تاثیرات موسیقی بر انسان از تحقیقات دانشمندان-دانلود سخنرانی

تب‌های اولیه

26 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تاثیرات موسیقی بر انسان از تحقیقات دانشمندان-دانلود سخنرانی

تاثیرات شوم موسیقی بر انسان از تحقیقات دانشمندان
صوت قسمت اول

تذكر
فايل هاي مفيد بود
فقط يه نكته اضافه كنم جايي گفتند: مشروب با تجويز پزشك شرعا اشكال ندارد
بايد توجه داشت
اين در صورتي است كه درمان منحصر در مشروب باشد و كشف اين انحصار واقعا سخته يعني اگر درمان راه حل ديگر داشته باشد باز هم شرعا اشكال دارد

نیز دانلود کنید
http://www.askdin.com/showpost.php?p=168828&postcount=1

10 آسيب جدي موسيقي بر انسان

- آيا موسيقي روح انسان را تصفيه مي كند؟

- آيا موسيقي در محل كار سبب كار بيشتر مي شود؟!

ضررها و بيماري هاي موسيقي از ديدگاه علامه جعفري (ره)

موسيقي باعث كوتاهي عمر مي شود. (عده اي از موسيقي دانان و مشاهير موسيقي و مدت عمرشان)

- به قهقراء رفتن هوش

- كار اعصاب و تاثير موسيقي بر آن

نمونه هاي واقعي از تاثير بد موسيقي

نظر بعضي از نوابغ جهان در مورد موسيقي

- موسيقي نمي تواند چاشني روح باشد.

- يك سرنوشت واقعي از يكي از نوابغ موسيقي

ولی ما که موسیقی دان یا نوازنده نیستیم که .

ما فقط موسیقی گوش میکنیم . اونم موسیقی قشنگ و اروم.

فکر نمیکنم اینا ادمو روانی کنه یا زود بکشه .

اگه اینطوری بود که خیلی زا ادمها باید تو جوونی میمردن .

خداییش
آهنگهای مازیار. ف یا مرتضی . پ آدمو میکشه یا روانی میکنه؟:Gig:

( فعلا همینا یادم بود . نگین بد سلیقه هستم ها ):Narahat az:

علامه جعفری، کتابی در مورد موسیقی دارند که در عین کوچکی، مجموعه ای غنی از مفاهیم و مباحث مرتبط با موسیقی هست. اسم کتاب "موسیقی از دیدگاه فلسفی و روانی" هست.

البته شخصا انتقاداتی به استدلال های مطرح شده دارم و شاید در آینده مطلب رو همینجا مطرح کردیم.

اما اون مطلبی که از قول علامه جعفری در فضای اینترنت مطرح شده، و سرکار آذربانو زحمت کشیده بودند و اینجا هم مطرح کردند رو من در هیچ کتابی از ایشون از جمله کتابی که در بالا معرفی کردم ندیدم. یک مقدار با سبک و روش فکری استاد هم ناسازگار بود. به همین دلیل از موسسه نشر آثار ایشون پیگیر ماجرا شدم ببینم این مطلب دقیقا در چه کتابی و در چه زمینه ای بوده.
موسسه این جواب رو برای من فرستاند:

لازم به ذکر است که آخرین نظریات علامه جعفری، در کتابی تحت عنوان «موسیقی از دیدگاه فلسفی و روانی» ذکر شده و توسط موسسه علامه جعفری منتشر شده است. بنابراین، مطالب مندرج در سایت تبیان قطعاً مورد قبول هیچ فرهیخته و متفکری نیست و این مؤسسه چندین بار با ایمیل در خصوص حذف این مطالب به سایت تبیان تذکر داده و متأسفانه هنوز اقدام به این کار ننموده اند.
طبق نظرات مدیریت مؤسسه علامه جعفری، در صورت عدم حذف این مطالب از سایت تبیان، نظرات جدید علامه پیرامون موسیقی در فضای مجازی به اطلاع عموم خواهد رسید.

موفق باشید
22/5/1390

البته به هر حال علامه به دلایل خاص و با سبک خاص فکری خودشون مخالفت خاصی با موسیقی داشتند اما نه به اون دلایل.

سلام علیکم

بدبخت موسیقی که این همه دشمن داره :khaneh:

ولی هر کار کنیم بیشتر مردم موسیقی زننده که شما میگید گوش میکنن :ok:

استاد حامی باید چیکار کرد؟! همه که نمیان اسک دین!!؟؟

nakisa;168197 نوشت:
ولی ما که موسیقی دان یا نوازنده نیستیم که .

ما فقط موسیقی گوش میکنیم . اونم موسیقی قشنگ و اروم.

فکر نمیکنم اینا ادمو روانی کنه یا زود بکشه .

اگه اینطوری بود که خیلی زا ادمها باید تو جوونی میمردن .

خداییش
آهنگهای مازیار. ف یا مرتضی . پ آدمو میکشه یا روانی میکنه؟:gig:

( فعلا همینا یادم بود . نگین بد سلیقه هستم ها ):narahat az:

با سلام

یک نکته قابل توجه دیگه استفاده از موسیقی در مکان مناسب است در غم ، در شادی ، هنگام خواب ، هنگام ورزش و ... و صرف این که یک موسیقی با ریتم و اشعارش خودآگاه انسان را تا چه تحت تاثیر قرار می دهد مطرح نیست.

در ضمن یک نمونه از برگردان موسیقی به ظاهر زیبای محسن چاووشی (وصف حال یک فرد در حال خودکشی) مشاهده کردم که برگردان بسیار بد بود .

البته ترک عادت بسیار سخت می باشد .

منجم باشی;168224 نوشت:
اما اون مطلبی که از قول علامه جعفری در فضای اینترنت مطرح شده، و سرکار آذربانو زحمت کشیده بودند و اینجا هم مطرح کردند رو من در هیچ کتابی از ایشون از جمله کتابی که در بالا معرفی کردم ندیدم.

قسمت ضررها اگر منظورتون در كتاب ايشون موجود است.
البته من نظرم اين است كه نسبت دادن ضرر به موسيقي بايد علمي( تحقيقات تجربي يا نقلي مانند آيات و روايات معتبر) باشد.
نمي توان صرفا ادعايي كرد.
در بحث خود ارضايي هم اين امر مشهود است عده اي از متدينان برخي براي اين كه ديگران را باز دارند آسمون و ريسمون را به هم مي بافند و اين لازم نيست براي فرد متدين تعبد هم كافي است. براي غير متدين هم بايد استدلال به دلائل علمي و تجربي و تحقيقاتي كرد.

nakisa;168197 نوشت:
ولی ما که موسیقی دان یا نوازنده نیستیم که . ما فقط موسیقی گوش میکنیم . اونم موسیقی قشنگ و اروم. فکر نمیکنم اینا ادمو روانی کنه یا زود بکشه . اگه اینطوری بود که خیلی زا ادمها باید تو جوونی میمردن . خداییش آهنگهای مازیار. ف یا مرتضی . پ آدمو میکشه یا روانی میکنه؟ ( فعلا همینا یادم بود . نگین بد سلیقه هستم ها )

جواب شما در اين نمودار شفاف بيان شده است
معيار موسيقي لهوي هم اينه كه شما را از حالت عادي خارج نكنه و موسيقي آن مناسب مجالس لهو و فساد نباشد.

در نمودار ملاحظه كنيد دايره حرام ها نسبت به موسيقي مباح و ممدوح كمتر است.

البته خداوند نمي خواهند ما هي كج شويم و هي مج شويم
به همين
هر موسيقي كه ما
را از حالت عادي خارج كند
و كنترل هيجاني ما را به هم بزند
چه شاد ي زاي مفرط
چه غم انگيز غم انگيز
اشكال دارد.

برخي از نمونه هاي هيجان هاي مفرط در موسيقي در فايل هاي صوتي موجود است لطفا گوش كنيد.
شيطان پرستان كلكسيوني از موسيقي هاي مخرب دارند كه غربي ها (آدم ها نه حكومت ها) از آن اعراض مي كنند و نگران فرزندانشان هستند.
متال يكي از اوناست متال يعني آهن
موسيقي اي كه از خوردن آهنگ با هم و..ساخته ميشه و خشن و است سمبل پرخاشگري .

در مورد كتاب بزرگان هم يه مسأله جدي و نگران كننده وجود دارد (البته الان بحثم انصراف به كسي نيست)
كه بزرگان بايد قبل از كوچ شون تدبيري داشته باشند. جوري نشود كه فردي از دنيا برود و عده اي نظرات خود را با رود آثار بزرگان به درياي اجتماع بريزند و از آب گل آلود ماهي سكه بگيرند.

احتمال بي عار خودش مياد ديگه چه كنم

موسیقی لازمه زندگی هست و من اصلا کلا با این که موسیقی حرام هست مخالفم موسیقی باید انسان رو به وجد بیاره
اشتر به شعر عرب در حالت است و طرب ----- گر ذوق نیست تو را کژطبع جانوری

حامی;168269 نوشت:

قسمت ضررها اگر منظورتون در كتاب ايشون موجود است.
البته من نظرم اين است كه نسبت دادن ضرر به موسيقي بايد علمي( تحقيقات تجربي يا نقلي مانند آيات و روايات معتبر) باشد.
نمي توان صرفا ادعايي كرد.
در بحث خود ارضايي هم اين امر مشهود است عده اي از متدينان برخي براي اين كه ديگران را باز دارند آسمون و ريسمون را به هم مي بافند و اين لازم نيست براي فرد متدين تعبد هم كافي است. براي غير متدين هم بايد استدلال به دلائل علمي و تجربي و تحقيقاتي كرد.

کتاب من چاپ زمستان 88 هست.
این مطلب در کتاب دیگری هست؟ یا همین کتاب چاپ قدیمی تر؟

قبلا هم از یکی از بزرگان مورد اعتماد شنیدم که خودشون این مطلب رو در کتاب ایشون خوندن. من حدس زدم شاید جنبه نقل قول نظر دیگری بوده...

سلام
با نموداري كه ابتداي بحث گذاشتم
بعيد مي دونم كسي زير آب موسيقي رو زده باشه. فقط موسيقي لهوي كه دين هم قبول نداره رد كردم
اون موسيقي اي كه وقتي مياد خيلي جيزها را با خودش مي بره( از عده اي عقل، از برخي پول، از گروهي لباس رو و زير و بعد هم حيثيت و از دسته اي ناموس و از فرقه اي دين و همه را)
تاجري گفته بود دوستي داشتم كه در دين سست شده بود رفتم در خونش كارش داشتم ديدم زنش با حالت نيمه برهنه اومد در خونه تعارف كردند رفتم تو. بحثي شد دوست مي گفت مدتي است گوشت خوك مي خوريم ما خشك بوديم كي گفته گوشت خوك غيرت را مي بره.
و من در دلم گفتم. عاقلان دانند و بس.

سلام علیک

ho.nomad;168268 نوشت:
در ضمن یک نمونه از برگردان موسیقی به ظاهر زیبای محسن چاووشی (وصف حال یک فرد در حال خودکشی) مشاهده کردم که برگردان بسیار بد بود .

اول ساختار یک تِرک موزیک

شعر -> ملودی -> صدای خواننده -> تنظیم -> میکس و مستر => تِرک اورجینال

استاد حامی کجای این قسمت ها لهوی میشه؟

دوستان استاد رائفی پور یه سخنرانی دارن در مورد موسیقی و در اون خیلی جالب بحث کردند از نظر علمی و پزشکی؛ اگه یه سرچ تو اینترنت بکنید حتما پیداش میکنید.
توصیه میکنم گوش بدید!

rahiil;168363 نوشت:
دوستان استاد رائفی پور یه سخنرانی دارن در مورد موسیقی و در اون خیلی جالب بحث کردند از نظر علمی و پزشکی؛ اگه یه سرچ تو اینترنت بکنید حتما پیداش میکنید.
توصیه میکنم گوش بدید!

سلام

فکر می کنم شما پست اول را با دقت مشاهده نکردید !

چون اون سه صوت همینی است که شما می گویید !

madanchi11;168300 نوشت:
سلام علیک

اول ساختار یک تِرک موزیک

شعر -> ملودی -> صدای خواننده -> تنظیم -> میکس و مستر => تِرک اورجینال

استاد حامی کجای این قسمت ها لهوی میشه؟

با اجازه استاد حامی من هم یک جواب دارم .

جدای تنظیم و میکس هرکدام از [="black"][="Red"]شعر[/][/] ، [="red"]ملودی[/] و [="red"]صدای خواننده[/] می توانند لهو باشد

شعر و صدای نیاز به توضیح نداره اما

ملودی ! : مدتی پیش در جایی خواندم که چه بسیارند موسیقی های بی کلامی که به واسطه استفاده از دستگاه موسیقیایی مختلف و تعویض دستگاه حامل معانی بسیاراست ! 

در مورد برگردان هم نرم افزاری به sony forge وجود دارد که با آن می شود عمل reversing را انجام داد یعنی اگر سرعت پخش در حالت عادی ۱ باشد و در حالت های سریع بالاتر از یک مثلا ۲،۴،۸،۱۶ و... با این نرم افزار می شود سرعت پخش را ۱- کرد . (فکر می کنم شما هنوز موفق نشدید این سخنرانی را گوش بدهید)

rahiil;168363 نوشت:
توصیه میکنم گوش بدید!

سخنرانی استاد رائفی در مورد موسیقی در قزوین + فیلم

مدت زمان سخنرانی یک ساعت و ۴۵ دقیقه

لینک دانلود قسمت اول : {لینک مستقیم} حجم ۶۸ مگابایت

لینک دانلود قسمت دوم : {لینک مستقیم} حجم ۱۴۳ مگابایت

لینک دانلود قسمت سوم : {لینک مستقیم} حجم ۱۹۹ مگابایت

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

۶ مگابایت/کیفیت پایین
دانلود کلیپ صوتی
مستقیم یا غیرمستقیم
۱۸ مگابایت/کیفیت بالا
مستقیم یا غیرمستقیم
ho.nomad;168372 نوشت:
فکر می کنم شما پست اول را با دقت مشاهده نکردید !

چون اون سه صوت همینی است که شما می گویید !

با تشکر
یکی از فایلهای کم حجم این مجموعه برای دسترسی آسان تر ،در سایت آپ شد
منبع

ho.nomad;168385 نوشت:
(فکر می کنم شما هنوز موفق نشدید این سخنرانی را گوش بدهید)

گوش دادم

به غیر ازمن دوستان منم گوش دادن کسانی که مثل من نبودن کار موسیقی نمیکردن!

ولی این اقا تو جو شیطان و فرمانسوری بودش :ok:

madanchi11;168491 نوشت:
گوش دادم

به غیر ازمن دوستان منم گوش دادن کسانی که مثل من نبودن کار موسیقی نمیکردن!

ولی این اقا تو جو شیطان و فرمانسوری بودش :ok:

اولا بین توهم و جو تفاوتهایی است

ثانیا یعنی چی که توی جو !!!
مگه شما در رابطه با فراماسونری اطلاعات کافی دارید که کا ایشون را نقد می کنید ، یا مگه چیزی خلاف عقل ارائه می کند که با آن موافق نیستی ؟!

اگر ابهامی هست بیان کنید ...

سلام
اين هم يه كتاب براي دانلوى
http://www.askdin.com/showpost.php?p=168828&postcount=1

ho.nomad;168777 نوشت:
مگه شما در رابطه با فراماسونری اطلاعات کافی دارید

داره همه رو ربط میده به شیطان!!!!!!

بقول همین اقا تمام خواننده زیرزمینی اروپا میشناسیم!!!
خوب چند درصدبا این فرهنگ کنارمیان؟؟؟!!؟