روابط دختران با پسران در محل کار بايد چجوري باشه؟

تب‌های اولیه

38 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
روابط دختران با پسران در محل کار بايد چجوري باشه؟

سلام . گاهی خانوما در محل کارشون با شرایطی رو به رو میشن که باید بایک آقای نامحرم به مدت نسبتا طولانی کار کنن . حالا اگه کار شرکتی باشه ؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه خانم از همراهی با آقا پرهیز کنه قدیما اشکال نداشت و تازه خوبم بود اما حالا آقا بهش بر میخوره!!!!!!!!!!!! و خانم زیر سوال میره

منظورم از همراهی اینه که خانمی مجبور باشه بایک آقا در شهر ویا بین دو شهر رفت و آمد کنه؟؟؟؟؟
میخوام در این مورد بحث کنیم بهترین رفتار و تصمیم برای خانم چیه با توجه به مسائل دینی:Narahat az:

ظاهرا کسی برای اظهار نظر نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

safir sabz;169324 نوشت:
ظاهرا کسی برای اظهار نظر نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با سلام و احترام

خيلي خوش اومدين به اسك دين :Gol:
به نوبه ي خودم از تاپيك خوب تون متشكرم.

شايد هنوز بانوان شاغل (خصوصا كساني كه در اين شرايط هستند) اين تاپيك رو نديدند.

كمي صبر كنيد به مرور كاربران مشاركت بيشري مي كننند ان شاءالله

با تشكر
موفق باشيد.

مرسی!!البته شاید من سوالمو خوب بیان نکردم؟؟ منظورم از همراهی اینه که خانمی مجبور باشه بایک آقا در شهر ویا بین دو شهر رفت و آمد کنه؟؟؟؟؟

safir sabz;169328 نوشت:
مرسی!!البته شاید من سوالمو خوب بیان نکردم؟؟ منظورم از همراهی اینه که خانمی مجبور باشه بایک آقا در شهر ویا بین دو شهر رفت و آمد کنه؟؟؟؟؟

با سلام و احترام

نه سوال تون كاملا روشن و مفيد هست. كه منظور همراهي در كلام و گفتگوي حضوري در محل كار هست. :ok:

با تشكر

آیا خانوما نباید سرکار برن؟
یا آقاین باید کمتر روشن فکر باشن و کمی هم فکر کنن دین هنوز قدیمی نشده؟آیا کسی هست که بتونه استدلال درستی از قدیمی شدن دین بیاره؟ خوشهال میشم بشنوم

safir sabz;169328 نوشت:

سلام خدمت شما
من با یه خانم نمیتوانم به جهت همکار بودن در شهر یا بین شهر رفت آمد کنم چون خودم معذب هستم
ولی متاسفانه خانمهایی رو می بینیم که بدون در نظر گرفتن اینکه شاید این شغلی که انتخاب کرده خیلی برای خانم مناسب نیست ولی تن به این شغلها میدن که شاید بعد ها دودش توی چشمان خودشون برود
در کل من که اینگونه شغلهایی که خانمها زیاد با آقایون سرو کار دارند نمی پسندم
و همچنین بر عکس
موفق باشید

سلام
در مورد اینکه خانم ها برن سر کار یا نرن زیاد صحبت شده و دوستان مخالف و موافق نظرات خودشونو دادن
اما در مورد سوال اصلی تاپیک که مربوط میشه به طرز برخورد خانم ها و آقایون همکار در محل کار باید بگم که متاسفانه اکثر خانم ها و آقایون شاغل حریم ها رو رعایت نمیکنن و ارتباطات آزاد و بدون محدودیت تبعات بعدی رو به دنبال داره
من به عنوان یه خانم شاغل نظرم اینه که نقش خانم ها در رعایت این حریم ها بسیار پر رنگ تر از آقایونه اگر یک خانم در محل کارش مواظب رفتار و گفتارش باشه و خواسته یا ناخواسته دلبری نکنه! آقایون هم حساب کار دستشون میاد
( این و هم اضافه میکنم که هرکار و در هر محیطی مناسب خانم ها نیست)

safir sabz;169422 نوشت:

آیا خانوما نباید سرکار برن؟

با سلام و احترام

در مورد ضرورت اشتغال بانوان بحث هاي زيادي در سايت شده و به عنوان نمونه مي تونين به تاپيك هاي زير مراجعه كنيد:

زن و اشتغال(در آیینه جلسات مشاوره)

استقلال مالی بانوان!!!!!!!!!!!!!!!! (بررسی آثار سوء و مزایای اشتغال بانوان)

البته نياز به يك جمع بندي كامل از اين موضوع هيت كه هنوز صورت نگرفته. (ان شاءالله در آينده)

موفق باشيد

سلام خوش اومدی!
به نظرم تو گام اول باید به این توجه کرد که این کار چقدر برای خانم ضرورت داره؛ تا بعد...!!!
ولی خدایی اش کار تو این شرایط یه کم که نه خیلی مورد داره، مردی که از مخالفت من ناراحت میشه، خوب لابد یه شیشه خورده ای داره!
البته دور از جان آقایان حاضر!:Cheshmak:

با سلام و احترام

يك تاپيكي داريم در سايت مون كه داستان هاي واقعي در مشاوره ها به قلم دكتر حامي (مديريت انجمن مشاوره و خانواده) نوشته ميشه.

داستان هاي زير خيلي با اين سوال شما ارتباط داره و تجربه تون رو بالا ميبره: حتما مطالعه كنيد:

با سلام

در ارتباطات غیر ضروری بین دو نامحرم یک امر قهری و حتمی وجود داره و اون هم اینه که معمولا اگه در این نوع ارتباطات که خودش یه نوع جذابیت هم داره، دقت نشه بیشترین آسیب رو دختر خواهد خورد.

حالا باید درنظر گرفت که آیا داشتن چنین شغلی برای یک خانم از دست مسائل ضروریش به حساب میاد؟؟؟

نداشتن این شغل چه آسیبهایی رو به خانم میرسونه و آیا امکان این هست که اون خانم بتونه محیط شغلیش رو به جایی که همچین اختلاطی درش نیست تغییر بده؟

چون در بحث ضرورت ممکنه معیارها متفاوت باشه باید گفت که معیارهای اون رو باید از شریعت مقدس گرفت.چرا که ممکنه از نظر ما بعضی چیزها ضروری باشه ولی شرع مقدس اون رو ضروری ندونه

حالا درفرض وجود ضرورتِ همکاری در یه فضای مختلط، باز هم در نوع ارتباط اسلام نظر داره و برای اون حدودی رو تعیین کرده که حقیقتش اینه که با رعایت اون کمترین آسیب متوجه اون زن میشه

rahiil;169447 نوشت:
خواسته یا ناخواسته دلبری نکنه! آقایون هم حساب کار دستشون میاد
این و هم اضافه میکنم که هرکار و در هر محیطی مناسب خانم ها نیست

سلام سرکار گل مینا
خیلی ممنون. به دو نکته بسیار اساسی اشاره کردین .
به خصوص در مورد اول بسیاری از خانومها خواسته یا ناخواسته مراعات نمی کنن
به تبع هم دودش در نهایت به چشم خودشان خواهد رفت.چه دنیوی چه اخروی
یا علی
:Gol:

گل ليلا;169470 نوشت:
سلام
خیلی ممنون. به دو نکته بسیار اساسی اشاره کردین .
به خصوص در مورد اول بسیاری از خانومها خواسته یا ناخواسته مراعات نمی کنن
به تبع هم دودش در نهایت به چشم خودشان خواهد رفت.چه دنیوی چه اخروی
یا علی:Gol:

گل مینا;169445 نوشت:
نقش خانم ها در رعایت این حریم ها بسیار پر رنگ تر از آقایونه اگر یک خانم در محل کارش مواظب رفتار و گفتارش باشه و خواسته یا ناخواسته دلبری نکنه! آقایون هم حساب کار دستشون میاد ( این و هم اضافه میکنم که هرکار و در هر محیطی مناسب خانم ها نیست)

سلام جناب گل لیلا
خواهش میکنم قابلی نداشت
فقط من به این نکته اشاره کردما نه سرکارrahiil !!!:Narahat az:

گل مینا;169477 نوشت:
فقط من به این نکته اشاره کردما نه سرکارrahiil !!!

سلام
این مشکلیه که گاهی به وجود میاد من متن شما رو نقل کردم چرا rahii خورده جالبه:Gig:

يك تاپيكي داريم در سايت مون كه داستان هاي واقعي در مشاوره ها به قلم دكتر حامي (مديريت انجمن مشاوره و خانواده)
متشرم

البته از همه به خاطر نظراتشون ممنونم . لازمه 1جریانی رو براتون بگم 1 دوستم مهندس عمرانه قرار بود با همکارش که آقا بود 1کار رو انجام بدن که باید رفت و آمد در روستا اونم به مدت یک ماه داشته باشن. خانم پیشنهاد داد پروژه تقسیم بر دو شه و هر کسی سهم خودشو انجام بده اما آقا قبول نمیکنه و خانم بعد از یک مشاجره وریختن آبروش جلوی همکارا و حتی کارمندای اداره و خلاصه این که حسابی زیر سوال میره مجبور میشه قید اون کار رو بزنه. از طرفی خانم خودش سرپرست خانواده ست خوب!!!!
تو جامعه اسلامی؟؟؟؟؟؟؟؟؟نمیدونم فقط همه بهش خندیدن ؟؟؟؟؟ اون قدیمی فکر میکنه؟
ضمنا اون خانم چادریه و اصلا دلربایی نمیکنه خوب حالا در این موارد که البته کو نیست نظرتون چیه؟

safir sabz;169551 نوشت:
البته از همه به خاطر نظراتشون ممنونم . لازمه 1جریانی رو براتون بگم 1 دوستم مهندس عمرانه قرار بود با همکارش که آقا بود 1کار رو انجام بدن که باید رفت و آمد در روستا اونم به مدت یک ماه داشته باشن. خانم پیشنهاد داد پروژه تقسیم بر دو شه و هر کسی سهم خودشو انجام بده اما آقا قبول نمیکنه و خانم بعد از یک مشاجره وریختن آبروش جلوی همکارا و حتی کارمندای اداره و خلاصه این که حسابی زیر سوال میره مجبور میشه قید اون کار رو بزنه. از طرفی خانم خودش سرپرست خانواده ست خوب!!!! تو جامعه اسلامی؟؟؟؟؟؟؟؟؟نمیدونم فقط همه بهش خندیدن ؟؟؟؟؟ اون قدیمی فکر میکنه؟ ضمنا اون خانم چادریه و اصلا دلربایی نمیکنه خوب حالا در این موارد که البته کو نیست نظرتون چیه؟

با توجه به تجربه ای که خودم داشتم، ایشون بهترین کار رو کردن که قبول نکردن، باید از همون اول جلوی این ارتباطات گرفته بشه، نه اینکه بگیم، من مواظبم، میرم و نمیذارم باهام صمیمی بشه، چون وقتی از همون اول قبول کنی، و همراه بشی، یعنی مجوز ارتباطات صمیمی تر رو امضا کردی
اما چرا ایشون با دعوا اومدن بیرون، یعنی راهی نبود که محترمانه و طوری که برای خودشون بد نشه، همکاری رو قطع کنن؟
به هر حال خاتمه ی همکاری خودش یه اعتراض بود، و بهتر بود که دیگه نذارن کار به اینجاها کشیده بشه، مضاف بر اینکه دعوا، خودش شخصیت آدمو کوچیک می کنه، اما محترمانه بیرون اومدن و ایستادن بر سر عقاید، برعکس، باعث بزرگ تر شدن شخصیت میشه

سلام،به نظر من ،حتی اگر کسی سرپرست خانواده هم باشه،دلیل نمی شه توی هر شرایطی کار کنه،همین محکم وایسادن ها ست که مسیر زندگی انسان رو خوب پیش می بره و برکت از زمین و آسمون برای اون شخص می باره،البته این خانم باید،خیلی جدی و راحت پیشنهاد کار رو رد می کرد،با آرامش و بسیار متین ،بالاخره ما بایدعقاید هامون رو با تفاوت در رفتارهای خودمون نشون بدیم دیگه.
خدانگهدار.:Gol:

آذر بانو;169456 نوشت:
مِهر بي مُهر (پست 223 الی 227) شب تار جدایی (پست 317 الی 330) »»» دانلود داستان به صورت فایل pdf«««

سلام
ممنونم از همكارم سركار خانم آذربانو كه مثل هميشه به موقع نطرات خوب شون را مي نويسند و از بين نوشته هايم، بهترين گزينه ها و لينك ها را معرفي مي كنند.
من واقعا بخواهم حرفم را بزنم در اين دو داستان همه چيز را گفته ام
خواننده زيرك خود در مي يابد كه چه كند
چند روز كلاسي داشتم دوستان در كلاس گفتند اين جوري كه جامعه نمي پسندد
گفتم ما اگر نتوانيم چاره جامعه را بكنيم مي توانيم كه چاره خودمان را بكنيم
آدم يا زنگي زنگ باشه يا رومي روم.
نميشه كه ادعا كنيم دينداريم و فقط همون جايي از دين كه به ما حال ميده و ميسازدمون را قبول كنيم

ايمان سه ركن دارد( چندتا؟ سه تا)

1- اقرار به زبان( قربون امام حسين بريم كه حتماً با دل غمگين فرموده اند: اللناس عبيد الدنيا و الدين لعقٌ علي السنتهم : خودم خجالت مي كشيم از امام حسين اين عبارات را مي نويسم چون اين بزرگوار دلش از من و امثال من كه اهل عمل نيستند خون است)
2- شناخت قلبي
3- عمل با اعضا

دين فوايد زيادي دارد:

1- رفع پوچي،
2- رفع تحير
3- ارضا كمال خواهي ما
4- احساس آرامش
5- ايجاد اميد در سختي ها و مشكلات
و...
چرا ما از اين همه فايده محروميم؟

چون فقط قسمت اولي دين را گرفته ايم يعني سه ركن بالا را با هم نداريم (فقط ادعاي زباني دينداري داريم)

خيلي از افراد ديندار ابتدا در اين روابط خيالشون از خودشون راحت ولي قربون خدا بروم كه به ما گفتم اي فرزندان آدم من به شما نگفتم كه دنبال رو شيطان نباشيد او دشمن قسم خورده شماست
الم اعهد اليكم يا بني آدم الاتعبدوا الشيطان انه لكم عدو مبين.

كارهايي كه زن و مرد با هم مأموريت مي رودند اغلب دو اضطراب ديگر هم ايجاد مي كنند (تجارب مشاوره اي خودم را خدمت تون عرض مي كنم)
1- اضطراب مرد درباره همسرش (كه همكار مردي غريبه است و با او همراهي مي كند بين دو شهر يا مسير طولاني و....)
2- اضطراب زن درباره شوهرش( زني كه تو خونه با هزار اميد از خانواده پدرش دل كنده و آمده و مي بيند شوهرش با خانمي براي كار در سفراند....)

ممكن است خيلي ها بگويند اتفاقي بين اين دو همكار واقعا نمي افتد. اگر هم نيفتد بالاترين اتفاق همان گونه كه اين دو مورد اضطراب را گفتم خراب شدن و بي نشاط شدن زندگي زناشويي خودشان است)

از نظر دين اسلام نفقه براي مرد واجب است نه زن. بنابراين بهتر است زن تا لازم نشده درگير كار نشود براي خودش هم خوب نيست چون زود نشاطش كم مي شود و همسرش نسبت به او سرد مي شود دوم اين كه اغلب مردان از زن علاوه بر كار بيرونش كار داخل منزل را هم مي خواهند
اگر زني كه نياز ندارد شغل يك مرد را اشغال نكند واقعا خدمت بزرگي به خود و خانواده او و جامعه اسلامي كرده است چون بيكاري منيع جرم، اعتياد و مشاجرات و...است.
اگر خانمي واقعا مجبور شد كار كند تا ممكن است تلاش كند كه كاري انتخاب كند كه بازيچه مردان نشود. و باورودش رابطه مردي با همسرش سرد نشود.
برخي مي گويند اين سخت گيري است.
دوستان وقتي من و شما به يك گل به يك تسبيح و انگشتر انس پيدا مي كنيم به حكم انسان بودن مان بعد از مدتي همكاري و همنشيني با همكارمون انس مي گيريم و اين يك فرايند تدريجي است. اي كاش مي شد از يك رابطه كاري از شروع تا يك سال بعد فيلم برداري كرد تا متوجه شويم چگونه به تدريج قبح خيلي از چيزها ريخته مي شه
-فردي كه مستقيم تو چشم نامحرم نگاه نمي كرد الان زل مي زند
-فردي كه با فاصله از او مي ايستاد الان حداقل فاصله را دارد.
-فردي كه شك مي كرد فلان اس ام اس را بفرستد يا نه و بعد نمي فرستاد الان ترمز ندارد
-فردي كه شوخي نمي كرد و به شوخي او اعتنايي نمي كرد الان به شوخ هاي با مزه همكارش اعتراف مي كند و از او مي پرسد اس ام اس جديد نداري؟
-فردي كه عطر نمي زد تا همكارش فكرش منحرف نشود الان از همكارش درباره بوي عطر و خوب يا بد بودن آن مي پرسد.
-فردي كه تا ديروز خيلي مختصر جواب تلفن ها را مي داده الان با ذوق شوق و كلمات عاطفي پاسخ مي دهد
كسي كه مراقب بود همسرش از او دلخور نشود الان راحت به او بي احترامي مي كند و مي گويد به تو هيچ ربطي نداره كه اين كيه؟ و حق نداري نگران زندگيت باشي
و الحاصل:
طلاق بعد از 6 ماه عقد
جدايي با يك كودك 4 ساله معصوم
طلاق عاطفي زير يك سقف
بهانه گيري (مردي كه دل و چشممش سركار سير مي شد شب به بهانه اي بسترش را جدا كرد و گفت تو خر و پف مي كني نمي تونم بخوابم)

اين فايل جذاب را هم گوش كنيد
http://www.askdin.com/showpost.php?p=140540&postcount=24

با سلام :Gol::Gol:
استاد این پستتون خیلی زیبا بود:Gol::Gol::Gol: به خصوص این قسمتش:

حامی;169683 نوشت:

اي كاش مي شد از يك رابطه كاري از شروع تا يك سال بعد فيلم برداري كرد تا متوجه شويم چگونه به تدريج قبح خيلي از چيزها ريخته مي شه

من خودم این قضیه را به عینه دیدم نه طی یک سال بلکه در 4 ماه .
من خودم به همکارای خانم سعی می کنم تا آنجا که می توانم حتی سلام نکنم و اگر سلام هم کنم منتظر جوابش نمیمونم شاید به خیلیها بربخوره ، بگن چه قد بی ادبه،خجالتیه،... ولی اینطوری بهتره ، خیلی چیزهایی در رابطه با محیط کار مختلط دیدم که اگر وقت نوشتن داشتم تو این سایت می نویسم، تا بلکه بعضی خانما یه خورده هشیارتر بشن و وقتی من به طرفم می گم دوست ندارم کار کنه جبهه نگیره.

من خودم این قضیه را به عینه دیدم نه طی یک سال بلکه در 4 ماه .
من خودم به همکارای خانم سعی می کنم تا آنجا که می توانم حتی سلام نکنم و اگر سلام هم کنم منتظر جوابش نمیمونم شاید به خیلیها بربخوره ، بگن چه قد بی ادبه،خجالتیه،... ولی اینطوری بهتره ، خیلی چیزهایی در رابطه با محیط کار مختلط دیدم که اگر وقت نوشتن داشتم تو این سایت می نویسم، تا بلکه بعضی خانما یه خورده هشیارتر بشن و وقتی من به طرفم می گم دوست ندارم کار کنه جبهه نگیر
میشه بگید چی دیدید؟؟؟؟؟؟؟ من اصلا موافق نیستم فکر میکنم میشه جواب سلام داد و خوش برخورد بود اما به حقوق دیگران احترام گذاشت .
اگر آقایون زمان برخود با یک خانم به گونه ای برخورد کنند که دوست دارن با همسر خودشون ویا با خواهرشون برخود شه اون وقت مشکل کمی حل مشه
:Sham:

با سلام :Gol:

safir sabz;172997 نوشت:

میشه بگید چی دیدید؟؟؟؟؟؟؟

بله ، خانم نسبتا محجبه، چادری و سر به زیری که در ابتدای ورود به شرکت غیر از موارد کاری با همکار آقا صحبت نمی کرد اما حالا با آقای متاهل علاوه بر بحث های غیرکاری تبادل جک هم می کنند و آن آقا آزادانه هر ترانه و آهنگی را جلوی آن خانم پخش می کند و خانم هم هیچ حساسیتی نشان نمی دهد با اینکه اوایل با شنیدن آن آهنگ ها اتاق را ترک می کرد ، این آقا و خانم اتاقشان یکی نیست ولی رفت و آمد زیادی دارند البته خانم های دیگری هم هستند ولی تیپ و رفتار هیچ کدوم به اندازه این خانم مذهبی نیست و انتظاری هم از آنها نیست که مراقب رفتار خود باشند در ضمن این خانم در بعضی قسمت های شرکت هم با چادر ظاهر می شد ولی الان فقط موقع ورود و خروج از شرکت چادر سر می کند.
این جزو کوچکترین موضوعات بود ،چیزای دیگه : اخراج خانم منشی چون دیگه اون جذابیت رو واسه رئیسش نداشت، اخراج یک آقای مجرد و یک خانم متاهل به خاطر رابطه نامشروع، ...

safir sabz;172997 نوشت:

من اصلا موافق نیستم فکر میکنم میشه جواب سلام داد و خوش برخورد بود اما به حقوق دیگران احترام گذاشت .

ببینید زن به خودی خود برای یک مرد جذاب است جه برسد به ناز و عشوه ،خنده ، گریه و حتی عصبانیت (این مورد عصبانیت بعضی خانم ها منو به خنده میاره و لذت می برم) خب حالا اگر این خانم صدای خاصی داشته باشه که من خوشم بیادمن یه جوری میشم،دلم میلرزه چیزی که بهش میگن ریبه و تلذذ که این حالت واسه من دربرخورد با 10-20 درصد خانم هایی که با هاشون سرو کار دارم اتفاق می افته ، به بعضی از خانم ها هم که قبلاسلام و احوال پرسی میکردم و وبه قول شما خوش برخورد بودم آن خانم خودش یه جوری صحبت میکرد و جواب می داد که بازم همون حس لذت بردن از هم صحبتی به من دست می داد ،این حالتها واسه من اتفاق میفته شاید واسه مرد دیگه ای این اتفاق نیفته ،منم که نمی تونم خودمو گول بزنم اینا احساسات خدا پسندی نیست و وقتی میشه با بعضی کارها که از ائمه روایت شده (گمان کنم علی (ع) بودند که به خانم های جوان سلام نمی کردند)جلوی بعضی از این لذت های حرام را گرفت چرا این کار را انجام ندم، البته شما خانوما شاید نتونین این احساسات مردانه را درک کنین.

safir sabz;172997 نوشت:

اگر آقایون زمان برخود با یک خانم به گونه ای برخورد کنند که دوست دارن با همسر خودشون ویا با خواهرشون برخود شه اون وقت مشکل کمی حل مشه

بله منم دارم همین کارو انجام میدم.

Farzan;173366 نوشت:
ببینید زن به خودی خود برای یک مرد جذاب است جه برسد به ناز و عشوه ،خنده ، گریه و حتی عصبانیت (این مورد عصبانیت بعضی خانم ها منو به خنده میاره و لذت می برم) خب حالا اگر این خانم صدای خاصی داشته باشه که من خوشم بیادمن یه جوری میشم،دلم میلرزه چیزی که بهش میگن ریبه و تلذذ که این حالت واسه من دربرخورد با 10-20 درصد خانم هایی که با هاشون سرو کار دارم اتفاق می افته ، به بعضی از خانم ها هم که قبلاسلام و احوال پرسی میکردم و وبه قول شما خوش برخورد بودم آن خانم خودش یه جوری صحبت میکرد و جواب می داد که بازم همون حس لذت بردن از هم صحبتی به من دست می داد ،این حالتها واسه من اتفاق میفته شاید واسه مرد دیگه ای این اتفاق نیفته ،منم که نمی تونم خودمو گول بزنم اینا احساسات خدا پسندی نیست و وقتی میشه با بعضی کارها که از ائمه روایت شده (گمان کنم علی (ع) بودند که به خانم های جوان سلام نمی کردند)جلوی بعضی از این لذت های حرام را گرفت چرا این کار را انجام ندم، البته شما خانوما شاید نتونین این احساسات مردانه را درک کنین.

خواستم از این پست زیبا تشکر ویژه کنم بسیار صادقانه و خوب نوشته شده و تا حد زیادی هم روحیه عمومی مردان را برای خانم ها مشخص می کند و هم مشی خداپسندانه یک مرد مؤمن در محیط کاری مختلط را نشان می دهد .

روشن است که این رفتار جدا از اینکه ممکن است خشک به نظر برسد ، نمی شود به همه توصیه کرد و لازم هم نیست که همه اینگونه رفتار کنند. اما مطمئنا مردی که در خود چنین حسی دارد لازم است در جهت رضایت الهی گام بردارد حتی اگر از طرف دیگران متهم شود هیچ اهمیتی ندارد مهم این است که خداوند آیا می پسندد یا خیر که مطمئنا چنین رفتاری مورد پسند خالق یکتاست .

در پایان برای جناب Farzan گرامی و بسیاری از مردانی که اینگونه می اندیشند و عمل می کنند ،توفیقات روز افزون الهی را خواستارم .

سلام
مدیریت روابط بین زن و مرد در محیط کار به عهده ی خانومه .
تا زمانی که زن حدودشو رعایت کنه و اجازه ی ورود به حریم خصوصی رو نده هیچ اتفاقی نمیفته .
اما اما
اگه یه کوچولو چراغ سبز نشون بده .......
من خودم به شخصه با ارتباط کاری خانومها و اقایون در موارد غیر ضروری مخالفم .(مخصوصا تو یه اتاق )

چند وقت پیش کارم به یانکی خورد و مجبور شدم نزدیک 2 ساعت معطل بشم تو بانک .

تو این فرصت برداشتم یه کتاب جیبی که تو کیفم بود و شروع کردم به خوندن و گهگاهی هم زیر چشمی اطرافو نگاه میکردم .
توجهم بیشتر به خانومی جلب شد که تو بانک کار میکرد .
فکر کنین :
سه تا میز بود اونجا که میز این خانوم میز وسطی بود و دو طرفش هم آقا بودن .
(حتما شما هم با چنین صحنه هایی برخورد کردین .)
خانومه هم چادری بود و احساس راحتی توش نمیدیدم . البته فکر کنم تازه مشغول شده بود .:ok:
هیچ خوشم نیومد .

چرا باید تو یه ارگان دولتی یه چنین رفتاری با خانومها بشه ؟
تازه اونجا یه بانک کوچیک بود و کلا دوتا کارمند خانوم داشت که اونها هم از هم فاصله ی زیادی داشتن . و بقیه آقا بودن .
خیلی مسخره هست به نظر من .

ارگان دولتی که اینطوریه وای به حال خصوصیش

پی نوشت :
دیدین بعضی از خانومهای چادری وقتی وارد محیط کاریشون میشن که آقایون هم هستن، چادرشونو در میارن؟(با اینکه کارشون پشت میزه و هیچ ربطی به چادر نداره)

دیگه خنده دار تر از این دیگه چیزی هم میتونه باشه؟

ســلام:Gol:

Farzan;173366 نوشت:
ببینید زن به خودی خود برای یک مرد جذاب است جه برسد به ناز و عشوه ،خنده ، گریه و حتی عصبانیت (این مورد عصبانیت بعضی خانم ها منو به خنده میاره و لذت می برم) خب حالا اگر این خانم صدای خاصی داشته باشه که من خوشم بیادمن یه جوری میشم،دلم میلرزه چیزی که بهش میگن ریبه و تلذذ که این حالت واسه من دربرخورد با 10-20 درصد خانم هایی که با هاشون سرو کار دارم اتفاق می افته ، به بعضی از خانم ها هم که قبلاسلام و احوال پرسی میکردم و وبه قول شما خوش برخورد بودم آن خانم خودش یه جوری صحبت میکرد و جواب می داد که بازم همون حس لذت بردن از هم صحبتی به من دست می داد ،

من خودم همیشه در ارتباط با نامحرم خیلی محتاطانه عمل میکنم، انگار که دارم از لبه شمشیر

عبور میکنم ولی خب هروقت میگفتن حتی در صحبت با نامحرم هم دقت کنید شاید مفسده

داشته باشه، با اینکه رعایت میکردم ولی علتش رو نمیفهمیدم.

حقیقتش باور نمیکردم حتی صدا یا حالاتی مثل عصبانیت و گریه هم بتونه لذت بخش باشه برای

جنس مرد.

ازتون ممنونم که مطلب رو روشن کردید:Gol:

حالا یه سوال از کارشناس احکام دارم:ok:

اگر یه خانمی صدای خوبی داشته باشه و در صحبت با نامحرم هم خیلی سنگین و متین حرف

بزنه، آخرش متوجه بشه که برای مرد این صحبت لذت بخش بوده، گناه کرده؟

کلا این خانم باید در این موارد چکار کنند؟

:Gol:

چقد خوبه اگه خانم ها تصمیم به انجام کاری هم گرفتند در یک محیطی که همه اش خانوم باشند مشغول بکار شوند کاش این امکان برای تمامی خانوم ها وجود داشت تا ترس از وجود چنین رابطه هایی بین خانوم ها و آقایون بیش نمیومد

زهــره;173440 نوشت:
ازتون ممنونم که مطلب رو روشن کردید حالا یه سوال از کارشناس احکام دارم اگر یه خانمی صدای خوبی داشته باشه و در صحبت با نامحرم هم خیلی سنگین و متین حرف بزنه، آخرش متوجه بشه که برای مرد این صحبت لذت بخش بوده، گناه کرده؟ کلا این خانم باید در این موارد چکار کنند؟

با تشکر از سئوال شما کاربر محترم سرکار زهره گرانقدر

در مواردی که زنی شک دارد که صحبت و صدای عادی و متین او برای نامحرم لذت بخش است و مفسده دارد ، سخن گفتن با نامحرم اشکالی ندارد .
اما اگر زنی یقین دارد صحبت و صدای او برای نامحرمی که با او سخن می گوید ، لذت بخش و تحریک کننده است و مفسده دارد نباید صحبت کند .
در فرض اخیر اگر پس از اتمام صحبت بفهمد ، گناهی نکرده اما اگر هنگام صحبت بفهمد لازم است صحبت را قطع کند. (1)

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

متاسفانه توی مترو هم مشاهده میکنیم واگنهایی برای خانمها اختصاص دادن
ولی باز هم تعداد زیادی از خانمها بخصوص خانمهای جوان به واگنهای دیگر میروند که حداقل 95 درصد مرد هستش ؟
حالا شاید بگین خوب واگن خانمها شلوغ هستش ولی باور کنید بارها مشاهده کردم با اینکه واگنهای خانمها خالی هستش ولی باز میروند به واگنهای دیگر

علت چیست؟!

delete;173473 نوشت:
متاسفانه توی مترو هم مشاهده میکنیم واگنهایی برای خانمها اختصاص دادن
ولی باز هم تعداد زیادی از خانمها بخصوص خانمهای جوان به واگنهای دیگر میروند که حداقل 95 درصد مرد هستش ؟
حالا شاید بگین خوب واگن خانمها شلوغ هستش ولی باور کنید بارها مشاهده کردم با اینکه واگنهای خانمها خالی هستش ولی باز میروند به واگنهای دیگر

علت چیست؟!

اجازه من بگم؟:Sokhan:
والا من خودم دانشجوي كرج بودم مجبور بودم واسه رفتن دانشگاه هر روز مترو كرج و سوار شم:hey:
خدا يعني قسمت كافر نكنه!
بذارين فضاي واگن بانوان و مترو تهران و كرج رو براتون توضيح بدم :
واگن مترو تهران كرج دو طبقه است امام از طبقه پايين! دختراي ......... مراسم بزم و آواز راه ميندازن!!
خانم هاي محترم دست فروش آسايش و از سرنشين بيچاره ميگيرن يعني هرچيزي كه به فكر شما برسه ميارن براي فروش! و با صداهاي رسا هوار ميكشن!!
خانم هاي محترم كه همراه فرزندان گلشون :nini:سوار ميشن و شما مجبوري جيغ و گريه و فرياد بچه ها رو غريب به يك ساعت تحمل كني!:kill:
حالا تصور كنيد شما امتحان داريد دوره درس و گذاشتين توي مترو ولي واقعا شدني نيست
در يك كلام واگن بانوان مترو فاقد آسايش و آرامشه و اعصاب فولادين ميخواد

البته اينا توجيح نيستا ولي يك درصد خانم ها ممكنه به اين خاطر بيان كابين مختلط!

گل مینا;173492 نوشت:

البته اينا توجيح نيستا ولي يك درصد خانم ها ممكنه به اين خاطر بيان كابين مختلط!

من حرف شما رو قبول دارم
ولی بهتره این موضوعاتی را که گفتین آدم تحمل کنه یا اگر خدای نکرده سوء تفاهمی برای خانم از طرف آقایی بوجود بیاد یا اذیت و آزاری توسط پسرها؟!

delete;173498 نوشت:
من حرف شما رو قبول دارم
ولی بهتره این موضوعاتی را که گفتین آدم تحمل کنه یا اگر خدای نکرده سوء تفاهمی برای خانم از طرف آقایی بوجود بیاد یا اذیت و آزاری توسط پسرها؟!

صد درصد من با شما موافقم و خودم چهار سال كه رفتم و اومدم99/99 درصد موارد واگن بانوان و با همه مشكلاتش ترجيح ميدادم به واگن مختلط حداقل واگن بانوان اين بود كه توش راحت بودم و مدام نميخواستم نگران نگاه هاي آقايون بوق باشم!

سلام
به نظر من نیازی نبود اون خانوم مشاجره کنه و صداشو ببره بالا... شرایطشو میگفت و وقتی اون آقا قبول نمیکرد اونم میکشید کنار... به مقام بالاتر هم میگفت من نمیتونم با شرایط این آقا کار کنم
کلا کار درستی انجام داده... کار جور کردن و روزی دادن کار خداست... کسی که توکلش به خدا باشه و بگه خدایا بخاطر تو اون کارو قبول نمیکنم و امیدم به توئه... مطمئن باشه خدا کمکش میکنه
شاد باشید
بدرود

با سلام
ممنون از طرح این سوال ،می شه به دوست من هم کمک کنید ؟
دوستی دارم که در یک شرکت مشغول به کاره، کارفرماش مردی 50 ساله و قابل اعتماده ولی دوست من بعد از گذشت شش ماه از زمان آغاز به کارش هنوز استرس داره و نگرانه و هر روز در عذاب وجدان ،مشکلاتی هم وجود داره مثلأ مدیر شرکت و ایشون در یه اتاق که دیوار دو سمت اون از شیشه هست کار می کنند و همین طور اگر دوستم با ایشون صحبت نکنه و ساکت بشینه مدیرش فکرمی کنه که داره به اون کم اعتنایی می کنه و بی احترامی و همش به دوستم گیر میده که چرا ناراحتی چرا حرف نمی زنی چرا و چرا...در صورتی که دوست من نمی خواد تو محل کار با یه مرد هم صحبت بشه چون می دونه کار درستی نیست و داره یه جورایی تسلیم می شه جدیدأ که دیدمش می گفت خسته شدم این بنده خدا که قصد بدی نداره فقط می خواد من مثل دخترش به حرفاش گوش کنم همین و دیگه نمی خوام مقاومت کنم... حالا من به عنوان یه دوست باید چیکار کنم اصلد اون کار درستی داره انجام می ده ،کمکم کنید چون می دونم هنوز در رنجه .متشکرم

سلام
سئوال آخر را با دقت خواندم و چون فاصله زیادی از شروع تاپیک شده بود برگشتم و از اول همه پست ها را خواندم به نظرم پاسخ این سئوال خیلی خوب این تاپیک داده شده است به نظرم بهتر باز گردید و پست ها را بازنگری کنید.
اما خلاصه
1- این پست را بخوانید با دقت
http://www.askdin.com/post169683-20.html
2- فرق است بین رابطه و ارتباط. اسلام با ارتباط در حد ضروری با رعایت مسائل شرعی مشکلی ندارد.
3- برای این رابطه به تدریج تبدیل به رابطه نشود نیاز به محاسبه نفس شباشب داریم. وگرنه به تدریج متوجه نمی شویم کجا می رویم و ممکن است یک دفعه چشم باز کنیم ببینیم وسط مردابیم.(آیت الله بهجت کتاب جهاد با نفس را معرفی کرده اند که این کتاب در برخی سایت ها و احتمالا همین سایت موجود است و فرموده اند هر روز یک حدیث بخوانید)
4- داستان های مشاوره ای را که همکارم آذربانو زحمت کشیدند لینکش را گذاشتند با دقت بخوانید.
5- اگر همکار او فردی است که مسائل شرعی برایش مهم نیست باید دقت کنید چون او برخوردش و بگو بخندش مرزی ندارد.
6- راحت به او بگویید که من باورهایی دارم و براساس باورهایم نمی توانم با نامحرم بیش از ضرورت و حدود شرع راحت باشم( اگر به باورهای شما اهمیت نمی دهند بهتر است محیط کار را تغییر دهید. که خدا قول داده است کسی که تقوا ÷یشه کند از جایی که گمان نمی کند روزیش را می دهد البته روزی همیشه مادی نیست یکیش می تونه آرامش باشه چیزی که مردم ثروتمند هم براش همه جا رو می گردند و اغلب کمتر به دست می آورند بله ممکن است آسایش داشته باشند ولی رفاهیات آرامش را حتما تضمین نمی کند)

سلام
متشکرم از مشاورتون ولی من فکر می کنم اون همه این چیزهایی که شما مطرح کردید رو از ما بهتر می دونه ولی چرا از اون جا نمی ره رو دقیقأ نمی دونم ،ایشون خانومی هست با اعتقادات محکم ولی ...
بهر حال از شما ممنونم .
کاش می شد راه حلی برا این مشکلات پیدا کرد که یه خانم بدون ترس و نگرانی از اینکه چقدر باید مواظب رفتارش و مواظب برداشت اقایون باشه و با اعصاب و روانی راحت هر روز صبح با خوشحالی از خونه خارج بشه و به محل کارش بره . :Gol:به امید آن روز :Gol:

به هرحال ایمان قوی هم لوازمی دارد مثل کوه استوار بودن و هجرت از محل گناه در صورت ناتوانی از تغییر فضا.
خداوند به ما توفیق دهد آنچه مورد رضایش است را انجام دهیم

موضوع قفل شده است