سایت های بین المللی و قانون کپی رایت

تب‌های اولیه

8 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
سایت های بین المللی و قانون کپی رایت

با سلام ...
نرم افزار هایی که را قفل شکسته هستند که بحثش در تاپیک های دیگر شد ...
حالا بحث من این است که نرم افزار هایی که قفل شکسته هستند را میشود در سایت های بین المللی قرار داد ؟ این در حالی است که در قوانین ان سایت ها هست که شما نباید نرافزار های قفل شکسته را در این سایت آپلود کنید .
من میخواهم با این کار ( صرفا آپلود فایل های قفل شکسته ) از شخصی پول بگیرم . آیا تصرف در پول جایزه ؟

oracle;169484 نوشت:
با سلام ... نرم افزار هایی که را قفل شکسته هستند که بحثش در تاپیک های دیگر شد ... حالا بحث من این است که نرم افزار هایی که قفل شکسته هستند را میشود در سایت های بین المللی قرار داد ؟ این در حالی است که در قوانین ان سایت ها هست که شما نباید نرافزار های قفل شکسته را در این سایت آپلود کنید . من میخواهم با این کار ( صرفا آپلود فایل های قفل شکسته ) از شخصی پول بگیرم . آیا تصرف در پول جایزه ؟

با عرض سلام و احترام خدمت جناب oracle گرامی

اگر طبق نظر مرجعتان باید برای استفاده از نرم افزار های قفل شکسته از صاحب آن اجازه بگیرید ، نمی توانید آنها را بدون اجازه صاحبانش در سایت های یاد شده قرار دهید . و گرفتن پول در قبال این کار نیز جایز نیست .

در پناه حضرت حق باشید

سجاد;169493 نوشت:
با عرض سلام و احترام خدمت جناب oracle گرامی

اگر طبق نظر مرجعتان باید برای استفاده از نرم افزار های قفل شکسته از صاحب آن اجازه بگیرید ، نمی توانید آنها را بدون اجازه صاحبانش در سایت های یاد شده قرار دهید . و گرفتن پول در قبال این کار نیز جایز نیست .

در پناه حضرت حق باشید

سلام ...
مرجع من آقای خامنه ای هستند .
در این مورد حکم چی میشه ؟

oracle;169884 نوشت:
سلام ... مرجع من آقای خامنه ای هستند . در این مورد حکم چی میشه ؟

با سلام و احترام

پاسخ سوالتان را می توانید طبق استفتا زیر دریافت نمایید:
نظر حضرتعالى راجع به شکستن قفل سى دى يا کپى رايت که الان بعضى‌ها دست به چنين کارى مى‌زنند چيست و حكم خريد چنين سى‌دى‌هايى براى مردم چيست؟

ج) لازم است كه در نسخه بردارى و تكثير سى دى حقوق صاحبانش از طريق كسب اجازه از آنان رعايت شود و خريد آن خالى از اشكال نيست و رعايت مقررات و قوانين مربوط به آن لازم مى‌باشد.

سایت آیه الله خامنه ای به آدرس:
http://www.leader.ir/tree/index.php?catid=49

ممنون بابت سرعت در پاسخوییتون ...
مثل اینکه ایشان فرموده اند در مورد نرم افزارهای خارجی تابع قراداد است ...
در کل اگر کپی کردن آنها اشکالی در ایران اشکالی نداشته باشد آیا میتوان آن را در سایت های بین المللی که اجازه این کار را نمیدهند گذاشت ؟

oracle;169484 نوشت:
با سلام ...
حالا بحث من این است که نرم افزار هایی که قفل شکسته هستند را میشود در سایت های بین المللی قرار داد ؟ این در حالی است که در قوانین ان سایت ها هست که شما نباید نرافزار های قفل شکسته را در این سایت آپلود کنید .
من میخواهم با این کار ( صرفا آپلود فایل های قفل شکسته ) از شخصی پول بگیرم . آیا تصرف در پول جایزه ؟

درود
پی سی دانلود میهن دانلود وطن دانلود و ..... همه برنامه های با کرک قرار داده اند.
خوب توی ایرانی قانون خاصی برای کپی رایت نداریم.
سایت های بین المللی چه سایتی اخه(هیچ کدوم از سایت های معتبرشون باهاتون همکاری نمیکنند)؟
مثلا : www.download.com شما اگر بخواهید همچین کاری کنید همهکاری که نمیکنن هیچی یه چیز بدی هم بهت میگن
اگر ان نرم افزار ایرانی هست اینکارو نکنید برنامه نویس بدبخت جون میکنه زحمت میکشه تقریبا میشه واسه بعضی نرم افزارهای ایرانی شکایت کرد و میتونن پیگیری هم کنند.
واسه نرم افزار خارجی نه ... چون اگر بخوام بگم جرمه ههمون دزد میشیم مثلا ویندوز من قانونی نیست نرم افزار فتوشاپ من کرک شده است هیچ پولی پرداخت نکردم.
اما توی خارج مثل امریکا کرک نرم افزار با دزدی هیچ فرقی نداره
بدرود

oracle;169484 نوشت:
با سلام ...

سلام
فكر مي كنم قانون كپي رايت در مورد مسلمان و كافر تفاوت داشته باشه .
[spoiler]نرم افزار شما چي هست ؟[/spoiler]

oracle;172528 نوشت:
ممنون بابت سرعت در پاسخوییتون ... مثل اینکه ایشان فرموده اند در مورد نرم افزارهای خارجی تابع قراداد است ... در کل اگر کپی کردن آنها اشکالی در ایران اشکالی نداشته باشد آیا میتوان آن را در سایت های بین المللی که اجازه این کار را نمیدهند گذاشت ؟

با تشکر مجدد از سئوال های خوب شما

اگر استفاده از کپی نرم افزاری از نظر مرجع شما اشکال شرعی نداشته باشد در فرض عدم مخالفت با قوانین مصوب جمهوری اسلامی می توانید آنرا در هر سایتی قرار دهید حتی اگر از نظر آنان خلاف مقررات باشد.

اما اگر صاحبان سایت راضی به این کار نباشند یعنی اجازه ندهند یا شرط کنند که کاربران فایل های خاصی را در سایت آنها قرار ندهند ، باید رعایت شود. (1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت :
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

موضوع قفل شده است