دونیم:khandeh!:)
بهر حال اونیکه عاشقش شد پسر خونه بود تا اونوقت ازدواج نکرده بود
اصالتا شمالی بود و خیلی خوشگل و خوشتیپ تهرانم زندگی میکرد
عزیز دردونه ی مامان و ایناااا
اون زمان هم مدیر شرکت تبلیغاتی بود:nishkand:
(اینا رو که گفتم نه اینکه ملاک باشه یعنی که در ظواهر امر پسره خیلی های کلاس بود واسه خودش)
خلاصه پاشو کرد تو یه کفش که من این دختره رو میخوام ...
بعد یه سری مخالفت های خانواده اش (تازه نمیدونستند خاله ام ازدواج کرده بوده:khandeh!:) و بعد اینکه مامانش یه دور سکته ناقص زد و ازون دنیا که برگشت رضایت داد و اینا(چه هندی شد:khandeh!:)
بالاخره ازدواج کردند:hamdel:
الان سالهاست ماشالله به لطف خدا زندگی میکنند دو تا بچه دارند
مشکلاتی دارند که بیشتر اقتصادیه باهم مشکلی ندارند خدا رو شکر:okey:
خلاصه ازین دست زیاده

یه چیز خنده دار دیگه چند روز پیش رفتم دوستامو ببینم گفت ما چهار تا داماد تا حالا عوض کردیم:khandeh!:
گفتم یعنی چی؟!!!
گفت یعنی هر دو تا خواهرم یه بار ازدواج کردند طلاق گرفتند (تو همون نامزدی) و دوباره:khandeh!:
اون یکی دوستم گفت یکی دیگه از بچه های هم دوره مون هم که اون زمان مزدوج شد طلاق گرفت الان دوباره داره مزدوج میشه
گفتم ای بابا مد جدیده انگار سر ما کلاه رفت تا حالا میتونستیم ده تا شوهر عوض کنیم ببینا:khandeh!:
شوخی بودااااا!
و الا امار طلاق قم خیلی رفته بالا ماشالله رکورد زدیم:vamonde:
خلاصه که دوست گلم نگران نباش ازدواج همش تقدیر خداست مورد خوب و بد در همه حالتی ممکنه اتفاق بیفته توکلت به خدا باشه:cheshmak:

ببخشيدا اونوقت كي اين امار طلاق رو گرفته و دربست فرستاده برا شما كه مي گين امار طلاق شهر قم بالا رفته!!!؟؟؟؟
وقتي دو مورد طلاق ديدي نشون دهنده ي اين نيست كه امار طلاق بالاست. بهتره بري يه كم ايران رو ببيني بعد بياي نظر بدي.
من هم يكي از اشناهاي دورمون بودند كه همسرش شهيد شد و بعد از اين كه دخترش بزرگ شد و ازدواج كرد چون خانومه هنوز جوون بود با يه مردي كه دو تا بچه كوچيك داره ازدواج كرده و الان هم به خوبي و انشالا به خوشي زندگي مي كنند. البته بگما خانومه خيلي خانوم خوبيه...
يه نفر ديگه رو هم مي شناسم كه به خاطر مسائل اخلاقي از هم جدا شدند اما دختره مجبور شد با يه اقايي كه دو تا بچه دارند ازدواج كنه.
نمي دونم چرا خانوم وقتي طلاق مي گيرند با يه مردي كه دو تا بچه داره ازدواج كنند اما اقايون وقتي طلاق مي گيرند اصلا مي رند يه دختر مجرد مي گيرند.

توی فامیل ما دو نفر بعد از فوت همسرشون ازدواج کرده اند که هر دو نسبتاً در ظاهر زندگی عادی و خوبی دارند. البته همسران این ها اقعاً فداکاری کرده اند.

nakisa;172437 نوشت:
سلام
شما تو دور و بریهاتون کسیو دیدین که از همسرش به هر دلیلی جدا شده باشه و دوباره ازدواج کرده باشه و خوشبخت شده باشه؟

اگه دارین میشه تعریف کنین ؟
متشکرم .:mohabbat:

میخوام بدونم کسی که زندگی دوباره رو شروع میکنه میتونه موفق باشه یا نه.

سلام و عرض ادب

سوال بسیار خوبی پرسیدید سپاسگزارم از شما.

بله با خیلی ها رو برو شدم که نه تنها یکبار بلکه 3 یا چهار طلاقه هم بودند و خوشبختانه نیمه گمشدشون پیدا کردند و الان زندگیشون سرشار از محبت و شادی مملو شده.

البته کسانی که از زندگی مشترک جدا میشوند یکسری دلایل قانع کننده ای برای خودشون دارند و به هیچ وجه کوتاه نمیایند که منجر به جدایی میشود.

بنام خدا.
سلام.

nakisa;172778 نوشت:
به نظر من خوشبخت و بد بخت شدن ادمها دست خودشونه .

زندگیه قبلی هیچ ربط وتاثیری رو زندگی جدید نخواهد گذاشت .

همه میتونن یه زندگی ناموفق داشته باشن که اون هم به خاطر اشتباه در انتخاب بوده و همونا میتونن دوباره یه زندگیه خوب و سالمی رو تجربه کنن .

بله دقیقاً باهاتون موافقم.
نمونه اش خواهر خودم بود که از ازدواج اولش اصلاً راضی نبود.ولی با ازدواج دوم اونقدر خوشبخت شد که واقعاً لایقش بود.بحمدالله.
الان یدونه نی نی کوچولو هم دارن که اسمش محمد مهدی هست(این اسم بعداً براتون آشنا میشه:Moteajeb!::Cheshmak:)
قربونش برم الهی.

بنظر من قسمت هست...کسی که قسمت آدم نباشه هرکاری کنی نمیتونی باهاش خوشبخت بشی.برای همینه که امر ازدواج رو مانند همه نعمت ها باید از خدا طلب کرد.
یا علی:Gol:

azpo;177166 نوشت:
بله با خیلی ها رو برو شدم که نه تنها یکبار بلکه 3 یا چهار طلاقه هم بودند و خوشبختانه نیمه گمشدشون پیدا کردند و الان زندگیشون سرشار از محبت و شادی مملو شده.

به نظر شما اگه یه نفر نیمه گمشدشو پیدا کرد ، این حقو داره که طلاق بگیره و با نیمه گمشدش ازدواج کنه ؟

nakisa;177421 نوشت:
به نظر شما اگه یه نفر نیمه گمشدشو پیدا کرد ، این حقو داره که طلاق بگیره و با نیمه گمشدش ازدواج کنه ؟

سوال عجیبی و غریبی پرسیدید که فکر کنم ذهن بعضی از دوستان با خواندن این سوال سوت خواهد کشید :ok:

قبل از اینکه پاسخ این سوال رو بدم یک سوال از شما میپرسم! فرض کنید در انتخاب واحد درسی رو انتخاب میکنید و در پایان ترم با نمره غیر مطلوب پاس میکنید آیا میتونید مجددا این واحد رو دوباره بگیرید تا با نمره مطلوب اونو پاس کنید ؟

قطعن پاسخ شما خیر خواهد بود. چون این کار مقدور نخواهد بود.

و اما :
اگه کسی چنین کار غیر انسانی کرد در اصل قوانین و سنت الاهی رو نفی و به خود و همسرش خیانت کرده است و چون به نیت ازدواج با نیمه گمشدش طلاق گرفته ازدواج کردنشون هم حرام می باشد.

قطعن اگه ما از قرآن و احادیث ائمه اطهار علیهم السلام پیروی بکنیم که نمیکنیم هیچ وقت به مشکل بر نمیخوردیم که اخر و عاقبت ما به جدایی کشیده بشه.پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله میفرماید : اذا اتاکم من ترضون دینه و امانته فزوجوه
هرگاه کسی برای خواستگاری نزدتان شتافت که از دین و امانتش مطمئن و راضی بودید، وی را به ازدواج درآورید.

azpo;177565 نوشت:
سوال عجیبی و غریبی پرسیدید که فکر کنم ذهن بعضی از دوستان با خواندن این سوال سوت خواهد کشید

سلام
اگه به نقل قول من تو پست قبلیم دقت کنین میبینین که من از حرفای شما این استنباط رو داشتم .

در ثانی شما واقعا میدونین که این ازدواج حرامه ؟ یعنی حکم فقهی شو بلدین یا اینکه از روی احساس این حرفو زدین ؟

nakisa;177421 نوشت:

با سلام و احترام

منظور جناب azpo اين بود كه افرادي رو ديدند كه بالاخره بعد از چند طلاق به سر و سامان رسيدند، (كسي كه ميتونن باهاش به خوبي زندگي كنند)

نه اينكه هر كسي به خيال خام خودش نيمه گمشده اش رو پيدا كرد از همسرش جدا بشه و با ديگري ازدواج كنه.

ضمن اينكه نميدونم هدف تون از اين تاپيك چي هست، ولي مسلماً نميشه با اين نوع نظرسنجي هاي عمومي به نتيجه ي كامل و درستي رسيد!

در اطراف همه ي ما هستند افرادي كه در ازدواج اول موفق نبودند و طلاق گرفتند و دوباره ازدواج كردند و زندگي شون بهتر از قبل بوده و همچنين بالعكس، افرادي كه از چاله در اومدند و به چاه افتادند.

موفق باشيد.

متشکرم
من به جواب رسیدم .:Kaf: با تشکر از همه دوستان
اگه میخواین میتونین قفلش کنین :Mohabbat:

nakisa;172437 نوشت:
سلام شما تو دور و بریهاتون کسیو دیدین که از همسرش به هر دلیلی جدا شده باشه و دوباره ازدواج کرده باشه و خوشبخت شده باشه؟ اگه دارین میشه تعریف کنین ؟

بله نمونه اش عمه ی من خیلی خوشبخت داره زندگیش رو میکنه

سلام دور و بر ما هم نمونه هایی بودن که بعد از جدایی زندگی بهتری داشتن

بنده خدایی که که بعد از 25 سال زندگی از همسر بد دلش جدا شد و دو باره ازدواج کرد و خیلی هم خوشبخت شد

یک بنده خدای دیگه ای هم که از شوهر معتادش جدا شد و دو باره ازدواج کرد. وشکر خدا این یکی هم خوشبخت شد.

موضوع قفل شده است