تاثیر عوامل معنوی برفیزیک انسان

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تاثیر عوامل معنوی برفیزیک انسان

باسلام وآرزوی قبولی عزاداری شما درپیشگاه آقا ابا عبدالله الحسین(ع)
بنده سئوالی داشتم که باشما مطرح می کنم شاید که با راهنمایی های شما بتوانم به جواب موردنظربرسم انشاءالله.
سئوال این است که هم گفته شده وهم رویت شده که عوامل معنوی مثل نمازدرظاهر انسان (چهره نورانی علماو...)تاثیر گذاشته است .آیا مامی توانیم آن رااستدلالی کنیم وبیان نماییم؟
البته یکی از غربیان کتابی دارد که نام کتاب تاثیر متافیزیک برفیزیک می باشد .متاسفانه نام نویسنده را فراموش کرده ام .آنجا مطالب خوبی آورده(این رامن ازقول یکی ازآقایان )که خوانده بودنقل می کنم.لطفا دراین باره برای روشن شدن بیشتر قضیه برایم چنانچه مطلبی دارید بیان فرمایید.:ok:

بسم الله الرحمن الرحیم
[=Trebuchet MS]
به سوال و پاسخی به نقل از سایت پی سی ورد عنایت بفرمائید :

سوال :

همتون حتما درجریان کشف دکتر ایموتو درمورد تغییر بلورهای آب در مقابل افکار احساسات گفتار ما قرار گرفتید
و این خبر در کشور ما خیلی فراگیر شد و خیلی ها اینو قبول کردن چون با اعتقادات قبلی ما سازگار بود ولی می خوام بدونم از نظر علمی این قانون ثابت شده یا نه؟

این صفحه را مطالعه بفرمائید
[=Trebuchet MS]

پاسخ یکی از کاربرها:

[=Trebuchet MS] من در مورد راز آب و حقیقت آن نمی توانم اظهار نظر کنم. اما آزمایشی که خودم کردم روی میوه ها بود و خیلی جالب بود. من دو شیشه مربا را که کاملا یکسان بود برداشتم. از یک میوه خیار, یک موز, یک سیب و یک نارنگی مقدارهای مساوی در هر کدام ریختم. میوه ها کاملا سالم و یکسان بودند. درب آنها را بستم و در یک محیط بدون نور داخل کابینت قرار دادم. تنها تفاوت این دو شیشه برچسب کاغذی بود که روی آنها گذاشتم و روی یکی کلمات مثبت مثل خدا, قرآن, عشق, محبت, مادر و ... نوشتم و روی دیگری کلمات منفی مثل شیطان, دزدی, خیانت, غیبت, تهمت و... هر دو شیشه در مدت ده روز که مسافرت بودم در کنار هم و در شرایط کاملا یکسان قرار داشت. بعد از ده روز نتیجه باور نکردنی گرفتم. میوه های درون شیشه اول سفید و طبیعی مانده بودند. هرچند که بوی تازگی نمی دادند. اما میوه های شیشه دوم کاملا کپک زده و سیاه شده بودند. اگه با چشم خودم نمی دیدم و با دست خودم انجام نمی دادم باور نمی کردم. کار ساده ای است امتحان کنید.

اتمام نقل /

سوالی که مد نظر شما است این است که آیا متافیزیک توانائی تغئیر در فیزیک یا بطور کل ماده را دارد ؟
تا آنجائیکه حقیر میدانم
معتبرترین تحقیق علمی ای که تا به اکنون در این راستا انجام شده این تحقیق است و بنا به دلایلی این تحقیقات برای غرب پیشرفته جذابیت ندارد. چه از لحاظ سود دهی و چه از بعد اعتقادی.

ولی در هر صورت این اتفاق افتاد و توسط دانشمندان مسلمان و حتی عوام این مساله با آیات الهی آزمایش شد و همگی یک نتیجه را در بر داشت.

همانطوریکه عقاید - اقوال و احساسات بر روی آب تاثیری اینچنینی میگذارد بدون شک ما در مورد افراد باید منتظر چنین اتفاقی در چهره اشان باشیم.

البته _______ در مورد افراد بغیر از چهره
رفتارها و گفتارهای هر فردی بر دیگران تاثیر گذاشته و آنها در حقیقت به طور ناخودآگاه چهره او را با سیرت او بصورتی ممزوج
ولی با محوریت سیرت میبینند.

بارها شده چهره ای زیبا بوده ولی بواسطه رفتارهای ناپسند جذابیت خود را از دست داده و حتی این چهره مانع تنفر دیگران نتوانسته باشد همچنین برعکس

در این تحقیق تاثیر متافیزیک بر ماده با محک احساسات و اقوال پلید و نیکو بشکلی که ملاحظه میفرمائید اثبات شده و در نهایت چهره یک تز را به خود گرفته

ولی صد البته این مساله برای ایدالیستها و اهل دین یک اصل علمی و دینی بوده و هست و خواهد بود.

ومن الله التوفیق
یاحق

سحرناز;166715 نوشت:
باسلام وآرزوی قبولی عزاداری شما درپیشگاه آقا ابا عبدالله الحسین(ع)
بنده سئوالی داشتم که باشما مطرح می کنم شاید که با راهنمایی های شما بتوانم به جواب موردنظربرسم انشاءالله.
سئوال این است که هم گفته شده وهم رویت شده که عوامل معنوی مثل نمازدرظاهر انسان (چهره نورانی علماو...)تاثیر گذاشته است .آیا مامی توانیم آن رااستدلالی کنیم وبیان نماییم؟
البته یکی از غربیان کتابی دارد که نام کتاب تاثیر متافیزیک برفیزیک می باشد .متاسفانه نام نویسنده را فراموش کرده ام .آنجا مطالب خوبی آورده(این رامن ازقول یکی ازآقایان )که خوانده بودنقل می کنم.لطفا دراین باره برای روشن شدن بیشتر قضیه برایم چنانچه مطلبی دارید بیان فرمایید.:ok:

باسمه تعالی، سلام بر شما و تشکر از سوالتان:Gol:

چند نکته در خصوص این مسأله قابل ذکر است:

اول: ظاهرا مقصود شما از عوامل معنوی همان رابطه بنده با خالق (در سایه انجام اعمال عبادی و ادعیه و به طور کلی هر فعل و حالی است که انسان را به نوعی متوجه حضرت حق بکند)، باشد.

دوم: انسان در سایه این رابطه و به حسب مرتبه (شدت وضعف) این رابطه، مطابق خواسته فطری و طلب فطریش در صراط مستقیم، مستقر می شود.

سوم: لازمه چنین رابطه ای، گذر از تشتت ها و دلبستگی ها و کینه ها و عقده ها و کدورت های دنیایی است، که قطعا هر کدام از این عوامل به شکلی آرامش و سکون فطری انسان را، سلب می کنند.

چهارم: سکون و آرامش روحی قطعا بر چهره و فیزیک انسان موثر است و یک طراوت و شادابی معنوی را در ظاهر و فیزیک انسان ایجاد می نماید.

هشام;168772 نوشت:
من در مورد راز آب و حقیقت آن نمی توانم اظهار نظر کنم. اما آزمایشی که خودم کردم روی میوه ها بود و خیلی جالب بود. من دو شیشه مربا را که کاملا یکسان بود برداشتم. از یک میوه خیار, یک موز, یک سیب و یک نارنگی مقدارهای مساوی در هر کدام ریختم. میوه ها کاملا سالم و یکسان بودند. درب آنها را بستم و در یک محیط بدون نور داخل کابینت قرار دادم. تنها تفاوت این دو شیشه برچسب کاغذی بود که روی آنها گذاشتم و روی یکی کلمات مثبت مثل خدا, قرآن, عشق, محبت, مادر و ... نوشتم و روی دیگری کلمات منفی مثل شیطان, دزدی, خیانت, غیبت, تهمت و... هر دو شیشه در مدت ده روز

منم به شخصه این کار را حدود 2 سال پیش انجام دادم البته مورد ازمایش من برنج اماده شده بود که ماها موقع ناهار میخوریم که برنجها را به میزان مساوی در دو لیوان قرار دادم و سرش را بستم با برچسبهای متفاوت و در یک اتاق !!!!!!!!!!!!!!!!! واقعا عجب اتفاق خارق العاده ایی افتاده بود خودتون امتحان کنید ببینید چه قدر تفاوت در دو لیوان وجود داره فقط با دو برچسب متفاوت

سلام
منم چند تا چیزو متوجه شدم شایدبی ربط به این موضوع نباشه

چندتا موضوعی رو تا حالا فهمیدم که درست هست اینا هستن!

-مثلا متوجه شدم کسی که فحش زیاد میده دندون درد زیاد میگیره!

-کسی که دروغ زیاد میگه به طاسی و کچلی زود هنگام سر گرفتار میشه همینطور زیبایی چهره خودشو از دست میده (در دوره جوانی)

-کسی که به نامحرم زیاد نگاه میکنه احتمال ضعیف شدن چشمش هم هست و سیاهی صورت!

-کسی که نماز نمی خونه هم صورتش سیاه میشه ( دقت کردم)

این ها روایت هم دارن به نظرم

izraeel;214047 نوشت:
سلام
منم چند تا چیزو متوجه شدم شایدبی ربط به این موضوع نباشه

چندتا موضوعی رو تا حالا فهمیدم که درست هست اینا هستن!

-مثلا متوجه شدم کسی که فحش زیاد میده دندون درد زیاد میگیره!

-کسی که دروغ زیاد میگه به طاسی و کچلی زود هنگام سر گرفتار میشه همینطور زیبایی چهره خودشو از دست میده (در دوره جوانی)

-کسی که به نامحرم زیاد نگاه میکنه احتمال ضعیف شدن چشمش هم هست و سیاهی صورت!

-کسی که نماز نمی خونه هم صورتش سیاه میشه ( دقت کردم)

این ها روایت هم دارن به نظرم

izraeel;214047 نوشت:

پس چرا انگلیسی ها این قدر سفید هستند.

bertrand-russell;215204 نوشت:
پس چرا انگلیسی ها این قدر سفید هستند.

سلام

فکر نکنم منظورشون رنگ پوست باشه

منظور نور چهره افراد است

به چهره بعضی افراد نگاه کنید می بینید یه درخشش خاص داره که چهره برخی نداره

و ربطی هم به رنگ پوست نداره:Gol:

درآزمایش‌های ایموتو آب داخل لیوان را در معرض کلمات، تصاویر و موزیک‌های مختلف قرار می‌دهند، سپس آب را منجمد کرده و زیبایی‌شناسی کریستال‌های بدست آمده را با عکاسی میکروسکوپیک بررسی می‌کنند.
منتقدان کارهای ایموتو را به دلایل مختلفی مورد نقد قرار داده‌اند. نبود کنترل‌های آزمایشی کافی، اینکه ایموتو جزئیات نتایج خود را به اندازهٔ کافی در اختیار جوامع علمی قرار نمی‌دهد، و همچنین آزمایش‌ها بگونه‌ای انجام می‌شوند که که احتمال خطای انسانی را بالا می‌برند. خطای انسانی که می‌تواند نتایج او را تحت تاثیر قرار دهند.
در همهٔ کارهای گروه ایموتو، خلاقیت عکاسان نکته‌ای است که از کیفیت آزمایش برجسته تر است.ایموتو اعلام می‌کند که دانشمند نیست و از عکاسان خواسته شده که زیباترین عکسی که می‌توانند را بگیرند.
در سال ۲۰۰۳ محمد گائینی به طور عمومی اعلام کرد که حاضر است یک میلیون دلار به ایموتو جایزه بدهد، اگر آزمایش‌های او بتواند دوباره نتایج را در یک مطالعهٔ دابل‌بلایند بازتولید کند.

bertrand-russell;215212 نوشت:
درآزمایش‌های ایموتو آب داخل لیوان را در معرض کلمات، تصاویر و موزیک‌های مختلف قرار می‌دهند، سپس آب را منجمد کرده و زیبایی‌شناسی کریستال‌های بدست آمده را با عکاسی میکروسکوپیک بررسی می‌کنند. منتقدان کارهای ایموتو را به دلایل مختلفی مورد نقد قرار داده‌اند. نبود کنترل‌های آزمایشی کافی، اینکه ایموتو جزئیات نتایج خود را به اندازهٔ کافی در اختیار جوامع علمی قرار نمی‌دهد، و همچنین آزمایش‌ها بگونه‌ای انجام می‌شوند که که احتمال خطای انسانی را بالا می‌برند. خطای انسانی که می‌تواند نتایج او را تحت تاثیر قرار دهند. در همهٔ کارهای گروه ایموتو، خلاقیت عکاسان نکته‌ای است که از کیفیت آزمایش برجسته تر است.ایموتو اعلام می‌کند که دانشمند نیست و از عکاسان خواسته شده که زیباترین عکسی که می‌توانند را بگیرند. در سال ۲۰۰۳ محمد گائینی به طور عمومی اعلام کرد که حاضر است یک میلیون دلار به ایموتو جایزه بدهد، اگر آزمایش‌های او بتواند دوباره نتایج را در یک مطالعهٔ دابل‌بلایند بازتولید کند.

سلام

آزمایشی قابل تکرار است که ماهیت انجام ان یکسان باشد

وقنی موضوع آزمایش افکار است و تاثیر ان و افکار مدام در حال تغییر اند

چگونه تکرار شود؟

متحیر عزیز توی یک موضوع شروط انجام آزمایش علمی را بیان کردند که نقصی داشت:Gol:

و در ثانی بحث انتقال امواج یک بحث اثبات شده است!!

که یک نمونه آن در فرایند مخابرات شبکه های بی سیم اجرا گذاشته شده است

آیا نمی تواند اصل آزمایش همانند این باشد؟:Gol:

این آزمایش توسط یک محقق ایرانی هم تکرار شده

کتابشونو ندیدم اما یک کتاب دارد چه طور می گویند جزئیات را نگفته است؟:Gol:

عبد الحجج;215213 نوشت:

سلام

آزمایشی قابل تکرار است که ماهیت انجام ان یکسان باشد

وقنی موضوع آزمایش افکار است و تاثیر ان و افکار مدام در حال تغییر اند

چگونه تکرار شود؟

متحیر عزیز توی یک موضوع شروط انجام آزمایش علمی را بیان کردند که نقصی داشت:gol:

و در ثانی بحث انتقال امواج یک بحث اثبات شده است!!

که یک نمونه آن در فرایند مخابرات شبکه های بی سیم اجرا گذاشته شده است

آیا نمی تواند اصل آزمایش همانند این باشد؟:gol:

این آزمایش توسط یک محقق ایرانی هم تکرار شده

کتابشونو ندیدم اما یک کتاب دارد چه طور می گویند جزئیات را نگفته است؟:gol:

عبد الحجج;215213 نوشت:

تصاویر،کلمات،موزیک ها که متغییر نیستند.

bertrand-russell;215231 نوشت:
تصاویر،کلمات،موزیک ها که متغییر نیستند.

سلام

ولی پایه آزمایش در حال تغییر است

که منجر به تغییر اشکال خواهد شد مگر نظریه این استاد چیز دیگری باشد

منظورتون از کلمات چیست؟

و البته یک چیز اثبات شده در مورد تاثیر امواج

امواج رادیو اکتیو است که همه می شناسیم

و امواج مضر موبایل و تغییر در سلول های مغزی و...

این تاثیرات ثابت شده غیر از این است؟

خوب اگر امواج مورد بحث نیز شبیه به همین باشد دیگر نیازی به اثبات نیست؟:Gol:

عبد الحجج;215236 نوشت:

سلام

ولی پایه آزمایش در حال تغییر است

که منجر به تغییر اشکال خواهد شد مگر نظریه این استاد چیز دیگری باشد

منظورتون از کلمات چیست؟

و البته یک چیز اثبات شده در مورد تاثیر امواج

امواج رادیو اکتیو است که همه می شناسیم

و امواج مضر موبایل و تغییر در سلول های مغزی و...

این تاثیرات ثابت شده غیر از این است؟

خوب اگر امواج مورد بحث نیز شبیه به همین باشد دیگر نیازی به اثبات نیست؟:gol:

عبد الحجج;215236 نوشت:

ماسارو ایموتو میگه کلمات افکار موسیقی روی آب تاثیر می گذارند در حالی که اثبات نشده حرف هاش و همش ادعا است ولی در مورد اموج موبایل اثبات شده.حرف های ماسارو ایموتو تازگی نداره قبلا شخصی به نام کلیو باکستر نظریه ای به نام ادراک سلول اولیه داد.او میگه سلول ها می تونند افکار ما را درک و نسبت به آن واکنش دهند که اثبات نشده چنین چیزی

bertrand-russell;215251 نوشت:
ماسارو ایموتو میگه کلمات افکار موسیقی روی آب تاثیر می گذارند در حالی که اثبات نشده حرف هاش و همش ادعا است ولی در مورد اموج موبایل اثبات شده.حرف های ماسارو ایموتو تازگی نداره قبلا شخصی به نام کلیو باکستر نظریه ای به نام ادراک سلول اولیه داد.او میگه سلول ها می تونند افکار ما را درک و نسبت به آن واکنش دهند که اثبات نشده چنین چیزی

سلام

خوب ولی اصل سخنش که امواج تاثیر دارند اثبات شده

خوب من ایرادی که به روش ازمایش علمی می تونم بگیره اینکه ما افکارمون مثل یک فرکانس می مونه که له تقویت ان می توانیم اونو بفرستیم

خوب اگر علت تغییر شکل ملکول این باشه

به نظر شما این درخواست ها و روش ارائه شده باطل نیست؟

چون گفته شده که عکاسان بدن اینکه بدانند
و دعا خوانان بدون اینکه بدانند به کدام آب دعا می خوانند

خوب وقتی کسی ندونه اتفاقی ممکنه بیافتد؟

در صورتی که در روند تحقیقی ماسارو دانستن وجود داشته

این طور نبود؟

عبد الحجج;215261 نوشت:
سلام

خوب ولی اصل سخنش که امواج تاثیر دارند اثبات شده

خوب من ایرادی که به روش ازمایش علمی می تونم بگیره اینکه ما افکارمون مثل یک فرکانس می مونه که له تقویت ان می توانیم اونو بفرستیم

خوب اگر علت تغییر شکل ملکول این باشه

به نظر شما این درخواست ها و روش ارائه شده باطل نیست؟

چون گفته شده که عکاسان بدن اینکه بدانند
و دعا خوانان بدون اینکه بدانند به کدام آب دعا می خوانند

خوب وقتی کسی ندونه اتفاقی ممکنه بیافتد؟

در صورتی که در روند تحقیقی ماسارو دانستن وجود داشته

این طور نبود؟

عبد الحجج;215261 نوشت:

یک نفر یک سری عکس منتشر کرده و ادعا کرده که برای هر کدام اش دعایی و اسمی خوانده و اینطوری شده. نه کسی این را تکرار تونسته بکنه و نه تایید.از کجا معلوم ماسارو ایموتو راست میگه
ایشون از فروش آب های معجزه آسا و کتاب هایشون پول زیادی به جیب زده.

bertrand-russell;215460 نوشت:
یک نفر یک سری عکس منتشر کرده و ادعا کرده که برای هر کدام اش دعایی و اسمی خوانده و اینطوری شده. نه کسی این را تکرار تونسته بکنه و نه تایید.از کجا معلوم ماسارو ایموتو راست میگه

سلام

چرا محقق ایرانی تکرار کرده است

و ان درخواست دانشمند بر خلاف منطق است(حداقل از نظر من!!)

موضوع قفل شده است