من عاشق امام زمان نیستم، این یعنی من آدم بدی هستم؟؟

تب‌های اولیه

28 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال

با سلام

خدمت اسک دینی های عزیز

سوال یکی از کاربران بزرگوار را مطرح می کنم که برا بنده فرستاده بود

حتما از نظرات دوستان و کارشناسان عزیز استفاده خواهیم کرد

طاها110;171722 نوشت:

با سلام

قبل از ورود به بحث یه سوال؟؟؟

دوستانی که وارد تایپک شدن چرا اظهار نظر نمی کنند؟؟

بفرمایید............... خب.................. یا الله

و اما بحث:
سوال اولی که به نظر می اید از سوال کننده پرسید این که:

شما عاشق امام زمان(عج) شدن را چه معنا می کنید؟؟؟

این را لطفا معنا کنید؟؟؟

عشق یعنی علاقه شدید قلبی

خب این علاقه شدید قلبی را چطور می خواهید به امام زمان نشان بدید؟؟

سوالتان این است؟؟؟

باعرض سلام و ادب
به نظر بنده تا شناخت نباشه عشق هم نیست ،اگرواقعا این عزیز بخواهند به عشق امام برسه قطعا باید مطالعه کنه تا شناختی از امام زمانشون پیدا کنه از طرفی داریم اگر کسی بمیرد در حالی که امام زمان خود را نشناخته باشد به مرگ جاهلی از دنیا رفته بدون شک اگر شناختی از امام زمان (عج) پیدا کنه عاشق امام زمانش میشود علاوه بر اینکه در این شناخت هم به منفعت دنیوی و هم به منفعت اخروی میرسند

در قران عشق نداریم حب داریم

ســلام:Gol:

تشکر از استاد طاها:Gol:

دوستی که گفتن باید شناخت بدست بیاری، اونطور نیست که با سیره اهل بیت و حضرت ناآشنا

باشم.حتی میدونم که " انا غیر مهملین لماراعاتکم" میدونم که اگر عنایت ایشون نبود، من نبودم

میدونم اگر ظهور کنن جهان گلستان میشه

ولی حس میکنم که ایشون امام خوبان هستن، من خیلی اهل توسل هستم، خیلی

ولی نمیدونم چرا حس میکنم ایشون توجهی به من ندارن با اینکه میدونم واقعیت اینطور نیست

شنیدین که حضرت میگن، برای دیدار من لازم نیست که خودتون رو به آب و اتیش بزنید، شما

خوب بشید من خودم به سراغتون میام

من بهشون میگم آقای خوبیها، آدم خوب تنها دردش انتظار دیدن شماست، ولی من دردمند الان

که بدم نیاز ویژه به توجه و عنایت و دستگیری شما دارم

با اینکه میدونم هر حاجتی که الان از ما برآورده میشه به عنایت و امضای خود امام زمان هست،

ولی خیلی کم به ایشون متوسل میشم و اگر متوسل میشم چندان امیدی ندارم.

:Gol:

با سلام

جواب دادن به این سوال سخته چون خوب بودن و بد بودن در نگاه افراد تعریف متفاتی ممکنه داشته باشه

به نظر اونایی که خوب بودن رو صرفا در انجام اعمال عبادی میبینند اینکه امام زمان رو دوست داشته باشی ولی عاشقش نباشی و اعمالت رو هم به درستی انجام بدی نشانه خوب بودن توه

عاشق شیعه واقعیست ولی محب ممکنه شیعه واقعی نباشه . اینکه طرف محب هستش و اعمالش رو هم تا جایی که میتونه مطابق با خواسته امام زمانش انجام بده به عقیده خیلیها خوب بودن اون آدم رو ثابت میکنه و خلاصه اش اینکه به عقیده این گروه ،خوب بودن منحصر در عاشق بودن نیست

ولی به عقیده گرو دیگر که همه چیز رو در عشق میبینند تنها راه خوب بودن رو در عاشق بودن میبینند

عاشق شو ار نه روزی کار جهان سر آید
ناخوانده نقش مقصود از کارگاه هستی

به عقیده این گروه عاشق امام زمان است که میتواند شیعه واقعی باشد و شیعه واقعی معیار خوب بودن...

بنده این نظر دوم رو به واقعیت نزدیکتر میبینم.

طاها110;171722 نوشت:

سلام

دلیل بر بدی نیست

باید دید

چه قدر شناخت دارد

چرا که شناخت ادمی را به عشق می کشاند!!

اگر شناخت نداشته باشد عشق به سراغ نمی اید

با سلام.
من این جوری میگم
شما وقتی می خواهید بگویید یا امام حسین با جان و دل می گویید یا امام حسین چرا ؟چون مانوس شدیده اید با یاد امام حسین .حالا اگر بخواهید به مولای حی و حاضرمان هم عاشق شوید اول باید با ایشان مانوس شوید حاضرش ببینید .با او درد دل کنید .باور کنید صدایتان را می شنود .پای درد دل شما می نشیند.و باور کنید که این لازمه امامت ایشان است که ما هر جا ایشان را صدا بزنیم به طرف ما متوجه میشود.درست است امامان مه همه حاضرند چه مرده و چه زنده چون انهایی که از این دنیا رفته اند با شهادت و خدا خود فرموده که شهدا همه زنده اند و نزد من روزی می خورند .ولی فرق انها با اقا امام زمان این است که امام زمان در هین دنیای خودمان واقعا حی و حاضر است و همه دعاهای ما و توسلات ما که به انجام می رسد توسط اقای حاضرمان به انجام می رسد و اقا امام زمان همه توسلات به بقیه امامها را او به انجام می رساندو ما نسبت به ایشان اینقدر فاصله داریم و ایشان در میان دوستانش غریب است.

طاها110;171722 نوشت:

با سلام

ممنون از دوستانی که بحث شرکت داشتند

بنده هم به مناسبت های مختلف در مورد محبت ومعرفت و اطاعت بحث هایی کرده بودم

مثلث محبت و معرفت واطاعت

سه راهی که به صورت چرخشی انسان را به اهل بیت ودین می رسانند
ممکن است شروع انسان از یکی از این موارد باشد

مهم این نیست که از کدام باشد چون هر انسانی می تواند از هر یک از این موارد راه خود را بپیماید
مهم رسیدن انسان است به نتیجه

افرادی ابتدا به معصومین محبت پیدا می کنند
ممکن است این محبت در مراسم عاشورا یا هیئت یا دستگیری ائمه از انسان و یا..................باشد
که فرد با دیدن محبت از ایشان به دنبال شناخت بیشتر می رود و بعد از شناخت و یا در مسیر شناخت از ایشان اطاعت هم می کند و یا اطاعت می کند بعدا شناخت و.....

ویا ممکن است فردی اصلا معصومین را نمی شناسد و در مسیر تحقیق ومطالعه به عظمت و مقام ایشان پی ببرد و بعد محبت و یا اطاعت داشته باشد و بعدا به دیگری که اطاعت یا محبت باشد برسد

و همچنین ممکن است فردی از معصومین اطاعت بکند و شناخت انچنانی نداشته باشد و پس از مدتی شناخت پیدا کند و بعد محبت داشته باشد

این مثلث گفتیم که می تواند متفاوت باشد

پس از عاشق نبودن به امام نتیجه نمی گیریم که انسان بدی هستیم

در ادامه بحث می کنیم در مورد عاشق شدن وعاشق بودن به امام زمان که منظور از عاشق امام زمان بودن چیست؟؟؟

دوستان در این مورد اگر مطلبی داشته باشند در خدمت ایم

طاها110;171983 نوشت:
در ادامه بحث می کنیم در مورد عاشق شدن وعاشق بودن به امام زمان که منظور از عاشق امام زمان بودن چیست؟؟؟

بی صبرانه منتظر ادامه مطالبتون هستم استاد:ok:

طاها110;171983 نوشت:

با سلام

ممنون از زهره بزرگوار

خب دوستان مطلبی در مورد عشق به امام زمان(عج) ندارند!؟!؟!؟

با اجازه شروع می کنیم و منتظر نظرات عزیزان می مانیم

عشق به امام زمان

می توان برای عشق که مفهوم واحدی است درمورد امام زمان مصادیق متعددی بیان نمود

بنده به چند نمونه اشاره می کنم دوستان کمک برسانند

1- برخی عشق را با یاد امام زمان بودن معنا می کنند شب و روز در خواب و بیداری نشست و برخواست و .....به یاد امام زمان هستند و با اذکار متعدد به یاد وجود مقدس امام زمان اند در طول تاریخ داریم علی بن مهزیار را

تو این تایپک ماجرای را مطالعه نمایید

http://www.askdin.com/showthread.php?t=2296

2- برخی هستند به صورت مقطعی به نام ویاد امام زمان خود اند مثلا در نیمه شعبان شیرینی و نذر و دعا و ....می کنند برای امام زمان
مثل همان عده ای که در محرم فقط به نام یاد امام حسین (ع) خوداند و بعد محرم همه چیز فراموش می شود

3- برخی عشق به امام زمان(عج) را در کارهای خود نشان می دهند هر کاری که می کنند به یاد امام خود هستند از ایشان اجازه می گیرند و ثواب اعمال خود را به امام خود هدیه می کنند برای ایشان نیمه شعبان وغیره فرق ندارد
امام را معنای کامل کلمه قبول دارد

4- برخی محب امام اند زیرا از ایشان برکات دیده اند مثل اقلیت های مذهبی و برخی مردم عادی که از اهل بیت (ع) کرامت می بینند و محب ایشان می شوند

نظرات دوستان ..............

ســلام :Gol:

استاد یه سوال

یعنی شما منظورتون این هست که تو همه این موارد فرد میتونه ادعا کنه که عاشق امام زمان

هست؟:Gig:

من دیدگاه خودم رو میگم، میگم دسته 1 و 3 که گفتید، از بارزترین و اصلی ترین نشانه های

عاشق واقعی امام زمان هست.

یعنی عاشق نیست مگر با داشتن این حالات و خصوصیات:ok:

زهــره;172270 نوشت:
یعنی شما منظورتون این هست که تو همه این موارد فرد میتونه ادعا کنه که عاشق امام زمان هست؟

با سلام

-- این که فرد می تواند بگوید و ادعایی دارد یک مطلب است

-- و این که حضرات معصومین فرد را قبول دارند مطلبی دیکر

-- و این که ما در مورد ایشان بحث می کنیم مطالبی دیگر

در مورد اولی بنده این طور موارد را در دل انسانها می دانم یعنی انسان ها در دل خویش با امام خود رابطه دارند و معیار و اندازه ای در دست نیست که متری و کیلویی باشد
شاید بدترین و .....فرد نزد ما بهترین فرد نزد معصوم باشد و شاید هم برعکس

پس در مورد ادعا نمی توان بحث کرد اولاو نمی توان ارزش گذاری کرد و گفت نزد معصوم او بهتر از این است و این بهتر از ان یکی ثانیا

در مورد دومی
این که معصومین خودشان معیار هایی دارند که دست خودشان است و باید دل صاف کنیم تا مورد پسندشان باشیم
همچنان امام زمان(عج) نزد کفاشی رفت و امد می کرد و فردی هم هی دم از زیارت امام زمان می زد و ......
امام روزی او را نزد کفاش می کشد و می گوید مثل او باشید تا خودمان به شما سر بزنیم
البته ملاک هایی هست نه ایت که اصلا نیست

همین رعایت قوانین دین و حلال و حرام و حق الناس و ..................بهترین ملاک اند لی این که ایا در بین این ملاک هاهر انسانی چقدر موفق به رعایت انهاست و از ته دل و صادقانه بدانها پایبند است والله اعلم

بحث ما در مورد ایشان هم فقط شناخت راههای محب بودن است
هر کداممان ظرفیت وجودی داریم و نمی توانیم ان را منکر شویم و بسته به ظرفیت وجودی خود برای محب شدن قدم بر می دایم
حال شناخت این راهها کمک کارمان خواهد بود

زهــره;172270 نوشت:
فرد میتونه ادعا کنه که عاشق امام زمان هست؟

البته اصلاح میکنم، منظور نه اینکه خود فرد ادعایی داشته باشه، اینکه عنوان " عاشق امام زمان

بودن " بهش اطلاق میشه یا نه، منظورم بود

ولی خب کامل جوابم رو در این باره گرفتم، ممنون:Gol:

مطالبتون خیلی برای من راهگشاست، منتظر ادامه مباحث هستم:ok:

طاها110;171722 نوشت:

ما که عاشقشیم چه گلی به سر امامون زدیم که شما نزدین؟

من عاشقش هستم ولی آدم بدی هم هستم .
پس غصه نخور ، بد تر از تو هم پیدا میشه .

طاها110;171722 نوشت:

[=arial]من عاشق امام زمان نیستم، این یعنی من آدم بدی هستم؟؟

لا حول و لا قوه الا بالله

سلام
خيلي خودموني ميگم : كسي عاشق امام زمانشه كه هر روز صبح با آقاش كله پاچه بزنه نه كسي كه فقط ادعا ميكنه حضرت رو دوست داره
جناب طاها به اين دوستمون بگيد خيلي ناراحت نباشه چون ما فقط زماني كه 313 تا عاشق داشته باشيم ميتونيم تو كتابهاي اول ابتدايي بنويسيم «آن مرد آمد»
313 تا
313 تا
313 تا :Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:

نقل قول:
سلام
خيلي خودموني ميگم : كسي عاشق امام زمانشه كه هر روز صبح با آقاش كله پاچه بزنه نه كسي كه فقط ادعا ميكنه حضرت رو دوست داره

سلام ببینم
این حرف رو از کجا آوردی
یعنی اونهایی که به هر دلیل موجه و شرعی که غیبت آقا رو موجه ساخته آقا رو نمی بینند عاشق نیستند
اصلا کس گفته عاشق باید معشوق رو حتماببینه!
خواهشا از روی احساس و... این گونه فتوی ندهید
....
رابطه بین ماموم و امام فرق می کنه با هر رابطه عشقولانه دیگه!
من که همچین احساسی ندارم!
ولی نگاهی به تاریخ بخصوص تاریخ عاشوری و خواندن رفتار و کردار یاران امام و خصوصا زینب کبری و...شاگردان امام صادق بخصوص امثال هشام و...
تا حدودی می تونه نشون بده چه کسی ماموم خوبی است.
و چه احساسی باید نسبت به امام داشت.

عاشق نیستی چون شناخت نداری. شناخت پیدا کنی عاشق میشی

سولان;171750 نوشت:
باعرض سلام و ادب
اگر کسی بمیرد در حالی که امام زمان خود را نشناخته باشد(نشناخته با عاشقی فرق داره) به مرگ جاهلی از دنیا رفته بدون شک اگر شناختی از امام زمان (عج) پیدا کنه عاشق امام زمانش میشود علاوه بر اینکه در این شناخت هم به منفعت دنیوی و هم به منفعت اخروی میرسند

جملتون اشتباه هست !
اون چیزی که شناخت منفعت دنیوی و اخری میده خواندن قرانه و پی بردن به کلام خدا !
امام ها و پیامبرها همه فرستاده خدا بودن پس اول خداست و بعدم کلام خدا (قران)
عاشقی با شناختن خیلی فرق داره .. همه مسلمانها دیگه امام زمان (عج) رو میشناسن .. اما کلمه عاشقی با کلمه باور کردن خیلی فرق داره

کاش این ملتی که دم از عشق میزدن یارو یاور ملت هم بودن(البته نمگیم همه بدن خوب هم خیلی زیاده)
اما برمیگردم به 2 سال پیش :
2 سال پیش توی خیابون دیدم یه ادم بیهوش شده همه ملت یکی میگفت معتاده یکی میگفت روانیه
مرد با یه لباس پاره پاره بود و به کارگرها میخورد مثل این وحشی ها مسخره بازی در میووردن به ملت گفتم برید کنار زنگ زدم 115 بنده خدا بردن بیمارستان

چشمهاش باز بود شوک بهش وارد شده بود بنظرتون از خوشی زندگی بود ؟ از بی پولی بود.

توی مترو تهران بودم یه دخترک فال فروش بود به یه پسره فال داد با نوک کفشش توی پا دختره میزد بخاطر چی بود بخاطر بی پولی

یکی میگه اگر یارو یاور یا به بعضی چیزها عشق نورزی تو جهنمی و با جاهلیت میمیرم
شما که با چشم های باز و درب بهشت رو میخواهید باز کنید یه فکری هم به حال این ادم ها کنید .
مثل یک نفربه من گفت : میخوام امام زمان (عج) بیاد شمشیر بردارم همه بدکاره ها بکشم ؟
تو دلم گفتم از کجا معلوم که اول با شمشیر سر خودتو نزد ؟
تو دلم گفتم کرم خدا اینقدر کرمش کم نیست که یه بدکاره رو با شمشیر سرشو بزنن اینقدرها بخشنده هست
چه بخواهیم چه نخواهیم در انتظار ما همگی مرگ هست من ادم پاکی نیستم ادم خوبی نیستم اما خوب بودن رو دوست دارم
بنظر من یارو یاور بودن به عشق خالی نیست به خیلی چیزهاست که بعضی ها فقط به همون شمشیرش دلخوش کردن
به امید ظهور امام زمان (عج)

طاها110;172275 نوشت:
هر کداممان ظرفیت وجودی داریم و نمی توانیم ان را منکر شویم و بسته به ظرفیت وجودی خود برای محب شدن قدم بر می دایم

حال شناخت این راهها کمک کارمان خواهد بود

استاد ميشه لطفا ما رو در شناخت راههاي محب شدن راهنمايي كنيد!

بنام خدا
سلام

یه نکته دیگه ای هم هست که گفتنش شاید بد نباشه:

مردی نزد امیراالمومنین علی ع رفت و گفت یا امیرالمومنین، من آدم خوبی هستم ولی نمیدونم چرا یه گناه هست که بهش گرفتار شدم و نمی تونم ترکش کنم. امیرالمومنین ع فرمود: تو آدم خوبی هستی و خدا تورو دوست داره، به این گناه مبتلا شدی تا عجب پیدا نکنی (یعنی اگر این گناه رو نداشتی فکر می کردی چیزی شدی و مغرور می شدی و با ابتلا به این گناه، اون غرور تو میشکنه.)

شاید جمله معروف "العلم حجاب الاکبر" رو شنیدید.
یعنی اینکه: مردی تحصیل میکنه و بعد از مدتی به استادی میرسه، فرض کنیم هر سوالی هم که بپرسن جواب میده، مغرور میشه و میگه "من". این علم در نهایت نه تنها به درد این بابا نخورد بلکه باعث سقوطش هم میشه.
حالا اگه کسی نتونست عالم بشه، شاید مصلحتش تو این بوده. یعنی منتی هست از طرف خدا به این شخص.

در مورد محبت هم شاید این مسئله صادق باشه. شاید کسی اگه فکر کنه که امام رو دوست نداره، براش نتیجه بهتری داشته باشه تا اینکه فکر کنه عاشق هست. و خدا و امام، اون رو دوست داشته باشند.
یا شاید اصلا عاشق هست و به ظهور نمی رسه و وقتی که مثلا همه کسانی که ادعای عشق دارند، جا می زنند، خودش رو قراره نشون بده.

و اما در مورد لغت عشق:
یه جوانی، با پای پیاده و گریه کنان داشته به سمت کربلا حرکت میکرده، یه پیرمرد اون رو تو راه میبینه و میگه که پسر جون کجا میری؟
جوان میگه: من عاشق امام حسین ع هستم و می خواهم پیاده به زیارتش برم.
پیرمرد میگه: تو که عاشقش هستی اگه از اینجا سلام بدی، جواب حضرت رو میشنوی؟
جوان میگه نمیدونم. رو می کنه به سمت کربلا و می گه: السلام علیک یا اباعبدالله، جوابی نمیرسه، بعد وضو میگیره و کلی حس میگیره و تمرکز و ... بعد میگه: السلام علیک یا اباعبدالله، بازم خبری نمیشه.
پیرمرد میگه ببین پسر جون: میگه السلام علیلک یا اباعبدالله، و جواب می آد که (اگه اشتباه نکنم) علیک السلام یا حبیبی.
بعد پیرمرد میگه: جوون من با اینکه جواب سلامم رو میشنوم هنوزهم که هنوزه ادعای عشق ندارم، ادعای عشق نکن که ادعای بزرگیه. در ضمن امام جواب سلام تورو هم داد ولی تو نشنیدی.

خلاصه اینکه کی عاشق هست که ما از اینکه عاشق نیستیم، ناراحت باشیم.
ما محبیم. انشاالله که خدا حبمون رو به اهل بیت بیشتر کنه.

طاها110;171722 نوشت:
[=arial]با سلام

[=arial]خدمت اسک دینی های عزیز

[=arial]سوال یکی از کاربران بزرگوار را مطرح می کنم که برا بنده فرستاده بود

[=arial]حتما از نظرات دوستان و کارشناسان عزیز استفاده خواهیم کرد

[=arial]من عاشق امام زمان نیستم، این یعنی من آدم بدی هستم؟؟

سلام:Gol:
سوال خود شمانشان می دهد آدم بدی نیستید،ماباید تلاش کنیم عشق امام روزبه روز در قلب ما زیاد شود وکارهایی که ما را به امام نزدیک می کند انجام دهیم که دوستان اشاره کرده اند.:Gol:

طاها110;171722 نوشت:
با سلام

خدمت اسک دینی های عزیز

سوال یکی از کاربران بزرگوار را مطرح می کنم که برا بنده فرستاده بود

حتما از نظرات دوستان و کارشناسان عزیز استفاده خواهیم کرد

سلام ، بهش بگو طاها جون خودش و تنها ندونه...

منم در کنارش هستم...

سر خوش ان جلوه که ناگه برسد*** ناگهان بر دل اگه برسد..

ای کاش...

کهیعص;173163 نوشت:

یه نکته دیگه ای هم هست که گفتنش شاید بد نباشه:

مردی نزد امیراالمومنین علی ع رفت و گفت یا امیرالمومنین، من آدم خوبی هستم ولی نمیدونم چرا یه گناه هست که بهش گرفتار شدم و نمی تونم ترکش کنم. امیرالمومنین ع فرمود: تو آدم خوبی هستی و خدا تورو دوست داره، به این گناه مبتلا شدی تا عجب پیدا نکنی (یعنی اگر این گناه رو نداشتی فکر می کردی چیزی شدی و مغرور می شدی و با ابتلا به این گناه، اون غرور تو میشکنه.)

سلام
ببخشید این روایت چقدر صحت داره؟
یعنی همه ی دینم سرجاش باشه ولی یه گناه داشته باشم اون گناه توجیه؟:Gig:

قلب من جای یک الله است ...!

پیامبران و امامان را نیز دوست دارم اما هیچ وقت عاشقشان نبوده ونیستم و نخواهم بود.

کهیعص;173163 نوشت:
و اما در مورد لغت عشق: یه جوانی، با پای پیاده و گریه کنان داشته به سمت کربلا حرکت میکرده، یه پیرمرد اون رو تو راه میبینه و میگه که پسر جون کجا میری؟ جوان میگه: من عاشق امام حسین ع هستم و می خواهم پیاده به زیارتش برم. پیرمرد میگه: تو که عاشقش هستی اگه از اینجا سلام بدی، جواب حضرت رو میشنوی؟ جوان میگه نمیدونم. رو می کنه به سمت کربلا و می گه: السلام علیک یا اباعبدالله، جوابی نمیرسه، بعد وضو میگیره و کلی حس میگیره و تمرکز و ... بعد میگه: السلام علیک یا اباعبدالله، بازم خبری نمیشه. پیرمرد میگه ببین پسر جون: میگه السلام علیلک یا اباعبدالله، و جواب می آد که (اگه اشتباه نکنم) علیک السلام یا حبیبی. بعد پیرمرد میگه: جوون من با اینکه جواب سلامم رو میشنوم هنوزهم که هنوزه ادعای عشق ندارم، ادعای عشق نکن که ادعای بزرگیه. در ضمن امام جواب سلام تورو هم داد ولی تو نشنیدی. خلاصه اینکه کی عاشق هست که ما از اینکه عاشق نیستیم، ناراحت باشیم. ما محبیم. انشاالله که خدا حبمون رو به اهل بیت بیشتر کنه.

:geryeh::geryeh::geryeh::geryeh:

شاید نشه به صراحت گفت کسی که عاشق امام زمان (عج) نیست پس آدم بدی است. اگر بدانی که خط مشی ایشان چیست و اینکه پس از ظهور چه اهدافی را دنبال می کنند، سپس عاشق ایشان نبودی پس بدان که با امام عصر (عج) مشتراکاتی نداری و قطعاً مسیری که می روی، سرانجام خوشی ندارد بلکه به باطلاقی بیش نمی انجامد. اما اگر از ایشان حتی اندک شناختی نداری و به همین دلیل هیچ احساس خوبی نسبت به حضرت (عج) نداری، توصیه می کنم بیشتر از کسانی راجع به ایشان بپرس که عشقشان نسبت به امام زمان (عج) ریشه و اساس محکمی دارد.

چگونه می توان عاشق خدا شد؟

پیروی از پیامبر:

ایمان به خدا، و تنفر و بیزاری از فسق و كفر و گناه در نهاد هر انسانی بالفطره وجود دارد. وقتی از درون سر برآورد و در عرصه عمل صالح تجلّی پیدا كرد، گل عشق كه علامت كمال و رشد یافتگی است، شكوفه می زند. عاشق مهجور، چشم به راه پیام معشوق است و به هر چیزی كه به معشوق تعلق دارد یا نماینده و پیام رسان او است، عشق می ورزد. قرآن كریم می فرماید:

"ای پیامبر! به مردم بگو: اگر خدا را دوست می دارید (و به او عشق می ورزید)، از من پیروی كنید، تا خدا هم شما را دوست داشته باشد و لغزش های گذشته شما را ببخشد كه خداوند آمرزنده و مهربان است".(آل عمران (3) آیه 31) آری عشاق خدا، مطیع رهبران الهی هستند.

عاشق خدا نباید انتظار داشته باشد كه رهبر الهی از آنان اطاعت كند و دستور بگیرد و یا با تحمیل افكار خود برای رسیدن به مقاصد و اهداف مادی به او فشار بیاورد كه این كار به زیان مردم است، چنان كه می فرماید: "بدانید رسول خدا میان شما است. هر گاه در بسیاری از امور از شما پیروی كند، به مشقت خواهید افتاد، ولی خداوند ایمان را محبوب شما قرار داده و آن را در دل هایتان زینت بخشیده و كفر و فسق و گناه را منفور شما قرار داده است. رشد یافته و هدایت شده كسانی هستند كه واجد این صفات باشند".(حجرات (49) آیه 7)

انسان هنگامی می تواند به اوج ایمان برسد كه نیرومند ترین علاقه او یعنی عشق به خویشتن را تحت الشعاع عشق به ذات خدا و نمایندگان او قرار دهد. پیامبر اكرم (ص) می فرماید: " سوگند به كسی كه جانم در دست او است! هیچ یك از شما به حقیقت ایمان نمی رسد مگر زمانی كه من نزد او محبوب تر از خودش و مالش و فرزندش و تمام مردم باشم". (جمعی از نویسندگان، تفسیر نمونه، ج 17، ص 203)

نكته ظریفی در آیه مذكور كه شایسته است در آن دقت شود، این است كه همه جمله های قبل به صورت خطاب است اما جمله پایانی آیه (اولئك هم الراشدون) به صورت غایب است. تفاوت تعبیر ظاهراً برای این است كه نشان دهد: حكم "عاشق خدا، مطیع رهبر است" اختصاص به یاران پیامبر(ص) ندارد، بلكه یك قانون عمومی است.

یكی ازعلایم رشد یافتگی در هر زمانی این است كه صفای فطرت خویش را با عشق به ایمان، تنفر از كفر و فسق و عصیان و اطاعت و پیروی كامل از رهبری حفظ كند.
موضوع قفل شده است