صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: کمکم کنید روان آسیب دیده ام رو ترمیم کنم

نوشته
    153
    حضور
    21 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    954

کمکم کنید روان آسیب دیده ام رو ترمیم کنم

سلام. من دختر خیلی شاد و با روحیه و با اعتماد به نفس نسبتا بالایی بودم. در مسایل اجتماعی خیلی فعال بودم. از اونا بودم که تو زمینه ی فعالیت مورد علاقه ام توجشنواره ها و میادین مختلف رتبه های استانی و کشوری دارم.
    اما طی یه دوره ی زمانی بخاطر مسایل و مکشکلاتی که بر سر ازدواجم برام پیش اومد به شکل بدی روحیه و روانم از غصه های این مساله ضربه خورد. مساله ناشی از یه مدت طولانی دوری از همسرم بود. بعدش اذیت زیاد برای انتقالی گرفتن به شهر همسرم. و نهایتا وقتی با اینهمه دردسر انتقالیم درست شد و اومدم شهر همسرم اینجا مسایل بسیار زیادی اذیتم کردن و امروز من واقعا احساس میکنم از نظر روانی ضربه خوردم. چون مشکلات زیر رو در خودم میبینم:
    1- خیلی بی حوصله شدم
    2- اطرافیانم میگن نسبت به قبل پرحرف و با نشاط نیستی و اون هیجانات یه باره و عجیب رو نشون نمیدی. میگن از تک و تا افتادی!!
    3- به شدت احساس خستگی روحی میکنم. خودم حس میکنم خیلی خسته ام. اونقدر که گاهی روی جسمم هم ار میذاره.
    4- پلک چشم چپم چند روزه میپره. یه بار دیگه 5 سال پیش در پی استرس شدید ناشی از یه مشکل دیگه این مساله برام پیش اومد. اما وقتی از نظر روحی بهتر شدم حل شد.
    5- این مورد خیلی آزارم میده. شدم مثل یه مارگزیده ی حساس! هر خبر مفی به گوشم میرسه خیلی میترسم و فکر میکنم باز یه مشکل جدید و بزرگ میخواد ایجاد شه. مسایل رو بزرگ میکنم. روی آدم ها حساس شدم.

اما من خودم رو میشناسم. میدونم میتونم دوباره همون دختر شاد و سرحال قبلی بشم. من زمین خوردم. شدیدا زمین خوردم. اگه همسرم و عشق و محبتش نبود نمیتونستم سر پا بمونم. اما حقیت اینه که روح و روانم خیلی آسیب دیده.
    این زمستون آخرین فصل این سال های سخت دوری از همسرم و مشکلات ازدواجمونه. من نمیخوام اینقدر افسرده باشم. میخوام روز عروسیم یه عروس شاد و با روحیه باشم. میخوام با یه دل شاد و یه دختر شیطون و شاد(مثل قبلم) وارد خونه ی همسرم بشم.
    لطفا کمکم کنید.
    از نظرات همتون استقبال میکنم

2. صلوات ها 21

3.  

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

با سلام و احترام

سرگشته ي عزيز مدتيه ميخواستم يك سخنراني از يكي از روانشناسان به نام آقاي حورايي در مورد "عوامل افسردگي و راه هاي پيشگيري و درمان" صحبت مي كنند رو بذارم تو سايت.

سوال شما رو كه ديدم تصميم گرفتم همين امروز بذارم:

■عوامل افسردگي و راه هاي پيشگيري و درمان ■ ♪♪ دانلود سخنراني استاد حورايي♪♪

مطالب بسيار مفيد و خوبي داره، حتما گوش كنيد.

البته يك همايش بسيار عالي در مورد "اضطراب و راه هاي مقابله با آن" رو هم از ايشون دارم
    كه اين همايش باعث يك تحول بسيار عميق و جدي در زندگي من شد.

اونم خيلي بدردتون ميخوره ، اگر وقت كنم حتماً ميذارم
    ان شاءالله؛

موفق باشيد در پناه حق

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

5. صلوات ها 13

نوشته
    153
    حضور
    21 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    954

آذربانو جان از لطفت بی نهایت ممنونم. چشم این که گذاشتید رو دانلود میکنم و حتما گوش میدم.
    اگه وقت کردی اون سمینار دومی که ازش حرف زدی بذاری هم عالی میشه.
    ضمنا وسواس فکری هم گرفتم فکر کنم. بخصوص تو مسایل دینی. مثلا الان یه لحظه به ذهنم خطور کرد یعنی مسایل روانشناسی با آموزه های دینی در تقابل نیست؟ آخه میگن قانون جذب با اسلام تقابل داره. در صورتیکه من فکر میکنم این قانون اقتباسی از اسلامه. یا گای میگم اینکه من روحیه ی خودم رو در سخت ترین شرایط بسازم یه جور گول زدن خودمه. چون روحیه ی من ساخته میشه اما مسایل اطرافم که تغییر نکرده.

7. صلوات ها 9

نوشته
    89
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    103

نماز زیاد بخوانید و قرآن را بسیار تلاوت کنید.. با معنی..آیات قرآن بهترین دارو برای روح پریشان هستند.

9. صلوات ها 12

نوشته
    153
    حضور
    21 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    954

یه چیزی بگم؟ وقتی روحیه و روانم رو آروم میکنم احساس میکنم خودم رو گول زدم. چون من آروم شدم اما هنوز شرایط اطراف به همون شکل قبله. بنابراین چیزی عوض نشده. فقط روحیه ی من گول خورده و خوب شده.

11. صلوات ها 10

علاقه
    کتاب
    نوشته
    136
    حضور
    2 روز 6 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    47
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1078

سلام عليكم.

يادتون باشه كه ما براي خوش گذروني نيومديم وبايد محكم در طوفان زندگي گام بر داريم.
    عشق مهم ترين اهرم زندگي شماست.

اگر واقعا عاشقيد سعي كنيد با روحيات شاد هميشگيتون به همسرتون آرامشي دو چندان بديد.

سختي ها روحتون آزرده كردن اشكال نداره اونم رفع مي شه...فقط اگه اراده كنيد.
    به اميد خدا!
    دعا پشت دعا برای آمدنت,گناه پشت گناه برای نیامدنت!
    کدام یکی آخر؟!
    آمدنت یا نیامدنت؟؟/

13. صلوات ها 11

علاقه
    عشق
    نوشته
    6
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    40

سلام
    به عنوان یه داداش مهربون چیزی می گویم که به آن اعتقاد دارم و دوست دارم دیگران نیز از آن استفاده کنن و ان این که من خودم در زندگی خصوصا از لحاظ روحی خیلی اذیت شده ام(واقعا)و هنوز نیز ادامه دارد گاهی اوقات هم مثل شما طراوتم را از دست می دهم و حتی از نفس کشیدن هم بیزار می شوم ولی همیشه با خود می گویم طلا باید داخل کوره قرار گیرد تا ارزشمند و قیمتی شود و ناخالصی آن از بین رود و ای نکته به من خیلی دل گرمی می دهد و دوباره روی پای خود می ایستم
    من به ارزشمندی خودم اعتقاد دارم و به آن اهمیت می دهم

15. صلوات ها 12

نوشته
    153
    حضور
    21 ساعت 32 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    954

ممنونم. با این راهنمایی ها و فایلی که آذربانو جان گذاشت برام تقریبا فهمیدم باید چیکار کنم. فقط یه چیزی همش ذهنم رو مشغول میکنه. اونم سوال زیره. میشه کمکم کنید؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط سرگشته نمایش پست ها
    یه چیزی بگم؟ وقتی روحیه و روانم رو آروم میکنم احساس میکنم خودم رو گول زدم. چون من آروم شدم اما هنوز شرایط اطراف به همون شکل قبله. بنابراین چیزی عوض نشده. فقط روحیه ی من گول خورده و خوب شده.

17. صلوات ها 9

علاقه
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

آذربانو جان از لطفت بی نهایت ممنونم. چشم این که گذاشتید رو دانلود میکنم و حتما گوش میدم.
    اگه وقت کردی اون سمینار دومی که ازش حرف زدی بذاری هم عالی میشه.

با سلام و احترام
    خواهش مي كنم، ان شاءالله اون همايش رو هم ميذارم.

آ
    وسواس فکری هم گرفتم فکر کنم. بخصوص تو مسایل دینی. مثلا الان یه لحظه به ذهنم خطور کرد یعنی مسایل روانشناسی با آموزه های دینی در تقابل نیست؟

از چه لحاظ اين سوال به ذهن تون زد؟
    مسلماً آموزه هاي روانشناسي اشكالات و نادرستي هايي داره، ازاين جهت خود من هر مشاور و روانشناسي رو قبول ندارم.

شخصاً مشاور و روانشناسي رو قبول دارم كه دغدغه ديني داشته باشه و با مسائل ديني آشنا باشه.

آ
    آخه میگن قانون جذب با اسلام تقابل داره. در صورتیکه من فکر میکنم این قانون اقتباسی از اسلامه.

آره قانون جذب هم در اسلام و روايات وارد شده.
    به عنوان مثال:
    پيامبر عزيزمون ميفرمايند: كسي كه اظهار فقر و ناداري كند فقير مي شود.
    (حالا شما اين مورد رو بسط بده به همه مسائل، كسي كه اظهار نارضايتي از زندگي كنه، كسي كه مدام بگه بي حوصله ام، كسي كه مدام انرژي منفي به خودش بده و.... همينا به سرش مياد و همه مون تجربه كرديم و ديديم.)

یا گاهی میگم اینکه من روحیه ی خودم رو در سخت ترین شرایط بسازم یه جور گول زدن خودمه. چون روحیه ی من ساخته میشه اما مسایل اطرافم که تغییر نکرده.

اين كه گول زدن نيست دختر خوب!

مسلما همهههه مشكل دارند ولي هنرمند اون كسي هست كه بتونه با مشكلات كنار بياد و خودش رو وفق بده.

تا حالا به كلمه "موفقيت" فكر كردين؟ ريشه ي اين كلمه از وفق گرفته ميشه.

هر چقدر خودتون رو با شرايط محيطي تون بيشتر وفق بدين موفقيت بيشتري كسب مي كنيد. (البته مهارت هاي لازم و درست رويارويي با مشكلات رو هم بايد ياد بگيرين تا ضربه روحي نخورين و از درون و بيرون آرام و شاد باشيد.)

تازه جالبه بگم در اين مورد هم اهلبيت صلوات الله عليهم اجمعين (قربون شون بشم با اين آموزه هاي زيباشون ) دستور دادند كه:
    ان لم تكن حليما فتحلم؛
    اگر انسان حليم و بردباري نيستي، خودت رو به بردباري بزن.

يعني بايد تمرين كني صبر و مدارا و ....

براتون آرزوي موفقيت دارم.

ویرایش توسط آذر بانو : ۱۳۹۰/۱۰/۰۳ در ساعت ۱۵:۱۰

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

19. صلوات ها 7

علاقه
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

گاهی میگم اینکه من روحیه ی خودم رو در سخت ترین شرایط بسازم یه جور گول زدن خودمه. چون روحیه ی من ساخته میشه اما مسایل اطرافم که تغییر نکرده.

امضاي جناب حامي هم يك دنيا حرف داره:

كسي كه چرايي زندگي
    را يافته است با هر چگونه‌اي خواهد ساخت.

21. صلوات ها 9

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری