صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: ▚▙▘ چکار کنیم تا بعد از ظهور به درد بخوریم؟ ▟▞▛

نوشته
    240
    حضور
    4 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    762

پاسخ ▚▙▘ چکار کنیم تا بعد از ظهور به درد بخوریم؟ ▟▞▛

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام.

با پست هایی که آقای هادی.جم دارند (به نظر بنده) یک روش جدید توی فروم نویسی ایجاد کردند که تقریبا روشی بین وبلاگ نویسی و فروم نویسی هست.
    و اما بنده با زدن این پست می خواهم با استفاده از روش آقای جم، موضوع دیگری رو شروع کنم.

موضوع هایی که آقای جم انتخاب کردند ◄◄ قــدم به قــدم تا ظهــور ►► و ★ آخرالزمان ، مکان ها ، شخصیت ها و نقشه ★ بسیار موضوع های جالبی است.
    نگرش ایشون تو این دو پست پیرامون وقوع واقعه شریف ظهور بحث میکنند. به قولی آقای جم دنبال این سوال هستند که "آیا ظهور نزدیک است؟"

اما بنده می خواهم در این پست با قرائت دیگری به مهدویت وارد شوم.
    می خواهم در این پست از دید یک منتظر ظهور رو نگاه کنم.
    موضوع سخن در این پست وظایف یک منتظره.
    با شنیدن این عنوان تکراری احتمالا همتون گفتید اه اه بازم حرف های کلیشه ای! این که بحث شده و تموم شده و در مورد بازار پره از کتاب. برو یکیش رو بخر بخون.
    اما باید عرض کنم که تا کنون بنده از این کتابها و صحبت هایی که کتابها آورده اند نتوانسته ام استفاده ی چندانی بکنم.
    در این پست وظایف یک منتظر رو با رویکرد کاربردی می خواهم بحث کنم و از شما می خواهم که کمکم کنید.
    برای روشن شدن مطلب بزارید چندتا سوال که دوس دارم روش بحث شه رو لیست کنم:
    - اگه ظهور با شمشیره، برم شمشیر بازی یاد بگیرم یا اگه با تفنگ برم دنبال یادگرفتن تیراندازی؟ یا برم بدن سازی؟
    - آیا یادگرفتن عربی برام مهمه؟ یا انگلیسی یاد بگیرم؟ سایر سربازای امام زمان به چه زبانی حرف می زنند؟
    - آیا ممکنه که موقعیتی پیش بیاد که من یار امام زمان باشم و نقطه ضعفی داشته باشم و دشمن روی اون نقطه ضعف من دست بزاره و من از یاران امام زمان خارج بشم؟
    - آیا اگه مثلا توی لشکری باشم که قراره روسیه رو فتح کنه، چقدر آمادگی سرما رو دارم و یا اگه تو آفریقا باشیم چقدر آمادگی گرما رو؟
    - اگه زمانی تو جنگ مجبور بشیم مدتی گرسنه بمونیم و آذوقه نداشته باشیم، آیا من که گرسنه شدم رفتارم عوض میشه؟
    - بطور کلی: فرض کنیم همین الان ظهور اتفاق افتاده و من می خواهم به امام زمان کمک کنم. چه چیزهایی بوده که یادم نبوده و می گم ای کاش این کار رو می کردم.
    - و ...

به عبارتی می خواهم بگم که فرض کنیم ظهور نزدیکه. چی داریم برای اون ور؟
    چی داریم که برای امام زمان سرباز باشیم و نه سربار.
    چطور باشیم که هم رزمامون نگند (خدای نکرده) کاش این با ما نمی اومد.
    پس به دنبال پاسخ به این سوالم: "فرض کنیم ظهور نزدیک باشه - چی کار کنیم تا آماده باشیم؟ چی کار کنیم تا به درد بخوریم؟".

هر کی با طرح چنین مسئله ای موافق هست یه صلوات بفرسته. هروقت تعداد صلوات ها به 14 تا رسید مطلب اول رو میفرستم.
    السلام علیک یا بقیه الله

یا رب برسان آن روز را که بادها وزان باشد و هوا آکنده از بوی باران.

2. صلوات ها 11

3.  

علاقه
    آخرالزمان وظهورمهدی موعود(ع)
    نوشته
    352
    حضور
    1 روز 1 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    95
    صلوات
    1096

صلوات

اللهمَّ صلِّ عَلی مُحَمَّد وآل مُحَمَّدوعَجّل فَرَجَهُ شَریف

اینم 14تاصلوات ازطرف من
    خوشحال میشیم که مطلبتونو زودتربشنویم

5. صلوات ها 9

علاقه
    تلاوت قرآن - آواز خواندن - انیمیشن
    نوشته
    41
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    20
    صلوات
    431

امام صادق (علیه السلام) : {اگر امام زمانم را درک میکردم ، تمام عمرم خدمتگذار ایشان بودم}
    میتوان نتیجه گرفت که به همان حرف زیبای امام خامنه ای (معظم له) میرسیم که همیشه میگویند بصیرت پیدا کنیم ...
    مطمئنن اگر ما امام زمانمان را درک کنیم محو در وجود ایشون میشیم و تمام عمرمون دنبال این هستیم که ببینیم آقامون کجا قدم میزارن تا ماهم پا جای پای ایشون بزاریم و همیشه پیرو و سرباز واقعی ایشون باشیم ...
    ذکر یک نکته هم حائز اهمیته ؛
    خداوند منان در قرآن میفرمایند : {خدا فقط اعمال اشخاص باتقوا را میپذیرد}
    پس سعی کنیم به سمت تهذیب و خودسازی قدم برداریم و مطمئنن در این مسیر امام زمانمان را هم درک کرده و در راه خدمت به ایشان کم نمیگذاریم ان شاءالله ...

التماس دعا ▚▙▘ چکار کنیم تا بعد از ظهور به درد بخوریم؟ ▟▞▛

غریب تر از امام زمانمون میشناسیم؟
    سلامتی و ظهور آقامون صلوات. التماس دعا

7. صلوات ها 8

علاقه
    نقاشی و نویسندگی
    نوشته
    696
    حضور
    62 روز 3 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1608

به نام خداوند بخشایشگر و مهربان

سلام ، اگر قرار باشه که امام زمان ظهور کنه ، به نظر من در آن زمان دیگه مسلمان ، عرب و ایرانی و آمریکایی و مسیحی و .... معنی ای نداره و جهان و موجودات به این چیز ها تبدیل خواهد شد :
    همه ما انسان ها ، انسان خطاب می شویم ....... یا خوب و یا بد .....

به نظرم آن موقع فقط خوب و بد وجود داره و ما تا اونجایی که می توانیم کمک کنیم ، کمک کنیم و در خوب ها باشیم ...... در اصل باید این جوری باشیم که ما در آن زمان انسان باشیم با همان علم و دانش و توانایی هایی که هدفش را داشتیم .
    ویرایش توسط Kamran : ۱۳۹۰/۰۹/۱۸ در ساعت ۱۵:۴۵

9. صلوات ها 5

نوشته
    240
    حضور
    4 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    762

بسم الله الرحمن الرحیم.

سلام.

با توجه به اینکه برادرمون morteza313 زحمت 14 تا صلوات رو یک تنه کشیدن، ما هم باید به قول خودمون عمل کنیم. امیدوارم که همه ی این 14 تا صلوات مقبول درگاه احدیت واقع بشن که فقط و فقط 1 صلوات مقبول آدم رو عاقبت به خیر میکنه.

و یه عذر خواهی بخاطر این چند روز دیرکرد.

و اما بعد،

این موضوع مدتی هست که تو ذهنم هست و به یه جاهایی هم تقریبا رسیدم ولی بازهم دوست دارم تا این مسئله بهتر بررسی بشه. بنده در این تاپیک قصد دارم که مطالبی رو که دنبال اون بودم و بدست آوردم رو در معرض نقد و در نتیجه تکمیل قرار بدم و یا در یک بیان به یه علم قابل عملی برسونم.

حالا بریم سراغ اصلم مطلب.

هر کس دور مولای عزیزمون مهدی (ع) هست، یه سرباز هست. این سربازا بر حسب بعضی مشخصه هاشون نوعی رتبه بندی می شن. به عبارتی هر که صفاتی رو بیشتر و خالص تر داشته باشه به حضرت مقرب تر هست و پست بالاتر و وظیفه سنگین تر رو داره.

والبته همه ی افراد لازم نیست همه مهارتها رو داشته باشند، مثلا اگر کسی سفیر هدایت باشه باید در زمینه علمی و دینی برتری داشته باشه و کسی که می خواد یه سرباز رزمی باشه باید تو زمینه های نظامی و جسمانی.

به هرحال بعضی چیزها هستند که همه افراد باید داشته باشند و اگه نداشته باشه نمیشه؛ مثلا داشتن شجاعت. پس هدف اول و اصلی که توی این تاپیک باید دنبال بشه شناخت این اصول هست.

وبعضی چیزها هست که اصول نیست ولی عمومیت داره، یعنی همه بهتره که داشته باشند، مثل بلد بودن عربی یا بلد بودن کمک های اولیه. هدف دوم ما شناختن بعضی از این موارد هست.

و بعضی چیزها هم هست که نسبت به جایگاه تعریف میشه، مثلا یه فرمانده نظامی باید تو یه سری مطالب خاص خبره باشه و یه مبلغ دینی تو یه چیزهای دیگری. پس این هم هدف سوم ماست. (بعضی صفات احتمالی رو برای بعضی پست های ممکن رو بررسی کنیم )

پس تیتر بحث اول ما این باشه " اصول سربازی در سربازخانه مولا مهدی(ع)".
    خلاصه ای از این اصول میشه : ایمان– خلوص– شجاعت - صبر

الان چون دیروقته، شروع به نوشتن نمی کنم (نمی خوام دیر بخوابم بخاطر نماز صبح ). انشاالله اگر عمری باشه و مولامون عنایت بکنند فردا شب مطالبی رو تو بسط این موضوعات خدمت شما عرضه می کنم. شما هم هر چی به ذهنتون میاد به این چند مورد اضافه کنید.

و من الله توفیق

بامداد 22/9/90
    السلام علیک یا بقیه الله

11. صلوات ها 5

نوشته
    240
    حضور
    4 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    762

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.

قبل از شروع؛ امروز یادم افتاد که ما هدف چهارمی هم داریم تو این مبحث: چیزهایی که نه عمومیت داره و نه لزومی داره ولی بودنش امتیازه. مثلا فرض کنیم کسی زبان چینی بلده! خوب این میتونه خیلی کارهای مفیدی تو فتح چین انجام بده. پس پیدا کردن مواردی این چنینی هم هدف چهارمون هست.

و اما بعد.
    اصول سربازی در سربازخانه مولا مهدی(ع)

اشاره شد که بعضی چیزها رو همه باید داشته باشند. ولیست کردیم چند مورد رو. با امید به خدا شروع کنیم یکم توضیح دادن.

مورد اول: ایمان
    و مورد دوم: خلوص

این دو مورد خیلی به هم نزدیک هستند

منظور بنده از ایمان تو این مبحث، اون ایمان معروف نیست که هرکسی به خدا ایمان داشته باشه داره. اون ایمان رو که باید همه داشته باشند حرفی نیست، ولی تو دل اون ایمان ایمان دیگه ای نهفته، یعنی ایمان به رسالت محمد (ص) خاتم الانبیا و المرسلین، و در دل اون ایمان، ایمان دیگری هست، ایمان به ولایت علی (ع) سید الاوصیا و فرزندان معصومشون.

منظور من از ایمان اینه که شخص چقدر به مولا مهدی ایمان داره. (یعنی مغز همون ایمان بالایی)

آیا وقتی نوبت به انتخاب حضرت مهدی (ع) و دنیا می رسه، حضرت مهدی (ع) رو انتخاب میکنه؟ یا دنیا رو؟ یا زن رو؟ ماشین رو؟ خونه رو؟

شاید شنیده باشید داستان مردی رو که به امام حسین (ع) گفت برم یه سر به زن و بچه ام بزنم برمیگردم، رفت و برنگشت.

جمله زیرو از کاغذی که به دیوار خابگاه زده بودن آوردم:

مردم بندگان دنیایند، دین بصورت ظاهری و در حد عرف و سخن در زبانشان مطرح می شود، تازمانی که معاش و زندگی مادیشان رونق دارد در اطراف دین گرد می آیند، اما زمانی که با بلا و گرفتاری آزمایش شوند، دینداران در اقلیت هستند.

ماه های اول پس از ظهور سخت ترین لحظات قیام خواهد بود. چون با عده ی قلیل کار خیلی بزرگی می خواهد شروع بشه. منتظر واقعی تو اون زمان معلوم میشه کیه.

و اما چند جمله هم در مورد خلوص: منظور از من خلوص اینه که شخص چرا، با چه نیتی می خواد تو لشکر حضرت بقیه الله باشه؟ تکلیف خودش رو باید با خودش مشخص کنه. برای پوله؟ شهرت؟ بهشت؟ یا خدا؟

خلوص هر شخص هم تو لحظات سختش معلوم میشه. کار پس از ظهور اونقدر سخت میشه، که کسی که بدنبال پوله، و شهرته، و کسی که بدنبال بهشته میگه من اشتباه اومدم. بله. کسی که دنبال بهشت هست بدونه که اگه یه رکعت نماز مقبول داشته باشه میره بهشت. یه صلوات مقبول!! با خودش میگه نمی صرفه اونقدر سختی رو بکشی برای بهشت!!! اونم شونه خالی میکنه.

و اینجاست که عده ی قلیلی می مومنن و مولای تنهای ما. و سخت ترین مسولیت ها و سنگین ترین بارها روی دوش مولای عزیزمون هست، اون ذخیره الهی که تمام انبیا در طول تاریخ اومدند و مژده اومدنش رو دادند.

فعلا برا امشب همین آشنایی اجمالی کافیه. بنده انشاالله دو شب نیستم و انشاالله مهمون امام رضا (ع) و خواهرشون حضرت معصومه (س) تو قم هستم.
    اگه قسمت باشه این دو مفهوم کلیدی (که خیلی باید روش کار بشه) شبهای بعد مورد بررسی قرار میگره.

و من الله توفیق
    بامداد 90/9/23
    السلام علیک یا بقیه الله

13. صلوات ها 2

نوشته
    240
    حضور
    4 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    762

بسم الله الرحمن الرحیم.
    سلام.

تو یکی از کتابها (فکر کنم بسوی کامیابی 3 آنتونی رابینز) که سالها پیش تو دوران دبیرستان می خوندم، یه سوالی مطرح شده بود که من اون موقع نمی تونستم تحلیل کنم و جواب بدم و برای من بقول بچه کامپیوتری ها یه مسئله np شده بود.
    سوال تقریبا این بود که:
    آیا حاضری، یه نفر آدم بی گناه رو بکشی، و در عوضش بعد از اون دیگه هیچ ظلمی و ستمی به هیچ کس تو سراسر دنیا تا ابد اتفاق نیافته؟؟؟
    شما چه جوابی می دین به این سوال؟

و اما بحث خودمون:

فرض کنید دستور مستقیمی از امام زمان (عج) به دست شما رسیده که تاکید شده به هر شرایطی که شده انجامش بدید. دشمن برای اینکه شما رو از سپاه امام جدا کنه ، یکی از عزیزاتون، (مثلا همسر) رو گرفته، و تهدید کرده که اگه شما امام رو رها نکنید، اون شخص رو می کشه.
    اون وقت شما چکار می کنید؟ بعد از چند روز که مثلا انگشت بریده اش رو براتون فرستادند و تهدیدشون رو تکرار کردند چی؟
    (البته در حد یه سوال روش فکر کنید. انشاالله چنین اتفاقی برای هیچ کس نیافته!!!)

والسلام.
    السلام علیک یا بقیه الله

15. صلوات

علاقه
    آخرالزمان وظهورمهدی موعود(ع)
    نوشته
    352
    حضور
    1 روز 1 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    34
    آپلود
    0
    گالری
    95
    صلوات
    1096

نظرمن

ببخشیدشمااین سؤال رابه زمان ظهورمولایمان اختصاص دادیدواین به نظرمن اشتباه است چون که امام ماباتمام شکوه وعظمت وقوای الهی وبالشگرهای آسمانی خواهدآمدوبرای گرویدگان به اونه ترسی هست ونه اندوهگین می شوندپس اگرمایارامام زمان باشیم خداوندازماوخانواده های ما،درآن زمان محافظت خواهدکردطوری که طبق روایات کم کشته ای ازلشگرسربازان امام خواهدبودوهیچ مجروح یاجانبازی برای حکومت حضرت مهدی علیه السلام نخواهدبودوجنگ اصلی مافقط باسفیانی واسرائیل خواهدبودچون روم
    (شایدمنظورروایات ازروم آخرالزمان همان آمریکا باشد)
    همانطورکه خودمی دانیدتسلیم امام خواهدشدوبه واسطه ی حضرت عیسی علیه السلام امان نامه ای ازامام خواهندگرفت وتابرعهدشان ثابت قدم بمانندجزیه ای به حکومت الهی صاحب الزمان بایدپرداخت کنندکه بعدازدویاهفت سال دیگرکه عهدشان راشکستندآنهاهم هلاک خواهندشدوبازهم لشگرهایی که به فتح کشورهای مختلف حرکت می کنندخیلی راحت دروازه های شهرهابرروی آنهاگشوده خواهدشدوتمام مردم سرزمین هاوزمامداران حکومت هاسرتواضع وخشوع درمقابل سربازان خدافروخواهندآوردشایدچون چاره ی دیگری ندارندپس ترسی درآن زمان نخواهدبودچون امام خودش ماراراهنمایی می کندولی اگردرنظربگیریم حرف شمادرست باشد

وهمینطوراگراین سؤالتان کلی بودمن نظرخودم این است اگرتهدیدآنهادرموردخانواده ی من خیلی جدی بودولی برای من امکان آزادکردن آنهابود واگراین کاربرای اطلاعات نظامی وجان سربازان وحق الهی هیچ تأثیری نداشت پس به راحتی به دشمن حمله می کردم وازتمام تاکتیک هاوکمک های نظامی استفاده می کردم تاخانواده ی خودرانجات دهم اگرچه دراین راه جان خودراهم ازدست بدهم ولی درعوض آنهارانجات می دادم ولی اگربه قول شماباعث جدایی ماازامام شودآن وقت هم به نظرمن می توان بادروغی مصلحتی به آنهاادعای جدایی ازامام کردوباسیاست هاونقشه هایی که ازبزرگان ودانشمندانمان بپرسیم واین حرف راباامام مان درمیان بگذاریم واگراوراهم ندیدیم درعین حال عشق اورادردلمان حفظ کنیم چون دراین مواقع خدابیشتربه دل انسان هامی نگردنه به سخنشان واگردشمنان دستورات دیگری هم دادندباسیاست های بزرگی انجام دهیم ولی اگرحق مردم وحق الهی درآن لطمه ای نبیند پس آن وقت که گروگان هارانجات دادیم باخانواده ی مان مسروربه آغوش امام برمی گردیم
    ولی اگردراین کارهازیانی برای مردم وسربازان خداوامام وحق الهی باشدخانواده ی خودرابهتراست دردنیایی دیگربه امید وصال به کل حقیقت هستی ملاقات کنیم وهرعشقی رافراموش کنیم اگرچه خیلی سخت باشدوخانواده رافدای خداوامام وسربازان خداوحتی اطلاعات نظامی کنیم
    مگرشمابه امامتان نمی گوییدکه پدرومادرم فدایت
    البته هرکس نظری دارد
    باتشکر
    التماس دعا
    ویرایش توسط morteza313 : ۱۳۹۰/۰۹/۲۶ در ساعت ۱۱:۱۸

17. صلوات

علاقه
    مسائل تربیتی و مشاوره ایی
    نوشته
    334
    حضور
    9 ساعت 33 دقیقه
    دریافت
    28
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2539

با سلام

به نظر بنده سوال رو اگه بخوای جزئی بررسی کنی جواب دادنش خیلی سخت میشه و ممکنه به تعداد افراد تفاوتهایی هم در اون پیدا بشه چرا که قطعا اگه ما بخوایم برای حضرت سربازی کنیم و به دردشون بخوریم مطمئنا باید هر فرد استعدادها و موقعیتی که در اون قرار داره رو لحاظ بکنه و از اون ها حداکثر استفاده رو داشته باشه و بیشتر به این فکر کنه که حضرت با توجه به موقعیت و استعداد بنده از من چه کاری رو میخواد و چه انتظار داره؛ که با این فرض ممکنه وظیفه افراد در فراگیری علوم و مجهز کردن خودشون متفاوت باشه ولی من الان حرفم یه چیز دیگه هستش

بنده نظرم اینه که ما روی جزئییات خیلی نمیتونیم بحث کنیم بلکه توی این تاپیک بیشتر روی اون محورهای کلیدی باید حرف زده بشه که البته دوستان تا حدودی اشاراتی به این مسائل داشتند

از جمله اون چیزهایی که ما نیاز داریم در این فضا کسب کنیم در سه حوزه خلاصه میشه که جمع اون میشه آدم شدن و اگه گفته میشه حضرت یار نداره ، شاید بهتر بشه اگه بگیم حضرت آدم نداره

باورها و خلقیات و رفتارها رو باید به سمت تعالی حرکت داد و هر باوری که مانع بشه رو باید پاک کرد و هر خُلق و رفتاری که صد راه تعالی ما بشه رو باید از جلوی راه برداشت
    ویرایش توسط راهی : ۱۳۹۰/۰۹/۲۶ در ساعت ۱۲:۰۵
    ما را به جز خیالت فکری دگر نباشد
    در هیچ سر خیالی زین خوب تر نباشد...

19. صلوات ها 2

نوشته
    240
    حضور
    4 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    762

سلام.
    و تشکر از نظراتون.
    هدف از طرح این سوال این نیست که شما یا هر کس دیگه حتما تو این موقعیت قرار میگیرید. واقعیتش من اصلا دلم نمی خواهد اینجور اتفاقی برای کسی بیافته. من فقط خواستم بایه مثال شرایط سخت رو شهودی تر کنم. البته سوال هم سوال آسونی نیست، اگر کسی بتونه واقعا در اون شرایط بگه بابی انت و امی و مالی و اسرتی یا صاحب الزمان آدم خیلی خود ساخته ای هست. هدف فقط جواب دادن به این سوال نیست؟ فقط این یه تسته. یه امتحان.

به قول یه حاج آقایی، خدا، خدای کهنه کاریه. خوب کارش رو بلده. میتونه هرکسی رو به روشی امتحان کنه.
    خدا در قران فرموده: أَمْ حَسِبَ الَّذينَ في قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ أَنْ لَنْ يُخْرِجَ اللّهُ أَضْغانَهُمْ.
    خلاصه هر کسی باید در یه موقعیت منحصر به خودش قرار بگیره تا به اختیار خودش، ناپاکیه خودش رو یا پاکی خودش رو اثبات کنه. خیلی از آدم ها (خدای نکرده حتی خود من) خودشون هم نمی دونن که خورده شیشه دارند.
    ما به احتمال زیاد قبل از ظهور امتحان خواهیم شد. و امتحانمون هم الزاما همین که ذکر شد یا مشابه این نیست.

در زمان ظهور، بله، آخرش شکوه و عظمت حق پدیدار میشه. ولی مهم اینه که آیا من، تو این جریان جز اولیای خدا خواهم بود یا جز اعدا؟ ما خودمون رو می خواهیم به یه جایی برسونیم.
    در ضمن این رو هم در نظر داشته باشیم که معصومین همه چیز درباره دوران بعد از ظهور رو به ما نگفتند.

هدف از طرح این سوال، جواب دادن به این سوال نیست. اون روش حل مسئله، اون اسبابی که باعث میشه ما به جوابی برسیم اون مهمه. چون اون اسباب تو امتحان های دیگه بدردمون میخوره.

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza313 نمایش پست ها
    ولی اگردرنظربگیریم حرف شمادرست باشد

وهمینطوراگراین سؤالتان کلی بودمن نظرخودم این است اگرتهدیدآنهادرموردخانواده ی من خیلی جدی بودولی برای من امکان آزادکردن آنهابود واگراین کاربرای اطلاعات نظامی وجان سربازان وحق الهی هیچ تأثیری نداشت پس به راحتی به دشمن حمله می کردم وازتمام تاکتیک هاوکمک های نظامی استفاده می کردم تاخانواده ی خودرانجات دهم اگرچه دراین راه جان خودراهم ازدست بدهم ولی درعوض آنهارانجات می دادم ولی اگربه قول شماباعث جدایی ماازامام شودآن وقت هم به نظرمن می توان بادروغی مصلحتی به آنهاادعای جدایی ازامام کردوباسیاست هاونقشه هایی که ازبزرگان ودانشمندانمان بپرسیم واین حرف راباامام مان درمیان بگذاریم واگراوراهم ندیدیم درعین حال عشق اورادردلمان حفظ کنیم چون دراین مواقع خدابیشتربه دل انسان هامی نگردنه به سخنشان واگردشمنان دستورات دیگری هم دادندباسیاست های بزرگی انجام دهیم ولی اگرحق مردم وحق الهی درآن لطمه ای نبیند پس آن وقت که گروگان هارانجات دادیم باخانواده ی مان مسروربه آغوش امام برمی گردیم
    ولی اگردراین کارهازیانی برای مردم وسربازان خداوامام وحق الهی باشدخانواده ی خودرابهتراست دردنیایی دیگربه امید وصال به کل حقیقت هستی ملاقات کنیم وهرعشقی رافراموش کنیم اگرچه خیلی سخت باشدوخانواده رافدای خداوامام وسربازان خداوحتی اطلاعات نظامی کنیم
    مگرشمابه امامتان نمی گوییدکه پدرومادرم فدایت
    البته هرکس نظری دارد
    باتشکر
    التماس دعا
    تو سوال عمدا تاکید شده که امام(ع) دستور دادند که حتما این کار بشه و حتما شما انجام بدید. یعنی خواستم جلوی اون فرض اول شما رو ببندم.
    پس جواب دوم شما مورد نظر ماست.
    ما میگیم که امام میدونسته چه اتفاقایی می افته و اون تاکید رو کرده.
    اصلا شاید "به نظر من" این مسئله تو جنگ تاثیر نداره. اون کساییه هم که تو جنگ احد فرمان رسول الله (ص) رو نشنیده گرفتند با اینکه تاکید پیامبر این بود که به هیچ وجه این موقعیت رو ترک نکنید، به نظر خودشون، این کار تاثیری تو جنگ نداشت.

و اما (به نظر من - شما هم نظرات خودتون رو بگین و نظر من رو هم نقد کنید) جواب سوال اول که به نوعی همون جواب سوال دوم هست، اینه که ما مامور به انجام مسئولیت هستیم. اگر من آدم بی گناه رو بکنم، خدا از یقه من میگیره که چرا اون بابا رو کشتی!؟ ولی اگه نکشم، هیچ ملامتی به من نمیشه، چون ماموریت من تو این دنیا این نیست که جهان رو پر از عدل و داد کنم حتی به قیمت کشتن بی گناهان!! با این کار من خودم جهنم میرم!! و گردن خودم رو پلی می کنم برای بهشت رفتن دیگران.

و اما سوال دوم. اینجا هم باید به وظیفه عمل کنیم. اگر دستور امام اینه، تموم شد و رفت، اگر هر روز هم یه تکه از بدن اون عزیزم رو بفرستند، نباید حتی فکر خیانت به امام رو هم بکنم. در ضمن خیلی هم به حالش غبطه می خورم که تو راه امام زمان کشته شد!! حتی پیغام می دم که بهش بگن که سلام من رو هم به خدا برسون!!!

یا اگه خیلی دیگه احساسات بمن غلبه کرد، به طریقی مسئله رو با امام زمان (ع) در جریان میزارم که مسئولیت رو از رو دوشم بردارن، یا یه راه ای پیشنهاد بدن، یا دعا کنند.

ولی، اون چیزی که انتظار داریم انجام بدیم، اینه که دستور امام زمان رو بر همه چیز مقدم کنیم.

حالا سوال رو یکم سخت تر کنیم، حالا فرض کنیم که دستور از شخص حضرت نباشه. و از مافوق خودمون باشه. وحتی فرض کنیم که به نظر خودمون هم دستور فرمانده اشتباه هم است!! ولی فرمانده از نظرش برنگرده. و ما در جنگ مامور به اطاعت از فرمانده هستیم. اینجا تکلیف چیه؟
    ویرایش توسط کهیعص : ۱۳۹۰/۰۹/۲۶ در ساعت ۱۴:۲۶
    السلام علیک یا بقیه الله

21. صلوات

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری