دو رکعت نمازی که در زیارت عاشورا هست کی باید خونده بشه؟

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
دو رکعت نمازی که در زیارت عاشورا هست کی باید خونده بشه؟

من چند تا سوال در مورد زیارت عاشورا داشتم. گفتم تاپیک جدید نزنم و همینجا بپرسم.
دو رکعت نمازی که در زیارت عاشورا هست کی باید خونده بشه؟ بعد از زیارت عاشورا یا قبلش؟ این دو رکعت واجبه یا مستحب؟
آیا برای بجا آوردن سجده ی موجود در زیارت عاشورا باید حتما محجب باشیم؟(در مورد خانوما) و آیا در زمانی که فرد عذر شرعی داره هم میتونه بخونه؟ میشه برای اینکه بتونیم متن سجده رو از رو کتاب بخونیم، سر رو کامل رو مهر نذاریم. یعنی مهر رو بیاریم بالا و بچسبونیم به پیشونی و فقط یه کم خم شیم؟

سرگشته;167567 نوشت:
من چند تا سوال در مورد زیارت عاشورا داشتم. گفتم تاپیک جدید نزنم و همینجا بپرسم. دو رکعت نمازی که در زیارت عاشورا هست کی باید خونده بشه؟ بعد از زیارت عاشورا یا قبلش؟ این دو رکعت واجبه یا مستحب؟ آیا برای بجا آوردن سجده ی موجود در زیارت عاشورا باید حتما محجب باشیم؟(در مورد خانوما) و آیا در زمانی که فرد عذر شرعی داره هم میتونه بخونه؟ میشه برای اینکه بتونیم متن سجده رو از رو کتاب بخونیم، سر رو کامل رو مهر نذاریم. یعنی مهر رو بیاریم بالا و بچسبونیم به پیشونی و فقط یه کم خم شیم؟

با تشکر از سئوال شما سرکار سرگشته گرانقدر

دو رکعت نماز زیارت بعد از خواندن زیارت عاشورا خوانده می شود که مستحب است .

در خواندن زیارت عاشورا و سجده آخر آن نیازی به داشتن حجاب برای خانم ها نیست .

خواندن زیارت عاشورا برای خانم هایی که در ایام عادت قرار دارند ، اشکالی ندارد .

بله می توانید سجده آخر را به همین صورتی که فرمودید انجام دهید . (1)

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

سجاد;167643 نوشت:

بله می توانید سجده آخر را به همین صورتی که فرمودید انجام دهید . (1)

میخواستم بدونم حتما لازم هستش برای سجده زیارت عاشورا سر بر مهر بگذاریم
یا نه روی فرش هم باشد کفایت میکند

delete;167754 نوشت:
میخواستم بدونم حتما لازم هستش برای سجده زیارت عاشورا سر بر مهر بگذاریم یا نه روی فرش هم باشد کفایت میکند

با سلام و احترام

با توجه به اینکه سجده مستحبی است،اشکال ندارد گرچه مطلوب است به چیزی که سجده صحیح است مانند مهر و امثال آن سجده شود.

استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم
موضوع قفل شده است