دعایی که امام حسین (ع) در روز عاشورا به امام سجاد(ع) آموخت

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
دعایی که امام حسین (ع) در روز عاشورا به امام سجاد(ع) آموخت

قطب راوندی نقل كرده كه از امام زین العابدین(ع) روایت شده كه پدرم در روز عاشورا مرا به سینه چسبانید، و فرمود: "پسرم! از من دعائی را حفظ كن كه فاطمه به من تعلیم داده، و رسول خدا(ص) هم به او تعلیم داده بود، و جبرئیل هم به رسول خدا؛ و این دعا برای رفع حاجت و همّ و غم و بلاهای سخت كه نازل می شود مفید است.
در این مواقع این دعا را بخوان: "بحق یس والقرآن الحكیم وبحق طه والقرآن العظیم یا من یقدر علی حوائج السائلین، یا من یعلم ما فی الضمیر، یا منفسا عن المكروبین، یا مفرّج عن المغمومین، یا راحم الشیخ الكبیر، یا رازق الطفل الصغیر، یا من لایحتاج إلی التفسیر صل علی محمد وآل محمد، وافعل بی كذا وكذا" سپس او را می بوسد و وداع می كند.
طبق نقل روضة الشهداء حضرت فرمودند: "یا بنی! إذا رجعت إلی مدینة جدی بلّغه سلامی" یعنی پسرم هر گاه به شهر جدم برگشتی سلام مرا به جدم برسان.("معالی السبطین"، ج2، ص11 و "منتهی الامال"، ج1، ص410)
همچنین از امام باقر(ع) نقل شده كه فرمودند: امام زین العابدین(ع) در وقت وفاتشان فرمودند: "امام حسین در روز عاشورا مرا به سینه چسبانید و فرمود: پسر جان من تو را وصیت می كنم به آنچه پدرم هنگام وفاتش به من وصیت نمود. پسرم دوری نما و بپرهیز از ظلم در حق كسی كه غیر خدا علیه تو یاوری را نیابد."("امالی شیخ صدوق"، ص182)

منبع: تبیان