تلفظ صحیح نام های خاص مشاهیر اهل سنت

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تلفظ صحیح نام های خاص مشاهیر اهل سنت

سلام.
ممکنه این تاپیک مسخره به نظر بیاد، ولی این مسئله هم نکته مهمیه!
من درباره عقاید سنی ها تحقیق می کردم و دوست دارم اندازه خودم، اگر جایی صحبتی پیش بیاد، انشاالله از تشیع دفاع کنم.
ولی یه مشکل بزرگ دارم. اون هم اینکه من مطالب رو خونده ام و نشنیده ام، برای همین تلفظ بعضی اسمهای خاص رو بلد نیستم. اسم دانشمندان و کتابها و صحابه و ..
توی مباحثه ممکنه حرفم هم درست باشه ولی نمی تونم منبع معرفی کنم چون ممکنه با تلفظ اشتباه بدتر خراب کنم!!
من چند تا از این اسمها رو می نویسم(قرمزها رو بلد نیستم)، اگر ممکنه با اعراب یا نوشتن انگلیسی تلفظ صحیح نامشون رو بنویسید. اگر هم اسم خاص دیگه ای به ذهنتون می آد، در رابطه با اهل سنت، لطفا بنویسید. مثل کتابهای معروف، یا علما، یا صحابه ای که نامشون سخته. من فعلا اینها به ذهنم رسید.
ممنون
حذیفه بن یمان،ابوسعید خدری،ابن حجر عسقلانی،ترمذی،مسند احمد بن حنبل،ذهبی،ابن مغازلی، جزری شافعی،ابوالعرفان حبان، آلوسی، بغوی، ابن قتیبه دینوری،این تیمیه،اندلسی،طنطاوی،زحیلی

سها;169776 نوشت:
حذیفه بن یمان،ابوسعید خدری،ابن حجر عسقلانی،ترمذی،مسند احمد بن حنبل،ذهبی،ابن مغازلی، جزری شافعی،ابوالعرفان حبان، آلوسی، بغوی، ابن قتیبه دینوری،این تیمیه،اندلسی،طنطاوی،زحیلی

سلام علیکم
انشاءالله موفق باشید کتابی هست به نام معارف ومعاریف (دایره المعارف جامع اسلامی ) در پنج جلد نوشته سید مصطفی حسینی دشتی ، کتاب خوبی در این زمینه است که می توانید از این کتاب استفاده کنید چون طبق حروف الفبا است پیدا کردن موضوع یا اسم خاص نیز برایتان راحت است
ُحذَیفِه بن یَمان،ابوسعید خُدری(دال ساکن)،ابن حَجَر عَسقَلانی (سین ساکن)،تِرمِذی ،مُسنَداحمد بن حَنبَل،ذَهَبی،ابن مَغازِلی،جَزَریّ شافِعی، ابوالعرفان و...

با سلام

بیشتر کلمات را با تعریب آنها میتوانید در سایت ببینید تا قرن هشتم .

بقیه را هم با گوگل میتوانید بیابید البته یک یا چند تا از اعرابشان را بگذارید بعد سرچ کنید.

التَّيْمِيَّةُ

ابن
قُتَيْبَةَ

الدَّيِنَوَريّ

البَغَوِيُّ

. ابنِ حِبَّانَ.

سلام
با تشکر
اینا خیلی با اون چیزهایی که فکر می کردم فرق می کرد.
خوب شد گفتین.
یادمه تو دبیرستان چقدر از عربی بدم می اومد و از کلاس فرار می کردم..
این هم عاقبت فرار از مدرسه:Narahat az:

موضوع قفل شده است