مهريه‌های عجيب بعضی از دختران!!!

تب‌های اولیه

17 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مهريه‌های عجيب بعضی از دختران!!!

مهريه‌های عجيب بعضی از دختران !

قبل‌ترها مهريه به ميزان سال تولد عروس خانم(شمسی، قمری، ميلادی) مد بود ولی الان ديگر مردم کمتر تمايل به اين چيزها دارند..

برنا:اگر سری به راهروهای دادگاه‌های خانواده بزنید پر از دختر خانم‌های جوانی که برای خاتمه دادن به زندگی مشترک‌شان مسیرشان به سمت دادگاه کج شده است. در میان این خانم‌ها کسانی که مهریه‌های عجیب غریب دارند هم دیده می‌شود از سفر به ۱۲۰ کشور دنیا و ۱۰ هزار لیتر بنزین تا دست راست و پای چپ داماد،شمش طلا هم وزن عروس و یک کیلو بال مگس و حفظ کردن دیوان حافظ و صدها مهریه عجیب و غریب دیگر.

در تماس‌ها و ارتباط‌هایی که‌ اینبار با دفاتر ثبت ازدواج در نقاط مختلف تهران داشتیم در اکثر موارد سر دفتردارها می‌گفتند که مهریه‌های سنگین و عجیب و غریب را خطبه نمی‌خوانند.

در یکی از موارد یکی از سردفترداران در غرب تهران گفت: یک مورد ازدواج داشتیم که پسر می‌خواست یک درخت گردو عجیب غریب را در یکی از مناطق خوش آب هوای ایران به نام عروس خانم بزند. البته بجز این درخت مقادیری سکه هم مهریه عروس خانم بود.

سردفترداری در شمال تهران می‌گوید: قبل‌ترها مهریه به میزان سال تولد عروس خانم(شمسی، قمری، میلادی) مد بود ولی الان دیگر مردم کمتر تمایل به این چیزها دارند شاید دلیلش این باشد که خیلی‌ها متوجه شده‌اند که داشتن مهریه سنگین چندان هم افتخار نیست! امسال دو مورد خوب هم داشتیم که مهریه عروس خانم‌ها فقط یک شاخه گل بود.

یکی دیگر از سردفترداران می‌گوید: یک مورد بود که داماد دو چشم‌اش را علاوه بر ۲ هزار سکه، مهر عروس خانم کرد تا به قول خودش اعتماد سازی کند. بعدها کارشان به دعوا و جدایی کشید.

عروس خانم مصر بود که مهرش را بگیرد بعد از کلی جر و بحث دادگاه فقط به ۳ هزار سکه حکم داد. چرا که مهر باید چیزی باشد که بها داشته باشد چشم مرده از آن جهت که هیچ بهایی ندارد گرفتنش شرعا جایز نیست.

شرط اصلی در تعین مهریه عندالمطالبه بودن آن است؛به طوری که زن هرگاه مهرش را درخواست کرد بتواند آن را بگیرد،اما برخی از مهریه‌ها به گونه‌ای هستند که دریافت آنها عملا ممکن نیست و یا با دشواری زیادی همراه است. مثل جمع آوری ۵ هزار صدف دریایی یا ۵۰۰ هزار گل ارکیده،در این موارد معمولا مرد راهی زندان می‌شود تا زمانی که مهریه یا معادل آن را پرداخت کند و یا زن از مهریه خود صرف نظر کند!

یکی دیگر از سردفترداران در جنوب تهران می‌گوید: بنا بر یک آمار سرانگشتی می‌توانم بگویم که اکثر دختر خانم‌هایی که اینجا می‌آیند مهرشان بین ۱۰۰ تا ۳۱۴ سکه بهار آزادی است. البته یک مورد داشتیم که عروس خانم و آقا داماد هر دو کوهنورد بودند و مهر عروس خانم صعود به ۱۰ قله برتر جهان بود. ظاهرا هم زندگی خوبی دارند و آقا داماد هم عندالمطالبه مهر عروس خانم را می‌دهد.

۱۰ رأس آهوی وحشی، ۵ هزار مرجان دریایی، یک دوره کتاب‌های دکتر شریعتی، یک کتابخانه پر از کتاب‌های فلسفی و... از جمله مهریه‌هایی است که برخی سردفترداران به آن اشاره می‌کنند که این موارد یا برای خودشان پیش آمده و یا از دفترخانه‌های دیگر شنیده‌اند.

به گفته کارشناسان مهریه‌های عجیب و غریب دلیلش حس ناامنی است. افراد صرفا برای متفاوت بودن و برتری جویی،مهریه‌های نامتعارف را انتخاب می‌کنند که شکل تغییریافته‌ای از چشم وهم چشمی است.

در این حالت فرد به حدی از ارقام نجومی مهریه اشباع شده که این بار به دنبال مطرح کردن و به رخ کشیدن خود از طریق یک مهریه نامتعارف و عجیب است حتی اگر این مهریه ارزش مادی بالایی نداشته باشد...

می دونید که طلاق زن هیچ ربطی به مهریه و مقدار آن ندارد؟
می دونید که اگه مرد در حال اختیار در پیش دو شاهد صیغه طلاق رو جاری کند زن مطلقه می شود بدون اینکه مهریه رو پرداخته باشد؟
پس چرا مهریه های زیاد و عجیب و غریب مد شده؟
شاید بخاطر اینکه باور نکرده اند که مهریه خوشبختی نمی آورد.
شما هم نظر دهید.

مهرآور;166312 نوشت:

می دونید که اگه مرد در حال اختیار در پیش دو شاهد صیغه طلاق رو جاری کند زن مطلقه می شود بدون اینکه مهریه رو پرداخته باشد؟

من فکر نمیکنم از لحاظ قانونی همچین چیزی ممکن باشه؟:Gig:
میشه سند بیاورید !

چه مسخره از حضرت زهرا یاد بگیرن ملاحظه ی طرف مقابل هم خوب چیزیه

مهرآور;166312 نوشت:
شما هم نظر دهید.

عزیزم
وقتی همه میدونن مهریه کشکه ، بذارین زنها هم دلشون به این کارها خوش باشه .:ok:
به هیچ کس ضرری نمیرسه

من یه مطلبی رو خدمتتون عرض کنم که در این دوره زمونه و با توجه به قانون کشور ما مهریه ای که عندالمطالبه بود ، همش شده قسطی.
هیچ مردی به خاطر مهریه ندادن نمرده و هیچ زنی هم به خاطر مهریه گرفتن ملکه نشده .

ممکنه خیلی ها بگن که این چه دینیه که یه چیزی واسه خانومها گذاشته به عنوان پشتوانه ولی هزار راه در رو وجود داره واسش.

مشکل از دین نیست ، مشکل از قانون کشور ماست و البته عدم اعتماد بین زن و مرد .

اینم بگم مثلا تو کشور سوریه (فکر کنم ) خانومی که از شوهرش جدا میشه تا زمانی که ازدواج نکرده ، شوهر باید بهش نفقه بده .

به نظر شما این قضیه بهتر و راحتتر و باعث امنیت در خانومها نمیشه .
مهریه بالا به خاطر عدم اطمینان زن از شوهرشه و همینطور یه پشتوانه برای روزی که شوهرش به خاطر تکراری شدن اون طلاقش بده یا بره سراغ یه زن دیگه .

مردها همه چیز رو برای منفعت خودشون نبینن .
یه کم هم به جنسهای خرابتون فکر کنین .

به زنی که با هزار امیدو ارزو میاد خونه ی شوهر و بهترین دوران زندگیشو به پای شوهره و بچه هاش میریزه فکر کنین که باید بعد یه عمر خونه داری شوهره بندازدش بیرون که تو اونی که من میخواستم نبودی ....

یا به زنی فکر کنین که یه ماه نمیشه با طرف عقد کرده و پسره میذاره میره...

به زنی فکر کنین که چند ماهه با مردی زندگی میکنه و متوجه میشه شوهرش مشکل روانی داره و خانوادش با اطلاع از این بیماری اومدن جلو و این رو ازش پنهون کردن ...

هیچ وقت یه طرفه به قاضی نرین .

من نمیگم این زنها باید از طریق مهریه اعمال زور کنن . که البته نمیتونن .

ولی قانون کشور ما راه بهتری رو براشون نذاشته .

وقتی حق طلاق با مرده ، مهریه هم باید وجود داشته باشه .
چطور مرد هر وقت عشقش کشید میتونه زنه رو طلاق بده . اونوقت خانومه نتونه کاری کنه ؟

مدل جدید میدونید چی شده؟

این که اگه بچه ای هم تو این بین باشه .
شوهره میگه من بچه رو بهت میدم (که دیگه راحت و ازاد هر غلطی که دلم خواست بکنم ) و تو هم در قبالش مهریتو ببخش .

2--0 به نفع مرده

زن بد بخت هم قبول میکنه. چون این بچه تنها امیدشه واسه زنده موندن.

در جواب نرگس جون هم باید بگم که هرکسی آدمی مثل حضرت علی نصیبش میشد ، مهریش همینقدر بود .
حضرت زهرا غصه چیزایی که ما میخوریمو نمیخورد عزیزم.

غصه خیانت همسر
غصه رفتن و غال گذاشتن .
غصه تکراری شدن و ...

delete;166461 نوشت:
من فکر نمیکنم از لحاظ قانونی همچین چیزی ممکن باشه؟ میشه سند بیاورید !

چرا میشه.

مهریه رو قسط میبنده . بعد طلاقو میگیره و بعدشم دیگه مهر و نمیده .

شما فزض کن یه خانومی میخواد از شوهرش جدا بشه .
مهریش 200 سکه طلا هست و مرد میره دادگاه و میگه که توان دادنشو ندارم .
بعد اینو قسط میبندن ماهی یه نیم سکه .
فکر کنین 400 ماه طول میکشه که این قسط داده بشه .
و اگه شوهره مرض داشته باشه میگه : من طلاق نمیدم .
این یعنی اینکه تو این 400 ماه اگه موقعیت خوبی هم پیش اومد زن نمیتونه طلاق بگیره .اما مرد هم ماهی یه نیم سکه میده و ککشم نمیگزه .
میره یه زن دیگه میگیره و کلی هم بهش خوش میگذره
بچه رو هم میندازه گل زنه
کلی هم به ریش زن بد بخت میخنده.

همه چی به نفع آقایونه و
این به خاطر اینه که قانون رو آقایون نوشتن .
به خاطر اینه که تو قانون ما اسلام پیاده نشده .
و همه ی اینها نشئت گرفته از خوی مردسالار ایرانیهاست .:chakeretim:

سلام
نکیسای عزیز
اینقدر ها هم بد نیست.
من خیلی موارد را هم دیدم که به نفع خانم ها تمام شده،البته نه 100%از طریق قانون بلکه خدا کمک کرده.
خانم با هر بار نگرفتن حقش(اقساط مهریه) به دادگاه شکایت میکنه و اگر تعداد شکایات و ندادن اقساط زیاد بشه آقا میره زندان و البته تا خانم رضایت به قسط بندی نده ممکنه آقا در زندان بمونن و خیلی افراد هستن که در زندان به دلیل مهریه گرفتارن و موارد زیادی از این قبیل.
نمیشه کاملا گفت که قانون از اسلام هیچ بویی نبرده،متاسفانه افرادی هستن که از وجدان و اعتقاد و خدا بویی نبرده اند که با خریدن دادگاه و ... این امور را انجام میدهند و گرنه قوانین ما توسط مجلس محترم هر از گاهی خانه تکانی میشود و رنگ و روی جدید میگیرد و قوانین خانواده هم از اون مثتسنی نیست.

nakisa;166657 نوشت:
چرا میشه.

مهریه رو قسط میبنده . بعد طلاقو میگیره و بعدشم دیگه مهر و نمیده .

شما فزض کن یه خانومی میخواد از شوهرش جدا بشه .
مهریش 200 سکه طلا هست و مرد میره دادگاه و میگه که توان دادنشو ندارم .
بعد اینو قسط میبندن ماهی یه نیم سکه .
فکر کنین 400 ماه طول میکشه که این قسط داده بشه .
و اگه شوهره مرض داشته باشه میگه : من طلاق نمیدم .
این یعنی اینکه تو این 400 ماه اگه موقعیت خوبی هم پیش اومد زن نمیتونه طلاق بگیره .اما مرد هم ماهی یه نیم سکه میده و ککشم نمیگزه .
میره یه زن دیگه میگیره و کلی هم بهش خوش میگذره
بچه رو هم میندازه گل زنه
کلی هم به ریش زن بد بخت میخنده.

همه چی به نفع آقایونه و
این به خاطر اینه که قانون رو آقایون نوشتن .
به خاطر اینه که تو قانون ما اسلام پیاده نشده .
و همه ی اینها نشئت گرفته از خوی مردسالار ایرانیهاست .

دوست عزیز من فکر میکنم شما یکم احساساتی به این مسئله نگاه کردین
همانطور که خانم مسیحا گفتم شما یه آمار از آقایونی که بخاطر مهریه در زندان به سر میبرن بیندازین معلوم میشود که اونطوری که فکر میکنید نیست
من حدود 2 الی 3 ماه پیش بود برنامه ای دارد شبکه 1 به اسم قانون و قضا که میدیدم با آقایی مصاحبه کرده بودن و آقا میگفت 120 عدد مهر خانم کرده و به خاطر فقط اینکه حدود 30 تا سکه مانده خانم تا کامل مهرش رو نگیره اجازه نمیده آقا بیاید بیرون آقا التماس میکرد که دیگه ندارم ولی خانمشون میگفت اگر نداری بهتره همون زندان بمونید؟!

delete;166705 نوشت:
دوست عزیز من فکر میکنم شما یکم احساساتی به این مسئله نگاه کردین
همانطور که خانم مسیحا گفتم شما یه آمار از آقایونی که بخاطر مهریه در زندان به سر میبرن بیندازین معلوم میشود که اونطوری که فکر میکنید نیست
من حدود 2 الی 3 ماه پیش بود برنامه ای دارد شبکه 1 به اسم قانون و قضا که میدیدم با آقایی مصاحبه کرده بودن و آقا میگفت 120 عدد مهر خانم کرده و به خاطر فقط اینکه حدود 30 تا سکه مانده خانم تا کامل مهرش رو نگیره اجازه نمیده آقا بیاید بیرون آقا التماس میکرد که دیگه ندارم ولی خانمشون میگفت اگر نداری بهتره همون زندان بمونید؟!

نگاه احساساتی هست چون ما داریم از آدم حرف میزنیم . از گوشت و پوست .

ببینین من منکر این قضیه نیستم ولی باید هر دو طرف سکه رو دید .
من میگم منصف باشیم همین .
این که میگم قانون مشکل داره به خاطر اینه که پیش بینی این جاها رو نمیکنه .

در ضمن اگه مرد تا اخر عمرش زندان باشه . هیچ اتفاقی نمیفته. این قضیه لج و لج بازیه .
تلویزیون هم که بلده فقط همینا رو نشون بده .
دیگه نمیاد از اون زنهای بد بختی بگه که مجبورن ...

مهرآور;166312 نوشت:
شما هم نظر دهید.

سلام.لطفا به آیات قرآن و احادیث فراوانی که در این زمینه وجود دارد،رجوع بفرمایید،مهریه عند المطالبه خانم است و اکثر ادله ها در موقع طلاق،حق را به خانم ها داده،آقایون مواظب باشید،او را به خوبی رها کنید،مهریه او را بدهید،مردی که مهریه زنش را پرداخت نکند در حکم ...است واحادیث بسیار زیاد.
چرا انقدر حق به خودتون می دهید؟؟؟:Narahat az:

سلام به همه بزرگواران.
مهریه های عجیب فقط مربوط به تهران نیست باور کنید تقریبا به همه مناطق ایران سرایت کرده
مثل ویروسی که خیلی زود به همه جا و همه کس سرایت میکنه و واگیر داره.
و اما...
مهریه حق مسلم هر خانم است که بر اساس شرایطی که در عقد نامه ذکر میشه ممکنه موجل یا حال باشه که در هر دو صورت زن میتونه بخاطر آن از مرد به دادگاه شکایت کنه.
بحث مهریه تو قانون خیلی مفصله که احتمالا در حوصله این پست نیست.
ولی اگر کسی سوال حقوقی در مورد مهریه داشت بنده بصورت خصوصی در خدمت هستم.

اگه با طرف صحبت كني صبح و شب دم از امام و اسلام و اينجور چيز ها ميزنه ولي مهريه ش ... واويلا
اگه مرد ميخواد با اين كار هاش اعتماد سازي كنه به نظر من اگه دختر عاقل باشه نبايد ازدواج كنه چون مرد حتما يه گيري توي كارش هست كه ميخواد جاشو با پول پر كنه..

طبق آمارهای موجود، زندانیان دیه هر سال 3 هزار و 327 تخت را در زندان‌های کشور اشغال می کند؛ به عبارت دیگر، وضعیت 3 هزار و 327 زن همراه با خانواده شان معلق می ماند و 3 هزار و 327 نیروی کار از چرخه اقتصادی دور می شوند.

به گزارش مهر این آمارهای عجیب و غریب نتیجه مهریه هایی هستند که رقم شان از تعداد زندانیان کشور هم عجیب تر است. بررسی هایی که مرکز مطالعات جمعیتی آسیا و اقیانوسیه دو سال پیش انجام داد، نشان می داد میانگین مهریه زنان ایرانی در حال حاضر بین 260 تا 350 سکه طلا است. یعنی حداقل 150 سکه بیشتر از آنچه به عنوان عرف در قانون تعریف شده است. در این بین مهریه های عجیبی هم هستند که اگر آنها را هم در نمونه های آماری دخیل کنیم، رقمی بسیار بالاتر از این ها به دست بیاید. مثل مهریه عجیب دختری که دو سال قبل برای گرفتن آن راهی دادگاه شد و از قاضی خواست همه 24 کیلو شمش طلا، 1364 سکه تمام بهار آزادی، یک میلیارد تومان پول نقد و 1364 شاخه رز سیاه مهریه اش را یکجا دریافت کند!

عجیب ترین مهریه های ایران

بال مگس، دست چپ داماد، 1978 توپ ورزشی، 10 راس آهوی وحشی، چشم های داماد، 2هزار قطعه شکلات... تعجب نکنید، این ها همه مهریه هایی هستند که در سال های گذشته در دادگاه خانواده به اجرا گذاشته شده اند.

مثلا در سال 86، پرونده طلاقی در شعبه 264 دادگاه خانواده به جریان افتاد که مهریه آن یک کیلو بال مگس بود. یکی دو سال بعد، پرونده مشابهی در شعبه 268 پیگیری شد که مهریه آن تندیسی 110 کیلوگرمی از گل یاس بود! سفر به 120 پایتخت جهان و ویلای دوهزار متری مشرف به یک گندم زار و 24 کیلو شمش طلا هم مهریه های دیگری بودند که هر کدام در سال های گذشته خبرساز شدند؛ مهریه هایی که قول و قرارشان در روزگار عاشقی گذاشته شد اما بعدها بهانه ای شد برای لجبازی های دردسرساز یک زندگی مشترک!

قدیمی ترین مهریه ها

با وجود این مهریه های سنگین و عجیب، کتاب های تاریخی پر از شواهدی است که نشان می دهند مهریه های بزرگان، مهربانانه ترین مهریه های تاریخ بوده اند!

قدیمی ترین مهریه تاریخ، مهریه حضرت حوا است که از امام صادق (ع) در مستدرک الوسایل درباره آن این طور نقل شده است: «خداوند مهریه حضرت حوا همسر حضرت آدم را سه بار صلوات بر محمد و آل محمد قرار داد.»

مهریه دختر حضرت شعیب (ع) همسر حضرت موسی (ع) هم 8 تا 10 سال کار کردن حضرت موسی(ع) برای حضرت شعیب بوده است.

اما در منابع و کتاب های دینی هم می توانید مهریه حضرت زهرا (س) و حضرت زینب (س) را ببینید که مشابه هم بوده اند.سید جعفر شهیدی هم در کتاب زندگانی حضرت فاطمه (س) می نویسد: «مهریه حضرت زهرا (س) چهار صد درهم یا اندکی بیش تر یا کم تر بود که با این پول پیراهنی به بهای هفت درهم و چارقدی به بهای چهار درهم و دستمال و قطیفه مشکی بافت خیبر و دو عدد تشک و چهار عدد بالش و پرده ای از پشم و یک تخته بوریا و یک آسیاب دستی و لگنی از مس و مشکی از چرم و یک ظرف چوبی و کاسه ای برای دوشیدن شیر و یک آفتابه و یک خمره و چند عدد کوزه خریدند. وقتی این ها را نزد پیامبر آوردند، فرمود:خدا به اهل بیت برکت دهد.»

علامه مجلسی هم در بحارالانوار به نقل از امام باقر(ع) آورده است:«مهریه زهرا (س) چهار نهر فرات و نیل و نهروان و نهربلخ است، ولی در روی زمین پانصد درهم قرار داده شد، تا برای دیگران اسوه و ملاک باشد.»

پیامبر اکرم(ص) هم مهریه هر یک از زنانش را چهارصد درهم قرار داده بود و از این جهت فرقی بین عایشه، حفصه، ام سلمه، سوده، میمونه، زینب دختر جحش و زینب دختر خزیمه نگذاشت.

مهریه ای که بوی پول نمی داد

چند سال قبل، علیرضا افتخاری در گفتگویی که با یکی از مجله ها داشت، اعلام کرد که از دامادهایش خواسته به جای مهریه دخترانش، قرآن مجید و دیوان حافظ را حفظ کنند. مهریه ای که آن زمان سر و صدای زیادی به پا کرد و خیلی ها در مقام تحسین از افتخاری، او را به عنوان یک الگوی اخلاقی معرفی کردند. اما اگر نگاهی به تاریخ معاصر کشور بیندازید، نمونه های مشابه این مهریه ها را می بنیید که خیلی از آنها در سند ازدواج زنان و مردان معروف و تاثیرگذار کشور ثبت شده اند. مهریه هایی که بوی پول نمی دهند و به معنای واقعی، نشان مهر و علاقه مرد و زن هستند.

شاید جالب ترین این مهریه ها، متعلق به همسر لبنانی شهید چمران باشد که یک جلد قرآن کریم و یک لیره لبنانی تعیین شده بود اما غاده چمران، از همسرش خواست یک بند دیگر به این مهریه اضافه کند: «تعهد از داماد تا عروس را در راه تکامل و اهل بیت و اسلام هدایت کند.»

همسر شهید همت هم یکی دیگر از زنانی بود که از همسرش مهریه نخواست. او ماجرای ازدواج بدون مهریه اش این طور روایت می کند: «به حاجی گفتم خانواده‌ من تیپ خاص خودشون رو دارند. چندان مذهبی نیستند و از سپاهی‌ها هم خوششون نمی‌آد. احتمالا پدر و مادرم مخالفت می‌کنند، صحبت با این‌ها با خود شما و دیگه این‌که من می‌خوام بدون مهریه ازدواج کنم. شما وقتی می‌روید پدرم رو راضی کنید، مهر تعیین نکنید.»

مهریه همسر شهید باکری اسلحه کلت او بود. همسر شهید جهان آراهم یک سکه طلا به عنوان مهریه خود درخواست کرد.

مهریه به سبک خارجی ها

وضعیت مهریه در کشورهای مسلمان دیگر، از ایران بهتر است. شاید بتوان گفت ایران تنها کشور اسلامی است که با وجود تاکید صریح اسلام بر تناسب مهریه با دارایی مرد، چشم و هم چشمی را جایگزین اصول و قواعد دینی کرده است. میانگین نرخ مهریه در عربستان حدود 14 هزار دلار است. در هند این نرخ از 100 هزار تا یک میلیون و پانصد روپیه متفاوت است. در کشور آذربایجان میانگین نرخ مهریه 2 هزار منات است و مردم ترکیه هم رقمی حول و حوش 35هزار لیره مهریه دارند. در کشور چین به خصوص منطقه ارومچی، نرخ مهریه چیزی در حدود 100 هزار یوآن است. مردم عمان هم به طور میانگین حدود 10هزار ریال مهر تعیین می کنند.

بنام خدا.
سلام.
خدا لعنتشون کنه که به اینصورت دارن به مهریه اهانت میکنن و اونو به تمسخر میگیرن.مهریه ای که حلال ترین نون هست و هیچ نقصی در اون نیست.
افرادی مثل اینا هسنتد که فردای روز میرن آمریکا مثل اون نامردای بی غیرت به معصومین ما اهانت و بی احترامی میکنن.
مهریه یه هدیه ای هست که با مهر و محبت باید به همسر داده بشه.
موسئولین ما کجایین؟؟؟؟کیا باعث این ازدواج های شوم میشن؟؟؟؟
خوب اینا چیه اخه:

delete;216287 نوشت:
بال مگس، دست چپ داماد، 1978 توپ ورزشی، 10 راس آهوی وحشی، چشم های داماد، 2هزار قطعه شکلات... تعجب نکنید، این ها همه مهریه هایی هستند که در سال های گذشته در دادگاه خانواده به اجرا گذاشته شده اند. مثلا در سال 86، پرونده طلاقی در شعبه 264 دادگاه خانواده به جریان افتاد که مهریه آن یک کیلو بال مگس بود. یکی دو سال بعد، پرونده مشابهی در شعبه 268 پیگیری شد که مهریه آن تندیسی 110 کیلوگرمی از گل یاس بود! سفر به 120 پایتخت جهان و ویلای دوهزار متری مشرف به یک گندم زار و 24 کیلو شمش طلا هم مهریه های دیگری بودند که هر کدام در سال های گذشته خبرساز شدند؛ مهریه هایی که قول و قرارشان در روزگار عاشقی گذاشته شد اما بعدها بهانه ای شد برای لجبازی های دردسرساز یک زندگی مشترک!

در آخرت شمارا مسخره خواهند کرد.
مهریه چیزی بود که تا حرف ازش میومد نام مبارک حضرت زهرا سلام الله علیه کنارش بود.خدا لعنت کسانی که به ائمه اهانت کرده و میکنند چه مستقیم و چه غیر مستقیم.
والله اعلم.

nakisa;166637 نوشت:
من یه مطلبی رو خدمتتون عرض کنم که در این دوره زمونه و با توجه به قانون کشور ما مهریه ای که عندالمطالبه بود ، همش شده قسطی.
هیچ مردی به خاطر مهریه ندادن نمرده و هیچ زنی هم به خاطر مهریه گرفتن ملکه نشده .

ممکنه خیلی ها بگن که این چه دینیه که یه چیزی واسه خانومها گذاشته به عنوان پشتوانه ولی هزار راه در رو وجود داره واسش.

مشکل از دین نیست ، مشکل از قانون کشور ماست و البته عدم اعتماد بین زن و مرد .

اینم بگم مثلا تو کشور سوریه (فکر کنم ) خانومی که از شوهرش جدا میشه تا زمانی که ازدواج نکرده ، شوهر باید بهش نفقه بده .

به نظر شما این قضیه بهتر و راحتتر و باعث امنیت در خانومها نمیشه .
مهریه بالا به خاطر عدم اطمینان زن از شوهرشه و همینطور یه پشتوانه برای روزی که شوهرش به خاطر تکراری شدن اون طلاقش بده یا بره سراغ یه زن دیگه .

مردها همه چیز رو برای منفعت خودشون نبینن .
یه کم هم به جنسهای خرابتون فکر کنین .

به زنی که با هزار امیدو ارزو میاد خونه ی شوهر و بهترین دوران زندگیشو به پای شوهره و بچه هاش میریزه فکر کنین که باید بعد یه عمر خونه داری شوهره بندازدش بیرون که تو اونی که من میخواستم نبودی ....

یا به زنی فکر کنین که یه ماه نمیشه با طرف عقد کرده و پسره میذاره میره...

به زنی فکر کنین که چند ماهه با مردی زندگی میکنه و متوجه میشه شوهرش مشکل روانی داره و خانوادش با اطلاع از این بیماری اومدن جلو و این رو ازش پنهون کردن ...

هیچ وقت یه طرفه به قاضی نرین .

من نمیگم این زنها باید از طریق مهریه اعمال زور کنن . که البته نمیتونن .

ولی قانون کشور ما راه بهتری رو براشون نذاشته .

سلام
دوست گرامی شما کاملا یک طرفه به قضیه نگاه می کنید
اگر یه زمانی ظلمی در حق یه خانم می شد متاسفانه الان دقیقا داره برعکسش پیش میاد
واسه همینه که می گن دختر باید تحقیق کنه اگر مشکل روانی داره مطمعنا تو دوران نامزدی متوجه می شه بغیر از اینکه خودش خودش رو گول بزنه اگر عصبیه همون دوره مشخص می شه
اگر کار نداره بازم معلوم می شه
اینکه می گید یه خانم میاد جوونیشو بپای یه مرد می ذاره مگه مرد جوونیشو بپای اون نمی ذاره؟
مهریه خیلی چیز مقدیسه ولی الان متاسفانه شده یه معامله
مگه یه زن چیکار کرده که مثلا هزار سکه باید دریافت کنه؟حتی هر ماهی
بیل زده کار کرده عرق کرده چیکار کرده؟با اختیار خودش با کسی که می دونسته مرد رویاهاشه ازدواج کرده این اصلا درست نیس
اینطوری باشه که مرد هم تا ازدواج کرد بگه خانم محترم حق نداری از خونه بری بیرون
باز خدا رو شکر این حق به خانم داده نشده وگرنه خدا وکیلی به نسبت الان اقایون بیشتر از این حقش استفاده می کردند
بنظر من مهریه یه امر مقدسه از نظر من یه مرد با فرهنگ تحصیل کرده وقتی می خواد با یکی ازدواج کنه تمام عمرشو واسش می ذاره
مساله های معتادی و روحی و روانی بحثش جداست
توصیه من به تمام اقایونی که واقعا قصد ازدو.اج دارن اصلا زیر بار مهریه سنگین نرین
مهریه ای که پشتوانه حضرت زهرا (س)باشه خدا وکیلی بهترین زندگی رو نصیب ادم می کنه
یا علی

موضوع قفل شده است