اثبات اینکه حضرت محمد ازنسل حضرت اسماعيل می باشند

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اثبات اینکه حضرت محمد ازنسل حضرت اسماعيل می باشند

چگونه ميتوان براي يك يهودي اثبات كرد كه حضرت محمدازنسل اسماعيل است باتوجه به اينكه درتورات آمده حضرت اسماعيل درمصر بودند ويهودي قرآن راقبول ندارد

[=Century Gothic]با سلام
قبلا در این مورد گفتگو شده است

http://www.askdin.com/showthread.php?t=11977

[=Century Gothic]قرآن کریم در ضمن دعاى ابراهیم (علیه السلام) و در خواست او از خداى متعال، به این حقیقت روشن اشاره کرده و مى‏فرماید: ابراهیم گفت:
[=Century Gothic] [=Century Gothic]ربنا انى اسکنت من ذریتى بواد غیر ذى زرع عند بیتک المحرم ربنا لیقیموا الصلاه فاجعل افئده من الناس تهوى الیهم و ارزقهم من الثمرات لعلهم یشکرون پروردگارا! من برخى از ذریه خود را در بیابانى خشک، در کنار خانه محترم تو جاى دادم تا نماز را به پاى دارند. پروردگارا! دلهائى از مردمان را به سوى آنان بگردان و آنان را از ثمرات ده باشد که سپاس گویند. ابراهیم / 37
[=Century Gothic] [=Century Gothic]این آیه کریمه تاکید مى‏کند که ابراهیم (علیه السلام) برخى از ذریه و نسل خود را که اسماعیل و فرزندان متولد او در مکه بودند، در کنار خانه خدا جاى داد متعال در خواست کرد تا رحمت و هدایت بشر در طول تایخ را بر عهده ذریه و فرزندان او قرار دهد، خداوند نیز دعوتش را پذیرفته و آن را در نسل او، محمد (صلى الله علیه و آله و سلم) و دوازده امام (علیه السلام) قرار است.
[=Century Gothic] [=Century Gothic]امام باقر (علیه السلام) دراین باره فرموده است: نحن بقیه تلک العتره و کانت دعوه ابراهیم لنا مائیم بقیه آن (ذریه و) عترت و دعایى ابراهیم (علیه السلام) براى ما بود.

[=Century Gothic] [=Century Gothic]
[=Century Gothic]
[=Century Gothic] [=Century Gothic]

[=Century Gothic]

با سلام
من از اون تایپیک به جوابم نرسیدم.
لطفا بیشتر توضیح بدین

نقل قول:
چگونه ميتوان براي يك يهودي اثبات كرد كه حضرت محمدازنسل اسماعيل است باتوجه به اينكه درتورات آمده حضرت اسماعيل درمصر بودند ويهودي قرآن راقبول ندارد

با سلام

کسی که دنبال حقیقت است خودش باید بدون تعصب تحقیق کند مثلا سرنخهایی از قبیل :

وُليشَمعيل شِمَعْتيخا هِينِّه بِرَخْتى اُوتُو وهيْفْرْتى اُوتُو وَهيربتى اُتُو بِمِئُدمئدُ شِنيم عاسار نِسيئيم يولِد وِنْتَتِّيُو لِغوُىَ غادُل .

قى ليشماعيل بيرختى اوتو قى هفريتى اوتو قى هربيتى بمئود شنيم عسار نسيئيم يوليد قى نتتيف لگوى گدول.

التكوين ١٧:‏٢٠ وَأَمَّا ‍إِسْمَاعِيلُ فَقَدْ سَمِعْتُ لَكَ فِيهِ. هَا أَنَا أُبَارِكُهُ وَأُثْمِرُهُ وَأُكَثِّرُهُ كَثِيرًا جِدًّا. اِثْنَيْ عَشَرَ رَئِيسًا يَلِدُ، وَأَجْعَلُهُ أُمَّةً كَبِيرَةً.

1- واژه ברכ(برک) در تورات و قرآن، به معنی برکت و افزونی
2- واژه נשיא(نشیا) در تورات و نقیب و امام در قرآن، به معنی رئیس، امیر و رهبر

اى ابراهيم دعاى ترا در حق اسماعيل شنيدم اينك او را بركت داده بارور گردانيده به مقام ارجمند خواهم رسانيد ، (به وسيله محمد) و دوازده امام از نسل وى او را امت بزرگى خواهم نمود .

حاصل مقصود از آيه فوق اين است كه : به وسيله حضرت محمد (صلى الله عليه وآله) و دوازده امام (عليهم السلام) كه همگى از نسل اسماعيل مى باشند ، او را بركت داده به مقام ارجمند خواهم رسانيد ، و شخصيت و عظمتش ، به وسيله ظهور اين نير فروزان و دوازده اختر درخشان بيشتر و افزونتر خواهد شد ."

در انجيل برنابا مي نويسد: «چون آدم و حوا از بهشت بيرون شدند، مشاهده كردند كه بالاي دروازه ي بهشت نوشته اند: «لا اله الّا الله محمد رسول الله

حينئذ قال يوحنا : حسنا تكلمت يا معلم ، ولكن ينقصنا أن نعرف كيف أخطأ الإنسان بسبب الكبرياء ، أجاب يسوع: لما طرد الله الشيطان، وطهر الملاك جبريل تلك الكتلة من التراب التي بصق عليها الشيطان، خلق الله كل شيء حي من الحيوانات التي تطير ومن التي تدب وتسبح، وزين العالم بكل ما فيه، فاقترب الشيطان يوما ما من أبواب الجنة، فلما رأى الخيل تأكل العشب اخبرها انه اذا تأتى لتلك الكتلة من التراب أن يصير لها نفس أصابها ضنك، ولذلك كان من مصلحتها أن تدوس تلك القطعة من التراب. على طريقة لا تكون بعدها صالحة لشيء، فثارت الخيل وأخذت تعدو بشدة على تلك القطعة من التراب التي كانت بين الزنابق والورود، فأعطى الله من ثم روحا لذلك الجزء النجس من التراب الذي وقع عليه بصاق الشيطان الذي كان أخذه جبريل من الكتلة، وأنشأ الكلب فأخذ ينبح فروّع الخيل فهربت، ثم اعطى الله نفسه للإنسان وكانت الملائكة كلها ترنم : ( اللهم ربنا تبارك اسمك القدوس ) فلما انتصب آدم على قدميه رأى في الهـواء كتابة تتألق كالشمس نصها (( لا إله إلا الله ومحمد رسـول الله )) ، ففتح حينئذ آدم فاه وقال : ( أشكرك أيها الرب إلهي لانك تفضلت فخلقتني ، ولكن أضرع إليك أن تنبأني ما معنى هذه الكلمات (( محمد رسول الله )) ، فأجاب الله : ( مرحبا بك يا عبدي آدم ، واني أقول لك أنك أول إنسان خلقت ، وهذا الذي رأيته إنما هو ابنك الذي سيأتي إلى العالم بعد الآن بسنين عديدة ، وسيكون رسولي الذي لأجله خلقت كل الأشياء ، الذي متى جاء سيعطى نورا للعالم ، الذي كانت نفسه موضوعة في بهاء سماوى ستين ألف سنة قبل أن أخلق شيئا )

. در انجيل يوحنا 16-7 از قول حضرت عيسينقل شده كه گفت: «ليكن من راست مي گويم به شما كه شما را مفيد است كه اگر من نرومپارقليط نزد شما نخواهد آمد. اگر بروم او را نزد شما خواهم فرستاد
كلمه پارقليط (سرياني) ترجمه از اصليوناني «پريكليطوس» است كه به معني بسيار ستوده و بي نهايت نامدار است و در عربي بهمحمد و احمد ترجمه مي شود.

ارص نشیاeretz neshiah

נשיא

منظور از 12 نفر از ذریه ابراهیم که در تورات بشارت داده چه کسانی هستند

پیدایش 17: 20
و اما در خصوص اسماعیل، تو را اجابت فرمودم. اکنون او رابرکت داده، بارور گردانم، و او را بسیار کثیر گردانم. دوازده رئیس(نشیا=لیدر) از ویپدید آیند، و امتی عظیم ازوی بوجود آورم .

همچنین در لوقا1-55وهمچنین منظوراز آیه : يوحنا14-30 و يوحنا 15-26 ويوحنا 16-5وزكريا 3-11

همچنین منظور ازاینکه عیسی (ع) فرموددیگر مرا نخواهید دید و آماده باشید که خداوند کسی را برای شماخواهد فرستاد وقبول کنید ، چه کسی است درمتي 23-37

روميان 9-25 يهود قوم خدا نيستند بواسطه گناهانشان وغير يهود نجات خواهنديافت. چون ظاهر شريعت را چسبيدند وايمان نداشتند و خداي متعال فرمود كه نام من بوسيله مردم غير يهود در سراسر جهان مورد احترام قرارميگيرد...ولي شما نام مرابي حرمت ميسازيد . ملاكي 1-11

اشعيا گفت : خداوند فرمايد كسانيكه طالبمن نبودند مرا يافتند وبه كسانيكه مرا نطلبيدند ظاهر گرديدم اما من همه روز دستان مرا دراز كردم بسوي قومي مخالف وعصيانگر بني اسرائيل ! روميان 10-20

همچنین منظور از بری در روميان 11-16 چه کسیست ؟

12-5 مكاشفه ، پسرنرينه اي زاييد كه همه امتهاي زمين را به عصاي آهنين حكمراني خواهد كرد

ودر پیدایش 18-20و21 آمده : وخداوند با اسماعیل بود واو در بیابان فاران بزرگ شده ودر تیراندازی ماهر گشت ...

سرزمین فاران کجاست ؟

http://javdan.blogfa.com/

باز هم نفهمیدم چه جوری اثبات کردید که حضرت محمد از نسل اسماعیله.

باتوجه به اينكه درتورات آمده حضرت اسماعيل درمصر بودند

سلام
جناب بنان کمی تحمل داشته باشید من تاپیک شما را اطلاع رسانی کردم.

بنان;168085 نوشت:
با سلام
من از اون تایپیک به جوابم نرسیدم.
لطفا بیشتر توضیح بدین

با سلام
در ان تاپیک دقیقا اشاره شده!!
دقت بفرماید

اگر از حیث تاریخ اسلام به خواهیم به این موضوع به پردازیم باید مطلب را در نسب شناسی و تاریخ های موجود در این رابطه جستجو کرد.

[=&quot]محمّد پسر[=Zar-s][=&quot]عبدالله [=&quot]پسر[=Zar-s][=&quot]عبدالمطلّب [=&quot]پسر[=Zar-s][=&quot]هاشم [=&quot]پسر[=Zar-s][=&quot]عبدمناف[=&quot] پسر[=Zar-s][=&quot]قصی[=&quot] پسر[=Zar-s][=&quot]کلاب[=&quot] پسر[=Zar-s][=&quot]مرّة[=&quot] پسر[=Zar-s][=&quot]کعب [=&quot]پسر[=Zar-s][=&quot]لوی[=&quot] پسر
غالب پسرفهرپسرمالک پسرنضرپسرکنانة پسرخزیمة پسرمدرکة پسرالیاس پسرمضر پسر نزار پسر
معد پسر
عدنان پسراذر پسر الهمیس پسرسلامن پسر ال پسرحملء پسر قیدار پسر اسماعیل پسر ابراهیم

[=&quot]در این سلسله نسب‌ تا عدنان نسب ها گفته شده مورد پذیرش اکثریت و تقریبا اجماعی است. اما پس از آن در اقوال هماهنگی وجود ندارد.

[=&quot]از[=&quot]عایشه [=&quot]نقل است که پیامبرخود فرموده اند: چون نسب من به عدنان رسید خودداری کنید و از آن بالاتر نروید.

سیره ابن هشام،ص4

در سفر پیدایش تورات امروزین، باب: (17 شماره 18 - 20) اصل عبرى چنین است: قى لیشماعیل بیرختى اوتو قى هفریتى اوتو قى هربیتى بمئود شنیم عسار نسیئیم یولید قى نتتیف لگوى گدول‏(1).
ترجمه: اسماعیل را مبارک ساخته و جدا او را بهره‏مند و پر بار و کثیر و گسترده گردانم، دوازده عدد امام از او پدید آید و او را به امت بزرگ و عظیمى تبدیل خواهم کرد.
این بخش از تورات اشاره به آن دارد که، مبارکى و پربارى و کثرت افراد تنها در نسل اسماعیل (علیه السلام) است.
واژه شنیم عسار یعنى: دوازده نفر، که لفظ عسار اعداد ترکیبى که معدود آن مذکر باشد، مى‏آید (2) و معدود در اینجا نسیئیم و مذکر است و با اضافه شدن یم در آخر آن معناى جمع مى‏دهد. مفرد آن ناسى یعنى: امام و پیشوا و رئیس است‏(3).

اگر به این سطور توجه شود مصداق دیگری جز دوازده امام شیعه ندارد و این دوازده بجز حضرت علی علیه السلام از نسل حضرت محمدصلی الله علیه واله وسلم هستند که حضرت علی نیز پسر عموی ایشان می باشد پس این خانواده از نسل حضرت اسماعیلند
شاید حضور یهودیان در یثرب آنهم مقارن با ظهور مویدی بر این مطلب باشد که می دانستند فردی از نسل اسماعیل در این سرزمین مبعوث خواهد شد ، چون فرزندان اسماعیل بودند که در این سرزمین بوددند ولا فرزندان اسحاق در بیت المقدس بودند

1-عهد قدیم ، سفر التکرین ، باب 17 شماره 20، ص 22 و 23.
2-المعجم الحدیث ، عبرى - عربى ، ص 316.
3-همان مصدر، ص 360.

موضوع قفل شده است