صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دانشجوهای درس نخوان همه انرژی ام را گرفته اند

علاقه
    حقیقت/ راستی/
    نوشته
    149
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1149

دانشجوهای درس نخوان همه انرژی ام را گرفته اند

سلام
    این چند روز تعطیلات وقتم را گذاشتم برا تصحیح برگه های میانترم داشجو هام
    اما نمی دونید چه حالی دارم وقتی این همه کم لطفی شان را می بینم
    برا همسرم از جوابهایی که نوشته بودند می خوندم نمیدونید چقدر خندید (اگه فرصتی شد برا شما هم مینویسم)
    از شمادانشجویانی که این مطلب را می خوانند خواهش میکنم که درستون را جدی بگیرید شما کار دیگه و وظیفه دیگه ای جز درس خواندن ندارید
    با این همه امکاناتی که داری چرا ذرس نمی خونید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این همه کتاب ترجمه شده با حل المسایل هست زمان ما اصلا کتاب ترجمه شده تخصصی نبود کتابخانه یه کتاب به زبان انگلیسی داشت که امانت میگرفتیم و دست به دست بین بچه می چرخید کتابی تو بازار نبود یا اینکه خیلی قیمتش بالا بود
    چی کار میکنید که به درس نمیرسید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    چرا سر کلاس توجه نمیکنید؟؟؟؟؟؟؟
    ازتون میخوام اگه هدف دیگری غیر از درس دارید اصلا نیایید دانشگاه این همه هزینه وقت را جای دیگه صرف کنید تا نتیجه بهتری بگیرید
    از بقیه اساتید هم میخوام که بیان و منو تو این بحث تنها نگذارند
    برای سلامتی اقا و تعجیل درظهورش و هدیه به روح پدر مرحومم یک صلوات

اللهم صل علی محمد و ال محمد و عجل فرجهم

2. صلوات ها 26

3.  

علاقه
    نجوم، ریاضی، عکاسی
    نوشته
    409
    حضور
    2 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1381

علامه جعفری:

"در آغاز تحصیل، علم برای ما جلوه ای حیاتی داشت. متأسفانه الان این حالات را در افراد بسیار کم می بینیم. اگر معلم به ما مطلبی مي گفت ، احساس مي كرديم اگر آن را ياد نگيريم ، دنيا به هم خواهد خورد. ما با اين روحيه درس مي خوانديم. من الان اشعاري را كه از منوچهري دامغاني در كلاس پنجم ابتدايي مي خوانديم ، در حافظه دارم ."

"با شهریه ای که آیت الله سید ابوالحسن اصفهانی در نجف می داد، گاهی اوقات مخير بودم بين اين كه غذا تهيه كنم يا كتاب بخرم ، كتاب مي خريدم ."

----------------------

متاسفانه امروز دیگه برای کسانی که وارد ساختمان دانشگاه ها می شوند و کارت دانشجویی میگرند و دانشجو نامیده می شوند. ندانستن، قبح خود را از دست داده. تمام مشکلات از اینجا شروع شده. کسی گمان نمیکند که نداستن عیب است.

یک سینه سخن دارم..........

امیر المومنین، علی (ع):

"لا يُری الجاهلُ إلا مُفرطاً أو مُفَرّطاً"

نادان جز به افراط و تفريط ديده نشود

5. صلوات ها 20

علاقه
    سیاست .مذهب .شغلم .هنر
    نوشته
    1,737
    حضور
    19 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11108

گذشت اون دوره زمونه که دانشجوها میرفتن کتابخونه و برای یه کتاب نا یاب با هم دعوا میفتادن .

یادم میاد برای تحقیق واحد ژنتیکمون کلی کتابخونه های شهر و دانشگاههای شهر و گشتم تا تونستم یه مطلب خوب پیدا کنم برای تحقیقم .
    ولی الان چی میری سه تومن پول میدی، برات از نت مطلب میگیرن و یه پرینتو یه طلق خوشکل و تمام ...
    اصلا طرف نمیدونه مطلبش در مورد چی هست .

البته نا گفته نمونه که خودم هم از این کار ها برای بچه های کلاس میکردم
    بگذار آدمها تا میتوانند سنگ باشند. من و تو از تبار چشمه ایم

7. صلوات ها 20

علاقه
    حضرت زهرا(س)،شهادت،شهدا،اهل بیت،هیئت
    نوشته
    1,018
    حضور
    4 روز 22 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    9134

نقل قول نوشته اصلی توسط صادقانه نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    لطفا یه طرفه به قاضی نروید من خودم در زمان دانشجویی هم درس میخوندم و هم مجبور بودم کار کنم تا خرج تحصیلم رو در بیاورم و این وظیفه رو بر دوش پدرم نیاندازم
    واقعا خیلی این دوران بهم سخت گذشت
    ولی بودن کسانی که به قول خودمون بچه مایه بودن و هدفشون از درس خوندن فقط کلاس گذاشتنش بود و غیره ...
    من استادانی میشناختم تا پایان ترم حتی اسم دانشجوی کلاسش رو بلد نبود یا قیافه طرف رو بخاطر نداشت
    باید از استادان هم گله مند بود که بعضی هاشون اصلا به درخواستهای و تلاشهای و مشکلات دانشجویان اهمیت نمیدادند
    امام زمان (عج) فرمودند: برای فرج زیاد دعا کنید ، چرا که این زیاد دعا کردن خود فرج و گشایش کار شماست
    حی علی المهدی (عج)
    خدایا به مادرانمان و خواهرانمان بصیرت ، عفت و حجاب فاطمی عنایت کن
    اشهد ان فاطمة الزهرا عصمة الله کبری و حجة الله الحجج

9. صلوات ها 21

علاقه
    نجوم، ریاضی، عکاسی
    نوشته
    409
    حضور
    2 ساعت 44 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1381

البته استاد هم باید شرایط زیادی داشته باشه....
    متاسفانه مطالبی که اینطرف و اونطرف به گوش میرسه و چیزهایی که ما دیدیم چندان دل نشین نیست.
    اگر بحث ادامه پیدا کرد؛ جا داره نظر علامه جعفری و استاد مطهری رو هم در مورد شرایط استاد مطرح کنیم.

اما، دانشجو موظف به کسب علم هست. استاد هر جوری هم که باشه؛ دانشجو باید تلاش کنه تا به هر سختی که شده علم رو از سینه استاد استخراج کنه.
    من فکر میکنم مهمترین فاکتور تاثیرگذار بر روی استاد؛ دانشجو هست.

امیر المومنین، علی (ع):

"لا يُری الجاهلُ إلا مُفرطاً أو مُفَرّطاً"

نادان جز به افراط و تفريط ديده نشود

11. صلوات ها 16

نوشته
    258
    حضور
    11 ساعت نامشخص
    دریافت
    16
    آپلود
    2
    گالری
    0
    صلوات
    2059

من خودم با اینکه خیلی پیگیر درس و بحث و مطالعه بودم اما باور کنید تمام انرژی ام تو دوره ارشد از بین رفت و الان هرکی میگه چرا ادامه نمیدی، میگم دیگه نمیخواهم وقتم رو تو دانشگاه تلف کنم.
    وقتی دانشجوها بی دلیل سرکلاس میشینن و چیزی از درس سرشون نمیشه و به اساتیدی با سطح علمی پایین که تنها جزوه میدن و راحت امتحان میگیرن راضی اند، و اساتید هم که ...!
    چه امیدی برای درس و دانشگاه میمونه؟!
    باورکنید من از دوره ارشدم فقط سر پایان نامه بود که حس میکردم دارم چیز یاد میگیرم!!
    و این خیلی عذاب آوره!!!
    " السلام علیک یا ساقی،
    من علیک السلام میخواهم!!! "

13. صلوات ها 18

نوشته
    5,227
    حضور
    68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
    دریافت
    253
    آپلود
    48
    گالری
    41
    صلوات
    22069

سلام علیکم جمیعا

جناب صادقانه دلیل این رفتار دانشجوها و حتی نوجوانان راهنمائی و جوانان دبیرستانی این است که مطالبی که به آنها توصیه شده یاد بگیرند و بفهمند برایش کاربری ای تصور نمیکنند.

یعنی به این نتیجه رسیده اند که صرفا این کتاب را باید بخوانیم تا بتوانیم این ترم را بگذرانیم.
    و درس خواندن آنها هم محدود به همین دلیل میشود.

خب یک عده هم هستند که نهایت بی رغبتی را به مطالب نشان میدهند و یک سری مطالب بی خاصیتی می بینند که بنا بر جبر استاد و دانشگاه آنها را باید با زهر بی میلی قورت بدهند.

خب ( اگر این اوصاف نزدیک به حقیقت باشد ) با این اوضاع راه حلی که به ذهنتان میرسد چیست ؟

یاحق
    علی علیه السلام :
    خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

15. صلوات ها 16

نوشته
    17
    حضور
    57 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    4
    صلوات
    128

نقل قول نوشته اصلی توسط صادقانه نمایش پست ها
    سلام
    این چند روز تعطیلات وقتم را گذاشتم برا تصحیح برگه های میانترم داشجو هام
    اما نمی دونید چه حالی دارم وقتی این همه کم لطفی شان را می بینم
    برا همسرم از جوابهایی که نوشته بودند می خوندم نمیدونید چقدر خندید (اگه فرصتی شد برا شما هم مینویسم)
    از شمادانشجویانی که این مطلب را می خوانند خواهش میکنم که درستون را جدی بگیرید شما کار دیگه و وظیفه دیگه ای جز درس خواندن ندارید
    با این همه امکاناتی که داری چرا ذرس نمی خونید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟این همه کتاب ترجمه شده با حل المسایل هست زمان ما اصلا کتاب ترجمه شده تخصصی نبود کتابخانه یه کتاب به زبان انگلیسی داشت که امانت میگرفتیم و دست به دست بین بچه می چرخید کتابی تو بازار نبود یا اینکه خیلی قیمتش بالا بود
    چرا سر کلاس توجه نمیکنید؟؟؟؟؟؟؟
    ازتون میخوام اگه هدف دیگری غیر از درس دارید اصلا نیایید دانشگاه این همه هزینه وقت را جای دیگه صرف کنید تا نتیجه بهتری بگیرید
    از بقیه اساتید هم میخوام که بیان و منو تو این بحث تنها نگذارند :gol:

سلام
    من خودم به عنوان فردی که خون دل های زیادی از اساتیدم خوردم میگم
    و واقعا چند ترم به دلیل بی عدالتی هایی که در حقم شده بود و فقط چند تاشو تونستم اثبات کنم روحیم خراب شده بود
    وقتی استادا بعضیاشون بلا نسبت شما البته به چیزهای دیگه ای غیر از درس توجه دارن یا بعضیاشون میدونن دانشجوشون تقلب کرده و خودشون رو میزنن به اون راه یا پروژه هایی که به وفور کپی میشه و استاد به جای اینکه نمره نده به اون دانشجو نمره خوب میده و اصلا نظارتی صورت نمیگیره !!!بعضی استید هم که به مواردی مثل خوش بش کردن باهاشون یا سر زبون داری و پررویی نمره میدن انگیزه برای دانشجو چی هست ؟؟؟؟ بین برخی استید و دانشجوی درس خون فاصله بسیار زیادی هست
    من خودم به دلیل همین اساتیدی که گفتم چندین ترم اصلا روحیه خوب و انگیزه خوبی نداشتم چون هر قدر زحمت می کشیدم انگار نه انگار !!و نتیجه ای که میدیدم از خودم و دیگرانی که به عینه میدیدم تقلب کردن چیزی خیلی متفاوت تر از تلاش و بار علمی بود !
    اکثر دوستان در این بحث از سختی درس خوندن صحبت کردن سختی درس خوندن زیباست ولی فشار و تحمل نابرابری ها و بی انگیزگی اصلا زیبا نیست
    ویرایش توسط lotus : ۱۳۹۰/۰۹/۱۷ در ساعت ۲۲:۵۶

17. صلوات ها 14

علاقه
    حقیقت/ راستی/
    نوشته
    149
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1149

نقل قول نوشته اصلی توسط delete نمایش پست ها
    من استادانی میشناختم تا پایان ترم حتی اسم دانشجوی کلاسش رو بلد نبود یا قیافه طرف رو بخاطر نداشت باید از استادان هم گله مند بود که بعضی هاشون اصلا به درخواستهای و تلاشهای و مشکلات دانشجویان اهمیت نمیدادند
    نشناختن قیافه و اسم دانشجو بهانه برا درس تخواندن هست مطمئن باشید استاد اگه اسم تک تک دانشجوهاش را ندونه قیافه همشون را میشناسه اینم بدونید درسهای تخصصی استاد همه دانشجوهاش را تک به تک میشناسه
    دانشجوها مشکلشون فقط امتحان دادن و نمره گرفتن هست نه چیز دیگه توقع دارن این مشکل را هم استاد رفع کنه
    نقل قول نوشته اصلی توسط delete نمایش پست ها
    من خودم در زمان دانشجویی هم درس میخوندم و هم مجبور بودم کار کنم تا خرج تحصیلم رو در بیاورم و این وظیفه رو بر دوش پدرم نیاندازم
    تلاش شما و افراد مشابه شما قابل تقدیر است
    کار میکردید که با پولش امکان ادامه تحصیل داشته باشید حالا اگه یکی بیاد این پول را به حساب دانشگاه بریزه و بعد هم درسش را نخواند و بخواد مرتب در جا بزنه یا توقع بیجا از استادش داشته باشه که چون کار میکنه و فرصت درس خوندن نداره استاد باید اونو بکشه بالا تکلیف چیه؟
    مگه کار نمی کنند که امکان ادامه تحصیل داشته باشند پس چرا درس نمیخوند؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!

19. صلوات ها 10

علاقه
    حقیقت/ راستی/
    نوشته
    149
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1149

نقل قول نوشته اصلی توسط منجم باشی نمایش پست ها
    اگر بحث ادامه پیدا کرد؛ جا داره نظر علامه جعفری و استاد مطهری رو هم در مورد شرایط استاد مطرح کنیم.
    بله بنویسید ذوست دارم نظر این اساتید را بدانم

21. صلوات ها 8

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری