صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: علایق و محدودیت هام.

نوشته
    384
    حضور
    8 روز 9 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    882

علایق و محدودیت هام.

سلام علیکم

بنده رشته ی فنی رایانه هستم، اما خیلی دوست دارم در رشته ی انسانی هم تحصیل کنم، البته این رشته را برای کسب علم معرفت می خوام نه برای شغل و پولش. با این حال میدانم اگر بخوام در این رشته شروع به تحصیل کنم، نخواهم توانست پول شهریه را بدم، پدرم هم احتمالاً برای تحصیل در انسانی کمکی نخواهد کرد، نتیجه این است که با وجود علایق شدید موفق نخواهم بود. در یک نگاه من به رشته ی ریاضی اللهیات معارف اسلامی روانشناسی سیاست اقتصاد علاقه دارم، اما نمیدانم آیا عمرم برای تحصیل در هر کدام کفایت می کند؟ اگر کرد پولم چطور؟

راهکار شما در حال حاضر در این وضعیت چیست؟
    ویرایش توسط خاک سرشت : ۱۳۹۰/۰۹/۱۴ در ساعت ۱۹:۴۹

2. صلوات ها 12

3.  

علاقه
    خانواده
    نوشته
    25
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    174

نقل قول نوشته اصلی توسط nejatam نمایش پست ها
    بنده رشته ی فنی رایانه هستم، اما خیلی دوست دارم در رشته ی انسانی هم تحصیل کنم، البته این رشته را برای کسب علم معرفت می خوام نه برای شغل و پولش. با این حال میدانم اگر بخوام در این رشته شروع به تحصیل کنم، نخواهم توانست پول شهریه را بدم، پدرم هم احتمالاً برای تحصیل در انسانی کمکی نخواهد کرد، نتیجه این است که با وجود علایق شدید موفق نخواهم بود. در یک نگاه من به رشته ی ریاضی اللهیات معارف اسلامی روانشناسی سیاست اقتصاد علاقه دارم، اما نمیدانم آیا عمرم برای تحصیل در هر کدام کفایت می کند؟ اگر کرد پولم چطور؟ راهکار شما در حال حاضر در این وضعیت چیست؟

با سلام

1-سوال اولی که پیش می آید این است که آیا به رشته در حال تحصیل خود علاقه دارید یا نه؟

2-با توجه به لیستی از رشته ها ارئه داده اید نشان می دهد که شما یک رشته خاص را مد نظر ندارید .در واقع شما به حیطه ی کلی علوم انسانی علاقه دارید .اگر این فرض درست با شد شما به راحتی می توانید علایق خود را باپیگری و مطالعه دنبال کنید .ابتدا سعی کنید کلیاتی از این رشته ها مانند اصطلاحات رایج ،تاریخچه والویتهای موجود در هر رشته را بیاموزید .سپس با مطالعه و افزودن اطلاعات خود وهمچنین با خواندن مجلات معتبر علمی وپیگری دستاآورد های جدید این رشته ها به نتیجه ی دلخواه خود برسید.و بر اطلاعات خود بیفزایید.

3-بحث دیگری که پیش می آید این است که ،وقتی بر کمیت یک چیز افزوده شود مانند درس خواندن آن هم همزمان در دو رشته ،از کیفیت کار کاسته می شود.وشما باید برای بدست آوردن نتیجه ی مطلوب سختی زیادی را تحمل کنید و همچنین تلاش خود را چند برابر کنید.که این باعث می شود که از عرصه های دیگر زندگی عقب بمانید.

4-دوست عزیز نمی دانم در ترم چند تحصیل مکنید ؟اگر جواب این سوال را بدهید بهتر است .ولی اگر در اواخر تحصیل هستید درستان را با موفیت به اتمام برسانید. پس از آن برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد با پیدا کردن رشته مورد نظر ،علاقه خود را پیگیری کنید.

5-و در آخر اگزر در هر رشته ای که تحصیل می کنید با علاقه وپشتکار باشید واز سطح علمی خوبی بر خوردار باشید ،نگرانی از بابت در آمد نخواهید داشت.

و من الله التوفیق

5. صلوات ها 7

نوشته
    384
    حضور
    8 روز 9 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    882

سلام علیکم

اگر باز اول دبیرستان برگردم و بخوام از نو رشته ای انتخاب کنم همین رشته را انتخاب می کردم، پس من از رشته ام راضیم و علوم انسانی را بخاطر جذابیت مطالبش میپسندم، چیزی که ناراضیم می کند چهار چیز است:

عمر محدود.
    عدم موفقیت در تحصیل همزمان در دو رشته.
    کمبود مالی.
    روند پیری و عقب افتادگی.

عجیبتر این است که می خواهم در تمام رشته های ریاضیات اللهیات روانشناسی فلسفه سیاسی علوم اجتماعی و البته آی تی شبکه و برنامه نویسی تا دکترا هم تحصیل کنم.

به هر حال این اشتهای عجیب من یا نشانه ی یک نبوغ است و یا نشانه ی یک بیماری مزمن روانی. در کل فقط یک دلیل می توانم بیابم که چرا این همه رشته با این مقدار تفاوت را طالب هستم، چون در ارتباط اجتماعی اغلب با مسائل این رشته ها روبرو هستم، پس می خوام به آگاهانه ترین و موفق ترین شکل ممکن ارتباط برقرار کنم.
    ویرایش توسط خاک سرشت : ۱۳۹۰/۰۹/۱۵ در ساعت ۰۳:۰۸

7. صلوات ها 8

نوشته
    352
    حضور
    3 روز 46 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2573

نقل قول نوشته اصلی توسط nejatam نمایش پست ها
    به هر حال این اشتهای عجیب من یا نشانه ی یک نبوغ است و یا نشانه ی یک بیماری مزمن روانی. در کل فقط یک دلیل می توانم بیابم که چرا این همه رشته با این مقدار تفاوت را طالب هستم، چون در ارتباط اجتماعی اغلب با مسائل این رشته ها روبرو هستم، پس می خوام به آگاهانه ترین و موفق ترین شکل ممکن ارتباط برقرار کنم.
    این حس رو اکثر آدما دارن.شما میتونی همه ی این رشته هها رو بخونی ولی دیگه نمیتونی آدم موفقی باشی.اگه میخوای موفق باشی باید رو یکی تمرکز کنی. آدمای موفق رو نگاه کن اکثرا تک رشته ای هستن.مگر افراد خیلی باهوش وباپشتکار.مثل دکتر حسابی که تو تاریخ انگشت شمارن.
    شهید آوینی : ما شهادتی بی درد می خواهیم حال آنکه شهادت را جز به اهل درد ندهند.

9. صلوات ها 6

نوشته
    384
    حضور
    8 روز 9 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    882

سلام

البته همه ی این رشته ها به یک منظور دوست دارم و آن این که با آشنایی با شیوه ی صحیح تفکر بتوانم در علوم فنی حرفه ای موفقیت عالی کسب کنم.

11. صلوات ها 5

نوشته
    352
    حضور
    3 روز 46 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2573

خوب تو همون رشته ی آی تی هم باید فقط یه مسیرو بری.
    به نظر من هرچی تمرکز روی یه زمینه بیشتر باشه موفقیت بیشتره.مگر اینکه علاقت به دانایی بیشتر از علاقت به موفقیت باشه.
    شهید آوینی : ما شهادتی بی درد می خواهیم حال آنکه شهادت را جز به اهل درد ندهند.

13. صلوات ها 5

نوشته
    509
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2417

اما خیلی دوست دارم در رشته ی انسانی هم تحصیل کنم، البته این رشته را برای کسب علم معرفت می خوام
    سلام
    اگر دنبال علم و معرفت هستيد تحت هيچ عنواني رشته علوم انساني رو بر تنداريد
    چون با توجه به همزمان بودن تحصيلتون! نه تنها به معرفتي نخواهيد رسيد كه كلي سوال و شك تو ذهنتو تلمبار ميشه!
    نمي دونم حقوق رو جزء علوم انساني محسوب مي كنند يا خير! ولي استادم گفت! ارشدتو كه گرفتي تازه اول بي سواديته!
    يعني تازه فهميدي كه اونهايي كه ياد گرفتي سرمشق بودند!
    به نظر بنده به جاي مشغوليت در نظام تحصيلي كه ضوابط و مققرات خودشو مي خواد!
    وقت مطالعه خودتون رو اختصاص بدهيد به مبادي و مباني علوم اسلامي!
    من تاكيد مي كنم كتابهاي شهيد مطهري رو مطالعه كنيد كه هم مبنا رو مي گويند و هم بحث رو خوب تحليل مي كنند.

15. صلوات ها 5

نوشته
    384
    حضور
    8 روز 9 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    882

سلام علیکم

امثال گوته هم فیلسوف هم نویسنده هم نقاش هم شاعر هم منتقد بودند و در این همه زمینه فعالیت داشتند، بنده مشکلی نمیبینم حد اقل کنار همین رشته ی کامیپوتر یک فلسفه و یک مقدار روانشناسی هم بلد باشم...
    نکته ی مهم اینجاست که بنده رشته هایی را انتخاب می کنم که تضادی با رشته ی آی تی نداشته باشد.

17. صلوات ها 4

نوشته
    384
    حضور
    8 روز 9 ساعت 38 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    882

سلام علیکم
    ببینید، دوستان یا من باید خودم را عوض کنم و یا رشته ام را.
    عوض کردن خودم با فراموشی عمدی مرگ و از بین رفتن میسر است.
    و عوض کردن رشته را شما باید راهنمایی کنید چگونه میسر می شود.

19. صلوات ها 2

نوشته
    509
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2417

سلام
    آنچه شما خواهانش هستيد: معرفت و علم
    چيزي نيست كه در دروس و واحدهايي از رشته هايي چون روانشناسي و يا فلسفه بتوانيد به آن دست پيدا كنيد
    و لكن حال چون اصرار داريد
    برايتان آرزوي موفقيت دارم.

21. صلوات ها 3

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری