صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا خدا باید ما رو مجازات کنه(کارشناس:صدیق)

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

چرا خدا باید ما رو مجازات کنه(کارشناس:صدیق)

سلام

یه سوال

خدا همه ی ما رو افریده چون فیاضه و هر چیزی که خوبه رو میافرینه .
    بعد مارو به وسیله پیامبران هدایت کرد که این کار رو انجام بدین براتون خوبه و این کار رو انجام ندین به ضررتونه .

خب
    حالا سوال اینجاست
    خدا راه و چاه رو به ما نشون داده و گفته این کار به ضررتونه و این کار به نفعتونه .
    اگه ما یه کاریرو انجام بدیم که به ضرر خودمون باشه و هیچ ضرری به دیگران نرسونیم ، آیا باید مجازات بشیم ؟

مثلا اگه من نماز نخونم به کسی ضرر نمیرسه فقط به جاهای خوب خوب که ابید برسم نمیرسم . مگه نه؟
    پس چرا خدای مهربون باید منو به خاطر این کار مجازات کنه .

اگه حق کسی ضایع میشد آره ولی اینجا دودش فقط تو چش خودمه .
    بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

2. صلوات ها 6

3.  

نوشته
    53
    حضور
    3 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    103

برادرم همیشه میگفت هیچ وقت فرد بی نماز را سر مغازه نذار به هیچ وجه به بی نماز اعتماد نکن

5. صلوات ها 5

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

نقل قول نوشته اصلی توسط مجبوریم نمایش پست ها
    برادرم همیشه میگفت هیچ وقت فرد بی نماز را سر مغازه نذار به هیچ وجه به بی نماز اعتماد نکن
    سلام
    ولی من منظورم فقط نماز نبود . همهی اعمالی که ما برای رضای خدا انجام میدیم و انجام ندادنش ضرری به کسی نمیرسونه و همه هم میدونیم که برای خدا هم سودی نداره .
    مثل روزه گرفتن که اگه بگیریم سودش به حال خودمونه یا اگه نگیریم هیچ اتفاقی نمیافته .

همینطور کارهای حرام .
    مثل حرمت ورود زن حائض به داخل مسجد . حالا اگه یه زن حائض وارد مسجد بشه چه اشکالی داره؟ یا به چه کسی ضرر میرسه ؟
    از این دست احکام شرعی تو دین ما زیاد هست .
    من نمیگم اشتباهه .

وقتی کسی به اصول دین ایمان اورد باید به بقیشم پایبند باشه ولی اینکه به خاطر رعایت نکردن این کارها مجازات بشه ....

در مورد اعتقاد برادر شما هم باید بگم که این قضیه شخصیه .
    و نماز خوندن داریم تا نماز خوندن و هر کس که نمازشو میخونه حتما جزو نمازگزاران نیست .

7. صلوات ها 4

علاقه
    حضرت زهرا(س)،شهادت،شهدا،اهل بیت،هیئت
    نوشته
    1,018
    حضور
    4 روز 22 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    9134

نقل قول نوشته اصلی توسط nakisa نمایش پست ها
    مثل حرمت ورود زن حائض به داخل مسجد . حالا اگه یه زن حائض وارد مسجد بشه چه اشکالی داره؟ یا به چه کسی ضرر میرسه ؟
    از این دست احکام شرعی تو دین ما زیاد هست .
    منظورتونو درک میکنم
    این مورد فقط شامل خانمها نمیشه بلکه شامل آقایون هم میشه
    ولی دوست عزیز این نوعی حرمت به خانه خدا هستش

مثل کسی توی مهمانی رسمی لخت بیاد تو مجلس ؟ همچین چیزی میشه
    امام زمان (عج) فرمودند: برای فرج زیاد دعا کنید ، چرا که این زیاد دعا کردن خود فرج و گشایش کار شماست
    حی علی المهدی (عج)
    خدایا به مادرانمان و خواهرانمان بصیرت ، عفت و حجاب فاطمی عنایت کن
    اشهد ان فاطمة الزهرا عصمة الله کبری و حجة الله الحجج

9. صلوات ها 4

علاقه
    علمی/خانوادگی/روانشناسی ومشاوره/اعتقادات/اهل بیت/انقل
    نوشته
    367
    حضور
    49 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1232

[QUOTE=nakisa;168181]سلام

یه سوال

خدا همه ی ما رو افریده چون فیاضه و هر چیزی که خوبه رو میافرینه .
    بعد مارو به وسیله پیامبران هدایت کرد که این کار رو انجام بدین براتون خوبه و این کار رو انجام ندین به ضررتونه .

خب
    حالا سوال اینجاست
    خدا راه و چاه رو به ما نشون داده و گفته این کار به ضررتونه و این کار به نفعتونه .
    اگه ما یه کاریرو انجام بدیم که به ضرر خودمون باشه و هیچ ضرری به دیگران نرسونیم ، آیا باید مجازات بشیم ؟

مثلا اگه من نماز نخونم به کسی ضرر نمیرسه فقط به جاهای خوب خوب که ابید برسم نمیرسم . مگه نه؟

اگه حق کسی ضایع میشد آره ولی اینجا دودش فقط تو چش خودمه .[/QUOT
    یک مشکلی که اغلب دوستان با مجازاتهای الهی دارند این است که تصور می کنند این مجازاتها یک امر ثانو ی و اضافه و تحمیلی است که می توانست نباشد.در حالیکه مجازاتهای الهی در واقع اثر طبیعی ودنباله عمل خود فرد است! چه دنیایی چه آخرتی.مثلا وقتی غیبت می کنیم واقعا داریم گوشت برادر مرده خود را می خوریم.نه اینکه غیبت با اعمال عادی فرقی نداشته باشد.بعدا برای مجازات ما را مجبور به این کار کنند.عبادتهای فردی مثل نماز هم همین طور است.یعنی انجام ندادن آنها به تدریج انسان را از حالت انسانیت خارج می کند و روح خدایی ما را تضعیف می کند ومقدمه سایر اعمال زشت می گردد.در همین مثال کسی که نماز می خواند هاله محافظی دورش را می گیرد که ما نمی بینیم.مثل همین هاله های انرزی که امروزه بشر به وجودش پی برده.در واقع فقط کسانی که دید ملکوتی دارند این چیزها را می بیینند.
    مثال دیگر مثال معلم وشاگرد است.درس خواندن که یک نفع شخصی است.
    پس معلم حق ندارد شاگردش را تنبیه کند! تنبیه در واقع جزئی از مراحل رشد وکمال است. ما برای طی همین مراحل به این جهان امده ایم نه برای خوردن وخوابیدن.

11. صلوات ها 4

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

نقل قول نوشته اصلی توسط delete نمایش پست ها
    منظورتونو درک میکنم
    این مورد فقط شامل خانمها نمیشه بلکه شامل آقایون هم میشه
    ولی دوست عزیز این نوعی حرمت به خانه خدا هستش

مثل کسی توی مهمانی رسمی لخت بیاد تو مجلس ؟ همچین چیزی میشه
    اصلا ربطی نداره .
    با اینکه این فقط یه مثال بود ولی مگه زن حائض یا مرد جنب لخت هستن یا مثلا چه بی احترامی به مسجد میتونه داشته باشه .
    طرف خودش که نخواسته یه امر طبیعی و خدادادی هست که نشاهنهی تخمک گذاری و روند طبیعی بدن هست (البته در مورد خانومها )
    من اصلا ورود به مسجد رو بی احترامی نمیدونم.

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

نقل قول نوشته اصلی توسط جوادی نمایش پست ها
    مثال دیگر مثال معلم وشاگرد است.درس خواندن که یک نفع شخصی است. پس معلم حق ندارد شاگردش را تنبیه کند! تنبیه در واقع جزئی از مراحل رشد وکمال است. ما برای طی همین مراحل به این جهان امده ایم نه برای خوردن وخوابیدن.
    معلم وظیفه داره یاد بده . و شاگرد مختاره یاد بگیره یا نگیره . معلم حق نداره تنبیه کنه .

تنبیه هیچ بچه ای رو درسخون نکرده .

گذشت زمان فلک و صندلی قرمز . اینا دیگه منسوخ شده .

14. صلوات ها 2

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

دوستان عزیز !
    شما جرا فقط به مثال ها توجه میکنین .
    نماز و روزه و ... همه مثال هستن .

خواهش میکنم بحث رو مختص موضوع خاص نکنین .

در مورد غیبت هم که گفتم غیبت حق الناس رو درپی داره و مجازات حق طرفه ولی خیلی از اعمالی که حرام یا واجب شمرده میشن ضرری به حال کسی ندارن و اینه که فکر منو به خودش مشغول کرده .

16. صلوات ها 3

آشنای قریب آنلاین نیست. همکار سابق افتخاری انجمن کلام و عقاید

علاقه
    عقایدو تاریخ و فرق و مذاهب و مباحث پیرامون خانواده
    نوشته
    387
    حضور
    46 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    2634

نقل قول نوشته اصلی توسط nakisa نمایش پست ها

اگه حق کسی ضایع میشد آره ولی اینجا دودش فقط تو چش خودمه .
    سلام
    کی گفته که اگه شما نماز نخونید یا دستورات فردی که از طرف شارع (خدا) آمده را اگر انجام ندهید ضررش رو دیگران متحمل نمی شن؟
    خدا این دستورات رو آورده که با رعایت اونها اولا جامعه سالم بشه ثانیا خودمان راه سعادت رو بریم
    مثلا گفته شده: ان الصلاة تنهی عن الفحشاء و المنکر یعنی درسته که نماز رو اگه شخص نخونه ضررش به ظاهر به دیگران نمی رسه اما در واقع کسی که نماز نمی خونه به سمت فحشا و منکر می ره کما اینکه نماز خون از فحشا و منکر فاصله می گیره و کسی که به سمت فحشا و منکر بره بی بند و بار می شه و لذا امنیت مردم به خطر می افته
    می خوام بگم دستوراتی که مربوط به فرده مثل نماز و روزه و منع از رفتن جنب و حایض به مسجد و ... دستوراتی است که موجب می شه انسان با رعایت آن به گونه ای رشد کنه که به دیگران آزار نرسونه و اگه توجه به این مسایل نداشته باشه به مرور آزارش به دیگران می رسه و مرتکب حق الناس می شه بدون شک
    از طرف دیگه همه ما انسانها صاحبی داریم و صاحب ما خداست و اگه به دستورات صاحبمون گوش ندهیم، به او جفا کرده ایم ولو مرتکب حق النفس شده باشیم
    برای اینکه بهتر این مطلب برامون روشن بشه یه مثالی می زنم
    در یک برهه زمانی برده داری رسم بوده و کسی که صاحب برده ای بود مثلا به برده اش می گه این پتو رو بگیر و دور خودت کن تا سرما نخوری! به نظر شما برده حق داره بگه که پتو نمی خوام و دوست دارم سرما بخورم؟ جواب: نه! چنین حقی نداره چون اگه سرما خورد برای مولاش دردسر درست می شه ولو اینکه سرما خوردنش ربطی به کسی نداره اما حق مولا پایمال می شه (البته این مثال برای این بود که مطلب بهتر فهمیده بشه وگرنه می شه تو مثال مناقشه کرد) حالا خدا میگه بنده من اینکار رو بکن و اون کار رو نکن اما ما توجه نمی کنیم پس این وسط حق کی ضایع می شه؟ معلومه حق خدا. به نظر شما در این صورت خدا حق نداره که ما رو مجازات کنه؟

بخشی از نامه امیر المومنین علیه السلام به مالک اشتر:
    ای مالک
    اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی،
    فردا به آن چشم نگاهش نکن،
    شاید سحر توبه کرده باشد
    و تو ندانی..........
    و تو ندانی......
    و تو ندانی...
    و تو ندانی

18. صلوات ها 4

علاقه
    علمی/خانوادگی/روانشناسی ومشاوره/اعتقادات/اهل بیت/انقل
    نوشته
    367
    حضور
    49 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1232

[QUOTE=nakisa;168580]معلم وظیفه داره یاد بده . و شاگرد مختاره یاد بگیره یا نگیره . معلم حق نداره تنبیه کنه .

تنبیه هیچ بچه ای رو درسخون نکرده .

گذشت زمان فلک و صندلی قرمز . اینا دیگه منسوخ شده .[/QU
    مختار بودن یک چیز است.بی نتیجه وبی عکس العمل بودن یک چیز دیگر. چون کار ما عکس العمل خواه نا خواه طبیعی دارد لذا اگر هشداری در کار نباشد(کلمه تنبیه یعنی روشن کردن)
    فرد به عمل غلطش ادامه می دهد وسرانجام به نتایجش گرفتار می گردد. اگر مثلا مادری فرزندش را دوست داشته باشد طاقت بدبختی اورا دارد؟ طبیعی است که مجبور می شود بخاطر خود بچه او را تنبیه کندیا هشدار دهد. تنبیه در صورتی برداشته می شودیا جایش را به روشهای مدرن می دهد که بشر رشد کافی بکند. اتفاقا در گذشته خدا تنبیه های شدیدی در مورد اقوام قدیم مثل عادوثمودو... داشته که امروزه ندارد .گاهی اوقات هم فرصت می دهد وتنبیه نمی کند.بسته به روش تربیتی که دارد متفاوت عمل می کند.
    اما اگر منظورتان این است که اصلا نباید آموزش ورشدی در کار باشد این یک بحث دیگر است که در صورت تمایل عرض خواهم کرد.

20. صلوات

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۴, ۱۰:۳۴ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری