خواستگار دارای لکنت زبان

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خواستگار دارای لکنت زبان

هو

با سلام خدمت تمام بزرگواران، من تازه عضو این سایت خوب شدم، و سوالی داشتم؛

خواهر من یه خواستگار داره 27 سالشه لیسانس داره سربازیشو تموم کرده، حالا هم داره واسه کنکور ارشد اماده می شه ، پسر با اعتماد به نفسیه ،وضع مالیشونم تقریبا خوبه، خواهر منم 24 سالشه و لیسانس داره،حالا فقط یه مسئله ای که ما رو به شک انداخته تو تصمیم گیریمون اینه که این پسر لکنت زبان خفیفی داره ، که باعث شده با وجود اینکه همه چیزش خوبه تو این یه مسئله مردد بشیم ، بزرگواران به نظر شما این میتونه مسئله مهم و تاثیر گذاری باشه؟ لطفا راهنماییم کنید؟ با سپاس:Gol::Gol:

سلام خوش آمدید!:khoshAamad:
به نظرم به یک گفتار درمان و یک مشاور مراجعه کنند؛ وقتی مشکل دیگه ای نیست سعی کنن این مساله رو هم حل کنند ولی هیچ وقت حل نشده رد یا قبول نکنند که بعدا پشیمون میشن!

سلام.
اگه پسر خوبیه بدین بره.
لکنت زبان خدادادی هست.
به این فکر کنید که اگه خدای نکرده خواهر شما لکنت زبان داشت و پسری می اومد و می گفت که همه چیزش خوبه فقط لکنت زبان داره و می رفت به چه حالی می افتادید؟
پسر بیچاره تقصیری نداره که لکنت زبان داره.
مهم غیرت و جربزه ی پسر هست. اگه از نظر صفات مردانگی مناسب هست توکل کنید به خدا که انشاالله مبارک است. :Cheshmak:

با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز و گرامی :Gol:

اگر تنها مشکلی که به نظرتان می رسد همین لکنت زبان جزئی است، به نظرم مخالفت با این ازدواج کار جالبی نباشد.

با تشکر فراوان
یا حق

با سلام و عرض ادب
با تمام محسناتی که برشمردید و هیچ عیب دیگری برای ایشان نیافتید عجیب است که این چنین مردد شدید !!

اگر چنین مشکلی هم در خانواده شما باشد
مشاوره ژنتیک برای رفع نگرانی شما کمک کننده است

پیروز و کامیاب باشید

سلام
عرض ادب و احترام
دوست گرامی به سایت اسک دین خوش امدید
از همه دوستان بابت راهنمایی تشکر ویژه می کنیم
اما به نظر کارشناسان سایت هم توجه بفرمایید سوال شما برای ایشان فرستاده شد به زودی جوابگو هستند
با تشکر

با سلام به شما
ممنونم و سپاس از اعتمادتون و تشكر از دوستان كه نظرشون را فرمودند.
مقدار لكنت را هم حتما درنظر بگيرد شايد آن قدر زياد نباشد ولي ايشان حساس باشند. براي سنجش اين امر با اطرافيان و نزديكان مشورت كنند

ببينيد لكنت زبان يه چيزي است كه ظاهره و مخفي هم نكرده و نمي توانسته بكنه. يعني اين آقا صادقانه آمده جلو. ظاهرا با مشكل خودش كنار آمده و به شكل جبراني موفقيت هايي داشته و لكنت نتوانسته بر احساس ارزشمندي و عزت نفس و اعتماد به نفسش ضربه بزند و اين يك امتياز است كه در برابر مشكل زانو نزده است.
اگر مشكل خفيف است مي توان با برنامه زير نظر گفتار درمانگر خوب رفت و با تمرين آن را برطرف كرد يا به بسيار كمتر كرد.
اما خواهر شما
من توصيه نمي كنم كه خواهرتان حتما ايشان را بپذيرند. يعني قائل به تفصيل هستم در شرايطي مي تونند بپذيرند
اگر خواهرتون از نظر هيجاني ثبات زيادي ندارد، تلقين پذيري زيادي دارند و خيلي دهن بين هستند و حرف ديگران بر او اثر زيادي دارد و نسبت به لكنت حساس هستند احتمالا پذيرش اين آقا با احساسات، مي تونه فردا با بهانه گيري هاي ناهشيار زندگي را تلخ كنه.
ولي اگر خواهرتان مديريت هيجاني و هوش هيجاني نسبتا بالايي داشته باشند بايد واقع بين باشند. يعني در نظر بگيرند با توجه به شرايط و محيط زندگي و نوع خواستگاراني كه مي آيند آيا احتمال دارد فرد بهتري بيايد. و اگر بهتر باشد آيا در اصول كلي مثل باورها و ارزش ها و نگرش به مسائل زندگي با هم اشتراك و يا تناسب نسبي دارند.
اگر خواستگاران معيارهاي مطلوب را ندارند و ايشان سر است خوب مي توانند ايشان را قبول كنند و بعد كه كمي با هم بودند به شكل غير مستقيم راهنمايي شان كنند تا از گفتاردرماني كمك بگيرند. نوع گفتن فرق مي كنه ممكن است بد تذكر دادن خودش لكنتش را زياد تر كند.
و در آخر اين كه خواهرتان هميشه فهرستي از صفات مثبت او داشته باشد و برآنها تمركز كند تا به شكل ناهشيار كليت او را قبول كند .
هرگز در جمع فاميلي اجازه ندهند درباره او صحبت (غيبت كنند) و در برابر او از امتيازاتش بگويد تا اثر تلقين هاي بد خنثا شود.

در آخر من و همه همراهان دعا مي كنيم كه زندگي خوبي داشته باشند و جوانان دختر و پسر مجرد مان شرايط ازدواج خوب به بركت امام حسين - ع- برايشان فراهم شود.

سلام علیکم؛

با نهایت تشکر از همه ی سروران عزیز و همینطور کارشناس محترم سایت ، راهنمایی هاتو ن افق خوبی رو پیش روی من و خانوادم قرار داد، حتما توصیه های کارشناس محترم رو در نظر می گیرم . از همه سرواران التماس دعا داریم.:Gol::Gol:

سلام
با توجه به اين كه آيا شما و خواهرتان اين امر ظاهري چقدر مهم است بايد تصميم بگيريد
ولي نظر من بر اين است كه با توجه به خوبي هاي ديگر او بهتر است قبول كنيد
موفق باشيد

تائب;166884 نوشت:
با سلام خدمت تمام بزرگواران، من تازه عضو این سایت خوب شدم، و سوالی داشتم؛ خواهر من یه خواستگار داره 27 سالشه لیسانس داره سربازیشو تموم کرده، حالا هم داره واسه کنکور ارشد اماده می شه ، پسر با اعتماد به نفسیه ،وضع مالیشونم تقریبا خوبه، خواهر منم 24 سالشه و لیسانس داره،حالا فقط یه مسئله ای که ما رو به شک انداخته تو تصمیم گیریمون اینه که این پسر لکنت زبان خفیفی داره ، که باعث شده با وجود اینکه همه چیزش خوبه تو این یه مسئله مردد بشیم ، بزرگواران به نظر شما این میتونه مسئله مهم و تاثیر گذاری باشه؟ لطفا راهنماییم کنید؟ با سپاس

عرض سلام به شما و همه ی دوستان محترم ؛
خوب خیلی از حرفها رو دوستان و کارشناس محترم گفتن ...
فقط اینکه همه چی بر میگرده به دید خواهرتون رو این قضیه ، شاید ایشون این لکنت زبون براشون خیلی مهم باشه و موارد دیگه رو تحت الشعاع قرار بده !؟
اما چیزیکه مهمه اینه که همه ی ما انسانها اشتباهاتی هم داریم و اگه خواهرتون این موضوه براشون خیلی مهمه ، باید بگم که از نظر من اشتباه میکنند ، معیارهای درست و کلی چندین مورد است که ؛
1- عقل
2- ایمان
3- ولایتمداری
...
بعدش هم بستگی داره به خود طرف و طرز فکرش ، اما اون 3تا همه چی رو تو خودش داره و هر عیبی رو پوشش میده ...
امیدوارم همه ی جوانان خوشبخت و عاقبت بخیر بشن ان شاءالله ...

التماس دعا :Gol:

موضوع قفل شده است