صفحه 1 از 17 12311 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مباحث پيرامون حجاب

شروع کننده موضوع

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

مباحث پيرامون حجاب

مباحث پيرامون حجاب

با سلام و احترام به همه ي كاربران و ميهمانان گرامي

چند روز پيش تاپيكي با عنوان «✿ من، چادرم و خاطره ها✿... ღمن چادرم را دوست دارم ღ» زده شد. (حتما تشريف بيارين و خاطره هاتون رو بنويسيد )
    برخي كاربران محترم مباحث پيرامون حجاب رو هم وارد اين تاپيك كردند.

چون تو اون تاپيك جاي بحث پيرامون حجاب نبود برخي پست ها رو جدا كردم و در يك تاپيك مجزا قرار دادم.
    كه هر دو مبحث به خوبي پيگيري بشه و كاربران محترم نظرات خودشون رو به راحتي بنويسند.

با تشكر از همكاري شما

ویرایش توسط آذر بانو : ۱۳۹۰/۰۹/۲۵ در ساعت ۱۶:۲۲

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    خدا و همسرم و پدر و مادرم
    نوشته
    1,594
    حضور
    6 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8697

بنام خدا.
    سلام.
    جای قشنگی بود گفتم یه چندتا نکته هم بگم بد نیست.
    بنده احتمال میدم 90 درصد خانم های این سایت نماز میخونن اما خیلی کمتر از این خانم چادر سر میکنن.
    اما من به اون دسته از خانم هایی که چادر سر نمیکنن میگم خیلی بی معرفتن.براتون دلیل هم میارم.
    شما دقت کنید.حتماً این حدیث به گوشتون خورده که شیطان تو خلوت زن و شوهر نیست.
    جالب تر از اینکه خداوند زن رو فقط برای مرد آفریده و حتی برای خودش هم نیافریده.
    زن اگه یه تار مویش توی نماز بیرون باشه نمازش باطله.
    چرا؟
    بله شما باید در مقابل پروردگارت حجاب داشته باشی.باید عفت و پاکی خودتو نشون بدی.
    حالا همین دختر یا خانم بعد از خوندن نماز چادر رو میذاره کنار و با مانتو میره کجا؟تو دید نامحرم.
    جالبه نه؟
    خانم جلوی خدا حجاب میگیره جلوی خلق خدا بی حجابه؟این یعنی چی؟پس نماز این خانم باطله.زنی که خودشو فقط موقع نماز خوندن در پیشگاه خدا ببینه باید هم در پیشگاه مردم خودشو آزاد ببینه.
    اگه یکم....فقط یکم تعقل کنیم.میبینیم که خلقت زن بسیار مقام والایی داره و هر زنی نمیتونه به اون مقام والا برسه مگر با همون پوششی که در پیشگاه خدا در موقع نماز خوندن داره در مقابل نامحرم هم داشته باشه.
    یا علی.

5. صلوات ها 9

نوشته
    711
    حضور
    17 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    57
    صلوات
    6004

سلام

باید بگم که میشه چادر سر نکرد ولی حجاب کاملی داشت یعنی چادر حجاب برتره وگرنه مانتو و شلوار هم مصداق بی حجابی نیست
    ماجرای منو که همه خوندین دیگه البته فعلا هنوز در خم کوچه اش موندما! ایشالله که سربلند بشم!
    ویرایش توسط گل مینا : ۱۳۹۰/۰۹/۲۵ در ساعت ۱۶:۴۲
    شهــــــــــــدا را به یــــــــــــــــــاد بسپاریم نه به خاکـــــــــــــــــــ ...

7. صلوات ها 11

علاقه
    نوشته
    1,594
    حضور
    6 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8697

بنام خدا.
    سلام علیکم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط گل مینا نمایش پست ها
    ولی باید بگم که میشه چادر سر نکرد ولی حجاب کاملی داشت یعنی چادر حجاب برتره وگرنه مانتو و شلوار هم مصداق بی حجابی نیست
    ماجرای منو که همه خوندین دیگه البته فعلا هنوز در خم کوچه اش موندما! ایشالله که سربلند بشم
    هر گاه بدون چادر نمازتان قبول حق تعالی بود پوشیدن مانتو و شلوار و ... هم اشکالی ندارد.
    یه نکته دیگه خدمت خانم هایی که با نامحرم راحت سخن میگویند.هرگاه توانستید در نماز صدایتان را بلند کنید آنگاه برای نامحرم هم میتوانید سخن گویید.
    براستی که خداوند متعال بهترین پروردگار برای شماست.
    خوب شد دختر نشیدم وگرنه از این ماسکا میزدیم.
    ویرایش توسط عــــلی : ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ در ساعت ۲۰:۱۲

9. صلوات ها 12

علاقه
    شهادت قسمت ما می شد ای کاش ...
    نوشته
    4,004
    حضور
    44 روز 5 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    58
    آپلود
    15
    گالری
    1227
    صلوات
    32319

نقل قول نوشته اصلی توسط عــــلی نمایش پست ها
    جالب تر از اینکه خداوند زن رو فقط برای مرد آفریده و حتی برای خودش هم نیافریده.
    میشه برای این حرفتون منبع معتبر بیارین؟
    خانم جلوی خدا حجاب میگیره جلوی خلق خدا بی حجابه؟این یعنی چی؟پس نماز این خانم باطله.
    فکر نکنم عدم رعایت حجاب خانم ها باعث باطل شدن نمازشون بشه؟میشه بگید این حرف را بر طبق چه فتوا و یا منبعی میزنید؟
    هر گاه بدون چادر نمازتان قبول حق تعالی بود پوشیدن مانتو و شلوار و ... هم اشکالی ندارد.
    چه ربطی به هم دارن؟؟؟؟؟؟اگه با مانتو و شلوار حجاب رعایت بشه مشکلی نداره
    صرفا جهت اطلاع: لازم نیست که حتما با چادر نماز بخونیم بلکه فقط قسمت هایی که باید خانم ها تو نماز بپوشونن،پوشانده بشه کافیه.
    البته منظورم این نیست که بی چادر خانم ها نماز بخونن.چون چادر بهترین حجابه حتی تو نماز.

ویرایش توسط افلاکیان : ۱۳۹۰/۰۹/۲۴ در ساعت ۲۰:۴۴

11. صلوات ها 16

علاقه
    نوشته
    1,594
    حضور
    6 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8697

بنام خدا.
    سلام علیکم.
    نقل قول نوشته اصلی توسط افلاکیان نمایش پست ها

میشه برای این حرفتون منبع معتبر بیارین؟

فکر نکنم عدم رعایت حجاب خانم ها باعث باطل شدن نمازشون بشه؟میشه بگید این حرف را بر طبق چه فتوا و یا منبعی میزنید؟

چه ربطی به هم دارن؟؟؟؟؟؟اگه با مانتو و شلوار حجاب رعایت بشه مشکلی نداره
    صرفا جهت اطلاع: لازم نیست که حتما با چادر نماز بخونیم بلکه فقط قسمت هایی که باید خانم ها تو نماز بپوشونن،پوشانده بشه کافیه.
    البته منظورم این نیست که بی چادر خانم ها نماز بخونن.چون چادر بهترین حجابه حتی تو نماز.
    بنده معمولاً تعقل میکنم و حرف میزنم.دیگر قضاوتش با خودتان.چون بنده یه سری جاها یه سری موضوعاتی رو مطرح کردم که اگه خانم ها بشنوند غیر چادر چیزی سرشان نمی اندازند و متوجه این میشوند که چرا یکتار مویشان نباید بیرون باشد.دوست دارم اینجا هم بگویم ولی بموقعش.
    خداوند نیازی به ما ندارد.پس زن برای مرد و مرد برای زن آفریده شده.
    وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْواجاً لِتَسْكُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ في‏ ذلِكَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ (21)
    و باز يكى از آيات (لطف) او آن است كه براى شما از جنس خودتان جفتى بيافريد كه در كنار او آرامش يافته و با هم انس گيريد و ميان شما رأفت و مهربانى برقرار فرمود. در اين امر نيز براى مردم با فكرت ادله‏اى (از علم و حكمت حق) آشكار است. (21)
    أُحِلَّ لَكُمْ لَيْلَةَ الصِّيامِ الرَّفَثُ إِلى‏ نِسائِكُمْ هُنَّ لِباسٌ لَكُمْ وَ أَنْتُمْ لِباسٌ لَهُن‏
    در شب روزه آميزش با زنانتان بر شما حلال شد. ايشان لباسى براى شما و شما لباسى براى ايشانيد.

ای کاش خدا احکام رو کامل برای همه ماها میگفت تا دیگه اینهمه شبه پیش نیاد.

خوب نیازی نیست که من بیام برای شما از فتوای مرجعی نکته ای بیارم من بسیار ساده موضوع رو بررسی کردم.آخه با عقل جور در میاد ما جلوی خدا حجاب کامل بگیریم جلوی نامحرم راحت تر باشیم؟یعنی نامحرم محرم تر هست به ما نسبت به خدا؟
    شما که میگویید چادر بهترین است....چرا بهترین رو انتخاب نکنیم؟اصلاً انسان عاقل مگه همیشه خواستار بهترین نیست؟پس حتماً مشکلی وجود دارد که این انسان مانتو را بهتر از چادر میبیند.

13. صلوات ها 8

علاقه
    مذهب، مطالعه، مباحثه
    نوشته
    747
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    22
    صلوات
    4714

خداوند نیازی به ما ندارد.پس زن برای مرد و مرد برای زن آفریده شده. وَ مِنْ آياتِهِ أَنْ خَلَقَ لَكُمْ مِنْ أَنْفُسِكُمْ أَزْواجاً لِتَسْكُنُوا إِلَيْها وَ جَعَلَ بَيْنَكُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ في‏ ذلِكَ لَآياتٍ لِقَوْمٍ يَتَفَكَّرُونَ (21) و باز يكى از آيات (لطف) او آن است كه براى شما از جنس خودتان جفتى بيافريد كه در كنار او آرامش يافته و با هم انس گيريد و ميان شما رأفت و مهربانى برقرار فرمود. در اين امر نيز براى مردم با فكرت ادله‏اى (از علم و حكمت حق) آشكار است. (21) أُحِلَّ لَكُمْ لَيْلَةَ الصِّيامِ الرَّفَثُ إِلى‏ نِسائِكُمْ هُنَّ لِباسٌ لَكُمْ وَ أَنْتُمْ لِباسٌ لَهُن‏ در شب روزه آميزش با زنانتان بر شما حلال شد. ايشان لباسى براى شما و شما لباسى براى ايشانيد. ای کاش خدا احکام رو کامل برای همه ماها میگفت تا دیگه اینهمه شبه پیش نیاد.
    سلام.
    در مورد قسمت اول صحبتتون، نمی شه گفت خداوند این رو برای اون آفریده.. خداوند همه رو برای بندگی خودش آفریده. در کنار این بندگی(در عین این بندگی) همسر داری نیکو هم هست.
    بعدش هم خداوند می فرماید ما در قرآن از هیچ چیز فروگذار نکردیم. کم کاری(استغفرالله) از خداوند نیست، از ماست که فهمش رو کسب نکردیم.
    یه جمله ای یه جا شنیدم که خیلی به دلم نشست.
    خانمهایی که با چادر می آیید حرم امام رضا(ع)، فقط آقا نامحرمه؟؟
    توی خیابونها، محل کار، از بین اینهمه مرد، یعنی فقط امام رضا(ع) نامحرمه؟
    هر صفا با علی صفا دارد
    هر کسی با علی خدا دارد
    روی قلب ستاره بنویسید
    مثل آقای ما کجا دارد ؟؟

یا کدامین بزرگ این دنیا

دور خود این همه گدا دارد ؟؟

15. صلوات ها 12

نوشته
    711
    حضور
    17 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    57
    صلوات
    6004

شما که میگویید چادر بهترین است....چرا بهترین رو انتخاب نکنیم؟اصلاً انسان عاقل مگه همیشه خواستار بهترین نیست؟پس حتماً مشکلی وجود دارد که این انسان مانتو را بهتر از چادر میبیند.
    سلام
    بله من گفتم چادر حجاب بهترینه ولی هنوزم میگم مانتو و شلوار بیحجابی نیست چون خودم سال ها مانتو وشلوار پوشیدم ولی حجابم کامل بود چون از هدبند استفاده کرده و میکنم که حتی یه تار موم هم پیدا نمیشه چون خودم از ساق دست زیر مانتوم استفاده کرده و میکنم تا حتی موقع حساب کردن کرایه تاکسی اگه آستین مانتوم بالا رفت زیرش پوشیده باشه
    اما اینکه چرا حجاب برترین و انتخاب نکردم دلایل و مشکلات شخصی زندگی خودمو دارم
    در ضمن موقع نماز خوندن هیچ جا دستور بر این نیست که فقط چادر باید سر کرد و همون طور که سرکار افلاکیان فرمودند باید جاهایی از بدن که دستور آمده پوشیده باشه

کاشکی هممون تمرین کنیم قبل از اینکه از راه رفتن کسی ایراد بگیریم کمی با کفش های اون راه بریم!
    شهــــــــــــدا را به یــــــــــــــــــاد بسپاریم نه به خاکـــــــــــــــــــ ...

17. صلوات ها 14

علاقه
    ادبیات گیاهان
    نوشته
    85
    حضور
    10 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    749

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    امر به معروف و نهي از منكر
    [size=4]شرايط و مراتب امر به معروف در ر......
    به او گفتم: بار كج به مقصد نمي رسه. اين شيوه تو درست نيست شما كار و هوس خودت را انجام مي دهي نه كار دين و نظر مراجع را.
    البته حجاب فقط چادر نیست گاهی انسان باید در گفتار و افکارش حجاب داشته باشه تو جامعه ما افرادی هستندکه تشویق به حجاب میکنن بیاید نقطه مقابل مسئله رو در نظر بگیرید در همین جامعه افرادی هستند که چادر از سر بقیه میکشن!!!!!!!!!!
    ما مدام میگیم بی حجاب اما این گروه دوم آیا چطور میشه این به اصطلاح روشن فکرایی که چادر از سرمون میکشن اصلاح کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    چطور نهی از منکر کنیم؟

19. صلوات ها 12

علاقه
    نوشته
    1,594
    حضور
    6 روز 8 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8697

بنام خدا.
    سلام.
    نقل قول نوشته اصلی توسط سها نمایش پست ها
    در مورد قسمت اول صحبتتون، نمی شه گفت خداوند این رو برای اون آفریده.. خداوند همه رو برای بندگی خودش آفریده. در کنار این بندگی(در عین این بندگی) همسر داری نیکو هم هست.
    همیشه از یه چیزی بیزارم و اون نیازمند جلوه دادن خداست.خداوند حتی به بندگی من و شما نیاز نداره این ماییم که نیازمندیم.
    بازم میگم این ماییم که نیازمندیم.
    این ماییم که به بندگی کردن نیازمندیم.
    .

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 17 12311 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری