مردانی که تکیه گاه محکمی برای همسرانشان نیستند==>دلایل نا امیدی خانم ها..

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مردانی که تکیه گاه محکمی برای همسرانشان نیستند==>دلایل نا امیدی خانم ها..

سلام به همه دوستان
بنده تاپیکی ایجاد کردم باعنوان :زنانی که دیگر مایه آرامش مردان نیستند..
http://www.askdin.com/showthread.php?t=15363
خانم هایی اعتراض داشتند که چرا آقایون رو در نظر نمیگیریم و بنده این تاپیک رو ایجاد کردم که هر کسی درد دلی داره بگه..
اما یادتون باشه زندگی ای که برمبنای جبهه گیری باشه که چون آقا اینطوره پس منم اینطورم چون اراسته نیست پس منم نمیشم...چون....به هیچ کجا نمیره...شماوظایفتون رو به عنوان زن یا شوهر انجام بدید و مطمین باشید خدا میدونه و میبینه....

آقایون باید بدونن یه خانم وقتی تصمیم میگیره ازدواج کنه و خونه پدرش رو به مقصد خونه شوهرش
ترک کنه،یه دنیا آرزو و امید داره...به امیدی ازدواج میکنه که زندگی قشنگ تری نسبت به خونه پدرش داشته باشه.
.
آقایی که منت میذاری داری خرج و نفقه خانمت رو میدی ،یادت باشه که خانمت خونه پدرش داشت
بی منت خرجش داده میشد ،پس هنر نکردی که به این وظیفه عمل کردی که بخوای منت بذاری...
آقایی که اجازه نمیدی و دوست نداری خانمت کار کنه،وظیفه داری از نظر اخلاقی هر ماه یه مقداری از حقوقت رو به همسرت بدی..وظیفه داری توی همه چی با همسرت شریک باشی،اگر خونه گرفتیبدون نصفش باید مال همسرت باشه..هر چیزی که با همسرت به دست میاری باید به نام هر دو باشه تا زن بیشتر احساس آرامش کنه،تا زن پشتش رو خالی نبینه اون وقته که حس میکنه واقعا تکیه گاه داره و میتونه به تو آرامش تزریق کنه،اونوقته که میتونی ادعا کنی با همسرت شریکی...

آقایی که وقتی از سرکار میری خونه نمیری دوش بگیری..بدون وقتی از صبح تا شب بیرونی بدنتو پاهات بوی عرق گرفته یا اگر نه بوی کار گرفته..اگر قصابی بوی گوشت میدی،توی کارخونه کار میکنی بوی روغن و اهن میدی..اگر بنایی سرت پر خاکه...اگر کارمندی و راننده ای بر اثر زیاد نشستن عرق کردی و بدنت بو گرفته..باید رفتی خونه قبل از هر چیز بری بدنتو بشوری...نباید همسرت بوی بدی ازت احساس کنه،حتی وقتی دستشویی میری باید نظافت رو کاملا رعایت کنی و از خوشبو کننده استفاده کنی،تا خانم بوی نا مطبویی ازت احساس نکنه،اگر دندان خرابی داری حتما درست کن و دهانت همیشه خوشبو باشه،از بهترین عطرها به سنت پیامبر استفاده کن...مردها چون جنس خشنتری دارن شاید متوجه نباشن اما خانم ها خیلی دقت میکنن به این مسایل و اگر بد بو باشی نمیتونی گله کنی که چرا خانمت ازت دوری میکنه و نزدیکت نمیاد و حتی شاید متنفر بشه کم کم...پس این موضوع خیلی مهمه که باید هر مردی رعایت کنه....
نمیدونم چرا بعضی از آقایون انقدر بی انصاف هستن ،همین که میخوان برن بیرون هزار جوره به خودشون میرسن،سشورار بزنن،لباس اتو کرده،عطر..اما توی خونه یه شلوار گشاد راه راه با یه زیر پوش که صدجاش ترکش خورده و سوراخه میپوشن و توقع دارن همسرشون خوشبو و اراسته جلوشون ظاهر بشه...
آقایون باید توی خونه هم منظم و خوش تیپ باشید تا همسرتون رو ترغیب کنید که بیاد کنارتون و از بودن کنارتون لذت ببره،لباس هایی که بیرون بخاطر رنگ و مدلشون نمیشه بیرون پوشید هیچ اشکالی نداره توی خونه برای همسرانتون بپوشید...تا خانم هاتون احساس آرامش کنن و بتونن آرامش تزریق کنن

آقایی که روی همسرت دست بلند میکنی بدون هیچ وقت این کار از ذهن همسرت پاک نخواهد شد
اگر دنیای محبت رو بکنی به خانمت این خاطره
هرگز پاک نخواهد شد،ضمن این که هیچ جا دین نیومده
مرد حق داره دست رو ی همسرش بلند کنه..اگر این کار انجام بشه زن هرگز نمیتونه مرد رو تکیه گاه
محکمی بدونه ...در بهترین حالت تاثیر زدن اینه که همیشه از مرد خواهد ترسید و چشم گفتن نه بخاطر
عشق و احترام بلکه از روی ترس خواهد بود..چنین زندگی ای دوام نخواهد داشت..

پیامبر عزیز خدا صلی الله علیه و آله می فرمایند:
هر کسی به صورت زنش سیلی بزند، خداوند به آتشبان جهنم دستور می دهد تا در آتش جهنم هفتاد سیلی بر صورت او بزند .»
مستدرک الوسائل، ج 14، ص 250 .

تنهاترین سردار;167314 نوشت:
آقایی که روی همسرت دست بلند میکنی بدون هیچ وقت این کار از ذهن همسرت پاک نخواهد شد
اگر دنیای محبت رو بکنی به خانمت این خاطره هرگز پاک نخواهد شد،ضمن این که هیچ جا دین نیومده
مرد حق داره دست رو ی همسرش بلند کنه..اگر این کار انجام بشه زن هرگز نمیتونه مرد رو تکیه گاه
محکمی بدونه ...در بهترین حالت تاثیر زدن اینه که همیشه از مرد خواهد ترسید و چشم گفتن نه بخاطر
عشق و احترام بلکه از روی ترس خواهد بود..چنین زندگی ای دوام نخواهد داشت..

پیامبر عزیز خدا صلی الله علیه و آله می فرمایند:
هر کسی به صورت زنش سیلی بزند، خداوند به آتشبان جهنم دستور می دهد تا در آتش جهنم هفتاد سیلی بر صورت او بزند .»
مستدرک الوسائل، ج 14، ص 250 .

ممنون دوست عزیز به خوب نکته ای اشاره کردین
خدا لعنت کند بر مردانی که سیلی به همسرانشان می زنند
و وای به حال مردانی که ناحق و بخاطر ثابت کردن قدرت بر همسران خود سیلی می زنند
من با اینکه خودم مرد هستم ولی از اینگونه مردان بیزارم
از حضرت علی یاد بگیرم که زهرا جان زهرا جان از دهانش خارج نمیشد

[=&quot]سلام:Gol:

ایام به کام وعزاداریهاتون قبول:Gol:

خوب از قانون ه

first lady[=&quot] تبعیت میکنیم و اول در این تاپیک در خدمتتونم :Cheshmak::ok:

[=&quot]
جناب تنهاترین سردار نکات خوبی را بیان کردند

[=&quot]
بنده هم چند نکته به ذهنم میرسه:

[=&quot]اول این که خانم ها به دلیل طبع احساسی بودن خیلی راحت تحت تاثیر قرار میگیرند

[=&quot]
و مردان خیــــلی راحت میتونند از این خصلت استفاده شایدم سو استفاده کنند!!!

[=&quot]
پس اگر این احساسات دارای بار منفی باشه به تدریج و شایدم یکدفعه (بستگی به میزان صبوری خانم) نتیجه هاش پدید میاد

[=&quot]
خانمی که نیاز هاش در زندگی مشترک پاسخ داده نشه دلسرد میشه بعد هم شروع میکنه با غر زدن خواسته هاشو مطرح کردن و در آخر هم افسرده شدن.....

[=&quot]
چیزی که امروزه زیاد مشاهده میشه:Ghamgin:

[=&quot]البته در گذشته هم بوده اما به دلیل آشنا نبودن خانم ها با حقوقشون و نبود جوامع مجازی و.... توقعات پایین تر بوده

[=&quot]دوم این که خوب خانم ها مخصوصا خانه دارها اگر خودشون رو مشغول نکنند به تدریج دچار روزمرگی میشند...

[=&quot]
سوم این که پای دردو دل بعضی از خانم ها که میشینم گله میکنند که شوهرشون از صبح تا شب که سر کاره بعدش که میاد انقدر خستس که از همون دم در افقی ه!:Narahat az:

(البته آقایون هم وقتی توان داریم کار نکنیم پس کی کار کنیم؟؟؟ تقصیر اونها هم نیست خوب زندگی ها سخت شده و برای امرار معاش مجبور به فعالتند برا همین پیشنهادم اینه که کار خارج از منزل هم میتونه تقسیم بشه!)

[=&quot]چهارم این که بعضی وقتا آدم بعضی ازقیافه ی این مردها (بلا نسبت!) رو میبینه جا داره کفاره بده و از هر چی مرد ه سیر میشه!!!!

[=&quot]
خوب معلوم ه این طور افراد قادر نیستند خودشونو جمع کنند چه برسه به این که یه خانواده رو بچرخونند...

[=&quot]در کل فعلا در بیشتر جامعه ی ما:

[=&quot] نه بچه ها بچگی میکنند (آدم وقتی بعضی از مدارس را میبینه واقعا دلش برا اون بچه کباب میشه به برکت کتابهای مختلف کمکی! بچه اول ابتدایی از مدرسه نیومده عین ملا بنویس در حال نوشتن ه!)

[=&quot]نه خانم هامون خانــــــــــــمی

[=&quot]
نه مردهامون ...

[=&quot]
اما به هر حال با شناخت از روحیه و نیاز های فرد مقابل می توان تا حدودی روابط حسنه ایجاد کرد:moj:

[=&quot]زندگیتون سرشار از آرامش:Gol:

[=&quot]علی یارتان :Gol:

سلام به دوستان
با تشکر از پونه گرامی
اما بریم سراغ آقایون بی انصافی که حالا یا بخاطر غرور کاذب یا هر دلیل دیگه ای به خانم هاشون ابراز علاقه نمیکنن..وقتی مرد ابراز علاقه نکنه
زن پیش خودش میگه حتما دوستم نداره ،یا فکرای دیگه که خانم ها میکنن....اثر این قضیه انقدر میتونه خطرناک باشه که زن تکیه گاهش رو سست
ببینه و به زندگی با همسرش امید نداشته باشه یا بخواد از جای دیگه این محبت رو به دست بیاره..
همین میشه سر از دوستی یا خیانت در میاره (اگر ایمانش ضعیف باشه)
همین میشه که انقدر از شوهرش دور میشه که ترجیح میده مخفی کاری بکنه..
یا اینکه بی اجازه شوهرش بره توی چت روم و هزارتا آسیب دیگه...
زن ها نیاز به توجه و نوازش و محبت دارن..زن نیاز داره که مردش حرفای قشنگ بزنه براش و ازش تعریف کنه..در غیر این صورت نمیتونه به
شوهر آرامش تزریق کنن...
اینم بگم دیدم آقایونی که به دخترهاشون خیلی محبت میکنن ،یا این که تا چشمشون به خواهر زاده یا دختر برادرشون میفته شروع میکنن حرفایی رو
میزنن که زن ارزوی شنیدنش رو داره..شک نکنید که با این رفتار همسرتون رو از خودتون متنفر کردید..
این نکته رو هم اقایون باید بدونن که رابطه جنسی با محبت دو مساله جدا هستند ..

«امام صادق (ع) از پیامبر (ص) نقل می فرمایند :
گفتار مرد به زن که « من تورا دوست دارم »از قلب زن به هیچ عنوان خارج نمی شود »
وسائل‏الشیعة ج : 20 ص : 24

پیامبر اکرم میفرماید:
« هر بنده ، به چهره همسرش وهمسرش به چهره او بنگرد ، خداوند به آن دو با نگاه مهر آمیز می نگرد ، وهر گاه دست یکدیگر را بگیرند ، گناهان آن دو ، از لای انگشتانشان فرو می ریزد»
تحکیم خانواده از نگاه قرآن وحدیث ص192به نقل از کنز العمال ج16، ص276

امام علی (ع) میفرمایند:
« زن معشوقه است هر کسی زن گرفت پس باید اورا در آغوش بگیرد»
( مستدرك‏الوسائل ج14 ،ص256)

با سلام

1.توجه به همسر خیلی مهمه ؛خصوصا اونجایی که خانم تو داره باهات حرف میزنه و براش مهمه که به حرفش گوش بدی

2.ابراز محبت در اون موقعی که همسرت حتی فکرش رو نمیکنه یه جورایی محبت کردن غیر منتظره

3.داشتن صداقت از جانب مرد حتی در اونجایی که کار اشتباهی انجام داده، البته کاری که با تعهدی که مرد به زن داده ،تعارض نداشته باشه

4.پایبندی به تعهد که البته از ذات تاهل هم این مطلب فهمیده میشه که زنان برای تعهد مردانشون خیلی ارزش قائلند

اینجور مردی میتونه یه تکیه گاه حقیقی برای زنش باشه

سلام به همه دوستان
بریم سراغ بعضی آقایون که دونسته و ندونسته باعث میشن همسرشون ازشون دور بشه یا حس کنن مردشون تکیه گاه نیست و فقط یه درد سره که چون مرده باید تحمل بشه..
آقایونی که این افتخار رو دارید که همسرانتون خونه رو محل خدمت انتخاب کردند...باید بدونید خانم شما در خانه شاغله مثل شما که بیرون از خونه شاغل هستید کار در منزل به فرموده امام خامنه ای مقدس ترین و سخت ترین و حساس ترین کاره...پس وقتی اومدی خونه به خانمت خسته نباشید بگو و بابت زحماتی که کشیده تشکر کن..غذا که خوردی حتما تشکر کن...اگر خانم تغییری در خونه ایجاد کرده اهمیت بده،اگر امروز لباس جدید پوشیده حتما تعریف کن....در کل بگم ببین خانمت رو...
آقای محترم همونطور که شما یه روز تعطیل داری همسرت هم باید داشته باشه...یک روز در هفته رو حتما حتما حتما اجازه نده خانمت کار کنه و آشپزی کنه...مثلا جمعه خودت آشپزی کن یا غذا از بیرون بگیر..این موضوع خیلی مهم و بسیار بسیار موثره...اینطوری زن واقعا احساس آرامش میکنه..تکیه گاه بودن فقط پول در اوردن و محافظت کردن نیست از نظر عاطفی هم مرد باید از همسرش حمایت کنه اینطوری زن میشه منبع آرامش..

به نظر من این مسائلی که جناب تنهاترین سردار بهش اشاره کردن، جزئی ترین حقوقی بود که در برابر یک زن ممکنه نادیده گرفته بشه.
من یکی از بزرگترین عیوب مردان امروزی رو عدم دغدغه مند بودنشون می دونم. متاسفانه امروز اکثر آقایون فک می کنن فقط و فقط وظیفه شون مسائل مادی همسرشون رو در بر میگیره. انگار یادشون رفته که تکلیف دیگری هم دارند و اون ولایت بر زن و فرزندانشونه.
دکتر بانکی و حجة الاسلام مهندسی( رحمت الله علیه) توی یک سری جلساتی که در مورد ملاکها و ایده آلهای همسر ( از سری جلسات تا چشمه رضوان- ویژه بانوان) بود می گفتن، خانوم ها تو حوزه دینداری همسر آینده شون سخت گیر تر باشن، چون باید حق ولایت این آقا رو بپذیرن.
امروز متاسفانه تعداد زیادی از افرادی که واقعا موقع ازدواج دغدغه ی دینداری دارن، بعد ازدواج به نوعی سرد می شن. اون دغدغه مندی، اون احساس نیاز، روح هدایت جویی شون رو از دست می دن! نمی تونم اون طوری که باید و شاید، منظورم رو بگم. ببینید ؛ به نظر من حق ولایت مرد بر زن یعنی من به عنوان یک خانوم از همسرم انتظار دارم که به عنوان ولی من و کسی که قوّام بر منه، بتونه صلاح زندگی من رو حتی اگه خود من متوجه نیستم تشخیص بده و راهنماییم کنه. به نظر من این معنای واقعی تکیه گاه بودنه و اینه که زن رو به اون آرامشی که باید می رسونه و ذهنش رو آزاد می کنه تا به وظایفی که مختص او و روحیاتشه بپردازه. نمی دونم درست منظورم رو رسوندم یا نه! به نظر من حق ولایت مرد بر زن باعث میشه دین اون خانواده همیشه باطراوت و نو باشه، و خانواده رو به تکاپو برای رسیدن به اون ایده آل هاش وادار کنه...
البته شاید علت این بی توجهی بعضی از آقایون همون سخت شدن زندگی باشه که سرکار پونه عزیز فرمودن ولی به نظر من این مسئله توجیه پذیر نیست.
به نظر من آقایی که علم دین به روز شده ای داره و نسبت به این حق ولایتش دغدغه منده؛ ولو این که خوشبو و نمی دونم اهل ابراز محبت و این حرفا هم نباشه می ارزه به کسی که ویژگی هایی که جناب تنهاترین سردار فرمودن رو داره ولی نسبت به این وظیفه که از مهمترین تکالیفشه، بی توجهه !!!
این تاپیک به اصلی ترین مشکل بعضی از مردان امروزی خوب اشاره می کنه: مردانی که تکیه گاه محکمی برای همسرانشان نیستند.قطعا منظور از تکیه گاه فقط تکیه گاه روحی و مادی نیست. مرد در اولین وظیفه به نظر من باید توانایی ادای این حق ولایتی که بر گردنش هست رو داشته باشه.

موضوع قفل شده است