صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خبر داغ ؛خدا در دادگاه خانواده محاکمه می شود

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

خبر داغ ؛خدا در دادگاه خانواده محاکمه می شود

...و خدا محاکمه می‌شود!

امروز همسایه ما مثل آب خوردن، همسرش‌ را طلاق داد و با گستاخی تمام گفت «همه مهرتو می‌دم.» شاید پدر دختر نباید دستور خدارو اجرا می‌کرد و مهر این دختر را ساده (هشت میلیون تومان) می‌گرفت!جالب این‌که مرد در دادگاه زیر بار پرداخت همین مهریه هم نمی‌رفت و به قانون و قانون‌گذار بد و بی‌راه می‌گفت و...
    راستی اسلام که می‌گه «مهریه، بهتره ساده باشه» فکر این‌جارو نکرده؟ مگه خدا که خودش خالق انسان یک سر و دو گوشه، اونو نمی‌شناسه؟ در ظاهر امر، حق با کسانی است که این حرف‌ها را می‌زنند، اما چرا ما، هم خودمون می‌بریم و هم می‌دوزیم و می‌پوشیم؟ چرا هرجا که می‌خواهیم به میل خود عمل می‌کنیم؛ اگه یه چیز به نفع ما باشه همونو حکم خدا می‌شماریم؟ کار افرادی که یه قسمتی از کلام حق‌رو می‌گیرند و قسمتی را کتمان و یا ردّ می‌کنند، بارها در قرآن مذمت شده و به همین خاطر، مثلاً ازدواج موقت ـ که حکم الهی است ـ را هوسرانان به لجن کشیده‌اند؛ به گونه‌ای که حتی زنان متدین هم نمی‌خواهند در کلیت آن که حکم خداست چیزی بشنوند، چرا؟ چون افراد خدانشناسی از حکم خدا سوءاستفاده می‌کنند و کاری به دستورات دیگه دین ندارند، ولی این قسمت را که مطابق شهوتشونه‌ رو سفت و سخت قبول دارند (در واقع از شهوت خود دفاع می‌کنند نه از حکم خدا). چرا زنی زیر بار ازدواج مجدد یا موقت نمی‌ره چون شوهرش را می‌شناسه که چه جونوریه! و می‌دونه شوهرش دیر یا زود می‌گه: عدالت بین دو همسر کیلویی چند؟ چرا؟ چون این شوهر تو زندگی معمولی خودش خیلی جاها کم میاره و انصاف‌رو زیر پاش می‌زاره.
    زن، مخالف هوسرانی یا خدا؟
    بعد هم ما، زنان رو محکوم می‌کنیم که با «حکم خدا» در افتاده‌اند در حالی‌که آن‌ها با شهوت امثال این آقایون در افتاده‌اند. می‌شناسم مرد بزرگی را که چهار همسر داشت و هر چهار همسر او پشت سرش نماز می‌خواندند. فرزندان این چهار زن جوری با هم صمیمی‌اند که کسی باور نداره از چهار مادرند. سال‌هاست که آن مرد به رحمت خدا رفته ولی این زنان مثل خواهر تنی به همدیگه احترام می‌ذارن.
    اما حالا کدام زن عدالت شوهرش‌رو قبول داره و پشت سرش نماز می‌خونه؟
    آیا مردی که خوشی‌هاشو با دیگرانه و بدبختی‌هاش‌رو با زن و بچه‌اش، عادله؟
    مردی که اجازه نمی‌ده همسرش به مادر پیر و زمین‌گیرش سر بزنه انصاف داره؟
    راستی مردی که نمی‌تونه بین دو تا فرزندش با عدالت رفتار کنه؛ یکی‌رو غرق در محبت و بوسه می‌کنه یکی‌رو نگاه سرد هم نمی‌کنه‌، چی؟
    مردی که از نظر علمی جنسیت (دختر یا پسر بودن جنین) به دستشه ولی باز هم به خانمش توهین و بی‌احترامی می‌کنه که چرا دوباره دختر آوردی، عادله؟
    نه عزیز من! زن‌ها اغلب مخالف اسب شهوت و غضب من و شما هستند که لجامی نداره، نه حکم خدا.
    .................................................. .........................
    برگردیم سر بحث مهریه ساده؛ آخه خداجون! این مهر ساده دیگه چه صیغه‌ای است که سر زبون‌ها انداخته‌ای، مگه انسان‌هارو نمی‌شناسی؟ مگه می‌شه نشناسم. من خودم خلقشون کرده‌ام. من اگه حکمی داده‌ام حساب همه جاشو کردم. از یه طرف مهر را ساده گرفتم از طرفی هم به شما گفتم دخترتونو به «آدم» بدین؛ کسی که یه عمر نون و نمک منو می‌خوره و شکرم نمی‌کنه می‌خواهی دخترتو رو سرش بذاره حلواحلوا کنه؟ به شما گفتم اگه کسی به خواستگاری دخترتون اومد ببینید (تحقیق کنید) که اون منو (خدارو) می‌شناسه یا نه، اخلاقش خوبه یا نه. اگه خوبه یعنی دین داره امانت داره، راستگو و یک‌رو هست، به پدر و مادرش احترام می‌ذاره، خوش‌حسابه و... دخترت‌رو بهش بده، مهرت را هم کم بگیر. رفتی دستی‌دستی دخترتو به یه «آدم عوضی» دادی حالا اومدی شکایت هم داری؟ برا جهیزیه خواستی دهن مردم‌رو ببندی از شیر مرغ تا جون آدمی‌زاد برا دخترت گرفتی، می‌خواستی یه ماشین بگیری هزارجا قیمت کردی! با هزار و یک نفر مشورت کردی! موتورشو به تعمیرکار نشون دادی! خلافیش‌رو گرفتی !(آره خلافی) بعد هم برا خودت حق فسخ گذاشتی که نکنه سرت کلاه بره، اما مرد حسابی! دختر مثل دسته‌گلت‌رو می‌خواستی شوهر بدی شیر و خط کردی؟ نمی‌دونم این استخاره‌رو کی تو زبون شما انداخته؟ تحقیق نکرده، استخاره کردی و حکم بدبختی دخترتو امضاء. ای کاش برا دخترت مثل خرید ماشینت یه کار می‌کردی؛ «قبل از ازدواج خلافی اونو هم می‌گرفتی.»
    در خانه اگر کس است همبن یک حرف بس است [1]

العاقل یکفیه الاشاره و الجاهل لا یکفیه المناره

1. ماهنامه خانه خوبان، محمدحسين، ش21

منبع: ماهنامه خانه خوبان، محمدحسين قديري،مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره)
    http://zndgiearam.persianblog.ir/post/237/

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۴/۰۸/۲۴ در ساعت ۱۱:۲۴
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

2. صلوات ها 55

3.  

نوشته
    377
    حضور
    56 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2068

سلام ، مطلب مفیدی بود.
    أَلْهَاكُمُ التَّكَاثُرُ ﴿۱﴾

امام علی (ع): و لاتكن عبد غيرك و قد جعلك الله‏حرا
    و بنده ديگران نباش كه خداوند تو را آزاد آفريده‏است.
    پ

5. صلوات ها 12

علاقه
    این مهمتر از علاقه مندیِ:از آدمای الکی مومن مــتـــنــــفــــــــرم!
    نوشته
    2,130
    حضور
    2 روز 3 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    19
    آپلود
    0
    گالری
    197
    صلوات
    13520

سلام دوستان عزیز
    البته نمیدونم این سوالم به اینجا مربوط میشه یا نه ولی خوب!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    میخوام بدونم این فلسفه صیغه کردن زن چیه؟
    چرا یه مرد باید زن صیغه کنه؟

7. صلوات ها 11

نوشته
    91
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    412

مطالبتون عالي بود

كبوتري روي شاخه ي ضعيف درختي پير مي نشيند
    و شروع مي كند به خواندن
    صداي ترك برداشتن شاخه مي آيد اما
    كبوتر همچنان مي خواند
    چون ايمان دارد كه پرواز را مي داند

9. صلوات ها 13

علاقه
    تحقیق و مطالعه مباحث اعتقادی ,روانشناسی و حقوقی
    نوشته
    310
    حضور
    2 روز 1 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    5
    صلوات
    1623

نقل قول نوشته اصلی توسط سوال نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    البته نمیدونم این سوالم به اینجا مربوط میشه یا نه ولی خوب!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    میخوام بدونم این فلسفه صیغه کردن زن چیه؟
    چرا یه مرد باید زن صیغه کنه؟:gig:
    سلام دوست عزیز

فکر نمیکنم بایدی در کار باشد . بلکه در صورت ترس از ارتکاب به عمل حرام برای جوانی که امکان ازدواج برایش نیست مسئله صیغه به عنوان نسحه ای موقت تجویز شده است که البته آنهم شرایط خودش را دارد. بدیهی است بهترین و زیباترین مسیر در ارضاء نیازها ، ازدواج و تشکیل خانواده است آن هم ازدواج به صورت دائم .

در اینجا به آیه و یکی دو روایاتی رجوع میکنیم که در این باب بیان شده است.

این(اجازه ازدواج با كنیزان و متعه) براى كسانى از شماست كه بترسند(از گناه) به زحمت بیفتند و (با این حال نیز) صبر و خوددارى (از ازدواج با آنان) براى شما بهتر است و خداوند، آمرزنده و مهربان است. ( سوره نساء، 25)

آیه را دوباره با دقت مرور کنید، متعه برای کسی که از رنج و زحمت " زنا و گناه " می ترسد، جایز است، و در انتهای آیه می فرماید اگر صبر کنید برای شما بهتر است. بنابراین می توان نتیجه گرفت که ازدواج با کنیزان و متعه کردن یک نسخه است، ابزاری برای خوش گذارنی نیست و صبر و عفت ورزیدن در هر حال بر آن رجحان دارد.

نمی توان گفت که اسلام در هر حال متعه را برای مرد جایز دانسته و تشویق نموده است. بلکه نسخه است در برابر جلوگیری از فساد فرد و جامعه

فتح ابن یزید گفت از امام رضا(ع) از متعه پرسیدم حضرت فرمود آن حلال و مباح مطلق است برای کسی که خدا او را از ازدواج بی نیاز نکرده است(مجرد است) پس به وسیله متعه عفت خود را حفظ کند(گناه نکند) پس اگر ازدواج کرده است پس وقتی همسرش نیست برایش مباح می باشد(وسایل لشیعه ،ج21، ص23).

امام رضا (ع) برای بعضی از دوستانش مرقوم فرمودند: بر متعه گرفتن اصرار نورزید، شما را بر اقامه ی سنت سفارش می کنم ، به وسیله ی متعه کردن از همسران و آزادگان خود غافل نشوید(مبادا از نظر عاطفی به آن ها نرسید)، زیرا موجب کفر و شک همسران تان خواهد شد و علیه این امر(ولایت) نفرین خواهند کرد و ما را لعن می کنند!!!(الكافی ج5 ص 453).

امام صادق (ع) در پاسخ پرسش فردی پیرامون متعه او را از آن بر حذر می دارند که مبادا خودش را پست و خوار بگرداند:
    عَبْدِ اللَّهِ بْنِ سِنَانٍ قَالَ سَأَلْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ع عَنِ الْمُتْعَةِ فَقَالَ لَا تُدَنِّسْ نَفْسَكَ بِهَا
    امام صادق به یکی از اصحاب خود می فرمایند که خودت را مبتلا به متعه نکن و نفس خودت را پست نکن (بحار ج100،
    319
    موفق باشید
    یا حق
    ویرایش توسط امید به ظهور : ۱۳۹۰/۱۱/۲۰ در ساعت ۰۹:۴۱
    ....ما را ببخش به خاطر تمام درهایی که زدیم و هیچکدام خانه تو نبود....

امروز از دیروز به مرگ نزدیکتریم.....
    به خداوند چطور؟...

11. صلوات ها 9

نوشته
    123
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    682

پیامبر فرمودند زن خوب باید مهریه اش کم باشه .

ولی برای بعضی مردهای بی جنبه که اهل خدا و دین نیستند اشتباه هست که مهریه خیلی کم گرفته بشه
    گاهي دلم مي خواهد وقتي بغض مي كنم خدا از آسمان بيايد ،‌اشكهايم را پاك كند ،‌دستانم را بگيرد و آرام بگويد اينجا آدمها اذيتت مي كنند ؟؟؟!!!
    بيابرويم...

13. صلوات ها 13

نوشته
    13
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    33

من فکر می کنم مهریه باید کم باشه و بلافاصله بعد از ازدواج هم تمام و کمال پرداخت بشه اما قبل از اون باید خانمها آدم شوهر مناسب رو انتخاب کنن! انتخاب فردی که صلاحیت برای ازدواج داره اگه به درستی انجام بشه ساده بودن مهریه نه تنها مشکلی ایجاد نمی کنه بلکه باعث ایجاد محبت میشه، اگه هم انتخاب درست نباشه زیاد بودن مهریه دردی رو دوا نمی کنه، شاید و فقط شاید سدی در برابر طلاق دادن اون خانم توسط شوهر نامناسبش باشه اما مانع سایر انحرافات و کج روی ها که الی ماشاء الله مسیر متعدد براش وجود داره نخواهد شد....

15. صلوات ها 7

علاقه
    نوشتن،بازی کردن با کودکان،حرف زدن با دوستان،هوای ابری پاییز
    نوشته
    58
    حضور
    6 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    299

سلام. انگیزه آدم ها برای ازدواج تغییر کرده ، تغییر در جهت بد.شاید بهتر باشه کمی بیشتر در موردش فکر کرد. چند درصد از جوونا بخاطر دیانت، رسیدن به آرامش ازدواج می کنن؟! چند درصد از آقایون به دید درست به زن ها نگاه می کنن؟ و البته خانم ها هم. کاش میشد اسلام وقعی رو شناخت.

17. صلوات ها 6

علاقه
    مقدسات , مطالعه , شکلات و بستنی و لواشک
    نوشته
    1,034
    حضور
    2 روز 15 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    39
    آپلود
    3
    گالری
    51
    صلوات
    9068

19. صلوات ها 6

علاقه
    مطالعه،سوال،طبیعت،سَحر و هر چیزی که یاداور مالکو صاحبم باشه
    نوشته
    1,212
    حضور
    15 روز 8 ساعت 49 دقیقه
    دریافت
    46
    آپلود
    1
    گالری
    5
    صلوات
    3259

نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
    اما مهر ساده، شما چرا قسمتی از سخنان من را می گیرید و قسمتی رو رها میکنید و بعد اگر ضرر کردید از من شکایت می کنید. اتفاقاً حالا که این طور شد من بگم که از دستتون خیلی گله دارم. به قوله خودتون؛ اون وقت که جیک جیک مستونه ات بود فکر زمستونت بود؟ وقتی میخواستی ازدواج کنی از من نپرسیدی؟ چیکار کنم؟ من اگه حکمی داده ام حساب همه جاشو کردم. از یه طرف مهر را ساده گرفتم از طرفی هم به شما گفتم دخترتونو به "آدم" بدین . به کی به آدم. کسی که یه عمر نون و نمک منو میخوره و شکرم نمی کنه می خواهی دختر تو رو سرش بذاره حلوا حلوا کنه ؟!!! به شما گفتم اگه کسی به خواستگاری دخترتون اومد ببینید(تحقیق کن) که او منو میشناسه یا نه اخلاقش خوبه یا نه . اگه خوبه یعنی دینداره امانت داره، راستگو و یک رو هست، به پدر و مادرش احترا میذاره، با مردم خوش برخورد، خوش حسابه و...دخترت رو بهش بده مهرت را هم کم بگیر. رفتی دستی دستی دخترتو به یه "آدم عوضی" دادی حالا اومدی شکایت هم داری؟بابا تو دیگه کی هستی؟! من از تو هم شکایت دارم. تو بابا بودی و من اجازه ازدواج دخترتو به دست تو داده بودم. برا جهیزه خواستی دهن مردم رو ببندی از شیر مرغ تا جون آدمی زاد برا دخترت گرفتی امّا امّا نه خودت درباره خواستگار تحقیق کردی نه گذاشتی دخترت راهش رو صحیح انتخاب کنه. تو میخواستی یه ماشین بگیری هزار جا قیمت کردی؟ با هزار و یه نفر مشورت کردی؟ موتورشو به تعمیر کار نشون دادی؟ خلافیش رو گرفتی (آره خلافی)، بعد هم برا خودت حق فسخ گزاشتی که نکنه سرت کلاه بره. اما مرد حسابی! دختر مثل دسته ی گلت رو میخواستی شوهر بدی شیر و خط کردی؟ نمی دونم این استخاره رو کی تو زبون شما انداخته؟ تحقیق نکرده استخاره کردی و حکم بدبختی دخترتو امضاء.ای کاش برا دخترت مثل خرید ماشینت یه کار می کردی. قبل از ازدواج خلافی اونو هم میگرفتی.
    جناب حامی من با حرفاتون مخالف نیستم و موافقم که مهریه ی سنگین تضمین کننده ی خوشبختی نیست!ولی یه سوال بدون جواب برام پیش اومد!
    فکر نمیکنید مهریه میتونه یه پشتوانه (به حصوص برای زنان خانه دار یا کم درامد که شامل اکثر زنها میشه) برای مواقعی که به هر حال امکان داره تو زندگی به وجود بیاد باشه؟!(منظورم جدایی است!به خصوص که حق طلاق با مرد است!البته من با این مسئله کاملا موافقم و به نظرم منطقی و عقلانی است!)
    اما مهریه ی خیلی ساده هم میتونه مشکل ساز بشه(یا بهتر بگم اگه اون طور نبود شاید میتونست جلو مشکلاتی رو بگیره!)
    ممکنه در این مورد هم توضیح بدین؟

ما دلخوش به سلامی هستیم که پاسخ ان واجب است!السلام علیک یا ابا صالح المهدی!
    یا رب!
    ما رو عامل تعجیل ظهور موعودت قرار بده!
    کمک کن تسکین غم هایش باشیم!
    و خنده ی روی لبهاش!
    نه (پناه بر تو!) اشک گوشه ی چشم هاش!

21. صلوات ها 4

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 6

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری